plastik paneller ellerini video ile tavan kaplama

Tavan PVC (plastik) panellerden oluşur: işleme talimatını sıra tabanlı

plastikte destekçileri bir sürü ve az rakipler var. Ama ucuz, hızlı monte ve çekici yüzey, plastik paneller için en popüler seçeneklerden birini gerekiyorsa. Her yıl çeşitler artar. düz, çizgili vb çiçek ve taş işçiliği taklit bitki elemanları, doğal taş, ile birlikte bir kafese, var tavan panellerinin bu çeşitli genellikle plastik monoton yapılır. Ve en önemlisi - beyaz ya da ona çok yakın - örneğin "sıcak süt" bir ipucu ile, ekru, fildişi, vb

plastik paneller aralığının küçük bir kısmı,

yüzeyin türüne göre onlar parlak veya mat olabilir. İlk başta bir karar tercih edenler için - kaba peverhnostyu koleksiyonu vardır. Ayrıca parlak bir aksan vardır. Ama plastik panellerin tavan teknik alanlarda hemen her zaman yaptıkça - mutfak, banyo, tuvalet, balkon - bazı küçük, genellikle parlak yüzey boyutunu seçmek zorunda: bu görsel tavan kaldırdı ve oda yansıtarak daha geniş görünüyor edilir. Ayrıca tavanda yansımaları aydınlatma arttırmak - mat tavan lambaları daha fazla sayıda almak veya onların gücünü artırmak için gerekli olan.

Bir çoğu evde plastik bir yer olmadığını duyar. Belki, ama plastik biz hemen hemen her yerde var. Hatta paketlenmiş ürünler, mutfakta ve banyoda ürünlerimiz, çok plastik birçoğu. PVC paneller gıdalar için şırıngalar ve kaplar gibi aynı gruptan plastikten imal edilmiştir. Ne güzel bu malzeme bakterileri ve diğer mikroorganizmaları barındırabilir hiçbir gözenekleri, sahip olmasıdır. Yüzey bir kültür ortamı vardır ve koşullar uygun ise, çoğalırlar, ancak sabunlu su veya bir dezenfektan solüsyon ile ıslatılmış bir hareket bez silebilirsiniz. Plastik paneller gerçekten hijyenik. kanıtı sıhhi istasyon kendi hastanelerini kırpmaya izin gerçeğine görülebilir.

Plastik bir paneli ayna veya aynalı parçalar var - çizgili

İkinci nokta birçok durur bu: plastikten alev. Onlar gerçekten yakmak. + 360 ° C arasındaki bir sıcaklıkta bir alev desteklemek için Başlangıç Karşılaştırma, sunta ve lifli-panolar için, OSB + 250 ° C 'de yanmaya başlar biz oluşturulan duman miktarının bu malzemeleri karşılaştırdığımızda, kendi plastik% 40-50 daha az yayar.

Başka neden: plastik panellerin tavan nefes almıyor. Eğer özel bir evde yaşıyorsanız, ve üstten bir havalandırmalı tavan havalandırma önemlidir var. Eğer yüksek katlı bir binada yaşıyorsanız, yine mutfakta ve sadece zorunlu tuvalet banyo olan bir havalandırma sistemi, donatmak gerekir. Ve kondens tutmayan tavan için sırayla, ters köşe tavan havalandırma ızgaraları bir çift gömmek. Tavan hala sızıntı olsa da ve yeterli hava değişimi sorun ile.

Plastik tavan panellerinin türleri

duvar ve tavan: Tüm PVC paneller iki kategoriye ayrılır. Bu rijidite ve ağırlık ile karakterize edilir: tavan önemsiz mekanik gücü, malzemenin hafif ve ince duvarlı yapıldığı için. Sen bunları dikkatle tedavi etmek gerekir: hatta iki parmak arasında ezebilir. o tavanda duvar panelleri monte etmek mümkündür. Bu mümkündür, ancak bunlar daha pahalı ve onların yüksek mukavemetli sahipsiz. iskelet üzerinde biraz yük (böyle ise) artırılacaktır çünkü ek olarak, onlar, ağırdır ve kurulum sırasında bunu dikkate almak gerekir.

