Pandanus

Pandanus: ev, açıklama, fotoğrafına bakımı

Birçok çiçekçi tanıdık bir fotoğraf olan Pandanus, tropikal bir adamı olduğunu. Doğada Vietnam'da ve Doğu yarımkürede diğer tropikal bölgelerde, Madagaskar'da oluşur.

Bitki uzun, dar yaprakları vardır. Kural olarak, sadece yeşil veya beyaz çizgiler var. Yaprakları bir sarmal içinde büyür ve birkaç sıra halinde, bu nedenle bu bitkinin ikinci adı - spiral hurma veya çam. Fakat birkaç pandanus bu bitkiler ile ilgisi olduğunu biliyoruz. Bu flora tamamen farklı bir türdür. ikincisi ile karıştırılmamalıdır fotoğraf dratsenu andıran Genellikle pandanus. onlar çok benzer, çünkü bu, şaşırtıcı değildir.

Bu yeterli basittir için Pandanus olarak Böyle güzel tropik bitki, hatta bir acemi ve yetiştiriciye büyüyebilir, evde bakım. Ancak çoğu da apartmanda tutmak için gerekli olmadığına inanıyorum. Ve haklı. Bitki çok etkileyici bir boyuta çok hızlı büyüyor ve oda geniş değilse veya yüksek tavanlı yoksa ev sahibi sorunlar başlar sahip olması. Bugün ise, apartmanda birçok yetiştirici genç pandanus karşılamak için yine de mümkündür.

Oda büyüklüğü evde bu sarmal hurma büyümeye hala mümkün değilse, o herhangi bir odayı dekore edebilirsiniz. Bitki çok seçici için ek olarak bakım.

Vida palmiye (Pandanus) aile pandanaceae aittir. Bitki sıcak bir odada iyi yetişir. az olmayan on altı daha santigrat - Yaz sıcaklığı en az yirmi ve kış olmalıdır. kışın biraz havalandırma hala gerekli olmasına rağmen birçok ev çiçekleri gibi, pandanus, taslaklar sevmez.

Işık parlak ve yayılmış olmalıdır. Pandanus de zararlıdır güneş ışığı. Yapraklar daha sonra hızlı bir şekilde yakmak edilebilir. pot yerleştirmek için en iyi seçenek doğu ya da batı penceresi, ancak bu yeterli ışık olmayabilir kuzey olacaktır. sonbahar ve kış aylarında, pandanus, bazı bilgi gerektirir mum ışığı seven kendisi için evde bakım. Bu deneyimli yetiştiriciler bitkiden yaklaşık bir metrelik bir mesafeden bir ampul ayarlamak ve ayrılmak için altı ila sekiz saat boyunca açık. vida avuç dışında Standı tavsiye edilmez. periyodik gelişimine döndürülmesi gereken pencere üzerinde duran Saksılar, dengesiz olmuştur.

Uzmanlar oldukça sağlam ve güvenli bir şekilde etrafındaki kuru hava taşımacılığı olduğunu söylemek rağmen her iki haftada bir, pandanus, sıkılmalıdır. periyodik toz temizleme, nemli bir bezle yaprakların silerseniz Fena değil bitkiyi hissediyor. Başka türlü çürüyen başlayabilir, sinüslerde suyun birikmesini önlemek için gereklidir. Ve bir bitkinin sayısız hava kökleri kurumasını önlemek amacıyla, nemli yosun empoze etmek daha iyidir.

1

Sulama ılımlı olmalıdır: En iyi bahar ya da yaz, her gün pota nemi yapmak olacaktır. sonbaharda başlayarak, genellikle haftada iki kez aşağı kesmek gerekir. sonraki sulama ile toprak iyice kurutun.

tarafından ilginç bir mekanizma pandanus sulanan. Evde Bakım bol sulama gerektirir, ancak durgunluk bu vida avuç kötü olduğu için otuz dakika maksimum sonra, herhangi bir aşırı su çıkarılır. Soğuk akışkan en iyi oda sıcaklığında aralıklı yumuşak su uygundur kullanmak imkansızdır.

