Okula doğal malzemelerden El Sanatları

Okula doğal malzemelerden El Sanatları

 • Oyaların en popüler türleri
 • aplike ahtapot Örme: fotoğraflar ile adım adım talimatları
 • Kendi elleriyle 14 Şubat'ta Valentine: Üst - Ana sınıflarının 100 En iyi fikirler
 • Kendi elleriyle Anahtarlık "Köpek". Fotoğraflı Adım Usta Sınıfı Adım
 • çocuklu Kış el sanatları. renkli kağıt "Kardan adam mailler": Master Class

Okula doğal malzemelerden El Sanatları - Doğanın hediyesi kullanabilirsiniz hayvan figürleri, apliklerde ve karmaşık kompozisyon, çeşitli, bahçede ya ormanda, parkta toplandı. barberis, dağ kül, yabani gül, alıç, çam ve ladin dallar, hem de diğer kozalaklı, akçaağaç tohumu - Çocuk yaratıcılık kestane ve meşe palamudu, koni, fındık, çilek her türlü kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, çeşitli şekil ve büyüklükte, kurutulmuş çiçek yaprakları yaprakları kullanabilirsiniz. Bize mutfakta ödünç alınabilir tohum, tohum ve tahıl, unutmayalım. Ama akçaağaç gelen haberler Ellerinizi evi dekore etmek güzel sonbahar buketleri yapabilirsiniz çünkü anneler, ilginç olacak bırakır.

Okula doğal malzemelerden El Sanatları

Orada Sanaat için malzemeler çok pahalı bugün bir görüş olmakla birlikte, bazen etrafına bakmak için yeterli olduğunu ve doğa bize özgün el sanatları oluşturmak için ihtiyacımız olan her şeyi verir göreceksiniz. Farklı boyutlarda ve şekillerde - Parkta ve ormanda Sonbahar ve bazen okul veya anaokulu üzerinde, sen şapka, orman ve ceviz, sonbahar renkli yaprakları olan küçük çam kozalakları, kestane ve meşe palamudu toplayabilir. Okula doğal malzemelerden El Sanatları "Strekoza9raquo; Küçük bir kestane ve renkli hamuru kullanılarak gerçekleştirilir. Bu çalışma okul öncesi 4-5 yaş arası çocuklar, hem de genç sınıfların öğrencilere sunulacak.

Dragonflies ana dekorasyon - onun büyük şişkin gözler, biz yürütme başlayacağı ile Bir okul fotoğrafta doğal malzemelerden el sanatları Bu basit el sanatları, çocuk çalışmaları ile başa çıkmak için yardımcı olacak ders, bunun uygulanması ana aşamalarında tüm ipuçlarını verecektir. gözler onlar tarafta olan büyük kestane üzerine yerleştirilmelidir. göz için iki beyaz büyük atışında topu gereklidir ve her birinin üstünde onları düzleştirmek biraz küçük mavi topu sopa. Hazır hamuru gözler büyük kestane üzerine monte edilebilir.

Bir okul sınıfında 2'de doğal malzemelerden El Sanatları

Nasıl meşe palamudu gelen penguenleri yapma konusunda? Bir okul sınıfında 2'de doğal malzemelerden El Sanatları - Bu çocuklar konu "Osen9raquo bir kompozisyon oluşturarak, birlikte çalışabilir yaratıcılıkta ilginç bir derstir;. daha uyumlu Bu kuşlar kış manzara Öyle görünüyor, çünkü; Penguen konu "Zima9raquo üzerine el yapımı makaleler için kullanılabilir.

1

Öncelikle, bu kırmızı veya turuncu kil kullanılarak, küçük bir koni kör için, gaga yapmak gerekir. Gaga bir meşe palamudu ortasında eklenmelidir. Geniş eliyle Üst bunun için biz mavi (ya da siyah) ve beyaz kil ihtiyaç gözlerini bağlamak için gereklidir.

El doğal malzeme "Osen9raquo okul;

Ceviz kabuğu yardımcı olacaktır Okula doğal malzemelerden el sanatları yapmak, Eğer bir sevimli kaplumbağa gerekecek. Kullanım ceviz kabukları, aynı zamanda yarım kabuk antep fıstığı, yer fıstığı sadece can. Bu bizim podelochki ana dekorasyon, çünkü ana şey, güzel gözleri yapmaktır. İki küçük siyah boncuk ve iki beyaz payetler gerekecektir.

