Oturma odasında TV için raflar photo

Oturma odasında TV bulunan duvar dekoru: 25 fotoğraf

TV - daire ana dekorasyonu ve yeni evliler satın ilk şey. "Moskova gözyaşlarına inanmıyor" filminden bu genç çiftin nasıl böyle olduğuna inanıyordu. Ve bir yerlerde haklıdırlar. Neden televizyonda birlikte vakit geçirmiyorsun?

Ve nereye koyacağız Yoksa bir plazma panelin var mı ve duvara asmayı mı planlıyorsun? Sence bu kadar basit mi? Bir komodini takın veya kanca, saplama, dirsek vb. Üzerine asın. Ancak bu alet odanın içine uyumsuzluk getirmeyecek mi?

TV'nin bulunduğu yerin seçimi küçüktür. Ya bir düşük standında, bir mobilya niş duvarında masada duracak - genel olarak ayakları üzerinde veya özel platformda. Yoksa duvara asılacaktır.

O yerleştirildi yerde, buna uyum baktım önemlidir ve film, ana ve oturma odasının sadece dekorasyon gibi değil. Genellikle tekniğin en moda ve fantezi olarak satın alındığı ortaya çıkıyor, ancak iç mekanda hiçbir şekilde uymuyor. Ve bu yüzden, uygunsuz, yabancı bir nesne görünüyor.

Salondaki TV ile duvar tasarımını düşünmeniz yeterlidir. Makalemizi okuyun, fotoğrafa bakın ve harekete geçin.

Ve (mavi bir ekran satın almadan önce) başlamak için, soruları cevaplayın.

 • Oturma odasının hangi alandaki yeri olacak.
 • Nereden izleyeceğinize uygun olacak.
 • Odanın tasarımında hangi stil hakimdir.
 • Dekorun hangi renkleri veya öğeleri mevcut ve "müzik" stilini yönlendirin.
 • Çaprazın uyumlu bir şekilde oturma odasına sığacağı ekran.

TV ve duvar dekorasyonunun kombinasyonu

Bir duvar nasıl hazırlanır? Gölgeler ve renklerle oyun seçenekleri sadece iki.

 1. Televizyonun gövdesi ve duvar rengi kontrast oluşturuyor.
 2. Davanın tonu, duvar bitirme işlemi için seçilen ton ile birleştirilir.

İlk durumda, duvara (renk, malzeme) uyum sağlayacak bir kasanın rengiyle ve iç mekan stiliyle bir TV satın alırsınız. Örneğin, bir tuğla duvardaki gümüş bir TV iyi görünmüyor. Ancak siyah veya süt rengi daha iyi.

Karlı beyaz bir yüksek teknoloji ürünü oturma odası ile, aksine süt evi uyum içinde olmayacak.

1

İkinci seçenek, TV'yi "programın en önemli noktası" yapmamaya, ancak tamamen bırakmamaya izin vermenizi sağlar. Fotoğrafa bak. Duvarın yalnızca bir kısmını, orada bir paneli asmak ya da tüm duvarı asmak için oturma odasında bir dinlenme bölgesi oluşturmak mümkündür.

İlginçtir o panoya monte edilir aydınlatma ile sıva niş görünüyor. Ayrıca, alçıpan duvar üzerinde çıkıntı yüksekliğinin yarısı olacak ve üstündeki TV'nizi asmak. Çıkıntının yüzeyi bir manto parçasının rolünü oynayacak.

Konuyla ilgili materyal: Film hayranları için 10 çeşit duvar - öncelikle film olmadan hayatlarını hayal edenlere yönelik bir makale.

Ve burada bir başka fikir var - TV kapalıyken, çevre üzerindeki kıvırcıklarla birlikte siyah ekran ve bir lekeyi andıran bir tür resim oluşturuyor.

"Arkadaş edin" diğer ayarlarla TV bir resim çerçevesi, yani içinde yerleştirme olabilir. Ardından, çerçevenin rengi ve dokusu, panel ile duvarın dekorasyonu arasında bir bağlantı rolü oynayacaktır.

Duvarlar için renk ve doku seçimi

TV setinin altındaki duvarı süsleme seçenekleri. Sadece tek bir duvarı, TV'nin bulunduğu duvarları veya tüm duvarları süsleyebilirsiniz.

 • Duvar kağıdı - bütçe yöntemi. Ancak tüm duvar veya parçanın bir kısmını seçmenize izin verir.
 • Aynı şey basit duvar kağıdı için de geçerlidir - gölge veya doku ile ön plana çıkan bir ruloyu seçin.
 • Tuğla duvar veya taş kaplama.
 • Ahşap paneller.
 • Alçı.
 • Mantar örtüsü vs.

TV'nin bölgesini vurgulamak ister misiniz? Duvarı renkli yap. İç mekanı dengelemek mi gerekiyor? Siyah-beyaz, siyah-beyaz tonlar mobilyaların parlaklığını ve dekor ile mobilyaların pompositesini sarar.

