Plastik köpük tavan plakaları

Köpüklü tavan karoları: çeşitleri ve montaj özellikleri

Polistirenden yapılmış tavan plakaları, güzel bir onarım yapmak istediğinizde, kaçınılması gereken mükemmel bir yoldur ve yedek için para. Pahalı değildir, ancak doğru renk ve dokuyu bulmak kolaydır. Bu bitiş materyali, onarılmakta olan yüzeyin kalitesi için çok önemlidir ve montajda da uygundur. Bu nedenle, düşük bütçeli tamir seçeneklerinde tavanların niteliksel olarak bitirilmesi için vazgeçilmezdir.

Köpüklü kiremit yardımıyla tavanı kolayca ve hızlı bir şekilde süsleyebilirsiniz.

Köpükten tuğla karoları: genel bilgi, çeşitleri ve özellikleri

Ekstrüzyon polistiren köpük (strafor) ve günlük yaşamda, polistiren çok yönlü bir malzemedir. Ondan çok sayıda farklı ürün ve yapı malzemesi üretiyoruz. Havayla dolu milyonlarca küçük hücrenin yapısı nedeniyle, finisaj malzemeleri için çok iyi özelliklere sahiptir:

 • Düşük ısı iletkenliği, oda içindeki ısıyı tutmaya izin verir, köpük plastik ile işlenmiş;
 • ürüne herhangi bir şekil verme imkanı;
 • işleme uygunluğu;
 • inanılmaz kolaylık.

Tavan döşeme örneği örnekleri

Çoğu tasarımda köpükten yapılmış tavan plakaları kare şekle sahiptir. Karelerin boyutları 500X500, 250X250 veya 300X300 mm'dir. Bazen paneller denilen ve genel konutsal olmayan binaları bitirmek için kullanılan 1000X165 mm dikdörtgen numuneler vardır. Kiremit ve diğer geometrik şekiller, hatta düzensiz şekiller var. Bundan çeşitli konulardaki tüm kompozisyonları düzenleyebilirsiniz.

Köpüklü plastik karo ve diğer malzemelerin mutfakta tavan dekorasyonunda kombinasyon

Fayansların en basit versiyonları, ön yüzeye göze batmayan bir süslemeyle köpüğün olağan beyaz rengine sahiptir. Su bazlı bileşiklerle boyama için tavanları bitirmek için tasarlanmıştır. Bu nedenle, boya emiciliğini artıran parlak bir yüzeye sahip değildirler. Sıradan fayansların maliyeti azdır, bu nedenle satın alma maliyeti benzer bir alanın tavanı boyama maliyetini aşmaz.

1

Mutfak tavanında plastik köpük plakalar

Herhangi bir köpük karo kalınlığı 14 mm'yi geçmez ve daha sık 2.5 ila 8 mm aralığında bulunur. Bu nedenle, köpüğün özel ağırlığı göz önüne alındığında, kaplamanın 1 m2'lik kütlesi 400 gr'ı geçmemektedir. Yani, 20 m2'lik bir oda, toplam ağırlığı sadece 4 kg olan bir malzeme ile kaplanabilir. pervazlardan,, rozet, kaide: kiremit sanayi dışında aynı polistiren gelen diğer ürünlerin çok sayıda üretmektedir. Bu, tavana tek bir stilde bitmiş bir görünüm vermenizi sağlar.

Mutfak tavanında boyalı köpük fayans

Yararlı tavsiyeler! boyunca bir çini duvarlarının sonra 5'in daha büyük bir tam sayı katına sonucu yuvarlak bir yapıştırılmış yüzeyin alanının ölçülmesi sonra, karolar strafor 500x500 mm'lik gerekli alırken kesilmesi gerekir. Köşegen döşenirken, gerekli malzeme miktarı% 15 oranında artırılmalıdır.

Yemek odasında parlak laminasyona sahip poliamit fayanslar

Köpüklü kiremit imal yöntemleri

Bugün köpükten tavan döşemeleri üretmenin 3 yolu var.

