Pelargonium kraliyet fotoğraf

Evde Foto Kraliyet sardunya ve bitki bakımı

Avlu bahçesinde, denizlik, Balkonlarda ve hatta yaz başlangıcı ile şehir flowerbeds üzerinde, sen parlak çiçek açan çalılar Pelargonium, halk genellikle denilen sardunyalar görebilirsiniz. Nedeniyle sadelik ve tevazu bakıma Pelargonium haklı bir aşk çiçekçi tadını çıkarın. Ama birkaç maalesef ben ailenin bu "külkedilerinden" arasında o kendi vardır, şüpheli "Kraliçe".

Kraliyet sardunya, Pelargonium grandiflorum veya en gür çiçekli ve biraz daha kaprisli bir karakter akrabanın farklı regale.

Büyük sardunya Özellikler

Befits resimde ev kraliyet sardunya, böyle büyük bir isimle bir bitki, sardunya bölgenin ortak çeşitleri daha talepkar bakım ve çiçekler bu kadar uzun bir zaman değildir. o tüm şekil ve renklerde çiçeklenme-şemsiye çiçek toplanan büyük bir zaman, görünce, o sizin pencere güzel bir bitki olarak büyümeye arzusu ateşlemek için değil imkansız.

yüksekliği Royal sardunya, 30-60 cm ulaştığında diğer türler farklıdır:

 • yoğun olan yapraklar, katlanmış dokunun şerit levha ve sivri kenarlara kaba;
 • Çapı en fazla 7 cm, büyük basit veya çift çiçekler.

Dekoratif salkımına yaprakları birden çok renk ekleyerek, ancak bölgeli sardunya çiçek dönemi sonbaharda sona ererse, yaz ikinci yarısında kraliyet sardunya solmaya son çiçeklenme.

Bir çalının üzerindeki bahar ve tomurcukları görünmezse sonucunda, iki kat bir utanç hava kapaklarının parlak renkler 3 ila 5 ay arasında olabilir zevk ve.

Neden kraliyet sardunya çiçek yapar?

Toprakta yavru bitki vazgeçtiklerini sonra, yetiştiriciler-fanlar heyecanla yeşil gösterişli inflorescences görünümünü bekliyor, ancak bazen hayal kırıklığı ile uğraşmak zorunda. çiçekler sardunya grandiflorum yerine sadece yeşillikleri verir ve hızla büyüyen sürgünler yakında göz kaybeder ve gergin olacak. Ne hatalar evde kraliyet sardunya bakımı yapılmıştır ve neden, fotoğrafta olduğu gibi, bitki çiçeksiz neredeyse kalmıştır?

Gerçekten de, zaman dilimi içinde değil sardunya çiçek, bu gösterebilir eğer:

 • değil doğru sıcaklık koşulları veya düşük ışık koşulları için;
 • Bir kap ekilen bitki çok hacimli ya da uyumsuz gübre bileşimi alacak şekilde yerleştirilmesi;
 • Zamansız nakli;
 • okur yazar budama veya yokluğu.

Nasıl bitkiye kraliyet sardunya bakımı için düzenli olarak sağlıklı ve dekoratif bütün bir yıl boyunca kaybetmedi, çiçek?

Evde kraliyet sardunya için yaz bakımı

iddiasızlık sardunya, konuşma, bu tür bilenler dissemble vermedi.

1

Kraliyet sardunya bol çiçekli sahipleri ile rahat ve mutlu hissetmek için, çiçekçi ekimi başarısını koyacak sadece birkaç kurallara uymak gerekir.

ışığa talep ve sevgi Geniş Sardunya çeşitleri en parlak güneşli pencereye maruz kalmak. Sadece sıcak günlerinde, bitkiler yanıklar kararan korunacak gerekiyor ama diğer durumlarda, dünyanın kısıtlama - riskidir:

 • çekme ve sürgünler sıyırma;
 • çiçeklenme yoğunluğunun azaltılması;
 • bırakarak tomurcuklar zaten ortaya çıktı.

akraba türler kraliyet sardunya taslakları ve soğuk rüzgarı tahammül edemez aksine böyle bir bitki, bir bahçede ekilen eğer, o da tomurcukları memnun değil muhtemeldir. Yaz aylarında ev ve bakım nedenle yetiştirilen kraliyet sardunya taslaklar karşı koruma içerir. Bitkiler gelişmek ve-camlı güneş terasları ve loggias bol bol çiçek açar.

Yaz sardunya hava aşırı kuruluğu, oda sıcaklığında su ile püskürtülebilir, yapraklar ıslak emin ve tomurcukları doğrudan güneş ışığına maruz değildir.

Yetiştiriciler, keskin bu muhteşem kültür, sıcak havalarda yaprak bitleri ve sapları ve yaprakları üzerinde asalak diğer zararlılar tarafından saldırılara karşı daha duyarlı bitkiler, ciddi sardunya zayıflatmak olduğunu bilmek. belli oluyor "Neden kraliyet sardunya çiçek değil mi?": Ve burada sorunun cevabı.

Biz sulama ve çiçekli bitkiler gübreleme hakkında unutmamalıyız. sardunya, suda kolayca ya da gıda kuru nokta ve de toprak bileşimine talep değil, tolere rağmen kesinlikle renk uygun miktarda vermez. sıcak aylarda, büyük çeşitlilik toprağın üst tabaka biraz kuruduğunda gerçekleştirilir özellikle bol sulama, gerektirir.

