peçete Noel el sanatları

Yeni Yıl ruh hali oluşturmak için kaydırın!

Harika bir fikir süslemeleri ve bir festival havası oluşturmak için - peçete yapılmış bu Noel el sanatları. Bu tür etkinlikler bir çocuk bile işleyebilir, zor değildir.

dikiş üzerinde Usta sınıf sanat severler ve yaratıcı annelere değil, aynı zamanda ilkokul sınıflarında, bir anaokulunda öğretmen öğretmenler için sadece yararlı olacaktır.

Kendi Noel ağacı aksesuarları oluşturma, çocuklar, hayal gücünü göstermek yaşam için fikirler getirmek mümkün olacaktır. Buna ek olarak, yılbaşı süsleri, orijinal ve sıradışı bir görünüm el yapımı.

Kağıt peçete malzeme ve öğretim Noel çelenk

Bir Noel çelenk yapma.

Yeni Yıl ve Noel simgelerinden biri olarak kabul çelengi. Bu ön kapıya evde asılı. Bu güzellik için değil sadece hizmet eder ve estetik gereksinimlerini karşılamak değil, aynı zamanda bir tılsım olarak kabul.

ladin şube ve koniler: orijinal olarak, bir çelenk doğal malzemelerden yapılmış. çelenk genellikle Noel süslemeleri ve kar doğal olmayan süslenmiş yapay malzemelerden imal.

Yeni yılın Böyle bir özellik evde yapılabilir. ilginç ve heyecan verici çünkü yaratıcı süreç, bütün aile içeriyordu. Bu ortak eğlence bir araya getiren ve rahatlayın.

1

Üretim Noel çelenk devam etti.

çelenk imalatı için yani her evde, bulunan aksesuar minimum, gerekir:

 • 20-25 peçeteler, yeşil ya da başka bir renk;
 • karton A4 levha;
 • farklı çapta 2 levhalar;
 • PVA yapıştırıcı ya da herhangi bir süper yapıştırıcı;
 • yapışkanın uygulanması için bir fırça;
 • makas;
 • kalem;
 • Sarı kağıt tabakası;
 • Dekoratif şerit herhangi bir renk (genişlik - 2 cm, uzunluk - 2 m);
 • dantel ya da ince şerit (uzunluk - 40 cm);
 • boksör.

karton levha ile büyük bir tabak ve etrafında kesmek uygulamak gereklidir. Daha sonra, elde edilen daire daha küçük bir bir plaka bağlama, bir hale getirmek için. Daha sonra, ortasında bir delik olan bir karton daire kesin. Bu tasarım çelenk geleceği için bir çerçeve olarak görev yapacak. Bitmiş ürünün tutacak olan onları ve vdet dantel 2 küçük delik yapmak delik yumruk kullanın.

Çalışmalarının çoğu renkli bir taban oluşturmaktır. 4 eşit parçaya kesilerek her bir kadın bağı için. Her bir parçanın merkezinde yapıştırıcı küçük bir miktarda uygulanır. Sonra sıkıca karton çerçeve üzerinde yapıştırılmış kaydırın. Benzer şekilde, karton her iki tarafta tüm çevresi üzerinde yapıştırılan. Ardından ürün kuru olmalıdır.

Son adım küçük sarı kağıt Yıldızlar oluşumunu ve çelenk onları yapıştırılması içerir. Dekoratif şeritler de dekorasyon için kullanılır. Bu üst güvence, çevresinde koymak spiral olabilir.

Peçete Dekoratif Noel ağacı

Noel süslemeleri bugün Noel oyuncaklar için ihtiyaç kadar büyük değildir ki çeşitlidir. Ancak ilginç yaratıcı girişim çoğu ağaçların üretimdir. Bu durumda, doğal renk ve bu iğneler taklit gerekli değildir. Bunlar örnek, çiçekler için, değiştirilebilir.

Noel minyatür ağaç, muhteşem görünüyor festival dekor tasarımına parlak bir ek duruyor.

Bu tür el, zımba, peçete, kağıt, tükenmez kalem, mücevher için tanelerin üretimi için bant, yapıştırıcı, makas, karton olarak kabul edilebilir bir boyut gerekir. iş, basit süresi 3 saate maksimum alır. Noel ağacı çocukla yapmak, zaman daha az olacaktır.

sürecine alınıyor, her şeyden önce Noel ağacı çerçeve yapmak için önerilir. Bunu yapmak için, bir koni içine karton parçasını bükmek bantla kenarları düzeltin. mahsulünün alt kısmı ürün yüzeyinde sağlam durmak böylece. Sonraki koni gazete buruşmuş parçaları ile doldurulmuş ve kapalı yapıştırılmış olan bir karton daire aşağıya kapatır.

