pencereler standart

Pencere Boyutu - standart tablo

Onun kır evi inşaatının zamanda temel parametrelerin, tabii ki, hariç kurulan bina kodları boyutları uyması gerekmez özgüllüğünü kazanır. Çoğu zaman, binalar tek tek dilek dikkate gelecek işler ve fiziksel yasaların sadece fiyat alınır göre tasarlanmıştır. Bu pencere boyutu standartları gibi, böyle bir özelliğe uzanır. Sen gosrazmerov sopa olabilir, ama hiç kimse başka parametrelerin pencere açıklıkları yapmak rahatsız eder.

, Windows tüm nesnenin görünümünü etkileyen en önemli unsur olarak kabul edilir. cephesinde bunlar doğal bir görünüm olması için bu nedenle onlar seçilir.

Böylece, pencereler, standart, tablonun ana parametreler büyüklüğü - bunun şu bilgileri benimsemeye tavsiye edilir.

Sen pencereler için standartlar odasında aydınlatma ayarlamak için yüklü olduğunu bilmek gerekir. Kural olarak, pencere çerçeveleri için açıklıklar parametreleri dikkate gelecekteki tesislerinde amacını alınarak yapılır, ama aynı zamanda dikkate alınır:

 • cam kapasitesi;
 • coğrafi konumu;
 • nesnenin boyutu;
 • aydınlatma kabul edilebilir seviyesi.

inşaat normlarına dayanarak, standartlar penceresini tanımladı. hesaplamaları iki önünde - dört temizlik; yılda, ortam koşullarına bağlı olarak. plastik pencere tek bir paket olarak cam miktarı, bunlar arasındaki aralık sağlar.

tek penceresi için proemnyh alanlarına göre değişir boyutları ile çerçeveleri:

Bu boyutları ve diğer yapılarda farklıdır. iki kat halinde pencere:

Pencere boyutu, m

Kendi özellikleri ve triküspid penceresi var:

Panel evde standart pencere boyutu

Burada, ana rolü inşaatın çok türüne göre oynanır:

1

Ayrı bir çizgi hakkında söylemek gerek "Stalin'in ev." Karakteristik T-şekilli pencere üç boyutları: 1.5 x 1.9 m; 1.25 x 1,8 m; 1.08 x 1,8 m.

çatı pencereleri kavramı yoktur. Onların büyüklüğü Tüm binanın proje çözümlerinin temelinde belirlenir.

Özellikle standartlarını güvenilmez. duvar kalınlığı, pencereler için Yükseklik proemnyh bölümler evlerinde farklı olması. Yani, doğru yükseklik ve genişlik açıklıkları ölçmek için Stadyacının hizmetlerini kullanmak gerekir.

İnsanların uzun bulmak gerekiyordu alanlarda, odanın alana pencere çerçeveleri oranı 8'e 1 olmalıdır.

Odaya yüklemek mümkündür sadece bir pencere ünitesi olması durumunda, uzun duvarın ortasına yerleştirilen ve biraz daha yüksek olmalıdır. Bu gün ışığı odaya boyunca eşit dağıtılacak sağlayacaktır.

Pencerelerin boyutunu ve şeklini belirlemek, tek özelliklerinden bazıları unutmamalıyız. Bunların ana aydınlatma seviyesidir. Doğru planlama, bir kişi pencerenin genişliği odanın toplam genişliğinin yaklaşık yüzde 55'i için hangi hesapların en büyük konfor aydınlatma oluşturur unutmayın. Gün ışığının az miktarda cam üzerinde on kadar oniki düşer odası ve toplam alanın bir buçuk yüzde girin.

bunun boyutu ideal bir çözüm olarak dikdörtgen çerçeve 0.8 ile 1.3 metredir. uydurma unsurlar minimum yük gücü kurmak üzerine Onlar işletmek kolaydır.

Avantajları pencereler standart parametreler

Bir standart boyutlu pencereler kullanarak binanın bazı konfor yaratır. Bir ev tasarlarken, tipik çözümler kullanabilirsiniz. pencere açıklıkları boyutunu değiştirirken işin maliyetini artıracak tüm projeyi, yinelemek gerekiyor.

standart boyutlarda açıklıklar içinde Kurulum çalışmaları biraz daha kolay gerçekleştirmek için.

, Windows ortak boyutları nihai maliyet maliyetini düşürür standart olarak üretilmektedir. Üretim fiyatı bireysel siparişler her ürün için artırılacaktır zaman.

Standart modeller zaten çalışma ve özel ilgi bakım teslim olmayacak, zaman test yaptık.

Ama bu pencereler bireysel eskiz üzerinde kullanılmamalıdır anlamına gelmez. Onlar çok sıradışı özel evlerin cephelerinin bakmak ve standart kare daha kötüdür.