1

Şimdi, panel boyutu ve yüzey tipleri hakkında. Aynı bant, sadece plastik: bir ranza andıran görünümü olan malzemedir. görünüm yüzeye çok benzer olduğu gibi bu tür panellerin tavan da raf olarak adlandırılır.

plastik tavan Raf

Hemen hemen düz ve eklem zorlukla ayırt bir yüzey çatlakları, kesintisiz plastik paneller döner. ön yüzeyi düz ve pürüzsüzdür ve kenarları, bir geleneksel duvar kaplamaları ile mahfaza ve gidiş gibi bir dil ve bir yiv vardır: panellerin eklem neredeyse görünmez.

kesintisiz plastik paneller tavan

plastik levha vardır. Onunla çalışmak zordur ve kullanımı yeterli değildir: Sütun Döşeme veya diğer doğrusal olmayan yüzey eğer, önemlidir ve tavan rayları toplamak için daha uygundur.

yapraklı tavan panelleri PVC vardır

sıcak sabunlu su ile yıkandı, pratik olarak herhangi bir kirlilik: Plastik tavan panellerinin avantajları kendi bakım kolaylığı içerir. Aynı tür 5-10 yıl sırasıdır - plastik kalitesine bağlı.

plastik paneller bir tavan nasıl yapılır

pervaz - - PVC satın raflar zaman bile profilleri bitirme edilecektir ihtiyaç hangi uçlarını ve eklemleri süsleyin. Onların seçim odanızın yapılandırmasına bağlıdır ve tam olarak nasıl tavan yapacağız. sahte tavan yapabilir veya ana plastiğin doğrudan bağlı: İki seçenek vardır.

plastik panel monte profilleri türleri

plastik panellerden yapılmış Asma tavan

Bir yandan, asma tavan shtroblenie duvarlar olmadan yangını iletişimi gizleyebilirsiniz. Diğer yandan, o belli bir yüksekliğe "yiyor". Minimal o 3 cm alacaktır. Ama lambalar rutin ayarlayın ve yerleşik değilse bu, böyledir. asma tavan 8-12 cm sermayeden indirilmesi gerektiğini yerleşik ışıklar yükleyin. mobilya ya led haricinde bulamayacağınız küçük ampuller. Eğer bir ayna aydınlatma ayrı bunlardan yeterli koymak ve yaparsanız, aydınlatma yeterli olacaktır.

plastik panellerden yapılmış Asma tavan

Cihaz kılavuzun tavan çerçevesini toplandı zaman. Alçıpan iş için en sık kullanılan profiller. Tavan banyoda veya mutfakta ne ise, profiller ve galvaniz bağlantı elemanlarını almak. kuru alanlarda kritik değil. Yine ahşap çubuklar 30 * 30 mm veya daha büyük bölümü bir çerçeve toplamak.

düzeyde hepsini koyarak ilk çevre üzerindeki tırnak kesimi veya profiller. Daha sonra, standart süspansiyonlar (iki türü vardır) veya ahşap çubuklar üzerinde ara kılavuzunda 50-60 cm sabit. Onlar da daha önce (zaten kurulmuş arasındaki iplik çekin ve bunları dub eğer bunu yapmak daha kolaydır) yüklü aynı düzlemde olacak şekilde hizalanmış.

plastik paneller tavanın altında hazır çerçeve

Eğer minimal bir dolgu yapmaya karar verirseniz, sadece gofroshlang açmak için - 3 E, şeritler tavana doğrudan çivilenmiş edilir. kontrplak parçaları, ahşap takoz gibi - gerekli seviye takozlar kullanılarak hizaladıysanız Bu durumda, çerçeve gibi görünüyor.

tavan düşürmek için amacıyla, boşluk en aza indirilebilir

Çerçeve monte sonra, plastik paneller kurulumunu başlayabilir. Bu başlangıç ​​profili ayarlayarak başlar. durumda bir tavan kullanarak tavan pervaz vardır.

Birincisi, bu profillerden birini takmak

Bu çevre üzerinde sabit bir profilin ya da şerit, yakından bağlanmıştır. Kenarlar açılı tam olarak 45 ° zapilivajut. Uzunluk çok hassas ölçülmelidir: ufak tutarsızlık boşluklar yol açar. Beyaz bir tavan ve beyaz aynı profil (veya renk önemli değil) karşı, yuva çok iyi siyaha döner. onlar küçük iseniz, macun boyayabilirsiniz, ama net kesmek daha iyidir: Tam olarak duvarın tam uzunlukta veya ışıkla - 1 mm itme.

kesilmiş şerit yapıştırılır veya vida ile ankrajlanabilir. Tavan iyi kalıplama - (sıvı tırnaklar üzerinde) tutkal. ideal eklem çıkıyor Yani: yapıştırma Eğer çubuk sıkıca ötesinde küçük katlanmış beri, elde edilememesi bu etkinin "böcek" konulu vidalama bastırır.