Pandanus besleyici ve hafif killi toprak gerektirir. Onun için, palmiye ağaçları için tasarlanmış hazır karışımı kullanabilirsiniz. Bağımsız olarak alt-tabaka eşit oranlarda alınan yaprak, toprak ve çim ve humus ve kum, imal edilebilir. Bahar ve yaz aylarında bitkiler beslemek için süs yaprak döken çeşitleri yönelik sıvı gübre kullanmak daha iyidir. dönemsellik onbeş günde bir olduğunu. gübre sonbahar ve kış beslemesi olarak bir ay azaltılmalıdır.

nakledilen Genç bitkiler yılda bir kez önerilir. Ama olgun bireyler her iki üç yılda bu prosedürün uygulanmasını gerektirir. nakil için ihtiyaç bir işareti hemen hemen tamamen saksıdaki toprağın kökleri dolaşık. Pandanus kökleri - yanlışlıkla onlara zarar olmadığını kırılgan, hava, böylece bunu yapmanız gerekir. Bu amaçla, bitki topraktan kökleri serbest bırakılmamış, diğerine pot hem işlemek gerekir.

Yeni pota üçte derin olmalıdır. Bu altta iyi drenaj için zorunludur. Daha önceden olduğu aynı seviyede bu bitki için en iyisidir, bir tencereye pandanus derinleştirmek için gerekli değildir. Ve elini zarar vermez nakli için sırayla, uzmanlar bir demet içinde dikenli yaprakları toplamak için önerilir.

Biraz bitkinin büyümesini dizginlemek istiyorsanız, aynı tencerede bırakarak birkaç yıldır dokunmayın daha iyidir. İsnat hemen gelişmemiş zeminin sonucu viraj yok kök sistemine büyük bir küvet içine koymak gerekir. tohum ve kesimler Pandanus ile yayılır ve çalı bölünmesi.

zararlılar itibaren sarmal palmiye unlubitlerin, ölçek böcek ve örümcek akarları çakar. haşerenin Birinci tip suya fazlasıyla doymuş toprakta görünürse, ikinci - çok kuru hava ve toprak nem olmaması ile. özel kimyasallar yardımıyla onlardan kurtulun.

Yaprakları kuru kahverengi ipuçları üzerinde pandanus belirdiğinde, nedeni çok kuru hava olabilir. bitki "zhivet9raquo ise; Pilin üzerindeki penceresinde, düzenli nemlendirmek ve sprey için gereklidir. Bu sorunun bir diğer nedeni gübre eksikliği olabilir.

Nedeniyle düşük ışık pandanus yaprakları kendi rengini kaybedebilir, ama yenilerini daha küçük büyüyecek. Buna karşılık, nedeniyle ışığın çok artışına bitki renginde mat hale gelebilir.

Ev "pitomtsami9raquo için iddiasız hızlı büyüyen bakım seven biri için;, pandanus iyi uyuyor. yaşla birlikte, bitki yavaş yavaş yanlış palmiye şeklini alır. Bu santimetre birkaç on yetişen ve uzun kavisli yaprakları vardır. Onun gövde, helezon şeklinde kıvrılmış edilir. sebebi helezonik yaprak izleri üzerinde tanzim edilmektedir. pandanus yaprakları ve kenarları ve alt kısmına bunların ortalama çizgi çoğu çeşitleri güçlü keskin dikenler ile kaplıdır. küçük çocuk veya evcil vardır bir evde bir bitki satın alırken Bu gerçek göz önünde bulundurulmalıdır.

kimin çiçek çok hoş ve gül koku biraz anımsatan bir tatlı ve hoş kokulu bir kokusu vardır Pandanus. o bir metre yirmi santimetre büyüyebilir şekline bağlı. Yaprakları çok ağır ve dayanıklı büyük çeşitleri vardır. Küçük aynı tür yavaş büyür ve bir siperliği sahip olma eğilimindedir.