"Standart boyut dökme demir banyosu

ellerini tahtadan yapılmış olan Katlanır sandalyeleri, çizimler

arama

 • © Copyright 2015 - 2017 Bizim süpervizörü

  Simferopol ve Kırım Plastik pencere

  "Standart" - deneyimi 10 yıl ile Kırım ticaret ve üretim şirketi. Biz profil ve aksesuarları en büyük Rus tedarikçiler ile işbirliği ve uzun garanti en yüksek kalitede ürünler sunmak için mutluyuz. Ortağımız - Kırım üretici, fabrika "Estra". imal ve daha sonra yüklü bünyesinde kalite ve dayanıklı otomatik üretim üzerinde plastik pencereler.

  Sadece müşterilerimiz için:

  • mevcut Plastik pencereler için fiyatları ve balkon tasarımları - Her bütçeye uygun!
  • Nitelikli yaklaşım, deneyimi 10 yıl ile profesyonel hizmetler herhangi bir karmaşıklık zorlukları karşılamak için.
  • işletme Plastik pencere montajı, GOST uygunluk.
  • uzun vadeli garantisi ile desteklenmesi ürünlerimizin yüksek kalite.

  Kışın yazın serin hep sessiz ve güvenli, sıcak: Plastik pencere ve balkonların!

  Eviniz soğuktan değil, aynı zamanda sokak gürültüden sadece korunacaktır. TIHOPAKET ™ - antirezonanslı inşaat evinizin önüne bir sokak gürültüsü yoluyla çıkarılmıştır.

  kesinlikle zararsızdır olarak pencerelerde Güçlü kilitler, sen alerjiye neden olamaz çocuk ve çevre dostu profilin güvenliği için sessiz olmasını sağlayacaktır.

  Güneş enerjisinin yaklaşık% 60 özel bir kaplama ısı geçirmez cam sayesinde yansıyan. Bu etki geleneksel camlara göre 3 kat daha fazla etkili olduğunu kepenkler iş ile karşılaştırılabilir. Buna ek olarak, pencereler şeffaf ve gündüz doğal ışık ile karışmaz.

  Teplopaket ™ ısı kaybını önlemek, evinizdeki sıcak bir atmosfer oluşturmak için yardımcı olur. ısıtma cihazından tüm enerji benzersiz kaplama cam sekerek oda içinde kalır! ısıtma kaybı üzerindeki Tasarruf% 45 kadar olabilir!

  Simferopol ucuz plastik pencereler satın

  plastik pencereleri tesis Bu ikincil konut fonundaki veya yeni binalarda, ev veya yazlık bir apartmanda bir zorunluluk haline gelmiştir. Biz ithal analoglarının fiyatına düşük olmayan bir ucuz ve uygun fiyatlı pencereler, satın almak sunuyoruz. Aynı zamanda, ürünlerimiz çok daha ucuz malzemelerden pahasına indirimler sunulan çeşitli şirketlerin kalite rasprodazhnye modellerini aşıyor. Çok ucuz ürünler birçok tuzaklar ile doludur olabildiğince Kalıcı hisseleri her zaman kaçınılmaz arıza ve hatalara yol açar, karlı bir yatırım olmazlar.

  bizim Kırım'da plastik pencereler - Bu Kırım üreticinin bir bütçe versiyonu, iyi Kırım ve Rusya'nın açık alanlarda kanıtlanmış.

  bizim gizli durumu - yerli üreticilerin işletim doğrudan tedarik Kırım uluslararası standartlara göre yapılmış.

  Estra ürünleri fabrikası Rus misafirler ile sıkı uyum içinde imal. Servis ömrü - en ufak eleştiri olmadan bir kaç on yıl. Dayanıklılık için güvenilirlik ve kalite için kriter ve KBE profilini karşılayan GRUNDER ultraprozrachnymi gözlük, özellikle popüler üç bölmeli kutu.

  Ayrıca KAPILAR sunuyoruz: ofis, balkon, giriş.

  Siteden sipariş ederken, otomatik olarak% 3'lük bir indirim

  . Ben anlamak ve sipariş vermek istiyorum:

  © ilgili telif hakları dahil tüm haklar, sahiplerine aittir

  Plastik pencerelerin Standart boyutlar: Doğru seçim ve kurulum

  PVC pencereler uzun bir lüks olmaktan çıkıp, modern ev zorunlu nitelik haline gelmiş. onlar çok uzun hizmet ve çekici görünmek çünkü ek olarak, onlar, faydalı bir performans kitle var. Metal yapıların montajı pencere açma parametrelerini ve plastik pencerelerin standart boyutları bilmek çok önemlidir önce.

  Metal yapı imalatçıları, herhangi bir şekil ve boyutta bir pencere yapmak

  satın alma ve pencere yapımında o kısmı anlamalıdır pencereleri yüklemeden önce. Evin herhangi mimarisi aşağıdaki unsurlardan oluşmaktadır:

  • pencere - temel unsuru açma açılabilir ya da işitme ve diğer farklı özellikleri olduğu, farklı boyut ve şekle sahip olabilir. Plastik pencere için bir pencere açıklığının standart boyutlu yapı tipine bağlıdır;
  • geri akış - pencere çerçevesinin dış tarafına monte edilir ve yağmur suyunun çıkarılması için hizmet eder açıklığının detayı. gelgit kurulumu doğru sürümü - bu pencere çerçevesinin alt kısmının altına kenarına gelir. Bu nedenle, tamamen tonu altında yalıtım malzemesi tabakası içine su girmesini dahil olması;