Diğer taraftan, bu duvara, zigzag desenli bir yapışkan, ince şerit uygulanır gider. duvar yüzeyi (646 çözücü sunar) yağdan arındırılır. Kuruduktan sonra, parça sıkıca uzunluk ve off genelinde preslenmiş, yerinde ayarlanır. Duvarda tutkal kalmalıdır. Birkaç dakika için kurumaya bırakın (viskoziteye bağlı olarak 4-8 ​​bar yüzmek kalmamalı, yapıştırıcı iyice sopa olmalıdır) ve daha sonra bir yere başvurdum. çubuk düz hale gelmiştir emin olmak için, bir kural, cetvel, düz çubuk almak ve seviye yapışan başlangıç ​​profili kontrol edin. Gerekirse tutkal tamamen kavramış değildir kadar, çubuk giderilmiştir.

plastik paneller için Kurulum başlangıç ​​profili

Üç tarafı (harf P) başlangıç ​​profilleri Yapıştırma, onlar kurumaya bırakılır veya montaj rayları hareket ettirilebilir zaman. 8-12 saat tutkal sertleşecektir ve yüklemeye devam edebilirsiniz.

Eğer yapıştırma "Sıvı çiviler" bir yerlerde sıkılmış sırasında, biz temizlemeyeceksin. , Tamamen kuruyana kadar bekleyin sonra keskin bir bıçakla kapalı gözetlemek. Kil sadece uzak kırmak ve hiçbir iz kalır. Onun girişimi sıvıyı çıkarmak için, o sadece dışarı bulaşmış ve herşeyi leke.

tavanda plastik panellerin montajı

yapışkan kuruduktan sonra, plastik paneller kendi kurulumunu başlatmak mümkündür. Önlemler bir eklem boyutu zaten bu değer 1.5-1.8 cm. Bu uzunluk dilim paneli ekleme başka kaideler monte edilebilir. Sen genişliği veya odanın uzunluğu boyunca bunları yapmaya gerek yoktur - onlar profilde elde edilmez. Odanın geometrisi İdeal, hemen bir sürü kesebilir. boyutunda bir sapma varsa - işlerinin tabii uzunluğunu ayarlayarak, bir kaç parça yok. plastik kesme yapboz veya öğütücü olabilir.

Üç tarafı ilk paneli önceden yüklenmiş kalıplama girer. Bu ani bir artış ortaya koydu - barda. Bazen eğer yumuşak plastik malzemeden yapılmış bir bitirme profili, üst kısmı (raf montaj) esnek, kurulum sırasında zorluklar yaratır. saptırma daha küçük, bu bölge vida yakalayabilir. Yani insert çubuğu aksi takdirde paneli ayarlayarak bir spatula düzeltmek için gerekli olan, daha kolay olacaktır. Bu eşit olarak tüm uzunluğu boyunca süpürgelik veya marş profiline gitmek gerekir. Takılı bir şerit, her bir kılavuz vida ile tesbit edilmiştir. (Bağlama banyo veya mutfak, ardından paslanmaz çelik veya galvaniz ait zımba götürsem) ahşap bir çerçeveye tespit etmek için, zımba ile tel zımba kullanabilirsiniz.

Tavan şeridin ilk plastik paneller montajı

Aynı sonraki şeritler takın. İlk bir kenarı yüklenir - kalıplama (o 6-7 mm kaide girer) 'de, daha sonra diğer ucunu. Bu çizginin çubuğu, elini yükselterek ve oluğa kilidi zorlayarak, elinin kenarında orta saptırma, rap kurtulduktan sonra. Büyük çabalar sadece köy kapatmak için, gerekli değildir. Eğer hiçbir kavşak ile yarık, daha sonra grubun en iyi haline geldiğini göreceksiniz görebilirsiniz.

Bir yardımcı varsa, yüklü paneli desteklediği için, vidalar (parantez) üzerine takılmasını kadar yuvarlandı etmez. Yayınlıyorsanız varsa, sarkma profil çift taraflı bant küçük parçalar yapıştırılmış ortadan kaldırabilir. Eğer düzeltmek karar verene kadar Onlar bar düzenleyecek. Bu nedenle tüm panelleri toplamak.