 1. Baskı ve damgalama yöntemi, endüstriyel bir pres yardımıyla köpük plastik plakaların sıkıştırılması ve sıkıştırılmasını içerir. Bu tür ürünlerin kalınlığı 0,7 - 0,8 cm'dir.
 2. İmalatın enjeksiyon yöntemi yüksek sıcaklıktaki bir kalıpta dökümdür. Bu durumda, yaklaşık 1.4 cm kalınlığında çok kalın ürünler elde edilmektedir.
 3. Ekstrüzyon yapılmış fayans 2.5-3 mm arasında en küçük kalınlığa sahiptir. Onlara dekoratif film kaplamalar yapıştırmaktır.

Boyalı ve lamine tavanlara örnekler

pürüzsüz ya da kabartmalı lamine ya da olmasın, beyaz veya renkli: Üretim işlemi sırasında imalatçı gerekli tipi kiremitlerin yüz verebilir Farklı üretim teknolojilerini kullanır.

Özellikle dikişsiz yığma teknolojisinin uygulandığı fayansları not etmek gereklidir. Standart boyutları 500x500 mm'dir ancak kenarları özel bir rahatlama şekli ile donatılmıştır ve malzeme kendisi çok yumuşak ve yumuşaktır. Bu nedenle, döşeme o kadar birleştirilebilir ki dikiş sadece görünmez olur. Böyle bir döşeme özel yapıştırma teknolojisi ve özel çabuk tutuş yapışkan gerektirir.

Salondaki tavan, köpük karolarla süslenmiştir.

Köpük tavan plakalarının tüm avantaj ve dezavantajları

İç dekorasyon için herhangi bir materyal gibi, fayans da olumlu ve olumsuz özelliklere sahiptir. Tartışmasız artılar hakkında konuşmak, şu şekildedir:

 • ısı yalıtımı özellikleri;
 • nemli havaya direnç;
 • Mantara ve çeşitli kalıplara karşı bağışıklık;
 • Çürüme olasılığının bulunmaması;
 • çok düşük fiyat.

Askıdaki çerçeve üzerine köpük fayans montajı

Buna ek olarak, köpük plastikten tavan fayansları, tavanın yüzeyindeki küçük düzensizliklerin maskelenmesi ile başarıyla başa çıkmaktadır. Bu malzemeyi tavana yapıştırmak için hiçbir özel alet, bilgi ve beceri gerekmez.

Alçıpan asma tavan: fotoğraf, farklı odaların tasarımı. Çeşitli yerlerde alçı karton tavan cihazının özellikleri. Tavanlar türleri.

Fayans ve ciddi dezavantajları var:

 • Köpüklü plastik karoların yangın riski, çocuk kurumlarında kullanılmasına izin vermez. Özel bir yangınla mücadele modern teknolojiyle üretilen ürünler bile, toksik uçucu maddelerin salınması ile eritebilirler.
 • Genleştirilmiş polistirenden zayıf ses yalıtım özellikleri.
 • Kesintisiz bir tavan izlenimi yaratan önemli miktarda derz varlığı. Bu kusur dikişsiz fayansların yaratılması sayesinde yok edildi.

Tavan döşemelerinin geleneksel rengi beyazdır

Yararlı tavsiyeler! Polyfoam'da güneş ışığına uzun süreli maruz kalma ile geri dönüşümsüz işlemler başlar. Kademeli olarak gelişirler, ancak deformasyona ve yapının yokedilmesine neden olurlar. Bu nedenle, böyle bir döşeme açık alanlarda, teraslarda veya parlak verandalarda yapıştırılmamalıdır.

Genleştirilmiş polistirolden tavan fayans yapıştırma teknolojisi

Daha önce de belirtildiği gibi, tavanı, köpük plastikten yapılmış tavan plakaları ile yapıştırmak karmaşık ve hi-tech bir işlem değildir. Bu işi, yeterli bakım, sabır ve dikkatlilik içinde olan herhangi biri yapabilir. Bunu birkaç aşamada belirli bir talimata göre yapmanız gerekir.

