Onarım su ısıtıcısı elleri Video

Elektrik Z'ye A'dan ısıtıcı ve hasarı tespit etmek 7 yollardan tamiri

elektrikli ısıtıcılar tamiri sık sık operasyon süresini belli olmaz, herhangi bir elektrik satın alınmasını gerektirmektedir. Elektrik - maksimuma çiftlikte kullanılır ve er ya da geç kırılmaya oluşabilecek aletleri, biri. Ama tamamen silahlı ve yeni bir cihaz için mağaza çalıştırın ve nedenini belirlemek ve mümkünse bunu ortadan kaldırmak için kendi başlarına çalışmaz kırılma tespit edilmesi üzerine olmak önemlidir - bu gerçek. Ve ne kadar güvenli ve kolay elektrikli su ısıtıcısı kırılması daha sonra açıklanacaktır ortadan kaldırmak.

Sebep ve onarım Mankenler bul

elektrikli ısıtıcılar Onarımı - kendi elleriyle başa çıkabilirim oldukça basit bir işlemdir. su ısıtıcısı tamiri çok önemli olduğunda arızaları ve güvenli onarım yöntemleri bulmak için yöntemler bilmek. Sıklıkla aynı bütün mankenleri hatası: Ya o suyu ısıtmak değil ya da sadece dahil değildir.

Aptallar kümesi şimdi Çin'den ithal edildiğinden, işlerinin dayanıklılık çok arzulanan bırakır. Daha seyrek su ısıtıcıları Bosch arızaları meydana gelen.

elektrikli ısıtıcılar tamiri bazen çok heyecan verici bir deneyim olabilir. Örneğin: katı bir kapak ele hala takılı vidalar, kapının kenarına yakın yapıştırılmış çünkü çıkmaz su ısıtıcısı dışında ayrı ekleyebilirsiniz eğer. Çinli nasıl her şeyi olacak Hatta birçok deneyimli ustalar düşünüyorsun?

Onarım su ısıtıcısı eğlenceli bir meşgale haline gelebilir

Arama dizisi su ısıtıcısı hasara neden olur:

 1. Aygıtı düzeltmek önce, çalışmasının mekanizmasını araştırmak için gereklidir. elektrikli ısıtıcılar üreticileri, çok, ancak aynı ilkeye göre olacak: su ısıtıcısı temas grubu ısıtılmış su içinden (çaydanlık göre spiral bulunan termostat) ve fiş - güç iletir.
 2. Mutlaka, bu elektrik güç kaynağının kapalı olduğundan emin olmalısınız birim sökmeye önce.
 3. Su ısıtıcısının ısıtma bobini yakın temas bütünlüğünü kontrol etmek gereklidir.
 4. su ısıtıcısı başarısızlığının nedeni eğmek ve çok sıcak ısıtıcı eleman zarar vermeyen bir ısıtma elemanı monte edilir bir plaka ile sonuçlanan, açık kapak ile kaynamaya olabilir. Bu başarısızlığın bir sonucu olarak termostat değiştirmeniz gerekiyor.
 5. dahil değildir Tefal su ısıtıcısı, onarmak için, bunu silmek için özel bir alet ölçekleme ile (disk elemanı arkasına gizlenmiştir) ısıtma elemanını temizlemek gerekir.
 6. demlik düğmesi çalışmıyorsa, bu ısıtma devreleri sorumlu bir termostat arızaya veya direnç (5w12kj), anlamına gelebilir.
 7. elektrikli ısıtma suyu çıkarmak için artık gerekli olduğunda, bu durumda güç kaldırıldıktan sonra ters çevirin ve bir düğme ile temsil edilir bazın anahtarı açın.

Zaman elektrik fişli termostatı kontakların kırılması, bağlanıp bir yalıtım bandı sızdırmaz olmalıdır.

elektrikli su ısıtıcısı kendi elleri tamiri yapmak

elektrikli su ısıtıcısı çalışma prensibi elektrikli ısıtma elemanıdır. Bimetal plaka su ısıtır ve su ısıtıcısı içinde kaynar zaman otomatik olarak kapanır çıkış buhar sorumludur. Ama su ısıtıcısı kırık ise? su ısıtıcısı kırma önce pek çok soruna yol açmasına karşın bu sorunu ortadan kaldırmak için modern zamanlarda zor değildir.

