patinated mobilya

Mutfak mobilyası cephede Patina: nasıl kendi ellerini yapmak

"Her şey yenidir - iyi eski unutulur" Bu ifade çok şey için geçerlidir. üretim tesisi terk etmek zorunda değil, bir patine ile istisna ve mobilya mi, "yaşlanmak" başardı.

Çok kavramını eşitlemek için Birçok kişi için alışılmadık. Sitemize geliyorsa Sonuçta, o zaman mutfak için orijinal set almak istiyorum, bu yüzden bu makale olarak tam şu sorulara mümkün olduğunca cevap vermeye çalışacağız:

 • Ne patine olduğunu ve mobilya ile nasıl bir?
 • Bir patina bir yatak ya da mutfak MDF den yapılabilir mi?
 • o kendi elleriyle teknolojinin patinalıdır oluşturmak mümkün mü?

Modern dünyada patina görünümü

Patina - in vivo olarak metal, ahşap tabi tutulan bir doğal fenomen. Başlangıçta, o altın, gümüş ve bakır sikkeler görüldü. çevrenin etkisi ve yüzey üzerinde bir süre olan konuya daha farklı bir verdi kaplama oluşturulmuştur. Boyalar, karartma parlak tecelli çatlaklar oldu. Böylece tezahür yüzey oksitleme işlemi patina adı. Bu tür bir kaplama ile kaplanmış nesneler, yüksek bir maliyeti vardı. antikalar dikkate alındığında, çıplak göz doğal patine görebilirsiniz.

Noble eski pahalı bir diziden mobilya, böylece kendi kullanımında ona sahip olmak isteyen sanat severler. Ama fiyatı çok yüksek antikalar ve herkese kullanılamaz. dikkate insanların ihtiyaçlarını alarak, modern teknoloji ahşap ve MDF yapay yaşlanmanın bir teknik geliştirdi. Bu yenilik dönem "patina." Aldı

Mobilya üretiminde Patina

mobilya pazarı farklı bir stil ve dekorasyon trendleri sunuyor. yeni bir düzeye sergisi insanların dikkatini çeken antika mobilyalar, geliyor.

patinated cepheleriyle Ucuz mobilya, hemen her kişiyi yanıltıcı olabilir. İlk bakışta pahalı bir diziden set size mutfak ya da yatak odasında önünde o görünebilir. Ama kapıyı açarak, sen üretici patina cephe kullandığını biliyor. Teknoloji herhangi bir yüzey üzerinde yaş etkisi vardır - bir dizi veya MDF olsun. Ayrıca, MDF kullanımı sadece yüksek fiyatlar nedeniyle pratik sona iç tarafı ile verilir.

retro tarzı bir mutfak satın almak istediği Adam, bir patine ile uygun mobilya veya antik etkisi ile belirlenen, genellikle Provence tarzında kullanılır. Keyifli zaman - yaşlı mobilya görünümü, fakat fiyatı antika ile kıyaslanacak sadece.

Bazı insanlar, patinalı ile mobilya cephelerinde merak bakınız - Ben sıkıcı mobilya görünümünü güncellemek gerekebilir elleriyle bu etkiyi yaratır. Tabii ki, bu mümkündür. Bu kendi elleri mutfak setleri veya diğer mobilya istenen etkiyi yapabilir sanatçı becerileri veya yaratıcılıkla bir kişi ilgi çekici bilgi gerektirir.

Şimdi teknolojiye daha yakından bakmak ve patine elleriyle cephe yaratmak için detaylı yöntemleri incelemek edelim.

1

Mobilya patinalama tekniklerinin çeşitliliği

Patina (elemanları boya ilgili özel dekoratif bileşiminin değil) Uygulama sabır, doğruluk ve serbest bir süre gerektirir.

teknoloji ile birbirini takip eden, birkaç aşamadan oluşmaktadır. Patina - bu işte kullanmak istediğiniz bir parçası değil. Eğer patina farklı yüksekliklerde daha yakından bakmak, söz konusu kişi yürürlükte farklılıklar dikkatinizi çekebilir. Bazı yüzeyler sadece geçişler dışbükey doku desenini karartma, ve bazı durumlarda açıkça altın veya gümüş belirttiler. Elbette vernik veya boya zaman zaman çatlak gibi çatlaklar, görünür patine, mutfak araya geldi.

