Pereschipalka

Kendi elleriyle Perosemnaya makinesi: Cihaz çizimleri

kuş Yolma - bu en hoş değil. Eh birkaç etinden tüyleri kaldırmak istiyorum. Ve örneğin, 300 adet işlemek isterseniz? baş edemiyor hatta bütün aile için böyle yorucu bir görev ile. Bu birçok sahipleri kendi elleriyle çiftlik perosemnuyu makineyi yapmak için akla gelir. Ev yapımı versiyonu fabrikadan biraz farklıdır. Belki de o kadar estetik değil bakacağız. Ama önemli olan - işlevsellik.

kendi elleriyle imal perosemnaya makine fabrikası gibi aynı prensiple çalışır. Çoğu zaman için hacimli deposu olduğunu. o (duvar ve alt) çivili kauçuk "paltsami9raquo iç kısmı; - çırpıcıları. Esnek ve sonunda pimleri geçirilir.

kaynar su ile sırılsıklam Kümes leşleri, tankın içine dalar. Motorun altındaki açtıktan sonra dönmeye başlar. karkas plyasat9raquo" başlar; Tüm alan için. Aynı zamanda Bílý vurur. Bundan tüyler kaldırılır. Sert sadece küçük bırakarak manuel silinmesi gerekir bölgelere ulaşmak için. Tüm 2-3 dakikadan fazla sürer. Yani süreç daha hızlı karkas sulandırılmış. Su ilave kalemler yıkar ve kuş hasardan korur.

Kendi elleri perosemnoy makineyi yapmaya başlamadan önce, onun türlerin belirlenmesi gerekir. Bu gövdeler sayısına bağlı olacaktır.

 • santrifüj ile. Bu stabil olarak "paltsy9raquo kalmış olan iç tarafında bir kapasitans (genellikle dairesel veya üçgen şekli), temsil eder;. alt dönmeye başlar ve karkas Tokmaklar işlenir.
 • tambur ile. Bu tip makine motoru üzerindeki geçiş yaparak çalışmaya başlar. rotora Bily dışına monte. Sahibi rotora kuşu getiren ve Bily kuşlara ulaşmak için böyle bir mesafede tutar. Bu durumda, o karkas bastırıldığı kuvvet ayarlayabilirsiniz. Bu yöntemin en önemli avantajı, farklı boyutlarda kümes hayvanları toplama için uygun olmasıdır.

 • elektrikli el aletleri için ekleri şeklinde. Bu tür bir meme üretmek kolaydır. Bu en ekonomik seçenektir. Ama dezavantajı işleminde rahatsızlık. Operatör, diğer bir elinde kuş tutmak gerekir ve - bir araç.

Perosemnuyu araba fabrikası yüksek maliyeti nedeniyle değil herkesi gelemez. Bu nedenle, yüksek miktarlarda kümes ekimi yapan kim sadece o kazanır. gerisi kendi hands perosemnoy araba ile yapılan tercih ediyoruz. Hatta kullanamazsınız Bunun için çizimler.

tüm makinelerin ortak bir özelliği kalem kaldıracaktır ritmi bulunmasıdır. Bu olursa olsun kendi ellerini üretimi tercih hangi seçeneği, değişmez. Cihaz perosemnoy makinesi mutlaka kauçuk ritmi döner varlığını gerektirir. Ve bu kendi yapmak için makineyi önleyebilir engellerden biridir. Aslında bir ev imkansızdır böyle belirli bir öğeyi yapmak olmasıdır. Bu nedenle Bily mağazasında satın almanız gerekir.

Sipariş verme Bily evrensel olmadığını hatırlamak gereklidir. Boyutları farklı olabilir. Ve onların tercihi leşleri büyüklüğüne bağlıdır. Açıktır büyük olduğunu çok büyük kuşlar (kazlar, hindiler) için uygundur. Ve en küçük - bıldırcın.

Bu durumda, temel kalın duvarlı bir boru parçası olacaktır. o teneke benzer iş parçası yapar çünkü. Çok ince metalden yapılmış olduğu için banka kendisi uygun değildir.

