Penoblok fotoğraf

Bir ev inşa etmek köpük bloğunun boyutları - özellikleri ve köpük beton özellikleri

19. yüzyılda bile konuşurken köpük blokları Birincisi, yeni malzeme gözenekli bir yapıya sahip kurulduğu. Sonra, çünkü bileşenlerin yüksek maliyeti ve teknoloji kusur betonun yeni bir form yaygın değildi. Biz 20. yüzyılın ortasında kendisine döndü ve o zamandan beri köpük güvenle özel evlerin yapımı için geleneksel duvar malzemeleri ile rekabet eder.

karakteristikleri, özellikleri ve beton blokların boyutları göz önünde bulundurun.

Köpük - gibi hafif hücresel beton kategorisine aittir Bu düşük yoğunluklu (300-800 kg / m3) sahiptir. imalat sırasında ve yapısında beton köpüklü özel katkı maddeleri, kapalı gözenekleri (kabarcıklar) oluşturulur. Buna bağlı olarak, beton bloklar, yüksek yalıtım özellikleri ve yeterli mekanik mukavemeti düşük hacimsel ağırlığa sahiptirler.

 • Duvarların yapımı. iyi özel evlerin taşıyıcı duvarların yapımında kanıtlanmış yüksek yoğunluklu beton bloklar;
 • Cihaz bölümleri ve yüksüz bir sabit duvar;
 • ısı ve ses duvar, zemin ve çatı.

Üreticiler köpük blokları özelliklerinin iyileştirilmesi ve onların zayıflıklarını ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Farklı katkı maddeleri, yeni özelliklere sahip olan bir malzemenin elde edilmesine olanak sağlamaktadır. Köpük beton pazarı için yeni şunlardır:

 • strafor. Bu materyalin bir özelliği üretiminde köpük kırıntı eklemektir;
 • Claydite. genleştirilmiş kil granül dolgu maddesi rolü;
 • Arbolit (drevobeton). Malzeme tarif ağaç yongaları (çip) ilave özellikleri;
 • fibropenobetona. elyaf (geleneksel köpük bloktan daha fibropenoblok 5 kat daha güçlü) - Köpük beton takviye fiberglas kullanılarak gerçekleştirilir.
 • Köpük beton ufalanmış (500 ruble / 0.7 m³) zemin altında katı izolasyon olarak kullanılır.

köpük çeşitli

Köpük blok durumu standartlarına göre düzenlenir:

 • GOST 25485-89 "Beton hücresel"
 • GOST 5242-76 "hücresel beton izolasyon Sözleşmesi"
 • / M3, en az 400 kg'dan yalıtıcı köpük ürünün hangi özelliklere sahip küçük hücresel beton duvarın GOST 21520-89 'blok",.

Köpük beton üretiminin Teknoloji

köpük imalat tekniği bilinen üç çeşitli yollarla ile karakterize edilir:

 1. geleneksel. son çimento bulamacının klasik yönteme göre bir köpük jeneratöründen beslenen köpüktür. Karışım karıştırıldı. Bu en güvenilir teknoloji yapılmış Köpük;

 • Kuru mineralizasyon yöntemi. Bu yöntem, kuru karışım bileşenlerine köpük besleme içerir. Daha sonra, bileşim, bir su, küçük bir miktar ilave edilir. Bu durumda, sürekli üretim hazırlanan blok;

 • barotehnologii yöntem. Burada, köpük yapıcı madde, su ile karıştırılmış ve daha sonra, bileşen parçalarına beslenir. Bu yöntem, basınç gerektirdiğinden, özel basınç odası kullanılır.
 • Ne olursa olsun teknoloji, bireysel köpük blokları, her köpük bloğu içine kapalı bir gözenek yapısı sağlar üretti. Yani havalandırılmış köpükten ana farktır.

  Köpük beton blokları - bu pazarda talep ve bina duvar malzemesi imalatı ucuz, bu yüzden her bölgede elinden geleni üreticileri var.

  üretim tesislerinin iyi değerlendirmeleri kullanıcıları arasında:

  1
  • OOO "tecrit Ural Tesisi"
  • Buhar beton ürünlerin Saransk Tesisi
  • LLC "Köpük-Pikalev", LLC "Alvik"

  Köpük beton teknik özellikleri

  Ne bir köpük blok daha iyi olan bir ev inşa etmek seçilir?

  Doğru seçim teknik özellikleri ve özelliklerine göre yapılmalıdır.

  1. Köpük yoğunluk (kütle yoğunluğu)

  havalandırılmış beton bloklar yoğunluğu parametresi (sınıflandırma) 4 işaretleri ayrılır:

  • Yapısal olarak, gözenekli blok - D1300-1600. yoğunluğu 1 300-1 600 kg / cbm. karakteristikleri GOST tarafından düzenlenmiş değildir, böylece Bu tür köpük, ticari olarak üretilmez. bloklar itibaren böyle yoğunluk kat sayısına herhangi bir sınırlama olmaksızın, binaların yıkılması olabilir;
  • Yapısal beton bloklar - D900-1200, 900-1 200 kg / m, kilo 39-47 kg standart çözünürlükte bir yoğunluğa sahip bulunmaktadırlar. Çok sağlam sıkıştırma iyi direnç birimi, ancak ek yalıtım gerektirir. İzin çok katlı bina.
  • İnşaat yalıtımlı blok - D600-800, 600-800 kg / m, kilo 23-35 kg standart çözünürlükte bir yoğunluğa sahip. en dengeli tip köpük blokları - taşıyıcı duvarlarının yapımı için yeterli bir mukavemete sahip ve ısı yalıtımı optimum düzeyde vardır. Aktif az katlı özel yapımında kullanılan.
  • Isı yalıtım blokları - D300-D500, Köpük yoğunluğu 300-500 kg / m, kilo 11-19 kg standart çözünürlükte. Nedeniyle yapıda gözenekler ve buna uygun olarak yüksek hava doygunluğu çok sayıda, düşük bir termal iletkenliğe sahiptir. Ama bir ısı yalıtım katmanı olarak sadece kullanılan ancak düşük güç, var.

  Ne olursa olsun, tüm beton bloklar yoğunluğunun aynı boyuttadır.

  Yoğunluk, belirli bir ağırlık malzemenin (çimento, kum, bir köpükleştirici madde, bir sertleştirici) ile belirlenir ve genellikle köpüğün 1 metreküp yoğurma ağırlığı tespit edilmiştir.

  Tabloda gösterilen özel yapımında en popüler olan sınıf D 600, D 800 bileşenler.

  Teknik köpük blokları (yoğunluk, kuvvet sınıfı ve sıkışma mukavemeti) tabloda özetlenmiştir

  Köpük bloklarının teknik özellikleri (don direnci, ısıl iletkenlik, su buharı geçirgenliği)

  Teknik beton blokların özellikleri (nem etkisiyle sertleşme terimi, 1 metre küp bir ağırlık)

  neminin arttırılması ile, köpük blok indeksi artar ısı iletkenliği nemde bir artış, ısı iletim hızı artar, köpük bloğu kabiliyeti uygun ısı azalır muhafaza bilmek gereklidir.

  www.moydomik.net site için hazırlanmıştır

  Hava geçiren farklı köpük form faktörleri çok daha küçük bir çok çeşitli (boyut) temsil etmektedir. Bu mevcut arasında:

  Standart köpük blok (klasik, basit)

  Duvar ve bölme ayrılır Dikdörtgen beton bloklar,. Farklı boyutlarda (farklı genişlik ve uzunluk ve yükseklik genellikle aynıdır).

  Standart köpük blok (yapısal, duvar) Duvarda köpük blok duvar

  Cihaz iç bölümleri için dar panel.

  septum penoblok Duvarda septum köpük blok

  U beton blokları (oluk, II ya da V-şekilli blok)

  Döşeme ağları ahşap kirişlerin kalıcı kapı ve pencere ağ-yapıların üretimi için kalıp, aynı zamanda destek aygıtı için kullanılır.

  Tablodaki Özellikler, boyutlar ve fiyat U köpük blokları

  U beton bloklar: özellikleri, boyutları, fiyatlar

  Lego küp şeklinde köpük bloğu -, piyasada bir yenilik, olukların (dil ve oluk sistemi, tuğla kenetlenme) ile blok. alçı bölme bloklarının kullanımı, olası kalite sımsıkı iki bitişik ve altta yatan köpük blokları sağlanmasını mümkün kılar. Dahası, üreticinin tavsiye duvarcılık o harçsız, yani kuru. Lego blokları duvarcılık dikey takviye için dahili boşluklar var. Bunun bir sonucu olarak, takviye taşıma kapasitesini sağlayan duvarları içinde monolitik sütun kurdu.

  Teknoloji, farklı üreticilerin yüzden Lego köpük blokları boyutları değişebilir olmayan yeni ve şimdiye kadar hiçbir standartlardır. Tipik haliyle, 500h250h250 mm, 100 mm, iç delik çapına boyutlar. D600 yoğunluğu.

  Boyutlar Lego köpük blok Lego köpük blok görüntüle Döşeme Lego köpük bloğu Ligasyon Lego köpük bloğu Ligasyon Lego köpük blok - 2 Lego köpük blok Evi Penoblok-Lego Köpük bloklarının döşeme Lego'nın

  köpük bloğu 3. Boy (standart)

  İyi köpük beton bloklar gerekli şekli ve kesin boyutlara sahip olmalıdır.

  evin yapımı için, köpük bloklarının boyutları GOST 25.485-89 ile düzenlenir. Tolerans +/- 1 mm'dir.

  Beton bloklar tipik boyutları:

  • duvar, köpük bloklarının ölçüleri (dış yatak) 200h300h600 mm (yapı taşları).
  • duvarların (iç, dahili) 100h300h600 mm (bölme blok) için köpük blokları boyutları.

  Standart boyutlu köpük beton bloğun ağırlığı Tablo l'de gösterilmektedir

  Standart boyutlu köpük bloğu ağırlığı

  Köpük blokları D600 - ağırlığı (ve bir blok kübik metre) boyutları ve

  Köpük blokları olmayan iade kaplardır paletler (standart ve Euro) üzerinde sevk edilir. Onların sayısı palet üzerinde olduğunu (palet) ve kaç tabloda gösterilen küp parçaları

  6. köpük bloğu rengi

  Köpük beton blok açık ya da koyu bir gölge ile tüm yüzey boyunca düzgün bir gri bir renge sahiptir.