Oturma odasının siyah beyaz tasarımında şu bölümleri görebilirsiniz: Siyah-beyaz 21 oturma odası

Ve TV'nin nötr renklerle ayarlanmış olduğu duvar da dahil olmak üzere tüm oturma odasını kullanabilirsiniz.

Önemli olan panelin renginin başka ayrıntılarda da tekrarlanması gerektiğidir: resimlerin veya aynaların çerçeveleri, mobilyaların veya zeminlerin renkleri, perdeleri, yastıkları.

Şömineli oturma odasında TV

Salondaki şömine moda trendidir. Ev sahipleri yaşayan ateşin tadını çıkarıyor, apartman sakinleri - taklidi (elektrikli şömine veya gaz). Ancak bunlardan herhangi biri ile cozier olur. Bu davada yapılacak TV bölgesi nerede?

 • Genellikle paneli şöminenin üzerine yerleştirmeniz önerilir. Hoşunuza gidebilecek ateş türünü ve televizyon ekranındaki olayları takip edin. Ancak bu karar en başarılı değildir. Biz emniyet kuralları izin vermez aşağıda asmak TV gibi ekrana kafamı kaldırıp gerekecek. Evet, nereye bakacağınıza karar verin - ekranda veya yangında - kolay değil. Şöminenin dar olduğu ve neredeyse katta olduğu. Sonra böyle bir düzenleme haklıdır.
 • Şöminenin karşısındaki duvardaki yer de sığmıyor, aksi halde alevleri veren parıltıyla sürekli rahatsız olacaksınız. Ve kenara kaymak bir seçenek değil. Bir şeyi feda etmeniz gerekecek - şömine ya da TV izleyerek.
 • Bitişik duvardaki TV ideal bir seçenektir. Ve güvenlik önlemleri uygundur ve şömine dikkatini dağıtmaz.
 • Başka bir yol - şömineyle aynı duvarda TV, ancak rafdan biraz uzakta. Değişiklikler mümkündür: Köşedeki bir şömine veya TV'nin asılı / ayakta durduğu bir duvar, bir alçıpan ile belli açılardan yerleştirin.

Örnekleri düşünün:

Oturma odasında küçük şömine üzerinde TV

Oturma odası üstünde TV - ikinci seçenek

Tek duvarda TV ve şömine

Bitişik bir duvarda TV

Önemli! o oturma alanı mobilya, görkemli dekorasyon fazla doygunluğa için önemlidir bu yüzden Ve iç bir şömine ve televizyon, parlak ve göz alıcı ayrıntıları vardır.

Iç stil gelince, o zaman oturma odasında yüksek teknoloji, art deco veya minimalizm, herhangi bir modern model yapacağız. Ancak klasik, etnik veya retro stiller ile her şey o kadar basit değildir.

Ancak paneli dekore edebilir, duvarların rengini alabilir, niş içine yerleştirebilir ve bir ekran, panjur veya hareketli bir resim ile kapatabilirsiniz. Hepsi çözüldü - bir sürü seçenek var, bunlardan bazıları:

Resim çerçevesinin içindeki TV fikrini beğendim - uyumlu görünüyor. Ancak bu nişte aşırı ısınmaz mı?

Marina, modern TV modelleri aşırı ısınmaya karşı biraz hassastır. Buna ek olarak, havalandırma için çerçevenin yanlarına delikler açabilirsiniz. Odanın kliması ile birleşince, TV'nin aşırı ısınmasını kesinlikle engelleyeceksiniz.

televizyon hilarious tercih çocuğun itecektir uzay tasarruf ve daha az olasılığını döner

makale okuma önce, duvarda asılı bir tv sorunu kaç varyasyon düşünemiyorum. Deneyeceğim bilgiler için teşekkürler.

İlginç fikirler. Özellikle bir TV'yi çerçeveye yerleştirme fikrini çok beğendim, bu yüzden çok sıradışı ve güzel görünecektir. şömine konfor ve ilkel biraz ortamı yaratmaktır ve atmosferde bir televizyon gerçekten uymuyor çünkü hepsi aynı odada şömine ve TV fikrini sevmiyorum.

Kaç tane başarılı seçenek - sadece herhangi bir iç mekan için orijinal bir şeyleri alabilirsiniz! Yalnızca sarkıt bir TV ile gizem bana, tellerin altına asılamayacak şekilde nasıl gizlenecekleri.

Televizyonun altında, yüksek yanal kılıfları oluşturan bir dikdörtgenin ortasında yer alan yer, üst raf ve alt kemik taşı götürülür. Bu dengesizliği en üst düzeye çıkarmak için TV'nin bulunduğu duvardaki rengi değiştirin.