Yükleme sırasında, aydınlatma armatürleri montajı için delikler kesmek için emin olun. Bu Balerin veya halka memesini yapabilirsiniz, bir yapboz deneyin ama aracıyla bir yol var ve eğer yuvarlak bir delik yapmak mümkün olabilir. Sonradan anlaşıldı ki, bu ince bir matkapla sdelatotverstie geleneksel matkap olabilir ... nasıl? videoyu izleyin. pratik öneriler bir çift vardır.

lambası altında bir delik doğrudan bağlaması orada olduğu bir bant veya bant ayarlama ve kontrol bağlanmadan. Bu hakkın yapılmazsa, o zaman sorunlar olabilir: Eğer teller bağlayabilirsiniz Tüm tavan zaten monte edildiğinde? Sadece bunun dışında yapmak. Eğer iseniz son bant tutkal konulmuştur? Biz kırmak zorunda. Biz kurmak ve hemen çalışmasını kontrol çünkü.

En son bantları yüklediğinizde Çoğu sorunlar oluşur. Genellikle kırpmak için gereklidir. gerçek mesafe, bir tavan bir yanı ve diğer ölçülür. Fark birkaç santimetre olabilir. Bu sıradışı veya karmaşık bir şey değildir. Ancak iki başka seçenek vardır:

 • Kırpılmış şerit sadece ön bantlanmış bir profil veya plastik bir kaide başlangıç ​​yerleştirin. mümkün olan panelin yeterli bir genişliğe sahiptir. Ama sonra ölçülen mesafeler yaklaşık 5-7 mm almak ve böylece şeridi kesmekte gerekir. Aksi takdirde takın yoktur. Ve böylece yerine bunu yapmak için doğru doğru bir şey ince (çelik spatula) gereklidir. Birkaç denemeden sonra hala çıkıyor ... Ama yüklemesidir zorluklardan dolayı ek olarak bir dezavantajı vardır: bant biraz daha kısa beri bir süre sonra, o (daha kalıplama dalmış) yola ve küçük bir boşluk tavan görünür.
 • İkinci Düzenleme - tutkal şeridi. olduğu gibi, daha sonra, son panele kesme, tavana, daha önce ölçülen mesafe kenara. Ve panelin kendisinin başından ve durdurma raydan. Daha sonra, "sıvı çivi" tutkal saf bir bileşik. Tutkal şeridi ve her kılavuzlar üzerinde değil uygulandıktan sonra. Ve duvar ve (vidalarla bağlı olan) dikey yükleme karşı olan miktardır. Ayrıca, teknoloji aynıdır: koymak ezilmiş, birkaç dakika bekletin ve sonra nihayet kurdu. Bu yöntemin dezavantajı, - grup çıkarılabilir. Bu Gerekirse kırmak gerekir. Her ihtimale karşı - stoklarının diğerinde bırakın çünkü.

Plastik PVC tavan panellerinin montajı neredeyse bitti. Son söylenenin plastik bir kaide kurmak kalır. İlk montaj plakasını kırpılmış: Sadece kaide bırakır. Çok köşeleri 45 ° kesilir sonra, sadece kesti dene. ve duvara yapıştırılmış olan tavana yapıştırılmış olacak, diğerinde: Bir kez "kuru çalışan" ve boyutunu doğru emin olarak güvenilir olması, sadece iki bacağı var, dolap sıva tutkal.

süpürgelik montajı

Aslında, kurulum tamamlanır. Ama bazen bir ameliyat daha gerekir: beyaz akrilik ile tüm boşlukları bulaşması. Bu işlem gerekli değilse İdeal geometri vardır aldım kaliteli paneller - Fransız ve Belçika. nedeniyle paneller düzensiz olmasından oluşur hiçbir sarkma,: kendi montaj düzeltmesi gerek sonra. Aksi takdirde, akrilik dolgu macunu almak tabanca tertibatı kartuşu sokun ve tüm çatlakları ve boşlukları doldurmak. Genellikle eklem ve açılar ve tavan hatta kavşak plastik pervaz olduğunu. Genellikle bu kadar çatlaklar biz bütün çevresi geçmek zorunda olduğu.