  Metal plastik pencereler

  • denizlik - pencere çerçevesinin iç analog düşük gelgit. dış muadili aksine, tamamen dekoratif işlevi yerine getirir. pervazına genişliği evinizin duvarlarının kalınlığı bağlıdır. pencere pervazına ve pencere farklı malzemelerden imal edilebilir;
  • yamaçlar - tarafı ve pencere açıklığının üst kısmı. Gürültü ve soğuktan odayı izole yanı sıra dekoratif bir işlevi yerine iyi olan sandviç paneller, yeni PVC pencere Döşeme yamaçları kurarken.

  plastik pencere ve doğru ölçümlerin Türleri

  GOST göre, pencere boyutları belirli tasarımına bağlıdır. Pencerelerin ana türlerinin her biri kendi varsayılan ayarlarına sahip için bu vardır. Aşağıdaki tipi vardır:

  • Kör pencere;
  • eğin ve tek bir sayfa açtılar;
  • çift ​​kanat;
  • triküspit;
  • Balkon penceresi;
  • vasistas ile penceresi.

  Kanadın açılması yöntemiyle plastik pencere tipleri

  En popüler Modern evlerde seçenek çift kanat veya triküspit pencereye etmektir. Standart iki yapraklı tasarım parametreleri 130h140 cm içermektedir. Hruschevke ev veya diğer tip pencere boyutu seçilen PVC pencerelerin parametrelerini uymuyorsa, ancak büyütülebilir veya azaltılabilir. Tabii ki, bu senin pencere boşluğuna en uygun olacak pencerenin böyle boyutlarını seçmek için en iyisidir.

  Tuğla Kruşçev'e pencerenin boyutu açıklığı ve bir çeyrek ya da çeyrek ifade eder. doğru uygun parametreler pencere yapısı hesaplanması amacıyla, bir birinci yan duvarlar arasındaki aralığının ölçülmesi gerekir. Daha sonra, pencere genişliği montaj oluğunda yer alan boşluğun toplam genişlikten çıkarılmasıyla hesaplanır. her iki tarafta köpük için 20-30 mm'lik bir boşluk bırakmak gerekir.

  Sonra bu açıklık yüksekliği ölçülür. Elde edilen değerlerden çıkarılmıştır boşluklar ve tipik olarak 40 mm eşik, tahmini kalınlığı vardır. Plastik bir pencere pencere pervazına büyüklüğü daha küçük veya daha büyük tarafında bu rakam farklı olabilir, bu nedenle gerekli hesaplamalar cam kazanılmasından sonra yapılacak unutmayın.

  Hesaplamalar duvarın iç ve dış tarafı için yapılacaktır sonrası Plastik pencere ve bir çeyrek monte edilmelidir.

  plastik inşaat satın almadan önce pencere açma ölçümlerini yapmak gereklidir

  Faydalı İpucu! Gelgit uzunluğu pencerenin dışında bulunan açıklığın genişliğine eşit olmalıdır.

  PVC pencere ve parametre seçenekleri Standart boyutlar

  mevcut standartlara rağmen, plastik pencere boyutları tamamen keyfi olabilir. müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak, cari üreticileri farklı parametrelerle metal plastik yapılar üretebilir. popüler boyutlarda bir dizi vardır:

  • tek kanatlı pencere - 1150h1900 veya 850h1150 mm;
  • çift ​​kabuklu - 1150h1900, 1300h2200 veya 1500h1900 mm;
  • triküspit - 2400h2100 mm.

  1300h1350 - paneli Kruşçev'e pencerenin en büyük boyutu 1450 mm boyunda ve 1500 mm genişliğinde ve en az bir. tuğla evler ve bu parametrelerin modern binaların için değişebilir.

  Pencere açma düzenli ölçümler: - dış eğim genişliği B - bir iç eğim genişliği, S - pencere açıklığı, D içeri doğru genişlik - dış pencere açıklığının yüksekliği, e - üst iç için eşik yüksekliği - dikkate montaj profili, K almadan dış pencere açıklığının yüksekliği eğim, G - pencere pervazına yüksekliği

  Pencerelerin standart boyutlar pencere parametreleri ve monte edildiği odanın toplam alanının oranı gösterir GOST 30.674-99 yanı sıra SNP ile düzenlenir. GOST 24.699-81 göre pencere açıklığını ayarlar. Biz paneli evde yeni model içinde pencerelerin büyüklüğü bahsediyoruz, o zaman iki seçenek olabilir:

  • çift ​​kanatlı pencere - 1300h1400 mm;
  • triküspit - 2060h1400 mm.

  tuğla stalinok ayarları için pencere açıklıkları fazla 100-150 mm olabilir, nedenle PVC pencerelerin tam boyutları (genişlik ve yükseklik) satın almadan önce bilinmesi önemlidir. yanlış hesaplamalar durumunda Standart pencere açma, yapı malzemeleri kullanılarak inşa edilebilir. Pencerenin daha doğru boyutları daha az zaman ve çaba kurulumu harcanacak ve oda dışında gürültü daha iyi yalıtılmış olacak ve soğuk sezonunda ısı kaybına karşı korumalı, diyafram karşılık gelmektedir.

