Penoplex baz özellikleri

Penoplex Baz: özellikler ve kapsam

konut konfor gereksinimleri önemli ölçüde artar. Artan ilgi odasında ısının korunması için ödenen ve binayı ısıtmak için gerekli kaynak tasarrufu ediliyor.

nedeniyle kendileri için artan talebe ısı yalıtımı için gelişmiş bir malzeme, yeterince büyük bir aralıkta ortaya çıkması. Böyle bir malzeme penoplex bahsedilebilir.

bir köpük - Bu materyal, en yakın akrabası için pek çok açıdan benzemektedir. Fark dezavantajları kırılgan polistiren çoğunu ortadan kaldıran teknoloji, yatıyor.

köpük farklı boyama penoplex, ve boşluğun var - daha küçük, malzemenin gevrekliği ortadan kaldırır.

durum, adı kullanılan bir kelime haline geldi ve tüm fotokopi makineleri için kullanılan Xerox Corporation benzer.

Temel özellikler

Penoplex farklı türde özellikleri biraz farklılık gösterebilir. malzeme başlıca özellikleri:

 • yüksek mukavemetli. Bazı sınıflarda 400 kg / m2 bir yük kadar dayanabilir;
 • yoğunluk farklı sınıflarda için farklıdır, en yaygın malzeme, böylece bina yapısı üzerinde aşırı bir yük kaçınarak 35 kg / m3 bir kütle sahiptir;
 • Buhar geçirgenlik katsayısı yeterince düşüktür ve 0,007 mg / m * h * Pa;
 • (Düşük) günlük toplam hacminin yaklaşık% 0.3 su emme;
 • 50 yılı aşkın ömrü;
 • Bu kadar + 'ya -50ᵒS 75ᵒS sıcaklıklarda kullanılabilir;
 • Yanma bakım önleyen özel katkı maddeleri, alev geciktiriciler, sayesinde, bazı türleri Penoplex alev G1 (hali hazırda yanıcı) olarak sınıflandırılır;
 • çevre dostu ve insana güvenliği;
 • Biyolojik saldırı direnci.

Yalıtım panelleri "Penoplex Temeli" öncelikle sanayi ve inşaat mühendisliği kullanılmak üzere hedef aldı. korozyon gereksinimleri artmış herhangi bir koruyucu yapılar (zeminler, duvar, çatı), Üniversal ürün.

Plakalar 600 mm, 1200 mm, 600 mm ve 2400 mm arasında boyutlara sahiptir. kalınlığı 20 ila 100 mm arasında olabilir.

malzemenin ana dezavantajı, köpüğün ve menşe affectation karşılaştırıldığında yüksek maliyet içerir.

1

ısı yalıtım ve ses geçirmezlik: Penoplex kullanılarak iki yolu vardır. Birçok durumda, bu işlevler birleştirilir. Bir yerleşim daire veya kullanılabilir penoplex bireysel Evde:

 • Soğuk kiler ya da teknik yeraltı üzerinde izolasyon kaplaması;
 • duvarların izolasyonu için malzeme;
 • duvar, ara zemin ses yalıtımı
 • soğuk tavan mevcudiyetinde çatı katı izolasyon;
 • tavan arası çatı yalıtımı.

her yüzey için ekstrüde polistiren köpük bunların formu kullanılmıştır. Eğer ayrıntılı olarak Penoplex farklı anlamak için istemiyorsanız ( "Vakıf", "Çatı", "The Wall"), bir evrensel seçebilirler - "Penoplex Comfort".

Tavan Penoplex izole öğrenmek için, burada okuyun.

"Penoplex temel" duvarlar, cephe ve binanın kaideler ısı yalıtımı için kullanılır.

eserleri hem dış hem de iç yapılabilir. malzeme odası, aynı zamanda hizmet ömrünü uzatmak daha soğuk havanın etkilerinden taşıyıcı sistemi sadece korur olarak dışarıdan yalıtım, ısı mühendisliği açısından daha okuma yazma biliyor.

Penoplex ayrıca zemin ve tavan izole edebilir.

Ekstrüzyon ürünü polistiren kiriş ya da çimento-kum şap arasına yerleştirilir. 100-150 mm yalıtım malzemesi uygun bir kalınlık için, bir ses T20 olarak kullanılabilir. Penoplex altında kullanılır şap ısınma için 20-30 mm kalınlığında penoplex.

tavan Yalıtım malzemesinin yüksek mukavemet gerektirmez. Dikkatli bir şekilde yüzeye tespit plakaları güvenilirliğini izlenmesi gereklidir. Kurulum ile ya da onları gecikme olmadan devam etmek de mümkündür.

nemli odalarda Penoplex çalışırken bir buhar bariyeri ve su yalıtımı ek kullanımını gerektirir.