Pandanus - gür vida taç ile palmiye ağacı

Pandanus (pandanus) - çok gösterişli bitki ailesi pandanaceae. Onun parlak taç çok uzun, dikenli yaprakları oluşur. yetiştiricileri de çiçek denir bu yüzden onlar, bir merkezi eksen etrafında sarmal olarak yerleştirilmiş "vida hurma." Pandanus Afrikalı tropik ormanlar o.Madagaskar ve Polinezyası ev sahipliği yapıyor. Ülkemizde pandanus bir houseplant olarak yetiştirilir. bakım Pandanus kolaylığı için çiçek başlayanlar sevgilisi için tavsiye edilebilir.

Pandanus - dökmeyen çok yıllık, doğal ortamda, bu yüksekliği fazla 13 m ulaşabilir. Houseplant nadiren yüksek 3 metre aşıyor. Kalın, yoğun kökleri toprağa, derine. Çiçek de hava köksapı sadece yeraltı, ama bu dikkat çekicidir.

Yerüstü açık kahverengi kabuğu ile kaplı pürüzsüz kısa namlulu vardır. Neredeyse tamamen bir yerleşmiş yaprakların altında gizlidir. Birçok remnevidnyh yapraklarından bir yayılma taç üst süslüyordu. Bir sarmal içinde kök boyunca büyür. birbirleri ile yakın temas içinde bir baz olarak bırakır. tabaka belirgin bir merkezi damar ve parlak yeşil bir renge sahiptir. plakası uzunluğu 60-120 cm ve genişliği olan - tabakanın yanlarında 8.3 cm, ve kısa yerleştirilmiş merkezi damarın alt ama çok keskin sivri .. Bu tabakanın kenarına doğru bir açı ile büyür.

Yabani sarmal hurma Pandanus yıllık çiçekler üretir. Aynı ağaçta bir kulak ve dişi çiçekler konusopodobnye şeklinde erkek çiçeklenmenin bulunabilir. tozlaşma bir sonucu ananas yuvarlak gibi büyük yenebilir meyve, üretildiği gibi olmaktadır. Onlar hoş tatlı tadı ile ayırt ve orta ölçekli tohum içerirler. Ne yazık ki, ama neredeyse imkansız kapalı pandan çiçekli elde etmek.

Pandanus Kind bitkilerin 600 türü vardır, ama bunların çoğu sadece doğal ortamda var olabilir. aşağıdaki gibi en popüler saksı örnekleri arasında şunlar yer alır:

Pandanus Veitch. Bu dökmeyen bitki kısa ağaç gövde vardır. Aşağı ondan, kazıklar gibi, kökleri derinlere odrevesnevevshie. Saksı örnekleri altta. Yüksekliğinde on yıl fazla 1,5 m değil, yavaş yavaş kılıç şeklinde yapraklar sıkı büyür ve bir fan sapmak. tabakanın uzunluğu 60-90 sm bir genişliğe sahiptir -. tarafı parlak yeşil yapraklar 5.8 cm zıt beyaz bir şerit bulunmaktadır. Yaprakların kenarları, açık kahverengi dikenler noktalı.

Pandanus yararlıdır. Houseplant ağaç yüksekliği ve 3 m yayılıyor temsil. Eski gövde ramify olabilir. sapı ucu sarkık yapraklarından bir vida taç ile taçlandırılmıştır. levha uzunluğu 100-130 cm genişlik -. 5-10 cm Koyu yeşil yaprak kenarları ve salma dişli vardır.

Pandanus Sander. uzunluğu, genişliği 5 cm, 80 cm Sabit remnevidnye bırakır. koyu yeşil yaprakların kenarları dar ve kahverengimsi sarı bir bant sivri olan 'de.

Pandanus arkasına saklanarak. 4 m yoğun çalı kadar sapı dallıdır. Onun tabanı hava kökleri nedeniyle yükselir. Crohn piramit şekline sahiptir ve sağlam ve düz bir monokromatik renklendirici bırakır oluşur.

