pencere pervazları

Pencereler için Metal dökümler - adım adım kılavuzun

Pencere gelgit duvar kısımları bileşikler ve nem girişine karşı pencere açıklığı arasında izolasyon cam sisteminin ana bileşenleridir. Reflü binanın dış pencerenin alt kısmında bulunan bir metal profildir. Sözde pencere pervazları ahşap ve metal ve plastik pencere montajı kullanılmaktadır.

Pencere yapımı korunması amacıyla teknik özellikleri yanı sıra, gelgit bunu tam ve estetik bir görünüm kazandırır. Bu nedenle, pencerenin eleman ömür boyu tesisatın kalite bağlıdır.

Avantajları ve metal eteklik dezavantajları

Metal pencere eşikleri koruyucu fonksiyonlara ek olarak diğer avantajları çok şey var:

 1. Mukavemet. akışı üretmek için kullanılan metal, bir uzun ürün ömrü sağlar.
 2. İstek üzerine farklı boyutlarda gelgitler üretme yeteneği. Sonuç olarak, herhangi bir istemci onların ihtiyaçlarını karşılayabilir.
 3. Uygun fiyat. dökümlerde diğer türleri için daha uygun göreli Metal ürünleri.
 4. Geniş renk yelpazesi. Çeşitli paleti dış cephe iç kısmı ile uyum reflü sağlar.
 5. mevsimsel ısı rejimlerine karşı dayanıklıdır. performans özelliklerini kaybetmeden yüksek ve düşük sıcaklıklara karşı mükemmel dayanım.
 6. Kullanımı kolay ve bakımı.
 7. UV direnci.
 8. Ses izolasyon yalıtım varlığında yağış sırasında ürünün ses yalıtım özellikleri belirgin bir iyileşme sağlanır.

Metal kanalizasyonları ürünlerin tüm diğer çeşitlerinin en popüler aksine, onların dezavantajları vardır:

 1. Yüksek gürültü seviyeleri. Sert hava gelgit yüksek sesler oluşturmak sırasında, gürültüden korunmak için komple bir kaset sahip değil.
 2. yüksek termal iletkenlik. yüksek sıcaklık altında Yaz aylarında ürünü ısıtır.
 3. Korozyon. Çeşitli aşındırıcı asit içeriği, metal kimyasal elementler ile reaksiyona giren bir çökeltime sırasında, yüzeyi üzerinde oluşturulmuş olan koruyucu tabakanın imha meydana gelmesi, direnç kabiliyeti ve pas kaybeder.

Aslında, pencere eşikleri tüm güncel türleri çelik ve plastikten birkaç çeşit yapılır. plastik malzeme düşük sıcaklıklara maruz bırakılarak tahrip olması nedeniyle, Metal ürünlerin mevcut türlü daha yakından bakmak:

 1. galvanizli çelikten yapılmıştır. Makale kırılma metal koruyan bir çinko tabakasıyla kaplanmış ince metal levhalardan yapılmıştır. Kalınlık gelgit biraz fazla 0.5 mm. Bu kalınlık, gel-git gerekli sertliği ve çökelme sırasında oluşan titreşimlerin hafifletilmesi için verir. Bu tür ürün pahalı az, ancak asidik bir ortama maruz kalır.
 2. Polimer kaplama ile. asitlerin etkisine karşı direnç sağlar ve mukavemeti vermek poliester üzerinden ek bir koruyucu ve dekoratif kaplamalar ile bu galvanizli geri akış. Bugüne kadar bu gelgitler onlar 25'den fazla yıl sürecek, ancak bu çizikler kaçınılmalıdır doğru bakımı ile en iyi performansa sahiptir.
 3. Alüminyum. Bu gelgit kolayca kesilir ve bükülmüş, yüksek performanslı, korozyona dayanıklı olması. Onlar her renkte boyanabilir. maliyeti yüksek olmasına rağmen, bunlar giderek daha popüler hale gelmektedir.

