Pelargonium doğum yeri

Vatan sardunya bitki ve çiçeğin popüler formlar

17. yüzyılda Avrupa'dan ülkemizde yakalanan Bu güzel ve faydalı bir çiçek, çok hızlı bir şekilde çok büyük popülerlik kazandı. Ama bitki sardunyalar doğduğu - sıcak Güney Afrika ve Hindistan kokulu baharatlar. Çoğu inekler bu çiçek Hindistan, Avustralya ve Afrika birleştiren Gondwana'nın antik süperkıtadaki daha dağıtıldı koşuluyla tek bir görüş yakınsama.

Sadece 16. yüzyıl sonlarında ıtır o Güney Afrika'dan İngiltere'ye getirildi. Şu an için, Avrupa seçimi ve yenilebilir ve süs bitkileri nadir türlerin ekimi merkezi haline geldi unutulmamalıdır. Bu İngilizce ve Afrika ve Hindistan'ın yeni egzotik toprakların İspanyol denizci gelişimi ile kolaylaştırıldı. Bugün biliyoruz ve büyümek Vatan sardunya çeşitleri - Birleşik Krallık olduğunu. O günlerde kraliyet bahçeleri ve hayvanat bahçeleri dizinini genişletmek için ilginç flora ve fauna getirmek için, hem de zengin yetiştiricilerin ihtiyaçlarını karşılamak için popüler oldu.

Büyük aile Geraniaceae bitkilerin iki türlü içerir. ilk temsilcisi - sardunya, camekanlar bulunabilir, ülkemizde birçok. İkinci yarış - o sardunyalar. Bu çiçek açık toprağa dikim için evde ve bahçede yetiştirmek için uygundur. Hala aynı değildir bitkilerin doğduğu, onların koşullarını görünümü ve içeriği hemen hemen aynıdır, ancak: Birçok yeni başlayanlar ve deneyimli yetiştiriciler sıklıkla sardunya ve sardunya karıştı. İlk tür yaklaşık 280 tür ve ikinci içerir - Birden fazla 430, ama her yıl dünyanın dört bir yanından yetiştiricilerin yorulmaz çalışmaları için bu yakışıklı ev sayesinde yeni üyesi var. diğerinden bir bitkiyi ayırt etmek, dikkatli çiçek incelemek gerekir: bunlar küçük semiumbels toplanan radyal simetrik bir sardunya ve neredeyse sağ şekle sahip olacaktır. Ama çiçeklenme Itır bilateral simetrik çiçekler zygomorphic vardır.

Vatan sardunya bitkisi - Hindistan, oradan gelip en popüler çeşitleri. Afrika'da da buldum. Bu ailenin en güzel temsilcileridir bitkilerin yaygın birkaç türleri üzerinde durmak.

Sardunya dörtgen - çiçek ilkbahar ve (iniş uzunluğuna bağlı olarak) yaz aylarında görünen 30-70 cm çalı yüksekliği ve bir kelebek benzerler .. Güney Afrika - Bitki sardunyalar dörtgen doğum yeri. Çiçek rengi soluk pembe soluk krem ​​arasında değişebilir. Bitki iyi aydınlatılmış bir pencere tercih ve sıcaklık bol sulanan bahar ve yaz sardunya ve yılın soğuk zaman, 10 ° C'nin altında değil - ölçülü. Kaliteli bir drenaj ile astar uygun üreme alanı olarak.

Sardunya kıvırcık - evdeki ekimi için çok çeşitli. Bu çalı 30-60 cm yüksekliğe ulaşır ve yaprakların çok geniş bir sisteme sahiptir. Vatan sardunya bitkiler kıvırcık - Güney Afrika (Cape Eyaleti). çiçek-koyu mor ve nispeten kısa bacaklar pembeden parlak bir renge sahiptir. İlk tomurcukları görünür ve Temmuz ve eksiksiz solma ve mikrosemyan olgunlaşma Ağustos sonunda gerçekleşir.

sardunya veya sardunya Herhangi seçilmiş çeşitli evde veya sitede verimli toprak, sulama ve hafif, iyi havalandırılmış bir yerde kalitesini gerektirir. Çeşitli hastalıklara bitkilerin itirazlara rağmen, kök çürümesi engelleyemez.

