peyzaj tarzı

peyzaj tarzı

peyzaj tarzı görünüm Tarihçesi

Peyzaj mimarisinde peyzaj tarzı XVIII yüzyılda İngiltere'de ortaya çıkan inanılmaktadır. Bu Tören Fransız bahçe, doğa ile yerine kendine karşı uyum içinde yaşamak için bir çağrı bir meydan okuma oldu. Sroyu rol ve resmi bahçeler uymayan hangi romantizmin çağ, oynadı. İngiltere'de Peyzaj tarzı böyle Yeteneği Brown, William Kent Charles Bridgeman olarak peyzaj mimarları ile bağlantılı. Buna ek olarak, peyzaj tarzı gelişimi tüm yapay ve kasıtlı inkar etmek, Çin kültürü etkilemiştir.

peyzaj bahçe düzeni Özellikleri

Doğal peyzaj kadar yakın Bahçe peyzaj tarzı. Mevcut düzen asimetri, parça akıcı çizgiler - onlar ormanda yolları gibidir. Ve kendisi daha bir orman gibi görünüyor bahçe - ancak, daha dekoratiftir. Ağaçlar ve küçük gruplar ve diziler ekilen çalılar böylece kenar, açık alanlar ve kapalı tip uzay alanlarında topraklarında kurdu.

kabartma Maloizmenyaem ve bazen çok düz alan tasarlanmış geoplastika - yapay tepeler. Hatta mevcut orman rafine - bahçe bazen küçük bir alanda bölünmüş ve daha geniş bir alana ve edilebilir. yalnız otomat alanı kazanmış gibi böyle bir bahçe, kolay ihmal, şiddet büyümüş bitki örtüsü ile karakterize. Aslında, tüm bu - bir peyzaj mimarı eser.

peyzaj tarzı bahçe elemanları

izler ve platformlar - yürütme doğal taş ya da granit fayans, zamanla bunlar doğa insan yapımı manzara ayarlamaları yaptı eski bahçe hissi yaratmak mümkündür.

Aynı zamanda, uygun bir ağacı kesmek çakıl, (veya suni taştan onun simülasyonu), çim herhangi bir katı kapsama (örneğin, yukarıda sözü edilen taş) 'dir. Çizgi asimetrik akan manzara bahçesinde izler.

su - En doğal peyzaj bahçesinde ya yüzeyde zambaklarla sazlıklarda gömülü kıyıdan bir kalabalık orman dere veya göl, vardır.

bitkiler - katmanlı dikilmiş: sınırları - uzun sonra ağaçlar, - çalılar - yüksekten alçağa ve yatak veya bodur çalılar hacim elemanları aracılığıyla çim düzleminde hareket eder. Genellikle aralığın seçimi zirve dekoratif farklı bitkilerin başında inşa edilmiş sürekli çiçekli bahçe oluşturmak eğilimindedir.

dikey bahçe - etrafında duvarlar, çitler, revaklar ve çardaklarla boyunca üzüm dikim, kemerler, pergola kullanımına olanak sağlamıştır.

1

Çiçek yatak - Farklı yüksek çiçeklenme süresine sahip çok yıllık otsu bitkiler birleştiren çok mixborders, çiçeklenme çalılar ve dekorativnolistnyh ile alacalı veya. temel kural - çiçekli bitkiler kalıcı değişim elde etmek, bu mümkün - hatta renk şemaları değişen mevsim güzelliğini artırmak için.

peyzaj tarzı Coloristic bahçe karar

bahçe renk düzeni farklı olabilir, bazı hayır sıkı kısıtlamalar vardır. mor, kırmızı, beyaz, turuncu - baskın yeşil tonları, arka plan herhangi bir renk dolgu müsaade hizmet vermektedir zaman. Arzunuza bağlı olarak, bir orman tarzı olarak ve yemyeşil bahçeleri peyzaj bahçe getirebilir. Genel olarak, peyzaj tarzı bahçe için renkler ve sürekli bir değişim oldukça karışımı ile karakterizedir - bahar çiçekleri ve parlak turuncu ve kırmızı renk yeşil değişen akçaağaç kaplı kiraz ve elma ağaçları, bazı mazı ve Mikrobiyota kış bronz altında olacak.

