patinated ahşap

Contents

patinated ahşap

Antik mobilyalar her zaman gurur kaynağı ve güzel bir iç dekorasyon olmuştur. Herkes hayatının lüks antik surround fırsatı vardır, ancak yapay olarak "aşınma" yeterli tahtadan yapılmış herhangi bir ürün. Biz sadece patination teknolojisini kullanmak gerekir. Doğada nesnelerde patina formları bronz ve bakırdan yapılmış ve malakit benzer bir yeşilimsi renk tonuna sahiptir. Herhangi ahşap yüzeylerde patina yeniden oluşturabilirsiniz çeşitli malzemeler kullanılarak özel teknikler ile. Ağaç durumunda, patinated doğal ahşap rengine yakın tonları, ima eder.

Çeşitler Patinir kompozisyonlar

 • akrilik patine ahşap patination için her derde deva olarak kabul.
 • Bitüm boya patine yağ bazlı ahşap ek dekorasyon olmadan yaşlanma etkisi yaratır.
 • Patina bazlı bir balmumu derz dolgu çatlak ve renklendirme boyanmamış ahşap için de kullanılır.

Bazı bilgi ile, patina süreci elle yapılabilir.

Ne eski ahşap yetiştirilir? yaşla birlikte, ahşap, koyulaşır donuk olur ya karakteristik parlaklık elde eder. Sprey kaplama yüzeyi düşkün bir görünüme sahip çizik ve çatlaklar ile kaplıdır, yok edilir. Bütün bunlar ahşap ürünleri çekicilik asil antik verir.

elleri ile patina ahşap

patinalama için gerekli Malzemeler:

 • akrilik boya, patine bronz ve altın;
 • genişlik ve 3 cm düz fırça noktalarla;
 • ince aşındırıcı nazhdachki;
 • sakız veya polyester bazlı poliüretan;
 • mat veya parlak transparan akrilik lake;
 • Besleme brite (aşındırıcı dokuma olmayan);
 • bir sünger

hazırlanmasında ürün yüzeyi, patinalama saflaştırılmış oshkurivayut aşama ve astar ile kaplanmış.

 • Primer eşit aynı kalınlıkta uygulanır.
 • Astar mümkün olduğunca ince yapmaya çalışıyorum, akrilik patine "golden" birinci katmanı sermeyi kuruduktan sonra. Bir saat süreyle kurutma boya.

Sabitleme tabakasının yüzeyine uygulanması için aşağıdaki oshkurivat daha iyi yapışma tabakaları için zımpara taneli olmalıdır.

 • Altın patina ikinci tabaka zengin renk tonunu vermek ve sonra iyice kurumasını. ikinci aşama ise, birinci patinalama katman altın mürekkeptir mufla ve doğal yaşlanma etkisi yaratmak için tasarlanmıştır. Bu amaçla, ahşap yüzeyinin bazı bölümleri patine "bronz" uygulanır. boya bütün çatlaklar, yarıklar ve köşeleri ıslatmak gerekir.

Boyanın tamamı tabakaları ince olmalıdır. Bu lekeler ve fazla köpük sünger edilebilir.

 • Scotch-Brite tedavi patina kurutulduktan sonra gerçekleştirilir.
 • Son adımda ürün tozdan arındırılır ve bir vernik tabakası ile kaplanmış olabilir.

etki patinalama daha etil alkol bazında Şellak boyalar kullanmak geliştirmek için. Doymuş kırmızı ve turuncu renkler - ağartılmış gomalak sarı, açıklık olmayan odun sıcak tonları verir.

yapay yaşlanma döşeme Zaman alıcı bir süreç mobilya ve diğer ahşap nesnelerin patination arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Tüm katlar önce yumuşak ahşap iyi bir seçim sağlar fırça veya raspa, işlenir. Yüzey daha sonra balmumu veya bir yağ ile kaplanmıştır. Bu maddeler ahşabın doğal rengini vurgulayan tüm oyuk doldurun.

Şiddetli, kabartma döşeme yapısı yaşlı bir ağaç izlenimi yaratır. patina sonunda, bir fırça ya da bir püskürtme tabancası ile tatbik edilir. patinalama ağacının Evrensel yöntem yok. Temel adımlar ve hayal adil bir pay tabi olarak, patinalama teknoloji insan yapımı başyapıtlarından oluşturulmasında büyük yardımı olacaktır.