Uzatmak çiçekli ve kurumuş kaldırmak için zaman içinde, dekoratif çiçek sapları kaybederse santraller olabilir korumak için.

Büyük sardunyalar Kış bakımı Özellikleri

soldurma muhteşem çiçekler sardunya iyileşir sonra sıcak bir pencere bir sonraki bahara kadar bırakırsanız, ancak, sonraki çiçekli sabırsızlanıyorum. Nasıl sonbahar ve kış aylarında sardunya bakabilirim? Sıcaklık düştüğünde sonbahar başlangıcı ile, evde kraliyet sardunya bakmakta değişiyor. Üç aydır Bitki sağlar:

 • yaklaşık 12-15 ° C'lik sıcaklık;
 • Sadece Pelargonium aktivitesi aşağıdaki desteklenen seyrek sır;
 • Yeterli aydınlatma.

kış uykusu dönemini bütünüyle Besleme durdurulur. tüm koşullar bakım karşılanırsa, bitki çiçek tomurcukları ve kış mutlaka Katalepsinin lüks çiçek veriminin yeterli sayıda bırakır.

nakli yürütülmesi ve kraliyet sardunya beslenmesi

Bitkinin toprak üstü kısımlarının farklı Sardunya hızlı büyüme Her türlü. pot taranan toprak ile yaz Bush'un üzerinde önemli ölçüde büyümüş ise kış kraliyet sardunya nakli sonunda tam örgülü topraklama com kökleri. Bu kültür için Zemin, gevşek de nefes olmalı ve nemi korur etmek. Düşünme, neden kraliyet sardunya çiçek, çiçekçi hesap ve toprak karışımı doğru seçimi içine almalı etmez. İyi bir seçenek - sterilize bahçe toprak, kum ve turbanın eşit parçalarının bir karışımıdır.

Kök sistemi su durgunluk tahammül edemediğinden, Pelargonium daha az dikkat dikim pot seçiminde ödenir değil güçlü drenaj tabakası gerektirir. Çünkü çok fazla yetiştiricileri kraliyet sardunya çiçek kültüründe hayal kırıklığına ve olmayan geniş bir kapta nakli olduğunu.

hacim tencerede kez, bitki hızla yeşil kütlesini artırmak, ancak "unutuyor" tomurcukları ayarlamak için.

Benzer bir işlem yer alır ve uygun gübre karışımı seçilir. azot hakim tomurcukları ve blum oluşumu için soyunma zaman sapları ve yaprakları büyür ve tomurcukları az oluyor. , Pelargonium artan farklı potasyum ve fosfor beslenmesi bol ve uzun süreli sahası temin etmek için en iyi karışım.

Hiçbir kraliyet sardunya çiçek yanlış veya yetersiz budama olabilir nedeni. Bitki hızla büyüyor ve tomurcukları Temmuz ve Ağustos prischipyvaya içinde, artan net çiçek tomurcukları kolayca sürgünlerin ucunda oluşur veya çok regrown kaynaklanıyor tepelerini keserek beri. Bu tedbir sağlayacaktır:

 • üretimi için kullanılabilir elde çelikler;
 • Gelecek sezon yemyeşil çiçekli elde etmek;
 • Genç sürgünlerin büyümesini teşvik etmek;
 • Bush kompakt çekici şekil vermek.

bitki Trim, daha yavaş yavaş ciddiye sardunya yaralanmasına ve ameliyat sonrası bitki yukarı beslemek için gereklidir. Kış sonunda, tomurcukları budanması yeni bir oluşum başlangıcı tamamlanır.

Köklenme kesimler yıl boyunca elde edilebilir, ama sıcak mevsiminde çok daha kolay hale getirmek için.

dikim malzemesi yapraklarının en az iki çift sahip kuvvetli sürgün uçları alındı ​​ve düğüm altında 5 mm kesmek gibi. Aşağı kesilmiş ve artık üst yaprak plakaları 3 bırakmak daha iyi olduğunu bırakır. Bundan sonra, aşı kalemleri üzerinde yer dilimleri ezilmiş kömür ile tedavi ve 18-24 saat boyunca havaya bıraktı.

Ancak, başka bir yolu yoktur. anne bitki kesme kesimler ayrıldıktan sonra 10 dakika içinde:

 • kornevinom muamele edilmiş;
 • kum, humus ve turba karışımı içine çökeltildi;
 • 2-3 gün liman dokunmamış.

İyi sonuçlar nemli turba tabletlerde kesimler ekerek elde edilir.

Her durumda, ekim çürüklüğü gelişimi bölümlerini güvenli olacaktır çözüm fitosporin sulanan. kupürleri kökleri verdikten sonra nasıl sardunya bakımı için?

uzun somunlar 19-23 ° C arasında bir sıcaklıkta olan ana kadar, iyi kurulmuş olup, bu 8 ila 12 hafta arasında sürebilir. Bu süreden sonra:

 • genç bitkiler kalıcı bir yerde ekilir;
 • Yeni yanal kaynaklanıyor vermek Bush'u zorlayan yaprakların üçüncü çiftinin ana kaçışı çimdik.

Evde bakım kraliyet sardunya, resimde olduğu gibi, iyi, genç bitkiler gelişen, ve önümüzdeki bahar küçük düzgün burçlar ilk çiçeklenme verirsen.