cephaneliği sonbaharda bir manzara bahçesi planlarken hemen hemen tüm bitkiler orta şeritte rahat hissediyorum. Sen çam (çeşitli çam, ladin, mazı batı ardıç), hem de yaprak döken bitkiler kullanabilirsiniz - bodur çalılar (spiraea, kan otu, karamuk) büyük ağaçlar (ıhlamur, akçaağaç, yabani kiraz) den. Düzenlenmiş bahçede kullanılan ve Dekoratif yapraklı formu olan - gür çiçekler (hydrangeas, yabanasması) ve alacalı formları (dereny, euonymus Fortune) ile krasnolistnyh, purpurnolistnye, zheltolistnye (sınıflarda physocarpus, karamuk, ruh), ve bitkiler. bitkileri seçerken önemli bir rol aydınlatma alanı ve toprak türü oynar.

İpuçları peyzaj tarzı bahçe tasarlarken.

 1. dikim malzemesi seçiminde bitki büyüme dinamikleri önemli rol oynar. Bu ispirto ya da kızılcık küçük boyutu, bir yıl satın almak mümkün - iki, neredeyse maksimum boyutuna ulaştı. Ama yüksek 0.5 metre çeki düzen satın almak tavsiye edilmez.
 2. onlar küçük Courtines yerine birer birer ekilir ise bitkilerin çok daha avantajlı görünüyor. Bu arada, bu Rusça'dan Avrupa peyzaj tasarımının farklardan biridir.
 3. Yatay tarzı budama sanatı formları, açık kesme bitkilerin varlığını hariç tutar. birçok bitki yeterince agresif ve daha zayıf ama vysokodekorativnye türleri skor edebiliyoruz - Ama bu hepimizin sermek gerektiği anlamına gelmez. Müdahale belirgin olmadığı önemli şey: hiç kimse toprağa gömülü koruyucu şerit ve sınırlayan rengârenk goutweed fark, ya da biraz kız gibi üzüm kırpılmış, evin çatısı altında tanınacak.

İlk bakışta göründüğü gibi Sonuç olarak, peyzaj bahçe anda manzara en yaygın biri olmasına rağmen, o kadar basit değil, belirtmek gerekir. Doğanın Taklit - en zor görevlerden biri, ancak karşılığında her mevsim güzel yemyeşil bir bahçe olsun, ötücü kuşlar ve çevresindeki dünya ile uyum duygusu.

peyzaj tarzı

manzara (İngilizce) bahçe tarzı doğal peyzaja en yakındır. peyzaj tarzı Önemli - doğa ile insanın birlik. Buna karşılık, düzenli tarzı Onun düzenlilik ve stil sonsuzluğun açıklıkla sitede bazı dikkatsizlik ve asimetri üzerinde elemanlarının serbest düzenlemesini kapsar. Sitenin tüm unsurları organik doğanın uyumunu bozmadan manzara uymalıdır.

peyzaj veya İngiliz stili, gibi, bu XVIII yüzyılda İngiltere'de ortaya çıktı. tarzı romantizm görünüşüne Onun etkisi ilişkilerini hissetti tek bir adam ve doğa, algılanması ile karakterize bir gelişmeyi vardı. İngiliz peyzaj mimarı William Kent Charles Bridgeman ve Yetenek Brown isimleri ile bağlantılı bahçeler peyzaj tarzı yaratmak. Onlar sıkı Fransız bahçe ve park topluluklarına karşı yaptı. Onun etkisi oldu ve hüner ve abartılı inkar kendi felsefeleri ile Doğu ve tersi insan ve doğa arasındaki doğallık ve uyum sözde.