En çok 10 blog yazısı

Iç mimar için en iyi 25 program

İç mekan tasarımında en iyi 20 kitap

Evinizi süslemeden önce görmeye değer 20 film

Yatak odasında ahşap duvar: zevk almanızı sağlayacak 11 örnek

Bir iç mimar olmanın yolu

Küçük boyuttaki gardırop odaları: 31 fotoğraf

Karyola ile yatak odası tasarımı

Oturma odasında TV bulunan 25 duvar tasarımı seçeneği

Bir odayı bölme ile nasıl bölmek

Viktorya tarzında evler

Son Yorumlar

 • Софья к записи Bir iç mimar olmak için: nerede başlayabilir ve ne almalıyım?
 • Ivan'ın kaydına Bir bölümle odayı paylaşma - fikirler ve yollar
 • Petr Vasilievich, bir yatak odası dolabının tasarımını kaydetti: verimliliğinizi artıracak 50 tasarım fikri
 • Maria to the record Bir iç tasarımcı olmak için: nerede başlayabilir ve ne almalıyım?
 • Natalia Ivanovna, oturma odasında TV bulunan Duvar dekorasyonunu kaydetmek için: 25 fotoğraf

© Tasarım manya, Yeni tasarım ve mimarlık dünyasında

Site materyallerini ancak bir köprü varsa yeniden basımı.

İç mekandaki duvarda TV (45 fotoğraf): uyumlu bir yerleşim için fikirler

İç kısımda düzgün bir niş - TV ve raflar için

Geçtiğimiz bir ila yirmi yılda, modern iç mekandaki TV'nin yeri kökten değişti. Sadece zorunlu tasarım unsurundan, iç mekanı oluşturan faktörlerden biri haline gelmiştir ve bazı durumlarda baskın bir konuma sahiptir. ev sinema sistemi (3D-sinema) ile oturma odasına geldiğinde Örneğin, - bu durumda, düzenleme ve mobilya seçimi, bitirme malzemelerinin seçimi en kaliteli görüntü ve ses sağlayacak şekilde yürütülür.

Oturma odasında duvara monte edilmiş TV - bütün aile ile akşam toplantıları için

Plazma panelli duvar renk ve doku ile vurgulanır

Bir televizyonu duvara asmak için: temel kurallar

TV'yi duvara monte etmek, önemli miktarda yerden tasarruf etmenize, odaya yer açılmasına, hantal raflardan veya TV stantlarından çıkarılmasına yardımcı olur. Fakat bir televizyonu duvara asmak, bir ayna veya resimden daha zordur.

Öncelikle, TV'nin kurulacağı yeri belirlemek gerekir:

 • ana kriter, kurulumun yüksekliğidir, ideal olarak - TV'nin geometrik merkezi, seyirci gözünün tam karşısında olduğunda. Bu yerleşim, en yüksek kalitede görüntü algısı sağlar. Dolayısıyla, kanepenin yüksekliğini (koltuklar) hesaba katmanız gereklidir - yüksek olduklarında, sırasıyla televizyonlar ne kadar yüksek olursa olsunlar
 • duvar kalitesi: TV - cihaz oldukça ağırdır, basit bir jips karton duvarı 25-35 kg'a kadar dayanamaz. Bu nedenle, braketi bir beton veya tuğla duvara monte etmek en uygunudur. Aksi takdirde, alçıpan kurarken, tasarım geliştirme aşamasında bile, TV'nin nereye asılacağını açıkça düşünmek gereklidir. Ardından burası güçlendirilmiş (kalın kontrplak, ipotek) ve alçı levha üzerine özel dübeller kullanılmıştır
 • ısıyı kaçının: ısı kaynaklarının (radyatörler) ya da yerlerin doğrudan güneş ışığı yakınında TV koymayın
 • (Raflarda arasında) boşluğa sıkışmış - gap "duvara TV" o bir seçenek olarak, duvara kapanmalıdır anlamına gelmez. her iki tarafında, hem de arka havalandırma ve TV soğutma sağlayacak bir boşluk (en az 10 cm) olmalıdır. LCD panel çok kritik değilse, plazma ısı çok yayarlar

nerede TV'yi duvara sabitlemek için karar verirken, bu hangi ek donanım (video oyun konsolu belirlenmesi gerekir kez DVD oynatıcı, hoparlör, kablo TV veya Internet) bağlanacak. Kabloların gizli yerleştirme sorunu çözmek için - Bir yandan, diğer yandan, çıkışları gerekli sayıda kurmak gerekecektir

Duvarlar bitmiş TV aynı tarzda bir çerçeve içinde çerçevelenmiş

duvara tv - modern oturma odası zorunlu nitelik

Tv altında duvarın özgün tasarım

Plazma paneli + depolama rafları - işlevsel ve zarif

ve mobilya Niş bile en boyutsal duvara monte TV ağırlayacak

Nasıl oturma odasında tv altında bir duvar yapmak için: seçenekleri seçin

Görünen televizyon ve uzay (duvar), uyumlu hale getirmek için yardımcı olacak çeşitli teknikler vardır:

 • Televizyon, yerleşik mobilya - modüler mobilya üreticileri genellikle TV'yi kurmak için bir yer sağlar. Bu durumda TV sabitleme iki tip için sağlanabilir - duvara ya da mobilya panellerinin arka (arka plan) doğrudan. Oldukça sık bir televizyon alan üst bant dolapları, üst raf ve bir alt kabine oluşturan dikdörtgen ortasında ortadan tahsis edilir. Televizyon uzay tek ve yekpare hale hangi nedeniyle, sadece iyi bir çerçeve değil alır ve mobilya parçası haline geldiğinde, koyu mobilya ile versiyonunu bakmak Özellikle avantajlı

Kullanışlı ve işlevsel çözüm - Ekran yerleşik mobilya

 • duvar paneli, plastik, deri, ahşap veya bez TV'yi ayarlamak

Ekran ahşap panelde yer almaktadır - oturma odasında bir kontrast nokta

 • oldukça sık tv yapay dekoratif yüz kısmının zemin üzerine yerleştirilir (en azından - doğal) taş ya da dokulu tuğla

Şık resepsiyon - Monitör tuğlalarla kaplı olduğu bir duvar

 • oturma iç açık renklerde sürdürüldüğü takdirde bir televizyon büyük siyah damla gibi görünecektir. seviye bu dengesizliği maksimize etmek için, duvara tv rengini değiştirmek. iç tasarım yürütüldüğü kıyasla bu tamamlayıcı (zıt) renk uygulamak. Oda tüm duvar temel renk karartır üç tonları bulunan bir gölge yayan, bu durumda, bir dizi içinde muhafaza edilmesi halinde

duvarın bir kısmı zengin mavi renkte boyanmış, TV barındıracak şekilde tasarlanmıştır

 • İnce çerçeve içinde resim (fotoğraf) ile çevrili oturma odasında televizyon iç, içine şık bir şekilde uyum - TV olan merkezi olan, Kompozisyon oluşturmak için. Televizyon ekranının yarısını geçmemelidir büyük resim (fotoğraf) - boyut durmak önemlidir. TV altında boşluk dengelemek için çekmeceli büyük bir kabine veya göğüs yerleştirmek iyi olacaktır. tablolar ve kullanılabilir fotoğraflar ve orta ölçekli süspanse heykel ve kabartmalarla birlikte

duvar resimleri merkezinde TV - yatak odasında orijinal vurgulamak

 • ahşap, köpük veya poliüretan dekoratif çerçevede. Böyle bir çerçeve duvarının büyük bölümünü çevreleyen ve televizyonun çevresinin televizyon kendisi artı 20-30 cm duvarlar olabilir. Bu durumda, oturma odasında duvar kağıdı tüm duvar aynı olabilir, farklı bir renk veya doku içinde duvar kağıdı karşıt bir sürümünü kullanabilirsiniz

"Resim" değişiklikleri her gün - TV çerçeve içinde çerçevelenmiş

 • Orijinal rafları dizi sıra ile dahil tv bölge menteşeli hangi varyant bakacağız. görünümü gezen istemsizce onlara dalıp olacağını zaman raflar resim, hediyelik eşya ve ıvır zıvır ile dekore edilebilir, ancak aşırıya kaçmayın veya. Plazma paneli rafları iyi formülasyon ortasında etrafında simetrik olarak düzenlenmiş bakacağız

monte raflar çevrili TV - oturma odasında pratik resepsiyon

 • bir oyuk tv alçıpan dan yarattı. nişin şekil, boyut ve geometrisi, genel tasarımına bağlıdır. Bu niş geleneksel dolapları ve raflar yerini alacak olan tüm kompozisyon merkezi haline gelebilir, diğer niş verilebilir veya ahşap aynalar, ışık kapı camını kapatmak

Ekran TV ve şömine gömme nişler - zarif ve minimalist alımı

ekipman için rafa TV - bu durumda televizyon kendisi ve teçhizat (uydu TV, DVD oynatıcı, hoparlörler, vb alıcıları) önemli bir miktar olarak yerleştirilebilir. Modele bağlı olarak, tasarım dönüm olabilir ve sert TV düzeltmek için.

doelektricheskuyu çağında şömine oturma odasının ana egemen olduğu, onun kral, televizyonun prototip bir tür - Dikdörtgen ekranda bildiğiniz gibi sen sonsuz izleyebilirsiniz hangi bir alev, oynadı. Modern iç şömine ve TV In - kötülük antagonistleri, odadaki başlık rolü için mücadele kendine dikkat sürükleyerek. En iyi seçenek - karşısındaki duvarda bir şömine ve TV yayılan iki bölgeye oda bölmek için, döşemeli mobilya (koltuk) sınırını çizecek.

Tartışmalı seçenek - şömineminüzerine TV yerleştirerek. Bu durumda, ekran uzakta çalışmaz rahat görüntüleme anlamına göz hizasında, üzerindedir. Yani bu soru planlama aşamasında dikkate almaktır.

