Penoplex yalıtım

Penoplex - nedir? yalıtım penoplex

Penoplex - mineral yün yalıtım malzemesi sonra en popüler. Başlıca avantajları ısı iletkenliği ve çok makul bir fiyata düşük bir derecede olduğu kabul edilmektedir. Bazı durumlarda, örneğin penoplex dışında yalıtım mahzenleri genellikle vazgeçilmez kabul edilebileceği zamanı.

Yani penoplex - bu nedir? Bunu daha ayrıntılı bir şekilde inceleyelim. Bu özel malzeme ekstrüzyon tesisleri olun. polistiren gazı katalizörleri ilave edildiği zaman, bu güçlü boyutu artan köpürtülür. Bu şekilde elde edilen kütle yüklemesinden daha dışarı doğru bastırılır. Burada gaz donmuş polistiren sonuçlanan uçucu hale gözenek sayıda olan.

Penoplex 20-100 mm kalınlığında levhalar mevcuttur ve görünümü tüm köpüğe iyi bilinen benzer. İkincisi itibaren çok daha büyük bir güç ve dayanıklılık farklıdır. (Örneğin 20 mm) ince Penoplex zemin ve balkon tavan izolasyon için idealdir. cepheler yalıtımı için, çatı ve temelleri tipik olarak bir ya iki katman 50 mm tabaklar veya malzeme 100 mm kullanın.

Bugün duvarlar için izolasyon çeşitli yayınladı. Penoplex haklı en etkin ve yüksek kalitede atfedilebilir. Bu materyalin avantajları esas olarak şunlardır:

 • Mükemmel ısı yalıtım özellikleri.
 • Neme dayanıklılık. Penoplex su absorbe etmez.
 • Kurulumu kolay. Bu plaka ısı yalıtkan veya yapışkan veya dyubeley- "gribkov9raquo ile yükleme;.
 • Dayanıklılık. Penoplex levha oldukça dayanıklı ve montaj sırasında çökmeye etmez. Ayrıca, bu malzeme zamanla küçültmek değildir ve çürümeye etmez.
 • Düşük ağırlıklı. vakıf veya bu malzeme kullanılarak çatı sisteminin Belirli tasarım gereksinimleri gösterilmez.
 • Çok yönlülük. vakıf, duvarlar ve çatı - yalıtımı için başvurabilir Penoplex binanın kesinlikle tüm unsurları olduğunu.
 • Mükemmel ses yalıtımı nitelikleri.

Şimdi penoplex ne eksiklikler görelim. Bunu ne biz bulunur. Kendi başına, ekstrüde polistren insan sağlığına herhangi bir tehlike teşkil etmez. Her durumda, bu yüzden üretici söylüyor. Bununla birlikte, stiren serbest halde - madde çok toksiktir. Bazı araştırmacılar bitmiş plakalarda küçük bir miktar hala kaydedilebilir inanıyoruz. Yani dikkatli olmalı dekorasyon için penoplex içeride kullanın. Her durumda boşluklar bırakmak için özen, alçıpan veya alçı ile sıkıca kapatın gereklidir.

malzemenin temel özellikleri

Böylece, ne avantaj ve farklı penoplex dezavantajlarını dışarı bulacaksınız. O ne şimdi sen de biliyorsun. Ayrıca biz aslında neyi farklı malzemenin fiili karakteristikleri ile anlaşma. Bunlar Penoplex var:

 • sıkışma mukavemeti - MPa 0.2-0.0.5;
 • Yoğunluk - 28-53 kg / m3;
 • ısı iletim katsayısı - 0,03-0,032 W / (Mx ° C);
 • Su emme katsayısı% - 0.5;
 • işletme sıcaklıklarına - -50 ° C ila + 75 m.

XPS markası 'Penopleks9raquo; 600 x 1200 mm - Standart boyutlara sahiptir.

doğru olmalıdır belirli bir türdeki yapıların yalıtım penoplex seçin. Şu anda onun çeşitleri vardır şunlardır:

1
 • Penoplex-31. Bu tip ocaklar 31 kg / m3 bir yoğunluğa sahiptir ve bina cepheleri ısı yalıtımı için ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Bazen Çatıların yalıtım (yüksüz) kullanılmaktadır.
 • Penoplex-35 - ev yapma malzemesinde en popüler. Bu çatı, cepheler izolasyonu için değil, aynı zamanda temel tabanının altındaki bir yastık katmanıyla olarak sadece kullanılabilir. Özel konut inşaatında zemin Penoplex ait Isınma genellikle bu özel çeşitli iyi yapılır. 37 kg / m3 - plakalar 35 yoğunluğu. Bunların üretiminde, diğer şeyler arasında, önemli ölçüde yangın direncini artırmak özel bileşenler ekleyin.
 • Penoplex-45. Bu tür termik yük altında çatı yalıtımında, hem de ülke soğuk bölgelerde yollar ve kaplamalar için kullanılır. / M3 ile 40 kg kadar .. - Ayrıca, bu tür tabak vb pistlerin yalıtım, ağır yüklü temeller, zemin, malzemenin 45 yoğunluğu için kullanılabilir.
 • Penoplex-75. Bu (53 kg / m3 kadar) en yoğun türdür. Bu açılış havaalanı yalıtımı için ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

2011 yılından bu yana, malzeme konut inşaatı için kullanılan çok yüksek yoğunluklu değil, üretici başka dört çeşidi sınıflandırır:

 • "Penoplex Vakfı". yeraltı binanın bu parçalar, ısı izolasyonu için kullanılır. Bu normal bir vakıf ve bodrum gibi olabilir.
 • "Penoplex Çatı". Bu yatay dahil çatıların yalıtımı için birebir uygulanır. Bu türün yoğunluğu da çok yüksektir. çatı yalıtım malzemesini onun kullanımı ile kapalı buhar bariyeri film olması.
 • "Penoplex Duvar". Bu tip özel yalıtım kapaklar ve konut binalarının cepheler için üretici tarafından tasarlanmıştır. Dikey yapılar için aslında mükemmel yalıtım olduğunu. Duvar "Penoplex" (aynı zamanda ev diğer unsurları) istenen kalınlıkta zorunlu bir seçim ile, tabii ki, kullanılır. Moskova için minimum değeri, örneğin, 100-124 mm'dir. Bu varyant gibi üzerine sıcaklık ve çökeltme etkilerine karşı direnç, montaj kolaylığı, dayanıklılık ve benzeri gibi avantajlar öne çıkmaktadır. D.
 • "Penoplex Konfor". Bu çeşit malzeme, kasaba özel evlerde ısı izolasyonu için özel olarak tasarlanmıştır. çeşitli plakaları mantar enfeksiyonuna hassas değildir ve hatta nemli koşullarda kullanılabilir. ayrıca standart olmak üzere bu tür boyutlar penoplex kullanın, vakıf, cephe, çatı, zemin, tavan, iç duvarlar ve benzeri. D. Çok sık bu tür plakalar banyoları ve saunalar kınına yalıtmak mümkündür.

duvar ve çatıların yalıtımı için kurulum Özellikleri

Yani, ev yalıtımı için seçmiş penoplex olduğunu. Nedir, artık açıktır. Evlerin ısı yalıtımı için, bu malzeme çok iyi uyuyor. Özellikle dışarıdan ise. Şimdi kurulum kuralların ne görelim. bölme duvarları genellikle kirişlerin şasi elemanları arasında yer alan penoplex zaman. plaka ilave dyubelyami- "gribkami9raquo monte edilmiş. çatı kaplama plakası Cihaz doğrudan çatı kirişleri arasına monte edilebilir olduğunda. Bazen yukarıda ve aşağıda monte edilmiştir. Bu durumda, çatı kirişleri arasına herhangi bir ek yalıtım ayarlayın. izolasyon folyosu Penoplex hooped yüklemeden önce duvarlar. Varak çatı malzemesi kaplamak tavan izolasyon zaman.

şöyle tavanlar üstten izole edilmiştir:

 • Yüzey prostilaetsya su geçirmezlik zarı.
 • kereste sandık zeminine veya tavana doldurulmuş.
 • Penoplex uyum. oluştururken yeni bir ev plaka ancak doğrudan kirişlerin arasında, sandığa değil monte. Ön uzay aradaki prostilaetsya su yalıtımı.
 • OSB veya kontrplak Monteli. polistiren bunun üstüne kiriş arasına koydu edilmişse Bu durumda, genellikle döşeme tahtasını yüklenir.
 • Kontrplak veya OSB kılıflı bitirme malzemesidir. Bu amaçla, hatta parke kullanılabilir. Penoplex kendisi mükemmel paroizolyatorom ve su kaçırmadık olduğunu.