1

tüpün dibine kaynak (veya vida ile sabitlenmiş). alt merkezinde damızlık için bir deliktir. o takım aynasının (matkap, tornavida) geldi, böylece Onun çapı seçilir. Damızlık cıvataları bağlanır. Bankaların tüm duvarları delik açmak için Açık hangi satın alınmış Bílý eklemek için. "Paltsy9raquo; borunun dış tarafında tutturulmuş. ambalaj şeklinde kendi eller perosemnoy makineyi üretme Bu süreçte tamamlanır.

Bunun yerine, metal borunun yaygın kanalizasyon için kullanılan plastik boru, almak durumunda mümkün üretim sürecini kolaylaştırır. Çapı yaklaşık 10-12 cm olmalıdır. Diğer tüm adımlar metal boru durumunda olduğu gibi, aynı sırayla gerçekleştirilir.

kendi tasarımı kümes davul yolmak için Makine cihaza ağızlığı benzer. Tek fark, boyutudur. tambur uzun kafa aşıyor.

tamburun eylem eletrodvigatelya kaynaklanmaktadır. Küçük bir kapasite ve bir kasnak dişli ile motorun yeterli. motora davul yıpranmış olduğu eksenini katılır. Tambur kendisi de çerçeve üzerine monte edilir. Alt kalem düşecek torba astı.

Makine santrifüj esasına göre çalışmaktadır

En yaygın çamaşır makinesinden elleriyle arabanın perosemnaya yapılmış bir seçenektir. sabit kapasiteli silindirik bir şekle sahip bu uyum modellerde. taban plakasını dönecek bir alt sürücü zaten olmadığından bu varyant, çok uygundur. Ayrıca, yağ sızdırmazlık de monte edilebilir.

Alt makine dönecektir taban plakasını, yüklemek için. Onun çapı genellikle makinenin çapından daha küçük birkaç santimetre ile yapılır. Çatlak karkas uzuvlarını alamadım böylece Ama çapları bir farkın çok fazla, gerekli değildir. aksa bağlı taban plakası. motor suyu su almaması için bu müşterek mühürlü olması gerekir.

alt ve duvarlarında Bílý içine sokulduğu deliği vardır. Bundan başka, su ve tüyleri boşaltılması için bir delik hazırlamak için gereklidir.

Toplanan kendi elleri perosemnoy makine Bu tip en popüler. Bu farklı boyutlarda kuşları süreci sağlar. leşleri küçükse, birkaç örnek vermek gerekirse düşürülebilir. dönüşebilecek karkasları için yeterli alan olmalıdır. sürecin kendisi sokakta daha iyi performans. Bu zaman su ve tüyleri yolma farklı yönlere uçacak gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Su sürecini hızlandırmak ve hasardan yolma kuş tutmak için eklenmesi gerekir.

Kendi elleriyle çamaşır makinesinden ile Perosemnaya makinesi

o kitlesel bir kuşu kesmek ve daha sonra satış öncesi onların gövdelerini işlemek için geldiğinde kaç çiftçi kümes çiftliği, zaman lanetli değil. temizlik tüy sürecinin kötü bölüm - defeathering. Eğer bütün aile birlikte, 30-40 karkas nip istiyorsanız Eh, biz kötü bir iş ve iş sonu yapılan, ancak 300-400 karkas nip ne gerekirse?

Böyle el emeği peşin ödemek şartıyla hatırlatır. Yani Willy düşünmek - ister istemez kötü bir fikir henüz çamaşır makinesinin parçalarının perosemnuyu elleriyle bir araba yapmak ve nasıl!

Nasıl yolmak için makineyi çalışır?

Ev yapımı perosemnaya makine işleri sadece yanısıra pahalı fabrika ekipmanları, ama görünüyor biraz daha az estetik olabilir. aşağıdaki gibi operasyon Onun ilkedir.

 • dişli ucuyla özel elastik iğnelerle - kauçuk Tokmaklar tamamen noktalı tankın içindeki geniş.
 • Tankın alt yüksek hızda döner ve aynı zamanda Bílý sıkıştı.
 • peşin haşlanmış tavuk karkas, ördek, kaz veya bıldırcın içinde rezervuar atın ve sonra perosemnuyu makineyi açın.