"Penoplex Dayanak" tavan arası ve ısı yalıtımı için kullanılabilir.

Eğer satın aldığınızda o yapıların bu tür kullanımı olasılığına dikkat etmek gereklidir.

Kurulum kirişleri arasında gerçekleştirilir. yapıştırıcı veya özel çiviler yardımıyla sabitlenmesi.

Belki tavan izole nasıl ve ne bir makalede ilgileniyor.

Penoplex - sebebiyle yüksek kalite ve uygun fiyat popülerliğini kazanmıştır ısı yalıtımı için çok yönlü ve etkili materyal.

teknik özellikleri hakkında bilgi için Penoplex video görmek:

Böyle mi? RSS site güncellemelerine abone veya Vkontakte, odnoklassniki, Facebook, Twitter veya Google Plus'ı izlemeye devam edin.

Penoplex Osnova®

Yalıtım panelleri PENOPLEX OSNOVA® öncelikle sanayi ve inşaat mühendisliği kullanılmak üzere hedef aldı. korozyon gereksinimleri artmış herhangi bir koruyucu yapılar (zeminler, duvar, çatı), Üniversal ürün.

 • termal iletkenlik katsayısı düşük olması;
 • hafiftirler;
 • yüklemek için kullanışlı ve hızlı;
 • çevre dostu, yükleme sırasında herhangi bir kişisel koruyucu ekipman kullanımı gerekmemektedir.

PENOPLEX OSNOVA® olumsuz çevresel faktörlere karşı koruma sağlar dayanıklı, hafif, sürekli yalıtım tabakası oluşur Tabaklar, yılın herhangi bir zamanında binada ideal mikroklima sağlar.

30 mm'den daha az olmayan (*) 60 gün sonra - 20 levha kalınlığı için% 10 deformasyonda basınç dayanımı

GOST EN 826-2011

60 mm arasında, en az (*) 60 gün - 40 arasında bir kalınlığa sahip olan plakalar 10% deformasyonda basınç dayanımı

GOST EN 826-2011

daha az 100 mm, - kalınlığında parçalar 10% deformasyon 70 basınç dayanımı

GOST EN 826-2011

110 mm kalınlığında plakalar için% 10 deformasyonda basınç dayanımı

GOST EN 826-2011

en fazla 24 saat için su emme

28 gün boyunca su emme

direnişin Kategorisi yangın

(25 ± 5) ° C 'de termal iletkenlik katsayısı

işletim koşullarında hesaplanan ısı iletkenliği, "A"

çalışma koşulları "B" olarak hesaplanan ısı iletkenliği

Ses duvarlarının (GCR-PENOPLEX® 50 mm GCR), Rw

Zemin yapımında göstergesi iyileştirilmiş yapısal ses yalıtımı

20; 30; 40; 50; 60; 80; 100; 120; 150

Çalışma sıcaklık aralığı

PENOPLEX OSNOVA® korozyon gereksinimlerini artmış tüm koruyucu tasarımları (duvarlar, çatı, zemin), yalıtımı için endüstriyel ve inşaat mühendisliğinde kullanılan Tabaklar.

Paket plakaların sayısı (adet).

Eğer plakayı PENOPLEX Temeli ® satın alabilirsiniz Moskova, St. Petersburg, Novosibirsk, Perm, Habarovsk ve diğer Rus şehirlerde bölgesel distribütörler ve donanım mağazaları adresleri, listeden herhangi yerleşim tarafından sitesinin "Satın" bölümünde belirtebilirsiniz olacak veya satış departmanı ile temasa geçerek.

Petersburg, kazmacı., 1, "A" harfi

Penoplex "Temel": teknik özellikler

Penoplex "Osnova9raquo; özel enjektörler içinden erimiş kitle köpüklü delme sırasında oluşturulan. Bu yöntemle madde hava ile küçük hücrelerin bir çoğunluğuna sahiptir. Penoplex yaprak standart genişlik 600 mm. uzunluk 1200 mm 'dir. Bu ürünlerin kalınlığı (20 ila 150 mm arası) değiştirilebilmektedir. Osnova9raquo" penoplex tabaka uzunluğu; 1200 mm. Gerekli malzeme alımı sırasında belgesinin şartlarına uyulmadığını kontrol etmek için.