Yalıtkan plakalarının maliyet türleri ve kalınlığına bağlıdır. Yani penoplex 35 ila 50 mm her biri yaklaşık 180 rubleye mal olacak. levha yoğunluğu 31 kg / m3'ün 30 mm başına fiyat yaklaşık 120 p. yaklaşık 180 p kalınlığında 50 mm İsteğe bağlı "rahatlık", - 30 mm. Yaklaşık 100 ruble.

Gördüğünüz gibi, bina yapısal bileşenler yalıtım penoplex yalıtımı için, kabul edilebilir fiyat olan, sadece mükemmel uyuyor. Dağı çok basittir ve kullanımı etkisi gözle görülür daha fazla olacaktır.

Nasıl seçim ve içinde ve dışında evin ısınma için penoplex kullanmak

Penoplex - ekstrüde polistiren köpük şeklidir. köpük geliştirilmiş bir versiyonu, polistiren ve özel katkı maddeleri ekstrüzyon ile üretilir. Amacıyla değil türlerin çeşitliliği arasında kaybolmak ve evin içinden ısı yalıtımı için en iyi seçeneği seçmek ve dışında size zayıflıkları keşfetmek ve tüm avantajlarını Penoplex tanımlamak için, teknik özellikleri, uygulama alanları ve tesisat teknolojisi her tür aşina olmalıdır.

malzemenin teknik-işlevsel özellikleri ↑

operasyon ve ısı yalıtım malzemesi verimlilik ilkesini anlamak için, yapısı, özellikleri, avantajları ve dezavantajları bilmek gereklidir.

Üretim ve bir ısıtıcı bir bileşim ↑

Penoplex imalat süreci şu aşamaları içerir:

 1. Köpük granüller ısıtılmış, 130-140 ° C'lik bir sıcaklığa kadar bir ekstrüder içine yerleştirilir
 2. şişirme maddelerinin ağırlığı kişiye - katkı köpük.
 3. Ekstruder taşıyıcı üzerine beslenen ve önceden tespit edilmiş bir boyutta tabakalar halinde kesilir Kalın köpük ekstrüde edilir.

polistiren ve üfleme maddeleri hariç yapısı Penoplex şunlardır:

 • antioksidanlar - işlem sırasında ısı oksidasyonu önlemek ve bir ısıtıcı kullanarak bozulmasını önlemek;
 • alev geciktiriciler - malzemenin alev alma azaltılması;
 • antistatik ajanlar, ışık stabilizatörleri ve düzenleyiciler çevreye zararlı etkilerine karşı korur.

ekstrüde polistiren özellikleri ↑

Performans Penoplex değerlendirilmesi - kullanmak için karar veya diğer yalıtım türü temeli.

etkili bir yalıtım malzemesi - dijital göstergelere göre, söz konusu penoplex sonucuna varabiliriz. Ancak, adalet için, daha fazla özelliklerini dikkate değer:

 1. En az su emme - yalıtım ana özelliklerinden biri. Su yüklemesi sırasında deforme edilmiş sadece dış hasarlı hücreleri nüfuz edebilmektedir. Su içten erişim malzeme değildir.
 2. Düşük ısı iletkenliği. Ihmal edilebilir termal iletkenliğe sahiptir penoplex hücresel yapı ve su emme yokluğunda, yalıtım. Bu özelliklerin kombinasyonu mümkün ilave nem engelleyici tabakası olmadan çatı vakıf, cephe izolasyon malzemesinin kullanımı mümkün kılar.
 3. Su buharına karşı dayanıklılık. Duvar çatı malzemesi, aynı göstergeler, 2 cm katmanına eşit kalınlıkta Penoplex buharı geçirgenliği plakası.
 4. sıkıştırma ve mekanik yüklere karşı direnç. Ekstrüzyon tekniği nedeniyle küçük hücreler eşit malzemenin mukavemetini arttırır dağıtılır. 1 mm'lik yüksek yükleri mümkün ezik derinlikte.
 5. montajın kolaylığı ve rahatlığı sağlar. Düşük ısıl iletkenliğine sahip rağmen, penoplex hafiftir. Bu kalite daha kolay daha yüksek bir irtifada tırmanmayı kolaylaştırır ve önemli ağırlıklandırma yapısına gerektirmez.
 6. Ameliyat süresi. Pek çok üretici 50 yıl ekstrüde polistiren up garantisi sunmaktadır. Malzeme birçok testi (dondurma, çözme ve yüksek sıcaklıklara ısıtma) sahip olduğu için, bu terim, abartılı olmadığı not edilmelidir.
 7. Ek artılar: iyi ses yalıtımı nitelikleri ve düşük reaktivite.

