Peyzaj tasarımında peyzaj stili

Manzara stilinin özellikleri

İngilizce adı verilen bahçe tasarımında peyzaj tarzı daha doğal bir manzara gibidir. Bahçenin bu üslup kararındaki ana not insanoğlunun birlikteliğidir. Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi, bu stil, bölgelerdeki unsurların net bir şekilde düzenlenmesini ima etmiyor; hatta bazı ihmal ve asimetri var. Burada, bölgenin tüm ayrıntılarının peyzaja organik olarak uyması ve aynı zamanda doğanın ahengini ihlal etmemesi önemlidir.

Yazlıkta yaşayan çit

Manzara stilindeki bahçe, XVIII. Yüzyılda İngiltere'de doğdu. Romantizm gelişimiyle İngiliz tarzı da ortaya çıktı. Burada ana değer, birbirleriyle ilişkilerinin yakından hissedildiği, doğa ile insanın tek bir algısıdır. böyle William Kent, Charles Bridgman ve Lanceloa Brown gibi mimarlar peyzaj tasarımında bu eğilimin oluşmasına katkıda bulundu.

O günlerde bu yön yaygınlaştı. Fransa'da, Burada sıkı Fransız bahçesi ve park toplulukları egemen oldu. Ayrıca, bu üslup akımının oluşumu, Doğu, insanlık ve yapaylıktan vazgeçtiler, ancak insan ile doğa arasındaki doğallık ve uyumu tercih ettiler.

Günümüzde peyzaj tarzı, hemen hemen her tür bahçede oluşturulabilen daha basit bir topluluktur. İngiliz bahçesi biraz daha ucuzdur ve kurulumu için daha az iş ve daha fazla bakım gerektirir. Herhangi bir peyzaj tasarımında birkaç değişiklik yapın ve aşağıdaki fotoğrafta gösterilen tamamen yeni bir stil elde edin.

Peyzaj tarzı, cihazının geniş bir alan gerektirmediğinden iyidir. İngiliz bahçesi yarma ve küçük alanlara girmeyi içerir. Bir bahçe yaratırken, ana unsurların yumuşak olması ve aynı zamanda maksimum pürüzsüz çizgiler olması ve birinden diğerine tedrici bir geçiş olması gerekir.

Arsa üzerindeki peyzaj stili

1

Bu üslup yönünün park tasarımında kabartma aynı kalıyor, istinat duvarları ve diğer yapılar kullanmaya hiç gerek yok. Herhangi bir kabartma usulsüzlüğü dövülebilir ve herhangi bir bölge ayrı ayrıntıların yardımıyla vurgulanabilir. Ayrıca, çoğu mimar bugün kabartmada mimari ve sanatsal bir değişimi içeren coğrafi plastik gibi bu rahatlama dönüşümü yöntemini kullanıyor.

Bahçedeki manzara resmi, çim tohumlarının karışımı birkaç çim çeşidine sahipse elde edilebilir. Oldukça sık görülen, oldukça zarif görünen ve mükemmel bir halıya benzeyen Mağribi çimlerin yardımıyla sık sık süslüdür. Alternatif çimleri de kullanılabilir - dolgu veya zemin kaplama tesisleri.

İngiliz bahçesi ve bitki yeri

Peyzaj bahçesi, içinde bulunan bitkilerin kademeli olarak düzenlenmiş olması bakımından da farklıdır - büyük boyutlu çitler, çalılıklar, sınırlar ve çiçek yatakları. Tüm plantasyonlar gruplardan birbirinden bağımsızdır. Manzara gibi bu stil, çok sayıda farklı çiçek yatağı ile ayırt edilir; bu peyzaj tasarımında hakimdir:

 • mixborders;
 • Taş manzarası taklit eden taşlı bahçeler.

Fotoğrafdaki bahçelerin seçeneklerine bakabilirsiniz.

İngiliz bahçesi ve bitki yeri

Bu bahçede, tüm bölgenin eşsiz atmosferini belirleyen güzel halılar da bulunmaktadır. Böyle bir yerde petek arıları, arılar ve çekirge arıyorlar. Zaten mevcut büyük ölçekli fabrikalar için ekimler temelde değişmez. Büyük ağaçların gölgesinde, bahçenin derinliklerinde gizlenebilen rahat bir whist yerleştirilebilir. Böyle bir manzara peyzajında, yeşillik ve farklı tonlarda çiçekler olan bitkiler seçilir; mimarlar peyzajda sürekli çiçek açan bahçeler kullanır.