Yeni çay akıyorsa, mutlaka yenisiyle için bunu değiştirmek için. alt içindeki tüm çatlakların zamazhet pislik kurulana kadar bir kaç hafta bekleyebilir. su ısıtıcısı ölçüde aktı ise, servis merkezine başvurmanız gerekmektedir.

su ısıtıcısı kırılmışsa, onarım Kendi elleriyle yapılabilir

1

Kendi elleriyle giderme çaydanlık için temel kurallar:

 1. elektrik akımları, bu vücudun bir evlilik haline gelebilir. su ısıtıcısı gelen su sızıntısı düzeltmek için, mikro-çatlakların yapıştırılması için özel bir yapıştırıcı ve izolasyon maddesi uygulayabilirsiniz.
 2. Bu oluyor, ve böylece su ısıtıcısı haşlanmış değil, ama lamba zaten kapalıdır. Nasıl iş prensibini bilmek gerekli değildir, fakat sadece ölçekten temizleyin. Bu sorun genellikle çaydanlıklar Scarlett ve Polaris, içinde ve su ısıtıcıları Braun meydana gelir ve Maxwell kendini temizleme ve filtrasyon bir sistemdir.
 3. çaydanlığın ampul, okside olabilir su ısıtıcısı, iç temas noktalarını temizlemek için gereklidir.
 4. su ısıtıcısı ağa doğrudan bağlı olması gerekir çalışmak ve çıkış çalıştığından emin olun değilse.
 5. Kablolama su ısıtıcısı oldukça basit ve demir eserlerin şemaya benzer. su ısıtıcısı kırabilir parçaların çok değildir. Hasar ilk gerekirse genellikle yenisiyle değiştirilir ısıtıcı, almaya.

su ısıtıcısı soğuk ise, hatalı temas halinde başarısızlık doğrudan neden aramak gerekir.

Herhangi bir ısıtma elemanı gibi bir aygıt su ısıtıcısı devre oldukça basittir. Herkes bir elektrikli ısıtma elemanı ve sıcaklık anahtarı vardır - bu temel çalışma mekanizmalardır. Elektrik akımı ısıtma elemanına beslenir ve ısı ısıtıldı ısıtıcı, su içinde sarmal transfer edilir ve su ısıtıcısı otomatik olarak kapanır.

Bu su ısıtıcısı suya dökmek için önemlidir bunun dökülecek kaynar ve dışında maksimum işaretinin üstüne değil değil asgari aksi ısıtıcı hasarlı ve bunu değiştirmek için ihtiyaç olabilir kaynar aşağıda. Su Isıtıcılar Braun ve Bosch böyle hasara karşı koruma benzersiz bir sistemi var.

elektrikli su ısıtıcısı Sürüş

 1. Ana su ısıtıcısı elemanı - su ısıtıcısının ısıtma kapasitesinden sorumlu olan bir ısıtma elemanı olup, bu ısıtıcının metal plaka altında bulunur. Bu öğe artık sıcak ise, değiştirilmelidir.
 2. Isıtma elemanı içinde ısıtılır ve ısı uygulanır sarmal ağdır. Neden sarmal malzemeleri ısıtıcıda ısı? Nedeniyle elektrik direncine. kırılması durumunda Onun yerine bir sorun değildir.
 3. su ısıtıcısı LED güç düğmesi ile doldurulmuş ve plastik ile kapatılmış. kırılma durumunda çaydanlık kolu sökme uzun zaman alabilir.
 4. Bazı çaydanlıklar bir zamanlayıcı tarafından kontrol edilen bir anahtar var.
 5. ağa su ısıtıcısı bağlamak için kayıtlar grubu, standı altında bulunan ve elektrik fişi dönüşüyor kullanır.
 6. sıcak su bloke ısıtıcısı yükü örtün.

Termostat veya sıcaklık sensörü ısıtma belli bir dereceye kadar kendi ısıtma sorumludur - da hasara neden olabilir.

elektrikli su ısıtıcısı cihazının çalışma uzun bir zaman alır ve evde bir arıza giderme mümkün değildir ve şimdi yapımcıları teminat almak zorunda, ama aslında olmadığını görünüyor. başarısızlığın nedeni tespit bağımsız olabilir. Önce fiş etkin olup olmadığını kontrol etmek gerekir. işe yaradı ise su elektrik üniteyi kapatın ve ölçek varlığında aşağıdaki tabanında termostat incelemek gerekir kaynatın yoktur.