Standart boyutlar Penoplex şunlardır:

Zayıf Yönler ve eksiklikler yalıtımı ↑

Geniş olumlu özelliklerinin aralık ve penoplex rağmen bazı dezavantajları var:

 1. combustibility (T3, T4) ve duman yüksek seviyeleri. kendi kendini söndürme yeteneği malzeme kalitesi, aleve karşı koruyucu maddelerin varlığı ve dekoratif tabakanın bileşimine bağlıdır. ateşkesi penoplex kostik dumanlar sonra.
 2. üretimi, UV-ışınlarına maruz kaldığında özelliklerini değiştirmek ve toksik dumanlar exude polimerler arasında bu bilgiyi kullanır. Bu bakışa göre, iyi bir dış uygulama Penoplex olduğunu.
 3. Bazı petrol ürünleri ve organik çözücüler yapısını değiştirerek, yalıtım deforme. Bu reaktifler arasında:
  • formaldehid / formalin;
  • aseton / metil etil keton;
  • eterler ve etil arasından seçilir;
  • benzen, ksilen, toluen ve benzeri hidrokarbonlar;
  • poliesterler - epoksi reçine sertleştiriciler;
  • yağ boyaları;
  • gazyağı, motorin ve benzin.

diğer yalıtım malzemeleri ile karşılaştırılması ↑

bir ısıtıcı etkinliği esas olarak ısı iletkenliği ile belirlenir. Az bu rakamdan daha fazla ısı binanın içinde saklanır. birçok bakımdan yalıtım malzemesi kapsamı yoğunluğu ve su buharı geçirgenliğine bağlıdır. popüler ısıtıcıların karşılaştırmalı özellikleri tablo şeklinde sunulmuştur.

görüldüğü gibi, penoplex (XPS) ortalama termal iletkenliği, poliüretan köpük, poliüretan mastik ve çatı elde termal yalıtım özellikleri, keçe. "Köpük" kullanımının önemli bir avantajı anlamına gelir - plakalar gibi, dikişler bağlayan eksikliği.

İlginç. bazen PVC macunun köpük yalıtım köpükleri kullanmak sıcak tutmak için. ısı yalıtım fonksiyonu, malzeme, ilave olarak ve dekoratif bir rol oynar. Bununla birlikte, bu ancak dahili kullanım için önerilen, nem ve sıcaklık değişimlerine izin vermez.

Yüksek ısı kapasitesi yalıtım kalınlığını azaltabilir.

doğru penoplex değiştirir kaç tuğla hesaplamak için, formül kullanılarak bir hesaplama yapmak gerekir:

 • S - duvar yapısının kalınlığı, m;
 • R - ısı transfer direnci (klima bölgesi, C / W ° 2.1 metrekare ortalama değerine bağlı olarak);
 • Y, - izolasyon W / sq termal iletkenliği. m, C °

Örneğin, tuğla döşeme minimum duvar kalınlığı :. 2.1 * 0.7 = 30 kg / metre küp 1.47 m'nin aynı duvar Penoplex yoğunluğu olmalıdır. Kalın m: 2.1 x 0.036 = 0.076 um, ya da 76 mm.

Kullanım ekstrüde yalıtkan ↑ Alanı

ekstrüde polistiren köpük kapsamı oldukça geniştir:

 • Vakfın korunması. vakıf Isınma toprak donma derinliğini azaltır ve su yalıtım malzemesinin ömrünü arttırır.
 • bodrumlarda ısı yalıtımı. Plakalar yürütme montajı ile doğrudan çakıl mümkündür.
 • taban ve tavan Isınma. Penoplex tabakalar kolaylıkla atık düşük kesme düz taban üzerine monte edilebilir.
 • Çatı yalıtım katmanı, bir tavan arası oda ve balkon yaratmak. Bu önlemler konut veya ofis alanı ısıtma maliyetlerini azaltmak.
 • Penoplex dışında ev Isınıyor - ısı kaybını azaltmak için popüler bir yol. teknoloji oldukça basit ve pahalı araçları kullanmak değildir - Run cephe kaplama kendi başlarına başarılı.

yoğunluk yalıtım levhaları işaretleme İlkeleri ↑

Farklı türde Mevcut belirlenen Penoplex - alfasayısal bir koddur. işaretleme özellikleri ve yalıtım amacı gösterir.