Biz listelemek Fabrikada vasıflı uzmanlar oluşturmak türler, uçan:

1. Basit patinated - en uygun fiyatlı seçenek elleriyle cephe kapsayacak. Yüzeyde patina temel oluşturan, baz bileşimi uygulanır (MDF film ya da dizi lamine edilmiş). Astar eşitler ve yapışma alanı Patinir bileşimi artırır. tabaka daha sonra dikkatli bir şekilde, metal sünger veya zımpara parlatılır. Hareket daha güçlü, daha net yaşlanmanın etkilerini gösterirler.

2. patinated altın, gümüş, bronz - bu ek katmanların gerektiren, karmaşık bir süreçtir. kabartma desenleri ile Altın veya gümüş kapak cepheleri, onların güzelliği vurgulamak onu daha anlamlı hale getirmek için. Öne çıkan özellikleri yaldız etkisini bozan ve herhangi mobilya görünümünü basitleştirecek, çünkü bu teknik yalnızca mobilya mat, parlak kullanılır. Bu şekilde dışarı Wear herhangi dizisi olabilir. Üstelik genç metresleri ve olgun bayanlar altın veya gümüş patine ile mutfak gibi olacaktır.

3. patina ve craquelure - teknoloji daha karmaşıktır ve gerektirdiğinden daha pahalı iki efekt çatlaklar ve eski plak, bir tür görünümünü üretirler. zayıf yapışma (.. le eksik kuru bileşim) durumu yontulmuş lak uygulanana kadar, tabaka bir tabaka: kraking için oluşturulan bir veritabanı başlatın. daha fazla katman, daha iyi çatlaklar göstermek için. Bu patina ve parlatma seçilen renk uygulanır sonra arzu edilen etkiyi elde etmek için yapılır.

Kendi elleriyle MDF veya masif ahşap mobilya patine cephelerini yapın oldukça zordur. Daha iyi seçenek daha - bir patine etkisi ile mutfak mobilyaları için hazır cephe almaya.

Patina herhangi gölge mobilya uygulanır. Klasik stil için patine efektli beyaz kabul edilebilir ve Provence olduğunu. Incelikle gümüş patine ile siyah cephesi olan bir yatak odası, mutfak, oturma odası görünüyor. patinated cepheleriyle mobilya göstermektedir iç fotoğrafların bizim seçim bak ve yapay yaşlı mutfak mobilyası birçok stillerde kullanılan, özellikle de mükemmel bir seçenek seçin.

Mobilya imalatında, ve diğer teknolojiler yapay yaşlanma yüzeyleri mevcuttur. Biz sadece sık bitmiş mobilya bulunan temel teknikleri hakkında konuştuk. Diğer teknolojiler ayrı makalelerde ele.

temeDrugie ilginç maddeler üzerinde Makaleler

retro tarzında Mutfak musluk ve lavabo - şık bir çözüm

geleneğin bilenler için İçişleri - patinated Beyaz mutfak

Elbette, güzel görünüyor, ama orijinal biçiminde bu tedaviyi yapar ne kadar merak ediyorum.

Yaklaşık 7 yıl için tutmak Hoşgeldin nem ve hasar zashishaet cepheleri özel bir vernik ile kaplı tüm bu sanatın çünkü

Sevmediğim Kraklür. Patina, elbette, daha ilginç ve şık.

craquelure hala çok ilginç patine çok ağır süreç, her değişiklik kampanya Seeb craquelure ve teknolojik süreç vardır

Kendimi cepheleri patinalıdır oluşturmak değilim ve sürekli yenilikler gerektirir

Patina - elleri ile mobilya yaşlanma için harika bir yoldur

Her şey unutulur, olağanüstü, olağandışı olan ilgi bir kez daha eski mobilya gidişli aslında neden -, çatlamış ile cephe boya soyma, çiçek soldu. Aslında, mutfak ve tamamen yeni yemek takımları, sadece benzersiz bir dekorasyon teknolojisi - patinalama - mobilya, modern parçaları antika bir tür verir. Biz çeşitli tekniklerden özelliklerini anlamaya çalışacağız ve patinated şeylerin örnekleri ile tanışmış yaşlanma.

Patina ve türler ↑

Kelime "patine" her şey, yeni, taze ve modern faiz, bize yapar çünkü biz çok sık duyduğumuz eski çoğunlukla yararsız şeylerden kurtulmak. Bir kelime sadece eski, onun için çok tanıdık restoratör, antikacı ve koleksiyoncular ile ilişkilidir.