Biz hazırlamasına sekmeleri ile Boğa, bu mükemmel kabuk fıstık, kafa takmak için sadece kalır. Bu ikiye bölünmüş ve diagonal ortadan kesecek kesilmiş edilmemelidir. Şimdi büyük bir baş ve boyun uzunluğu ile bir kaplumbağa var. Şimdi gözler tutkal gereklidir: Birincisi, pul, ve ortada bunların üzerine - küçük siyah boncuklar. Kırmızı keçeli kalem bizim kaplumbağalarının gülümseyen bir ağız çizebilirsiniz.

için el sanatları, doğal malzeme "Osen9raquo okul; Sen beceriksiz ayı yapabilir, sadece bu sefer aynı malzemeleri kullanabilirsiniz. dört buçuk ceviz, dört yarım kabuk fıstık ve kiraz ise çok küçük bir yarım, bir meşe palamudu şapka iki kiraz çukurları hazırlamak gerekir ayı. orman sahibini - malzemelerin Bu basit ve uygun fiyatlı aralık çocuk yaratıcılık dünyasına atılmak için, ve bireysel parçaların sevimli ayıcık yapmak için izin verir.

Gövde çiftleri dört ceviz kabuğu birbirine yapıştırılmış ayı. Sen bütün ceviz kullanabilirsiniz, ancak bunlar oldukça ağır, bu yüzden ayı tutarsız olabilir. Biz, kabuğun iki yarısını ayırmak çekirdek kaldırmak ve daha sonra bunları geri tutkal için bir bıçak ile hafifçe öneriyoruz. Tabii ki, bu aşamada öğrenci de yetişkin yardımı gerekecektir. Tek bir somun bizim ayılar başkanı olacak olan ikinci az, bitmişti olması arzu edilir.

Fıstık yarıları bizim bacaklar. üst gövde de resimde gösterildiği gibi, iki yapıştırılır ve arka bacaklar dik aşağıda yapıştırılır. Ile bu sekmeler sürdürülebilir olacaktır ayı ve sonbahar kompozisyonda yerini almaya mümkün olacak. Ayrıca kuyruk yapıştırıcı için gerekli olan - bu kiraz veya fıstık yarısının bir kemik olabilir. kendi ayakları üzerinde siyah bir işaretleyici pençeleri çizim, bitiş ayı gerçekçilik de eklemeyi unutmayın ve namlu üzerinde ağzına kırmızı boya vermeyin.

el sanatları sergisi okulda doğal malzemeden yapılmış

yaparken olduğu Okulda doğal malzemelerden Rekabet el sanatları, Birçok anne daha karmaşık onlar podelochku, o kazanan olacak büyük bir şans tercih inanarak, iş yükünü omuz. Ancak, çocuk için zor bir fikir seçerek böylece biz onun uygulanmasından bir okul çocuğu içine ve bu yaşta gerçeği çalışmalarında öğrencinin genel gelişimi için çok önemlidir. Hatta en basit fikri düşünüyorum, ama gözbebeği 1, Sınıf 2 bağımsız yaratıcı proje üzerinde çalışmak ve onun öğretmenleri ve okul arkadaşları göstermek için gurur gibi basit seçim korkmayın.

Sonbahar doğal malzemenin okula hackledi

Sonbahar doğal malzemenin okula hackledi araya parça sabitleme en popüler yolu iki - bir yapışkan, mumlu ya da tuz hamuru kullanılarak gerçekleştirilebilir. El orman hediyeler önerilmektedir ise, uçan böceklerin çeşitli gerçekleştirebilir.

yapılan el sanatları "Sonbahar orman" Eğer tek bir bileşik halinde birleştirmek istiyorsanız, karton arkalığı üzerine dekorasyon yosun sitesine veya sonbahar yaprakları için kullanılabilir.