Peyzaj stilindeki su unsuru

Manzara parkı gölet olmadan hayal edilemez. Küçük yazlık yazlık için doğal olmayan benzersiz göletler seçmenize gerek yoktur. Bu tarz bulanık kıyı şeritlerini varsayar, sahil bitkileri keyfi olarak ekilir. Fakat bazı özel ev sahipleri zaten doğal bir havuza sahiptir. Bu durumda, park planlaması ve bahçeciliğin yeni varyantlarını kullanmak gereklidir. Ancak, bu tarz bahçede doğal su varlığı anlamına gelir.

Görsel olarak, oval veya yuvarlak şekildeyse, rezervuar daha iyi algılanacaktır. Bölgedeki gölet hızla kırsal toprakları vahşi hale getiren çeşitli küçük hayvanlara nüfus katıyor. Akışın veya akışların organizasyonu mükemmel bir çözüm olacaktır. Düz bölgelerde düz tip akarsular düzenlenir; düzensiz akarsuların üzerinde kıvrımlı bir kanalın salıncaklı dağ türleri akışı yaratılır. Suyun içindeki hareket ve gürültü sayesinde bahçe yeniden dirilecek.

Yaşayan hedge ve çiçek kompozisyonları

Bahçede ayrıca hedges vardır. Bununla birlikte, normal stilden farklı olarak, burada güzel çiçekler açan ağaçların ve çalıların kesici olmayan çitler kullanması gerekiyor. Bununla birlikte, çitler ve düzgünce kırpılan menfezler de kullanılabilir. Çoğu mimar, Berso gibi bir teknik kullanıyor.

Yaşayan hedge ve çiçek kompozisyonları

Tırmanan bitkilerle bükülen sayısız kemer ve pergola, toprakları ayrı parçalara bölme ve imar görevi görebilir. Ayrıca, alanın imarına ahşap, metal çitler ve çeşitli ekranlar ile yapılmış çitler kullanılmıştır.

Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi, çiçekli otları, dekoratif otları, tahılları, dekoratif yaprakları olan bitkiler ve genellikle özgürce büyüyen bitkiler kullanmak daha iyi ve çok fazla bakıma ihtiyaçları yok. Çoğu durumda, bahçıvanlar, su, gölge çiçek yatakları ve monoklub gibi çeşitli temalı çiçek bahçeleri oluştururlar. Ayrıca, bahçe için çeşitli aksesuarlar (örneğin şık figürler veya antikalar) ile bir bahçe eklenebilir.

Kaybetmemek için bağlantıyı kaydedin, ihtiyacınız olacak:

Peyzaj tasarımında peyzaj stili

Doğanın yarattığı: manzara tasarımında manzara stili ve özellikleri

18. yüzyıldan bu yana, Volterrkçılığın ilk dönemi Avrupa topraklarında başladı. Bu güncel desteklenen dini özgürlük ve genel olarak. Aynı zamanda insanlar bahçelerde ve parklarda da dahil olmak üzere çeşitli ayrıntılarda doğallık konusuna ilgi duyuyorlardı. Aktif olarak geliştirilen yaratıcılık, özellikle de güzel sanatlar. Sanatçılar o zamanın manzarasından esinlenilerek muhteşem manzaralar yarattılar. Peyzaj tasarımında peyzaj stiline İngiliz tasarımı denir. Ama Hollanda ve Almanya'da doğdu ve İngiltere'de çok hızlı bir şekilde kazandı. Bugün bile küçük bir İngiliz avluda harika bir doğal manzara görebilirsiniz.

Bu stilin doğduğu tarihte felsefe, doğayla bütünleşmenin birçok avantajı olduğunu söyledi. Zengin, diğer ülkelerin kültürleri, gelenekleri ve tarihi hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmeye çalıştı. Bir ülkeden ilginç fikirler çıkardı ve vatanlarında gerçekleştirildi. Zengin asilzadeler mallarını orijinal ve çekici bir şekilde inşa etmeye çalışıyorlardı. Bahçede doğal bir gölet vardı ve koyun arka planda otlıyordu. Bu manzaralar sanata ilham verdi, romantizmi cesaretlendirdi, yaratıcı dürtüleri teşvik etti.