Vatan bitkiler sardunya veya sardunya ve ben geldi

1

Sardunya en popüler ve tanınmış bitki olarak kabul edilir Kapalı bahçecilik alanında. Yeni başlayanlar severler sadeliği ve yeniden kolaylığı için teşekkür ederiz. Birçok farklı çeşidi vardır. Sardunya elli santimetre yüksekliğe ulaşan bir yıllık bitki veya bir yıllık bitkidir. Bitkinin vurgulamak yeni çim rengini andıran zengin yeşil tonu ve gelişme toplanır büyük parlak çiçek yaprakları vardır. Yaprakları limon ve nane hoş bir koku yayarlar. Bu yazıda, vatan bitkiler hakkında konuşmak bilimsel adını biliyor ve diğer türler aksine olacak - Pelargonium.

menşe Tarihi ve houseplant doğduğu

Başlamak için, en bu ev bitkisi nereden geldiğini bakalım. Vahşi doğada, Yeni Zelanda, Avustralya, Kaliforniya ve Madagaskar'da bulunan. Bitkinin doğduğu Hindistan ve Güney Afrika olduğunu. Bu kenarlar bitki Avrupa ülkeleri için var dan öyle. denizciler kez Güney Afrika, parlak tomurcukları ile ilgilenen ilginç bitki kim. İngiliz yetiştiriciler yeni çeşitlerin üremeye başlamışlardır İngiltere'de, içinde bitki getirdi.

O kısa sürede Avrupa'ya geldi, hemen ev ve bahçeleri süslemek başladı. Genellikle, bu bitki soyluların evlerinde görülebilir. zamanın bayanlar güzellik tarafından seçilen ve şapka ve boyun lüks elbiseler dekorasyon, bunu kendi tuvaletleri süslenmiş.

çiçekli sardunya

Rusya'da onsekizinci geldi rstenie - on dokuzuncu yüzyılın ve yakında aristokrasi arasında geniş popülerlik kazanmıştır. Onlar alışılmadık bir çiçek, lüks evler süslenmiştir. Bazı türler cesurca onların olumsuz hava koşulları için mücadele, çayırlar, sulak, orman alanlarında yerleşme, vahşi dağıtıldı, adam tarafından evcilleştirilmiş edilmemiştir.

büyüyen çiçek yaşanan sorunlar

  • sararma ve kesilme alt yaprakları. nedeni: aydınlatma olmaması, yanlış sulama. güneş ışığı eksikliği yapraklarını blanching tetikler. Onların çürüme - Kuraklık yaprak ipuçları kurutma ve aşırı nem neden olur. Böyle bir durumda, gözaltı koşullarını ayarlamak: Bitki dosvechivayut veya sulama kurulması;
  • kızarıklık okaemki yaprakları. Sebep: donduruldu. Çözüm: daha sıcak bir yere taşıyın;
  • çiçeklenme olmaması. nedeni: görüş olmaması ya da düşük ısı ölçümü. Çözüm: Gözaltı koşulları ayarlama;
  • yenilgi hastalıklar (gri küf, kök çürüklüğü) ya da hassas haşerelerin saldırılara: nematodlar, yaprak bitleri, beyaz ve akarlar. hastalıkların gelişmesini önlemek için uygun yaşam şartlarını sağlamak için gereklidir.

Daireden süsleyen değil, aynı zamanda birçok kullanışlı özelliklere de sahiptir. Bu bileşim, flavonoidler, uçucu yağ, tanen, karoten, nişasta, fruktoz, pektin, manganez, demir ve diğer maddeler olduğunu. Antik çağlarda ilgilenen Özellikleri mucize sardunya, geleneksel şifacılar, büyücüler ve rahipler dikkatini çekmiştir. Sayesinde kötülüğe karşı savaşan ve hamile kadınları korumak.

sardunyalar bir çiçek yatağı

Bu baş ağrısı, stres ve sırt ağrısı ortadan kaldırılması için kullanıldı. Kanı, bakteri ve virüsleri mücadele durdurmak mümkün olduğunu, ağrı ve şişliği azaltır, yaraları sarmak, gastrointestinal sistem ve kalp üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Eğer yaprakların infüzyon içmek öksürük ve boğaz durulama yaprakların burun içine telkin soğuk suyu anda. kulak kanalında taze yaprak döşeme tarafından tedavi Kulak hastalığı. tıbbi amaçlar için kullanımı için birçok tarif var.

Sardunya çevre üzerinde olumlu bir etkiye sahip ve insanları durdurmak edebiliyor. Birçoğu için o çiçek her pencere pervazına süslüdür eski büyükanne ve Sovyet döneminden ile ilişkilidir. Hayra bitki gerçekten benzersiz özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır. Ama şimdi popülerliğini kaybetmez.