  Sınıf - iyi bir geometrisi olan bir kalite köpük blokları, tam GOST uygun, Sınıf II hafif köşelerde ve yüzeyi boyunca yontma edilebilir.

  8. Belgeler (köpük bloğu için belgesi)

  köpük bloğu, kalite sistem (uygunluk, sağlık, ateş, yangın testleri) ile teyit edilir.

  Köpük beton blokları ambalajlar palet üzerinde ve amacı filmi, paketlenmiş sattığı - nemden köpük korumak için. Hatta karanlık bir yerde yağış, köpük yerden veya havadan nem "çekme" olabilir. ambalaj eksikliği - bir fırsat satın advisability düşünüyorum.

  Tabloda listelenen pazar liderlerinin köpük beton bloklar için yaklaşık fiyatları

  Köpüklü blokların dışında bir ev inşa için iyi bir materyal - O köpük sonucuna varılabilir. temel parametrelerin bilgi size bölgede bir özel kullanım için uygundur malzemeyi seçmek için izin verir.

  Yorumlar (0)

  Kendi elleriyle bir ev inşa Bilgi projesi. Malzemelerin Tam veya kısmi kopyalama yöneticisine anlaşmada mümkündür

  Özellikler, boyutlar ve köpük bloklar fiyatları

  Beton bloklar - kendi özellikleri ve özellikleri nedeniyle, modern inşaat sağlam gerçekleşti nispeten yeni bir malzeme. harç, su, kum ve özel bir köpük yapıcı maddenin blok üretir. Beton blok kullanımı yüksek ısı ve binaların ses yalıtımı ve boyutları ve köpük bloklar fiyatları en kullanışlı ve uygun fiyatlı yapı malzemelerinin biri haline çeşitli sağlar.

  Köpük blokları nedeniyle eşsiz teknik özellikleri, kullanılabilirliği ve yüksek çevre performansı popülerlik çok aldık

  Köpük beton bloklar avantajları

  dezavantajları da vardır gerçeğine rağmen, profesyoneller bu en popüler malzemelerini elde etmek mümkün beton köpük. Köpüklü blokların daha olumlu özelliklerini düşünün:

  • Yüksek mukavemetli malzeme - sorunsuz beton bloklar Onların sıkıştırma gücü, 3.5 MPa 5 MPa arasında değişir üreticisinin marka ve teknik amaca bağlı olabilir 9'a m'ye kadar binaların inşası için kullanılabilir ;.

  Köpük beton blokları mükemmel ısı ve ses yalıtım özelliklerine sahip

  • düşük yoğunluklu - 2-4 kat daha az yoğun beton bloklar, örneğin, genleşmiş kil. Bu büyük ölçüde nakliye, depolama ve bunlarla çalışma sürecini kolaylaştırır. 400kg / pratik masif ahşap yoğunluğu 1600kg / m, m'nin Bu malzemenin teknik parametreler;
  • düşük ısı iletkenliği - bu yapı malzemesinin ana avantajlarından biridir. Bunların ısı yalıtım özellikleri kil tuğlalar daha köpük blokları birkaç kat daha fazla. 80 cm, 60 cm ila kalınlığında, tek bir sıranın köpük blokları ile kaplı standart çeper, tuğla gibi ısı korur;

  artan Köpük beton blok yapısı

  • Yüksek ses yalıtım malzemeleri - beton bloklar kadar mükemmel ses absorbe, gözenekli yapıya sahiptir. Gürültü büyük şehirlerde, - sabit bir tahriş edici, diğer yapı malzemeleri üzerinde büyük bir avantajdır;
  • malzemenin yüksek nem direnci - onlar açık gözenekleri yok ki belirlenen standartlara uygun olarak, beton bloklar üretilmektedir. Bu nedenle onlar fazla 7 gün boyunca suda kalmak saklı kalmak koşuluyla, mümkün;
  • dona karşı yüksek direnç - malzemenin tüm gözenekli yapısı, çok düşük sıcaklıklara karşı direnç sağlar. mikro gözenekler su içinde donma ya da köpük bloğuna bir hasara neden olmadan geçirmek;

  Nedeniyle köpük bloklar düşük yoğunluğa işlemek için yeterince basittir

  • yüksek yangın dirençli malzeme - beton bloklar, yanmaz yanma işlemini desteklemez. Ayrıca, blok bir yangın direnci ve 8 saat için onu sınırlandırmak mümkün bulunmaktadır. Hatta, çok yüksek sıcaklıkta bir ısı akışı böyle ise, salgılanan maddeler toksik olmayacak ve çevreye zarar vermeyecek;
  • Homojen malzeme yapısı - malzeme kalınlığı boyunca olan küçük gözenekli yapısı nedeniyle, bu gibi birimler kesme ve hatta shtroblenie, delme gibi herhangi bir mekanik işleme tabi tutulabilir.

  Köpük beton blokların evin 3D tasarım

  Şu anda, bu inşaat malzemesi yaygın kullanılır:

  1. herhangi bir karmaşıklık yapılarının, hem de yük taşıyan duvar montajı. En yüksek yoğunluklu Bu amaçla malzemeler.
  2. Isı yalıtım ürünleri ve tasarımları inşaatı, yük taşımayan. Bu durumda, istenen yoğunluk 600-1100 kg / m arasında değişir.
  3. ısı yalıtım ürünlerinin oluşturulması ve Kat ısı yalıtımı. Bu madde için göstergeler yoğunluğu en yüksek yalıtım özellikleri, çünkü bu durumda, en az düzeyde olmalıdır.