Kraliyet sardunyadan evinde fotoğrafları Bakım

Kraliyet sardunya, Pelargonium grandiflorum - biz literatüre bakarsak, biz Kraliyet sardunya iyi bilinen ve diğer isimleri bir numara olduğunu görebilirsiniz. Regal Pelargonium, Pelargonium grandiflorum - bilim adamları için bitkinin daha tanıdık bir isim gibi geliyor. Pelargonium ailesi Geraniaceae üyesidir ve 25-50 cm yüksekliğe kadar büyüyebilir.

Ancak, en iyi bilinen bitki bakımı, uzun çiçeklenme dönemi ve basitlik isnat edilebilir bir kapalı çiçek olarak alınan olduğunu. çeliklerinin en ona eskiden olduğu gibi, kraliyet sardunyadan basit ve etkili bir yeniden üretimidir.

Özellikler ve çiçek açıklaması

XVIII yüzyılın ortasına kadar Avrupa bu bitkinin Güney Afrikalı ilk örnekleri teslim edildiğinde ancak her şey değişti, sardunyalar aşina oldu. Bu kesimler yeni çeşitlerin geliştirilmesi için temel oldu.

diğer türler ile birlikte, yetiştiriciler oluşturmak başardı Pelargonium büyük kraliyet, baş süs onların büyük çiçekler.

 • Bu bitkiler genellikle melezler, çoğu olan kompakt çalılar, şeklinde büyür. kapalı yetiştirilen, onlar küçük, yoğun çalılar ve kırılgan şeklinde elde edilir, çok sayıda dala kaynaklanıyor.
 • Çeşitli bağlı olarak Pelargonium farklı şekil ve yaprakların boyutu olabilir. Petioles uzun sardunyalar yaprak bıçakları farklı değildir. sardunyadan Birçok çeşidi hafifçe loblu kenarları süslenmiş yuvarlak plakalar büyür.
 • Sardunya çiçekleri küresel şekil şemsiye ile kaplıdır uzunlamasına, ince sapı üzerinde büyür. Parlak renkli büyük boyutta Genellikle onu şimdiki tek çiçekler.
 • Sardunya yetiştirilen çeşitler beyaz veya pembe ve kırmızı bir gölge olabilir çiçeklerin rengini etkiler.
 • kapalı ortam içinde yetiştirildiğinde. 25-50 cm'lik bir yüksekliği aşmaması yeterince cılız sardunya, elde edilen yaprak üst ve dişli bir kaba doku vardır ve kenarlar keskin kıvrımlı şekli vardır edilebilir.

çiçekler farklıdır Basit, huni şekilli, 5-8 cm çapa ulaştılar. Uçlarında kaynaklanıyor veya genç dalları bir koni formuna sahip yaklaşık 10 renk yetişir.

Yaprakları genellikle kendi ön kısmında çoğu zaman, bir iç bölgede daha koyu bir gölgeye sahip koyu çizgiler meydana. Uygun bakım tesisi sağlayarak yaz sonuna erken bahar Pelargonium çiçekleri tadını çıkarabilir.

evde kraliyet sardunya büyüyen zaman hangi olmadan normal gelişimini sağlamak mümkün değildir, bunun için elverişli koşullar yaratmak gerekir.

Bu bitki en rahat hisseder Akciğer hava sahasındaki. Bireysel sahipleri evde sardunyalar ekimi sınırlı değildir. Gerekirse, onlar yağmur barınağı olan, teras ya da balkon, bahçe içerisinde dikilebilir.

Genellikle pencere pervazına yerleştirilir. Ancak bu durumda, yaratılış dikkat çekmek zorunda kalacak iyi havalandırma, bitki, uygun sıcaklık, aynı zamanda nem sadece gerektirir.

Genel olarak, aydınlatma sardunya aşağıdaki temel gereksinimleri vardır:

 1. Maksimum aydınlatma sağlanması, yaz aylarında kısmi gölgeleme gerekir.
 2. Bitki ev dışında yetiştirilen, seçilen yerde değilse yağmur barınağı yapmak gerekir.
 3. direkt güneş ışığından koruma sağlamak için emin olun.
 4. Kış sardunya aydınlıkta büyütülen ve indirgenmiş sıcaklık muhafaza olup, burada serin yer olmalıdır - yüksek seviyede 10-14 daha dereceye. Bu durumda, tomurcukları yumurtalık oluşturmak mümkün olacak.

Kraliyet sardunyadan normal büyüme için emin olmanız gerekir Düzenli ve doğru sulama. Yaz aylarında günde iki kez yapılmalıdır - güneşin batışını sabah (yaklaşık 10 saat) ve akşamları, içinde. Kışın, yeterince günde bir kez bitki su için.

Bazı özellikler kraliyet sardunya melez bakımında bulunmaktadır. onlar bölgeli sardunyalar ile karşılaştırıldığında daha alışık ateş olduğundan, sulama sırasında hafifçe su tüketimini arttırır.

bir aşamada en fazla 50 mi - sulama yetişkin burçlar devre tutun. su harcanabilir miktarda hafif ıslak zemin edebilmek için yeterli olmalıdır.

olmalı Aşırı nem kaçının, çünkü bu şartlarda bu çürüme ve enfeksiyon kontrolünün olasılığını artırır. Bu genellikle evde kraliyet sardunya çiçek isteksizlik açıklar.

Gerekli kraliyet sardunya ekimi sırasında optimum sıcaklık sağlamak 18-25 santigrat derece olan.