Eski bir konuda patina tezahürü

Tanım olarak, patina - örneğin, pirinç ve bronz gibi bazı metallerle de karakteristik oksitlenmiş malzemeden bir üst tabaka. Muhtemelen tüm bronz şamdanlar üzerinde açık yeşil veya mavi küfü görülen, paralar, tokalar, anahtar, bakır antik dressers işler. Gelecekte, konsept çatlaklar kaplı orijinal rengini değiştirmek, zamanla karartmak ağaçtan mobilya üzerine taşındı.

gümüş eski plak İmitasyon

Şaşırtıcı bir şekilde, oksidasyon varlığı, ürünün olumsuz bir özelliği değildir Öte yandan, pirinç aksesuar ve mobilya cephede kadifemsi filmi - yaş "kalite markası" katı kanıtların bir tür. Yani doğal tezahürleri ile birlikte yaşlı yapay teknolojiyi şeyler bulmak neden vardır.

Böylece, genel olarak patina üç tipi vardır:

 • Doğal, metal yüzeyler ile reaksiyona oksijen tarafından oluşturulur;
 • PU oksidasyon işlemleri spesifik maddeleri hızlandırmaktır;
 • dekoratif, teşekkürler herhangi bir konu çabuk yıpranacaktır hangi.

son nokta Provence, ülke veya klasik kulaklık "antik" tarzında bir moda mutfak sahibi olmak isteyen herkes, özellikle ilgileniyor.

Modern bir mutfak Dekoratif yaşlanma

masif ahşap veya MDF cephelerinde Işık patine - sosu modern bir yoldur. Yıpranmış dolaplar klasik mobilyalar satın almaktan daha ucuzdur simüle kabul edin.

mobilya cepheleri Yaşlanma: asalet ve stil Å-

Bir süs patine tasarım ortamında giderek daha popüler hale gelmektedir edilir: Mutfak mobilya tanınmış üreticilerinden sitelerde görünümü en az 2 asır üzerinde dekor, modern modüler sistemi karşılayabilir. Hafif, narin, hafif ve taklit yoluyla - - Bir tasarım klasik beyaz altın patina yemekleri var mı diye zarif ve asil.

Beyaz zemin üzerine Işık yaldız zarif görünüyor

beyaz ve altın hassas kombinasyonu - Geleneksel klasik tandem, ihtişamı hala kraliyet saraylarını süsler. aynı tarzda yemek odası ve mutfak grubu dekorasyon, iç kompozisyon yenmek için ne kadar kolay dikkat edin. altın perdeler, yumuşak aydınlatma, zemin "bataklık meşe", köpüklü bitiş masa ve sandalyeler, iç aksesuarları altın kaplama elemanları: açıkça bir altın patine görünür tasarım nüanslar ile klasik tarzda beyaz mutfağının fotoğraf.

iç beyaz ve altın Rafine kombinasyonu

Provence - mobilya tasarımı genellikle sert bitirmek olduğunu bu yüzden o, hala rustik tarzda biri. finiş soluk ve yıllar sonra ufalanan gibi - yaldız gelişmişliği ile birlikte tedavi alanı, yumuşak bir geçiş beyaz gri karşısında bariz sıyrıklar bulunabilir.

Provence tarzında mutfak ve yemek grubunda

Beklendiği gibi, çok çekici yaşlanması: Modern suit, aksine hangi ve güvenilirlik, çok yönlülük ve ergonomi nefes dan, "antika" mobilya bazı ağırlıksız kırılganlık, hassasiyet ve zarafet vardır.

Oluşturmak hafif güneş atmosfer zor değil

Onlar hakkında daha fazlası - patina ile birlikte sık sık tonlama, fırçalanmış, dekupaj, Kraklür kullanılır.