Kireç kolayca su ısıtıcısı sitrik asit solüsyonu içinde kaynatılarak temizlenir. ısıtıcı yanmış ise, değiştirilmelidir.

su ısıtıcısı sızıntı olup olmadığını hangi eylemleri olmalıdır? Orada birkaç seçenek olabilir: ya kılcal çatlaklar özel bir yapıştırıcı ve izolasyon maddesi oluşmuş kapak veya servis merkezine başvurun ve cihazı değiştirmek için, üzerinde ölçek oluşumu öncesinde, 2-3 hafta aralıkla bekleyin. Çoğu zaman, su ısıtıcısı ne çalışmıyor güç düğmesi onu aydınlık eleman kırmış olabilir.

arıza giderilmesi su ısıtıcısı kendi ellerini tutamıyorum varsa, servis merkezine başvurun gerek

elektrikli ısıtıcılar Scarlet, Satürn, Tefal, Vitek başarısızlıkları genel nedenleri:

 • Kırılma kolu bulunan kişiler, oksidasyonunda olabilir;
 • rölede kartvizitlerin oksidasyonu;
 • Bir elektrik kablosunun telleri pimler çıplak olabilir ve yeniden olmalıdır;
 • en elektrik fişi altındaki kişiler hasar;
 • Güç düğmesine çalışmıyor.

İlerleme ileriye çalışır ve şimdi çok popüler kullanımı kablosuz su ısıtıcıları haline gelmiştir, ancak birçok evlerin tel elektrikli ısıtıcılar bir aktiften silinmesinde yapılmış olmasına rağmen onlar, hatalı olabilir.

Şarjlı su ısıtıcısı Vitek'ın ve onun başarısız olmalarının nedenleri:

 • Kişilere zarar vermek;
 • anahtara Hasar;
 • ısıtıcı veya bobinin ısı kırılması;
 • Verim PETN başarısız;
 • anahtar düğmesi Yanmış kişiler (durumda yeni üzerindeki düğmeyi değiştirmek için daha iyidir);
 • Bir ısı sigortanın arızalı olduğu durumlarda.

Adım adım: elektrikli su ısıtıcısı onarımını kendi elleriyle (video)

Kettle - her ev için kullanımda önemli ev aletleri, bu kahve kokulu fincan sabah uyanmak güzel oluyordur. Elektrik, aniden su ısıtmak için durdurdu ama teşekkürler temel düzeni su ısıtıcısı cihazına, onarım kendiniz yapılabilir ve herhangi bir sorun olmadan ferahlatıcı içecek tadını - Ve evin etrafında aniden bizim yardımcı ruh zaman, yağma. kendin yap, veya servise başvurun - bu size kalmış.

kendi elleriyle elektrikli ısıtıcılar tamiri

Onarım su ısıtıcısı basittir - Her kolu. İçinde alt kontrol termostat düğmesi Sarılı bir spiral duruyor. 230 voltluk bir güç kaynağının yapımı, bir termal sigorta aşırı ısınmaya karşı koruma sağlar. En yaygın tel - değiştirilmelidir. Ucuz modeller koruma inceliklerini yoksundur.

elleriyle elektrikli su ısıtıcısı tamir bazen su ısıtıcısı çalışmıyor gelen kapak sapı artı döküm, çıkartıp, özellikle ilginç bir eğlence olabilir. Neden: vidalar kapının kenarına altında bulunur. Çinli teknoloji bir mucizeye araya başarmış gibi ... sence. Başka masa lambaları görmedim.

Guangdong Eyaleti Ürünleri iyi bilinen, sadece orada ... Çin vergisi veren ekonomik ve diğer ilginç alanlar bakımından zengindir tüketiciyi uyarmak için unuttum, diğer bazı üreticilerin tercih eder. ABD çaba harcanmadan Nietzsche önce birkaç yüzyıl kaderini tahmin komünizmin halefleri, çatışma bakar. Bugün, şirket için standart tasarıma yapılan Çin su ısıtıcısı nasıl tamir görelim,% 95'lik bir olasılıkla, gerçek kökenini ortaya çıkarmak isteyen değil Doğu Avrupa, mb, Rusya Federasyonu'nun bir temsilcisidir. İşçilerin Guangdong ellerdir küresel ev aletleri en iyi örnekleri - evcil neler vatandaşlarımız görelim.

Çin'in GSYİH onur ikinci yerdir. Japonya - Üçüncü. Fena değil, İkinci Dünya Savaşı çıkan yükselen güneş durumunu, dikkate. Feodal Japonya dünyanın en büyük elektronik üreticisi oldu.

elektrikli su ısıtıcısı tamirinde Vücut yan panel

İşte fotoğraflar basit tasarımların ayrıntıları manzarayı bizzat izin vardır. metnine göre, görüntüler bağlantılar olacak. Ister misiniz - bak, istemiyorum - körlemesine ilerleyin. Sökme kapağı başlar. Bir adım atlama, sen LED artı anahtarı gizler yan paneli kaldıramazsınız. Kaplı yan panel boyun zor ile çıkarın. İkilem. Eğer zorluklar arıyorsanız aykırı mı, kapak daha sonra ateş etme yapabilir!