Günümüzde ve sitelerimizde peyzaj stili aktif olarak kullanılır, bu nedenle yaratılışın özellikleri ile ilgileniyorsanız, bu incelemede "Rüyalar Evi" ni okuyun ve manzara manzaralarının muhteşem fotoğraflarının tadını çıkarın.

Peyzaj tasarımında peyzaj stili

Manzara stilinin belirgin özellikleri

İlk bakışta peyzaj stili basit ve doğaldır, ancak aslında böyle düzgün bir peyzaj tasarımı oluşturmak için çok çaba sarf etmeniz gerekmektedir. Çimden parlak çalılar ve ağaçlara nazik bir geçiş. Geometrik şekiller, pürüzsüz çizgiler ve desen yok. Ancak arazi üzerinde inanılmaz tasarımı yeniden yaratmak için arazide uygulamaya çalışmakta olan birtakım ayrıntılar vardır:

 • Düzensiz arazi. Düzlükler, tepeler, vadiler, doğal su organları, eğimler olabilir - ve tüm bunlar düz geçişler arasında değişir.
 • Simetrinin olmaması. Düz çizgiler, geometrik şekiller yok, planlamada tam bir özgürlük yok.
 • Sitedeki mimari tesisler. Çeşitli manzara, köprüler ve benzerleri mevcut olabilir ve tüm peyzaja düzgün bir şekilde dökülür.
 • Yabani taş veya ağaç gövdeleri, çimenler ve benzerlerinden oluşan sarma yolları. Onlar sadece dekor rolünü oynarlar, aynı zamanda bireysel bahçe objelerini birbirine bağlarlar.
 • Yolların sistemi. Bahçeye farklı noktalardan hayran olma ve aynı zamanda çeşitli doğal manzara görme fırsatı bulması için gereklidir.
 • Tüm bahçe manzarasının açığa çıkarılacağı bir öğenin bulunmaması.
 • Kesinlikle farklı çalıların ve ağaçların bahçe kompozisyonları. Aralarında tekrar edilmemelidirler. Orman, bahçe ve tarla çok yıllık çiçekler ve bitkiler kullanabilirsiniz.
 • Pürüzlü bir kıyı şeridine sahip doğal veya yapay su gövdeleri.

Kentsel yüksek katlı binalar, düz yollar, sıkı ve monoton bahçelerden sonra bahçe manzarası tarzı kendi bahçelerinin tasarımı için en alakalı ve popülerdir. Geniş alanlar için uygun olmasına rağmen, ancak 4-6 dönümlük bir alanın banliyö alanı bile bu tarzda düzenlenebilir.

 1. Her şeyden önce, pitoresk ve etkileyici görüşlere dikkat etmeniz gerekiyor. Peyzaj bahçeleri çok güzel görünüyor. Öyle görünüyor ki, doğanın kendisi onları insan elinin bağlı olmadığı vahşi bir park gibi yaratmaktadır.
 2. Manzara stilindeki arsa pratiktir. Ona göre, belirli enlemlerde harika büyüyen çiçekleri kullanabilirsiniz. Egzotik bitkiler aramak zorunda değildir, en popüler çalıları ve ağaçları her belirli bölge için yetiştirmek yeterlidir. Büyük bir artı, bu tür plantasyonların iyi kurulmuş olması ve fazla özen gerektirmemesi. Peyzaj stilinde, bitkiler genellikle belirli bir sırayla dikilir: uzun boylu bir ağaç, çalı, çiçek ve çim.
 3. Bu stil yürüyüşler veya rekreasyon alanları ve spor oyunları için bölgenin dekorasyon için uygundur.