Modern teknoloji patinalama ↑

Yüzyıllar boyunca, "yaşlı" ahşap veya diğer malzeme etkisi kazandıracak farklı yöntemlerin bir konak. rub, çizik - Erken uzun zaman fiziksel bir etki uygulamak için, kimyasal kompozisyonu işlemek için, ıslak odalarda şeyler koymak zorunda kaldı. Şimdi her şey daha kolaydır - çekmeceli dekoratif göğüs karışıma uygulanacak ve iki saat sonra o 100 yıl daha yaşlı hale gelir. bağımsız öğrenilebilir basit tekniklerle beş tanıyın.

akrilik boya Klasik yaşlanma ↑

Eğer bir antika yeni bir tablo açmak veya "parlaklık" için kendi başlarına karar verdiyseniz çekmeceli eski büyükannesinin göğüs akrilik çözümler sunuyoruz. Onlar bitirme için ideal bir evrensel yapısı değil (genellikle modern cephe DSP ile kaplıdır) sadece doğal ahşap, aynı zamanda sıva, metal, laminat olduğunu var.

antik plaket olarak Mavi akrilik boya

boya avantajı tonları yüzlerce sahip olmasıdır akrilik dayalı. mavi, yeşil, gri, bej - Uygun bir renk ile, zamanın etkisini yansıtan panoları ve kabartma detaylandırma renkleri tedavi ve düz edilebilir. Çoğu zaman düz yüzeyleri bozulmamış olarak kalır, ancak konveksite veya dekorasyon elemanları oyma.

Örnek ahşap akrilik flaster

Aynı sesi kaplama başarıyla yakın tonları bir sürü almak için başkalarıyla birleştirilebilir. Örneğin, küçük bir beyaz veya gri yeşil tabanını eklerken solması taklit edebilir. Bazen baz siyah, tam tersine, doğal, şeffaf kaplama ve altın ile salım kabartma veya bırakılır.

Oyun parlak renkler

Seçeneklerden biri yaşlanma uygulanan:

 • (Kabartma ya da tamamen bütün alan çıkıntı için) akrilik baz seçilen gölge uygulamak;
 • dikkatli bir şekilde fazla bir bez ya da sünger kaldırmak;
 • Bazen gölge, bir ikinci kat, gerektiğinde;
 • Ürün tamamen kuruyana kadar bekleyin;
 • ince zımpara kağıdı veya daha büyük, yapay sıyrıklar yapma işlemek;
 • lake sonucunu düzeltmek için.

Sonuç olarak, akrilik işleme beyaz ve gümüş meşe, kiraz, altın kaplama, fındık ve yeşil patina güzel kombinasyonlar yapmak.

Genellikle patina ile birlikte MDF cepheleri Kraklür uygulamak - mobilya yüzey küçük çatlaklar ile kaplı olduğu bir tekniği. Bu ürün önce uzun yıllar tarafından boyanmış ise gibidir ve sonunda boya ssohlas ve en iyi gossamer ile kaplı. Kontrast ve renk bazlar sonucunda heterojen bir üst tabaka muhteşem bir etki üretir.

patina etkileyici düet Cracelures

tekniği çok içinde Kraklür süslemek için Yolları, burada bazıları şunlardır:

 • Özel KrakeleeMedium tipi bileşimleri (üretici Marabu) tatbik edilmesi;
 • (- krakelyurnye bazı olarak adlandırılan) - ahşap veya MDF üzerine doğrudan tatbik edildikleri Kat özel boyalar CrackingVarnish, Antik-teknik;
 • işlem iki bileşenli evrensel vernik naprimerCrealCrackle (üretim Hollanda);
 • küçültmek ve kuruma altında çatlak için bir özelliği vardır, yani herhangi bir bileşik - PVA tutkal, yumurta beyazı veya jel yıkama kaplanması.

Yeni başlayanlar ve dekoratörler için uygundur basit bir tekniktir yoktur. Bu adlandırılan - craquelure adım. Tabakalar aşağıdaki sırayla uygulanır: Boya - Kraklür - boya. Bu özellikle dikkat dekorasyon son kat gerektirir - bu birinci darbe ile ince ve kaplanmış olması gerekir. Sadece mat yüzey çatlakları garantilediği üst tabaka, parlak veya parlak olmalıdır.

Usta elleçleme krakelyurovym cila cephe

altın, gümüş ve bronz işleme ↑

Klasik model rafine tonları ile dekore edilmiş bir kır tarzı suit, aksine. Genellikle işaret yaldızlı, gümüş veya bronz uygulama, olduğunda pahalı ve trendy ama yaşlı mobilya gelince bir şey. Geçmiş (ima) on, mutfak rağmen, yine de asalet ve aristokrasi ile karakterize edilir.

Gümüş patina Siyah huş

Beyaz sütlü veya inci gibi gölgede birlikte kullanarak, harika görünüyor saf gümüş, gümüş yanı sıra siyah sözde. kurallarına göre, ilk gümüşler ahşap taban, daha sonra özel bir siyah makyaj uygulamak. kulaklık yüz kısmı daha hacimli ve anlamlı görünüyor - kabartma depresyonların üretilen karalama bu yöntem özel bir efekt başarır.