Söz konusu eşik sıcaklığını aşmayacak şekilde tavsiye edilmez. Ayrıca bazı hasar taslaklar, ısı, soğuk dalgası için bitki neden olabilir.

Bu hoş olmayan durumlar higormetre, bir termometre ve bir hava istasyonu olması her çiçekçi karışmaz kaçının.

Ekim-Mart sardunya Royal'de süren dinlenme aşamasında, toprak koma kurumasını önlemek için gereklidir. Yılın bu zamanında çok aynı bakım tesisi neredeyse gerekli değildir.

sardunya uykuda sahne gidecek önce bile, gerek Renkler bunun üzerine mevcuttur kırmak, tomurcukları ve zayıf yapraklar. budama gerçekleştirilmesinde sürgünler üçte bir uzunluğu ile çıkarılmalıdır.

Böyle bir tedbir ancak bitki daha fazla özgürlük vermek değil, aynı zamanda ona daha fazla hava almak için yardımcı olmaz. Bir başka avantaj hastalık ve zararlılara karşı bitki direncini artırmaktır. Sulama sadece durumun görünümünde gereklidir o anlarda yapılmalıdır.

15 derece Celsius bir sıcaklıkta büyütülür arı sardunya dinlenme altında. Ancak, çiçekçi önleyebilir bireysel düzgün bunu yapmak için yer veya zamanın kış eksikliği bitkilerin bakımı. şöyle Bu durumda, devam:

 • Bitkiler daha sonra, önde gelen sürgünler kısaltmak kir kök topu temizlemek, tencere kaldırılır ve kökleri kesilir;
 • Her bir bitkinin yaşam döngüsünün bu aşamada kağıda sarılmış ve folyo ile sarılır;
 • Sonunda bağlayıp mahzende asmak için ayrıldı.

Bu yöntem kış boyunca olduğu gibi, birçok, şüphesiz gibidir Sen çiçek bakmak gerekmez. o paketten çıkarılarak tencere içine geri nakledildi Mart ayında Sardunya hatırlama.

büyüme mevsimi boyunca toprağa her iki haftada olmalıdır Sıvı gübre yapmak. Ekim ve Şubat, bitki dinlenme aşamasında, bu nedenle, gerekli değildir yılın bu zamanında besleme yürütmek etmektir.

Bir kez daha en kompakt çalılar büyümüş ile karşılaştırıldığında bolca Pelargonium kraliyet çiçek olduğunu tekrarlamak istiyorum. Yeni dalları genellikle oluşmuş ve yaşlı, odunsu çekimleri vardır.

sardunyalar açısından, yıllardır yetiştirilen Eğer yılda bir kez kırparak yürütmek için yeterlidir için. Ve alakasız zamanı.

Ne olursa olsun bush yeni bir ev almak istediğiniz sardunya Royal çeşitli nedeniyle, tavsiye edilir bir yayılma yöntemi kullanmak. Bunu yapmak için, yazın ilk haftalarda veya sonbaharda 45 derecelik bir açıyla geçiş reklamlar aşağıda kesilir kesimler, hazırlamak.

kaçış çeşitleri cüce aitse, yaklaşık 5 cm ile ayrılmış ve büyük için gereken -. onlardan hazır fidanlar olması 10 cm alt yaprakları ve çiçekleri koparmak gerekir.

Süreç üreme kraliyet sardunya çiçeği ev diğer çeşitlerinin durumunda biraz daha farklı şemayı uzanır. Bu bitkiler çürümeye yol açabilir gibi, artan toprak nem sağlamak için tavsiye edilmez.

Bu nedenle, aşı kalemleri, birkaç gün ekimden önce kalacaktır zaman, suya koyarak kaçınmalıdır ile çok dikkatli olmalıdır.

Daha etkili bir önlem iki saat kurutulmasıyla olup. Ancak, önce yere kesmek gerekir kömür işlem ve "Kornevinoy".

evde yeni sardunya çalılar ilk hazırlamak zorunda kalacak İçin kap küçük çaplı. Drenaj pota altını doldurur kullanılan kırıkları olabilir gibi.

Daha sonra, kap eşit miktarlarda yer kömürü ve kum, toprak bazlı karışım yerleştirilir ve iyice sulanır. Daha sonra, kesimler bir dikim hasat edilmiştir.

ıslak ya da çok kuru toprak içine bitki sapı hemen ekim ve yalnızca kenar tutabilir sulama sonra böyle bir durumda ancak, tavsiye edilmez.

Kraliyet sardunya yayılımı popüler bir yöntem hasat sürgünler hızla kök salmak gerçeğiyle açıklanabilir. Genellikle ilk çekimleri için yeterince 3-4 hafta ortaya çıktı. Bu biraz sulama artırmak için zamanı kesin bir işaretidir.

Ancak, hiç ihtiyaç vardır Maksimum doğruluk egzersiz, olmadığı bir tehlike substrat ıslatın.

4 hafta daha sürer zaman genç burçlar kraliyet sardunya başlar Güneşte sertleşecek, Onları yetişkin numuneler için aynı yol izler ve ardından önemsiyorum.

Onların iyi gelişmiş kök sistemi oluşumu için beklerken, halen kompost yapılır toprakta, bir nakil sardunya yürütmek mümkündür.

Hatta çok sayıda çiçek ortaya çıkması arka planı ve kendisi bırakır bir kraliyet sardunya genellikle oldukça kompakt kalır. Ortaya çıkan kök lahanası drenaj deliğine büyümesi için ek boşluk arıyorsanız, onlar bunu yaparken, onu katlettiler.

