Pervazlar plastik

Kapılarda Plastik Döşeme, plastik

Pervaz - pencere ya da kapı açma ve bir duvarın birleşme için uygulanan sıvı bir şerit. mahfazanın ana rolü - dekoratif fonksiyonu, yani, boşluğu gizlemek ve iç bütünlüğünü sağlamak. Bundan başka, muhafaza rol taslakları kaçınarak, ısı koruma teşvik etmektedir.

Geleneksel olarak, kılıf, MDF, sonra bir malzemeden, ahşap yapıldı. ahşap veya MDF profillerin yapılmış Kapı çerçeveleri dikey desteklerin ve yatay çubuğun arasındaki teknolojik düğüm noktaları vardır. düzeltir kullanılması Eğer dikiş gizlemek için izin verir. Modern plastik kapılar, kural olarak, bu ortak hala, kasalarda kullanılması kapı çerçevesi ve duvar arasındaki boşluğu gizlemek için ihtiyaç tarafından dikte edilir, ama değil.

plastik kovanların Çeşitleri

Satışta Eğer kovanların birkaç çeşit bulabilirsiniz. En bileşenleri tercih edilir, ancak sen tek karşılayabilir.

Bu kovan Tespit sıvı çivi veya başka bir yapıştırıcı madde olabilir. Kablo kanalının bulunması da yapı içindeki teller gizlemek sağlar. bu kılıfların önemli bir dezavantajı, bunların sökülmesi ile sorun bulunmaktadır.

plastik kapaklı plastik çerçeveler müşteri ihtiyaçlarına göre, bir dekoratif elemanı istenilen rengi seçmek için izin geniş renk yelpazesi mevcuttur. süsler bir dizi satın alarak, özellikle renkli şeritler üzerinde, kaldırmak neredeyse imkansızdır yüzey kusurları, kontrol etmek yanlış olma.

Gerekli kovanlarını koymak önce gerekli ölçümleri önceden olun. plakalar arasındaki Yanlış eklem düzeltmek için neredeyse imkansız olacaktır. Montaj plakaları video detaylı olarak tarif edilmektedir.

Plastik Tesisat Teknolojisi konkordatonun standardından çok farklı değil. tek önemli fark - doğru tabanını kesmek gerek. Herhangi işleme kusurları gizli escutcheon olacaktır.

Yukarıda, gövdenin dikey ve yatay bölümler kesmek için gösterilmiştir. Tipik olarak, 45 derecelik bir açı ile birinci. Montaj ve yatay işaretleme atlama sonra, daha sonra dikey destekler kesip. taban kesilmesinden sonra duvara sabitlenebilir. Malzemeye bağlı olarak duvar bağlantı hatta sıradan sıvı veya çivi ile herhangi bir şekilde gerçekleştirilebilir. tuğla, beton ve benzerleri gibi malzemeler durumunda, daha önce uçlu bir karbür bir matkap duvarında bir delik, ve (aşağıda gösterilmiştir), plastik dübeller ile yapılan sabitleme gerçekleştirmek için gereken.

1

boşlukların yerlerde duvara düzensizliklerin varlığı başka türlü ara muhafazanın ve duvar arasındaki boşluk önlenemez, en derin yerinde bağlantı elemanları olması gerektiğine dikkat ediniz. Dekoratif kaplama özenle kesmek için gereklidir. özel bir cihaz 45 ya da 90 ° doğru maruz açısı - stuslo almalıdır keserken. (Bkz. Fotoğraf).