Bahçe peyzaj tarzı fotoğraf

Bahçe peyzaj tarzı fotoğraf

plan

peyzaj tarzı bir site yapmak için, önce bir plan çizmek gerekir. Evin konumu ve bölgenin konforu için gerekli olabilecek tüm unsurların konumunu belirlemek için gereklidir.

planlarken sizin peyzaj tasarımı parçanın varlığını ve konumunu dikkate almalıdır. Yukarıda belirtildiği gibi, bunlar düz ve net olmasına gerek yoktur. Dönüşler kavisli yapılmalıdır. Yollar keyfi olabilir, ancak belli bir noktaya gelmek için uygundur, böylece yerleştirilmelidir. Örneğin, olanaklar dışında duş ve tuvalet gibi bahçede bulunmaktadır. Bütün Bahçe almak zorunda olmayacak şekilde bu yolu, kısa olmalıdır.

Peyzaj tasarımı banliyö alan peyzaj tarzı

İngiliz manzara tarzında arazi düzenlemesi durumunda, maksimum topraklarını kullanmasına alışkanlığı vazgeçmelidir. Bu durumda, her köşe tersine, işe yarar bir şey yapıyor olamaz - özgürlük ve daha fazla alan oluşturulması gerekir. Gerek yok, bazı lüks çeşmeler kitap su sütunları ve benzeri inşa etmek. Sen zaten sitede ne var kullanabilirsiniz. Site tekse, sadece elinde. onlar kendi yararları dönüştü böylece, topraklarının tamamı "zayıflıklarını" kullanmalıdır.

peyzaj tarzı fotoğrafın site peyzaj

Evin inşa değilse, o zaman onun tasarımında Victoria ve İngiliz tarzı takip etmelidir. Ama bir durumda evin uzun süre inşa edilmiş ve onun tarzı, aşağıdakileri yapabilirsiniz peyzaj bahçe sığmayan zaman:

 • Evin bazı ayrıntılarını değiştirmek, ancak çok para gerektirebilir;
 • böylece bahçe girişinde yerel alan ayırma çitlerin, bitki;
 • bitmiş binalar, özellikle evde, onun cepheye kapsayacak kollara bitkileri kullanarak istediğiniz tarzı verebilir.

Bir bahçe peyzaj tasarımı ile Ev

Bahçe peyzaj tarzı fotoğraf

bahçe renklerin peyzaj tasarımı önemlidir. Doğru renk ve gölge görsel olarak artırmak veya zoom azaltmak veya bir ya da başka bir nesneyi hareket edebilir. renk sayesinde bir parçası ve "postu" öteki odaklanmak olabilir. Ayrıca küçük basit kompozisyon hantal ve hayali kombinasyonlar aksine harika görünüyor unutmayın.

peyzaj peyzaj geliştirmek için nasıl birçok farklı sırlar vardır. Örneğin, bahçenin uzak köşesine hiçbir az dikkat çekici, o bunu böyle mavi tonlarının çam tarlaları olarak daha canlı ağaçlar, koymak gerekmektedir.

peyzaj tasarımında İngiliz peyzaj tarzı

peyzaj tarzı bahçe gibi doğal olmak olmasına rağmen, bunların uğraşmak zorunda değilsiniz anlamına gelmez. Sen, çalılar ve çiçekler grubu oluşturmak parlak renkli çiçek yatak bitki, vb yapraklı bitkiler aracılığıyla gölge bahçe sokakları sağlamak ve olmalıdır.

peyzaj tasarımı fotoğrafta İngiliz peyzaj tarzı

peyzaj tarzı Çiçek yatak

Sen kendi sahip yeşil çim düzenleyebilir. o, yaklaşık bir ay, çim ekim önce, zemin kazmak ve sonra tüm otlar kaldırmak için gereklidir. çim en az 15 cm olmalıdır gübre planlanan yerinde bereketli ekim derinlik toprakları enerji. Yüzey kontrplak levhalar veya merdaneler için kullanıldığı, düz ve kalın olmalıdır. bordürler veya diğer engellerin biçme huzurunda, çimen ondan metre başına ekilen edilmelidir.

Çimen otların farklı olabilir. Belirli bir bitki satın alırken yaklaşık 15 g / m, ancak daha fazla bilgi ortalama tohum hızı, doğrudan bulunabilir. Tohumlar çok derine değil ekilen, ancak bunlar toprakla kaplı ve sonra damla benzeri hafif yağmurlu bunları sağlamak gerekir. sokak güneşli ve sıcak olması durumunda Ve böylece, dikim sonrası ilk hafta boyunca her gün yapmak. Biz çim yavaş yavaş büyüyor söyleyemeyiz, ama aynı zamanda, bu süreç çim hazır rulo satın alarak hızlandırılabilir. Onlar sadece, genişletmek yaymak ve dökmek gerekiyor.

peyzaj tarzı Çiçek yatak ve çimenler

Farklı çiçekler, ağaçlar ve çalılar bir sürü peyzaj tasarımında peyzaj stiline kullanılabilir. Ayrıca böyle bir tezgah ya heykel olarak, dekoratif ve pratik farklı unsurları hakkında unutmamalıyız.