  Köpük beton blokların Olumlu özellikleri

  Beton bloklar veya Gaz bloklar. Hangisi daha iyi?

  Köpük blok veya gazoblok: Nasıl yapımı için iyi olduğunu biliyor musunuz? gözenekli malzemeden - Ve sonra, başka Gazbeton. Ama ayırt edici özellikleri bir dizi var. tercih Hangi seçeneği anlama, sen kabul edilir ve aralarındaki farkları değerlendirdi olabilir.

  köpük bloğundan görsel olarak ayırt Gazoblok çok basittir:

  1. köpük blok pürüzsüz, düz yüzey ışık rengi vardır.
  2. Gazoblok bir rahatlama, pürüzlü yüzey beyaz sahiptir.

  Biz gazoblokov ve köpük bloklar dahil edilir, hangi bileşenlerin anlamak zorundadır Öncelikle. Ya kendi özelliklerine farklılıkları belirler.

  Ve Gaz bloklar ve beton bloklar - bir ev inşa için mükemmel bir seçim

  Köpük bloklarının bileşim şunları içerir: su, çimento, kireç, üretim atıkları, örneğin maden eritme ocağı cürufu, ve tabii ki, bileşenler bir köpük oluşturur. Çoğu zaman bu bir sülfür lye olduğunu.

  su, silika kum, çimento, kireç, alüminyum macun: gerekli gazoblokov imalatı için. Bu eleman bir sağlık tehlikesi gibi birçok imalat sürecinde son bileşenin kullanımı konusunda dikkatli oldular. Ama onun parçacıkların işleme çözülür sırasında, bu nedenle hazır birimler bir tehdit taşımaz olduğunu bilmek önemlidir.

  Bu malzemelerin üretimi de önemli farklılıkların bir dizi ve farklı özelliklerine bunun nedeni vardır.

  Çeşitli yapı malzemelerinin karşılaştırmalı özellikleri

  Köpük bloklarının üretimi Özellikleri:

  1. Tüm bileşenler bir özel köpük dolgu ilavesi ile karıştırılır. Beton ve köpük Karıştırma mekanik oluşur.
  2. nihai bileşimin katılaşma in vivo olarak oluşur.

  Köpük bloklarının üretimi - pahalı olmayan bir yöntem. genellikle iş kurmak isteyen orta düzey girişimciler için alınan, ancak çok iyi yapı malzemeleri için gereksinimleri usta değildir nedeni budur. Sonuç olarak - bitmiş ürünler çoğu zaman boyutu ve pürüzlü yüzeyinde belirgin farklılıklar vardır. Bu olumsuz duvarcılık kalitesini etkiler.

  Köpük beton blokların Mini üretim

  Üretim gazoblokov Özellikleri:

  1. gözenekli yapı - ana bileşenleri arasındaki kimyasal reaksiyonların bir sonucu.
  2. otoklav kurulum İşleme bitmiş ürünlere ekstra güç verir.

  Gazbeton Üretimi - ekipman gerektirir, bu nedenle sadece uzman tesislerinde bu tür birimleri üretmek pahalı bir süreç. Tüm ürünler büyük ölçüde kolaylaştıran ve daha fazla inşaat hızlandırır, hangi neredeyse mükemmel elde edilir.

  Beton bloklar, Şema üretimi

  • Kapalı gözenekleri ve daha az nem emme sahiptir;
  • malzemenin daha düşük maliyetli.
  • Daha dayanıklıdır;
  • daha iyi yalıtım;
  • üretilen ürünlerin daha kaliteli.

  Eğer gereken bir şey - Yani, dayanıklı bir ev, gaz beton inşa etmek için önemli yatırım için hazır olmadığını bulunmaktadır. Pahalı? Evet. Kalitatif olarak? Ayrıca evet. Ama köpük bloklar seçimine gereken ilgi gösterilmelidir yanı sıra harç yardımı ile küçük hatalar hizalayarak, unutmayın, siz beton gibi hemen hemen aynı kaliteli malzeme olsun, ama aynı zamanda önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

  Köpüklü blokların özel bir evin yapımı

  Sadece boyutu ve her biri köpük blokları fiyata sunduğu global ağı okumak - bu çok basit Bkz. köpük veya Gazbeton - - daha iyi olduğunu kesin Say zor olduğunu, ancak her durumda, her iki malzeme yapımı için mükemmel bir seçenektir.

  malzeme seçimi. Boyutlar ve köpük bloklar fiyatları

  Genellikle dikkat ilk şey - bir köpük beton bloklar, boyut ve fiyat seçerken. Nasıl onları gezinmek ve kaliteli malzemeyi seçmek için?

  Köpük blokları farklı boyut ve şekillerde olabilir

  oluşturmak için duvarları ve iç bölümleri için - Uygulamaya bağlı olarak, bloklar iki geniş gruba ayrılabilir. İlk durumda köpük blokları 20h30h60 kullanılması önerilir. Birim Fiyatı gücü ve paket belirtilen ısı yalıtım özelliklerine bağlı olacaktır. 2650 ruble dan - bloklardan biri metreküp maliyeti.