Bahçe tarzı bugün

peyzaj bahçe bugün gelince, bunları düzenli bahçeler çok daha kolaydır düzenleyin. İngiliz bahçeleri daha az masraflı, daha az çalışma gerektiren, daha az bakım. Bu, mevcut peyzaj olduğu gibi bir kural olarak, her şey bırakılır, küçük değişiklikler yapmak olmasından kaynaklanmaktadır.

Yatay tarzı iyidir ki o Bu az yer gerektirir. ve İngiliz tarzında Bahçe küçük bir alanda ayrılabilir. Bahçe düzeni önemli yumuşak, akışkan hatları, bir diğerine aşamalı bir geçiştir.

pek İngiliz bahçesi değişti alan peyzaj tarzı kabartma duvar veya diğer yapıların istinat kullanılması gerekli değildir. Arazi düzensizlikler oynanır ve topraklarının her parçası belirli öğelerini vurgulamak. Dahası, tamamen düz arsa üzerinde bazı rahatlama geoplastiku- mimari ve sanatsal dönüşümün geçirirler.

çim İngiliz bahçesi için tohumların karışımı otlar birkaç çeşit oluşur. Genellikle İngiliz bahçesi çok şık ve renkli halı anımsatan görünüyor Mağribi çim, süslenmiştir. örneğin, damping veya toprak örtüsü bitkiler - Sen çim ve alternatifleri kullanabilirsiniz.

İngiliz bahçesinde Bitki Yer

Düzenlenmiş bahçeler ve katmanların neler bitkiler ayıran - Büyük ağaçlar, çalılar, çalıları, sınırları Flowerbeds. Tüm açılış serbest grupları düzenlenmiş. İngiliz bahçeleri dağ manzarası simüle birçok farklı çiçek yatak, varlığı mixborders, taşlı bahçeler (ve al'pinariyev rokariev) ayırır.

Güzel ve tenya bütün bölge için sesi ayarlar olmadan İngilizce bahçeleri yapamaz. sitesinde, genellikle arılar, yabanarılarını çekmek bal bitkileri ekim, peyzaj tarzında yapılmış.

Büyük ağaçlar genellikle değişmez dikim Mevcut. büyük ağaçların gölgesinde bahçede dibinde gizli olmalıdır rahat bir WHIST, düzenlemek mümkündür.

baskın renk düzenli bir tarzda, aksine - manzara bahçesi yeşil yapraklar ve farklı renklerde çiçekler ile bitkiler seçmek; peyzaj sık alış - Sürekli çiçekli bahçeleri.

Doğal peyzaj olmadan tamamlandı gölet. evinin yakınında Gölet büyük olması gerekmez, önemli olan doğal görünmesi için, kıyı şeridi rastgele dikilmiş bulanık, kıyı bitkiler olsun. Zaten suyun doğal bir vücuda sahip yaz yazlık bu şanslı olanlar vardır. en uygun seçeneği - Bu manzara tarzı, suyun doğal vücut bakış açısından, elbette, bahçe planlama ve dikim yeni zorluklar getiriyor ama. yuvarlak, oval ya da fasulye şeklinde ise, görsel olarak, havuz daha iyi anlaşılacaktır. yerinde Gölet hızla ileri vahşi hayata banliyö alanı getiriyor farklı küçük hayvanları, kolonize.

İyi bir seçenek organizasyon akışı veya kanalları olur. Kaba dağ dere farklılıklarıyla bir tür oluşturmak düz kesitlerinde, bir sargı nehir yatağı ile, düz tip akışlarını yapmak. hareket ve su sesi daima siteyi canlandırmak.

Hedges ve çiçek aranjmanları

bahçe peyzaj tarzı takım elbise ve çitlerin. Ama düzenli bir tarzda aksine, peyzaj çiçekli ağaçlar ve çalılar oldukça nestriguschiesya çitleri önerir. Rağmen düzgünce kesilmiş çit bitkileri ve sınırları da mümkündür. Birçok Bercy yaratılması olarak, bu tekniği benimsiyor.