Peyzaj tasarımı banliyö alan peyzaj tarzı

Tüm bunların sayesinde, cennette kendi parçası oluşturabilirsiniz. Peyzaj tasarımı eğlenceli getiriyor ve bahçede tam bir dinlenme sağlar.

peyzaj tasarımı ve özellikleri Stiller

Arazinin Her tutucu onun bahçesi gerçekten eşsiz ve güzel istiyor. Yanı sıra konut tasarımında olduğu gibi, site peyzaj tasarımının çeşitli tarzlarda dizayn edilebilir. Bunların her biri bir şekilde benzerdir, ancak, aynı zamanda, tamamen farklıdır. Bu nedenle, bahçe düzenlemesi öncesinde peyzaj tasarımı ve bunların karakteristik özellikleri en popüler stillerini gözden teşvik edilmektedir.

Yatay veya peyzaj tasarımının İngiliz stili

peyzaj tarzı temel amacı (ikinci adı "angliyskiy9raquo) - doğa manzarası bir simülasyonunu oluşturmak. İlk bakışta, bu görev oldukça basit görünebilir, ama aslında, yetiştiricileri inceliklerini ve nüansları çok düşünmelisiniz. Ayrıca, sanatsal gözle dağıtmak yok.

peyzaj tasarımında Peyzaj tarzı düzenli bahçe için bir önkoşuldur onun asimetri ve geometri eksikliği, ile karakterizedir.

İngiliz tarzında Peyzaj daima bakımlı olmalıdır. Ama buna farkedilir değildi, önemlidir. Tabii ki, çim ek olarak, zorunlu olarak eşit kesilmiş gereken. Birden fazla asır önce doğmuş İngiliz doğruluğuna içinde tutmak geleneği.

İngiliz stili - bu düzgün bir çim, sarma yolları, çalılar, ağaçlar ve çiçekler çeşitli bulunuyor. sonuna kadar stil getirmek için, nilüferler ve diğer bitkiler ile en azından küçük bir gölet var arzu edilir. Ayrıca kıyısında, küçük bir ağlayan söğüt koyabilirsiniz.

Bizim koşullarda, en iyi büyür, çünkü en popüler renkler, gül, hollyhocks, delphiniums bulunmaktadır. Baharda lale, çiğdem veya nergis yerini alabilir. Bahçe yeşillendirilmesi için bir diğer önemli kural onlar oldukça yoğun kümeleri büyümek için ihtiyaç duydukları olmasıdır. Bu daha çekici bir görünüm yaratacaktır.

Stil pavyonlar, banklar ve diğer bu tür ayrıntılar çeşitli tamamlayabilir. ahşap, doğal taş: Ancak, yapı doğal malzemelerden yapılmalıdır. Ayrıca uygun farklı dövme parçalar olacak.

Ayrıca, dikkat ve evin kendisi olmadan bırakmayın. Sen çiçeklerle sundurma zemin veya asılı tencere dekore edebilirsiniz. Binanın duvar sarmaşık ile kaplı olabilir.

peyzaj tasarımında Düzenli (Fransızca) tarzı

Rigor ve mutlak simetri peyzaj tasarımında düzenli tarzını yeniden inşası için bir ön koşuldur. En popüler eksenel kompozisyon bulunmaktadır. Yani merkezi kilit nesne (çeşme, büyük bir ağaç, heykel ve hatta bir ev) 'dir vardır. Bu ters yönde yönlendirilmiş gelen ve doğru formu, parçanın hangi "ustelen9raquo boyunca; manikürlü çimler. Ayrıca farklı çiçekler, çalılar, çiçekler ve ağaçlar germane. Bununla birlikte, simetrik olarak yerleştirilmiş olmalıdır.