Profesyonel gümüş mobilya cepheleri

hemen hemen tüm tonları ile kombine Altın: diğer ile, kombinasyonları zıt oldukça etkileyici yaratır biriyle - daha ölçülü, narin. yaldız olarak özel araçlar akrilik veya bazlı bir yağ ya da ince folyo püskürtme kullanın.

maun lüks karışımı ve parlak yaldız

Hiç onarımı veya evlerin yapımında doğal ahşap zeminler ürünleriyle uğraşmak zorunda eden herkesi tanıdık lekeli ile. İşleme leke - ucuz ve kolay bir şekilde, ancak iki ciddi sınırlamaları vardır:

 • Tonlama bileşim yaldız ve gümüşlemeye birleştirilmez;
 • MDF, sunta, ve diğerleri - çözelti esaslı odun levhaların uygulanır.

sargının işlem basittir - ilk doğal ahşap Brashear'ın (yumuşak metal fırça lifler bir boşaltma yüzeyi elde etmek için kaldırılmıştır) seçilmiş bir renk boyası ile kaplama.

Düzenlemeler işleme ahşap koruyucu çözeltiler

Soluk bej yeterince zengin, modern ya da külden gri Gama veya kırmızımsı kahverengi. Sulu ucuz tahta (çam veya çam) kullanılarak doğal bir renk daha değerli türlerin vermek - meşe, kayın veya ceviz. bileşim, bir boya fırçası, rulo veya süngere tatbik edilir.

Leke genellikle mobilya restorasyonu için kullanılır

Yine kaplanmış lekeleri ürünün kurutulması, ancak hafif değişmiş bir bileşim ile bir çözeltisi kullanılarak sonra (örneğin, hazır bileşimin beyaz ispirto ile seyreltilmiştir). Antik balmumu veya gomalak neden Fix. Leke mükemmel zamanın ağacından ashen, eski taklit, ancak diğer yöntemlerle kombine edilemez - Oymacılık, cracelures, tonlama.

Yapay sıyrıklar oluşturma ↑

Teknik herkesin erişebilmesini çizik oluşturabilir ve sadece sabır ve doğru profesyonel tavsiye bağlıdır. Katı ahşap ürünü sadece dekorasyon için uygundur, aynı zamanda MDF için mükemmel cracelures, Oymacılık ve yaşlanma diğer araçlarla birlikte.

dekoratif Scuffed ile Mutfak cepheleri

Yüzeyin renkli "saçsız" oluşturmak için birçok teknik bunlardan sadece biri, ileri yaş ürünler hakkında konuşma vardır:

 • dolap, tezgah veya sandalye tabanına koyu bir gölge boya;
 • birinci tabakanın tamamen kurutulması için beklemek;
 • Kabartma elemanların kenarları, parafin ile kenarları kapsamaktadır;
 • boya bir kat uygulanır, orijinal daha hafif bir gölge (metalik yerine - bronz, altın ya da gümüş);
 • Bir spatula ile parafin kaldırmak için;
 • Kum tüm yüzeyi;
 • cila, leke veya dekoratif balmumu ile sonuçlanır.

Itişme yüzden oldukça inandırıcı görünüyor çoğaltılabilir.

Villa mutfağa tablonun Clever pastiş

etkisini artırmak için, genellikle yıpranmış kenarlar yerlerde girintiler içinde patina uygulaması ile birlikte. Mobilya, etkileyici bir görünüm alır ve ülkenin tarzında iç dekorasyon için idealdir.

elleri ile patinated ahşap gibi ↑

Eğer ahşaptan yapılmış eski bir mutfak seti miras varsa, onu atmaya acele etmeyin: dolaplar onarıldı ve eşsiz dekoratif teknikleri ile restore edilebilir - patination. Birlikte azaltılmış işlevsellik ile size keyifli cepheleri kesinlikle herhangi mağazada bulmak değildir olsun.

Muhteşem güzelliği, kendi ellerini oluşturabilir

Yani, çalışmaya başlamadan önce, maddi ve basit bir araç kümesi hazırlar. Biz gerekecektir:

 • akrilik boya;
 • Ahşap için Astar;
 • altın patina kavanozumuzu - hazır bir çözüm;
 • Bir bitirme vernik.