  Evlerin farklı türleri için standart pencere boyutları:

  Çatı penceresinin boyutunu hesaplarken varsayılan ayarlardan devam ama dikkate çatı eğim açısının almak da önemlidir gerekir. Pencerenin yüksekliği direkt olarak bu parametreye bağlıdır ve çatı kirişleri arasındaki mesafe pencere kutusu yaklaşık 4-6 cm geniş olmalıdır.

  kendi elleriyle yüklü plastik pencerelerde Yamaçlar: Video ve kurulum talimatları. Karşılaştırmalı karakteristikleri farklı bitirme seçenekleri pencere üniteleri, alçıpan montajı.

  Bilmeniz gereken pencerenin parametreleri nelerdir

  Eğer yeni pencereler yüklü değilse ayrıca tasarım parametrelerini etkileyecek işin pahasına, bir üçüncü taraf profesyonel hizmetler kullanıyoruz. Eğer kurulum fiyatını belirlemek için aşağıdaki bilgileri bilmeniz gerekir:

  • Yükseklik ve pencere genişliği;
  • yaprak tipi - kör ya salıncak;
  • kaburgalar sayısı;
  • cam türü - kamera sayısı;
  • açma mekanizması tip - bir döner ya da salınım Çıkış;
  • varlığı ya da ilave kaplamalar veya sineklik yokluğu;
  • donanım ve onun üreticisi türü;
  • uzunluğu ve çıkış genişliği;
  • pencere pervazına büyüklüğü ve yapıldığı materyal.

  Bütün bu veriler sadece işin karmaşıklığı ve süresine de camın tesisatın fiyatını etkileyen, ancak zorunlu değildir.

  Çatı penceresi parametreleri çatı açısına doğrudan bağlıdır

  Plastik bir pencere nasıl seçilir

  Ne olursa olsun tuğla veya panel tipinin bir evde bir pencerenin standart boyutta, bir satın alma yapmadan önce dikkat etmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Bize bunları aşağıda inceleyelim.

  Profil tipi - Modern PVC pencerelerin ana parametreleri. Şimdi piyasada profilin kendi versiyonunu sunduğu her biri üreticilerinin düzinelerce vardır. Kaliteli ürün - 40 yıla kadar garanti edilir biridir. Bu süre boyunca, profil çatlak ya da çekici bir görünüme kaybetmezsiniz.

  Ürün türü de kalınlığını etkiler, bu 68-84 mm olmalıdır, bu odadaki ısı etkili korunması için en iyi seçenektir. Bir ayrım sınıfı profiller (iç ve dış çeperleri, sırasıyla 2,8 ve 2,5 mm, kalınlığı), Sınıf B (2.5 ve 2.0 mm) ve C sınıfı (diğer tüm varyantları) arasında ayrım yapılmaktadır. Geçen sınıf konut binalarında montaj için uygun değildir. tüm şirketler uzakta ayarlanır profiline Faydalı ekleme - sintine şeridinde havalandırma modunda pencerenin su girişini önlemek için.

  Metal plastik profil 3-8 hava yastığı olabilir

  Faydalı İpucu! Bazı pencere üreticileri nesnenin sözde profilden ürünlerini yaptı. Onun tuhaflık da konut dışı binalarda monte edilmek üzere tasarlanmış olmasıdır yatıyor ve yüklemek için oturma odasında düşük olması nedeniyle sertlik ve ısı iletkenliği özellikleri ve olası bir hoş olmayan koku tavsiye edilmez.

  takviye - Plastik PVC pencere, aynı zamanda, profil içinde katılık ve yapısal mukavemet sağlayan bir metal parçası, gerçeğine adlandırılır. Eğer bir mıknatıs alıp çerçeveye eklemek gerekir - Tüm üreticiler takviye varlığı endişe, ama bu nokta oldukça basittir kontrol edin.

  kaliteyi inşa - ürünleri, ısı ve ses yalıtımı ve diğer birçok parametre dayanıklılık üzerinde doğrudan etkisi olan bir parametredir. Göz bu özellikleri belirlenen standartlara göre kalite, plastik pencere profilinin özellikleri uygunluğunu ve boyutunu kontrol kontrol etmek için gerekli olan, belirlemek zordur.

  inşa kalitesi bağımlı performans penceresinden

  kaliteli aksesuarları - Standart boyutta plastik pencerenin fiyat ölçüde daha iyi donanım, çünkü o kadar uzun sürecek, bu parametreye bağlıdır ve satın alma kullanmak için daha rahat olacaktır. Örneğin, temel kilit zaman açık flep ve tersi havalandırma modunun tasarımında çevirmez hatalı eylemdir.