Eğer ana sınıfı gibi mi? Arkadaşıma Gönder - Aşağıdaki düğmelerden tıklayın:

 • koni ve elleriyle kilden El Sanatları: fotoğraflar ile en iyi ana sınıfları
 • Güz Balosu için El Sanatları. fotoğraflarla Usta sınıfları
 • Çocuklar doğal malzemelerden yaratmaktadır. sonbaharda iyi seçenekler
 • elleriyle kozalakları Crafts. Çocuk sonbaharda en iyi seçenek
 • Arı ceviz kabuğu. adım fotoğrafları adım Master sınıfı
 • Biz kendi elleriyle sonbahar malzemelerin el sanatları yapmak
 • Herkes için alışılmadık fikirler: Makaleler sonbahar malzemelerden yapılmış!
 • fotoğraflarla adım master sınıfları adım: En iyi 7 yıldır el sanatları
 • Okulda el sanatları Fall: fotoğraflar ile iyi fikirler
 • elleriyle Sonbahar çelenk: adım mikron

 • Yeni Yıl için karton Güzel sanatları
 • Kendi elleriyle 14 Şubat'ta Valentine: Üst - Ana sınıflarının 100 En iyi fikirler
 • elleriyle tespih. adım atölye adım
 • Kendi elleriyle Anahtarlık "Köpek". Fotoğraflı Adım Usta Sınıfı Adım
 • Kendi elleriyle 2019 yılında El Sanatları. Yılın Sembol - bir domuz, domuz yavrusu. adım fotoğrafları adım ile 100 fikirler
 • kızlar için Crochet etekler. TOP - fotoğraflar, şemalar ve açıklamalarla 20 fikir
 • Güzel model konuşmacı: Petek. TOP - örgü + açıklama için 10 fikir
 • Kendi elleriyle "Pandora" Bilezik: adım kılavuz adım
 • Özellikle farklı türde bebek için kıyafet örgü
 • Kendi elleriyle kağıt ürünleri: fotoğraflarla TOP -10 fikirler

Malzemelerin yeniden yazdırma yalnızca yayıncının yazılı izni ile izin verilir!

Okula doğal malzemeden elleriyle el sanatları Güz

okul için doğal malzemelerden zanaat düşer. fotoğraflarla Usta sınıfları

Sonbahar bize yaratıcılık için birçok güzel fikirler verir. sonbaharda yapraklar Ne güzel sonbahar, onları sonsuz görebilirsiniz. Doğa önümüzde yaprakların güzel bir altın sonbahar halı yayıldı.

Sonbaharda, yaprakları değil, aynı zamanda meşe palamudu, koni, kestane, meşe palamudu ve Çocuk sanatsal için diğer doğal malzemeyi sadece toplayabilir.

uygulamalar, hayvanlar ve güzel çiçek aranjmanları olabilir doğal malzemelerden moda ...

Usta - sınıf "Bakım kirpi" üvey foto.Izgotovlenie uygulamaları doğal malzemeler kullanılarak. Kompozisyon "kirpi Bakımı." Yazar: Kiryan Ekaterina Nikolaevna, ilkokul öğretmeni MOU "Ortaöğretim Makeyevka ait №4" Açıklaması: Bu Master'da - sınıf Söğüt kurutulmuş yaprakları kullanılarak imalat uygulamalarının ayrıntılı bir açıklamasını, renkli kağıt verilir. Hack ilkokul öğrencileri gerçekleştirmek için kullanılabilir, imal edilmesi kolay olan bir ücretli yatırımları gerektirmez.

kurutulmuş bitki materyali "Akşam Flight" resmi. fotoğraflarla adım adım talimatlar 13 yaşında Shabalin Alina, yerine getirdi. Öğretmen: Olga Dubova. Sonbahar - Yılın çok güzel bir zaman! Parlak renkli yaprakları uzun güzel doğal malzemeyi zevk, onun çalışmalarında kullanmak üzere, toplamak ve korumak istiyor, ağaçlardan düşer. Parlak gün batımı gökyüzü ve kuşların sıcak kenarları sürüdeki uçup: Onun resminde, bunu kızıl Sonbahar göstermeye çalıştı. Açıklandığı.