Dişler kesme hattının herhangi bir ek işlem gerektirecek şekilde değil bir el testeresi çok küçük olmalıdır var. Daha iyi kullanım demir testeresi.

plastik kovanların Avantajları

Plastik kovanların kullanılması duvarlarının dikkatli bir uyum ihtiyacını ortadan kaldırır. dekoratif elemanlar infaz edildiği malzeme, (en sık kullanılan PVC - PVC) etrafında hemen her eşitsizlik gidecek kadar esnek.

taban ve dekoratif bir plaka - yukarıdaki fotoğrafta görülebileceği gibi, plastik gövde, iki elemandan oluşur. böylece çivi, vida veya yapışkan ile ve - sabitleme latalarının herhangi bir vasıta ile gerçekleştirilebilir. Bundan sonra, iç iletişimde kanalları (aşağıda fotoğraf) telleri yönlendirilebilir ve her şeyi üst dekoratif plaka üzerinde kapalıdır. Aynı kanal çalıştırma gücü ve düşük voltajlı teller üzerinde olmamalıdır.

ahşap Plat veya MDF aşağıdaki dezavantajlara sahiptir:

 • Montaj sadece düz bir yüzeye mümkün olduğu;
 • Tırnak veya sınırlı sabitlemek için vida kullanılması;
 • kapıdan daire iletişim için bir yolu yoktur.

kapıya plastik bakim nasıl yüklenir, işin adımları ve malzeme seçimi

Kapı düzeltir - kapı kasa ve duvar arasında eklemi maskelemek için ayarlanmış şeritleri, profilli edilir. Onlar kapı bloğunun eksiksiz bir görünümünü verir. inşaat Literatürde orada bu elemanların diğer adları şunlardır: obnalichniki, astar veya bozdururken, ama kapı yapısının bu kısmının denilen nasıl olursa olsun, özü değişmez.

Eğer duvara dekoratif bir kapı kutusundan geçiş sağlayan bazen kendi izmarit kapsayacak şekilde transoms üzerine monte Kapıda Trim. Bu taslak oluşumunu önlemek duvar ve kanal arasında çatlak oluşumunu ortadan kaldırır.

plastik kılıflar

Kapı biriminin düzenlemesi kısmında, her mağazada geniş bir yelpazede sunulmuştur muhafazaları, seçimi sorunuyla karşı karşıya olabilir. Bu malzemenin imalatında farklılık gösterir:

dikkat hangi ana kriterler - fiyat, görünüm ve ürünün performansının cevapsız ve görsel stil, böylece iç çok öne ve mükemmel şekilde tamamlayacak yok edilmesi değil. Bunu yapmak için, her malzeme tipi özelliklerini bilmesi gerekir.

Ağaçtan süsler en yaygın biçimi. Onları kullanılan İçin kereste yapıştırılmış. Kural olarak, etkili boyalı ve cilalı şeklinde görünüyordu çam veya daha değerli türler, bu nedenle bu malzemeden yapılmış ürünlerdir. Renkleri genel tasarım ensemble maç için, transoms ve kapı kutusu için ayarlanır.

MDF yapılan ürünler çok daha az odun mal oldu ama onların özellikleri kendinden aşağı değildir. Ana avantajı - çürüme ve deformasyon olmadan uzun bir servis ömrü, bu yüzden nemli yerler için tercih.

Ürünler MDF

Onlar aşırı sıcaklıkların ve nem direnci, kolay kurulum ve kolay bakım dayanıklı, bu nedenle özellikle mevcut bu tür ürünlerin fiyatı olarak, her yıl daha popüler hale gelmektedir: Plastik şeritler avantajları geniş bir aralığı vardır.

plastik ürünler

PVC kapı kaplamaları ayrıca çeşitli avantajları vardır. Bu sınıftaki ürünler yüksek nemli alanlardaki kullanımına izin su direncine sahiptirler. Bunlar sıcaklık değişimlerinde iyi anlaşıyorum, bu yüzden bile sokakta yerleştirilir. rot etmeyin ve sağlık üzerindeki yüksek talepleri olan alanlardaki kullanımına izin mantar saldırısına maruz değildir. Buna ek olarak, bakımı kolaydır. Hatta tahtayı taklit, herhangi bir renkte olabilir.

Ürünler PVC malzemeden yapılmıştır

Bu kapılar eski tarzda dizayn uzayda kullanmak için yapılır. Onlar onları eliyle yapılan ustaları satın aldı. Bu tür malların fiyatı uygun.