Penoplex 31 ve 31C - düşük güç ve / cu 30.5 kg nihai yoğunluğu ile karakterize edilir. M. alev sınıfı bu iki grup arasında farklılık - ilk düzenlemesinin bir kısmı bir alev sahip olduğu, yangın geciktirici direncini artırır. Kanalizasyon boruları ve ısı transferi sistemleri, mühendislik: Isıtıcılar 31 ve 31C yalıtımı statik yapıları sağlarlar.

GOST göre, 28-38 kg / cu aralığında bir yoğunluğa sahip olmalıdır 35 penoplex. m 83 kPa bir basınç kuvvet. Bu rakamlar malzemenin çok yönlülüğünü neden olur. duvarlar, zeminler, vakıf ve boru hatlarının yalıtımı için talepte 35 yazınız. Artı - zayıf bir ateş.

Penoplex 45 ve 45 ° C, birbirine benzer özelliklere sahiptir. yüksek yoğunluklu üretim ve depolama tesislerinde pist, yol, vakıf yalıtım ve zemin yapımında kullanımını sağlar.

yalıtım sınıflandırılması amaçlanan ↑

işaretleme Yukarıdakilere ek olarak, belirtme Penoplex farklı türde bir sistemi vardır. Daha basit ve bir ısıtıcı adı kapsamını belirtir.

Penoplex duvar (seri C), tercihen, dış yalıtkan duvar ve rejenerasyon alçı cepheler için kullanılır. kapak ve iç bölmeleri tamamlanması ses yalıtımı ve enerji tasarrufu sağlayan ev geliştirir.

Konsey. karar verirken Onun özellikleri ekstrüde polistiren 31 C işaretine çok benzer malzeme Seri C tercih vermek, daha duvarların izolasyonu için opt penoplex olan.

Penoplex-Çatı (seri K) tavan kat için bir ısı yalıtım çatı pasta katmanı veya izolasyon olarak kullanılır. işareti yoğunluğu 28-33 kg / cu. m, malzeme esas ağır makas sistemi değildir bu yüzden.

Özellikler Penoplex-Vakfı Serisi F ev ve bodrum bodrum ısınma için tasarlanmıştır. vücut donma riski vardır septik tanklar için ısı yalıtım malzemesi olarak uygundur. Isıtıcılar kategorisi F kum, çimento tabanına bahçe yolları yükseltmek için kullanılır.

Penoplex-Rahatlık ısınma evlerine düzenlenen iç ve dış işler için tasarlanmıştır. Evrensel olarak kabul edilir ve yalıtım balkon, çatı ve duvarlar için talep edilmektedir. Asgari su emme "ıslak" oda yalıtımı için idealdir.

yoğunluğuna göre Penoplex serisi konforunu 25-35 kg / cu içindedir. m, kalan parametreler bir ısıtıcı 31C kategorilerine uygun ise.

Uygulamanın farklı alanlarda montaj özellikleri ↑

Penoplex ile çalışma özelliklerini yalıtım ve faaliyetinin gelecek koşullarına amacına bağlıdır. Uyum şemaları ve yerleştirme tekniği yalıtkan tabakaya ekstrüde polistiren köpük özelliklerinin en iyi şekilde sağlar.

evin içinde duvarlar yalıtım teknolojisi ↑

istenmeyen bir süreç, yalıtım cephe parçası üzerinde mümkün değildir, sadece başvurulması gerekmektedir - kendisi içinde yalıtımı duvar. yalıtım iç montaj önemli dezavantajları vardır:

 • Yoğuşma yığılma noktası duvarlarının kalınlığı kenara kaydırılmış ve yüksek nem yıkıma neden olmaktadır;
 • Oturma odası alanı azalır;
 • taşıyan yapılar soğuk hava ile temas korumasız kalmaktadır.

Önemli! Penoplex binanın içinde yalıtımı için en iyi seçenektir. mekanik bir etki ile prominaetsya kırılgan bir materyal ve - Mineral yün su emme, yüksek bir seviyede, ve köpük bulunur.

algoritma içinde izolasyonu:

 1. tabanını hazırlayın:
  • Eski bitirmek kaldırmak;
  • Kir ve toz temizlenmiş macun çatlaklar;
  • astar ile yüzey tedavi.
 2. Penoplex ve kesilmiş bir yapıştırıcı çözeltisi hazırlamak için.
 3. Duvar ve yalıtım levhaları için yapıştırıcı uygulanır.
 4. Penoplex kapı ve pencere boşluklarının yerlerde sayfaları bitişik düzgünlüğü kontrol duvara yapıştırılmış.
 5. Ek olarak malzeme, plastik dübel düzeltin.
 6. Duvarlar alçı bulunmaktadır.