Metal drene 9 ila 40 cm uzunluğunda ve 3 metreye kadar genişliğini imal edilmiştir. kalınlığında ve galvanizli levha olarak paslanmaz çelik 0.5-1 mm'dir.

Dış pencere pervazına takma yapımında profesyonel deneyim gerektirmez, kurulum belirli koşullar uygun yapılmalıdır. Bu bile küçük hatalar her zaman doğru olamaz gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Araçlar ve materyaller gerekli

1

Yükleme dış pencere eşikleri kalitesi ve güvenilirliği onların montajında ​​kullanılacak kumaş ve malzemelerin uygun seçimi bağlıdır.

Bu süreçte, ihtiyacınız olacak:

 • drenaj;
 • yan saplama;
 • Metal makas;
 • Kendinden kendi kesiciler;
 • silikon;
 • Poliüretan köpük;
 • Isı yalıtımı;
 • Yapı yapıştırıcı;
 • tornavida;
 • rulet
 • tornavida;
 • seviye;
 • keçeli kalem.

pencere eşikleri montajı birkaç aşamadan içerir baz, hazırlanması eserlerin zorunlu performansını gerektirir:

 1. Pencerenin kurulumdan sonra aşırı köpük çıkarılması. Köpük zamanki keskin bıçak veya özel bir binada kaldırılabilir.
 2. enkaz ve toz mevduat yüzeyini temizlenmesi.
 3. Drenaj yapılarının doğru açılarını belirleme. suyun uzaklaştırılması - Bu anahtar bir fonksiyonu vardır yükleme işlemi, ana noktadır.
 4. eklemlerin tedavisi ve pencerenin su yalıtımı. nemi alır ve deliğin dış tarafına nem nüfuz gelen dikiş korur, ve aynı zamanda bir ısı yalıtıcı malzeme işlevi yerine alt yığın buhar geçirgen bant, uygulamalarda. Sonra, yastık ses yalıtımı seviyesini artırır ve yoğuşma Mezhuyev drenaj ve açıklık duvan oluşumunu önler eşik altında imal edilmektedir. boşluğu dolduran kullanımı özel ısıya dayanıklı köpük örtülmesi için bir malzeme olarak.

kendi elleriyle gelgit yükleme yönergeleri

Yükleme Pencere drenaj sıralı bir işlem olup, aşağıdaki sırada gerçekleştirilmektedir:

 1. hat boyutu ve rengi, kusurları ve görünür kusurları bulunmaması kontrolü pencere pervazına edin.
 2. Yan kapaklar büyüklüğü ile orantılı olarak ürün Kesme. Gerekli boyutunu ölçmek, kesme hattı keçeli kalem ile işaretlenmiştir. Açık bir dik çizgi kömür hattı olarak ölçülmesi ile de çekilebilir. Metal kesme bıçağının imal makas ile İşaretlerin uygulanması sonra.
 3. gelgit monte ederken pencere çerçevesinin kenarına üst kapatıldı, böylece bu şekilde gerekir. Bu amaç için, sıkı bir şekilde düz bir kısım Podstavochny profiline preslenmiş çerçevenin altında konur. Özellikle dikkat doğru açı dikkat edilmelidir: saygı drenaj kutusu 10 derecelik bir eğim ile bir açıyla monte edilmelidir ile. Bu durum ağın yüzeyinden akan suyla ve kar düzgün şekilde boşaltılması sağlayacaktır.
 4. Bir elektrikli matkap vasıtası ile, ve ağ-yapının dış tarafına 45 cm geçmeyen daha sonraki bağlanma artışlarla delikler. bağlantı flanşının kenarından 5-10 cm girinti için gereklidir. sondaj deliği sabit vida veya montaj köpük drenaj 4-4.5 cm duvara asılı olmadığı şekilde olması gerekmektedir.
 5. tuval monte yan saplama silikonu kullanın. Dış duvarın eğimli ve fiş arasındaki birleşme 5 mm'den daha fazla olması gerekir. duvara fişleri arasındaki bağlantı, aynı dolgu macunu ile kaplanması gerekir.
 6. Son aşama drenaj tesisatı difüzyon su geçirmez buhar geçirgen zarın yüklemesidir.