Bu evde neden olmasın sardunya çiçek için en yaygın nedenlerinden biridir. mutlaka iki yılda bir fazla taze öğütülmüş substrat dikkate kullanılmasında, sardunya nakli gerçekleştirilebilir.

Öncelikle, düşük enerjili çalkalayarak yoğun bir yerden eski rizom temizlemek gerekir. Daha sonra, kırpma uzun, kalın kökleri yürütülen ve bunların yarısını çıkarmak için hesaplama ile vuruyor edilir. Sonra daha önce vardı eski sardunya pota dönmek taze toprak dolu.

Gerekirse ve büyüyen sezonu Pelargonium kraliyet sırasında herhangi bir zamanda bunu yapmak için izin rağmen nakli Engage, ilkbaharda önerilir.

Kraliyet sardunya hastalığı için büyük tehlike "görünürsiyah bacak". o zemin katında siyah boyanmış kaynaklanıyor gerçeğiyle tanımlanabilir. Bu hastalık hızla tüm tesis vurabilir çünkü Ama biz, çok dikkatli olmak gerekir.

Genellikle su basması veya toprak nem nedeniyle ortaya çıkar. Bunu önlemek için, bir kraliyet sardunya için gereklidir en uygun koşulları yaratmak için gelişme ve onlar nispeten kuru hava sağlamanızı öneriyoruz.

Bu sardunyalar için bir sorun pas olduğunu da. ondan zarar yaprakların sararması ve bunların müteakip yok olma olarak kendini gösteriyor. Bu hastalık çekimleri ve sardunya çiçekleri karşı korumalı değildir.

Bu nedenle, bir çiçeğin yaprakları üzerindeki pas potansiyel belirtileri görünce hemen Biz kırmak gerekir, ki bu hastalığa karşı etkili bir önlemdir.

Bu şaşırtıcı değildir rağmen sardunya resmi adı olduğu için birçok Royal sardunya, çok tanıdık gelmiyor.

o dairede, aynı zamanda bahçe alanında sadece muhteşem dekorasyonu, olabilir oldukça güzel bir bitki, yatıyor. Ancak, bunun doğru bakım gerektirir uygun koşulların oluşturulması büyüme için, hatta kolay olmayacak sardunya çiçekli bekleyin.

Nasıl sardunyalar soylu bakımı için?

Aksi sardunya denir Kraliyet sardunya, bilerek bilerek, aksi sardunya denir böylesi büyük bir isim Kraliyet sardunya, alınan böylesi büyük unvanını aldı. Bu bitki şaşırtıcı güzellik, zarafet ve zarafet ile karakterizedir. Ancak ve bakım kraliyet gereklidir. kardeşlerin diğer çeşitleri, belirli bakım ve sürekli dikkat gerektiren flora bu temsilcisi aksine. İstenen çiçek, gür tomurcukları vermeyin ve bekleyemiyorsanız.

Güzel kraliyet nemli ve sıcak iklim orada Güney Amerika, bir yerli olduğunu. sıcak nemli alanlarda harika bir duygu nedeni de budur. Avrupa'da, inanılmaz çiçek sadece XVIII yüzyılın sonunda teslim. Hiçbir zaman o bahçıvanlar arasında büyük popülerlik kazanmıştır. O andan itibaren, yetiştiriciler ışık kraliyet sardunyadan daha yeni çeşitlerin göründüğü bir sonucu olarak bir sürekli çalışma vardır. Bugün bilinen türlerin sayısını tam isim zordur.

Evde, flora asil bir temsilcisi 60-80 cm yüksekliğe kadar yetişir. çiçekler büyümenin en yüksek noktalarında sadece göründüğü için yüksek çalılar Büyüyen uygun olarak kabul edilmez. sardunya yüksekliğinde 1 m ulaşırsa, tamamen dekoratif özelliklerini kaybeder. Denemenin bir sevgilisi varsa Ancak, 1,5 m açık alan çalı yüksekliği büyümeye deneyebilirsiniz. Düşük büyüyen bahçe sakinleri için mükemmel bir zemin olduğunu.

Güzel royals Güney Amerika yerlisi olan

Açıklama Kraliyet bitki

Kraliyet sardunya temel ayırt edici özelliği - güzel çiçekleri. genişlik olarak da 25 cm ulaşabilir. Bununla birlikte, bu görkemi elde etmek için, bitki için uygun bakım sağlamak için gereklidir. potasyum ve çiçeklenmeye hazırlarken yapmak fosfor devamı gübre, tomurcukları daha büyüktür. yaklaşık 15 cm - genellikle orta büyüklükte inflorescences vardır.