Örtün. iki kulak, iki pin tutar. söküm Plastik monolit işkence, daha karmaşık montajı. Pinler mükemmel ilk fotoğrafı gösterir. Hemen sökerek iki vida her iki yanında, bir yan panel çıkarın. düzgünce içinde Hepsi - artı modeller genellikle tellerin bir bütün mess. Biz Donets açın.

toprak terminali, (yapı havada) üç vida temin edilmektedir bağlantısı, yaklaşık. kapatma, gördüğümüz: davranmaya Donets yavaş. çevre günü, altı tekne açıklıklar ait altı plastik dişler vardır. önlemek için yanlışlıkla her diş kılavuzun tarafta, umotala operasyonu çöktü. Bir bazal plaka kırmak, çıkarma - Alternatif dişler, kırmak (aşağıdaki fotoğrafa bakınız) ayrı ayrı tornavida otschelknut var. Her dişin resmini çekin, edenleri gösteren söyledi. kenara sökülen parçaları kapalı Lay, anahtar bak.

Anahtar, sıcaklık sensörü: görünüşüdür tamirci su ısıtıcısı

Fotoğraf alt pozisyondan gösterir. Bir kesme, parlak daire - mekanik bir sensör. Nedeniyle bimetalik plakasına, anı, elektrikli kapalı tutukluk. Su, buhar miktarı arttırılmış beklemeye başlar, kaynar. Bu gevşek dairesel plastik tapa (. Fotoğraf) ile kaplı devre kesicinin altına yerleştirilmiş küçük bir delik gövdesini, uzanır. plaka kapıları çiftinin yukarıdan monte edilir. Bu, sıcaklık artışlarını kaynamaya başlar. Bir an sonra, bir tık sesi duyulur. dil levha, metalden oluşan bir çift keskin bükümleri yukarı doğru çevirin. Bu bir bimetal röle gibi görünüyor.

Şimdi geçin. O kadar basit değil. metal braketler hariç görünür eklemlerin, yoksun Detay tarafında bir fotoğrafı gösterilen. Onun için, üst hareketli parçayı takılır. su ısıtıcısı içerir olduğunda, oluk anahtar dili sıkıştırılmış bir girinti, dirsek ile dairesel plaka dayanır. Tasarımı nedeniyle ayrıntıları süresiz pozisyon başlangıç ​​kalır. Tıkla! en ufak römorkör anahtarı orijinal konumuna geri döner, braket serbest bırakır.

Donets davayı incelemek. İşte burada:

 • Dairesel bağlantı;
 • spiral haddeleme;
 • direnç bölücü mezhep 14 ohm LED.

Anahtar uykuda iken, LED mavi yanar. 230 voltluk Ekli tam voltaj. Mevcut Fotoğraflar direnç yanmış olduğunu gösteriyor, rehber, terminal mesajların içine yerleştirildiğine bir muayene dayanamıyordu. Ben lehim gerekiyordu. Direnç bölme kıvrılmış ısıtıcı ile paralel bağlanır. Elektrik dahildir - parıltı turuncu ile değiştirilir. su kaynayıncaya kadar iki tonları aynı anda çalışmasına tipik kullanımda aksine Çift LED (öğretmenler sessiz?). Farklı renklerde elektromanyetik dalgaların eklenmesi turuncu verir. Bir süperpozisyonu (tamirci derin bakım) oluşturan gölgeler saymak zordur.

direnç kaldırın ya yanacak - gerçekleşecek kötü bir şey. Sadece izleme anahtarı konumunu değiştirir durur LED'in gölge değiştirin. Renk su sıcaklığına bezotnositelen. Hiçbir termal sigorta - fark etmek kolaydır. Biz koruma basitçe var olmadığını düşünüyoruz. Bu ilgi dairesel konnektörü yakınında parça metal gövde donatabilir. Boş içerme karşı koruma sağlama. Bu çay, koruyucusu olmayan bir yangına neden olabilir. Önerilen cihaz, bir termal sigorta tamamlayacak. güvenirliğini arttırır ısıtma elemanının çevre bölgesinin merkezinde bir yerde koymak için.

rezistanslı ısıtma elemanı 30 ohm'dur. Fotoğraflar bir metal yüzey 220 fraksiyonu ile kapasite değerlerini göstermektedir ve 240 V olduğu kırabilir anlamak için yeterli olacaktır. Cihazda, basit su ısıtıcısı, onarım çekme hatta çay, ama ... sadece kapağı çıkarın ve geri yerleşmek! Biz okuyucular, kendi başlarına konuyla ilgili karar zor cevap bulursunuz. Bunun yerine, kişileri temizlemek isteyen anahtarını sökmeye nasıl göründüğünü gösterir. Yetersiz mesafe aralığı, hava içindeki buhar. su ısıtıcısı düzgün muhafaza edilmiş olmasına rağmen pas: Sadece görüntü iki vida bak.