Bitki skandallarının ve kavgaların gelen aileleri kaydeder, evde uyumlu bir ortam yaratır. Özgül aroması stresli durumla başa çıkmak için yardımcı olur ve aşırı sinirlilik ortadan kaldırır. Sinir sistemi mucizevi bitkinin etkisi altında sırayla girer, böylece kişi artık kabuslar, uykusuzluk ve yaprakları hayal eder. Pek çok nazar ve bozulmaya karşı korur mükemmel bir muska olduğuna inanıyoruz.

inançlarına bağlı sardunyalar, çeşitli ettiği özellikle güçlü atalarımıza inanıyoruz. otomat adam bir çuvalın içinde dikili kuru çiçekler, onlara dikkat çekti kızlar önce giydi. Kızlar onlar sevgiyi titreyen kaynaklandığı için yardımcı inanıyordu. Bitki aile bütçesine üzerinde olumlu bir etkisi vardır inanılmaktadır.

Çiçeklenme sardunya çekim

Beyaz sardunyalar saflık, masumiyet ve samimiyet simgelemektedir. Onlar talihsizlikler ve başarısızlıklardan aile servetini korumak. Bebek sahibi olmak istiyorum Çiftler, hemen beyaz bir sardunya elde etmek gereklidir: o anne olmak için yardımcı olacaktır.

Kırmızı tutkulu aşkı simgeler. Onlar eşini karşılamak için hayal yalnız kız dost olmalıdır. Kırmızı Geranium güzellik ve gençliğini korur yardımcı olacaktır. Pembe bitkiler uzun evlenemem kızlar öğretir.

Bilimsel bir başka isim sardunya

ad belki Latince sesleri - «sardunya». Bu "vinç" anlamına kelime "Geranion" veya "Geranios" gelmektedir. bitkiye verilen isim tesadüfi değildir: Meyve ve üzerinde bağladılar, bir vincin gaga çok benziyor. İngiliz ve Amerikalılar sardunyalar «cranesbill» diyoruz - «sardunya ".

çiçek sardunya

Ne sardunya ve sardunya ayırır?

Sardunya ve Pelargonium ilişkin karışıklık çiçekçilik çok alanında. Bazı insanlar başkalarının inandığımız halde, onlar bir ve aynı bitki fikrinde olduğu ortaya "sardunya" - bitkinin bilimsel adı. Bu büyük bir yanılgıdır. iki çok farklı çiçekler, belirgin derecede farklı olan - Aslında, sardunya ve sardunya olarak.

Onlar büyük benzerlik olduğunu, aynı aileye aittir. aile beş cins ve sekiz tür içerir. En çok - sardunya, ve en yaygın - sardunya. Bunlar dış işaretleri benzerlik var. Onlar bir vinç veya bir leylek gagası andıran meyveler çok benzerdir. «Pelargos» "leylek", bu nedenle adı "sardunya" olarak Latin çevrilmiştir.

Bitkiler, farklı genetik özelliklerin varlığı ile karakterize edilen, bu yüzden geçemez. Sardunya güney bölgelerine ev vardır ve sardunya kuzey enlemlerde bize geldi. Bu fark önemli ölçüde çiçekli sardunya çiçekleri çiçek ve ısı oniki derece etkiler ve bu Pelargonium sera koşulları gerektirir. Pelargonium çiçek yatak ve balkonlar, kış ayı kapsayacak şekilde gerekli değildir bahçeleri, var olabilir, evde iyi yetişir.

Türler doğal bir ışık kumlu toprak gibi, kayaların üzerinde büyüyen ve çayırlar yaşayan türler, kil ile ağır topraklarda iyi gelişmektedir.

Pelargonium yakından

Sardunya ve Pelargonium mükemmel hafif aydınlık ile kapalı büyümek, iyi ışık değil direkt güneş ışığı gibi olsa. Onlara bakmak temelde aynıdır. Bir bahçe ortamı - tek fark sardunya daire altında bakım ve sardunyalar için olmasıdır.

Itır rahat bir sıcaklık ile sağlayarak, bir pencere pervazına yerleştirilir. O sıcak yerlerden daireye geldi, bu yüzden sera koşulları gerektirir. Bitki yeterli ışık değilse, o çiçek ya da küçük çiçek çözmek için durur. Toprak kuruması üst tabaka olarak sulanan Sardunya. imkansız nemlendirmek gerek yok, aksi takdirde kök sisteminin çürüyen yol açacaktır. Itır yeterince küçük bir kap, toprakla ve besin kalitesi donatılmış drenaj ile doldurulur.