Bir ilkokulda el sanatları Güz. Usta - sınıf "Paneli - triptych" doğanın cömertliği ". Onların tohumların Dekor panonun yapılması. Yazar: Olhovchenko Elvira A., ek eğitim MBU için "Çocuk Sanat Evi", s öğretmen. Kochubeevskoe. Master Atama - sınıfına 6 ila 10 yaş arası çocuklar için yararlı olabilir. Bunlar ek eğitim öğretmenleri bütün tarifi DPI yararlanabilir. Bu gelişmeler ilkokul öğretmenleri tadını çıkarabilir.

"Akşam yürüyüş". kendi elleriyle Anneler Günü'nde doğal malzemenin uygulanması. Fotoğraf Açıklama ile adım adım talimatlar: Bu atölye 11 yaşında ve daha büyük çocuklar, öğretmenler, ebeveynler için tasarlanmıştır. Amaç: iç dekorasyon, hediyelik. Amaç: elle doğal malzemeden bir resim oluşturun. Hedefler: 1. bitki materyali eserleri silueti yürütülmesi tekniğini tanıtmak. 2. ağaçların yapraklarının rengi arka planını gerçekleştirmek için öğrenin. 3. kesme kabiliyetini geliştirmek için.

Sonbahar paneli doğal malzemenin sanat uygulamasında "Falcon bulutlar uçan". adım fotoğraf Yazar adım Master sınıfı: 9 yaşında Usheva Anastasia, sınıfın öğrencisi 3 "Kağıt Fantezi" MKOUDO "Kurtarıcı Demene çocuk sanat okulu" Spas-Demensk Kaluga Oblast Başkanı: Tsukanova Tatiana, sınıf öğretmeni "Kağıt Fantezi" , MKOUDO "Kurtarıcı Demene DSHI" Spas-Demensk, Kaluga bölgesi Açıklama: Panel "bulutlar yükselen Falcon" - işler APPLICO teknolojisinde yapılır.

Doğal malzemelerin Sonbahar portresi. adım fotoğrafları adım Master sınıfı. Yazar: Maslova Anastasia V., öğretmen, MOU, g.Dnestrovsk DDYUTS İÇİN İÇİN. Açıklama: Mümkün mevcut olduğu kadar ve onun üretimi için ağır maliyetler gerektirmeyen ana sınıfı 7 yaş arası çocuklar ve yaşlı, öğretmenler, veliler, ek eğitim öğretmenleri için tasarlanmıştır. Amaç: sonbahar portrenin üretimi. Amaç: Doğal malzemelerden, guaj, tutkal ile çalışmak 1. Kancalayan yeteneği. 2. küçük motorunu geliştirmek.

doğal malzemelerden Usta sınıf imalat pet, "Domuz" Amaç: yaratıcı yetenek ve becerilerin gelişimi doğal malzemeler ile çalışmak. Amaç: hayal gücü, mantıksal düşünme ve ellerin ince motor becerilerini geliştirmek için. Ana sınıfı tasarlanmıştır: genç öğrenciler için. Malzeme: ceviz, kil, küçük yuvarlak taneler, üçgen, iki ve dört dikdörtgen kahverengi boncuk, bir küçük bir düğme kahverengi İki kabuk, renkli kablo, renk.

genç öğrenciler "Kurbağa" Amaç doğal malzemelerden Master sınıfı: yaratıcılık ve mantıksal düşünmeyi geliştirmek. Amaç: Pozitif duygular olsun, hayal gücü, yaratıcılık, ellerin ince motor becerilerini geliştirmek için. Bir ana sınıfı dizayn seyirci,: ortaokul öğrencileri. İki küçük palamut kapaklar, üç büyük meşe palamudu, üç küçük sopalarla, iki büyük ve iki küçük yuvarlak kabukları ve dikdörtgen iki, 8-10 ile büyük ve küçük köknar kozalakları, çam kozalağı,: Malzeme.