Ahşap oymalar

PVC kovanların kurulum özelliklerini

PVC sadece seçili ve yüklü kapı ünitesinin sonra kapı acquire bozdururken. Bunun nedeni bir kapı ünitesi ve transoms siyah renkte yapılır ve şeritleri bitirme hiçbir farklı olmalıdır eğer renkli kapılar uymalıdır gerçeği etmektir.

tesisatın özelliklerine gelince, o zaman birkaç seçenek vardır:

 • Montaj elemanları montaj. inşaat işlerinde kullanılan bu standart bağlantı elemanları. Bu seçenek, güvenilir ve aranan bir olarak kabul, bu yüzden ilk etapta mesafesindedir.
 • Orijinal catch Kurulum. Bu seçenek dışı çoğalması olduğunu. mandallar tam bir tasarım oluşturmak için izin çerçeve kendisi üzerine monte edilir, ancak birçok sabitleme Bu yöntemle ilgili şüpheciler. temel nedeni - bu hackerlar odasına nüfuz yeteneği vererek kolay sökme, bu.
 • Bir çift taraflı bantta Kurulum. Bu yöntem seyrek kullanılır: Bu düz bir harf gerekir için, kolayca kilidi ile başa teybe hafif olmalıdır. Sık sık değiştirmek zorunda çünkü bu yöntem, sokakta yüklü muhafazaları için kullanılmaz.
 • şapka olmadan çivi üzerine montajı. Böyle çivi hazırlamak için, çivi kapağını ısırmak ve çerçeveler onları boğmak için çekiç gerekir. Eğer çivi ateşleme için özel bir silahı varsa, iş daha kolaydır, ancak ekin kalitesi düşer.
 • bitiş çivi ayarlanıyor. Bu, tek ihtiyacınız güçlü bir montaj - onlar çerçevelerde puan gerekiyor Kendiniz çivi ve bir çekiç.
 • "Sıvı çiviler" Tutkal. Bu yöntem, gereken tüm duvara sıkıca muhafazası ve basın üzerindeki yapışkan kısmını uygulamaktır, en basit olarak kabul edilir. Bu yöntemin tek dezavantajı - bu kareleri kaydetmek mümkün olasılığı olduğu zor sökme vardır.

Gördüğünüz gibi, transoms ve duvarlarda trimleri sabitleme yöntemleri durumunda kullanılacak hangisini çok çoktur, sen karar ver, biz göstereceğiz nasıl adım plastik ürünler adım kurulumu. Bu görüntülenebilir ve sunulabilir.

kılıfların tesisler için malzemeler

Bu işlemin gerçekleşmesi için size araçlar ve malzemelerin bir dizi hazırlamak gerekir. Eğer plastik eski Döşeme değiştirmek isterseniz, öncelikle bir önceki tasarım demontaj yapmak gerekir.

Gereç ve araçları:

transoms zarar vermemek için eski tasarımda demontajı dikkatlice gerçekleştirilir. Yeni çerçeveler özelliklere bağlı olarak, herhangi bir şekilde monte edilebilir.

kapıya plastik ürünleri

Ayar: adımları uygulayın

Hazırlık süreci boyunca, bunu yeni süsler yükleme işlemine devam etmek zamanı, senin kapılar için malzemeyi seçilmiş ve eski tasarıma çökertildiğini edilir.

Yapmanız gereken ilk şey, kendinizi Döşeme hazırlanmasıdır. üst kenar 45 derecelik bir açı ile eğimli olması gerekir. Ayrıca, doğru astar uzunluğunu ölçmek gerekir. Bunu yapmak için, bir kaç kuralı bilmek gerekir:

 • Döşeme uzunluğu her parça için ayrı ayrı ölçülür;
 • ilk parça yan açıklığından ölçülür;
 • mahfaza uzunluğunu ölçmek için, boşluk bağlantı kenarı zeminden ölçülmelidir;
 • Bu şeritte işaretleyin ve 1 cm daha ekleyin;
 • bu nokta köşenin köşesi olacak, ancak köşe olmayacaktır.