Buna ek olarak, en ilginç görünümü ile seçme pandanus verir süs çeşitleri, çeşitli ana türleri vardır.

Bazı yetiştiriciler rüzgar pandanus ev korkuyorlar. nedeni asılsız inanışı. Onlar dikenler negatif enerjiyi çeker söylüyorlar. Ancak, ruhsal uygulamaların bile fanlar bu sürümü desteklemez.

bitkinin vatan bir yem bitkileri olarak değil, aynı zamanda dokuma sepetler kullanılır. Çiğnenmiş pandanus yaprağı, halk bir diş ağrısı kurtulmak. palmiye çocukların erişemeyeceği koymak için tavsiye edilmez böylece tek kaygı konusu, keskin dikenler olduğunu.

Çiçek pandanus tohumla ve vejetatif üretebilir. Tohumlar hemen olgunlaşma sonra hamurun bir parçası ekilir çünkü tohum yayılımı, sadece vahşi mümkündür.

Evde, yeni bitki yan dallar (çocuk) elde veya çalı bölünmesi edilebilir. çoğu zaman hava kökleri arasındaki sapının altında genç lahanası vardır. Kendi köklerini ve yaprak rozet var. işlem 18-20 cm yüksekliğe ulaştığında, düzgün keskin bir bıçakla ayrıldı. Islak kum ve turba toprakta kök fide almak. 1-2 hafta içinde bitki büyümesi ve uyum başlayacaktır.

Pandanus Bazı türler çocukları üretmez, bu nedenle çalı bölünmesi ile yayılır. Hava kökleri ile yaprak rozet kısmını kesmek gereklidir. Talep dilim toz kömür ile serpilir ve gün boyunca havada kurutulur. yosun, sphagnum eklenmesiyle kum ve turba arazi kesme Ebedileştirmek. Fideler ... + 28 ° C kapak ve + 24 bir hava sıcaklığı ile bir iyi aydınlatılmış bir odada koymak gerekir Günlük teplichku havalandırın ve toprak nemlendirmek. Köklenme 4-7 hafta içinde tamamlanır.

evde basit bakım Pandanus şartları. içerik ideal olmaktan uzak olsa bile, bitki iyi görünüyor ve boyut olarak artar. Ancak, özel güzellik ve büyük yaprakları farklı olmayacaktır. Bir yayılma taç elde etmek için, birkaç basit kurallara da uyulması gerekir.

Pandanus uzun fotoperiyot ve parlak ışığa ihtiyacı, o kolayca doğrudan güneş ışığı yapabilirsiniz. ideal bir yer doğu ya da batı pencere eşikleri olurdu. ışık yaprakların eksikliği ile elastikiyetini kaybeder ve alacalı formları parlak renkler kaybolur güçlü sarkma başlar. Kışın kısa fotoperiyot 6-8 saat boyunca parlak bir ışık kullandığınızda.

+22 yetişkin bitkiler için en uygun sıcaklık ... + 25 ° C + 15 ° C'nin altına kadar soğutma buna zarar verir. Yaz aylarında bir çiçek pandanus temiz hava yapmak, ancak şiddetli rüzgar ve soğuk havadan korunmaya ihtiyacı arzu edilir. Palma kışın sıcaklığın düşürülmesi yapay ihtiyacı yoktur.

Pandan düşük nem vardır. O toz ve periyodik püskürtme yaprakları ovmak iyi cevap verir. hurma keskin dikenler kendinize zarar vermemeye dikkat olabilmesi için önemsiyorum. püskürtme veya zaman banyo hiç nem aksi çürümeyi geliştirmek yaprak axils korunur emin olmak için gereklidir.

Pandanus bol ve sık sulama gerektirir, ancak sulama arasındaki toprak yarım kurumasına gerekir. Sulama suyu temizlenmiş ve hafif asidik take. Sıcaklığı ... aralığında + 25 olmalıdır + 30 ° C Soğuk havalarda olarak sulama kısaltır. toprak koşullarına yönlendirilmelidir.