 • Tank makinesinin alt hızla dönmeye başlar ve bir karkas içinde deli gibi atlama başlar.
 • Bu ırkların sırasında karkas Bily kauçuk, tüyler ve sinekler hakkında yoğun yener.
 • ırk kuşun Birkaç dakika sonra elle kaldırmak zorunda kalacak kanatlı, kuyruklu ve pençeleri, sadece minik tüyler bırakarak neredeyse tamamen tüyünden salınır.
 • çiftçi eğer böyle perosemnaya araba çalışmalarını kolaylaştırır? Ve tek kelime. Bu makinenin 1 saat 30 broiler ve hiçbir yorucu el emeği kadar işler için. Bu yüzden onların "altın eller" ceplerine çıkmak ve biz çamaşır makinesinin bazı bölümlerini yapacak bir ev yapımı perosemnoy araba, oluşturmak için birlikte çalışacaktır.

  Dikkatli olun! Bazı kuş Bílý vurarak şımarık olduğunu düşünüyorum. araba perosemnuyu geçti gerçeği karkaslardan ise% 100 olarak kalır.

  Bílý - kendi elleriyle perosemnoy makineleri yapma yolunda ilk engel. Nerede böyle spesifik bir kauçuk parçaları almak ya bunların nasıl yapılır? Biz uzun zamandır bu konu ile mücadele var, uygun bir şey bulundu ve sonunda Bily daha iyi düzen karar verildi. Siparişleri çok ucuz değil aldık, ancak rahat koymak - Bu perosemnoy makine imalatında en büyük kaybıdır. gerisi ücretsiz neredeyse alabilirsiniz.

  Farklı boyutlardaki gövdeleriçin Bily da farklı olduğu için ancak, düzen yapmak için çok dikkatli olmalıdır. hindi ve kaz leşleri için en büyük Bily, tavukları için biraz daha az Bily. Sonra küçük Bily için kuşlar ve bıldırcın için en küçük vardır.

  Lastik parçalar için beklerken bir çamaşır makinesi alabilir. imalat makineleri bir çamaşır makinesi Oka odnobakovuyu perosemnoy eskimiş alır. bir şartla - stiralka tamamen operasyonel olmalıdır. Biz en azından olacak, kendi elleriyle çamaşır makinesi değiştirmek için. sonra da davaya dışında yıkama teknesinin altında bu konuda daha fazla olduğu motor ve kontrol elektrikçi, taşımak - tek şey emin olmak için. Biz şunu yapın.

  1. çamaşır makinesinin motorunu çıkartın.
  2. aktivatör ve tahrik mekanizmasını sökün.
  3. Biz tüm elektrikler çıkarıp düzgünce kıvrımları, bu yüzden o zaman o anlayabiliriz.

  çamaşır makineleri Ayrıntılar üretti. Şimdi uzun bir lastik hortum bulup duş kafasına koymak gerekir. perosemnaya makine çalışmaya başladığında Bu cihaz, sonradan bize faydalıdır. Araçlar da bazı ihtiyaç:

  • çeşitli büyüklüklerde Tuşlar germeleri;
  • Küçük ayarlanabilir anahtarı;
  • 30 mm, 8, bir dizi bir mandal kafası;
  • matkap;
  • Bulgar;
  • matkap aşama;
  • pense;
  • çekiç;
  • ölçme cihazı;
  • multimetre;
  • işaretleyici.

  Eh, Bily nihayet ulaştı, kendi elleriyle montaj perosemnoy makineleri geçin. Biz daha kolay kendi teknolojisini yapımında gezinmek için yapmak, bütün montaj süreci tanımlamak için çalışacağız.

  İnternet çeşitli sihirbazları onun Tokmaklar ve tahrik mekanizması dikme ile çivili plastik varil gelen perosemnuyu makinesi yapmak sunuyor. Çamaşır makinesi Oka zaten motorun dönen dibini ve hiçbir kontrole yerini alacak bir sürücü, etkinleştirici çünkü Bizim durumumuzda, her şey, daha kolaydır. Ama bir sorun vardır.

  aktivatör ve çamaşır makinesinin alt kısmında olarak, kauçuk Bílý eklemek olan delikler çok sayıda, geçirdi. Üstelik beaters arasında, biz su drenajı ve çöp tüyler ve aşağı için delikler. En kısa sürede motor ve elektrik yıkama küvetin altındadır doğrudan bulunmaları koşuluyla su ve tüm tüyleri üzerlerinde doğrudan düşecek - Bu izin verilemez. Biz şunu yapın.