pencere eşikleri maliyeti kökenli ürünün imal edildiği taban malzemesi ülkede, hem de büyüklüğüne bağlıdır.

susuzlaştırma tahmini maliyeti (fiyat 1 metre içindir):

 1. galvanizli:
  • genişliği 90 mm - 150 ruble;
  • 110-130 mm - 190 ruble;
  • 210-250 mm - 330 ruble;
  • 300 mm - 450 ruble.
 2. polyester:
  • 110-130 mm - 380 ruble;
  • 150-200 mm - 430 ruble;
  • 210-250 mm - 530 ruble;
  • 320 mm - 610 ruble;
  • 340-380 mm - 820 ruble.
 3. alüminyum:
  • 70-90 mm - 570 ruble;
  • 110-130 mm - 650 ruble;
  • 150-165 mm - 720 ruble;
  • 180 mm - 850 ruble;
  • 210-250 mm - 1.450 ruble;
  • 300-350 mm - 2.270 ruble;
  • 400-500 mm - 3380 ruble;
  • 600-700 mm - 6760 ruble.

pencere pervazları

Pencere eşikleri: türleri ve kendine yükleme

Olarak adlandırılan Düşük gelgit ya, harici bir eşik, çeşitli amaçlara hizmet eder - onun görevi yağış türü altındaki duvarını korumak ve tam bir pencere birimleri veren etmektir. gelgitler yapamaz olmadan ve ürünlerin kalitesi özel önem verilmelidir. Ne Beraber pencere eşikleri türleri ve özellikleri ile sitesi detaylarını stroisovety.org anlaşma ile ve soruya cevap, nasıl gelgit pencere takmak için, bu makalede, sizinle yapacağız?

plastik pencereler fotoğraf için Ebb

Pencere eşikleri: türleri ve faydaları

metal ve plastik bir kaç çeşidi - Hemen hemen pencereler için parlamalarının tüm modern türleri yalnızca iki malzeme tipi yapılabilir. nedeniyle düşük sıcaklıklarda malzemenin kırılganlığı pencereler için Plastik gelgitler kullanılmaz, ancak ilk en yaygın olanlarıdır. Onları sonra konuşalım günü, avantaj ve bu ürünlerin dezavantajları okuyan.

 1. Galvanizli çelik pencereler için metal gelgit - bir metal korozyon önleyici olarak hareket 0,55mm kaplı çinko tabakasının sac kalınlığı yapılmış. Gösterildiği gibi, bu tür bir pencere pervazına kalınlığı, sertliği ve niteliksel yağmura maruz sırasında meydana gelen titreşim söndürme yeteneği vermek için en iyisidir. Devirler 3M bir uzunluğa ve 90 ila 400 mm arasında olabilir bir genişliğe yapılır. Pencereler için Galvanizli gelgitler - bu bir dezavantaja sahip bu tip ucuz ürün var - onlar asidik koşullara karşı dayanıklı değildir. pencere eşikleri seçerken genellikle asit yağmuru düşmek büyük şehirlerde, bu faktör belirleyicidir. çinko da zayıf maruz kalır ve su içinde çözülür olması hızlı bir şekilde asitler obluschivaetsya ve gelgit korumasız kalmaktadır. Bunun bir sonucu olarak, korozyon meydana gelir.

resim penceresinin üzerine metalik parlaklık

Polyester ebb fotoğraf

fotoğraf penceresinde Alüminyum dökümler

Orada pencere eşikleri diğer türleri vardır, ama onların değeri üstün çağrılabilir beri nadiren kullanılır - Birçok kişi sadece kendi montaj fizibilitesini görmüyorum. Bu türden ürünler ile suni veya doğal taş ve benzeri malzemelerin düşük gelgitler sayılabilir. Prensip olarak, döküm imalatı için teknik ve estetik özellikleri için uygun olan hemen hemen herhangi bir malzeme de kullanılabilir - oldukça sık Bunun yerine pencere açıklığının alt kısmı karolar ile kaplı olduğu, düşük gelgit ayarlama, örneğin, seçilen pencerenin ya da cephe rengi.