 • Hazırlık çalışmaları tavan yüzeyinin eski kaplamalardan ve çeşitli kirleticilerden tamamen temizlenmesini içerir. Bu durumda önemli değişiklikler ve usulsüzlüklerin düzeltilmesi gerekiyor. Kurulumu gerçekleştirmek için doğru yapıştırıcıyı satın almanız gerekir. Şeffaf bir renge sahip böyle bir döşeme için özel olarak satılan, mükemmel düz tavanlar için tasarlandığı için çok uygun değildir. Fayans kullanırken tavanına sıkıca bastırılmalı ve tutkal kapana kadar uzun süre tutulmalıdır. Bu çok rahatsız edici, çünkü uzun ve yorgun eller. Bu durumda, bir süre sonra bazı fayanslar da düşebilir. Bu nedenle, beyaz bir hızlı kurulum veya herhangi bir cila macunu satın almak daha iyi.

Tavana kiremit koymak için seçenekler

 • Yedek bıçakları, cetvel, atlamak, şerit metre, kalem ve tutkal temizlemek için bir bez ile Kırtasiye bıçağı: aleti hazırlamak için gereklidir.
 • Tavanın doğru şekilde işaretlenmesini sağlıyoruz. Bunun için köşegenleri çizip kesişim noktasını not edelim. Ardından zıt tarafların orta bölümlerini birbirine bağlayın. Ortaya çıkan tüm çizgiler bir noktada kesişmelidir. Odanın tam ortası. Avizenin orada olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor, aksi takdirde tavan çirkin görünecektir. Delikli çizgiler, merkez nokta üzerinden, ilk döşeme sıralarının yönlendirildiği bir boya ipiyle dövülür.

Polyfoam fayans tavana paralel olarak döşenmiştir

 • İlk iki döşeme ortadaki köşelerle kesilir ve köşelerden kordondaki kablodan geçirilir. Bunun için fayans köşeleri kesilebilir. Burayı bir avuç avize ile kapatacağız. Karoların geri kalan kısmını ilk ikisine yapıştırıyoruz. Tüm satırların ve sütunların paralel olduğu kesinlikle gözlemlenmektedir. Kiremitlerin duvarlarında bıçak boyutuna kesti, daha sonra süpürgeyi gizleyebileceğiniz küçük bir aralık bırakmaktan korkmayın. Fayans üzerine bir resim varsa, istenilen kompozisyonu oluşturmak üzere çakıştığından emin olun.
 • Sızdırmazlık derzleri silikon izolasyon malzemesi üretmektedir. Macun kullanıldığında, dikişler yapıştırma işlemi sırasında kendiliğinden doldurulur.

Genişletilmiş polistirenden yapılmış fayanslarla tavanı bitirme - ekonomik ve pratik seçenek

Yararlı tavsiyeler! Yapışkan uzun setleri ellerin köpük tavan plakalarının yorgun tutarsanız, uzun paspas gibi özel sahne yapabilirsiniz. Uzunlukları, tavan yüksekliğinden çini kalınlığına kadar kesinlikle çakışmalıdır.

Tavanı bitirmek için köpük fayansların kullanılması binaların çok ucuz ve yüksek kalitede yenilenmesini sağlar. Böyle bir tavan ile iç mekana daha cazip ve daha nazik bir görünüm vermek avizenin altındaki süpürgelik panoları ve soketler şeklinde ek unsurlara yardımcı olacaktır. Döküm ve kolonlar özelliklerini daha da vurgular.

Kendi ellerinizle tavan plakalarını yapıştırma (video)

Duvarların iç dekorasyonu için klinker fayanslar. Kurulumun tipleri ve özellikleri

Duvarlar için plastik paneller: fotoğraf, tipler ve montaj yolları

Video döşeme karoları kendi ellerini döşeme: adım adım talimat

Şap öncesi zeminin su geçirmezliği: tesisatın çeşitleri ve ayrıntıları

Su temini için PVC borular: Uygulama ve kurulum özellikleri

Banyoda kendi elinizle harç kiremit nasıl yapılır

Polistiren tavan levhaları. Köpüklü plastikten tavan fayanslarının tanımı, özellikleri, çeşitleri ve fiyatı

Tavan yüzeylerinin dekorasyonu amacı ile geniş bir yelpazede malzeme bulunmaktadır. Plastik, vinil duvar kağıdı veya sıradan sıva olabilir.