Altı ay sonra, kişileri yenilemeniz gerekir, inanıyoruz. Bize geçiş edelim:

 1. Çıtçıt kasaya geçmek plastik kulak parmağınızı koyun.
 2. karşı tarafta düğmesine basmak için başparmağını kullanın.
 3. nazikçe sıkın parmaklar braket istinat uçmak. Orman gözün elma korumak veya su ısıtıcısı sadece fırlatır.

Montaj ters sırayla gerçekleştirilir. yerinde detay dikecekler herhangi bir ekstra çaba olmadan, Abut yavaşça zemine braket düğmesinin ön Hook. Bimetal şerit sorunsuz bir bıçak, bir tornavida ile çıkarılır. elektrikli ısıtıcılar Bağımsız tamir böyle ayrıntılar ya da uzun mola kapak, giyim oluşur! bronzdan yapılmıştır İletişim, fotoğrafta görülebilir. Saf alkol, benzin plastik yanında bulunan edilemez. , Asetik asit ele geçirmeleri gerekir inanıyoruz, anahtar bir gece beklemeniz gerekir.

Biz terminalleri kesmek gerekecek. Söz konusu model, kolay Satürn değildir. Fotoğraflar, ikinci saplama yarılarına karşılık gelen, küçük delik terminalleri gösterilmektedir. Eğer tığ için tıklarsanız, sorunsuz bağlantı anlar. Aksi takdirde ... Ben Birini diğerinden dışarı çekemez. işlem daha da artmaktadır: mafsal çok kötü ısıtılmış kurutma makinesi olup küçülen boru, aittir. Zar zor çökmeye kolaydır tutar, ama ... kaldırılmaz. Bu nedenle, gerekli sökme düğüm halinde kesilir. Vidalı terminaller tek. Tel direnç işe yaramadı geri sıkıştırmak, bu uygun değildir, atladı. Ben lehim gerekiyordu.

Plastik kaynak havya. Bu arada, uygun katkı maddeleri (polietilen) kullanılarak yapıldı. Gıda endüstrisinde ile uyumlu bir malzemeyi seçin. Yapışkan kullanımı, ısıya dayanıklı, insanlar için zararlı.

Sonuç onarım su ısıtıcısı

okuyucuya gibi, belli bir şirketin talimatıyla yapılan Çinli çaydanlıkların en ucuz modellerden biridir. Ürünün İdame sıfırdır. daha da zor toplamak, anlamak zor. Picking, işlevselliği sunum bozmak kolaydır. Donets tıklama tehdit hatırı sayılır bir güçle, sadece giyinmiş. Kapak gerçek sorunlara yol açtı. Bir saç kurutma makinesi olması, kullanmak iyi olabilir - Birçok sıkıntılar önlenebilir. tornavida ile zorluk içinde olacak sökülmesi esnasında.

Biz montaj değerlendirmek için deposunda hala önerilir. Ne kadar zor kendi elleriyle elektrikli ısıtıcılar arasında onarım yapılması için birim sökmeye etmektir. Ürün bir defaya mahsus ise, çok iyi değil ve tehlikeli hala eğer ... yorum yok.

Umarım, okuyucularımızın bu detaylı yorumu gücü altında olması ve Tefal elektrikli su ısıtıcısı, elektrikli su ısıtıcısı onarım ve Scarlet onaracak sonra. Sonunda, ürünlerin büyük çoğunluğu Çin'de tarafından yapılır ... Biz çalışmayı, güle güle demek resimleri görmek, değerlendirmek istiyoruz. yanlış yönde yerleştirilmiş bimetalik plaka ise kaynaması için su ısıtıcısı kapalı dur! Her ne kadar tık sesi duyulur. Yanlış Bozkır ...

Haşlama suyu alerjik reaksiyonlara neden olur. Hastalığa maruz kalan kişilerin yüzdesini isim zordur. Kashpirovskiy yarı gezegen alevlenmeler reaksiyonu sınıflandırır. Davranır pratikte% 100 uygulanan. Bazı (küstah) geri gönderir. Yerel hastaneleri test edecek edelim.

Bağışıklık sistemi regülasyon kötü bilim anlaşılmaktadır. anjiyoödem bilen aklı başında adam, poosterezhetsya bir tedavi ufak olasılığını reddettiler.