Buna ek olarak, renkli renkli Flowerbeds oluşturabilir. Bitkiler, güzel ve özgün desen oluşturmak için çiçeklenme sırasında, böylece belli bir sıraya göre dikilmelidir.

peyzaj tasarımında Fransız stili Tamamlayıcı bir heykellerin çeşitli yanı sıra doğal ve ister yapay olarak oluşturulan göletler olabilir.

, Meraklı gözlerden bir kişi gizleyebilirsiniz; Ayrıca, hiçbir zarar besedki9raquo" oluşturulmasını olacaktır. Ancak, İngiliz tarzı aksine, "vozvodyatsya9raquo; onlar çalılar çeşitli ve Bosquet aradı.

Bahçe gerçekten güzeldi için, aynı zamanda onların seçim bitkilerin konuşlandırılması sadece önemlidir, ancak. Yani, bir stil oluşturmak gerekir:

 • Çiçekler. Yaz aylarında kadife çiçeği, petunya ve tüm sezon çiçek diğer türleri seçmek daha iyidir. İlkbaharda, sadece önceki tarzı olarak, lale ve çiğdem uygun.

 • Çalılar ve ağaçlar mutlaka saç kesimi sonrasında kendi şeklini tutacak seçilmelidir. Bunlar sarıçalı, alıç, ıhlamur, Cotoneaster, akçaağaç, Spirea, ve diğerleri dahildir. Ayrıca, simetrik dikim için, sen ladin kullanabilirsiniz.

 • peyzaj tasarımında İskandinav tarzı

  yatay tasarım İskandinav tarzı - rasgele düzenlenmiş bolluğu, ama aynı zamanda uyumlu dekoratif unsurlar ve bitkilerin çeşitli kombine.

  Bahçe mobilyaları herhangi bahçe arsa önemli bir niteliktir. Bu durumda, örgülü veya ahşap olmalıdır.

  Mobilya yakınındaki yüksek yeşil bitkiler aşan olmalıdır. Daha da iyisi, yaprakları, onu saracak.

  Küçük ayrıntılar İskandinav bahçe başarıyla kurulması anahtarıdır. Farklı rustik mutfak eşyaları, genel resim içinde yer alacak nedenle, her şey yoluna girecektir.

  İskandinav bahçe taşları olmadan hayal edilemez. Onlar aşan olmalıdır. Daha iyi yanı sıra konvansiyonel bloklarına ek olarak küçük taşları kullanılırsa. Yapay grottos ve taş şömine inşa etmek de mümkündür. önce çeşitli bitkiler ile seyreltilebilir. Şömine da dekorasyon olarak hizmet veren, ancak bir yangından önce akşam toplantılar düzenlemek de mümkündür.

  yolları da taştan yürütülmelidir. Ayrıca, bu malzemeden ped kare veya dikdörtgen şekle serilir. kontrast eklemek için, parlak renkler onların çevre empoze edebilir. Bu pozisyonda sitenin merkezinde büyük boyut (veya daha küçük boyutta birkaç üstüste konmuş bloklar) büyük kaya taş olabilir.

  Bitkiler herhangi birini kullanabilirsiniz. Ancak, tercih Yemiş çalılar ve meyve ağaçları verilir. Parlak İskandinav tarzı tesislerde az miktarda ve belli alanlarda kullanılmaktadır.

  peyzaj tasarımında Rus malikâne tarzı

  peyzaj tasarımında Rus malikanesi tarzına arasındaki temel fark ustaca pratiklik ve güzellik birleştirilmiştir. Küçük bir bahçe ile mükemmel uyumu, parlak ve gür çiçek yatak böyle bir bahçede hangi sebze ve meyvelerin çeşitli büyür.

  Rus mülkiyetinin diğer karakteristik bir özelliği ise doğallığı ve kolaylığı "yorgunluk. Bununla birlikte, bu, sitenin hayatının devam etmesine izin vereceğiniz anlamına gelmez. Tam tersine, tüm çalıları kusursuzca kesmekten çok doğallık yaratmak daha zordur.

  Çeşitli egzotik bitkiler yanı sıra Rus evinde taş tuhaf figürleri yer değildir. Onun yerine huş ağacı, meşe, lila meşesi ve benzeri bitkiler gelir. Aynı zamanda bir iniş yeri seçimi ciddiye alınmalıdır.