  İç duvarların yapımı için geleneksel olarak kendi fiyat bkz 10h30h60 blokları kullanılmaktadır biraz daha düşük -. 1800 RUR / m³ itibaren.

  üretici, boyut ve köpük bloklar fiyatlarını tanımlanmış olması, sipariş etmek mümkündür. Ama anlamak nasıl, ne kadar malzeme gerekir mi? Bu durumda, ölçülen küplerin sayısı.

  Boyutları ve köpük bloklar akışı. koşulu ile 1 m duvarda blok sayısı yatay yatak balatası genişliği blokları (duvar kalınlığı), 30 cm olması ve uzunluğu 60 cm

  Örnek olarak, biz köpük bloklar kaç adet 200h300h600 kuşbaşı hesaplayın. Açıktır ki, boyutlar milimetre cinsindendir, ancak o zamandan beri kübik metre söz edilir ve birimi metre dönüştürülmelidir -. 0.2 m x 0.3 m x 0.6 m Toplam, bir blok 0.036 metreküp içerir gibi görünmektedir. Basit hesaplamalar tek metreküp başına o 27,78 birimleri göstermektedir.

  artıları ve eksileri: köpük bloklar Evi

  Bütün sorunun birinci, evin inşaatına başlayan doğar: Bu çekme malzeme ne tür. Tam bir ev inşa etmek istiyorsan seni bloklar seçmeliyim? fotoğraf ve yaygın internet ağında temsil köpük bloklar, evlerin tasarımları inceleyerek avantaj ve yapı malzemesi dezavantajlarını değerlendirdikten sonra seçtiğiniz mümkün olacak.

  Evlerin duvarları Gazbeton bloklar inşa edilir

  yapımında köpük blokları kullanmanın avantajları:

  • Köpük beton - bu yapı tasarruf için bir fırsattır. malzemenin kendisi için düşük fiyatlar ek olarak, bu tür bir ev güçlü bir temel inşaat gerektirmez: bloklar çok hafif ve yapısı, önemli ölçüde daha az olacaktır, örneğin, tuğla yapı;
  • çok çabuk ve kendi çabaları olabilir köpük blokları dışında bir ev inşa. Bu malzemenin duvarların yapımı oranı aynı kırmızı tuğla çok daha yüksektir ve özel beceri gerektirmez;

  Köpüklü blokların Özellikleri

  • Beton bloklar - çevre dostu bir malzeme. su, kum ve çimento - üretim için çekirdek bileşenler. Tabii ki, özel katkılar da kullanılabilir, ancak bunların yüzde onu sağlığınızı etkilemez o kadar küçüktür ki;
  • kullanım kolaylığı. evin yapımı için köpük blok kullanımı kolayca malzemenin ayarlanması karmaşık tasarımlar oluşturmak için yapmanızı sağlar. Bir duvar elektrik kabloları ve hatta su boruları için kolaylıkla monte;
  • mükemmel havalandırma - nefes olan köpük bloğu duvarlarından malzemenin yüksek ekolojik ve gözenekli yapısı nedeni;

  hücresel beton bloklar zahmetsizce kesilir

  • sıcaklık değişimlerine karşı direnç. seçim yapı malzemesinde değiştirilebilir iklime sahip bir grupta Yaşayan dikkate dış faktörlerin etkilerine dayanıklı yeteneğini almalıdır. oda içinde optimum sıcaklık muhafaza edilirken Köpük de, sert rüzgarlar, yüksek don ve ısı etkisi tolere;
  • Beton bloklar şehirde bir ev inşa halinde önemlidir mükemmel gürültü izolasyonu sağlamak.

  Faydalı İpucu! İnşaat tamamlandığında, duvarlar için her zamanki dekoratif sıva veya cepheler için kompozisyonlar sadece kullanılabilir. Bu büyük özel fayans, doğal veya yapay taş görünüyor.

  yapımında köpük blokları Dezavantajları:

  • istikrarsızlığı ve kırılganlığı. Tabii ki, köpük blokları ev 200 yıl ayakta beklemiyoruz. Sonuç olarak, çekme sonrası, duvarlar çatlak görüntülenebilir;

  Köpüklü blokların inşa edilmiş bir evin ısı yalıtımı

  • kırılganlık - hatta inşaat başlamadan önce göze çarpan bu eksikliği. birimleri taşırken kolayca zarar görebilir;
  • kötü inşa beton bloklar, bir sünger gibi su aşılamak için;
  • zamanla malzeme yapısını değiştirecek olması mümkündür. Çimento karbon dioksite maruz kalma tebeşir oluşumuna yol açabilir. büzülme sonucunda birim içinde gerçekleşir ve yapısı daha kırılgan hale gelir.

  Köpük beton blokların Duvarlar

  Nasıl mümkün zorluklar ve Gazbeton evlerin inşaatı sorunları önleyebilmek için?

  inşa ettiği ev için onu seçip bu malzeme ile çalışmak için birkaç kuralları bilmek önemlidir bile inşaatın başlamasından önce, mümkün olduğunca uzun süre sizi görev yaptı. Bu ipuçlarını göz önüne alındığında, köpük blok Kalite özelliklere sahip en verimli şekilde yararlanmak ve kullanımı dezavantajlarını en aza indirebilir.