1
 1. boya patinalama mobilya İkinci kat daha kuru bir fırça veya rulo, farklı yönlerde vuruş dağıtmak için çalışırken uygulanabilir olduğunda.
 2. Maksimum kontrast için patina birinci tabakanın uygulanması sırasında ezilmiş fragmanları yapıştırarak, patinalama folyo kullanılabilir. Tespit edildikten sonra, folyo zımparalanmış gerekmez.
 3. Eğer patine mobilya ve döşeme yapmadan önce, gerekli becerileri kazanmaları ahşap küçük parçalar deneme zarar vermez.

İlgili makaleler

Yorum ekleyin Cevabı iptal

Güzel tavan: tavan boşluk türleri

Ne yapmaya karar ne olursa olsun tavan, önce eski boya veya duvar kağıdı sıyırma, yüzey hazırlamak gerekir. Tavana monte veya gerginlik planlı ise, kapsamlı bir temizlik değil, sadece üretmek mümkündür: kaldırmak [...]

Duvarların sıradışı tasarımı: rattan yaprağı

Rattan kumaş temizlemek ve duvarı seviyeye, rattan kumaş duvarlarını süslemek için. duvara ağları boyutunu deneyin ve gerekirse herhangi bir fazlalığı kesti. Daha sonra, yapışkan tabaka uygulanır. paneller üst üste ve preslenir. Bir kez [...]

iç oda seçimi perdeleri: bez malzeme, renkler, kornişler

Özel dikkat perdeler ışığın oyuna ödenmesi gerekmektedir. Parlak kumaşlar hoş ışık ile oda doldururken, olay ışınları yansıtan bir özelliği vardır. Koyu malzemeler, tam tersine, ışık emer ve ışık pencereleri görünmek karşı [...]

apartmanda Duvar ve tavan yalıtımı:, ses yalıtımı özellikleri teknolojiyi işleri

tuğla 2. Ev - Üst kat katlı bir duvar kalınlığına sahiptir. bunu ( "emmek") emer Bu eşsiz özellik gürültü duvarlar aracılığıyla serbestçe dağıtılabilir önler. Ses titreşimleri de üstesinden gelmelerinde sadece [...]

Venedik: Uzun süre duvar süsü

- pigmentler. Teknolojinin iki tipi vardır: - Klasik (doğal bileşenleri kullanarak); - (uygulama ayarı ve kullanım kolaylığı için akrilik reçineler ve katkı maddeleri, yardımcı maddeler ilave edilerek) Çağdaş. Klasik ve modern kompozisyonlar takım Hem [...]

Evde Havalandırma: davlumbaz tipleri, kurulum talimatları

havalandırma kanalı montaj cihazı takma Türleri ekstreler satışı egzoz sistemi türlerini ayıklar, birkaç seçenek vardır: • Gömülü; • şömine; • Düz. bilmek emin olun! Hava çıkarılması için en güçlü teknik tasarımlar [...]

Proje ev 12x8 metre: düzen, kat sayısı, rahat

Bir aile odası için Genel. Ana yatak odası ve çocuklar, sadece 2-3 oda. Mutfak. Kombine veya ayrı banyo ve tuvalet. Evin kapısının önünde ısıtılmayan koridor. Bu cam ile veranda olabilir [...]

Altlıklar altında: nasıl seçileceği, ne aramak için

Nasıl destek tercih vermelidir? En popüler aşağıdaki substratlar şunlardır: Izolon, doğal mantar, polistiren, ve tabii ki, ses yalıtımı ahşap panoları. 1. Izolon - fiyat açısından en şaşırtıcı, pazar bulunabilir [...]

elleri ile patina ahşap: Her şey yapılabilir, bu dileriz

Patina - bitirmek özel bir türüdür. Bu ahşap ve metal yüzeyler için kullanılır.

yapay yaşlanma patine elde yüzeyin sonucunda. Bu "klasik" tarzında iç dekorasyon ve mimari tasarım için tipik bir örneğidir.

ellerinizle patina ahşap herhangi bir özel beceri gerektirmez.

Daha ziyade, beceri ve sabır gerektirir - bu diğer yöntemlerle denemeler gerekecektir ilk andan itibaren neden olmaması durumunda.

Patina tahta. temel teknik ve ilkeler

patine bitirmek bir tür olarak çok uzun zaman önce ortaya çıktı.

Eskiden yaşlı için dışarı vermeye yeni şeyler denedik dolandırıcıların ile özellikle popüler oldu, genellikle bazı ünlü kişilere ait olduğunu söylenir.

Antik ustaları bitirmek bu tür büyük başarı elde Öyle olsa bile olunuz.

Kullanılan çoğunlukla doğal malzemeler.

patina temel prensibi - üç boyutlu etkinin yaratılması ahşap yüzeyi görsel olarak pürüzlü görünür ve güneşte oynar.