çiçek oluşumu için, koninin boyutuna bağlı olarak, kadın bağı, 4 veya 8 eşit kare kesilecek. birbirinin üstüne yerleştirilen Kareler, zımba ortasında sabitlenir. Bundan başka, her bir tabaka bir çiçek oluşturan, yukarı doğru bükülür. Bitirdi çiçekler sıkıca koni çevresinde sıralar halinde birbirine yapıştırılmış olmalıdır. Son aşama - Noel ağaçları boncuk dekorasyon. Bu yapıştırıcı ile bağlanmış olmalıdır.

mini Noel ağaçları Noel şarkıları gerçekleştirmek ve yaratıcı düşünme maksimum bağlantı, bir gerçekten şık gala niteliğini oluşturabilir basit teknikleri hakim olması. bileşimin üretimi için kalın karton ya da dekoratif bir ahşap plaka gerekir.

Ayrıca, farklı renkler, zımba, tutkal, makas, kalem, mavi kağıt peçete almak gerekir.

Ahşap plaka veya daire gelecek bileşim için bir çerçeve sağlayacak kartondan kesip. İstenirse, herhangi bir renk yapılabilir, ancak, beyaz seçmek için tercih edilir. Karton beyaz renkli düz kağıt yaprağının, beyaz guaşları bir tabaka ile kaplı ahşap plaka üzerinde yapıştırılabilir.

peçete itibaren minyatür Noel ağacı yapmak gerekir. Onlar sadece dışarıdan ve içeriden toplu geminin gövdesine yapıştırılır olacaktır. Her bir ped 4 adet kesilmesi gerekmektedir köknar oluşturulması için, daha sonra birbirlerine kareler yer orta zımbalanmış. Sonra uzun bir yamuk yapma, karenin şeklini ayarlamak gerekir. peçetelerin yanal kenarları iğneler simüle etmek için kazıma.

hazır Noel ağacı bir daire içinde çerçeveye yapıştırılmış olması. onları dışarı doğru çerçevenin merkezinde oluşturulur sütunlar çevresine ince kenarların düzenlemek.

Bu madde oranı: (1 oy, ortalama puan: 4.00 5)

Usta sınıf "ajur peçete yılbaşı el sanatları"

Usta sınıf "ajur peçete yılbaşı el sanatları"

Sana ajur peçete yapılmış bir Noel el sanatları sunuyoruz.

İhtiyacınız olacak çalışmak için:

- Yumuşak dekoratif toplar;

konilerde yarısında ve tutkal kesilmiş Peçeteler, bu melekler ve çan kapatmıştır.

Hazırlanan saten şeritler yaylar ve çan için "sekmeleri".

Bir tutkal tabancası ile tüm koymak. Elde edilen ajur çan.

beyaz tutkal tutkal kanatları 1/4 peçeteler ile hasat koni belirleyin.

tutkal tabancası dekoratif yumuşak topları, kurdele ve altın iplik ipi bir hale başkanı tutkal kullanın.

beyaz tutkal ile 1/8 peçete tutkal eller.

Burada ortaya çıktı biraz melek!

Şerit melekler ve zile tutkal tutkal tabancası kullanın, Noel ağacı onları asmak için uygun oldu.

Hazır el sanatları penceresini süsleyin.

diskler Noel peçete dekopaj yapmak. Bunun için, bunların toprağa ilk.

Noel desenli üç tabakalı pişirilmiş PVA tutkal peçetenin bir tarafta sıkışmış.

akrilik boya ile Kara ve kapak, 2-3.

İki sopalarla birbirine aralarında ajur peçete ve saten kurdele koyarak, diskin bir tarafında zadekupazhirovannyh.

Hazır kar taneleri, melekler ve çan "Kış" mobil süsleyin.

Birkaç elemanları yılbaşı dekorasyonu.

Noel şarkısı "Kar Melek".

Oymacılık Tepsi "trumpeting melekler."

Yardımcısı Noel Baba, onun posta izleme cüce Slastenkin.

Doğanın Köşesi, kış dekorasyonu.

Master Class "Noel dekorasyon için ajur peçete kullanmaya yönelik diğer birkaç fikir" Size yeni yıl için ajur peçeteler tasarım grubunun kullanımı için birkaç fikir sunuyoruz. Ve birisi, belki istiyor.

Atık malzemeden El atık madde ekipmandan, dikkatinizi el sanatları getirmek. 23 ederek Ana okulunda Şubat atıklarından el sanatlarının bir yarışma duyurdu.

Özetler için bitmiş tasarım, bağlayıcı peredvizhek

Düzen "Orman. Yabani hayvanlar"

Ağaç "Dört Mevsim"

ekoloji Lepbuk

KATILIN! Eğitimciler, öğretmenler, öğretmen - MAAM.ru:

Yarışmalar ve ödüller, eğitim plan ve programları, notlar ve oyunlar.