çözümler uygulamak için de değil, çok geniş bir fırça hazırlanması, enjeksiyon için, kuru kumaş ya paçavra öğütülmesi için zımpara adettir.

Astar ve boya zamanki düz fırça koymak için daha iyidir

Biz dikkatle ince "zımpara kağıdı" temizlemek eski bitirmek izlerini kaldırmak: Birincisi, yüzey hazırlayın. Toz Alma, Ahşap için bir astar uygulayın. Bu iki işlev gerçekleştirir: nemden ahşap korur ve boyama için uygun bir temel oluşturur. yeterince geniş bir alanı süsleyen olduğunda, bir rulo kullanmak daha iyidir - astar uygularken gibi ve uygulama sırasında. Girintiler ve çıkıntılar fırça daha kolu.

Süreç ahşap cephesi astar

Daha sonra, altın ile birlikte herhangi bir renk akrilik boya, tamamen kuru bir yüzey boya. En az bir gün için bir mola - arka plan karşılamak için gerekli olan ve en sonunda kurudu.

klasikleri ziyade ışık tonları için

çevre üzerindeki boya ve fırçanın altın patina alın, süreç kabartma detaylandırma. ışık darbeleri koymak için kapsamlı korkunç leke çözüm doz almak için değil. Bu güzel yaşlı ahşap sapı görünüyor, ama dekoratif katmanın aktif kullanımı hızla kaybolur unutmayın.

Varyant yaldız dekoratif unsur

kaplama lake - adım tamamlanması. Cila koruyucu ve dekoratif bir işlemdir: cephe bitirme hızlı aşınmaya karşı korur ve güzel bir parlaklık parlaklık (veya donukluk) verir.

mutfak iç tasarımında Patina ↑

dekorasyon sanatsal teknikleri iç stil için çok uygundur. Basit teknolojiyi başlangıçta nötr cephe mobilya seti kullanarak belirli bir stil özelliklerini kazandırabilirler. Tabii ki, altın patine veya örümcek çatlaklar yüksek teknoloji ve minimalist ve modern kentsel alanlarda, sostarivayut dekor inkar için uygun değildir, ama sadece klasik yemekler için bir nimettir bu.

Geleneksel klasik - Altın kaplaması ile fildişi

Eski mobilya kırsal iç mekanlar için tipik, bu yüzden patine tasarım country tarzında döşenmiş yemek odaları ve mutfaklar için idealdir.

Rahat bir rustik alanı

Biz de onun pastel tonlar, çiçek süslemeleri, ahşap raf ve iddiasız aksesuarlarla sıcak güneşli Provence vurgulamak gerekir.

Merkezde - ustaca tablo yıpranmış

iç çoğu hala bir sanayi odağı olsa çatı için, bu nedenle, hafif sürtme noktaya zamanlarda düşecek doğal malzemeler, kullanma eğilimindedir.

Modern çatı seçme ile karakterize edilir

lüks mutfak Deco her zaman oda yaldızlı büfe veya antika tablo.

Parlak kontrast parlaklık parlaklık ve kristal

Patina ayrıntıları da modern ve barok, oryantal, etnik ve neoklasik iç karakteristik özelliğidir.

Biz size patinalama ve dekoratif özellikleri ile ilgili teknolojilerin sürecinin bir fikir edinebilmek için eğitim videoları sunuyoruz.

MDF cephe yaldız işleme:

Evde odun Yaşlanma:

bir oksitleyici madde ile yapay patina:

profesyonel araçlar Master sınıfı:

Son zamanlarda perdahlama mutfak mobilyaları aldı aralarında Muhteşem dekorasyon teknikleri, değil antik örneklerinin aksine, güzel şaheser içinde sıradan bir modüler set açmak için izin verecektir. Bazı boya ve kurnaz teknikleri - ve kır tarzı, klasik keyifli mutfağının sahibi, hatta Art Deco olur.

yasaklamak değil yaşamak için reklam türleri güzel. Bunu yaparsanız - böyle bir kişidir, ve bütün mutfak emrinde, kolayca kendi tutabilir var.