  1. motor için uygun bir plastik kutu boyutu üretmek mahfaza kaynaktan. Bir metal aparatı bunun için sağlam bir temel yapmak.
  2. Elektrik kontrol motoru bağlayın ve performansını test edin. çamaşır makinesi (motor) motorunu bağlamak konusunda daha fazla bilgi için, web sitemizde aynı adlı makalesinde okuyabilirsiniz.
  3. metal parçaların bir çamaşır makinesinin için istikrarlı bir temel oluşturmak için. Tankın alt motor mili ucu ile aynı yükseklikte zemin kapalı olmalıdır.
  4. Bir otomatik yıkama makinesinde iki makara ve bir kemer. Bir elbise motor mili ve aktivatör ile ikinci milin üzerine makara ve bir kemer ile birleştirin.

  Kayış de sıkılmalıdır ve motor kutusu ve tank çamaşır makinesi statik yere sabit.

  1. Biz mekanizması nasıl çalışacağını kontrol edin. Bizim görevimiz bir kemer aracılığıyla motor sürücü sağlamaktır ve aktivatör büküm titreşimden uçulmayan edilir. leşi dönecektir tankın titreşim, çok daha güçlü olacağını unutmayın.
  2. Şimdi kendi elleriyle imalatı perosemnoy makinelerin en zor aşaması - kauçuk hit ayarlamak için.
  3. çapı ritmi daha çapı 3-4 mm küçük kademeli matkap delik ile.
  4. dövmek için delikleri arasında su drenaj ve çöp tüyler için biraz daha yumruk. Sonra düz kalay tava üretmek mümkün olacak ve içine gidiş kalem ve suya perosemnoy tankı arabalar altında yerine, fakat toprak hala pek çok olacaktır olacaktır.
  5. Motor yağı dövmek için delik yağlar, ardından Bily bu deliklere yerleştirilen başlar. iş derece tatsız, ama sonuç buna değer.
  6. Son dokunuş. meme Tankın içindeki amaçlandı böylece tankı perosemnoy makinenin kenarına duş başlığına hortum bağlayın.

  Eh, ev yapımı perosemnaya makinesi hazırdır. Genel bir test yapmak ve otomatik olarak ilk karkası koparmak zamanı ve sulama sistemi gerekli perosemnoy makine veya daha iyisi kuru sıkıştırarak olup olmadığı hakkında konuşmak aynı anda. en düz zeminde tahminde olsun, aynı boyutta iki broiler, bir Biz makinesinin çalışması sırasında su ile sulanan olacak ve ikinci kuru koparmak için kıstırma.

  motor perosemnoy makinesi aktivatör Tokmaklar dönmeye başlar çevirin. önceden haşlanmış karkas broiler atın ve flopping karkası dökme makine tankında ince akışları acele suyu açın. Sadece 2 dakika sürer ve kuş neredeyse tamamen tüyleri temizlenir.

  yerde sokakta yürütmek için bu prosedür daha iyidir, böylece su karkas ve her yöne uçan tüy temizleme sürecinde.

  , Su, motoru kapatın tavuk karkas temizlenmeli tüylerini çıkarmak. İkinci haşlanmış karkası alın ve tanka atmak. Şu anda, su açılmıyor. Motoru çalıştırıp sonucu bekleyin. Kuş Bily hakkında yenerek, 3.5 dakika sürer, epeyce tüyler uçtu, ancak birçok, hatta büyük tüyler, tavuk kalmıştır. Sonuç: açıkça sulama daha iyi tüyler leşi temizlemeye yardımcı olur, o zaman, onsuz yapamaz.

  Sonuç olarak, dikkat, kullanılmış bir çamaşır makinesi için elleriyle perosemnuyu araba yapmak size uygun bir stiralka Oka olarak bu geldi, özellikle oldukça mümkündür. İyi şanslar!