"Portföy Belgesi" - bir defada. Web Sitesi - ücretsiz.

tıklayın kayıt Şimdi!

baş kurucusu, yayıncı, editör: Arka plan DV Editör, yönetici: Vovchenko EA

Yayın No: 400066, Rusya Federasyonu, Volgograd, st. Mira. 11, q. 36.

ISSN 2587-9545 Rusya Federasyonu ISSN Ulusal Ajansı kayıtlı

E numarası kitle iletişim tescil FS77-57008 belgesi | 6+

elleri ile kağıt peçeteler orjinal eşyalar

Kendi elleri ile yaptıkları şeyler, her zaman mağaza satın daha değerli. Ya iç süslemeleri onları verebilir. Peçete - Birçok mağazalarında serbestçe kullanılabilir ve düşük bir fiyata sahip bir materyal. ellerinde Hatta bir çocuğun sahip kağıt peçeteler dışına el sanatları olun. Bir çalışma yetişkin detski9raquo içinde" bakma;.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar henüz cep harçlığı yok, bu yüzden anneler, büyükanneler teyzeler için bir hediye, Dünya Kadınlar Günü kendi çabaları oluşturmak zorundadır. Ne anaokulunda elleriyle 8 Mart tarihinde el sanatları yapabilir? kağıt peçeteler itibaren ilginç uygulamalar, kartlar, ağaçlar ve çok daha fazlası olsun. Hemen hemen tüm çalışmalarda aynı malzeme kullanılacaktır: peçeteler farklı renkler, makas, yapıştırıcı, bir zımba.

Bir çocuk bile bir karanfil yapabilirsiniz. temel malzeme için, ince dallar ve parlak markörü veya keçe uçlu bir kalem ekleyin.

 1. iki kez peçete katlayın. Ben kare olması gerekiyor.
 2. tel zımba düzeltmek Merkezli.
 3. Bir meydanda yazılı bir daire çizin.
 4. daire boya işaretleyici kenarı.
 5. Merkezde, bir şube eklemek ve ona peçete üst tabakasını sopa.
 6. hafifçe geri kalan tabakalar kırışıklık başlayın.

Sonuç bir buket oluşturmak için bunlardan birkaç tane daha yapmak, ilk çiçek oldu.

ebat, renk ve süslemeleri ile denemeler yapın. Bir kurdele bağlamak, hediye paketleri bir demet sarın. kesme çiçek dalgalı veya elma makas kenarları. Biz elleriyle 8 Mart mükemmel el sanatları olsun. Peçete Ana okulunda da çok güzel şeylerdir.

renkli kağıt ve karton eklemek için gerekli temel malzemelere hayvani resimlerini yapmak. Onların elleriyle kağıt peçeteler dışına el sanatları yapmak kolaydır. Usta Sınıfı "Hayvanlar" - Bu uygulama. Temel bilgileri olması, kendi hikayeleri ile gelip mümkün olacak. Yani, bir kelebeğin oluşturulması konusunda ilerleme:

 1. Baskı boyama "Babochka9raquo; bunlara dayalı çalışmanın geri kalanı yapılacaktır.
 2. Arka plan mavi boya - gökyüzü rengi.
 3. Farklı renklerde peçeteler alın ve küçük kareler halinde kesin.
 4. Şimdi her parmaklar küçük top haline çökmek ve uygun bir yerde renklendirmek için tutkal PVA tutkal yardımıyla gerekir.
 5. kelebek bitirdi, arka tasarımına geçin. renkli kağıt kesmek güneş, çimen ve bulutlardan.

Sonuç harika resim oldu! Aynı şekilde, tüm hayvanlar oluşturabilirsiniz. Sadece uygun boyama için bakmak ve onların takdirine çiçekler ile doldurun. Gözleri küçük hayvanlar, bir herbaryum ve daha fazlası için, düğmeler hayal açın ve belki de iplik karşılamak mümkün olacak.

kendi elleriyle kağıt peçete yapılmış bu tür eşyalar, tarafından, çocuk ince motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı.

Bu seçenek değil her hayvan oluşturmak için idealdir, ama sadece bir dairenin kendi vücut şekli olan. oluşturulan kendi elleriyle, kağıt peçeteler yapılmış Bu makaleler, tek bir kutu içerir:

 1. Örneğin, aplike "Pingvin9raquo yapmak; bir inşaat kağıt.
 2. Bir kare oluşturacak şekilde iki kez bez katlayın.
 3. Onun zımba sıkın Merkezli ve daire kesip.
 4. Sonuncusu hariç, en alttan en üste tüm katmanları ezer.
 5. hayvanın vücuduna üzerinde karşılık gelen dairesel bir yuvanın içinde uygulamaya tutkal son kat.