  Rus ruhu sadece cömert değil aynı zamanda geniş. Her zaman daha fazla alan ve fırsatlar isteriz. Rus bahçesinde, doğru bölgeleme ile tüm arzuları gerçekleştirebilir, her köşede belirli bir hedef taşır.

  Evden önce, komşular için bütün bahçenin ziyaret kartı olarak hizmet edecek güzel bir ön bahçe hazırlamak mümkündür. Yalnızca farklı zamanlarda çiçek açan parlak çiçeklerle süslenmelidir. Bu, ilkbahardan sonbahara kadar doğanın parlak renklerinin tadını çıkarmamanızı sağlar.

  Sitenin geri kalanında dinlenmek için bir yer ayarlayabilirsiniz. Ve yanında, kompakt çiçekli bir bahçe göreceksiniz. Ve eğer alan genişse, gerçek bir Rus banyosu inşa edebilirsiniz. Sonuç olarak, Rus bahçesi bütün aile için dinlenmek için harika bir yer olacak.

  Peyzaj tasarımında Japon tarzı

  Asya felsefesi daima Avrupa felsefesinden farklıdır. Bahçenin tasarımı bir istisna değildir. Peyzaj tasarımında Japon stilinin ana görevi doğayla birlikteliktir.

  Tarzın bir özelliği çok yönlülüğüdür. Japon bahçesi farklı alanlara sahip sitelerde olabilir (en iyisi 1-8 dönüm).

  Her şeyi yarattığınızda doğal görünmelisiniz. Bu nedenle, yetişen ve çevrenizde ekstrakte edilen bitki ve taşları kullanmak daha iyidir. Buna ek olarak, simetriyi tamamen unutmanız gerekir, çünkü doğanın tamamen farklı bir zevki vardır. Geometriyi kabul etmez, fakat eşsiz ve eşsiz manzara kusursuz bir şekilde yaratır.

  Japon bahçesinin ideal varyantı birkaç bölgenin yeniden yaratılması olacaktır. Çevrelerinin şekli düzensiz olması arzu edilir. Zonların her biri, farklı geçişler nedeniyle birbirine bağlanmalıdır. Düzgün bir geçiş yaratmanıza izin veren bitkiler ve malzemeler kullanmak daha iyidir.

  Klasik Japon stilinin bir başka koşulu sadece sakin ve nazik çiçeklerin kullanılmasıdır.

  Peyzaj tasarımında Çin tarzı

  Bahçelerini ilk kez inşa edenler, ancak farklı stillerin karmaşıklıklarını anlamıyorlar, manzara tasarımında Çin stilini Japonca ile kolayca karıştırıyor olabilirler.

  Aslında çok farklılıkları var. Örneğin, manzara tasarımında Japon tarzı doğanın üstünlüğünü vurgular. Öte yandan Çinliler, sahip olduğu fırsatları ve fırsatları çevreye bırakıyorlar.

  Bu nedenle, bir siteyi Çin tarzında tasarladığınızda tasarımın mutlaka aşağıdaki beş unsurun katıldığına dikkat edilmelidir:

  Bir Çin bahçesi tasarlamak için birçok seçenek var. Bu nedenle, daha iyi tanımlamak için, birkaç kategoriye ayrılabilirler.

  • Klasik bahçe. Bu seçenek yalnızca parlak renkleri birleştirir. Bu hem bitkiler hem de süslemeler için geçerlidir.
  • Felsefe bahçesi. Düşüncelerle mahremiyet elde etmek için renkleri terk etmelisin. Rahat bir gölge veren sakin tonların bitki seçmek daha iyidir.
  • Bir ev bahçesi daha çok modern bir bahçe gibidir. Bu sürümdeki bitkiler tamamen geometrik şekilden yoksun.
  • Sessiz veya agresif. Birinci durumda, düşük bitkiler ve süslemeler tercih edilmelidir. Agresif bahçe tam tersidir. Bahçeyi bu şekilde yerleştirerek, uzun bitkiler seçmelidir.

  Peyzaj tasarımının stillerine ek olarak video da öğrenilebilir

  Str. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

  Dmitrovskoe karayolu, 163a, bina 1, -1 taban

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 56 = 64