Avantajları ve malzeme dezavantajları

yalıtım penoplex "Osnova9raquo avantajları; şu özellikleri içerir:

 1. İyi yalıtım özellikleri. materyal hatta sert iklime sahip bölgelerde, binalar yalıtmak için izin verir.
 2. Su buharı geçirgenliği düşük derecede.
 3. Malzeme nem etmez. genellikle hamam ve saunalar yalıtımı için kullanılan penoplex nedeni budur.

 • Yüksek dayanımlı. Açıklanan yalıtım ağır yüklere dayanabilir ve bu nedenle kusurların meydana gelmeden uzun bir süre kullanılabilir. malzemenin ömrü yaklaşık 50 yıldır. malzemenin tüm kullanım süresi boyunca şeklini ve özelliklerini muhafaza eder.
 • Çevre dostu. Malzeme insan vücuduna zarar getiren bileşenlerine ayrıştırmak değildir.

 • kalıbın bir malzeme üzerinde yüksek nem koşullarında çalışırken bile, görünmüyor.
 • yalıtım kurulum kolaylığı. izolasyon sırasında yapı malzemesi, bir boya bıçak ile kesilebilir.
 • yalıtım üretme yeteneği yılın herhangi bir zamanında çalışır.
 • Hafif ağırlık. Bu nedenle yalıtım için temel üzerine ek bir baskı oluşturmaz. bina izolasyonu yapım aşamasında değil, bu özellikle önemlidir.
 • açıklanan materyalin neredeyse hiçbiri eksiklikleri. Oldukça bakılmaksızın yalıtım yaşayacaktır yangın binanın durumunda sonra ancak bu, ciddi bir dezavantaj değildir, duman büyük miktarda Penoplex Yangın durumunda.

  gecikme ile Isınma Penoplex ahşap zemin

  Eğer katlar için izolasyon olarak penoplex konfor seçerseniz, önce hasarlı ahşap elemanları değiştirmelisiniz. günlükleri yıkmak için başlarsanız, yeni ürünler koymak ve nem ve mikroorganizmalara karşı korumak üzere tasarlanmış formülasyonlar onları ıslatın gerekir.

  çatlak ve ahşap kusurların tespiti de onlara özel bir macun kullanmak gerekir doldurun. Bundan sonra, tüm ahşap yüzeyler astarlanmalıdır. sadece odun elemanları tamamen kuruduktan sonra gerekli döşeme başlayın. Kesme yalıtım levha kirişler arasına mesafeye uygun olarak gerçekleşmelidir.

  Eklemler: Tabakaların penoplex konfor olarak yoğun olmalıdır. Yapışkan bant ile bina güvenliğini sağlamak için kendi ihtiyacını döşeme sonra. penoplex benzer bir işlemi gerçekleştirmek sonra buhar bariyeri malzemesi uygundur. Daha sonra yer kaplaması daha sonra sabitlenir paketleme veya kontrplak levhalar.

  yığını üzerinde evlerin yapımı ya da taşıyıcı ile birlikte "Osnova9raquo; SRİ genellikle zeminde yalıtım döşeme içeren bir zemin oluşturma yolu seçilir. Yerde çalışmadan önce dikkatlice tesviye ve sıkıştırılmış olmalıdır. Sonra ezilmiş taş ve çakıl ile doldurmak gerekir. Bu malzeme aynı zamanda düzeltilmelidir. Bir sonraki aşamada yalıtım döşenecek kum ile doldurulur.

  konfor Penoplex Eğer açının konumlandırmayı başlamak gerekir. Her bir tabaka, ısıtıcı sıkıca geri kalanına kelepçelenmelidir. nemden yalıtımı korumak için, üst su yalıtım malzemesi düzeltmek için gereklidir. Su geçirmezlik zarının kenarları duvar kadar yaklaşık 15 cm yerleştirilmelidir. Bu tür çalışmalar yaptıktan sonra beton şap bir oluşturma vardır.

  Yaygın bu amaçlar için kullanılan köpük daha iyi özelliklere farklıdır, çünkü Penoplex, yalıtım için kullanılan yaygın bir malzemedir. iş kendi elleriyle yapmış ise, yalıtım tüm aşamalarında hakkında mümkün olduğu kadar çok bilgi gerekiyor. Özellikle dikkat duvarları su yalıtımı için ödenmesi gerekmektedir. Isınma birkaç aşamada gerçekleşir:

  1. Yüzey hazırlanması. Bu aşamada, dikkatli yüzeyi hizalamak ve kusurları ortadan kaldırmak gerekir. Duvar bakan malzemeler mevcuttur, bunlar ilk olarak çıkarılmalıdır. Ancak o zaman eşitlemek başlayabilirsiniz. duvarlarda ezik sıva gereklidir.
  2. Astar. Yüzeyin, yapışmayı Penoplex geliştirmek için gereklidir.