  • Düşüncelerinizi paylaşın - Yorum bırakmak

  Kendi elleriyle Perosemnaya makine: adım adım kılavuzun

  Oldukça sık et için yetiştirilen bir ev farklı kuşlarda (ördekler, kazlar, tavuklar, broyler, vb ..). Bu durumda, karkas çok güzel o kadar basit değil, değil koparmak için. Bunun içindir ve tüm iş akışını makineleştirmek perosemnye makineleri ile geldi. Böyle bir makineyi kullanmak ev için, kendi yapabilirsiniz. Bu makale irade detay nasıl kaz ve diğer kuşlar için kendi elleriyle perosemnaya makine yapmak için.

  perosemnaya makinesi nedir

  kendiniz böyle bir cihaz yapmaya karar vermeden önce, konuyu incelemelerinin ve makinenin nasıl çalıştığını anlamak gerekir.

  Perosemnaya araba lastik çırpıcı parmaklarıyla bir tank. Bu parmaklar, kulplar ve tüylerini çıkarır o özel bir yüzeye sahiptir. Böylece, çok çaba olmadan, birkaç dakika içinde birden karkas işleyebilir.

  Perosemnye makineleri çeşitli versiyonları mevcuttur:

  1. santrifüj. Bu tür bir aparat parmaklar stabil bir şekilde yer aldığı iç dairesel veya üçgen dikey tank gibi görünür.

  aynı elemanları ile kabın alt yüksek hızında açılır. karkas iplik ve parmak tarafından işlenmektedir. Bu yüzden tüyleri kurtuldu.

  verimlilik arabada yüksekti için, su ilave edilir. Bu hasardan karkası korur ve gereksiz tüy uzakta yıkar.

  indirin, oldukça geniş çaplı kuş olamaz. Örneğin, bıldırcın, tavuk ve ördekleri bir koparmak olabilir. Perosemnye makineleri kaz daha fazla alan ve daha fazla enerji-yoğun kaplar. Bu tür cihazlar küçük çiftlikler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Evde, kullanımları ekonomik açıdan dezavantajlıdır. Bu nedenle, diğer makinelere perosemnye kullanılan evde büyük kuşlar için.

  2. Tambur. Burada, tambur bir motor tarafından döndürülür. Vurucu parmak böylece dışsal olarak yerleştirilmiş. Operatör dönen rotor karkas tutar ve presleme kuvvetini ayarlayan.

  Bu makine kuş tüm boyutları koparmak için izin verir. Tabii ki, küçük karkas çok rahatsız koparmak.

  elektrikli el aletleri için 3. Özel ekleri. Bu araç kullanımı çok uygun değil (her ölçekteki kuşları koparmak olabilir) çok yönlü olmakla birlikte. Burada karkası tutacak bir eli var ve ikinci - bir araç. Bu dezavantajı düşük maliyetle haklılaştırılmaktadır.

  Tabii ki, mekanizasyon süreci pek çok avantajı vardır, ama bir büyük dezavantajı var - yüksek fiyat. Bu nedenle perosemnye makineleri düzenli hayvanları satmak yalnızca köylü çiftçiler edinirler.

  Ev uygulama hala mümkün olduğunca istediğinizde maliyetleri en aza indirmek. Bugün kendi elleriyle kadar popüler perosemnaya makinesi haline geldiğini, bu nedenle içindir. İşte bu tür makinalar için çeşitli seçenekler vardır.

  Tornavida üretim meme

  kolay seçenek - tornavida bir ağza yapmak. Onlar bir şey için onlara vakit geçirmek o kadar ucuz Ve parmaklarınızı yapmak doğru tavsiye, kendi elleriyle perosemnoy makineleri için tavsiye edilmez.

  iş parçası tornavida Nozulun imalatı kalay şeklinde gereklidir için (hızlı bir şekilde buruşturulmuş ince sacdan yapılmış olduğu için banka kendisi uygun değildir). ön kalıp, bir ince duvarlı tüp hafif alaşımlı metal olabilir olun. dibe düzeltmek için gerekli vidalar vasıtasıyla bir yandan. saplama cıvataları sabitlenen hangi açılan deliğin, dibine merkezinde (boyutu matkap mandreni yaklaşım olmalıdır). Silindir, bir çekiç ayak için açılan delikler, ve bundan sonra da deliklerden doldurulur sakız olarak - ve makine hazırdır.