Yaz yağmurları zengin değilse seyrek sulanan, özel dikkat, kendisine ödenir. çiçek gübre olmadan büyür ve ot mücadelesi olmadan edecek olmasına rağmen, bakımın bu yönleriyle biraz dikkat etmek değer. Asgari gübreleme ve çiçek ot mücadelesi daha gür ve sağlıklı olmak için yardımcı olacaktır. o Dona karşı dayanıklı olduğu için, liman olmayan bir güneşli, kışın koyun. Bu iki tür arasındaki bir temel farktır.

Sardunya çiçeği beş ya da sekiz yaprakları oluşur. Çoğu zaman tek çiçek çiçek, ancak bazı çeşitleri gelişme toplanır. böylece çiçeğin düzensiz bir şekil alır alt üçünden daha üst yaprakları büyük: Pelargonium olarak, evler, tacı alışılmadık yapısı büyüyor. Pelargonium çiçek tomurcukları büyük aldı. Sardunya mavi notları ile renkleri giymek asla Pelargonium kızıl dışındaki renkler ve çiçekler boyanabilir renklerin geniş bir paleti vardır.

Sol çiçek sardunya, sağ - Sardunya

En yaygın çeşitleri şunlardır "Gürcü", "Oxford", "muhteşem". çiçekçiler gibi Pelargonium ev, çiçek yıl boyunca açarlar. Yaz aylarında, balkon veya teras yerleştirilebilir, ancak kışın, odasında dönmek emin olun.

Çiçekler genellikle tek ve aynı bitki olduğuna inanarak, karıştırılır. Ancak, bu iki çiçek temel farklılıklara tamamen farklı bitki, bu yüzden birbirlerinden ayırt edebilmek gerekir.

Onlar için Vatan odası sardunya geçmişi bitki ve bakım

Sardunya - harika houseplant. güzel, pencere pervazına, aynı zamanda çimler üzerinde sadece görünüyor çünkü Ama aynı zamanda, parklar, bahçeler dikilir. Doğada, sardunya, ormanda Glades büyüyebilir. Birçok kişi menşe onun gerçek yerinin habersiz evde bu bitkiyi, büyür.

Sardunya da cranesbill denir. Genellikle insanlar bir bitki ve sardunya çağırarak, karıştırılır. yine de, orada pek çok açıdan benzerlikler vardır, ancak gerçeğine rağmen, bazı farklılıklar ayırt edebilir. Bugün, sardunya yaklaşık 400 türü bulunmaktadır. Onlar dünya çapında büyümek, bitki çalı veya çimen şeklinde olabilir. Sardunya yaprakları yumuşak tüylerle kaplıdır. 60 cm'ye kadar büyür ve çiçeklenme farklı bir renktir. Ama nerede oda sardunya doğduğu yerdir?

Hatta 17. yüzyılda İngiltere Bölgemizde sardunyalar getirdi. Bazı insanlar bu ülkenin bu harika çiçek ev olduğuna inanmaya başladım, ama bu bir yanılgıdır. Sardunya güney bitkidir ve Avrupa'da Güney Afrika ve Hindistan'dan geldi. Bu İngilizler tarafından getirildi. İngiltere'de, biz birçok kişi evde yetiştirilen bugün bu bitkinin diğer çeşitleri çekilmeye başladı. Itır bitki bir bahçede ekilen, pencere eşikleri süsleyin.

sardunyalar çoğu kuru hava adapte olmuştur bitkiler, bu yüzden kalın sapları onların su büyük miktarda birikir öğrendik.

Bu bitkinin vatan olarak kötü hava şartlarında betimlenir. Yılın en günler, kavurucu güneşi orada parlar. Genellikle kuraklık birkaç gün boyunca yere dökülen ağır uzun yağmurları geliyor yerine.

diğer alanlarda büyüyen sardunya bütün türlerin yaklaşık% 10'u.

  • Madagaskar'da
  • Avustralya'da
  • California'da
  • Yeni Zelanda'da

Avrupa'ya getirilen sardunyalar sonra, çoğu durumda, asiller görülebilir evlerde dekorasyon, pencereler, olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Eski zamanlarda Bayanlar, başlıklar yaka süslemek için çiçekleri kullanılır. Bir süre sonra bitki popülerlik kazanmıştır, bu nedenle büyümek ve sıradan insanların başladı.