 • Bir su yalıtım tabakası oluşturmak. penoplex su geçirmez olduğundan, bu adımı atlayabilirsiniz.
 • Penoplex Sabitleme. Kurulum dübel kullanılarak yapılabilir, ancak yapışkan uygulamak için daha uygundur. monte etmek daha kullanmak güvenilir ve çapalar ve yapıştırıcılar oldu. Onlar duvarlarda ve yalıtım hem uygulanması gerekir.
 • Duvarda Penoplex konfor çözdükten sonra bile küçük bir aralık ortaya çıkması soğuk köprüsü neden olabilir, çünkü tüm eklemleri kontrol etmek gereklidir. Böyle yerlerin tespiti üzerine onlar macunu doldurmak gerekir. Bu aşamada, yerlerde daha sorunlu olarak, pencere ve kapı için yalıtım contiguity doğrulamak için önemlidir.
 • ayırıcı film Sabitleme. yalıtım malzemesi su geçirmez olmasına rağmen, film malzemesi tabakaları arasında eklem içine nem nüfuz etmesini önlemek için gereklidir.
 • şekillendirme. Bir çok durumda, bundan sonra, yapıştırıcı madde katmanının bir hizalama vardır, üst Penoplex takviye edici ağ üzerine sabitlenmiştir. Bundan sonra, duvar kaplama malzemesi montajı için hazırdır.
 • duvarları terbiye sürecini kolaylaştırmak için, pek çok ev sahibi kaplama malzemeleri için temel olarak hizmet veren alçıpan duvar, düzeltin.
 • Soğuk köprüler olabilir aralarında bir boşluk bırakın etmemek için, tüm plakaları keşfetmek gerekir yalıtım için örgü takılarak önce.

  Penoplex "Osnova9raquo arasındaki fark; ve "Komfort9raquo;

  malzemenin tür bir özel durumda gerekli olan tam olarak bilmek için, ısıtıcı tarafından açıklanan özelliklere sahip daha aşina olmalıdır. 2015 yılında fabrika "Penopleks9raquo; Komfort9raquo; Ben "Osnova9raquo" include yalıtım yeni kaliteleri, üretmeye başladı; ve diğerleri. Bu ürünlerde ısıl iletkenlik, su emme ve su buharı geçirgenliği pratik olarak özdeştir. Farklı sıkıştırma gücü vardır. Yalıtım markası "Osnova9raquo; mümkün ağır yükleri dayanabilir ve yüksek sertliğe sahip olduğu için.

  Penoplex konfor Osnova9raquo" perakende satış için tasarlanan ve; mesleki gelişim için yarattı. Bu tür malzemenin çok yönlü ve tasarımlar, çok çeşitli ısı yalıtımı için kullanılabilir.

  Evde rahat bir ortam oluşturmak için yalıtım malzemesi seçmek mümkün olduğu kadar dikkatli olmalıdır. en önemli özelliklerinden biri, tabaka malzemesi kalınlığıdır. Belirli bir kalınlığa seçimi yapı oluşturulduğu malzemelerin ısı iletkenliği, ve kış aylarında ortalama hava sıcaklığına bağlıdır. güney bölgesinde bulunan yalıtılmış yapısı, varsa, genellikle kalın 30 mm çarşaf satın aldı. Genellikle seçilen ılıman karasal iklime sahip bölgelerde kalın 50 mm penoplex. Evin bir keskin karasal iklime sahip bölgede inşa edilirse, 100 mm kalınlığa sahip sayfaları satın almak gereklidir.

  Bu tür duvarların ısı iletkenliği ve hava sıcaklığı gibi parametrelerin bilinmesi kolaylıkla ısıtıcı ayarlanabilir. seçim sırasında üreticinin önerileri hakkında bilgi edinmek önemlidir. Ayrıca, satın alırken üretimin Uygunluk varlığını dikkat etmek önemlidir. Onun yokluğu malzeme bir sahte olduğuna işaret edebilir.

  Str. En Dorogomilovskaya 10

  Yapı 1 Dmitrov Shosse. 163 ve, döşeme -1

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  14 − = 10