Gereksiz kaldırma ve dikiş hizalama 30-40 cm boşluk küçük alanlar doldurun. katılaşıncaya kadar Akrilik iyi seviyeye ulaşmak, ve öyle - saniyelik bir an. Çünkü - bulaşmış parça kesilmiş. Her şey iyi giderse, üzerine sürün. akrilik olabilir yumuşak bir bezle fazlalığı çıkarın, ama bazen daha uygun parmak - sadece bazı nedenlerden dolayı, o çıkıyor. bir parça Lekeli, bir keskin kenar ve düz (küçük mala) ve nemli bir sünger ile bir nesne alır. Fazla macun eşit bir spatula keskin köşe kesilmiş, ve daha sonra başka türlü daha sonra ototrete olup, durum temizlemek için ıslak bir sünger üzerine yazar. Yani bütün çevresi geçmesi ve 8-12 saat süreyle kurumaya bırakın.

Taze akrilik de sildi

akrilik kuruduktan sonra, eklem içine çizilebilir. Tekrar tüp almak zorunda ve, boşluğu doldurmak üzerine aşırı kaldırmak ve lekeli durulama ortaya çıktı. Bu ikinci kez, genellikle bitirme. Bu tabakanın kurutulması ve, plastik tavan sonra boşanma kalır. Onlar nemli temiz bir süngerle temizlenir ve daha sonra yavaşça parlamaya yumuşak bir bezle ovalayın edilir. tamamlanmış olarak Şimdi hazır plastik panellerin tavan ve demirbaşlar onarımı sonrası kabul edilebilir.

tavan plastik paneller ihtiyacı yoktur sorunsuz ve seviye düzeltme varsa doğrudan monte edilebilir. en az 50 cm sabitlenmesi, ilk olarak, profil başlayarak, o zaman boyutuna şerit kesme sokulur: çalışma sırası ile aynıdır.

Bağlayıcılar tavan yapılmış olan malzemeye bağlı olarak seçilir. Ağaç zımbalayıcıdan diş veya zımba dayak edilebilir. Beton daha zor olduğu için: vidalar gitmek ve her sabitleme dübel işkence için bir delik olmayacaktır. Sonra tavandan asgari alana sahip çerçeveyi toplamak ve sonra yukarıda anlatıldığı gibi tüm toplamak için daha iyidir.

en az girintili Çerçeve

Başka bir seçenek - tırnaklarda sıvı tutkal. Teknoloji bilinmektedir ve bunun daha az sızdırmaz halinde plastik paneller bir tavan elde edilmektedir, ve bu tamamen halinde sökülmesine gerek edecektir.

plastik panellerin tavandaki Işıklar

Burada her kendini tanımlanmış ve lambaları ve güç kaynağının türü - Biz tasarım veya miktar bahsetmiyoruz. - halojen ya da LED sıradan Demirbaş 220 kurmak veya düşürme transformatörü 12 V birinci düzenlemede, geleneksel akkor ve kahya ikinci poz: iki seçenek vardır. Her durumda, banyo veya mutfak aydınlatma elektrik kısa devre kapatma RCD ile özel bir makine olmalıdır.

Kurulum basıp aydınlatma armatürleri 220

Eğer 220 V lambaları yükleyin ve en az koyun ve varsa düşük güç (40-60 W) akkor ampuller nasılsa konut yalıtımı bakmak gerekir. Nedeniyle ampul ısıtılır olması nedeniyle, onun konut da çok sıcaktır. ısıtmalı plastik vücuttan zamanla karanlık ve çarpık alır. esnek bir ısı yalıtıcı malzeme muhafaza tutkal tabakası için.

220 V bir tavan lambası bir düzenlemesi

IP44 den az olmayan bir koruma yüksek derecede koymak gerekir banyo armatürleri olarak 220 V aydınlatma çalışırken ikinci nokta elektrik güvenliği ile ilgilidir. Bu lamba muhafazası su jetleri karşı korunması anlamına gelir. Böyle lambalar çoktur: gelişmiş teknoloji. İkinci nokta: kabuk bir seramik olduğu çoğu oldukça zahmetlidir. Sadece işe yaramaz plastik üzerine asmak: Eğer gömülü olması gerekir. Bunlar çerçeve montajı içine yerleştirilir: bu armatürleri olacak yerlerde ilave bir aktarma olup.