  Köpük blokları, fotoğraf ve teknolojiden banyoları projeleri bulunmaktadır. Proje seçenekleri. Nasıl köpük blokları banyo inşa etmek. Avantajları ve banyo köpüğü bloklar dezavantajları. Fotoğraf Köpük beton banyoları.

  Köpük üreticileri bugün çok, fakat maalesef, çoğu hedefi - kolay para. Bu da kaçınılmaz olarak, düşük kaliteli malzeme büyük miktarlarda üretilmesine yol açar. Eğer üretici hakkındaki mevcut bilgileri inceleyin yapımı için beton bloklar yüzden satın almadan önce.

  tuğla ile kaplı köpük bloklarının Cihaz duvarları

  Faydalı İpucu! bir köpük bloğu seçerken, çatlaklar ya da yağlı artığı için tam bir görsel muayene geçmek emin olun. Bu düşük kaliteli malzeme bulunmaktadır. , Bir blok Razlomav yapısının homojenliğini sağlamak.

  inşaat süreci ile ilgili olarak, dezavantajları malzemelerin bir kombinasyonu ile nötralize edilebilir de mevcuttur. O tuğla için mükemmeldir. Seni ondan yükü eşit dağıtacak yük taşıyan duvarlarda, ortaya koymak olabilir. Bu durumda, düzenli ve dekoratif hem tuğla kullanabilirsiniz. Köpük beton tüm avantajlarını korurken Böylece, tasarım, daha dayanıklı olacaktır. Ayrıca sık sık ahşap evlere köpük blokları annexe olun.

  elleriyle beton bloklar Döşeme

  ayrıca duvarlarda çatlakların görünümünü önlemek için, özellikle dikkat ödenen ve vakıf olmalıdır. Daha hafif bir girinti ile özel bir monolitik bant kullanılarak bir monolitik levhanın onu bırakmaya. Ekstra takviye ayrıca inşaat kalitesi üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

  gelecek evin duvarlarının gücünü artırmak için, bunları daha fazla bağlanma yapmak blokları arasına uygulanır katman özel bir yapıştırıcı kullanır. Malzeme gürültü ve ısı yalıtım özelliklerine azaltmak belirgin dikiş kalınlığı 3 mm'yi geçmemesi gerektiği gibi, kum ve çimento, yapıştırıcı karışımının yerine kullanmak ya da hiç tavsiye edilmez.

  Köpüklü blokların inşa Özel ev,

  Faydalı İpucu! Yükleme sırasında, hiçbir boşluk bloklar arasında kalan emin olun. Dikkatle tutkal tüm dikey ve yatay dikişler doldurun. Bu da ısı kaybını önlemeye yardımcı olacaktır.

  Binanın ilgili ipuçları yanı sıra köpük blokları tek katlı evlerin projeleri uzman sitelerinde sunulmaktadır. Ayrıca yapı malzemeleri, köpük blokların büyüklüğü ve vakıf yaratılış seçimi konusunda tavsiyeler bulabilirsiniz.

  Köpük blok evin Vaka Çalışması

  Evlerin inşaat seçimi ve yapı malzemelerinin satın alma aşamasında başladığını anlamak önemlidir, bu nedenle tüm sorumluluğu bu süreci yaklaşım en iyisidir. Sonra, hesabın tüm artıları ve köpük bloklar eksileri dikkate alarak, vakıf güçlendirmek, hem de ek malzeme kullanılarak olarak, eve inşa kalitesi için korku olamaz. Beton bloklar, ev sıcaklığını verecek önümüzdeki yıllarda konfor ve rahatlık sağlayacaktır.

  Köpük beton blokları dışında bir ev inşa

  Köpük banyoları yapı taşları

  Beton bloklar - sadece ev inşa için uygun çok yönlü bir malzeme. Video mükemmel Bu gösteriyor elleriyle köpük blok banyosu yapımını aşamalı. Ama uzman binaların inşası için bu yapı malzemesi kullanımı kendine özgü özellikleri vardır ve yaygın olarak forumlarda tartışıldı.

  Yapılan değerlendirmeye göre, köpük blokları banyo daha fazla su ve ısı yalıtımı gerektirir. Aksi takdirde, çok nemli olmasından dolayı duvarların görünen çatlakların bir risktir. Köpüklü blokların sahipleri banyosunun okumak zorunda, böyle bir seçim artıları ve eksileri tam bir resmini elde edebilirsiniz.

  OSB levhalar: genişlikte ve kalınlıkta, bir fiyat ve özellikler

  Gaz beton bloklar: ünite, özellikleri ve uygulama başına boyut ve fiyat

  Boyutlar kül blok ve teknik özellikler

  Duvar paneli MDF: fiyatları, katalog fotoğraf fikirleri ve temel özellikleri

  Su geçirmez laminat parke 12mm 33 sınıf, Almanya: özellikler, üreticilerin ve fiyatı

  Köpük blokları, fotoğraf ve Teknoloji dan banyoları projelerini Özellikler

  Biz inşaat başlamadan önce makale ve değerlendirme "köpük blokları hamam" çok sayıda okuyun. biri olarak, hiçbir fonksiyonel sorunlar olduğunu yazmak, ama biz bir oda çok hızlı bir şekilde soğur var. sadece birkaç saat içinde banyoda sabit ısıtma olmadan serin olur. Söylesene, bu neden oluyor anda ne yapılabilir ve? Bir başka çevresinde duvarlar izole olacak mı?