Biz kuru tohumlar detaylı ustayla (1 ders) Ders Planı doğal malzemeler Dekoratif kompozisyon ile çalışmak - sınıf Yazar: Irina Guseva, ilkokul öğretmeni, MBOU "Gymnasium. ders sınıfı pratik kısmı - detaylı usta ile Selvinsky "Yevpatoria, Kırım Teknoloji Ders Planı 1 sınıf (" Aday İlköğretim Okulu "). ders planı ve master - sınıf nasıl çalışmalarında farklı malzemeleri birleştirmek ve bileşenleri oluşturmak için çocuklara öğretmek isteyen herkes için faydalı olacaktır.

doğal malzemelerden Sonbahar uygulaması "Peacock". Usta adım foto.Avtor ile sınıfı: Timashkova Ekaterina Pavlovna, güzel sanatlar öğretmeni ortaokul Belovo, Kemerovo bölgesi №19 MBOU. Açıklama: Atölye dışı aktiviteler için, ilkokulda öğretmenler için ek eğitim öğretmenleri için tasarlanmıştır. Amaç: Uygulama teknolojisinde doğal malzemelerle çalışmak çocuklara öğretmek. Hedefler: - yaratıcı, mantıklı düşünme geliştirmek için; - Bir cezayı gelişir.

Nasıl kabak ve elma ile reçel pişirmek için. Matsulova Alina, bir öğrenci 6 MBOU sınıfı "Rusya Vladimir Elizarov Kahramanı adını ana yatılı okul numarası 3," 12 yıl Direktörü: Tsybanova Galina, öğretmen MBOU "Rusya Vladimir Elizarov Kahramanı adını ana yatılı okul numarası 3 adım fotoAvtor tarafından adımla Reçete "Amaç: sonbahar hasat. Açıklama: Ana sınıfı öğrencileri 5. sınıf ve üstü, ebeveynleri için tasarlanmıştır. Bu malzemenin, hem olabilir.

adım fotoğraf Yazar tarafından adımla doğal malzeme ana sınıfının mühendislik uygulamasında "orman glade Üzerine" Sonbahar paneli: 8 yaşında Usheva Anastasia, Sınıf öğrencisi 2 "Kağıt Fantezi" MKOUDO "Kurtarıcı Demene çocuk sanat okulu" Kaluga Spas-Demensk, bölge Başkanı: Tsukanova Tatiana, sınıf "Kağıt fantezi" öğretmeni MKOUDO "Kurtarıcı Demene DSHI" Spas-Demensk, Kaluga bölge Açıklama: "orman glade üzerine" paneli - eser doğal gelen aplike tekniği yapılır.

Okulda Sonbahar Sergisi "Altın Sonbahar" Yazar: Olga Brodsky, ilkokul öğretmeni ortaokul №42 MBOU Lipetsk Açıklaması - Altın Sonbahar sadece ormanda, parkta yürüyüş için güzel bir zaman değil, aynı zamanda zaman, ne zaman güzel bir uygulama oluşturabilirsiniz kuru yapraklar. Bu aktivite ilkokul çağındaki çocuklarla çok popüler. hayvanlar (hayvanlar, kuşlar, böcekler) sonbahar, portreler: - Sonuçta, sonbahar hediyeler kullanılarak yaprakları, çocuk çeşitli konularda güzel uygulamalar oluşturabilir.

sevgili öğretmenler Merhaba! Ben ilkokul çağındaki çocuklarla yapılabilecek doğal materialov.Dannuyu işten bir kirpi oluşturmak üzere sizinle birlikte fikir paylaşmak istiyorum. Amaç ve hedefler: Hayal gücünü geliştirmek doğa sevgilerini artırmak için. doğal malzemenin özelliklerine aşina. işin bir aşk besleyin. yetenek gelişimine katkıda bulunmak. Robot biz malzemenin hazırlanması ile başlar kirpi oluşturun. Biz kartonpiyer, kozalaklar, astar, boya, akrilik beyaz lake bol gerekecektir.

Yaprakları uygulanması "Kelebek". kurutulmuş yapraklar Yazar "Butterfly": Verhoturova Lyubov, ilk eleme kategorisinde, MBOU Dubininskaya ZOSh №13 Krasnoyarsk Bölgesi, Sharypovo ilçesinde, köy Dubinino ek oluşum öğretmen adım foto-usta-sınıfı tarafından adımla Usta sınıfı. Açıklama: - 8 yıl malzeme ilave eğitim, öğretmen öğretmenlere yararlı olabilir, ilkokul öğretmenleri çocukları 6 ile çalışmak. Amaç: sergi yarışma kesmek. Nişan al.

Henüz yorum yok. Sizin ilk olacak!