  önemi kolları ve menteşe gibi, sundurma ve cereyansız çerçevesinin yoğunluğundan sorumlu montaj plakaları, varlığıdır. İyi bir seçenek - bir plastik kutuda metal aksesuarlar, geleneksel plastik modellere göre daha uzun sürecek bu.

  yamaçlar - Pencerenin performansı için önemli bir nokta. Tabii ki, onların elleriyle plastik pencereler için yamaçları yapabilir, ama aynı zamanda nüansları bir dizi bilmemiz gerekir. Örneğin, izole edilmiş sandviç panellerin küf oluşumuna karşı korunmuş ek yerleri var yapılan eğimler, ses ve ısı kaybı izole uygun bir düzeyde bulunur. ellerini yamaçlarda eklemler sıvı plastik ile mühürlemek için en iyi olduğunu göstermek plastik pencerelerin çeşitli video yükleme yamaçlarında.

  yamaçlarda eklemleri sıvı plastik ile kaplanması gerekir

  hava odaları sayısı - yüksek sesler ve soğuktan korunma etkiler parametresi. Plastik bir kutu içinde kameraların en az sayıda - 3 ve maksimum - 8 ama ikinci seçeneği çok nadiren 3-4 hava yastıkları ile, en popüler modeli kullanılmaktadır.

  miktarı ve cam kalitesini. Isıcam - camlardan bloklar sızdırmaz birbirine bağlıdır. blok cam paneli sayısı gücünü ve yalıtım özelliklerini etkiler. Ayrıca, modern pencerelerde sıklıkla ek özellikler çeşitli pencereler bulunur. Bu kızıl ötesi ışınlar yansıtan özel bir kaplama veya dayanıklı tripleks lamine cam olabilir. İkinci seçenek, özellikle dayanıklıdır ve bu cam kırık ise, o zaman bu, keskin parçalar oluşturmaz.

  kalite mühür - Bir pencerenin kapanması yoğunluğunu etkiler. ucuz seçenek ve contanın aşınma - bir lastik, daha sağlam bir madde - silikon ya da kauçuk. Bunlar sıcaklık değişiklikleri daimi ve uzun süreli kullanılması sonucu deforme edilmez.

  Kauçuk ve silikon contalar yüksek aşınma direncine sahip

  Standart boyutlu pencereleri tesis

  Eğer kendi kendine montaj için gerekli becerilere sahip ve tasarruf etmek istiyorsanız, o zaman metal ve plastik kutu elle monte edilebilir taşımaktadır. Bunu yapmak için, yukarıda açıklanan tüm ölçümler, o zaman alışverişe gidebilirsiniz. Çok önemli bir nokta burada - Sistem penceresini montaj düşünün. Bu sabitleme yapısının imal edilmesi aşamasında, ya da montaj düzleminde bir pencere çerçevesi tutturma, çerçeve üzerine monte edilmiş olan bir destek fikstür vasıtasıyla olabilir.

  Eski olarak neredeyse pencereleri sızdırmazlık kurulumda cam hasarı ve usulsüzlük riskini ortadan kaldırır, kendini montaj için daha kolaydır. Bu seçenek dezavantajı - bir geniş pencere ağırlık ve kendiniz yüklemek için yetersizlik. kapıların İkinci durumda pencereler kaldırılır ve çerçeve yalnız tüm işi yapmak için izin ayrı monte edilir.

  yalnız baş tamamen mümkün küçük bir plastik pencere montajı ile

  Kurulumu başlatmadan önce, pencere açılması önünde yer açmanız gerekir. Zemin ve mobilya kalın bir bez veya film yapımı ile örtmek için tavsiye edilir. Sonra bir pencere hazırlamak gerekir. Bir standart boyutlu pencere triküspid veya diğer ağır iş inşaat varsa, o ilk çerçeveden cam veya menteşeli pencere kanadını kaldırmak için gereklidir.

  Faydalı İpucu! Eğer bir pencere kör yüklerseniz, bütün tasarımın ağırlığı kendini yükleme için çok büyük olmadığından, bunu yapmak için gerekli değildir.

  cam ortadan kaldırmak için, bu paket sabitlemek için oluktan bir keski vyschelknut boncuk ile gereklidir. geri cam boncuklar yüklerken karışıklığı önlemek için, onlar işaretleme için gereklidir. Daha sonra, saçaklar, her kanatları çıkartılabilir tıkaç ve bükülmüş germe cıvataları menteşeli.

  Plastik pencereyi takmadan önce hazırlık çalışmaları

  Sonuç olarak, iç tarafın ankraj için delik açılması gereken bir çerçeveye sahip olmanız gerekir. Bunun için kullanın metal için bir matkap gerekir, çünkü plastik çerçevenin içinde bir metal insert bulunur. Genellikle, 8-10 mm çapında çapa cıvataları pencereyi sabitlemek için kullanılır.

  Özel kulakların yardımıyla sabitlemenin yapıldığı modeller vardır. Bu durumda, pencerenin sökülmesi gerekli değildir, tutturucuları çerçeveye basitçe sabitlemek yeterlidir.

  Yapının ısı yalıtım özelliklerini arttırmak için, profil çerçevesinin iç alanını bir montaj köpüğü ile doldurmanız önerilir. Kurulumdan önceki gün en iyisini yapın, böylece köpük sıkışır ve katılaşır.