İşte dikkate almak gereklidir:

 • yalıtkan duvarlar için uygun kalınlık Penoplex içinde - 3-5 cm;
 • set duvar kanatlarını veya klima santrallerini - Odaya iyi hava sirkülasyonu sağlamak için gereklidir.

Nasıl düzgün dışarıdan binayı izole etmek ↑

ekstrüde polistiren levhaları bina dış tarafı ile teknoloji, yukarıda tarif edilen işleme benzer olduğu gözlemlenmiştir. Ancak, bazı nüanslar vardır:

 1. en az 12.4 cm - 23-02-2003 standartlarına uygun olarak kalınlığı Penoplex makasla kesme önerilir.
 2. kirpi rulo "olarak kırmak" için önce gerekli yalıtım plakası duvar yüzeyi yapışmanın geliştirilmesi için.
 3. Kurulum Penoplex Pencere eşikleri yükleme ve yamaçları bittikten sonra.
 4. Bu malzeme kalınlığına uygun olan toprak yalıtımı profili için bir destek olarak hizmet etmektedir.
 5. Kaplama, karo neme dayanıklı yapıştırıcı gerçekleştirilir, örneğin, Ceresit'in CT-83.
 6. 3 gün - yapıştırıcı sertleştikten sonra yapılan dübel şemsiye tespit bitirin.
 7. sayfalar arasında eklemler zapenivat gerekir.
 8. yalıtım levhaları düzeni iki kat kullanarak kademeli çalışır.
 9. takviye edici ağ üzerine monte edilmiş bir ısıtıcı üst yapıştırılır, ve - tesviye katmanı ve kaplama.

Video: Penoplex dışarıdan duvarların ısı yalıtımı için kullanılacak

Farklı odalarda zemin ısı yalıtımı ↑

Zemin yalıtım teknolojisi tabanına bağlıdır. zeminde zemin ısı izolasyonu aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

 1. Taban zemini kaplama çakıl kalınlığında 40 mm'dir.
 2. kum yataklarını 10 cm yerleştirin.
 3. Iyice tabanını tamped.
 4. Penoplex eklem metalik bant izole edilmesi suretiyle ayrıştırılır.
 5. bantlanmış derzlerinin sızdırmazlığını sağlayan sızdırmazlık diyaframını yerleştirin.
 6. Kompozit veya galvaniz örgü takviye ekleyin.
 7. kravat ve çimento-kum harç dökmek işaretleri Açığa.
 8. Kapak Şap kaplama kurutulduktan sonra.

Beton zemin ısı yalıtımı birkaç aşamada yapılır:

 1. hasar levha olup olmadığını kontrol edin.
 2. yüzey tozdan boşluk, girintiler ve çıkıntılar kaldırma tabanı hizalayın.
 3. Birinci katta katta su geçirmez bir film koymak ve yukarıdaki ikinci katta ve üzerinde - betonun doğrudan koydu penoplex.
 4. eklem uyuşmuyorsa, böylece bir kayma ile yaprak konumlandırma Yalıtım "bitki" yapıştırıcı.
 5. su geçirmez bir film yerleştirin ve karışım kendiliğinden yayılan zemin dökün.
 6. Kaplama boyası yatmaktadır.

Su ısıtma ile zemin döşeme aşağıdaki sırayla katmanları yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir:

 1. betonarme örtüşme şap dökülerek.
 2. Penoplex Çarşaf ve eklem mühür, polietilen ile bunları kapatın.
 3. Odanın tüm alanı üzerine takviye edici ağ ekleyin.
 4. Spiral ısıtma elemanlarını ve akma termo bağlayıcı ayrıştırılması.
 5. Zemin bitirme Kapak - fayans veya laminat.

Amaç, kullanım ve çevre koşulları Penoplex bilerek, doğru yalıtım seçmek zor olmayacaktır. o dağcılar bina başvurmak için daha iyidir, bu durumda - yüksek katlı cephe çalışması hariç, elleriyle yapmak Kurulum Penoplex oldukça mümkün.