Kurulum inceliklerini ve nüansları: pencereye yükselişlerine montajı

Plastik veya ahşap pencereler gelgitin alçalma takma - oldukça basit, ama tüm bina teknolojileriyle gibi belirli nüansları uyumu gerektiren. Bunlar olmadan kaliteli koruma duvarları yağmurdan çalışmaz başarmak. Aşağıdaki noktalarını ayarlama Böyle nüanslar atfedilebilir.

 1. En önemlisi - pencere eşiğinin yüksek kaliteli bir kesim. Bu gelgit iki kenarı ile ilgili olarak gerçekleştirilmelidir en az 1 cm yan alt yüzey boyunca devam etti. Bu amaçlar için, onlar biraz kemerini bağla - bu su gelgit yapar değil sırılsıklam yamaçlar üzerinde akan sağlamak için yapılır. Islak yamaçlar yalnızca daha hızlı tahrip, aynı zamanda daha pencerelerde yoğuşma oluşumuna yol açar, kışın donma.
 2. Eşit derecede önemli çıkış genişliğidir. Bir düşünün - pencerenin gelgit yüklemeyi gerçekleştirmek eğer dış eğim ile aynı genişlikte olan, suyu tahliye edecek? Doğal olarak, pencerenin altında duvara döken ve onu yok edilecektir. Islak duvar hızlı kış çöker yüksek bir termal iletkenliğe sahip olduğu anlaşılmalıdır.
 3. Modern pencere üreticileri yamacın özel eğitim alt olmadan iniş yüklemeden önermiyoruz. Bu preparatlar, duvardan fazlalık nemi uzaklaştırmak üzere mümkün olan alt özel buhar-geçirgen bant, sızdırmazlık içerir, ancak (hatta gaz halinde), sıvı geri da geçmez. Bu bant, bir çerçeve astar bir ucuna bağlanmış ve önceden fırçalanmış enkaz diğer ve pencere açıklığının bir primer alt ucunu ortaya.

plastik resim penceresinde dalgasını Ayarlama

fotoğraf penceresinde gelgitler nasıl yüklenir

Gördüğünüz gibi, pencerelerde eşikler bu işlem kendini gerçekleştirme oldukça erişilebilir olduğunu, en önemlisi basitçe yeterince yüklü ve. Her şeyi yaparsanız doğru ve her durumda daha sonra neredeyse tüm hava koşullarından korunmuş olacaktır daire veya ev açma penceresinin uzun süre yılın herhangi bir zamanında, pencere yapımında üreticisi tarafından öngörülen teknolojiyi ihlal etmez.

Yazar Alexander Kulikov

 • Dokulu onlar hakkında bilmeniz gereken duvar kağıdı

Ne dokulu duvar kağıdı ve onların türlerin bazı satışa bulunur? Eğer dekoratif bu tür hakkında bilmeniz gereken aslında ...

Her zaman olduğu gibi bir fikir basittir - son görüntüyü almak, biz parçalar halinde bölmek ve düzenli aralıklarla duvara asılı. Eğer ...

pencere pervazları

değil pencere camları yüklenmiş olursa olsun bir sistem tasarımı pencere, set pencere olarak kabul edilir ne kadar mükemmel, bitmemiş olması. pencere çerçeveleri tabanı düzenli ve kar pencereleri yağmur suyunu akıyor karşılayan en hassas noktası olarak kabul edilir. Bu nedenle, gelgit hasar kaçınılmaz binayı girmesini yalıtım sel ve su yol açar.

akan veya toplanan pencere açarak suyun üzerine düşen ve aşağı drenaj sistemine damlayan kaldırılan - pencereler için döküm her varolan formları ve modeller aynı prensiple çalışır. Yapısal olarak, pencereler için bir zaman çizelgesi bu pistleri ve pencere ünitesinin alt yüzeye bitişik kapak geniş, düz panel ekranlar, çok benzer olduğunu vardır.

benzerlik gelgit rağmen pencere cihazları özellikleri bir dizi farklılık gösterir:

 • Panelin boyutu ve şekli. gelgit geleneksel dikdörtgen pencere yanı sıra, gürültü yağmur damlalarının azaltmak yuvarlatılmış kenarlı, özel ağ kaplamalarla şekilli bir yapı A.B.D.
 • malzeme ve koruyucu kaplamaların üretiminde kullanılır;
 • pencere çerçevesi ve pistleri bağlanma geri akış yöntemi;
 • Tasarım ve imalat maliyeti.