  Perosemnaya araba: ellerini ekonomik seçenek yapıyoruz

  Burada, yaklaşık 10-12 cm gerekli kanalizasyon polietilen boru çapı üretimi için kullanımı., Herhangi bir uygun sert malzemeden alt üretimi için. Pin "yanak" fındık ile birlikte çekin geçirilir. yukarıda tarif edildiği gibi iğneler aynı şekilde sokulur. verimliliği artırmak ve matkabın çalışmasını kolaylaştırmak amacıyla tabloya eklenebilir.

  Dalkk makinesi tambur ile kendi elleriyle perosemnaya nasıl yapıldığını açıklar. Bu matkap kafası sadece bu uzunluk üzerinde bir meme gibi çalışır. tambur destek mili üzerinde yer alır. Elektrik motoru tevzi edilebilir düşük güç ve basit bir makara tertibatının imalatında. Böylece schipalnym makine karkasları herhangi bir sayıda işleyebilir, boyut önemli değil.

  kendisi çerçeve üzerine monte edilir tambur, alttan o zaman gibi birçok kuş atılmasını sağlayan, kalem koleksiyonu için çanta asmak.

  perosemnaya makine kendi elleriyle çamaşır makinesinden yapılan gibi

  Böyle bir cihazın üretimi için alt taban ve kurulan bezi döndürmek için sürücü hazır sabit bir silindirik kap eski çamaşır makinesi için idealdir.

  alterasyon ana fikir - tesis tasarımı maksimum kullanılmasıdır. Duvarlar perosemnyh parmakları ve sert metal alt dairevi levha seti üzerinde delikler delmek gerekmektedir. İşte zinde ve eski tava veya tencere alt. Bu temel eksenine bağlı olmalıdır.

  Bir kuyunun dibinde bir çekiç ayak parmakları için delikler edilecek.

  dönen kısım tankı (yaklaşık 5 cm) daha küçük bir çapa sahip olması gerekir. Çok büyük boşluk uzuvların kuşlara düşmesini önlemek için terk etmek gerekmez.

  Tankın dibinde tüylerle suyun boşaltılması gerekmektedir. Önemli: Dönme ekseni su motorunu girmezse yeterince sıkı olması gerekmektedir.

  Hem büyük hem küçük kuşlar taşıma kapasitesine sahip bu perosemnaya makinesi.

  varil yapılır kendi elleri ile Perosemnaya makinesinde, çamaşır makinesinin aparatı ile aynı ilkeye göre çalışır.

  Başlangıçta (- 70 cm genişliğinde vysotu- yaklaşık 1 metre) yuvarlak plastik veya metal bir tambura gerekir. Bu namlu karkas ihtarlarından eğmek değil kadar güçlü olmalıdır.

  varilin dibinde ve altta Eğer lastik çırpıcı parmakların delikler yapmak gerekir. Elde edilen tambur çerçevesine yerleştirilmesi gerekir. Çerçeve ahşap levhalar ya da metal parçaların göre yapılabilir. İlk seçenek daha kolay hale getirmektir, ama ikinci daha güvenilir olacaktır.

  İlk tabakanın altındaki siz dönen mekanizmaya bağlı olacaktır olan bir belge daha eklemek istiyorum.

  yaklaşık 1.5 kW güce sahip bir motor gerekir araba mekanize edilmesi amacıyla. Motorun korumak için bir stand üzerine yapmak ve uzaklaşmaya iyidir.

  Bu şekilde, herhangi bir ekstra maliyet olmaksızın kendi elleriyle perosemnaya makine yaptı. farklı şekillerde bunu nasıl biz yukarıda kabul var.

  Bu makinenin en büyük avantajı maliyetidir. Her şeyden önce, hurda malzemelerden yapılır. Fabrika perosemnaya makinesi oldukça pahalıdır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  53 − = 48