Bu birkaç ilkeler ile sağlanabilir - özel boyalar kullanılması, ahşap özelliklerinin kullanılması ve kullanan belirli teknikler çalışır.

İkinci amaç - bu daha değerli ahşap bir kopyasıdır. gibi boyama ahşap çevreci, ancak daha yüksek kalitede değerli türlerin taklit eder.

elleri ile patina ahşap ticari olarak temin edilebilen bileşikleri kullanılarak, ya da deneysel olarak seçilir vasıtasıyla yapılan. Her durumda, güzel bir yüzeydir.

Emin olun - daha iyi sonuç - Eğer bitmiş ürün koymak daha insan gücü ve kaynaklar. Burada her şey adil.

iş için malzemeleri. araç

Araçlar patinalama

en kolay yolu özel dükkanlarda kompozisyonlar patination seçin.

Talimatları okumak nasıl kullanılacağını anlamak için üreticisinden kendi elleriyle patinated ahşap atölye için bakmak ve üretici tarafından her şeyi tam olarak tavsiye kullanmak gerekir.

Eğer teknoloji saparsanız - sonuç önceden kestirilemez olacaktır.

üreticilerin kütle üç aşamada elleriyle patina ahşap elde etmek için teklif - lake ya da toprağa bileşiminin birinci kat, daha sonra Patinir boya, boya işleme kapağı ve sonunda farklı lake başka bir katman kapsayacak.

Böylece, ilk vernik satın almalısınız Patinir doğru tonları ve ikinci vernik boya olacaktır.

satın içinde kompozisyonlar çalışmak için, muhtemelen, bir airbrush bir fırça ihtiyaç veya tüfek, bir sünger ve yumuşak zeminde küçük bir cilt sprey edecektir. Araçlar ayrıca, farklı üreticiler için farklı olabilir. ev yapımı araçlarla çalışmak için kullanılan araçlar hakkında aynı.

ellerinde çok daha eğlenceli ile patina ahşap, ama çok zaman alıcı. Sen evlilik bir sürü başlatılması sürecinin aynı anda beklenmedik sonuçlar alabilirsiniz.

Bu nedenle, mobilya cilalanmış yüzeye işlemeden önce, mobilya veya kapı yapmak için gelen odun aynı türe ait küçük tabletler üzerinde pratik.

Ayrıca elleri ile patinated ahşap genellikle yaygın parlatma kullandı.

Sen alkol, sirke veya diğer maddelere dayanan, kendini yetiştirmiş deposunda cila çeşitli satın alabilir veya kullanabilir.

Satın alınan kompozisyonlar yardımıyla patina ahşap genellikle tahmin edilebilir sonuçlar sağlar ve asgari bir eğitim gerektirir.

Bir hiç hata yapmadan ilk kez bitirmek bu tür denemek isteyenler için ideal bir seçim ve küçük bir çaba.

lake cilalı ahşap yüzeyini kaplayan musunuz?

Bu genellikle yapılmaz.

Eğer çiziklerden ve kirden kaydetmek istiyorsanız Ancak, lake dağılan ince bir tabaka ile kapsayabilir.

Bu parlatma üzerine kayıp "üç boyutlu" etkisi elde edilebilir.

videoda sağlanan harici bitirmek patinalama kereste, Açık:

Bir hata mı buldunuz? Onu seçin ve tıklayın Ctrl + Enter, bize bildirin.

yeni makaleler

ayrıntılı prosedürü: Nasıl bir müstakil ev için bir gaz kazanı seçmek için

 • Oluklu mukavva çatısını SNIP: malzeme ne olmalı

 • Ne kadar evin çatısına yapılır: malzemeleri olası çözümler

 • apartmanda bir su ısıtıcı nasıl bağlanır: sağ danışma

 • A'dan Z'ye A: Bir elleriyle banyosunda havuzu nasıl yapılır

  içeride daha iyi kınına balkon: ne parametreleri tanımlamak

  Yassı temel için kullanılan olan valfler belirleme

  evinizin veya ofisinizin iç kısmında tuğla altında duvarları Dekorasyon

  az para için metal garaj için etkili bir temel oluşturun

  İçte ve dışta elleriyle köpük balkon Isınma

  Fas dekorasyon: iç özellikleri ve kullanım

  Köpük beton ve metal için Sıvı çiviler

  Ne bej iç renk ve nasıl en iyi mevcut gider

  ahşaba tutkal köpük, nasıl kullanmak mobilya tutkal

  vakıf için betonun hacminin hesaplanması: malzeme seçimine önerileri

  Copyright © 2015 - 2016 Tüm hakları saklıdır.

  elleri ile patina ahşap: 3 uygulama aşaması

  Orada ahşap iç mobilya ev eski desenleri, kimin formu onun prezentabl kaybetti? yeşillendirilmesi - içlerine yeni bir soluk getiriyor yöntem yoktur. Bu yazıda evde kendi elleriyle yapılabilir nasıl bakmak.