  Pencere montaj plakalarının (kulakları) çerçevesine montaj

  Yeni pencere sıfırdan kurulmazsa, önce yeni pencereyi sökmelisiniz. parça her bir pençe ya da kazayağı kanca sonra çerçeve ve pencere çerçevesi, sökme kolaylığı için çeşitli konumlarda testereyle ve açıklıktan çıkarılabilir.

  Çerçeveyi söktükten sonra bir yalıtım tabakası ve sızdırmazlık maddesi çıkarılır. Onlarla birlikte yamaçların bir kısmı kaldırılır. İsterseniz yeni yamaçlar yüklemek istiyorsanız, eski yamaçları tamamen kaldırmanız gerekir. Pencere eşiği çimento altlığıyla birlikte sökülür.

  Bundan sonra tüm inşaat atıklarını toplayıp çıkarmalısınız, pencere açıklığının uçları düzleştirilir ve kir ve tozdan arındırılır ve yüzey astarlanmalıdır.

  gerek köpük çekirdek kullanımı ve duvarlara PVC sıkı tasarım su yalıtım tabakası koymak için çok Standardına göre, ahşap bir binada pencere açıklığının büyüklüğü, ortak standartlara farklı olabilir. Özel durumlarda, ahşap bir pencere kutusu ekleyerek pencere açılmasını güçlendirmek gerekebilir.

  Eski bir ahşap pencerenin sökülmesi

  Plastik pencere tesisi

  Pencerenin PVC profilinden montajı birkaç aşamada gerçekleşir.

  Pencere açılımının alt ucunda ahşap veya plastik bir tabaka bırakmanız gerekir. Yüzeylerin tepeleri aynı yatay düzlemde olmalıdır. Çerçevenin kenarlarının altına ve ortasına yerleştirilmelidirler.

  Üst kattaki üstten, seçilen montaj seçeneğine bağlı olarak tüm pencere yapısı veya sadece bir çerçeve monte edilir. Çerçeveye yerleştirilen destekler, ankrajın kendisinin yapının tam ağırlığına dayanamaması nedeniyle temizlenmesi gerekli değildir.

  Açılma, kenarlardaki duvar ve pencere arasında sürülen mandallarla kapatılır. Kenarlara daha yakın olması gerekir, aksi takdirde ortadaki çerçeve kıvrılabilir. Mandallar sürüldükten sonra, pencerenin yatay düzlemi bina seviyesini kullanarak kontrol edilmelidir.

  Yararlı tavsiyeler! Yapıyı yatay veya dikey olarak monte etme doğruluğunu ölçmek için kabarcık önemli bir hata üretebileceğinden su seviyesini kullanmak en iyisidir.

  Çift camlı pencereli broşür oldukça ağırdır, bu yüzden birlikte monte edilmelidir

  Yukarıda anlatılan işleri yaptıktan sonra doğrudan pencerenin sabitlenmesine geçin. bağlantı çerçevesi vasıtasıyla ise, duvar delinmelidir önceden delinmiş delikler içinden bir delgi kullanılmaktadır ve daha sonra çapa sokulur, ama tamamen bükülmüş değil. Montajı çerçevenin altından başlayın; bundan sonra dikey seviyeyi kontrol etmeniz gerekir, böylece bağlantı elemanlarını tamamen sıkabilirsiniz. Ancak çapayı çok fazla sıkmayın, aksi takdirde çerçeve deforme olabilir.

  Pencerenizin modelinde özel sabitleme plakaları varsa, demirleri sabitlemek için kulakları vardır. Bağlantı kolu, kulakçık duvara tam olarak oturacak şekilde bükülmelidir. Tıpkı çerçeve içine sabitleme durumunda olduğu gibi, önce alt parçayı ve daha sonra üst kısmı sabitlemek gerekir.

  Yapının kurulumunun ayrı bir aşaması su tahliye tesisatıdır. Pencerenin dış kenarı boyunca uzanan özel bir oyuğa yerleştirilir ve sonra ek olarak soluklaştırılır. Bazı modellerde, pencere çerçevesini vidalara takma seçeneği bulunur.

  Sallanan kapının menteşelere yerleştirilmesi

  Çerçeve açıklığa vidalı kaldıktan sonra yapının montajına devam edebilirsiniz. Bunu, pencerenin sıralamasının tersi sırayla uygulayın. Diğer bir deyişle, ilk cam, çerçeve içine sokulur; cam boncuklarla sabitlenir, ilk üst ve alt, daha sonra yan camlar. Bağlayıcıları kenetleyinceye kadar kauçuk bir çekiç kullanabilirsiniz, böylece cam ve çerçeveye tam olarak zarar vermezsiniz. Bundan sonra sallanan kanatlar yerleştirilir, normal seyri ve kapanış yoğunluğu kontrol edilir.

  Standart olmayan boyut ve şekillerde plastik pencerelerin test edilmesine özel önem verilmektedir.