Bu kaynağın kullanımına sadece siteden önceden yazılı izin ile izin verilir

Nasıl kendi elleriyle okula doğal malzemelerden el sanatları yapılır?

Çocuğunuzla okula doğal malzemelerden el sanatları nasıl yapılır?

adımlar veya video ana sınıfı ile Fotoğraflar.

Bir okul için ilginç fikirler sürü ve tüm bu kendi elleriyle çocuklar için yapılabilir. Bunu yapmak için, farklı doğal malzemeler, bu kestane, çam kozalakları, yaprakları, meşe palamudu, dallar, tohumların bir sürü toplamak gerekir. Eğer bir havanda bir Baba Yaga hale nasıl böyle bir fikir, tüm ayrıntılı adımlar ve malzemeler fotoğrafta ayrıntılı olarak görülebilir yoktur.

adımlarla tür eserler onlarca vardır.

İşte tüm detaylar ve fotoğraflar gösterilen işaretler yanı derslerin bazıları gibi bir video klip var.

İşte bu site bir yapraklardan gül yapmak veya gül buketi yapmak için çocukla evde nasıl olabilir bir örnektir, bütün daha çok artık sonbahar ve Bu konuyla alakalı olacaktır:

Diğer el de koni, elma, muz, parçacıklar vb örneğin doğal malzemeden yapılır

palamut gelen hızlı ve kolay el sanatları yapmak çok kolay bir yolu yoktur.

Epeyce meşe palamudu, onlara, kibrit ya da küçük sopalarla estetik görünüm, tutkal ile şapkalar.

bir meşe palamudu al kol ve bacaklar, kapaklar stabilite el tespit ayakları gibi gövdeye bağlanmıştır. Ve daha küçük palamut başkanı olarak takılıp edilebilir. İşte insana hazırdır.

Bu fotoğrafın gibi görünmelidir.

Böylece, bu mümkün ve yapılacak köpek ve en önemlisi hepsi çok hızlı bir şekilde yapıldı.

Ne yazık ki bir fotoğraf eklemek için hiçbir fırsatı var, bu yüzden daha kolay bir şey boyamak için çalışacağız. karton veya kontrplak bir parça al ve ona doğal malzemeler kullanılarak formüle: Yaprakları vakıf başlangıcına yapıştırılabilir ve zaten her şey koydu herhangi bir gün dikilebilir timey Noel ağaçları yakınında, (onlar çam kozalakları yeşil guaj boya ile yapılabilir) ağaçlar bacaklar, gözler, kulaklar, vb ile meşe palamudu yapılan hayvan, Toprak, kağıt, dallar ya da iğne yapılmış.

Kötü bir seçenek kuru yaprakların uygulamasıdır. Bütün bu eserler ilkokul öğrencilerinin oldukça yeteneğine sahiptir.

Yapabileceğiniz en basit hack - gusenichka kestane olduğunu.

Bu kestane, akçaağaç yaprakları, kil ve maçları gerektirir.

Bir ihtiyacı arasındaki Kestane ucunda kil ile bir maç düzeltmek için kafa sonra hamuru küçük parçalar bağlamak için. farklı renklerin hamurları gözler, ağız, burun yapmak. gusenichka sonunda (ayrıca meşe veya ceviz yaprakları kullanabilirsiniz) akçaağaç yaprağı oturmak gerekir. Biz çok basit, ama çok güzel olsun.

Bu kesmek bahçe veya ilkokul sınıfları için idealdir. Ve en önemlisi - çocuk kendini, ebeveynleri gözetiminde, bunu yapmak mümkün olacak.

Okul kendi elleriyle doğal malzemelerden çok basit yapmak için bilmesi gereken, el sanatları olun "sonbahar meyveleri" Biraz hayal gücü m.

Her zamanki çam kozalağı itibaren eğlenceli kirpi olabilir. yüz ve kilden pençeleri ve dikenli hazırlanmış oluşturulması.

Sen, bir çizgi Cadılar Bayramı kabak yapmak birkaç delik kesip kendi konuları kazanabilirsiniz. Komik örümcek dekoratif kabak ve telden yapılmıştır.

İşte doğal malzemelerden yapılmış ürünlerin imalatı için bazı video atölyeleri bulunmaktadır.

Yaprakların Video Fikirler uygulamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

63 − 56 =