İzolasyon Penoplex: özellikleri ve özellikleri montaj

Isı yalıtım malzemeleri - termik iletkenliği azaltmak için - diğer bir deyişle yük taşıyan yapılar ısı kaybına karşı yapıların (duvarlar, zeminler, tavan, taban), koruma ürünleri yapıdır.

Modern inşaat yalıtım türlerinden biri - Bugün Penoplex (Penoplex) üzerinde durulacak.

yalıtım penoplex kim?

Plakalar penoplex - plakalar şeklinde üretilen bir ekstrüde polistiren köpük vardır. esas olarak daha yüksek bir yoğunluğa ve gücü - bir geleneksel bir köpük yapısına benzer Penoplex yapısı, bununla birlikte, penoplex birçok avantajı vardır.

Özellikler Penoplex:

 • düşük ısı iletkenliği (0.03 W / m º K termal iletkenliği);
 • (Basınç ve bükme her ikisi de) yüksek mukavemetli,
 • Düşük su emilimi (daha az 0,2-24 saat hacimce% 0.4);
 • Düşük buhar geçirgenliği (0,007-0,008 mg / m arasında, su buharı geçirgenlik katsayısı h · Pa);
 • 50 yılı aşkın dayanıklılığı;
 • yanma direnci;
 • çevre dostu (toksik olmayan, çürümeye etmez);
 • geniş bir çalışma sıcaklığı aralığı (-50 ... + 75 ° C).

Ekstrüde polistiren boyutuna kesilmesi kolay, montajı zordur olmayan standart boyutlarda, bir plaka olarak (yoğunluk ve uygulama alanına bağlı olarak) çeşitli üretti.

tablo yaklaşık maliyeti gösterir evler ve daire temel, duvar, zemin ve ısı yalıtımı için uygun Penoplex konforu. İkamet bölgesini düşük hacimli yüksek fiyat ve tabii ki - Fiyatı satın malzemenin miktarına bağlıdır.

"Penoplex DUVAR" (25-32 kg / m3 yoğunluğu) - etkili bir ısı korunması ve yapı Lokal ısıtma maliyeti tasarrufu için iç ve dış duvarlar, bölümleri, kapaklar ısıtılması için dizayn edilmiştir. Bu plakalar da duvar yapımı sırasında binaların yapımında kullanılan "kolodtsevoy duvar."

Dış duvarların Penoplex ısı yalıtımı durumunda, üst ısıtıcı ızgara sistemi sıva ya da malzemesi (dış cephe kaplaması, fayans, plakalar) bakan bir oblitsevat cephe gerçekleştirebilir.

"Penoplex VAKFI" (29-33 kg / m3 yoğunluğu) - bodrum, temeller montajı, septik tanklar yalıtım yapımında kullanılır. TEMEL penoplex plakalar, yüksek mukavemete ve hemen hemen sıfır su emme katsayısına sahiptir.

"Penoplex ÇATI" (28-33 kg / m3'ün) - özel olarak düz ve eğimli çatılar ısı izolasyonu için plakalar imal edilmiştir. mükemmel termik yalıtım özellikleri ile hafif, rijit, su geçirmez malzeme.

"Penoplex 45" (35-47 kg / m3 yoğunluğu) - yol yüzeylerinde, özellikle pistlerin yalıtım üst katman kumaşın don ip toprak ve imha önlemek için. Yaygın istismar çatılar için yalıtım olarak kullanılır, hangi Yaya bölgesi ve otopark gibi gerekçelerle, çeşitli.

"Penoplex KONFORU" (25-35 kg / m3 yoğunluğu) - dereceli yalıtım ev yapımında kullanılan paneller (özel ev, daire duvar yalıtımı, hem de lodzhiy ve balkon).

Birkaç adımda dış duvarlar Penoplex Yalıtımı.