Bir çözüm köpük plastik tavan fayansları. Onlar fiyatlandırma mevcuttur, ancak aynı zamanda pratik ve çok çekici.

Köpüklü plastikten tavan fayanslarının özellikleri

Evdeki tavanların güzel olmasını sağlayan en hızlı ve en bütçesel yol, polistiren köpükten yapılmış bir tavan döşemesi almaktır. Bu tür malzeme herhangi bir oda tasarımı için yardımcı olacaktır.

Bu ofisler, personel mahallinden ve hatta tuvalet için uygundur. Bir sorun çıkarsa köpük tavan karoları boya daha, Cevap basit - Herhangi bir boya.

Bu çevre dostu bir malzemedir. teknik özellikleri ve fiyat - karoların en önemli avantajı. Dünya çapında Tasarımcılar böyle bir kiremit daire tasarımında iyi bir yardımcı olduğunu tespit ettik. O yüksek nem ve sıcaklık değişimleri olduğu bölgelerde iyi davranır.

Şimdi inşaat piyasası fayans modifikasyonlar çok sayıda sunar. Sen her zevke uygun bir model seçebilir. Büyük bir artı bu resme iyi kendisi verir ve görsel tavan yumuşatır olmasıdır. Köpük tavan karoları boyutu Onun türüne bağlıdır.

tavan plakalarının avantajlarından biri de bir örnek model döner, ama dikiş bir sürü olmasıdır. çok hızlı bir şekilde ayarlayın plakalar. Bütün bu niteliksel özellikler malzeme talep bu tür olun.

Eğer tavana dikişleri beğenmezseniz, sen karoların farklı bir türü kullanabilirsiniz. Onlar denir - dikişsiz. Kendi fiyat yüksek olacaktır, ancak sonuç buna değer. Bu formun Paneller geniş odalar ve ofis alanları yakışır. Bu tür tüm çiniler sadece beyaz tonları olacak.

Köpük fayans üretmek için 3 yöntem vardır:

yöntem, bir pres kullanılarak bir köpük üretiminde kompakt sıkıştırılmadan. Bu plaka yaklaşık 0.7 santimetre arasında bir kalınlığa sahip olacaktır. Daha sonraki makalelerde mühürlü ve onlar bir çizim yapan edilmektedir.

daha kalın bir ürün elde etmek için bir enjeksiyon yöntemi yoktur. Bu durumda, plaka, yüksek sıcaklıklarda bir kalıp olarak dökülür. Elde edilen ürün en pahalı olacaktır. Çok küçük bir kalınlık, ekstrüzyon ile elde edilir plakaları vardır.

Tavan karoları çeşitli bu malzeme çok popüler hale getirir. Köpük plaka şekli olabilir:

Tipik olarak, plakalar kare yapılır. Bu onların tutkallama rahatlığında yapılır. Ancak son yıllarda da dikdörtgen plaka bulabilirsiniz. Büyük odalarda tavan tasarımında Bunların pratik kullanım. Onlar malzeme tüketimini azaltmaya yardımcı olur.

Açık plakanın boyutta olabilir:

En popüler boyut levhalar - * 30 30 - 50 * 50 cm, aynı zamanda levhalar vardır. üretim tarzına bağlı olarak şunlardır:

İlk panoları bir fiyata en hazır olacaktır. Türe göre bunlar taneli ve genellikle beyazdır. Çünkü, bu tip üretim arasında, levha olup çok kuvvetli ve oldukça görünür dikişler olup. plakaların üretiminde hatalar, yani yapıştırma sırasında levhalar boşluğu görünebilir.

yüksek kalitede enjeksiyon kalıbı elde edildiğinde. Ürünün ana özellikleri şunlardır: düzgün şekli zor görünür dikişleri ve plaka tasarımı bir çok sayıda.

Tam beyaz olmayan bir renk elde enjeksiyon yönlü plaka üretiminde, bu yüzden, daha sonra özel bir film ile kaplanır. Bu tür malzemenin en dayanıklı, ama aynı zamanda oldukça pahalıdır.