Pencere gelgit klasik tip yapısı levha metal veya plastikten yapılmış. Aslında, bu düz levha, üç tarafı da montaj braketi şeklinde döşenmiş ve dördüncü bir etek ya da iç yüzeyine sızıntı olmadan su toplanmasını kolaylaştırmak için bir damla vardır vardır.

gelgit seçimi ve montajı doğru bir yaklaşım

Pencereler için döküm üretimi yapan firmalar ve pencere sistemleri, bloklar ve bağlantı parçaları üreten şirketler. Bununla birlikte, eğer istenirse, örneğin, doğal taş, ısmarlama geri akış özel yapı, şekil veya malzemeyi sipariş edilebilir. Genellikle müşteriler metal ve plastikten veya ahşap pencerelerin verilen pencere eşikleri, sevmiyorum. İstenirse, bir drenaj pencere paneli inşaat satın alınan veya bina iç sipariş edilebilir.

Dekorasyon pencereler Drenaj için malzemeler

Çoğu durumda PVC plastik kaplama veya tabaka metal, gel-git pencere panelleri yapmak için kullanılan poliüretan ya da epoksi boya ile boyanmıştır. Daha "zhivuchiy9raquo; galvanizli pencere yüzünden bugün çinko kaplama az etkileyici görünümü ve hızlı aşınma o kadar popüler değil eşikleri.

Pencere raf gelgit binasının üst katlarında dikey duvarlar ile yağmurda yıkanıp aşındırıcı toz önemli miktarda, alır gerçeği. Galvanizli çelik eşikleri Çin profil daha 4-5 kat daha kalın kapak olmuştu Sovyet Kruşçev'in pencerelerine monte edilmektedir. Eski pencere camları 20-30 yaşında, galvanizli saclar iki ila üç kat daha küçük, bu yüzden haklı itibar Modern pencereler vardı "serçe için meydan."

Daha pahalı alüminyum pencere gelgitler sanitasyon için ideal biri:

 1. Dayanıklı anodize alüminyum levha boyama herhangi bir tat seçerek sağlar;
 2. Plastik ve aynı zamanda dayanıklı malzeme pencereleri değiştirmek zorunda eğer, pencere açma boyutunu ayarlamak için kolaydır, gelgit levha yeniden kullanılabilir;
 3. Alüminyum levha - da sadece suyu tahliye edemez bu malzemelerin tek ama kar ve buz lapası eritmek, kışın pencerenin altında donar.

alüminyum levha kullanarak dezavantajları gelgit penceresini elde edilen yüksek maliyetli içerebilir. atıksu için bitmiş ürünün ortalama fiyatı az 100 $.

platizolnym veya epoksi kaplama ile pencere camı pencereler için ucuz plastik gelgit sistemi, bir ürün başına 400-500 rubleye mal olacak,% 40 daha ucuz maliyetli olacaktır.

Plastik inşaat bitmiş kalıp özgü boyutları oldukça geniş sunabilir pencere sistemlerinin satışı herhangi salonu ile, köpük ve vidalar yardımıyla düzeltmek kolaydır. onlar kolayca yeni, uygun maliyetle ile değiştirilebilir çünkü bu tür pencere kanalizasyonları iyidir.

Pencereler için gidişatını nasıl ayarlanır

Drenaj sisteminin seçimi için pencere açıklığının eni, taban duvarının yatay yüzeyi ve pistleri yatay boyutuna pencere çerçevesinin aşırı ölçmek gereklidir.