Bölgeler baca ve televizyon görsel bir kaplama ile birbirinden ayrılan

oturma odasında Başarılı mahalle şömine ve TV monitörü

bir şömine ve aynı tarzda yapılmış bir TV bulunan bir duvar yapma

Şömine hala öncelik TV veren köşesinde bulunan

TV ve şömine farklı duvarlarında bulunan

Pahalı ve nadir ağaçlar, tezhip, pervaz, ağır kadife perdeler, masif avizeler, Flaman dantel ait Oyma Mobilya - ve klasik tarzda tüm ihtişam ortasında, bir diş ağrısı gibi keskin, uyumsuzluk antrasit siyah dikdörtgen seti bakacağız. Gönülsüz çözümü - masif ahşap çerçeve içinde (veya poliüretan kalıpların) TV yerleştirmek. Bu çok daha kolaydır - ve (sakla) gizlemeye bunu TV asın. Örneğin, hareketli bir elek veya halısı. Ya da sadece küçük bir duvar kabine kapılar ardında TV gizlemek.

TV klasik iç mekanında uyum resim çerçevesi çerçeveli bakacağız

Televizyon, oturma odasında karanlık bitirmek çıkıntıya ile birleşti

TV'yi kapatırsanız - duvara eğlence "Kabarcık" oluşturulmuştur

Siyah siyah mobilya arka plan üzerinde TV - ve klasik teknoloji yağma yok

çocuk odasında tv oyuncak zebra kılığında

Modern bir tarzda oturma odasında TV için mobilya

Teknolojik ilerleme durmuyor. Giderek yeni elektronik cihazlarla hayatımızı istila edilir. Bugün kimse ultra ince ekranlar, ev sineması sistemleri, Blu-Ray pikap şaşırır. oturma odasında tv mobilya bu konularda daha iyi podoydet- olan benzer bir aparat düzenlemek ve şimdi anlamaya vardır nasıl.

TV - Birçok iç oda ayrılmaz bir parçasıdır. akşamları bir önceki günün davasını görüşmek ve bazı dişli görmek araya geldiğimizde Bazen ailenin gerçek üyesi, ev tüm üyeleri haline gelir. Ve sık sık uygun seçeneği standı TV almaya.

Modern bir tarzda oturma odasında tv mobilya

seçmek için doğru model iki faktörden etkilenmektedir:

 1. TV'nize bağlanır donanım miktarı. Bu oyun konsolları, IP TV set üstü kutuları, ses amplifikatör, alıcıları ve fazla olabilir. düz ve ince modelleri ile birlikte, yine de, boyut ve ağırlık açısından farklılık katot ışını tüpü ile makineleri de bulunmaktadır. Böyle büyük TV'ler kilogram onlarca tartmak ve fazla yer kaplar. Bu nedenle, geniş bir yüzeye sahip güvenilir bir tavır ihtiyaç;
 2. Montaj veya TV nasıl yüklenir için bir yöntem. Düz yüzeyler güvenilir ve sağlam ve istenilen yüksekliğe uyarlanmış olması gerekmektedir. Ek ekipman bakım ve yerleştirme almak için gerekli duvar parantez için ekrana takarken.

Modern TV Sehpası

radyo ile birlikte televizyon Bilgi uyarılarını, eğlence ve eğitim işlevini oynayan bir zaman vardı. Televizyon, gururlu, dikkatli bir ev yapımı mendil ve örtüleri kaplı Komşularına övünmek. Bugün, plazma ve LCD panelleri satın sahipleri genellikle iç devamı herhangi salon tasarımında harika görünüyor ki, sağ diyagonal seçmeye çalışın.

Parlak TV Sehpası

Böyle sürümlerinde kalmak olabilir merak nasıl ve nerede TV'yi:

 • Dresser veya komidin. Bu son yüzyıldan beri bilinen geleneksel versiyonudur. Onun kolaylık - Herhangi bir model kurmak için izin verir ve televizyon cihazları, diskler, konsollar için ek açık ve kapalı raflar vardır boyutlarda.

Klasik TV Sehpası

Modern oturma odası mobilya

 • Rafları ve tablolar. Rafları TV sabitleme için bir dirsek ile sağlanan metal destekler vardır. katta iken, bu model az yer kaplar. diğer öğeleri saklamak için uygundur tablolar, kombine seçenekler vardır.

 • Ya modüler mobilya. çok yönlülüğü ve pratiklik ile karakterizedir. TV uyarınca ayrı standı için ek alan. Bu seçenek TV diğer bir çok şey tutabilir yanı sıra, küçük ölçekli daireler için idealdir.

Standı TV'nin kurulumu için kullanılan klasik bir tanesidir. CRT ile depolar hantal alıcılarının kaybolması ve televizyon alıcılarında mobilya imalatında küçük bir devrim yaptı. bariyeri şu anki modelleri esas olarak uzunluğu ve sınırlı bir derinliği boyunca uzatılmış bir şekle sahiptir. Bunlar, büyük boyutlar için, iyi bir stabiliteye sahiptir ve bir dar yüzeyi üzerinde yer alabilir panel için tasarlanmıştır. kavisli şekli ile TV bazı sürümleri büyük bir derinlik tezgahı ile direkleri gerektirir.