Elleri tasarımı ile mutfak: ilginç fikirler duvar dekor, tavan, pencere ve mobilya

Tek bir proje üzerinde mutfak vermek isteyenler için, tasarımcı ve sanatçı çalışmaları için büyük bir meblağ ortaya koymak ya da dava açmak için ya gereklidir.

elleri ile Mutfak dolapları - çizim gelen mobilya montaj çizimine

alçıpan levhalar yapılabilir tamamen pürüzsüz tavan, duvar ve nişler ibaret değildir. kartonpiyer yapılmış Dolaplar - küçük oda veya için mükemmel bir çözüm.

iç fikirlerin 60 patine: soylu eski

patina ile kaplı ahşap sandalyeler klasik oda,

insanlar lüks bir ölçüsü olarak bile kusurları ve minör sıyrıklar mobilya veya diğer iç öğelerin en ufak bir ipucu, bugün küfü veya yapay yaşlandırma, hızla kazanıyor popülerlik tereddüt günler artık geride kaldı.

Patina - doğal bir ortamda ahşap ve metal etkilediği durumda. bir süre sonra Nesneler görünümlerini değiştirdi. Çatlaklar, karalama, plak kurdu. Bu, yüzeyin oksitlenmesi, ve patina denilen bir işlemdir. Nesneler, doğal olarak, yaşlandı vardı ve şu anda büyük bir değeri sırasıyla, ve maliyeti var. Antika tüm yeteneğine sahip değil satın nedenle yapay yaşlanma teknolojisi geliştirilmiştir.

Metalik sap üzerinde Patina

Şık dolaplar gri-mavi yaş

Örnek patina ağaç uygulanan

patination için malzemeler ve aletler

Eski günleri taklit patina oluşturun, gerçekte herhangi bir materyalin nesnelerde mümkündür. Bu ağaç, bronz, demir, bakır, alçı, pirinç, poliüretan. patinalama sürecinin teknolojisi hakim olması, antik sanattan görsel farksız bir başyapıt oluşturmak için kendi elleriyle bir kaç saat mümkün olacak. Yaşlanma etkisi malzemeler ve araçlar, belirli bir yanı sıra endüstriyel işlemlerin çeşitli kullanılarak elde edilebilir.

 1. dizisi "Patina" bileşimleri. Boya patina, metal bir kaç dakika içinde okside edildiği farklı renk vardır. Ürün kimin rengi yeşil, kırmızı veya mavi olabilir kaplama, oluşturulur. Bu tür formülasyonlar, ahşap, metal ve alçı için en uygulanabilir.
 2. En kolay yolu eller patination için - uyum içinde olmalıdır akrilik boyalar kullanılmıştır. Ürün birinci tabaka boya son uygulanır. Bir sonraki adım, - bireysel parçaya bir fırça (tercihen altın veya gümüş) ile farklı bir renk uygulanması. Bu yöntem o hayal gücü ve yaratıcı arzu varsayar.
 3. Ürün antik bir nesneye dönüştürüldüğü ile patinalama özel kitler bulunmaktadır. Tedavi ahşap, metal, seramik yüzeyler, yeşilimsi, bakır, altın patina etkisi veya aşınmalar oluşturmuşlardır. Ana durum - kesinlikle kit ile birlikte gelen yönergeleri adım adım izleyin.

aynaya Patina

yapay patine çekmeceli ahşap bir göğüs uygulanır

şömine yukarıda Metal yüzeylerinin üzerine Patina

ahşap mobilya üzerinde Patina yakın çekim

İpucu! Varolan boya mükemmel durumda nesnenin dekore Eğer patination için araçların üzerine uygulanabilir.

asil antik etkisi akrilik boya kullanılarak yapılan mobilya küfü, yapar, rengi geniş sunulmuştur. Yapay yaşlanma, yüzyıllar mobilya durdu nasıl düşünmek yol açar önemli nihai sonuç olduğunu fark etmez. Ama görsel perişan rağmen iç dikkatle kumlu tüm cepheleri, cips ve vernik ile kaplı. Şimdi bir masa, sandalye ve diğer mobilya üzerine mavi-yeşil bir renk veriyor çizim ve böyle altın, gümüş, süt, kahverengi gibi doğal tonlar, yakın bir renk kullanır - Daha önce Eğer klasikleri inanılıyordu.