  Standart boyuttaki pencere açıklığındaki yapının boyutlarına ideal bir şekilde yerleştirildiğinde bile, montaj ek yerlerinin ek sızdırmazlığını yapmak gereklidir. Bunun için yeterli seviyede ısı yalıtımı sağlayabilen geleneksel bir poliüretan köpüğü kullanılır. Köpük, sonunda dış ortam ile temasından yalıtım özelliklerini kaybedebileceğinden montaj köpüğünün üstünde özel bir hidrolik bariyer oluşturulmalıdır.

  Montaj derzlerinin düzgün şekilde sızdırmazlığı şeması

  Böyle bir bariyer düzenlemek basittir - bunun için, bu amaçlar için özel bir buhar bariyeri bandı pencerenin içinden yapıştırılmıştır. Ve dıştan, buhar geçirmez, nem geçirmez membran yapıştırmanız gerekir; bu, sadece köpük tabakasını nemden korur, aynı zamanda ısıtıcıdan çıkarılmasını sağlar.

  Pencerenin alt iç kenarında özel bir köpük su yalıtım bandı yapıştırılır.

  Pencere eşiği, pencere açıklığına girmesi ve pencere çerçevesinin altına sığması için kenarlarından kesilmelidir. Kenarları 50-100 mm arasında duvara gitmeli ve eğim açısı odaya hafifçe yöneltilmelidir. Eşik altındaki alan bir montaj köpüğü ile doldurulur veya çimento harcı ile doldurulur. İnşaat, çerçevenin içine vidalanan kendinden kılavuzlu vidalar kullanılarak sabitlenir.

  Yararlı tavsiyeler! Pencere tamamen kurulduktan sonra, montaj köpüğü tamamen sertleşene kadar bir başka günü beklemek gereklidir. Ve bundan sonra kapıları açmaya ve donanımın çalışmasını kontrol etmeye başlamak mümkündür.

  Pencere eşiği yüklendikten sonra, özel bir bantla ek buhar bariyeri yapabilirsiniz

  Plastik yamaçlar, yüksek performansı ve kurulum kolaylığı nedeniyle çok popülerdir. buradaki avantaj yamaçları yapılır PVC paneller, plastik pencere malzemeye uygun zamanda, yani sıcaklığı düşer ve ek stres yaratmaz aynı genişleyen pencere profili.

  Pencere açılımının standart boyutu ile aşağıdaki eğilim dizisi izlenirse sadece birkaç saat içerisinde bir eğim oluşturulabilir:

  1. PVC panelden, gerekli uzunluk ve genişlikte şeritleri kesmeniz gerekir.
  2. Eğim önceden temizlenmiş, daha sonra paneller sıvı çivi kullanılarak yerine takılmıştır.
  3. Panel, ek bileşenli bir köşe ile donatılmış özel bir raf kullanılarak istenilen konuma sabitlenir. Veya daha ucuz bir seçenek kullanabilirsiniz - ahşap çıtalar, bir inşaat zımbası kullanılarak bağlanmıştır.
  4. Duvardan yukardaki eğim arasındaki uç, özel plastik köşelerle kaplanmıştır. Duvar kağıdının ömrünü pencerenin yakınına uzatırlar.

  Bir sandviç panel kullanarak bir eğimin monte edilmesi şeması

  Herhangi bir PVC panelin eğimi monte etmek için uygun olmadığını unutmayın. Malzeme, doğrudan güneş ışığına, sıcaklık değişimlerine, yüksek neme ve mekanik hasarlara uzun süre maruz kalmaya karşı dayanıklı olmalıdır. Tipik olarak, bu özellikler genişletilmiş polistren ve PVC içeren bir sandviç panele sahiptir. Isı geçirmiyorlar, mantar ve küf oluşturmuyorlar, güneşten sarıya dönmüyorlar ve ateşte çatlamıyorlar.

  Plastik pencerelerin tipik arızaları ve bunların ortadan kaldırılma yolları

  Pencere tasarımı ne kadar yüksek olursa olsun, er ya da geç küçük sorunlar var. Onlardan nitelikli uzmanların yardımıyla veya kendiniz atabilirsiniz. Kendi kendine onarım yapmak isterseniz, çalışma sırasında ortaya çıkabilecek ortak sorunların farkında olmalısınız.

  Tutamağın onarılması ve değiştirilmesi - Herhangi bir özel beceriye veya alete ihtiyacınız olmayan en basit seçenektir. Yeni bir donanım satın almak ve eskisini sökmek yeterlidir. Bunu yapmak için kolun altındaki plakanın altındaki vidaları sökün. Bundan sonra sökülmüş parçanın yerine yenisi takılır.

  Sapın değiştirilmesi, kendi elleriyle gerçekleştirilebilecek basit bir işlemdir.

  Havalandırma konumundaki regülatör plakasını ve regülatörün kendisinin de değiştirilmesi kolaydır. Pencerenin kendisi ile aynı üreticiden aksesuar satın almak en iyisidir.