Tüm royals yaprakları oval benekler orta kısmında bulunmaktadır. Bunlar, diğer kısımlardan daha koyu ve daha doymuştur. Klasik ve Terry kraliyet sardunya hem vardır. Son daha avantajlı görünüyor. Shades tomurcuklar çeşitlilikleri çarpıcıdır. sarı, göz kamaştırıcı beyaz, mor, kırmızı, pembe ve hatta turuncu renklerin durumlar vardır.

sardunya diğer çeşitleri farklı olarak, Kraliyet şahsiyetleri oldukça kısa çiçekli dönemi vardır

bitkilerin yaprakları gibi düz, içbükey ve hafif dalgalı. Kral oluklu renklerin bitkilerin Nadir türler. yapraklar, dişli oval veya yuvarlak şekle sahiptir. Onların yüzey dokunmaya oldukça keyifli, genellikle kaba. Gölge yaprakları royals genel durumuna bağlıdır. Çiçek sağlıklı ve her şeyi gerekli olan sağlanıyorsa, onun yaprakları zengin zümrüt rengi vardır. merkez gövde ve tüm yoğun kaplı vuruyor. Bitki kötü hissediyor eğer, Bush bir parçası olarak yapraklar kaybolur, çıplak koydu.

sardunya diğer çeşitleri farklı olarak, Kraliyet şahsiyetleri oldukça kısa çiçekli dönemi vardır. Bir kural olarak, altı aydan fazla olmaz. Erken ilkbaharda Houseplant çiçek açar.

tutukluluk koşullarının çiçek gerektirir nelerdi?

asalet tüm üyeleri gibi, kraliyet sardunya tutukluluk koşullarına yüksek taleplerde bulunmaktadır. rahat hayvan için, temel kuralları 4 gözlemlemek gerekir.

 1. Çar sardunya kesinlikle bir su dolu, ve toprak aşırı-kurumadan olarak duramaz. Buna ek olarak, o doğrudan güneş ışığı ve rüzgar muzdarip. Bu nedenle, deneyimli yetiştiriciler kuvvetle açık toprağa bu çiçeği ekmek için yaz için tavsiye edilir. akrabalarına aksine, o katkılı mutlu olmayacaktır. Yaz aylarında yapılabilecek tek şey - balkon veya bahçe bir tencereye doğru sardunya yapmak. Bitki penumbrada olduğunu kendisine görmek önemlidir ve bir taslak ayakta değil. Yaz aylarında pencere üzerinde yaşayan Sardunya, gölgeleme gerektirir. Eğer yoksa, kağıt parçaları üzerinde güneş yanığı oluşabilir.
 2. bahçıvan onun günlüğüne yazılmalıdır başka kural: Kraliyet şahsiyetleri yıl boyunca ışık sıkıntısı yaşayacak olmamalıdır. Hatta loş odalarda önümüzdeki yıl yaz güneş birikir ve iyi kışlamak bölgeli sardunyalar, aksine, kraliyet bitki karanlıkta yaşayamaz. Yetersiz ışık varsa, bir sonraki çiçeklenme için çiçek tomurcukları bırakmaya kuvvetleri yoktur ayrıca hazırlanan edilir ve. Bu nedenle, yemyeşil çiçekli titiz güzellik çiçekçi özel bir floresan lamba satın almak için tavsiye edilir.
 3. Bir sardunya çiçeği başlatmak için, özel sıcaklık koşulları bakım bakmak gerekir. Kışın, 12- 15 ° C'de büyük bir bitkiyi hissediyor Bu koşullarda bir sonraki sezonda çiçeklenmeye çiçek tomurcukları bırakır. Sıcaklık artışı ve 24 ° C arasında noktasını aştığı takdirde, çiçek rahatsız başlar. En iyi ihtimalle, bu çiçek olmaktan çıkar ve en kötü ihtimalle - tamamen büyümeyi durdurur.
 4. Kraliyet personages bakımında özel önem sulama verilmelidir. Toprak nem yoğunluğu sıcaklık rejimi bulunduğu gereklidir seçin. nazik ve oldukça nadir - Yaz sulaması ise ılımlı ve düzenli kış olmalıdır. Deneyimli bahçıvanlar üstünde sıvı dökmek ve tavaya dökün tavsiye edilir. Bu sıkıştırma kraliyet sardunya oldukça kötü getiriyor olmasından kaynaklanmaktadır. Sulama yağmur suyunun veya temiz süpernatant almak daha iyidir.

Eğer bu basit yönergeleri takip ederseniz, sardunya rahat hissedecektir. O yetiştiricisi güzel ve uzun çiçeklenme teşekkür edecek.

asalet tüm üyeleri gibi, kraliyet sardunya koşullarının içeriği yüksek taleplerde bulunmaktadır

Ne zaman ve nasıl bitki repot?

bahçe ve kraliyet arka kopyası içine yıllık nakli tahammül soydaşları, aksine bu tür hareketlerin bir yelpaze değildir. Bir kez daha onun transferini rahatsız etmemek daha iyidir. büyümüş kök sistemi artık fit eski haline ise pot değiştirin sadece gerekir. Bu noktaya kadar sadece taze toprak kap periyodik ilave sınırlandırılabilir.

Nakledilen sardunya 2 yıl içinde 1 kez önerilir. bu işlemleri gerçekleştirmenizi etmezse, bitki çiçek olmayabilir veya çalı çiçekler çok küçük olacaktır. En kısa sürede organ nakline yürütmek için daha iyidir. Optimum zaman - Şubat ayının başında. Çiçeğin sonra tomurcukları oluşmaya başlar ve bu açan.

royals için primer türün başka bir üyesi, uygun olan toprak, farklı değildir. Eşit yerlerinde karıştırma kendinizi hazırlamak mümkündür:

Bir drenaj tabakasının oluşturulması bakmak emin olun. Aksi takdirde, bitki kökleri su durgunluk nedeniyle ölür olasıdır. Drenaj kabarmış kil, çakıl, kırılmış kum kullanılabilir gibi. büyüyen ortancaları için en iyi seramik kaplar vardır. Bunlar hava dağılımını sağlayacak ve uygun bir sıcaklık toprak koma korumak. Nakilden sonra çiçeğin dikkat yükseltilmelidir.

bahçe ve kraliyet arka kopyası içine yıllık nakli tahammül onların kardeşleri, bu tür hareketlerin bir yelpaze değildir aksine

Ne gübre sardunyalar gerekli?