Pencere açma genişliği rulo halindeki su giderme artı eğimleri bitişik 3-4 cm yan çıkıntıları uzunluğunu belirler. Boyut pistleri pencere ya da uzak cam çerçevesinden duvarın dış yüzeyinin düzlemine, ayrıca montaj çubuğu 2-3 cm ve dönüş, 4 cm tabaka genişliği reflü damla olacaktır.

dikkate ölçüm uzmanı değildi aslında alarak, küçük bir farkla birlikte ihtiyaç şeyler satın ve her zaman hatayı paylaşır.

Satın alma işleminden sonra pencere için döşeme drenaj devre malzemesinin tespiti kendilerini oluşturmanız gerekir. İlk bakışta Basit, güçlendirmek için nasıl soru, aslında, bu kadar açık değildir.

İlk olarak, pencere çerçevesinin altına gelecek tabakanın kenarına tabaka tespit kayışı alan ya da iki santimetrik şeridinde işaretlemek için gereklidir. Benzer bir şekilde yan duvarlara döşeme için kenarları, sol ve sağ ve 2 cm iterler. Alternatif olarak, yerine güverte kesim yapabilir, ancak aşırı durumlarda bu yönteme başvurmak. Örneğin, duvar levha susuzlaştırma katı sıkma sağlamak için rüzgar ayrılması güçlü gusts önlemek için gereklidir.

Aynı zamanda, silikon fişler kullanılır pencereler için dizayn dalga tabaka ve çeper arasındaki contanın rol oynayan eğer alan yan dikkate alamaz.

İkinci olarak, işaretleme ve bükülme sonrası alanları tekrar yatay kenarlara penceresinden mesafe ile karşılaştırıldığında raf ve geri kalan uzunluğu ölçmek gerekir söyledi. Raf 4-5cm bu mesafeden daha büyük olmalıdır.

Bir sonraki adımda drenaj montajı için somut bir yatak ya da tabanını yapmaktır. Bu amaç için, pencere çerçevesi tutturma hattı işaretlenir. montaj rayı gelgit onlar sadece ana yükü montaj askısı ve yan kıvrımları tarafından karşılanacağı pozisyonunu düzeltmek, vidalar için üç delik delinmiş.

Bundan başka, çözeltinin az miktarda duvarına koydu ve duvarın kenarına penceresinden% 10-15 sapma elde edecek şekilde aynı hizaya. betonun ayar buhar geciktirici zarı ve raf düşük gelgit yayılabileceği sonra. İlk olarak, daha fazla montaj beton köpük üzerinde alışverişi bir miktar belirtilen ve bir spatula yardımı ile toz haline getirilmiştir, yan kıvrımlara silikon uygulanır. Benzer bir tabaka gelgit arka tarafına uygulanmaktadır.

Somut bir yatağa koydu susuzlaştırma, zorlama yan yüzey yamaçları kıvrımlar ve üç vida kullanarak bütün pencere tasarımını tutturmak için. Köpük levha kaldırıldığında genişleyen için, pencere çerçevesine ağır tahta, ön bağlı yükün üst raf yüklenmesi gereklidir. Bunun yerine, köpüğün poliüretan tutkal ya da kauçuk-sıvı su yalıtımı kullanılabilmektedir. ustaların görüşüne göre, yüksek kaliteli köpük ya da poliüretan yapıştırıcı dona dayanıklı astar de kullanılmasını talep ederken, neredeyse herhangi bir yük gelgit pencerelerini tutabilen su geçirmez.

tutkal veya köpük tamamen dondu koydu drenaj kadar, yatay konumda uygunluğu kontrol etmek gereklidir. Gerekirse, daha yüksek bir marj ağır bir yük yükleyebilir. raf düşük gelgit sağ ve ufka hizaya etmezse, suyun çoğu kışın pencereye yakın buz accretion yol açabilir, dengesiz gidecek.

Str. En Dorogomilovskaya 10

Yapı 1 Dmitrov Shosse. 163 ve, döşeme -1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 3 = 7