Ne zaman yüzeye bitirme alabilirsiniz:

Bunlardan en popüler - lamine. Bir film ile kaplanmış plakalar taktıktan sonra. Bu kez, bireysel malzeme kalitatif özelliklerini arttırır yer almaktadır. bu Mutfakta köpükten Tavan karoları, Bu çekici daha bakacağız.

köpük tavan karoları avantajları ve dezavantajları

Herhangi yapı malzemesi olduğu gibi, çini kendi artıları ve eksileri vardır. avantajları şunlardır:

 • Yüksek yalıtım özellikleri;
 • Düşük ağırlığı;
 • Kolay kurulum;
 • Düşük fiyat;
 • dokular çeşitli;
 • Büyük bir renk paleti;
 • Bu kusurları gizler.

Plastik köpük karo ve yüksek ısı yalıtım özellikleri vardır ve hafiftir. Üçüncü tarafların yardımı olmadan kurulumu için sağlar.

Ayrıca kendi Dekoratif ve faturaların çok sayıda bulunmaktadır. Her alıcı can köpük tavan plakalarının, satın İdeal formu. nem ve yüksek sıcaklık korkma bir malzeme ile kaplanmış olan tavan.

Bu karo ustası varlığı olmadan kendi başlarına olabilir yapıştırın. Bununla birlikte, birçok avantajlara rağmen, malzeme sakıncaları vardır:

Zamanla bu plakalar özellikle mutfak ve banyo, sararma özelliği vardır.

köpük fayans dezavantajları kırılganlığıyla ve yumuşaklık olarak kabul edilebilir

yani adımlar, bir plakalarını içerir Montaj:

Çalışmaya başlamadan önce Öncelikle, ihtiyacınız olacak malzeme miktarını hesaplamak gerekir. Bu yeterli oda uzunluğunu ve genişliğini anlamak için.

Bu özellikleri çarparak, bir oda alanı olsun. Ama bu hesaplamaya göre plaka satın almak. Biz rezervin toplam hesaplama yaklaşık% 15 almak gerekir. Birçok dairelerde tavan şekli mükemmel değildir, bu nedenle hesaplama yanlış yapabiliyor!

köpüğü tavan karoları için yapıştırıcı Dikkatle seçmek gerekir. plakanın O dayanıklılık buna bağlıdır. Yani, birkaç ipucu çeşit bir yapıştırıcı seçerken:

 • Sen, bu plakaları aşağı kaydırın olmaz kalın tutarlılık ile tutkal seçmek gerekir. Eh, bu hedeflerin, "An" veya sıvı çivi için uygundur. yapıştırıcılar bu tür ek olarak hızlı, böylece, zamandan tasarruf yüzey ele. 1 metrekare ortalama yaklaşık 6 mililitre gerektirecektir. Bu oda orta boyutta yapıştırıcı bir tüp sürer olduğu ortaya çıktı.
 • tüketiciler arasında Sonraki favori - tutkal "Titan" dir. Çabucak kavradı ve kurur. birinin O'nun eksikliği: Gerektiğinde fayans üzerinde uygulama sonrası bağ sitesine uygulamak ve tekrar kaldırın. Bu hava boşlukları ve sıkı yüzeyine yapışan yapıştırıcı doldurmak için yapılır;
 • seçim bütçeye yapıştırıcılar düştü, bu yapıştırıcıların Çinli üreticilerin olabilir. Bunlar daha az viskoz olacak ve hızlı tavana yüzey plakaları yapıştırıcı değildir.

karo bir araç ihtiyacı pokleit belirleyin. Belki biraz olması gerekiyor ve herkes için oldukça erişilebilir. Bunlar:

Eğer panoları yapıştırılması başlamadan önce, eğitim tavan yapılması gereklidir. Yüzey düz değilse o pürüzsüz Yani, eğer eski kaplama buna kesinlikle temizlenmesi gerekecektir gereklidir, temizlemek mümkün değil.

Ayrıca önemli! Tavan badanalı olarak ise, kalmayacak onun fayans üzerinde badana kaldırmak için gereklidir! çatlaklar ve delikler var, bunlar shpaklyuyut. oldu debriyaj plakaları ve tavan için, prime edilmektedir. Hazırlama en az 3 saat kurutulmamış olması gerekmektedir.