 • Termo kendi ellerini tamir
 • elleri ile LED lambalar ve avizeler Onarım
 • Ellerinizle yağ ısıtıcının tamiri
 • Ellerin lambalar ve avizeler Onarım

Yeni su ısıtıcısı Scarlett ışıkları ile kendi başlarına çözebilirsiniz kaplıydı? Kettle pahalı garanti sadece sona erdi. Genellikle iyi, ama aydınlatma olmadan çalışır. Önemsememek ve hoş değil. Dinlediğiniz için teşekkürler.

Scarlett ile aynı sorun. Maker güzel eserler - iki ay daha garanti, ama hafif kırdı. Nasıl sorunu çözmüş için?

Bu çok yararlı, ama çarpık ellerle önermiyoruz.

Saygılarımızla, VALEROS.

Genel olarak, yararlıdır!

Mükemmel. videoda, her açıkça gösterildiği. 2 su ısıtıcısı yenilenmiş.

Merhaba Ben bir termos Scarlett var. Ne zaman kaynatma - kapatmayın. Sökülebilir taban sıcaklık sensörü - halen kaynar ve kendini kapatmaktadır. Eğer mümkünse nedenini söyleyebilir misiniz.

Ben, su ısıtıcısı bahsediyoruz termos anladın mı? O kadar kapatmayın, su ısıtmak için ayarlanmış ...

Merhaba Dokopyvatsya alt alışkın. Kettle Siemens. 10-12 yıl (Şimdi pahalı bir Phillips kullanırlar. O para değil, gülme) çalıştı. Bize Siemens geri dönelim. Çevirin. Suyu ısıtmak için başlar. göstergesi kırmızı yanar. Aniden kendisini kapatır. gösterge söner. Ayağa kalk ve kendisi (tıklamalar) tekrar kısaca dahil olabilir. Ve böylece kere sonsuz sayıda. Ama su bir kaynama noktasına gelene elbette değil. O bir elektrikçi taşıdı. Demonte. O hiçbir sorun olmadığını söyledi. Mutlu. Eve getirdim. Ben test - Eski bir resim. Ne önerebilirsiniz? (Bu kadar uzun süre görülen ve yaradıkları için) Evet, Almanya'da edildi yapılır. Maalesef usta. Ben Makedonya'da yaşıyor. Hiçbir elektrik sevmek su ısıtıcısı ve saygı vardır. söyleyebilir misin? Saygılarımızla.

Eğer Kazana şeffaf yan ölçeği kırdı eğer insanlar tür istemi, bu şekilde lehim olabiliriz.

Natalia, ben, şeffaf, silikon bulaşmış 3 yıldır çalışmaktadır.

Biz kapağında Scarlett kırık mandalı su ısıtıcısı. Nasıl sökmeye ve kapak kapatılamaz düzeltmek ve su ısıtıcısı kapatmaz kaynamalarının için?

Kapak sıkıca kapanmaz.

Maker iyi çalışır, ancak akmaya başladı. o sızıntıları ortadan kaldırmak mümkün mü? Tefal su ısıtıcısı.

Sorun: cihazın kendisinde konur baz kontak. sonra ne sipariş ... Ama yeterli bir hafta boyunca ... Ve - temiz zımpara veya iğne dosyaları varsa?

Kendinden onarım elektrikli

Maker herhangi mutfağın vazgeçilmez bir parçası haline ve diğer cihazlarla karşılaştırıldığında satışların lideri oldu. Bu cihaz yaygın mutfakta ve ofiste, evde kullanılır. Ama ne yazık ki, herhangi bir elektrikli cihaz üreticisi olduğu gibi bir süre sonra işlemi başarısız olur. Su ısıtıcısının fiyatı çok yüksek olmadığı gibi, onarımını sağlamak daha yenisini satın almak daha kolaydır. Kendine bir tamirciyle veya hafıza gibi su yolları sizi kaynar için bir cihaz düşünün Ama, eğer elleriyle elektrikli su ısıtıcısı tamiri deneyebilirsiniz.

Maker bakılmaksızın pahalı bir model ya da bütçe olmasına bakılmaksızın, oldukça basit bir prensip olarak çalışmaktadır. alt ısıtıcı cihaz oluşan bir sıcaklık kontrolörüne bağlanan bimetal şerit. boru şeklindeki ısıtıcı elektrik akımının uygulanması üzerine, kaynamaya sıvı ısıtır. Kaynar buhar sürecinde oluşturulan, gücü kapatmak için ikincisi neden termostat için özel bir kanaldan geçer.