  Ve biz köpük blokları ahşap evine bir uzantısı yaptık. Başlangıçta, soğuk değildi, ama hoş bir sürpriz korkuluyordu. Sadece onlar, hafif kırılgan ve benzeri gibi görünüyor. Aslında, mükemmel çıktı ve biz çok memnunuz. Biz evin oturma alanının yanı genişletilmiş olarak mutfak ve tüm yemek odası genişletmek için bu kadar ucuz beklemiyorduk Özellikle çünkü bağlıydı.

  Başlangıçta çok etkilendim köpük blokları evlerin foto-projelerde baktı ama sonra daha okumak ve işler bu kadar basit olmadığını anlamaya başladığında. Tüm malzemeler kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Ve onlar dikkate alınması gerekecektir. Eğer para kazanmak istiyor ve hızlı bir şekilde her şeyi, burada arzu burada doğallığı, ahşap, vb olacaktır blok İşte herkes kendisi seçer. Benim için kişisel olarak, beton bloklar bütçe binanın sorununa mükemmel bir çözüm ve hiçbir önemli eksileri Ben bulamadım. Onlar olmayan bazı nüanslar, iyi, tabii ki vardır.

  Ben erkeklerle katılıyorum. Kesinlikle inşa etmek yardımcı oldu, ama malzemeler kendimi emretti. Son iki yıl geçti, tüm yüksek kaliteli, bakımlı

  güçlendirilmiş köpük beton blok yapımı "RODIMIR" LLC - hafif hücresel beton blok, çimento, kum, su içeren elde edilen çözelti, bir takviye edici lif materyalinin ve köpük sertleştirme. Polipropilen elyaf sıkıştırma kuvveti ve gerilme, esneme ve yırtılmaya artırarak, köpük bloğunun tüm hacmi üzerine dağıtılmış ve köpük beton blok takviye edilir. üretim tekniği kesme köpük blokları herhangi bir belirli boyut bloklar halinde ayrıca, ani bir büyük şeklinde dizi köpük döküm sağlar. Bu özel kesiciler yüklemeleri olur. ütü çıkarılmasından sonra tam otomatik modda kesici olup, burada set, kesme bir dizi oluşturmak üzere hareket eder. kompleks Kesme ± 1,5 mm doğrulukla ve standartlara uygun bir yüzey kalitesine sahip, köpük ve kesilmiş imalat köpük blokları içerir. Köpük beton blokların üretiminin Bu teknoloji bir çok avantaj vardır. hücresel beton bloklar GOST 25.485-89 gereksinimlerine tekabül eden yüzey geometrisi Kanuni elde edilen köpük blokları, böylece, bloke bir dikişin en az bir kalınlığı olan tutkal üzerine monte edilebilir. Nedeniyle yağlanmış bantlar oluşturan blokların (ve özellikle petrol işleme) kalıntılarından yüzeylerinde yağlama eksikliği hazır duvar blokları iyi bir yapışma ve çekici bir görünüme sahiptir. Köpük blok yapışma - Başarılı evin dış ve iç sırasında duvarların sıvanması için en önemli kriterlerden biri. boşaltma ile ve olmadan teslim. Sertifikalar. aracılar ve fazla ödemeler olmadan. tel. 8-495-364-13-93 ve mobil. 8-985-286-17-71

  Köpük blok ya da gazoblok: üretim, maliyet, yalıtım. çevresel bileşenlerin

  Şu anda, benzer niteliklere ve hatta ada sahip çeşitli inşaat malzemeleri, büyük bir sayı vardır. Bu tür ürünler için fiyat birbirinden oldukça farklıdır.

  Köpük blok veya gazoblok - Birçok inşaatçılar genellikle daha güçlü, pratik ve sıcak ne olduğunu merak nedeni budur?

  köpük bloğu görünümü

  Bu popüler yapı malzemeleri ile ilgili tüm soruları cevaplamak için ayrıntılı bir şekilde özellikleri, özellikleri ve yapım metodunu dikkate alınması gerekmektedir. iş veya Gaz bloklar beton bloklar belirli bir türü için daha uygundur sonucuna varılabilir arasında bu temel üzerine.

  Profesyonel resimler hangi bunu bile ürünün yüzeyine uzanan gözenekli bir yapıya düşünebiliriz, Gazbeton

  Her şeyden önce, malzemelerin üretimi birbirinden önemli ölçüde farklı olduğunu belirtmek gerekir. Köpük blok köpük maddelerin eklenmesi ile çimento harcı yapılmıştır ve belirli kimyasal reaksiyonlarla yapısını elde gazlı. Bu, zemin ve kabarcıklar, farklı şekillere sahiptir ve malzeme içinde düzenlenir ve ikinci fazda dışarı doğru çıkıntı yapabilir yüzden.

  Bu nedenle, daha fazla nem köpük blok ya da beton maruz göz önüne alındığında, açıklık yalıtım özellikleri üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olduğu anlaşılabilir. sadece temelinde bu köpüklü materyal nem, ancak zaman bile suda batar.