Sonraki işaretler ve merkez tarafından belirlenen tavan olduğunu. odanın köşesinde çapraz gerçekleştirilir ve kesişmesidir. Bu gereklidir, plakaların sayısı tespit etmek amacıyla yapılır. Tavan tekse, panoları boşlukları doldurmak için daha satın almanız gerekir.

Duvarlar duvar ya da çapraz paralel yapılabilir tutkal için. Tutkal plakaya uygulandı ve duvar açısı döşeme meydana gelmektedir. kiremit iyi preslenmiş olması ve yaklaşık 3 dakika beklemeniz gerekmektedir.

Taşan tutkalı hareket ederse, bir süngerle temizlenmesi kolaydır. Bir önceki eklem yapıştırılmış Sonraki tüm plaka. Kuru tavan yaklaşık bir gün olacak. köpük tavan plakalarının, tutkal nasıl Bu anlaşılabilir bir durum resminde incelemek kalır.

Köpük uygun tür renklerden tavan döşemeleri boyama için:

boyalar Bütün bu tür hızlı kurumasını ve eşit uzandı. karo laminasyon maruz kaldı ise, o zaman bile boyamak için denemeye değer değildir. Boya akacak ve sonuç memnun etmek mümkün değildir.

karo yüzeyi pürüzlü ise, bir sprey tabancası kullanımı lekeleri veya boşluklar bırakmak en iyisidir. eklemler dolgu macunu kapak gerekir. Ardından boya uygulamak ve kurumaya bırakın.

Boya tanınmış üreticileri seçmek için tavsiye edilir ve aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

 • Neme Direnç;
 • Yoğun yapısı;
 • Yüksek yapışma;
 • direkt güneş ışığından solmaya olmamalı.

renk seçimi gelince, o odanın iç mekan ile uyum entegre olmalıdır.

Köpük fayans başlayan fiyatlar ve geribildirim

köpük başlayan fiyatlar tavan karoları çeşitli ve metre kare başına bir dolar arasında değişebilir. Bu geleneksel ürünler için geçerlidir. fayans ekstrüzyon ile elde edilir, o zaman ürünün fiyatı yaklaşık 12 dolar, ama sayıca büyük bir düzenin hayat olacaktır.

Birçok tüketici malzeme çok iyi her alanda davrandığını söylüyorlar. Ve tabii seçerek büyük bir artı - fiyatıdır. Süsleme malzemeleri geniş itibaren, fayans strafor ucuzdur. negatif Gönderen: zaman içinde sarı ve patlama dönüşebilir.

Belirli bir malzeme için ortalama süresi üreticiye bağlıdır ve 5 ila 15 yıl arasında değişir. Büyük önem fayans iyi gider hangi odasıdır. Bu yüksek nemli oda ise, performans özellikleri malzeme er kuru bir yerde daha kaybedecektir.

Tavan Polistiren köpüğü karolar: fotoğraflar, görünümler, zararlı. Nasıl polistiren gelen tavan modülünü tutkal?

tavan için yeni ve daha gelişmiş kaplama ortaya çıkmasına rağmen, vatandaşlarımızın birçoğu için hala genişletilmiş polistiren en çok tercih edilen tavan karosu vardır. malzemenin avantajları nelerdir? Biz araştıracaktır.

Günümüzde yerli ve yabancı üreticilerin müşterilere böyle çini üç tip sunuyoruz:

 • mühürlü. Bu tür en kolay olarak kabul edilir. Düşük basınç polistiren tanecikler preslenir. malzemenin kalitesi çok yüksek değil, ama fiyat düşük. Tipik haliyle, ön yan bir tasarım ya da bir kalıptır. karo, bu tip Kötü dayanıklılık. Onunla çalışmak çok dikkatli olmalıdır.
 • enjeksiyon. İlk durumda daha fazla baskı altında üretilen çünkü bu malzeme, bu yoğun dayanıklıdır edilir. Böyle karolar herhangi bir renk lateks boya boyanabilir.
 • genişletilmiş polistirenden Tavan karoları katmerli, ekstrüde edilmiş köpükten yapılmış. Bu iyi bir ürün - uzun ömürlü, dayanıklı, iyi yıkanmış ya da temizlenmelidir. Bu oldukça zorlaştırır. Bunu yapmak için, biz böylece şekillendirme ve basınç aynı anda meydana gelir modern yüksek teknoloji ekipmanları kullanın. Bu karo kaplama lamine edilir, bu nedenle yüksek nem alanlarda kullanılabilir.