İki dikey parça hazırladıktan sonra onları sabitlemeye başlayabilirsiniz. Tepeleme bantlarının sabitlenmesini tartışacağız. Tırnakların sonuna kadar dövülmeye ihtiyaç duyulmadığı halde yan panelleri tırmalamanız gerekir. Bu, platform bantlarının üst kısmını doğru olarak işaretlemek için gereklidir. Bunu yapmak için plastik ürünü dikey döşeme altına kaydırıp işaretlemelisin. Bu işaretlemeye de, 1 cm ekleyin.

Bu önemli! Klipe üst bölümünün dikey oyuklar ile yerleştirilmesinin alt kenarı boyunca gerçekleştiğini unutmayın, bu yüzden açılar oluştururken hata yapmayın. Düzgün yapılan işaretler ve kesin kesim ile üst kısım tam olarak kendisine tahsis edilmiş alana gelir.

Üç parça sivri hazır olduğunda, son sabitlemeye geçebilirsiniz. Üst sivri düzeltmek için iki çivi gerekir ve yan paneller için 5-6 hazırlamanız gerekir.

Plastik kasa kendinden kılavuzlu vidalara bağlanırsa, kendiliğinden kılavuzlanan vidanın gizlenmesi için 6 veya 8 mm'lik bir matkap ucu ile delikler hazırlamak gerekir. Bundan sonra vidalar bükülmüş ve dekoratif kapaklarla kaplanmıştır.

Duvar yüzeyi mükemmel düz ise, uçları sivi çivilere sabitleme yöntemini kullanabilirsiniz. Salkum yerleştirildikten sonra elde edilen boşluklar ve boşluklar, montaj köpüğü ile kaplanır.

Başkent, kapının dekoratif kaplamasının en üst ayrıntısıdır. Bu.

Son zamanlarda, eski ahşap kapılar değiştirildi.

Plastikten kapı konstrüksiyonları temel olarak kilitlenmez.

Plastik kapılar veya pencereler zamanımızda sürpriz olmak zor. Öyle.

Henüz bir yorum veya eleştiri yok, ancak sizinkini bırakabilirsiniz.

PVC kapısına plastik kasa montajı

Kapı üzerindeki muhafaza, yapının dekoratif kaplamasını bitirmek ve ayrıca kapı çerçevesi takıldığında ortaya çıkabilecek olası kusurları gizlemek için vardır.

Tipik olarak, gövde, duvardan kapı çerçevesindeki boşlukları örter ve köpük ile doldurur. Modern tesisler inşa edilirken, geniş renk yelpazesinden dolayı herhangi bir iç mekanda seçilebilen kapı için plastik kasa sıklıkla kullanılmaktadır.

PVC kapılar için Platbands: tipler ve montaj özellikleri

Son zamanlarda, giriş ve iç kapılar için ürün yelpazesi önemli ölçüde genişledi, çoğu kez alüminyum, değerli ahşap, hatta cam bir çerçeve bulabilir, ancak nüfus içinde en popüler plastikten yapılmış kaplamayı kazandı.

PVC kasa hafiftir; yeterli güç; çok çeşitli renk ve dokudan üretilir; pratikte yanmayı desteklemez; Neme maruz kaldıklarında reaksiyona girmeyin; görünümlerini ve geometrik formlarını korur; Kolay monte edilir ve gerekirse hızlıca değiştirilir.

PVC'den yapılmış kapı çerçevesinin olumlu özelliklerinden biri olan fiyat erişilebilirliğini düşünebiliriz - malzeme düşük maliyetlidir, herhangi bir inşaat süpermarketinde satın alınabilir.

Ancak her şey çok pembe değil, bu ürünlerin bazı dezavantajları var:

 • plastikten telli bantların giriş dış kapılarına monte edilmesine izin verilmez - malzeme düşük sıcaklıklara maruz kaldığında hızlı bir şekilde bozulmaya maruz kalır;
 • ultraviyole ışığa uzun süre maruz kalma, şeritlerin görünümünü olumsuz olarak etkiler - güneş ışığındaki bazı plastik türleri renk kaybeder, parçalanır, çabuca kurumuş ve parçalanır;
 • Mekanik hasara karşı önemli olmayan direnç, plastik ürünlerdeki eksikliklerin bir diğer noktasıdır. Kapı plastik çerçeveleri mekanik darbelere (darbe) dayanamaz, kısa süreli bile olsa - küçük kaba dokunuşlarla bile kapı perdesi parçasının hasar görme ihtimali her zaman vardır.