Mart ve Ekim, bitki yaprak döken bitkiler için sıvı maden bileşimleri ile döller. Besleme ayda iki kere toprak yerleştirilir. rizom yakmamaya şekilde Onlar da su ile seyreltilmelidir.

Pandanus palmiye hastalık ve parazitlere karşı büyük bir dokunulmazlığa sahip. Nadir durumlarda, bitki ölçek böcekler veya unlubitlerin bulunabilir. böcekler etkili böcek (Akhtar, Malathiona) yardım geçirmeden ele belirleyin.

Düzenli nakli olmadan Pandanus dikkat düzeltmek zordur. Evde, havadan ve yeraltı bitki kökleri oldukça kırılgan olduğu, seyrek yapılır. kökler toprak odaya opletut tamamen Nakledilen bitkiler. Pot öncekinden daha birkaç santimetre daha geniş derinlik, seçilmiş. Drenaj katmanı kabın yaklaşık üçte biri olmalıdır. Pandanus Toprak ışık ve hafif asidik reaksiyon olmalıdır. Bu oluşmaktadır:

Nakli yöntemi ürün işleme. değmez pek avuç gömmeye. Hava kökleri yüzeyde kalmalıdır. Bakım onları kırmamaya alınmalıdır.

Pandanus

Pandanus - Hint Okyanusu adalarında tropik iklimde çıkan bir bitkidir. olumlu hava ve iklim koşulları, bitki alışılmadık güzel çiçekler ve altında inanılmaz sonuçlar verir. kapalı bir odada onu büyüyen yaparken, maalesef sadece dökmeyen yapraklar zevk var.

Doğada, bir palmiye ağacının çok benzer bu ağaç gibi çalı. spiral gibi büyürler dar uzatılmış yapraklardaki bu bitkilerin benzerlik. Spiral hurma - Bitki ikinci ada sahip nedeni budur.

Bir Saksı pandanus oldukça basit bakımı için, herhangi bir özel bilgi gerektirmez. İstenirse, bitki ve evde herkes can palmiye ağacı büyümeye.

oldukça büyük bir pandanus ailesi - yaklaşık yedi yüz farklı türler. doğada yetişen Çok sayıda türün, bir ananas gibi meyve tadı iyi hasadın getirmek.

palmiye ağacı Vida - bu sadece büyük yüksek odalarında ya da kış bahçesinde sığabilecek büyük bitkidir. Ama apartmanda tarıma uygun olan bazı çeşitleri vardır:

"Veitch" - Pandanus bu tür kısa ağaç gövde ile bir çalı olarak yetişir. Nadir durumlarda bitki yarım metre yüksekliğine yakındır. Bir sarmal içinde gövde etrafında büyüyen parlak yeşil yaprakların İnce (yaklaşık 6 santimetre) ve uzun (yaklaşık 90 santimetre). Güneydoğu Asya sınıfının doğduğu yerdir.

"Faydalı" - doğal olarak yüksekliği 20 metreye kadar büyür uzun boylu bir çeşittir. Oda pandanus bu tür üç metrelik kutusunu ulaşabilir.

iyi yetişen Sert düz koyu yeşil yapraklar kırmızı tonu kenarlarında dikenleri var vintovidno. Yaklaşık 15 santimetre - yaklaşık 10 santimetre, ve ortalama uzunluğu yaprak genişliği.

"Sander" - Bu çeşitlilik cılız düşünülebilir. Doğada, ıslak orman toprağı ve tropikal iklimde yetişen tercih eder. uzunluğunda sadece 8 santimetre ve yaklaşık 5 genişliğinde: Koyu yeşil yaprakları küçüktür vardır. yaprakların kenarları boyunca küçük çiviler ve orta sahadaki sarı boyuna şerit çalışır bulunmaktadır.