  Örnek patinated mobilya

  Patina odun belirli bir şekilde boya dönüşümlü iki kat uygulayarak onun yapay yaşlandırma, ama daha ayrıntılı olarak her şeyi ele alalım:

  Evre №1: malzeme ve araçların hazırlanması

  Altın boya, ahşap patinajı

  Aşağıdaki malzemeler gerekir:

  estetik ve aynı zamanda Siyah ahşap mobilya perdahlama mutfak yanma hemen hemen hiç iz bırakır

  Boya birçok avantaj özelliğidir olarak, akrilik satın almak en iyisi:

  • Çevre güvenliği. katılaşma sürecinde sadece kesinlikle güvenli su buharlaşmasını yayınladı.
  • Iyi direnç gösterir. Kurutma işleminden sonra, su geçirmez kaplama, çatlama ve soyma eğilimli değildir kalır.
  • Bu dekorasyon uygulanmasında kolay operasyon inanılmaz olan sızan herhangi bırakmaz.
  • doymuş Geniş bir renk yelpazesi.

  akrilik boya renklerinin çeşitli

  elleriyle ahşap Patina bu araçların kullanımı ile uygulanan:

  Fotoğraf zımpara

  Eğer bir ağaç üzerinde bir patina yapmadan önce uygun duruma getirmek için gereklidir:

  1. Dikkatle eski boya izlerini kaldırmak için mümkün olduğunca çalışıyor, zımpara kağıdı ile ahşap tedavi.

  Sıva eski boya zımpara

  1. Tüm çöktürülmüş tozları alın.
  2. ahşap korur ve boyalara olan yapışma için ideal koşullar yaratır çok ince bir polimer tabakası oluşturur, ahşap, boyama önce bir primer ile kaplanmıştır.

  Hazırlama fırça veya rulo ile ya da gerçekleştirilebilir

  Astar sertleşir Alanı patinasını neden bir ağaç olarak doğrudan tanımlayan en önemli son aşamasına ilerleyebilir.

  İpucu: Eğer mobilya patination tarafından hazırlanan bitirdikten başlamadan önce, sizi ormanın bazı hurda parçası üzerinde kendi gücünü ve pratik testi önerilir.

  Bu doldurmanız yardımcı ve önceden olası hatalar görür.

  aşağıdaki gibi ahşap Patina uygulanır:

  1. Yavaşça seçilen kereste ve boya birinci tabakayı kapsamaktadır.

  akrilik boya birinci zemin kat uygulanması

  1. en az 24 saat bekledikten tamamen kuruması arka plan kapsayacak şekilde.
  2. Patina metalik renk çıkıntı yapmaz düz pürüzsüz alanları boya. Önemli olan mürekkep miktarı ile abartmak değil veya mobilya sonucunda çok rengarenk ve yapay yaşlı ziyade iddialı bakacağız.

  taban tabakası kahverengi mürekkep uygulama bronz patina

  İpucu: yerlerde boya hala hızla sildim olarak, kişi ile doğrudan temas halinde bu yöntem kolları ve diğer parçalar tutmayın.

  1. patine ayarlamak başlar ve ahşap yaşlanma çok etkisi ulaşan kuru bir bezle doğru yerleri üzerine yazar kadar bekleyin.

  Proses sürtünme kimyasal işlem görmüş yüzey

  1. bunun için mekanik hasar ve nem girmesini önlemek için edebilen bir katman oluşturarak, cilası bileşimi lak Sonuç.

  Vernik uygulaması için "yaşlı" mobilya

  Biz kendi elleriyle evinde nasıl sıkıntılı ahşap gördük. süreç kesinlikle karmaşık değil, ama son derece doğruluk, bakım ve takip yukarıda açıklanan öneriler gerektirir. Ama sonunda, sadece eski mobilya yeni hayat veremeyiz, ama aynı zamanda evinizin ana cazibe olacak iç mobilya, gerçek bir başyapıt yaratmak için.

  Patina edilmiş mobilya Böyle bir ülke ve klasik olarak tasarım stilleri yeniden için idealdir

  Bu makalede videolar, sadece güzel şeylerle gönderilen teme.Okruzhayte hayatınıza alakalı ek bilgi tanıtacağım.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 79 = 81