Eğer aparatın diyagramı bakarsak, bunun demirin prensibine göre çalışır ve karmaşık tasarımlar olduğu görülebilir. Ama bundan önce, ne zorluklar içinde her zaman vardır, elektrik tamir etmek vücut sökme, birimlerin farklı model mandalı için (tutma çubuğu) özel bir tornavida ile kapatılmış olabilir aynı montaj vidaları farklı şekillerde düzenlenmektedir.

Maker kompozisyon başarısız olabilir birkaç unsurları olduğu basit bir cihazdır. Oysa şunlardır aralarında ortak sorunlar vardır:

 • Yavaş bir ısıtma sıvısı;
 • Cihaz zamanından önce kesilir;
 • Kettle devre dışı değildir;
 • Cihaz aktif değildir;
 • PETN tükenme;
 • Su kovanın dışına akar.

Eğer su ısıtıcısı hızla suyu ısıtmak olmadığını fark ederseniz, o zaman ısıtma elemanının durumuna dikkat. köpük kalın bir tabaka nedeniyle bitki yetersiz iyi bakım oluşturulan bunun olan daha fazla zaman su ısıtma için gerekli olduğu için, bu, zayıf ısı iletkenliğine sahiptir. ölçek çıkarılmamışsa, ısıtıcı yanabilir.

Aşırı ısınma muzdarip Ayrıca, tüm iletişim cihazı grubu, böylece kişileri erimiş veya yanmış.

Ölçeğin kurtulmak için, her zamanki kullanabilirsiniz sitrik asit, mağazalarda satılan. 30 dakika süre ile bir kap içinde ısıtılmış bir çözelti kaynatıldı ve tutmak için sitrik asit (20 gram) tank 1-2 poşetin içine dökün yeterlidir. Bundan sonra, kap kireç kalıntıları uzaklaştırmak için musluk suyu altında iyi durulanmalıdır. Gerekirse, prosedür tekrarlanabilir.

Cihaz zamanından önce kesilir

elektrikli su ısıtıcısının Böyle bir davranış cihazı için PETN üzerinde oluşturulmuş ölçek kapalı olabilir olmasından kaynaklanmaktadır. Isıtıcı aşırı ısınmaya karşı bir sigorta sahip olduğundan, aktif ve elektrik şebekesi bağlantısını keser. Gerekli düzeltici faaliyet ölçekten ısıtıcıları temizlemek için.

makinenin kapasitesini kaynar suya sırasında, buhar örtüsü altında toplanması gerekir ve termostat için özel bir kanala gönderildi. Kapak tam kapalı değil, bu olmaz ve cihaz arızasız çalışacaktır. Bir kap sorun yoksa, sap tarafında yer alır buhar açılması, bu pisliği kontamine olmadığını kontrol edin. Açılış ve sırayla her şey durumda, su ısıtıcısı nedeniyle devre dışı olmadığını varsayabiliriz termostat arızası.

konut ve alt kısmında Kazana termostat tamamen cihazı sökmeye gerek yerine ona ulaşmak için.

Örneğin, normal bir bütçe telefon daha pahalı modellerden yapısında farklı olan çekildiği - elektrikli su ısıtıcısı Vitek sahipleri kılavuzu, Tefal, Polaris, Scarlett ve diğerleri. Bu arada, bu modelde, hem de makine Vitek'ın VT-7009 (TR), konteyner yapılmış ısıya dayanıklı cam. Yani, biz şu algoritmayı kullanarak üniteyi açıklar.

 1. ile başlamalıdır su ısıtıcısı tamiri elektrik bağlantısını kesin. Daha sonra, bir baz (baz) cihazı çıkarın ve panelin alt tüm vidayı çıkarın.

 • Kapağı çıkardıktan sonra, montaj vidaları görebilirsiniz. Ayrıca elde edilebilir.

 • Daha sonra, birimin alt kısmından gövdeyi çıkartın.

  altındaki vida gevşeme, bu kaldırılamaz Ama eğer nasıl Bosch su ısıtıcısı anlamak için? Böyle bir cihaz bilenler, genellikle cihazın başarısızlıkla sonuçlandı güçlükleri karşılaştı. süreç tarif etmek oldukça karmaşık olduğu için, bu konuyla ilgili bir video görmek için en iyisidir.

  Kaynar üzere cihaz dahil değildir nedenleri farklı olabilir.