Pergola ve kemerler, tırmanma bitkilerle iç içe, ayrı bölüme bahçe bölmek ve imar için bir bahçe olarak hizmet verebilir. Buna ek olarak, imar ahşap çit metal çitler, ekranlar kullanılır.

itibaren çiçek aranjmanları tercihi dekoratif yaprakları ve büyümeye serbest olanlar ile süs çimleri, otlar, bitkiler verilir Kaşınma çok ihtiyaç duymayacak ve uzun süre dekoratif olacaktır. Genellikle bahçıvanlar temalı çiçek bahçeleri (su, gölgeli çiçek yatak, monoklumby) oluşturun.

olan hayal için bolca yer bahçe için aksesuarlar - bahçe figürinler, renkli lambalar, antika - tüm bu bahçenin orijinalliği katacak.

doğa tarafından düzenlendi: peyzaj tarzı peyzaj tasarımı ve özellikleri içinde

Avrupa'da 18. yüzyıldan başlayarak Voltairianism gelişmeye başladı. Bu ücretsiz düşünce için desteklenen ve genel olarak dini edilir. Bu durumda, insanlar bahçeler ve parklar dahil farklı doğal ayrıntılı olarak ilgilenen. Aktif özellikle, sanatta, yaratıcılık gelişmekte. Sanatçılar zamanın manzara esinlenerek inanılmaz manzaralar oluşturdu. peyzaj tasarımında Peyzaj tarzı da İngiliz tasarım denir. Ama fazla hız işe Hollanda ve Almanya'da, sonra da İngiltere'ye doğdu. Bugün, hatta küçük İngiliz mahkemede harika bir doğal manzara görebilirsiniz.

Bu tarz doğdu zamanda, felsefe doğa ile uyum içinde pek çok avantajı olduğunu söylüyor. Zengin diğer ülkelerin kültür, gelenek ve tarihi hakkında mümkün olduğunca öğrenmeye çalışıyoruz. Bir ülkede itibaren ilginç fikirler çekti ve kendi ülkelerinde uygulamak. Zengin soylular kendilerine ait malvarlığının orijinal ve çekici donatmak için çalıştı. Bu bahçesinde doğal bir gölet tüm öfke oldu ve otlayan koyun arka plan üzerinde o. Böyle manzaralar sanat ilham, romantizm teşvik yaratıcı dürtülerini katkıda bulunmuştur.

Yatay tarzı aktif bugün kullanılan ve bizim sitelerde, bu nedenle onun yaratılış özelliklerine ilginizi çekiyorsa, bu inceleme "Rüya Evi" okumaya devam ve yatay fotoğraftan muhteşem manzaranın keyfini edilir.

peyzaj tasarımında Peyzaj tarzı

peyzaj tarzı Karakteristik farklar

İlk bakışta manzara tarzı - bu basit ve doğaldır, ama aslında böyle düzgün bir peyzaj oluşturmak amacıyla çaba yatırım yapmak zorunda. Parlak çim çalılar ve ağaçlar bir yumuşak bir geçiş. Hiçbir geometrik şekiller, pürüzsüz hatları ve hiçbir yasaları. Ama manzara tarzında muhteşem bir tasarımı yaratmak üzere, karada getirmek için çalışıyoruz belirli ayrıntıları bir dizi vardır:

 • Sağlam arazi. sorunsuz bir geçiş arasındaki tüm alternatifler -, tepeler, ravines, doğal havuzlar, yamaçlar sade olabilir.
 • simetrinin eksikliği. Hiçbir düz çizgiler, geometrik şekiller, planlamada tam bir özgürlük vardır.
 • sitede Mimari yapılar. Çeşitli milleri, köprüler ve benzerleri gibi mevcut olabilir ve doğru bir şekilde bütün manzara akabilir.
 • dolambaçlı yol taş veya ağaç gövdeleri spilit, çim ve benzeri yapılmış oluşturdu. Onlar sadece dekorasyon rol oynayabilir, ama aynı zamanda bireysel bahçe nesneleri bağlamak için hizmet vermektedir.
 • sistem sistemi. Sipariş çeşitli noktaları ile bahçe keyfini edebilmek ve aynı zamanda çeşitli pitoresk manzaralar görmek için bu gereklidir.
 • noktalarının olmaması hangi tüm bahçe manzarası kadar açabilir.
 • Bahçe kompozisyonları tamamen farklı çalılar ve ağaçlar. Birbirlerini tekrarı olmamalıdır. Sen orman, bahçe ve kır çiçekleri ve çok yıllık bitkiler kullanabilirsiniz.
 • dengesiz bir kıyı şeridi ile Doğal veya yapay göletler.

Kentsel yüksek katlı binalar, pürüzsüz yollar, sıkı ve homojen avluları, kendi arka bahçesinde dekorasyonu için en uygun ve popüler bahçe peyzaj tarzı sonra. o büyük alanlar için uygundur, fakat sadece 4-6 dönümlük bile banliyö alan olsa da, bu tarzda inşa edebilirsiniz.

 1. Her şeyden önce, bu doğal ve muhteşem manzaraya dikkati çekiyor. Düzenlenmiş bahçeler çok güzel. Onlar doğanın kendisi tarafından oluşturulan sanki insan eli uygulanmaz vahşi park olup olmadığı görünüyor.
 2. peyzaj tarzı Arsa pratiktir. Onun için, belirli enlemlerde harika büyümeye çiçekler kullanabilirsiniz. egzotik bitkiler aramak gerek yok, her özel alan için en popüler çalılar ve ağaçlar büyümeye yeterlidir. Büyük bir artı bu alanlarda iyi acclimatized vardır ve çok bakım gerektirmeyen kalmamasıdır. peyzaj tarzı bitkiler genellikle belirli bir sırada ekilir: uzun boylu bir ağaç, çalılar, çiçekler ve çim.
 3. Bu stil yürüyüşler veya rekreasyon alanları ve spor oyunları için bölgenin dekorasyon için uygundur.

Bahçe peyzaj tarzı fotoğraf

Bahçe peyzaj tarzı fotoğraf

plan

peyzaj tarzı bir site yapmak için, önce bir plan çizmek gerekir. Evin konumu ve bölgenin konforu için gerekli olabilecek tüm unsurların konumunu belirlemek için gereklidir.

planlarken sizin peyzaj tasarımı parçanın varlığını ve konumunu dikkate almalıdır. Yukarıda belirtildiği gibi, bunlar düz ve net olmasına gerek yoktur. Dönüşler kavisli yapılmalıdır. Yollar keyfi olabilir, ancak belli bir noktaya gelmek için uygundur, böylece yerleştirilmelidir. Örneğin, olanaklar dışında duş ve tuvalet gibi bahçede bulunmaktadır. Bütün Bahçe almak zorunda olmayacak şekilde bu yolu, kısa olmalıdır.

Peyzaj tasarımı banliyö alan peyzaj tarzı

İngiliz manzara tarzında arazi düzenlemesi durumunda, maksimum topraklarını kullanmasına alışkanlığı vazgeçmelidir. Bu durumda, her köşe tersine, işe yarar bir şey yapıyor olamaz - özgürlük ve daha fazla alan oluşturulması gerekir. Gerek yok, bazı lüks çeşmeler kitap su sütunları ve benzeri inşa etmek. Sen zaten sitede ne var kullanabilirsiniz. Site tekse, sadece elinde. onlar kendi yararları dönüştü böylece, topraklarının tamamı "zayıflıklarını" kullanmalıdır.