Modern tasarım fikri, hatta böyle bir televizyon tablo olarak böyle bir tanıdık nesneden bazen inanılmaz şeyler yapıyor. klasik sürümü aydınlatma, dekoratif unsurların çeşitliliği ile sağlanan, tekerlekler üzerine monte edilmiştir. Neo modeller hepsi harika olanaklar andırır. Ama ne olursa olsun kabine nasıl görüneceğini, bu nitelikleri gibi taşımalıdırlar:

 • stabilite;
 • ek fonksiyonlar;
 • kolaylık;
 • ilginç tasarım;
 • kapasitesi.

Modern TV standı, klasik model gibi iyi bir dolguya sahiptir. Bu çoğunlukla lehindeki kararlı argümandır. Televizyon, yan yana yerleştirilmesi gereken ek donanımlarla birlikte satın alınır. Bu cihazların sayısı standın içeriğini belirler. Ücretsiz raflar disk, dergi, kitap ve diğer şeyleri ödünç alabilir.

Televizyon standının yapısı farklıdır. Bunlar, açık veya kapalı raflı, diskler için bölmeler, küçük parçalar için çekmeceler, ön ve yan hoparlörler için kutular bulunan bir veya daha fazla modülden oluşan modeller olabilir. Oturma odasının stili için uygun bir küp seçin.

Oturma odası modern teknolojik stillerden birinde süslendiyse: yüksek teknolojiye sahip, modern, tekno moda TV standı duruma mükemmel uyum sağlayabilir ve TV ekipmanı depolama işlevini yerine getirebilir. Klasik iç mekanlarda aynı plazma veya LCD panelleri bulmak zor olabilir. Böyle bir kaldırım taşı modern teknoloji ile gür klasik tasarım arasında ortak bir unsur olabilir.

Çeşitli şekil, ebat ve malzemelerin arasında çeşitli kaide türleri de vardır:

TV'nin bulunduğu özel bir raf vardır. Panoyu genişletmenizi ve görüş açısını değiştirmenizi sağlar. Alt bileşenler, eşlik eden ekipman ve diğer şeylerle doludur;

Bu durumda, her şey katta destek olmayan ve duvarlara tutturulan raflara yerleştirilir. Bu gibi mobilyalarla donatılmış oturma odası, ağırlıksız ve uçuş havası yaratır. Modern iç mekanlarda daha uygundur;

Bu, küçük bir oturma odası için evrensel bir model ve kilitli raflar ve çekmeceler varlığı gardırop giysileri saklamak için yerini alacak. Satılabilir ve dahili çubuklu mobilyalar;

Bu seçenek, küçük bir oturma odasında iyi görünecektir. Büyük modellerle aynı işlevselliğe sahip, kük bir alanın metrekare tasarrufu sağlar.

Modern mobilya pazarı TV için geniş bir stand yelpazesi sunmaktadır. Çeşitli seçeneklerle karıştırılmamak ve doğru modeli seçmek için kurallara uyulması gerekir:

 • Doğru boyutu seçin. Kaldırım taşı bir televizyona eşit olabilir veya daha uzun olabilir;
 • Dahili dolum da önemlidir. İlave ekipman sayısına bağlı olarak ve uygun dolumla opsiyonu seçin;

 • Kaldırımın azami yükünü öğrenin. Modern düz panellerin ağırlığı yeterlidir. Artı ek cihazlar. Bu nedenle, bir miktar güvenlik payı olan bir model satın almak daha iyidir;
 • Salonun boyutuna ve düzenine bağlı olarak belirli bir şekil ve uzunlukta bir bar satın alıyorlar. Küçük bir oda için, başka şeyler için yüksek yan raflara sahip bir varyant uygundur;

unutmayın! Kompakt bir oturma odası için iyi bir seçim, küçük bir yatay yatay masa ve geniş raflar için uzun raflar içeren uzun bir tasarım modeli olacaktır.

 • Tekerlekler üzerindeki modeller, sahiplerin talebi üzerine TV ekipmanının hareketi için uygun olacak.

Zarif ve koltukların içine bakmak kolay televizyon standları, raflar ve ilave ekipmanlar için uçaklarla donatılabilir. Bu tutucu kablo kanalındaki tüm kabloların gizlenmesini mümkün kılacak şekilde de uygundur. Kompaktlık ve çeşitli şekillerde, her metrekinin sahipleri tarafından dikkate alındığı küçük bir oturma odasında böyle bir rafın kullanılması mümkündür.