  Son zamanlarda, bu ürünler için anti-reklam bir sürü, bu nedenle sadece gerçeklere dayanarak çizilen objektif sonuçlara güvenmeli.

  havalandırılmış beton ürünleri farklı bir şekle ya da yoğunluğuna sahip olabilir

  daha az gazoblok veya köpük blok kalitesine ilişkin ağırlık faktörleri dikkate alınmalıdır göz önüne alındığında.

  • Belirli bir kimyasal reaksiyon ile malzemenin üretilmesi için karmaşık bir teknik süreç ile oldukça pahalı ekipman gerektirmesidir. Onun fiyat genellikle birkaç yüz bin doları aşıyor. Bu nedenle, gaz beton yüksek maliyeti vardır.
  • Köpük blok (ve cüruf blok) ekipman üretimi için aynı zamanda dolar on binlerce için satın alınabilir. Bu durumda, pahalı ve doğal köpük yapıcı maddelerin kullanımı, bu malzemenin maliyeti ile bile daha düşüktür.

  Hava kabarcıkları, çeşitli formları gözlemlemek sağlar bölümünde temsil köpük bloğu, görünüm

  • Bununla birlikte, belirtilmelidir ki, çünkü üretim teknolojisi, farklı kuvvet gaz silikat köpük blokları ve engeller. gaz beton malzemelerin aynı yoğunlukta az üç kat daha dayanıklı ve ağır yüklere dayanabilir olduğunu.

  Bu durumda, seçim çalışma koşulları ve özellikleri uygun fiyat üreticilerinden politikası ve özel malzemeleri rehberlik etmek gerekli değildir.

  Aksi takdirde sorun montaj ve yapının kullanım sırasında elde edilebilir.

  Nedeniyle gaz beton ürünlerinin yüksek gücü, bu malzeme çeşitli katlarından binaların inşası için kullanılabilir, kendi istikrar endişesi değil

  Gerekli köpük blok ya da daha güçlü gazoblok daha düşük bir termal iletkenliğe sahip olan bu malzeme olan tanımlamak için olması ile uğraşmak.

  • Nedeniyle köpük ajanı malzemesinde bir düzgün olmayan gaz kabarcıklarını oluşturur gerçeğine soğuktan korunmuş foambloc denilen edilemez. performansı bir tuğla daha önemli ölçüde daha iyi olmasına rağmen.

  İsteğe bağlı yalıtım köpük bloğu

  • Homojen bir yapı eşit değil, aynı zamanda nedeniyle delici gücü ısıyı dağıtır, neredeyse soğuğa karşı koruma sağlamaz nedeniyle gaz beton. Bu kurulum kılavuzunda yalıtım malzemesi için polistiren köpük kullanılmasını önermez. Aksi takdirde, yoğunlaşma oluşmasına neden olabilir istenmeyen ısı, söz konusu olabilir.

  Gazbeton Yapı mineral blokları veya yün sıcak en iyisidir. Bu hava geçmek yeteneğini ihlal etmez.

  Bu yüzden çevre dostu konut bazı destekçileri takdir "nefes duvarları" etkisi yaratır.

  havalandırılmış beton dayalı bir malzemeden yapılmış duvar Isınma

  Köpük blokları ve silikat bloklar projeler banyoları oluşturma, birçok bu malzemelerin hangi ekolojik temizleyici yansıtmaktadır. Bu üreticilerin bir kısmı sürekli mallarını ve anti-reklam rekabeti reklam çünkü bu konu oldukça tartışmalı olduğunu belirtmekte fayda vardır. herhangi ölçüm yapamaz çünkü kendi elleriyle iki ürünü test ettik Aynı zamanda ustaları da, kesin bir cevap veremem. (sanat Ayrıca bkz. elleriyle köpük blokları bir banyonun inşaat Özellikleri)

  Köpük blok için Çevre sertifikası

  Aslında, gaz beton çevre dostu hale sadece çimento harç ve alüminyum küçük miktarda içerir. Köpük blok bileşeninin şişirme iki tür yapılır. Bunlardan biri, doğal ve sentetik.

  çevresel bileşen tarafından yönlendirilen gazoblok veya köpük blok, seçmek istendiğinde, ürünlerin bileşimi dikkat etmelidir nedeni de budur (ayrıca makale Kompozisyon köpük blok bkz -. o kadar popüler olmasının neden). Bu malzemelerin her ikisi de, bazı üreticilerin ilave olması, ya da silikat, veya sentetik katkı maddeleri. Nedenle mallar için satıcıya kalite belgesine sormak gereklidir.

  üreticilerin üretim teknolojisi ihlal ve tüm yönetmeliklere uymadığı takdirde bu malzemelerin her ikisi de eşit derecede çevre dostu olarak kabul edilebilir.

  gazbeton ürünleri için Çevresel sertifika

  Bu makalede sunulan gibi bu konuda ek bilgi bulabilirsiniz. Malzemenin temel takdim üzerinde Ayrıca, bu malzemelerin hem avantajları ve dezavantajları vardır meydana sonucuna varabiliriz. Gerektiğinde en iyi şekilde kullanılır Bir ürün kaydetmek veya soğuk ve nemden iyi koruma ile duvar alabileceğiniz diğer sağlam ve güvenilir tasarım oluşturmak ve için.

  O, halk bu konuda köpük blok veya gaz silikat tuğla övdü nasıl hala en popüler yapı malzemesi biri kalır ve konumlarını almaya düşünmeden unutulmamalıdır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 76 = 80