Daha önce bahsedildiği gibi, sardunya aslen Güney Afrika'da yetişen. Ama, çoğu zaman, ilgi sadece kültür, altyapı ve bitkide çeşitli yerlerde ziyaret denizcilerin ve bu bazı bölgelerde görünür. Bu nedenle, sardunya gibi bir çiçek, farkedilmeden gidemedim. Doğabilimciler şaşırtıcı çiçeklenme fark etmiş, böyle sıcak bir iklimde beheld. Bundan sonra onlar yeni yaşam koşullarına bitkiyi uyarlamak bir arzusu vardı. sardunyalar dünyanın farklı bölgelerine yayılmaya başladı Yani, düştü çeşitli bir iklim, uyum sağlar. Bu nedenle, insanlar artık sardunya doğduğu hava sıcak neredeyse tüm yıl bir ülke olduğu gerçeğini tarafından şaşırırlar.

Rus yerde 18-19 yüzyılda çiçek ulaştı. sardunyalar Bazı türler vahşi büyüyen ve onlar sessizce soğuk havalarda aktarılır. Ama bitkilerin birçok çeşidi insanların oda süslemeleri başladı.

Sonuç olarak, farklı sınıflarda sergilemeye başladı bir sardunya bitki yetiştiricileri, geliştirdi. Her bitki renk, şekil olarak bir fark vardır. Onların vatan göz sardunya sevindirmeye devam ediyor yılında Ama görünüşte bir houseplant olarak aynıdır.

Bu ev bitkisi bakımı sardunya doğum yerine doğrudan bağlantılıdır. Onun yurttaşlarım Chlorophytum, sansevery ve diğer bitkiler. Sardunya ısının ve ışığın seven, bu yüzden sadece evde hayatta başardı. Yıllar Önce Avrupa'ya bitki getirdi o an geçti, bu yüzden bu dönemde bu yeni koşullara uyum başardı. Ama, yine de, evde sardunyalar bitki karar verdik insanlar, o iyi aydınlatılmış bir yerde almalı , Windows güney olmalıdır.

Yaz sardunyalar kolayca balkonlarda olabilir. Güneşin direkt ışınları nerede o yerleştirilirse bitki, güzelliği ile memnun olacaktır. Ama aşırıya kaçmayın. Çok sıcak havalarda bir çiçeğin gölgede gizlemek için daha iyidir.

sardunya Toprak nemli olmalı, ama yine sen az yaklaşık hatırlamak gerekiyor. 2 gün çiçek dahaki sefere kadar Sulama. Bitki iyi büyüdü Böylece, çakıl gelen drenaj yapmalıdır. o aşırı nemi gidecek ile kökleri güvenli olacak, böylece onlar zagniyut yoktur.

Bitki ilkbahara kadar uykuda olduğu gibi Fakat kış, bol sulama imtina edilebilir.

Sardunya irade açılış köklerini kırmak için zaman sadece yapılmalıdır, sık dikim gerektirmez. Bitki özel toprak gerektirmez, her zamanki zemin uygulamak için yeterlidir. sardunya yüksek büyüyecek eğer çiçek sayısı azalabilir. Bu nedenle, sistematik kesme dalları yürütmek için tavsiye edilir. Bu ve burç acquire ihtişam itibaren ve çiçeklenme çok.

Bütün bu kuralları yerine getirmek için, sardunya uzun zaman onun güzel çiçekler keyfine varacaksınız. Ama bitkinin bile basit bir üreme. su ile bir kaba konur, bu yırtık dal için. İlk kökleri görülecektir gibi dikilebilir.

Ama sardunya güzel değil, aynı zamanda yararlı bitki ibaret değildir. Yapraklar maddeler ayrılır çünkü onlar hava temizleme ve dezenfeksiyon yaparlar. bitkiler, sinir sistemi üzerinde yararlı etkileri gelen koku. Sardunya iyi ve sağlam bir uyku verebilecek inanılmaktadır. Bu nedenle, bitki yatak koymak için tavsiye edilir.

Sardunya tanen, flavonoidler, uçucu yağ ve içerecek şekilde. D. Hatta bu bitki ilgi Rahipler, sihirbazlar, şifacıların vardı eski zamanlarda. Bu çiçek hamilelik sırasında kadınları korumak için, kötülük sürgün.

Sardunya tıbbi özellikleri sahip. Genellikle sık tıbbi pratikte kullanılan muz, karşılaştırılır. Bir kişinin yaralı ise, etkilenen bölgeye bir levha takmak için tavsiye edilir. Sonuç olarak, kan durdurma ve yara çabuk iyileşmiş çürümeye olmayacaktır.