Plastik çerçevenin yüzeyi kolayca çizilebilir, ancak bakımı kolaydır - geleneksel yöntemlerin eklenmesiyle kolay yıkama, kirleticileri çıkarırken herhangi bir zorluk oluşturmaz.

Öncelikle, plastik kapı çerçevelerinin boyutlarını anlatmak gerekir; bunların genişliği 30 ila 80 mm arasında değişir ve uzunluk sınırı yoktur, sıklıkla malzeme hareketli sayaçlarla gerçekleştirilir.

Hangi genişliği seçeceğiniz konusunda, kutuyu monte ettikten sonra kapı kanadının boyutuna ve kapatılmamış bir yuvanın varlığına bağlıdır. Her durumda, yuva güvenilir bir şekilde bloke edildiğinde bu seçeneği seçmelisiniz.

Ürünün sonlandırılmasının seçimi, kapı kanadının rengine ve odanın genel tarz kararına bağlıdır.

Oda koyu kahverengi bir renkte bir kapıya sahipse, beyaz renkte görünmesini uygun bulmayacağınızı kabul edin.

Renk ve doku ile PVC katlar, en olağanüstü stilin neredeyse her iç mekanı için seçilebilir.

Üreticiler, farklı şekillerde kapılar üzerine çerçeveleme yapanlar sunuyor: panelli, figürlü, düz, oymalı, L-şeklinde ve teleskopik. Son iki seçenek standart dışı kapıları bitirmek için kullanılır. Klonları yükleme hakkında daha fazla bilgi için şu videoyu izleyin:

İmalat malzemesine göre, plastikten kapı dekor elemanları iki tipe ayrılmıştır:

 1. Tek parça halinde ve düzgün olmayan bir yapıya sahip olan PVC levhanın kapısını çerçeveleyen elemanlar. Bu platbands daha katı bir şekle sahiptir, termal ve mekanik etkilerden daha az deforme olmuşlardır.
 2. Polivinilklorürden elde edilen ürünler - bu tür platbands bir kabartma yüzeyi ile presleme (dökme) yöntemi ile yapılır. Platform bantlarının üretiminde poliüretan veya polivinil klorür kullanılması, rahatlama ürünleri oluşturmanıza olanak tanır. Dış kapıların girişlerini çerçevelemek için poliüretan bant bantları kullanılmasına izin verilir, bunlar düşük sıcaklıklara maruz kalan plastikten daha azdır.

Clypeus montajı ve montajı

PVC kapılar için muhafaza iki parçadan oluşmaktadır. Alt çubuk doğrudan duvarların yüzeyine sabitlenir, telleri ve kabloları maskelemek için özel oluklara sahiptir.

Üst dekoratif parça alt çubuğun kanalına sokulur ve özel çubukla sıkıca bastırılır. Uygulanan doku, desen, kabartma yüzeyi ve belirli bir renk tonuna sahip olan üst paneldir.

Kapı çerçevesi için gerekli olan kafes döşeme kesme ölüleri dikkate alınarak hesaplanır.

Bunu yapmak için, sadece iki tane olan pilavın nasıl kurulacağını belirlemelisiniz: eğik bir çentik ve düz bir nag ile. Nagging seçeneğinin seçimi, kapının tasarımı için satın alınması gereken malzemenin miktarına bağlıdır. Dock'ları ve döşeme takımlarını kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde monte edeceğinizle ilgili olarak bu videoyu izleyin:

Muhafazanın sabitlenmesinin ana yolları, kapı tesisatının özelliklerine bağlıdır. Montaj için sıvı çivileri, vidaları, sıradan çivileri şapkasız ve çivi ile bitirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 65 = 75