ülke tarzı ya çatı içine Bu drainboard iyi uyum

Eski mobilya, üzerinde küçük bir iş dışarı atmak için acele etmeyin, sizin iç tamamlayacak mümkün olacak

yatak odası country tarzında çekmeceli Antik göğüs

Böyle bir yıpranmış tablo klasik tarzda oda veya Provence stilini dekore edecek

Patina mutfak onun gerçek yaşı hakkında konuşmayız. Tersine, resepsiyonun yardımıyla kendi elleriyle tabloları geri ve tasarımı belli bir çekicilik verebilir. Yani patina altın mutfak aynı tarzda küçük iç aksesuarları ile takviye özellikle, tablolar daha kontrast çözümü çizmek, lüks bakacağız. Varolan fotoğraf koleksiyonu için ilham kullanın. klasikleri gereği Çok şirin görünüyor tersine beyaz mobilya ve meşe patine, irilik vermek. Ve özellikle, patinated cepheleri çok pahalı görünüyor. Deneyimsiz sadece iç dolaplar görünümlü gerçekten mobilya yaptı hangi malzemeyi anlayacaktır.

Lüks beyaz patine mobilya

patina Parlak mutfak çok şık ve pahalı görünüyor

Kaputun uygulanan Patina iyi ve loft tarzı görünüyor

patina Rustik mutfak

ahşap mobilya üzerine patine Klasik mutfağı

Diğer mobilya kalemlerinde Patina

Tablolar, başlıkları ve yatak odası için diğer mobilya, cepheleri olan bir oluklu yüzey hacim elemanları içine patinalı yaparak dışarı giyebilir var. küçük ayrıntılarda altın ekleme, sen kendi elleriyle kraliyet odaları ile yaratacaktır.

Nötr iç oda sofistike ve şık dönüştürmek yemek mobilyaları dönüşme kolaydır. Tabloya uygulanan Beyaz patine, özellikle ciddiyetle baktı. kenarları boyunca, farklı bir renk düzeni kullanabilirsiniz. yenilemek ve sandalyeler benzer bir daha muhteşem algı için.

Bir patina oturma odasında Eski şömine

Bir patine eklektik tarzı ile yatak odasında metal yatak

ve patina Mobilya Çocuk odası için uygundur

patina Ahşap yatak

patina ile zarif banyo

Banyoda bir patine ile zarif duvar

Eğer apartmanda olması klasik hissettim istiyorsanız, bir patine ile kapı bu işlevi yerine getirmektir. organiklik için renk hacim elemanları ve buzlu cam zıt ekleyin. Nihayet patinated kapı kollarının cephe süslemeleri.

Sağlamlık oda ön kapı döşeme meşe küfü kullanarak hissediyorum. Çok süreci çok zaman almayacaktır ve tasarım seçenekleri, kapıların kataloğunda fotoğrafta bulabilirsiniz.

parlak, şık banyoda Yaşlı kapı

Modern bir iç Antik dolap

patinalama Teknoloji Mobilya

elleri ile antik mobilya asil etkisi Yapımı - aile bütçesine açısından yalnızca heyecan verici, aynı zamanda avantajlı değil. Bu teknik esas olarak pratikliği koruyarak eski mobilyalar için kullanılır, ancak estetik görünüm kaybolur.

Aşağıdaki alet ve malzemeler gerekecektir işi yapmak için:

 • Akrilik veya emülsiyon boyası;
 • Simülasyon metal (bronz veya altın) boya;
 • Farklı boyutlarda ve dokulu silindirlerin fırçalar;
 • ince zımpara ve yoğun kumaş;
 • akrilik lake.

Evde ÖRNEK patinalama

hafif klasik mobilya üzerine altın rengi Patina

Bu tasarım banyo loft tarzı için uygundur

Hazırlık aşamasında, zımpara kağıdı ile yüzey tedavi. Daha sonra düz ya da özel silindirler ile dokulu olabilir boya birinci baz kat uygulanır. kurutma için yaklaşık bir gün mobilya bırakın. Sonra doğrudan patintrovanie başlar. Kuru boya fırçası, daha koyu bir renk tonu ya da taklit metal uygulanır. bunu kurutmak için zaman tanıyın. Bundan sonra, kuru, katı doku boyalı yüzeyi temizlemek başlar. Böylece köşeleri ve koyu mobilya üzerinden yivli alanları. Bir koyu mürekkep ve bir metal uygulanması, diğer yüzey elemanları ayırt edebilir. Son olarak, ürün vernik kaç uygulama ile daha iyidir açılır.

Bu iskucstvennogo yaşlanma mobilya için en popüler ve basit bir tekniktir oldu.

Yani, patinated - unsurlar dekorasyon biri başarıyla tüketici lehine antik analog önemli ölçüde farklılık muhteşem bir görünüm ve fiyat kategorisindeki niteliklerini birleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 47 = 53