Bakım ve pandanus ev büyüyen

Yetişkin sarmal hurma genellikle odasında çok yer alır, bu nedenle geniş ve yüksek bir odada yetiştirilmesi gerekir. Ve bitkiler ve daire sakinleri herhangi bir rahatsızlık hissetmezler.

Bu çiçek odası için bir yer seçerken, olumsuz güneşin direkt ışınları ve ışık eksikliği etkilediğini unutmayın. batıya ya da doğuya bakan İdeal pencereler. Aydınlatma parlak pandanus ama dağınık olması gerekir.

kısa gündüz saatlerinin sezonunda deplasmanda bitkiden bir metre kadar yerleştirerek, floresan lambalar kullanılarak yapay tamamlayıcı aydınlatma yapılabilir. Ek aydınlatma en az 6 saat boyunca bırakılabilir. Ayrıca zaman bir palmiye ağacı ile saksı açmak için zaman tavsiye edilir. Bu büyümeye ve eşit geliştirmeye bitkiyi yardımcı olacaktır. Ama gerekli değildir doğada oda pandanus olun.

en az 16 derece ve yaz aylarında - - Birden fazla 20 derece pandanus kışın sıcaklıkla oldukça sıcak odaya ihtiyacım büyütün. Bu sıcağı seven bitki soğuk taslaklar gibi ama kısa ve düzenli havalandırmanın sağlanmasına de bırakılmış değildir.

vida sulama için sadece avuç kullanılabilir veya filtrelenmiş su savunmak edilir. Sıcak aylarda yeterli bir her gün sulama ve soğuk mevsimlerde bitkiler her 3-4 gün sulanır. ılımlı ve zamanında olmalıdır Sulama (sadece toprağın kuruduktan sonra). Nem bir aşırı bolluk - zarar.

Nem avuç için büyük bir oda değil. Kuru hava normalde algılar olduğunu. Püskürtme işlemi, sadece ayda iki kez gerçekleştirilen, ancak hiçbir su yaprak axils toplandı yani. Onların çürüme başlayabilir.

Kapalı Pandanus toprak küçük kil içeriği olan besleyici gerekir. Sen palmiye ağaçları için özellikle hazır toprak karışımı satın alabilirsiniz ve bunu kendiniz pişirebilirsiniz. Karışımı hazırlamak için humus, kum, yaprak ve çim zemin ihtiyaç - tüm eşit miktarda.

Evde Pandanus düzenli gübreleme gerekir. bir kere - Sıcak aylarda gübreler ayda iki kere uygulanır ve soğukta edilir. Böyle ev bitkileri için tasarlanmış farklı sıvı gübre kullanabilirsiniz.

büyüme ve gelişme üzerine vida avuç içi Kapalı tip organ nakline gerek. 2-3 yılda - bitkilerin hayatının ilk yıllarında yetişkinler, hem de her yıl nakil vardır. Çiçeğin Kök sistemi tencerede tüm arazi örgülü kez - bu repot zamanı.

Nakli kökleri (kökler oldukça kırılgandır) zarar vermemek için dikkatli bir şekilde kaptan bitki çıkarma toprak kesek ile birlikte, sevk usulü geçirmek.

transplantasyonu ile dikenli dikenler eller zarar olmayacak şekilde, bir demet şeklinde bağlamak için arzu edilen bir durumdur önce pandanus bırakır. altta zorunlu drenaj tabakasına sahip büyük bir kapta Nakledilen Çiçek. Bitki istenmeyen Bury, her zamanki seviyede bırakmak daha iyidir.

Takip eden her nakli için, önceki sadece biraz daha büyük bir pot seçilir. Eğer sadece büyük bir kapta (bir varil veya küvet) genç bitkiyi dikilmiş ise, kökler nedeniyle toprağın çok miktarda yeni konumda kök yapmayız. Büyük olasılıkla, çürüme süreci başlar.

Daha sık bitki nakli ise, daha hızlı büyür. Eğer bitkinin büyümesini yavaşlatmak istiyorsanız, bir dikkat edin.

artık bitki dikme ihtiyacı, büyük bir tencere büyümeye Yetişkin avuç içi. Gerekirse, bazen tankı biraz taze çekilmiş dolabilir.