peyzaj tarzı fotoğrafın site peyzaj

Evin inşa değilse, o zaman onun tasarımında Victoria ve İngiliz tarzı takip etmelidir. Ama bir durumda evin uzun süre inşa edilmiş ve onun tarzı, aşağıdakileri yapabilirsiniz peyzaj bahçe sığmayan zaman:

 • Evin bazı ayrıntılarını değiştirmek, ancak çok para gerektirebilir;
 • böylece bahçe girişinde yerel alan ayırma çitlerin, bitki;
 • bitmiş binalar, özellikle evde, onun cepheye kapsayacak kollara bitkileri kullanarak istediğiniz tarzı verebilir.

Bir bahçe peyzaj tasarımı ile Ev

Bahçe peyzaj tarzı fotoğraf

bahçe renklerin peyzaj tasarımı önemlidir. Doğru renk ve gölge görsel olarak artırmak veya zoom azaltmak veya bir ya da başka bir nesneyi hareket edebilir. renk sayesinde bir parçası ve "postu" öteki odaklanmak olabilir. Ayrıca küçük basit kompozisyon hantal ve hayali kombinasyonlar aksine harika görünüyor unutmayın.

peyzaj peyzaj geliştirmek için nasıl birçok farklı sırlar vardır. Örneğin, bahçenin uzak köşesine hiçbir az dikkat çekici, o bunu böyle mavi tonlarının çam tarlaları olarak daha canlı ağaçlar, koymak gerekmektedir.

peyzaj tasarımında İngiliz peyzaj tarzı

peyzaj tarzı bahçe gibi doğal olmak olmasına rağmen, bunların uğraşmak zorunda değilsiniz anlamına gelmez. Sen, çalılar ve çiçekler grubu oluşturmak parlak renkli çiçek yatak bitki, vb yapraklı bitkiler aracılığıyla gölge bahçe sokakları sağlamak ve olmalıdır.

peyzaj tasarımı fotoğrafta İngiliz peyzaj tarzı

peyzaj tarzı Çiçek yatak

Sen kendi sahip yeşil çim düzenleyebilir. o, yaklaşık bir ay, çim ekim önce, zemin kazmak ve sonra tüm otlar kaldırmak için gereklidir. çim en az 15 cm olmalıdır gübre planlanan yerinde bereketli ekim derinlik toprakları enerji. Yüzey kontrplak levhalar veya merdaneler için kullanıldığı, düz ve kalın olmalıdır. bordürler veya diğer engellerin biçme huzurunda, çimen ondan metre başına ekilen edilmelidir.

Çimen otların farklı olabilir. Belirli bir bitki satın alırken yaklaşık 15 g / m, ancak daha fazla bilgi ortalama tohum hızı, doğrudan bulunabilir. Tohumlar çok derine değil ekilen, ancak bunlar toprakla kaplı ve sonra damla benzeri hafif yağmurlu bunları sağlamak gerekir. sokak güneşli ve sıcak olması durumunda Ve böylece, dikim sonrası ilk hafta boyunca her gün yapmak. Biz çim yavaş yavaş büyüyor söyleyemeyiz, ama aynı zamanda, bu süreç çim hazır rulo satın alarak hızlandırılabilir. Onlar sadece, genişletmek yaymak ve dökmek gerekiyor.

peyzaj tarzı Çiçek yatak ve çimenler

Farklı çiçekler, ağaçlar ve çalılar bir sürü peyzaj tasarımında peyzaj stiline kullanılabilir. Ayrıca böyle bir tezgah ya heykel olarak, dekoratif ve pratik farklı unsurları hakkında unutmamalıyız.

Peyzaj tasarımı banliyö alan peyzaj tarzı

Tüm bunların sayesinde, cennette kendi parçası oluşturabilirsiniz. Peyzaj tasarımı eğlenceli getiriyor ve bahçede tam bir dinlenme sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 5 = 5