Stantları ve popüler ve modern bir mobilya unsuru haline gelmesini sağlayan bir dizi avantaj sağladı:

 • Farklı malzemelerden geniş model seçme. Bu, her alıcı için evrensel bir seçenek belirlemenize yardımcı olur;
 • Kurulumu kolaydır. Kablo ve konektörleri örterek rafı takmak ve içindeki TV'yi sabitlemek için herhangi bir alet gerekmez;
 • Yükseklik ayarı. Döşemeli mobilyaların yüksekliğine bağlı olarak paneli rahat bir seviyeye sabitleyebilirsiniz;
 • Başka bir yere taşınabilme özelliği. Bazı modellerde, rafları sahipleri için uygun bir yere monte etmenize izin veren tekerlekler bulunur;
 • Ek raflar. Tüm modeller yok. Her müşteri kendisini rafın işlevselliği yoluyla düşünür ve raflı veya dolaplı olmayan bir numune satın alıp almayacağına karar verir;
 • Dönme açısını istenen dereceye kadar değiştirebilme;
 • Ağır yükler için tasarlanmış güvenilir bağlantı elemanları;
 • TV'nin düzgün çalışmasını sağlamak;
 • Dayanıklılık ve maksimum estetik.

Evrensel tasarımlar yok. Ve belirli bir oturma odası için bir stand seçerek, hangi tercihi tercih ettiğine karar vermeyi ister: duvar veya zemin. İlk durumda, alan tasarrufu ve statik sabitleme elde ediyoruz, TV döndürülemiyor veya herhangi bir yolla yüksekliğe taşınamıyor. Zemin rafları daha pratik, ancak bir yer bulmak zorunda kalacaklar.

Tasarım özellikleri üzerine böyle raf türleri tanımlanabilir:

 • Dönebilen bir mekanizma ile askıya alındı. Destek etrafında dönen özel bir panel ile karakterize edilir. Oturma odasında hareket ederek, TV ile çerçevenin dönüş açısını değiştirebilirsiniz;

 • Makaralı tekerlekli zemin. Böyle bir tasarım konut sahibinin talebi üzerine yerini kolayca değiştirecektir. Genellikle bu raflar dönme mekanizmaları ile donatılmamıştır;
 • Tablo. Küçük bir oda için uygun bir seçenek. Alanı yetersiz koşullarda TV'yi masaya yerleştirmenize izin verir;

 • Ayraç ile birlikte raf edin. İstediğiniz yüksekliğe TV setinin seviyesini değiştirmeye yardımcı olur.

Bireysel bacaklar, şövale, cam masa, masalar gibi farklı sürümlerde yapılmış ilginç tasarım modelleri var. Metalden imal raflar, bir ağaç, birleşik cam modellerinde bir cam var. Tutacakların kendileri dayanıklı alüminyumdan yapılmıştır.

TV için bu tür mobilya satın alırken, bu tür hususlara dikkat edin:

 • Oda tasarım konseptiyle kombinasyon. Barok veya İmparatorluk tarzında yapılmış, paslanmaz çelikten metalik bir kaplama ve sertleştirilmiş koyu renkli bir camın oturma odasında olması uygun görünmemektedir;
 • Kullanımdaki güvenlik. Uçak ve TV tutucu tarafından karşılanabilecek maksimum yük hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Sert kenarlı, en az 6 mm kalınlıktaki temperli cam raflarında tercih etmek daha iyidir. Ailenin çocukları varsa, maksimum sürdürülebilir modeli düşünmek zorundasınız;
 • Belirli bir TV ve diğer ekipmanlarla kombinasyon. Mağazanızdaki satıcılardan, beğendiğiniz seçenek ekipmanınıza uygun olup olmadığını bilmeniz gerekir. Ek cihazlar mevcutsa, çok sayıda kabloyu gizlemenize yardımcı olacak bir kablo kanalı olan bir rafa sahip olmak daha uygun olacaktır.

Bazı modellerde, baş parmaklar ve raflar özel motorlu bir asansör ile sağlanır. Genellikle, pek çok teknik yenilik ve çözümün bulunduğu şık modern oturma odalarında kullanılır. Bu tasarım uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Televizyonun asansörü farklı bir yükselme oranına ve motorun gücüne bağlı olarak ekranı çevirme imkânına sahiptir.

Bu tasarımda çeşitli değişiklikler var, ancak bunlar daha sıklıkla kullanılmaktadır:

 • Bitmiş bir kaldırım taşı veya çekmeceli sandık. TV'nin bulunduğu niş bir yer. Ek ekipman için hesaplanmıştır. Kaldırım, televizyonlar için, 40 inçten fazla olmayan bir diyagonal için kullanılır;

 • Monoblok. Asansörlü bağımsız model. TV'nin belirli boyut ve ağırlıklarının hesaplanmasından satın alınır. 37 inç'e kadar diyagonal olan bir cihaz için tasarlanmış ancak 55 inçlik televizyonlar için mekanizmalar mevcut.

Modüler veya kabine mobilya

Sovyet döneminden bu yana, TV, kabuk duvarlarında oturma izni aldı, ancak ekipmanın boyutunda bir sınırlama vardı. Bu gibi mobilyaların modern versiyonları, cihazların neredeyse her boyutuna izin verebilir. Doğru seçilmiş modüller, elektroniklerin geri kalan kısmının yanı sıra giyim kitapları, aksesuarlar ve çok daha fazlasını yerleştirir.