  Kol, açık konumda sıkıştı. Bu tür bir arızayı gidermek için önce donanım markasını bulmalısınız. AUBI'nin tutamaklarında sapın altına, yaylı ince bir çelik plaka bulmalı ve pencere yaprağı kapalı olarak contaya karşı bastırmalısınız. Başka bir üreticinin kaleminiz varsa, plaka yerine metal bir tabla bulacaksınız, bunlarla aynısını yapmalısınız.

  Sopa sıkışmaları. Bu problem popüler WD-40 gresiyle kolayca ortadan kaldırılabilir. Mekanizmanın tüm hareketli parçalarını ve bağlantılarını işler. Elbette, bunun üstesinden gelmenin en iyi yolu, tüm ayrıntılara erişebilmeniz için önce sökülmektir.

  Sızdırmazlık malzemesinin altından vidalayın eksantrisi ayarlayarak elimine edilir. Her bir aksesuar markası için bu işlem kendi özelliklerine sahip olabilir.

  Plastik pencere eksantrisi ayarı

  Menteşe tarafındaki taslak. Bu sorun, ya pencere yanlış kurulması ya da fabrika reddinin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Onu ortadan kaldırmak zor, ama mümkün. bir keski boncuk kaldırmak kullanarak bunu yapmak için, daha sonra cam 4-5 mm kanat pencere itme ve normal aralığından üretilebilir elde edilen aralık ev yapımı plastik levha içine yerleştirilmiş. Böyle bir plakanın kalınlığı, çift camlı camın kalınlığı ile aynı olmalı ve kenarları içerideki camlara asla yaslanmamalıdır.

  camın değiştirilmesi tamamen. Onarım Bu tür oldukça karmaşıktır ve bunun uygulanması ve özel araçlar kümesi için belirli beceri gerektirir, bu nedenle onların yeteneklerine güvenen değilse, profesyonellerden yardım almak daha iyidir. Eğer her şeyden önce cam boncuklar ayırın ve sonra çerçeveden cam kaldırmalısınız alışverişi için.

  yeni paket bir azalma ile ayar plakası üzerine monte edilmiş ya da kanatların doğru geometrisi elde edilebilir miktarını artırmak edilir. Daha sonra ters ayrım gidiş sırlı.

  cam içi boş kanat Plastik pencerelerin değiştirilmesi

  Faydalı İpucu! giderme PVC pencere ve internetten görüntü talimatlarını kullanmanız gerekir zaman. Kural olarak, açıkça detaylı ve tüm yedek kolları süreçleri ve taslaklar ortadan kaldırmak için cam ve zinde cam yoğunluğunu ayarlayarak gösterir.

  Neden dikkate plastik pencerelerin standart boyutları almak gerekiyor

  büyüklüğü ve plastik pencerelerin fiyat - İlgili şeylerin, yani tipik boyut tasarım size özel daha ucuz mal olacak. Eğer perakendeci başvurmadan önce bu dayanarak, dikkatlice ölçüm yapmak gerekir. Ayrıca, pencere açma boyutunu bilerek, eviniz için doğru olan pencere modeli belirlemek mümkündür.

  Evinizin veya daire için PVC profilleri pencereler seçimi, sen önemli bir çok avantaj olsun. Örneğin, güvenilir bir sokak gürültüden evlerini, nedeniyle plastik pencere yüksek enerji tasarrufu özelliklerine ısıtma tasarruf iç cazip görünümlü elemanını almak izole. Buna ek olarak, metal plastik pencereler böylece bir kez böyle bir tasarım yüklemeden, ahşap uzun ömürlü farklı, birkaç yıl, pencerelerin değiştirilmesi düşünmek mümkün değil.

  Metal ve plastik penceresinin yeterli kapalı bir ses ve ısı yalıtımı sağlayacak

  Kaliteli kurulumu için o evin panelinde, tuğla ya da diğer tip standart boyutlu pencere bilmek çok önemlidir. Binaların farklı varyantları için pencere açıklıklarının boyutu önemli ölçüde değişebilir ve tam sayıların emin değilseniz, o kendi başlarına ölçümlerini yapmak veya deneyimli profesyonellerin hizmetlerini kullanmak daha iyidir. Yani İhtiyacınız pencerenin tam modelini veya sipariş alabilirsiniz.

  bağımsız plastik pencereler ayarlayın: Video talimat

  değiştirme tipleri, özellikleri ve özellikleri: Plastik pencereler için kompaktör

  iç kapılar Standart boyutlar. yapıların doğru ölçülmesi

  Yağmur yağmursuyu drenaj için girişler: Amaç, türleri ve doğru montaj

  Mutfakta Asma tavanlar. Tasarım. Fotoğraf çözümleri. uygun ereksiyon

  Bağlantı şeması ağına 220 bandı LED: Doğru aydınlatma yüklemesini

  Bütün mekaniği inşaat büyük asla darbeler, mükemmel pencereleri görüyor. Soğuk dondurma yoktu. Cam atermal gerçekten çok rahat sıcağında onlarla (kendi enerji tasarruflu adı) alır. Evin ahşap ise, ben kapı ve pencereler, elbette kereste 150h200mm pahalı, ama asla şey zazhmot ve yürüme olmaz üzerinde okosyachke, güçlü okosyachku yapar.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  97 − 93 =