Pandanus oda burcun tohum yöntem olup, kesimler ve bölme çoğalabilir.

Bu şekilde bitki yaymak yan dalları ile uzun yaklaşık yirmi santimetre birkaç kesimleri uzunluğu kesmek gerekir. Kısa kesimler üzerinde çok yavaş kökleri oluşturdu.

tüm noktaları kesit sonra aktif kömür ya da tedavi edilir. Her gövde toprak ve kum aynı miktarda turba hazırlanmış toprak karışımı ekilir. üst kapak şeffaf filmden Kesimler sera koşulları oluşturmak için. Böyle bir "teplichke" sıcaklık 25-28 derece arasında olmalıdır. Düzenli yayını hakkında unutmayın.

Normal köklendiricilerle için yaklaşık iki ay sürer. Kök büyüme uyarıcı yardımcı olacaktır, bu süreci hızlandırmak için.

tohumların ön hazırlık gerekli değildir. Hemen kum ve turba (ya da zemin levha) ve üst kapak filmden oluşan, toprağa ekilmiştir. sabit bir sıcaklık (yaklaşık yirmi beş derece) muhafaza edilirken, ilk sürgünler yaklaşık 15 gün sonra ortaya çıkar. Bakım düzenli orta sulama ve havalandırma içerir.

Ayrı bir kap fidan üç tam teşekküllü yaprakları ile nakledilen. Mini Teplička filizlenmesi için kullanılan tohumlar stldnda Filizler çok daha erken ortaya çıkabilir.

Uzun kökleri (uzunluğu yaklaşık 20 cm) çocuk yuvaları yetişkin burcun (kesme) ayrıldı. İlave taban basar ve sabit bir nem muhafaza ıslak sfagnum yosunu kullanılarak kök gelişimini hızlandırmak için.

Bu yayılma yöntemi yayı kullanılır. Gün boyunca Bağlı yuva kurutuldu ve tek tek kaplar içinde ekilir. yeni konumda bitkinin gelişmesi ve bunun kök salmasını büyük önem büyük nehir kumu ve kil parçalarından oluşan iki santimetrik drenaj katmanına sahiptir. de nehir kum yıkanır - bir saksı içinde bir sonraki katman çim bir tabaka (7 cm) ve üst tabaka olması gerekmektedir.

Sürgünler bitkilerin etrafında yaklaşık 2 cm derinliğinde ve sıkıştırılmış toprak nemli toprağa ekilir. rozetlerle genç bitkilerle dolu kurulması (yaklaşık bir ay) kadar konteynırlar plastik örtüsü altında olmalıdır. Deneyimli yetiştiricileri alttan ısıtma kullanılmasını tavsiye ve sabit bir sıcaklıkta (yaklaşık 25 derece) korur.

Zararlılar ve çeşitli hastalıklar sadece Pandanus yanlış bakım odasında görünür. aşırı ıslatma toprak Örneğin, çok fazla - bu unlu ortaya çıkması için iyi bir ortam olduğunu ve nem eksikliği örümcek akarları çekmektedir. Kapalı bitkiler için zararlı böcek bir diğer temsilcisi Jose ölçeğidir.

Bu gördüğünüzde "davetsiz misafir" acil ihtiyaç tahribat- özel hazırlıklar kullanmak.

Nedeni hastalığı oda hurma karakteristik dış özellikleri tespit edilebilir. Örneğin, kurutma toprak yaprakların uçları nem veya küçük püskürtme eksikliği gösterebilir. Aynı semptomlar ekstra besleme gerektiren bitkilerde olabilir.

Yanlış aydınlatma (ya da eksikliği fazlalığı) daha hafif, bazen beyaz yeşilden kendi rengini değiştirmek ve büyüme yavaşlaması bırakır.

herkes özen yapabiliyor bitki, - Pandanus veya hurma vida.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 7 =