Gübre aktif büyüme, tomurcuk oluşumu, çiçeklenme döneminde sardunya kraliyet deneyim gerekiyor. Eğer Kasım ayının ortalarında geç Mart döneminde 2 haftada ihtiyaç besinleri olun. Sıvı besleme bölgesinin daha iyi kullanımı, örneğin, iyodin çözeltisinin bir vasıta oluşturur. hazırlanması için, 1 litre su içinde madde 1 damla ilave edilir. hafifçe hazırlanabilir bileşimin yaklaşık 50 ml'lik kap duvarlarında dökülebilir. Orada beslenme daha büyük bir hacmi yıkım hasar tehlikesi kök sistemi olduğunda.

santraller için kullanılan ve gübre satın alınabilir. Bununla birlikte, bunların bileşimi, nitrojen hakim değildir da görmek için çok önemlidir. Aksi takdirde, sapları ve yaprakları aktif büyüyecek, ancak tomurcuklar daha az olacaktır. Potasyum ve fosfor içeriği yüksek olan bir karışımın kullanılması daha iyidir. Onlar uzun ve bol çiçekli sağlayacaktır.

değil Taze organik madde sardunyalar için gübre olarak kullanılması tavsiye. Kraliyet bitki sadece bu gübre algılamaz.

Gübre aktif büyüme, tomurcuk oluşumu, çiçekli döneminde sardunya kraliyet deneyime ihtiyaç

Ne zaman ve nasıl kırpma edilir?

Yanlış budama - Kraliyet sardunya ev büyüyen en yaygın hatalardan başlayanlar biri. En bahçıvanlar bu işlem için en uygun zaman bahar başlangıcı olduğuna inanıyoruz. Bununla birlikte bu görüş yanlıştır. budama Ağustos sonu veya Eylül başında, yani çiçekli sonra hemen yapılırsa daha iyidir. Biz de baharda çalı davranırsan, bir sonraki sezonda çiçeklenmeye olası değildir.

En uygun olarak, eğer düzeltme oturumları 1-1.5 aylık arasında bir aralık ile iki adımda gerçekleştirilir. Bu durumda, kraliyet kişi az stres ve daha kolay aktarma işlemini yaşayacaksınız. bitkinin gereksiz parçalar boşaltıldıktan sonra sardunya gübre tedavi etmek için gereklidir.

budama doğru ve zamanında gerçekleştirilen Eğer ıtır sonbahar genç sürgünleri görünmeye başlayacaktır. Bunlar 4-5 yaprak çifti çimdik emin olmak gerekir. Bu durumda, yeni hatta daha aktif büyüyecek kaynaklanıyor. Büyük sergi kopyalarını oluşturan Çiçekçiler profesyonelleri sezonunda nipping 3-4 ortalama harcama. Sonuç olarak, bahar bolca dekoratif bir çalı kompakt şekli ve çiçek olur. pek çok açıdan amatör bahçıvanlar prischipok Numara bitkinin koşullara bağlıdır. Unutmayın: her durumda, son işlem Şubat ayı başında en geç yapılması gerekiyor. Ancak kış çalı sırasında kuvvetle gerilmiş, reklam yerine finalini kıstırma, eğer daha iyi olacaktır budama büyümüş çekimleri yapılacak.

sardunyalar doğru bakım (video)

Kesimler kraliyet sardunya üreme en basit, etkili ve yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. onu, sen broşür 3-4 çiftiyle tepelerini kullanabilirsiniz için, kırpma sırasında elde edilen. Biri bu bitkinin kupürleri suda köklü edilemez bilmelidir. Nemli koşullarda, onların köklerini artan ziyade çürümeye değildir.

çalı çoğaltmak için, biraz kuru kömür kesme, bir boşluk oluşturacak ve hemen zemine kesimler koymak gerekir. Toprağın uygun bileşim: perlit ve turba eşit parçalarının bir karışımı olabilir. Hemen bireysel kaplara genç bitkilerin dikimi tavsiye edilir, ve turba bardak kullanılabilir. Bu bakım ve üreme düzgün yürütülmüştür halinde yeşil evcil hayvanların kitle imha ortadan kaldıracaktır.

Kesimler kraliyet sardunya üreme en basit, etkili ve yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir

Yaklaşık 1-2 ay bitkileri, eşit oranlarda karıştırılmış sert çim ve toprak, kum ve turbanın oluşan besleyici karışım transplante edilebilir, bundan sonra tam olarak kök, alır. Barınak kesimleri bankalar veya polietilen zamanında sulama sağlanması ılımlı ışık ile sıcak bir odada onları tutmak için yeterli gerekmez.

yetişme sezonu boyunca yemyeşil çiçeklenme ve uygun büyüme için genç çalılar periyodik beslenmelidir. Düşük azot içerikli gübrelerin daha iyi kullanımı. uygun bakım durumunda yaklaşık 6-9 ay köklendirme sonra gerçekleşir çiçeklenme, sırasında, ev bitkileri çiçekli bir gübre kullanılması önerilir. Herhangi özel dükkanda satın alabilirsiniz.

sardunyadan diğer türlerin aksine, sevmez, tohum kraliyet çarpın. bu yöntem özelliklerini kullanarak, normal olarak, en iyi anakart çift ve yarı-çift çeşitleri iletilir. Eğer deneme hayranıysanız Ancak, tohumdan muhteşem sardunyalar büyümeye deneyin emin olun. Yeni bir görünüm oluşturmak mümkün olabilir.