  1. elektrik kablosu ve fişin Arıza. Bu destek (baz) terminale problar ve temas edildiği, bir test hattından bir "ping" gerektirir. açık bulunan, bu yeni bir kablo değiştirilmelidir.
  2. standı Zayıf iletişim (Baz). Uzun İşten kişiler nedeniyle iletkenlik rahatsız şeyin, yakabilir. kontaklar dumanlar oluşur, bunlar ince zımpara kağıdı kullanılarak temizleyebilir. onlar oplavilis Fakat bu onlara tam değiştirilmesini alacaktı.
  3. Arızalı iç anahtarı cihazda. Anahtar (1500 ila 2000 W kadar) oldukça ağır yükleri hissetmeye gördüğünden, rehber zamanla kaynaklayabilmektedir. Bu makine çalışmıyor nedeni olabilir. Bu sapın alt kısmında bir düğme olan ve aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi, hatalı görünüyor.

  Bu durumda, düğme değiştirilmelidir. Ama bunu değiştirmeden, kendi elleriyle su ısıtıcısı düzeltebilecek bir sorun düğmesi vardır. Eğer tarafında düğmesine bakarsanız, kapalı "AÇIK" olarak ayarlanır 2 işaretçilerine görebilirsiniz. onlar ise kurum oluşturulan, Makine açılmıyor.

  ortadan kaldırmak için karbon artıkları ince zımpara, tırnak dosya veya ince bir iğne dosyası kullanılabilir. daha kolay temizlik yapmak için yapmak için, pense Süpürgeliklerle küçük bir "revizyon" yani düğmeye, kaldırma gerekir.

  Cihaz çalışmaz başka nedeni, Arayabileceğin Mekanik güç düğmesinin kesintisi. Bu başarısızlık birimin altındaki, düğmeye dışından içine doğru ilerleyen hareketi iletmek cihaz inşa plastik reechki sapına olduğu gibi Tefal vitesse modelinde en yaygın olanıdır.

  bu parça sonları sonra Tefal su ısıtıcısı dahil imkansız hale gelir. kırık bir öğe onarmak için nasıl daha iyi anlamak için, kusuru gidermek için bir asıl yolu olarak kabul edilen bir videoyu görebilirsiniz.

  elektrikli su ısıtıcısı onarırken, eski model ve daha yeni olarak, en yaygın arıza ısıtma elemanının tükenmişlik olduğunu. ısıtma elemanları ile sorun, kireç çözücü içinde aşırı ısınma İhmal, her şeyden önce vardır.

  Onarım su ısıtıcısı döner ısıtıcı veya bir spiral şeklinde bir TAN önce, yukarıda tarif edilen makine sökülmesi gereklidir. Daha sonra, test probları almak ve ısıtıcının çıkış terminallerine bağlayın. Bu enstrüman, ışık ampulü yanar, ya da bir ses yaparsa, ısıtıcı servis olarak kabul edilebilir.

  Nasıl olursa, ısıtıcıyı kontrol etmek bir ölçüm cihazı? Çok basitçe çıkıyor. Sıfırdan ısıtıcı gücünün bir terminal bağlantı için gerekli olan ve bir - aşaması. Daha sonra, iki yalıtılmış iletken türetildikleri kartuşta ampul 220 yerleştirin. Bir ısıtıcı uç, ve diğer bir sıyrılmış tel ucunu dokunun - aksine. lamba yanıyorsa - Isıtıcı arızalı anlamına gelir.

  Bu, disk ısıtıcı üflenir çıktı ise bu tür bir su ısıtıcısı Scarlett veya Vitek'ın VT-7009 (TC) 'deki gibi, cihazın altında, sadece bir parça olduğu için, bu ikame edilemez. Bu yüzden yeni bir birim satın almak zorunda. Sadece ısıtıcı açık değiştirilmelidir.

  Eğer tankın cihazı (süzülen) su akar olması, söz mikro çatlaklar pislik oluşmuş değil dek böyle aparat sıvılarının sızıntı engelleyebilirsiniz hangi biraz zaman popolzovatsja önerilir. Bu işe yaramazsa, sen garanti süresi sona erdiyse yeni bir "kazanı" satın almak zorunda.

  bir tank sızıntı başka neden olabilir Elektrikli ısıtıcı cihaz gövdesi ile temassızlık (TEN açık ise). Bu durumda, bunu tutan bağlantı elemanları sıkın olabilir. Bu işe yaramazsa, o zaman yıprandığı kauçuk conta, ısıtıcıyı çıkarın ve değiştirmeniz gerekir.

  Böylece özetlenebilir: kendi başlarına kaynar su için makineyi tamir etmek, oldukça mümkündür bazı durumlarda. Eğer ev aletleri tamir belli becerilerin yoksa, o zaman en iyi seçenek, yeni bir su ısıtıcısı satın almak. Tamir servis merkezi, bakış bir mali açıdan, haklı değildir ve arıza daha olmayacak garantisi yoktur.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  70 − = 62