Buna ek olarak, ıtır diğer özelliklere sahiptir. Kafamda ağrı temizlemek için, stresi azaltmak, toksinlerin ortadan kaldırmak için kullanılmıştır. hekimler tarafından değerlidir bitki özü yağı, Dan. Bununla beraber, hatta kasları güçlendirir ev tesislerinde eski günlerde, omurgada ağrı temizlenmelidir. o irin çekti şekilde, daha hızlı bir şekilde iyileşti böylece de, yağ bazlı, bu yaraya uygulanmıştır sıkıştırmak etmedi. kulakları soğuk ve ağrı az bir yağ damlatılır. Ayrıca, içecek böyle sonra geçti baş ağrısı içme, viski ile karışık oldu. Buradan, hatta ruh yükseltir, depresyon kayboldu.

inflorescences veya yaprakların infüzyon yaptı. Bal ilaç festered gözleri ile yıkandı hazırlanmış, bundan sonra, ilave edilmiştir. Büyük yararı bitkinin yapraklarının kaynatma vardır. Onun yardım tedavi mide rahatsızlıkları bulunmaktadır. Özellikle değerli gastrit, ishal olan böyle bir içecektir.

Bir kaynatma hazırlamak için öncelikle bitkinin yaprakları doğrayın gerekir. Onlar kaynar su bir bardak eklenir, bir çorba kaşığı almak gerekir. Karışım beş dakika için bir su banyosu içinde ısıtılmalıdır. Bundan sonra, et suyu hazır sayılır. Bu yemeklerden önce yarım saat bir kaşık için günde 3 kez tüketilmelidir.

Hatta sardunya kökleri tıbbi özellikleri vardır. Kan basıncı yükselir demlemeye hazırlanması için kullanılır. hazırlamak için, kök doğrayın gerekir. üzerine kaynar su dökün. karışım, yaklaşık 8 saat beklemeye gerekir. Gergin infüzyon gün boyunca yemeklerden önce içilir.

Bir sakinleştirici etkisi vardır olarak yaprakların İnfüzyon, kötü bir rüya kurtulmak için yardımcı olabilir. Sami sardunya yaprakları inflamasyonu azaltmak ve hücreleri geri yükleyin.

Eve sardunya Eski günlerde tıbbi amaçlar için kullandı. Ama bugün, bu çiçek farklı ülkelerde yetiştirilen, bu nedenle iyileştirici özelliklerinden yararlanmak edilir may bu şaşırtıcı tesisi vardır evde herkes.

Buna ek olarak, ıtır tılsımdan olarak da kullanılır. Bitki büyülü özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır. Ama bu sadece bir teoridir. Bir şey hayatın bugünkü seyrinde önemli olan havayı, temiz mümkün sardunya, kesindir.

Vatan odası sardunya geçmişi bitkileri ve onlara bakan: Re

kış sardunyalar için sıcak oda uzatılırsa olarak, gövde serin bir odada bu zor, sadece bir permütasyon önlemek için, alt tarafta açığa ve sulama azalttı. yay daha iyidir, böylece hepsi değil köklü çelikler bir tencerede birkaç adet ve eski mahsul bitkisi olabilir olabilir uygun kış olun. gür çalılar daha sonra bu konuda çiçek olsa çimdikleme gerektirir, ancak bol bol çiçek olacaktır almak için.

Vatan odası sardunya geçmişi bitkileri ve onlara bakan: Re

Yani aynı sorun var, şiddetle doğru eşiğin çok orta ve alt yaprakları kadar gergin kış için benim sardunyalar sararmaya başladı ve ben onları kesilmesini ve şimdi kırar. onlar periyodik kesmek Ve annem ve büyükannem muhteşem görünüyor. Ve bir başka ilginç nokta, annem gibi, o sardunya güney-batı pencerelerde, benim mutfakta artık, genel olarak, arzu edilir, tam tersine burada çok enerji verir ve yatak odasında koymak doldurmak zor olacak gibi arzu değildir ve bana hiçbir şey henüz)

Vatan odası sardunya geçmişi bitkileri ve onlara bakan: Re

Beni kökünü Her zaman sardunya kupürleri onlar suda kökleri verdi ve iki ya da üç hafta sonra, yere onları dikti, zor değildi. Ama burada tohumlardan yetiştirilen sardunyalar kupürleri inatla kök salmak reddediyorum. sebebi nedir?

Serin postalarında bitkiler ve çiçekler tamamını almaya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

22 + = 24