İşte bu kadar! Aynı şekilde, bir ayı, balık, aslan kafası, kedi ve diğer hayvanlar yapabilirsiniz.

peçetelerin Topiary kolaylıkla çocukları değil aynı zamanda yetişkinleri sadece olun. (Elleriyle) kağıt peçeteler, bu tür eşyaların iç mükemmel uyum sağlar. Master Class sadece temel bilgi ve nasıl dekore etmek işin kendisi kalifiye işçi seçer verir. Çekirdek seti ile şube, saksı, kağıt ve iplik eklemek gerekir. İlerleme:

 1. Kağıdı çökmek ve şekli iplik sabitleyin. Bu hacim olarak, çok büyük bir boyuta yapmaz ve bu silme bezlerinin nedeniyle artırılacaktır.
 2. Bir yandan, şubede bir delik açın.
 3. dörde peçete kesin.
 4. Bunlardan ikisi zımbalanmalı ve daireyi dışarı kesilir.
 5. her katman kırışık başlayın dokunmayan ikincisi, ilk adımda topu yapıştırılması ile yapılmalıdır.
 6. top şube deliği ve tutkal eklemek için hazır olduğunda.
 7. Saksı, gazeteler doldurup altındaki Eğer istikrar için taşları koyabilirsiniz.
 8. top ile kol ekleyiniz ve güvenli bir tencereye düzeltin.
 9. buruşturulmuş gazete kağıdı gizlemek için, küçük dekoratif taşlar, çakıl ya da aynı bez kullanabilirsiniz.

Bu, bir topiary oluşturmak için bilmeniz gereken temelidir.

Bir topiary oluşturma, herhangi müsait malzemeler kullanabilirsiniz. Eğer dalları yoksa, o zaman sadece, saksılar için balona takmak az çekici bir görünüm.

balon oluşturma, Topiary kullanılacak olan aşırı düşünüyorum. Eğer koymak planladığınız oda, birçok parlak dekoratif öğeler içeriyorsa, o pot süslüyor, kök bandı bağlamak için farklı renkler kullanın kelebeklerin el yapımı yazıya eklemek mümkündür. Ve tablolar, heykeller ve çiçekler ile oda ve böylece dağınık, daha iyi olduğunda minimalizm kalmak.

Yeni Yıl Bekliyor - Uçuş 31 Aralık tarihine kadar bırakmaz yaratıcılık ve festival havası başlar zamandır. kağıt peçeteler dışına Noel el sanatları sadece daha fazla yeşillik ve Noel oyuncaklar kullanın aynı Topiary şeklinde yapılabilir.

Ama gerçek ağaç yapmak daha iyidir:

 1. tercihen Whatman kağıt büyük levha, al. koni şeklindeki ağaç, yapıştırıcı gibi yuvarlayın.
 2. Alt kesim eser düz olabilmek için.
 3. Biz üretim Topiary sırasında nitelendirildi tekniği, çalışma öncesi Şimdi, yeşil çiçek çok yapmalıdır.
 4. Onlar aynı boyutta olması veya yukarı çekebilir.
 5. ladin hazır olduğunda, düz bir kağıt oyuncak asmak, cicili bicili dekore bir yıldız koydu.

Böyle bir şey harika bir tatil hediye olurdu. kağıt peçeteler dışına Çok ilginç Noel el sanatları. Fotoğraf bir süs gösterir.

tavana monte edilebilir dekor, küçük bir eleman - peçete bir dansöz. Bebek kız odası için Büyük kesmek. Sen tel gerekir. İlerleme:

 1. Tel iskelet balerin olun.
 2. PVA obkleyte tel kullanarak beyaz peçeteler.
 3. giysi geçin. Herhangi bir renk peçete alın ve ortasında bükme, bir üçgen katlayın.
 4. Şimdi yarım daire alt kesti.
 5. Farklı renk ile aynı şeyi yapın, ama daha küçük bir peçete yardımıyla.
 6. oyuncak bebek üzerinde giyilen Ortaya çıkan "elbise".
 7. iplik veya kurdele ile Bel kravat.
 8. Daha fazla pompa mendil için bükülebilir.

boyut eteklerle Deney, pedleri ve süs sayısı. bir emniyet pimi dansçı ile şeffaf iplik veya olta kullanarak tavana takmak.

Şimdi bunu elleriyle kağıt peçeteler gelen el sanatları oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu biliyoruz. tabi Tüm bu farklı renk ve fantezi dokudur. Eldeki malzemeler kullanarak, bir çok sıradışı ve şık şeyler oluşturabilir. İyi bir daire içine uyum ya da herhangi bir tatile hediye olarak uygun çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

37 + = 43