Neden bir kraliyet sardunya çiçek açar?

Çiçekçiler amatör, anı, güzel bir yeşil pet çiçek sabırsızlıkla güzel bir kraliyet sardunya sahipleri oldu. titiz kraliyet sardunya sadece bol yapraklar verir ve hızla büyüyen sürgünler gergin ve bütün görünümünü bozan edilir yerine güzel büyük çiçek salkımına: Ancak, çoğu zaman hayal kırıklığına gerekir. Neden böyle oluyor? Büyük olasılıkla, bir bitkinin bakımında temel kuralları ihlal edildiğini:

 • Bush'un ışık eksikliğinden veya nedeniyle hatalı seçilen sıcaklığın uğrar;
 • Çiçek çok büyük bir tencerede yaşar;
 • Ekleme gübreler dengesiz bileşime sahiptir;
 • değişim zamanında yapılmamış;
 • budama temel kural ihlali durumunda veya tamamen yok yapılır.

çiçeklenme olmaması için tüm nedenleri oldukça kolayca giderildiği yönetmek. Bu yapıldıktan sonra, muhteşem kraliyet senin gür çiçekli memnun.

Ne hastalık ve zararlıları sardunyalar için tehlikeli mi?

Başka ev bitkileri gibi, kraliyet sardunya hastalık ve zararlılara maruz. Genellikle hastalıklar nedeniyle tutukluluk koşullarının ihlal edilmesi yeşil hayvan saldırıyor. Sürekli bitki ve harekete geçmeye zaman izlemek Ancak, istilanın tehlikeli sonuçlar önlenebilir.

 1. oda güzellik sararmış yapraklar ise, nem veya besin eksikliği eksikliği gibi sorunlara neden olabilmektedir. Bu azot gübreler çok yakın bir tencereye göstergesidir ve hatta overfeeding bir belirtisidir.
 2. Yapraklar gevşek hale gelir ve, bir kalıp veya kahverengi lekeler oluştururlar soldu? aşırı sulama nedeni arayın. Fazla nem, depresif saplarında koyu renkli lekelerin oluşumunu neden olabilir.
 3. Absisyon alt yapraklar, sapının maruz kalma ve tepelerini Bush çekerek - yeşil pet aydınlatma eksikliği muzdarip olduğu açık göstergeleridir. Bu yanlış seçilen sıcaklık ilave edilirse, zengin çiçekli sardunya beklemek olamaz.

Hasta ve ezilen bitkiler zararlılar için kolay av haline gelir. Kraliyet sardunya beyaz sinekleri, kurtları, örümcek akarları saldırabilir. gerekli tedbirleri davetsiz misafir tespit hemen sonra etmek almak. Diğer iç hayvan enfekte bitkiler izole etmek ve sabunlu su ile yaprak işlemek gereklidir. Bu işe yaramazsa, bu böcek ilaçlama gereklidir.

Zor güzel kraliyet sardunya bakımı. Ancak, çiçekli bitkilerin güzelliği tamamen tüm çabayı öder edilir

ister aşı çiçek uzatmak için yardımcı olacaktır?

Kraliyet sardunya çiçek açar bolca ve her yıl uygun bakımla. Ancak, bir dezavantajı hepsi aynı özelliklere sahiptir - Bitki çiçeklenme bir çok kısa süreye sahip. Neyse ki, Sosyalistler bu kusuru düzeltmek için bir yol bulduk. Aşılama - Bunu yapmak için, bitkisel üreme ortak bir yöntem uyguladık. O kraliyet mükemmel transferi prosedürünü bulunmuştur. Buna ek olarak, iyi sardunya diğer çeşitlerinin anaç üzerine geliştirilmiştir. Aynı zamanda aşılanmış çalı bitki stoklarının karakteristik belirli özellikleri transfer edilir. Özellikle, bu çiçek için de geçerlidir.

en iyi Kraliyet örnekleri tarafından neredeyse kurulduğu gibi kokulu sardunya ve benzersiz de aşılama sonrası ortaya çıkar. bölgeli çeşitlere Aşılama maalesef aktif gelişme ve çiçeklenme sağlamaz.

Zor güzel kraliyet sardunya bakımı. Ancak, bitkiler çiçekli güzelliği tamamen tüm çabayı öder.

Galeri: Kraliyet sardunya (25 fotoğraf)

malzemeyi kaybetmemek için ise, sadece aşağıdaki düğmeyi tıklayarak benim sosyal ağ Vkontakte, Odnoklassniki, Facebook kaydetmek için emin olun:

Dikkat, sadece bugün!

topluluğumuza Katılımcılara!

Kesinlikle ücretsiz 🙂 olduğunu

topluluğumuza Katılımcılara!

Bize kendinden bahset, mümkün olduğunca ayrıntılı olarak sorunu açıklayın. Ayrıca cevapların bildirimleri alacak hangi e-posta adresini belirtmek için arzu edilir. Ücretsizdir!

© 2014-2016, MoyaTeplica.ru - seralarda hakkında tüm.

Malzemelerin kopyalanması yalnızca kaynağa geri bir bağlantı ile izin verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

84 + = 90