50 x 50 cm ve 9-15 mm kalınlığa - resimler burada alınan köpüklü polistiren yapılmış Tavan karoları, standart boyutları vardır. Bugün satın almak ve dikdörtgen olabilir. Bunların boyutu -. Bu çeşitli curbs ve süpürgelik bağlandıkları 100 x 16.5 cm.

Genişletilmiş polistirenden yapılmış tavan döşemesi, diğer bitirme malzemelerinden ayırt edilebilecek birçok yadsınamaz avantaja sahiptir.

 • Kurulum kolaylığı. Alıcı, karmaşık malzemeler, pahalı araçlar ve özel şekillendirici teknikleri kullanmaya ihtiyaç duymaz. Oldukça basit. Bu nedenle, bir acemi bile, ilk kez kendi eliyle onarmaya çalıştığı işle kolayca başa çıkabilir.
 • Bu kaplama oldukça orijinal görünüyor. Kullanıldığında, tavanın yalnızca 1 cm düşürülmesi önemlidir, böyle bir düşüşün tespit edilmesi mümkün değildir. Bu, asma tavan veya gerilmiş tavanlardan genleşmiş polistirenden yapılmış tavan plakaları için avantajlıdır.
 • Bu malzeme mükemmel bir ses ve ısı izolatörüdür. Ve bu kriterler bugün çokça takdir edilmektedir.
 • Daha pahalı bir döşeme tipinin (ekstrüzyon polistirenden) doğru şekilde döşenmesi, boşluk ve dikişler olmaksızın tavanın mükemmel şekilde eşit bir şekilde kaplanmasını mümkün kılar.
 • Kiremit laminasyonu tavan süslemesinde önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin pahalı ahşap türleri taklit eden kompozisyonlar oluşturmanızı sağlar. Böylece, tavanın ahşap panellerle örtülmüş olduğu yanılsamasını yaratabilirsiniz. Ve bugün "ağaç altında" kiremit çok popüler.
 • Makalemizde gördüğünüz, fotoğrafı polistirenden genişletilmiş tavan plakaları herhangi bir tavan yüzeyine - ahşap, beton, alçı levha, yonga levha, alçı vb. Sığar.

Bu malzemeyi alırken, öncelikle yoğunluğuna dikkat edin. Granüller sığ olmalı, kiremit kenarları sert, katlanmamalı, köşeler bütünleşmiş, kopmuş değil. Ayrıca açıların 90 dereceye eşit olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde kurulum sırasında boşluklar oluşur. Resmin ön tarafında cips ve oyuklar olmaksızın net olmalıdır.

Sağlıklarını önemseyen birçok alıcı, bu materyali zararlı olduğunu düşünüyor. Üreticiler oybirliğiyle bunun böyle olmadığını iddia ediyor. Bunun insan sağlığına zarar vermeyen çevre dostu bir kaplama olduğunu söylüyorlar. Bu davada kimin hakkı olduğunu, daha sonra, makalemizin ayrı bir bölümünde anlatacağız.

Bununla birlikte, bu kaplama üreticilerinin bir dezavantajı hala buna - çinilerin yoğunluğu - dır. Hava almıyor. Bu malzeme ile yapılan tavan "nefes almaz". Doğru, beton bir tavan için önemi yok.

Polistiren tavan karosu tutkalı

Malzeme satın alanlar, alıcılar ilgiyle karşı karşıyadır: "Genleştirilmiş polistrenden yapılmış tavan döşemeleri tutkalı nasıl" Laminalı veya bu tip diğer herhangi bir döşeme, özel tutkallara yapıştırılmıştır. Bugün yapım pazarındaki seçimi oldukça büyük. Sunulan hem yerli hem de yabancı örneklerdir. Genişletilmiş polistirenden yapılmış tavan döşemeleri için yapışkan, yüksek mukavemetli özelliklere, metre başına daha az tüketime ve düşük maliyetlere dayanarak seçilmelidir.