 1. hazırlık çalışmaları kir, toz, eski kaplama malzemeleri, boya kaplamalar, yalıtım için yani kendi ochitstke duvarları hazırlamaktır. Duvarlar (görünen düzensizlikler duvarlar durumunda) alçı karışımı kullanılarak ve antifungal bileşimin tedavi hizalama önerilir.
 2. Yapıştırma "Penoplex" Plakalar kuru duvar yüzeyi için özel yapıştırıcılar kullanılarak gerçekleştirilir. yapışkan yalıtkan plaka üzerine doğrudan uygulanmaktadır.
 3. mekanik sabitleme 4 pc oranında, dübeller sayesinde yaptı. m2 başına, yapıştırıcı ile tahtaları birleştirilmesinden sonra. 6-8 adet - binanın pencereleri, kapı ve köşeler çevresi boyunca çapa sayısını artırır. m2 başına.
 4. yalıtım plakası alçı bileşimi tatbik üzerinde. yalıtımlı sıva daha iyi yapışma sağlamak için, levhaların yüzeyi üzerinde pürüzlülüğü oluşturmak karschetki kullanılması önerilir. İlk sıva katmanı, polimerik örgü takviye edici "gömme". Daha sonra, ikinci bir sıva tabakası, istenen renkte boyanmış duvarlar, kurutma sonrası uygulanır.
 5. Bunun yerine alçı duvar mümkün bitirmek dış cephe kaplaması, ahşap, aynı zamanda çerçeve önceden düzenlenmiş olan menteşeli sistemlerinin kullanımı.

Eğer izolasyon dışında gerçekleştirmek yapamıyorsanız gerekirse, içeriden duvar yalıtımı üretirler. Çalışmalar benzer şekilde yapılır, ancak Penoplex üstünde bir buhar bariyeri olarak, daha sonra yaprak, daha sonra duvar yapıştırılabilir GCR sabitlenmesi folyo PE film yüklenir. yalıtım yoluyla duvara bağlı alçıpan çapa asılı Çıta.

Benzer şekilde yalıtım işleri gerçekleştirilen Balkon kapatma. Levhalar arasındaki eklemler kapalı yapıştırılır. termos bir tür oluşturma - Cihaz PE folyo buhar bariyeri film, eklem sonra da bant boyutlandırma.

Eğer kartonpiyer uygulamayı tercih bitirme zaman, suya dayanıklı alçıpan sayfaları seçmeniz gerekir. duvarlara ek olarak, kat sundurma yalıtımını gerçekleştirmek için de gereklidir.

çatı yalıtım inşa halinde ya da yeniden işleminde ya üretilen, örneğin, oturma odası içine soğuk bir tavan aktarırken.

 1. çatı
 2. lathing
 3. 3paropronitsaemaya suya dayanıklı zar
 4. Isı yalıtımı Penoplex
 5. iç kılıf
 6. demet

Birinci durumda, bir ısıtıcı bir dama tahtası deseni kirişleri üzerine yerleştirilir. penoplex üzerinde buhar geçirgen bir zar uzanır. Polistiren uzunlamasına raylar 300 mm aralığı ile, yalıtım ve çatı malzemesi arasındaki havalandırma sağlamak için, en az 40 mm kalınlıkta sağladı.

Sonraki bağlantı elemanları çatı malzemeleri için çatı kaplama (kiremit, metal, vs.) ya da sürekli bir kılıfı monte etmek için uygun bir perde ile çapraz raylar gerçekleştirilir.

Köpük - - analogu ile karşılaştırıldığında Penoplex daha yüksek bir maliyete sahiptir, ancak büyük ölçüde kuvvet onu aşmaktadır. Bu alçı sistemleri için idealdir.

Hala, o zaman tüketici değerlendirmeleri okuyun evlerinde ısı yalıtımı inşaatlar için seçilen malzemenin ne tür emin değilseniz, belki bu karar vermenize yardımcı olacaktır.

Yorumlar (0)

sitede Yeni

Fideler geliştirmek ve substratın sınırlı hacimde vejetatif kitle genişletmek. Ve bu hacim.

Kış - evcil hayvanlar için bir çile. Özellikle zor yumurta tavukları aktarılır. Kısa.

hediyeler ve çizim şenlikli menü ile yılbaşı makyaj ev iç dekorasyonuna için de geçerlidir.

gaz besleme ağlardan uzak inşa Rahat bir kır evi, soba olmadan imkansızdır. Soğukta.

Alan banliyö alan aydınlatma ayrı kademeli bir düzenleme planlama bölgeleri olarak kabul edilir.

Bugünlerde köpeğin hayatının Olağan ifade evsiz köpekler için geçerlidir. .

Arazinin satın alınması veya gelecekteki evin bir plan yaparak, yerleştirme düşünmek emin olun.

Sebze tarımı ve bahçe seminer ve forumlarda son 10 yıldır aktif bir tartışmadır.

Bugünlerde plakaları hakkında hiçbir şey duymamıştır birini bulmak zor.

Çimentonun çanta ve kum yığını baktığımızda, her geliştirici hissediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

46 − = 45