Tasarım özellikleri ve konfigürasyonları temelinde iki tür duvar vardır.

 1. Duvara dolap. Küçük boyutlu mobilyalar asgari sayıda elemandan oluşmaktadır. TV yerli alttaki uzun kaide birkaç ayrı dolaba sahiptir, ayrıca askıya alınabilir. Üstte veya yanında ek raflar ve kutular vardır;

 1. Duvara dolap. Bu sürümde açık ve kapalı raflar, gardırop, mutfak eşyaları için dolap ve diğer fonksiyonel unsurlar birleştirilmiştir. Ayrıca, panelin oturma odası duvarına tutturulabileceği TV için ayrı bir raf veya ayrı bir delik bulunur ve ekipmanın geri kalanı raflarda bulunur.

Dolap mobilyaları için stil çözümleri

TV için nişler ve raflar sağlayan mobilya duvarları, klasik seçeneklerden ülke tarzında çözümlere kadar birçok stilde sunulmaktadır. Bu tür modellerin en parlak özelliklerini göz önünde bulunduralım:

 • Klasik. Bu tür duvarlar birçok iç mekana uygundur. Bunlar geleneksel modül setinden oluşur: dolap, TV için niş, raflar, dolap. Sıkı formda ve klasik renk düzeninde yapılan, iddialı ve pompositeleri yok;

 • Minimalizm. Temel olarak, bu versiyonda farklı tiplerde düzenlenebilen modüler yapılar var. Bu tür duvarların geleneksel özelliği, örneğin masif ahşap gibi doğal malzemelerin bulunmasıdır. TV için özel nişler neredeyse olmaz, panellerden birine bağlanır;

 • Modern. Bu tür duvarların ayırt edici özellikleri genellikle dikdörtgen ayrı şekillerin, kontrastın, modüllerin düzenlenişinde asimetri, yükseklik ve renk farklılıklarının varlığıdır. TV için raflar sağlanmamaktadır. Genellikle duvarda veya dolapların alt sıralarında bulunur;

 • Hi-tech. Öncelikle, bu duvarların yapay malzemeleri, krom unsurları, modül aydınlatması var. Mobilyalara uygun şekilde yapılmış en modern teknolojiye sahip olmak gereklidir.

Oturma odasında TV için mobilya farklı malzemelerden yapılmıştır. İyi bir gelir olan insanlar için masif ahşaptan seçenekler vardır. Geleneksel geleneksel ürünler MDF ve camdan üretilmektedir. Melanin ile kaplı üretim ve sunta panellerinde kullanılır.

unutmayın! Televizyonda mobilya satın alırken, dikkatli olmalısınız. Kaldırım taşı veya duvar panelleri çarpıcı bir şekilde kokuyorsa ve bu tür bir koku birkaç gün sürmezse, kullanılan malzemelerin kalitesizliği gösterilir. Bu tür ürünler satın almaya değmez.

Televizyon ekipmanlarının yerleştirilmesi için kurallar

Birçok aile için oturma odasında TV - gerekli ve tanıdık bir şey. Modern makinelerde büyük boyutlar, parlak renkler ve net bir görüntü var. Ve elektromanyetik radyasyon katod ışını tüpleri ile eski analoglara göre birkaç kat daha küçük olsa da, TV donanımı bazı özellikleri dikkate alarak yerleştirilmelidir. Buna bağlı olarak ve TV için mobilyalar ve kurulum yerini seçmek zorundasınız:

 • Kişiden TV'ye olan mesafe, tüm ekranı görmek kolay olacak şekilde olmalıdır. Basit bir hesaplama yöntemi, 92 cm'lik bir diyagonal (36 inç) bir panelden insan gözüne, 4-5 metre'lik bir mesafeye ihtiyaç olduğunu gösterir. Bu nedenle, TV cihazlarının büyük ekranları, küçük bir alana sahip oturma odaları için uygun değildir;
 • Geleneksel bir TV için izleme açısı 30 ° 'den fazla olmalıdır, plazma ve LCD paneller için başka kurallar vardır;
 • Monitörün yüksekliği genelde tabandan 70 cm uzaklıktadır. Ancak istisnalar olabilir. TV düşük yumuşak mobilyalara bakıyorsa o zaman böyle bir destek üzerinde durmalı, böylece zemin zihinsel olarak gözlerden uzakta duran paralel bir çizgi üzerinde durmalı;
 • Komşu taşları ve rafların ısıtma cihazlarının yakınında olmaması, doğrudan güneş ışığı ve TV'ye yönlendirilen lambaların ışığı ekranlara zararlıdır;
 • TV'nin monte edildiği mobilyanın yüzeyinin boyutu, cihazın arka yüzü ile duvar arasında birkaç santimetre olacak şekilde olmalıdır;
 • TV cihazları için soketler genellikle mobilyaların arkasında bulunur, erişilebilir olmalı, ancak çok fark edilmemelidir. Bu nedenle, konumları genellikle onarım sırasında planlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

24 + = 34