Örneğin, tutkal "Titan9raquo; (Polonya). Mukavemette bulunan kaliteli malzeme, kategorisinde lider olan "Moment9raquo" ürünümüzün kalitesinden daha düşük değildir, ancak çok daha pahalıdır.

Genleştirilmiş polistirolden tavan fayansları alışılmadık bir malzeme olduğu için, daha önce toz yüzeyinden temizlenen ciddi kusurlar olmaksızın pürüzsüz bir şekilde yerleştirildiğini söylemek isteriz. Bu durumda, tavan mukavemeti yüksek olmalıdır.

Önce ihtiyacınız fayans sayısını hesaplamanız gerekir. Bu kolay, çünkü malzeme standart ölçülerde kare şeklinde mevcuttur.

Oda boyutunu ölçün, alanını hesaplayın ve karo alanına bölün. Sonuç olarak% 10 ekleyin.

Şimdi, tavanın merkezini belirleyin ve bu noktadan itibaren, yüzeyi dört dikdörtgen halinde bölen iki dik çizgi çizin. Artık kapağı takmaya başlayabilirsiniz.

İki seçenek var:

 • Odanın köşesinden (herhangi).
 • Tavanın ortasından. Bu yöntem, odada merkezi bir avize olduğunda sıklıkla kullanılır. İşaretin bir sonucu olarak elde edilen üçgenlerde ortanın köşelerine bir kiremit döşenmelidir, ancak bu durumda merkezin bitişiğindeki kiremit köşeleri avize için telin altına kesilmelidir.

Karonun köşegenlerinde ve çevre çevresinde, tutkal eşit olarak uygulanır. Fayans tavana çok dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Küçük bir kayda izin verirseniz, tüm işlem yanlış olur.

Uzmanlar, çapraz olarak veya farklı renkler kullanarak farklı stil tiplerini kullanmanızı önerir. Genleştirilmiş polistren renkli tavan plakaları çok özgün görünüyorsun. Bu durumda, hepsi tercihlerinize bağlıdır.

Genişletilmiş polistirenden yapılmış tavan plakaları - zararlılık

Sonuç olarak, bu maddenin zararlılığı sorununa dönelim. Polistiren zararlıdır. Yüksek sıcaklık, ışık, su, oksijen, mekanik etki altında, polistren "styrene 9raquo" monomerini serbest bıraktığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır; ("serbest stiren" olarak adlandırılan) toksiktir. Bu faktörler ne kadar kuvvetli olursa, cisimler polistirolden etkilenirse, o kadar çok stiren salınır. Yavaş yavaş, havadaki konsantrasyonu önemli derecede artar ve insanlar zehirli havayı teneffüs etmeye başlar. Stiren buharı uzun süre soluyorsanız sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bundan karaciğer, darbe alarak uğrar. Sonuç olarak, zamanla toksik hepatit gelişebilir. Akciğerler kardiyovasküler sisteme zarar verir.

Polistiren yangın durumunda ölümcül bir madde haline gelir, çünkü yanması sırasında çıkan kimyasal elementler en güçlü zehirdir. Yanan polistren çok ateşli bir alev yaratır ve bu da zamanla ateşi söndürmeyi imkansız kılar.

Polistirene ilave özellikler (elastikiyet, mukavemet, vb.) Vermek için, bileşimi sıklıkla polimerik maddeler eklenir ve bu da tehlikeli olabilir. Polistirene hangi katkıların dahil edildiğini belirlemek için, ortalama alıcı doğal olarak yapamıyor.

Ancak panik yapma. Çoğu durumda toksik stirenin konsantrasyonu oldukça küçüktür ve nefes aldığımız otomobil gazları ile kontamine atmosferden daha fazla vücuda olumsuz bir etkisi olabilir.

Yani, genleşmiş polistiren fayansların tavanın kendi ellerinizle tavanı güncelleyebilecek uygun bir yol olduğuna karar verebiliriz. Bu materyali kullanın ya da kullanmayın - kendiniz karar verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

23 − = 14