Lambaların bu tip aşağıda sadece 12 V elektrik güvenlik gereksinimlerini gerektirdiğinden. Prensip olarak, herhangi bir uygun tasarımı. kapak Güç makinesi trafosu beslenir ve gelen o zaman - lambalar için. Bir transformatör 4 lambalara beslenir, ancak bunların ilişkin talimatlar bir sınırı vardır edilebilir: lambaya telin uzunluğu en fazla 2 metreden fazla değildir. Normalde 2.5-2.7 metre mesafeden lambaları çalışır. Daha yüksek voltaj düşüklüğü de zaten önemli ve zayıf parlar.

bir transformatörden beslenen plastik tavana dört halojen lambalar

Eğer banyo dışında trafo koymaya karar güvenliğini artırmak için, bu özellikle banyo oldukça büyük, ciddi bir sınır belirlemesinin. Daha sonra banyoya taşıyan ve plastik panellerden yapılmış bir sahte tavan (yaklaşık 3-4 cm cihaz kalınlığı) arkasına saklanmak zorunda kalacaktır.

Bazen her lambasını bir transformatör koyun. Bu sadece daha pahalıdır, normaldir, ancak avizeler arasında büyük bir mesafe haklı.

Kendi elleriyle Özellikler tavan döşeme panelleri PVC

elleriyle Sıva panelleri PVC - bu kolayca kendi yapmak ve uzmanları işe biraz para kaydedebilirsiniz oldukça kolay bir iş. Bu bitirme malzemesi böylece uzun bir servis ömrü farklılık nispeten hafif ve dayanıklıdır. Özel katkı maddeleri, sıcaklığı stabilitesi, yanmazlık ve hoş olmayan kokuların eksikliği sağlar. plastik paneller ile tavan kaplama ön-hizalama yüzeyi gerektirmez. Sen yardımcı programları gizlemek için kullanabilirsiniz, ancak duvarların birkaç santimetre yüksekliğe feda etmek zorunda kalacak.

Modern bina pazar renk ve doğal malzemelerin dokusunu ve renkli bir ürün taklit panelleri sunuyor. Tavan kaplama plastik paneller duvarlar için ürünlerin kullanımı ile gerçekleştirilebilir olamayacağını hatırlamak önemlidir. Tavan üstünde onlarla çalışmak ve yerçekimi altında düşmeyecek böylece daha kolay, daha hafif ve daha esnek kırpar.

- aralığında 250 ila 500 mm, uzunluk göre - 2700 ila 3000 mm 5 ila 10 mm arasında kalınlık aralıkları, genişlik: aşağıdaki parametreler plastik paneller. 3000 mm - Montaj profilleri, standart uzunlukta mevcuttur.

İlk olarak, tek bir panel alanı (uzunluk ile genişlik çarpma) ve daha sonra tavan alanı hesaplamak gerekir. ikinci sayı, ilk olarak bölünür ve daha sonra kesme ve malzeme için% 15 ekleyin edilir. Ortaya çıkan rakam işin daha malzeme satın yoktu sırasında, böylece daha büyük bir sayıya yuvarlanacak önerilir.

Doğru, metal profiller veya ahşap çıtalar sayısını hesaplamak için de çok önemlidir. Bu amaçla tavan planının azalmaya orantılı kağıt üzerinde çizmek gerekir. Daha sonra 400-600 mm mesafeyi ayarlamak profiller arasındaki uzunlamasına hat boyunca bir duvar uygulamak. Şimdi sıra tüm oda için gerekecek ne kadar malzeme hesaplamak kolaydır.

profil ve askı gerekli sayıda bulmak için, elemanlar arasındaki mesafeyi belirlemek için nerede bir plan çizmek gerekir ve daha sonra bir hesaplama yapmak

duvarlarda çizgi çizmek için tavanın çevresi üzerinde hesaplamalar tamamladıktan sonra: Burada tüm yapıyı tutabilir sert profillerini prolyagut. Bu veriler, kaydedilecek bulunmaktadır. dübel vida sayısı bağlantı elemanları 30 cm ayar profilleri ve sahanın sayısına göre hesaplanır. biraz marj eklemek de arzu edilir. çalışma maliyetini azaltmak için ahşap ve bağlantı elemanları bir metal profil ile ikame edilmiş olabilir - klipler.

Eğer tavan pervaz yüklemek isteyen, sadece çevre duvarlarının uzunluğunu hesaplamak gerekir. Bu tür bir profil, genellikle 3000 mm 'lik standart bir uzunluğa sahiptir, bu yüzden iş malzemesinin önemli bir bölümü kalabilir zaman.

Yukarıda belirtildiği gibi, tavan döşeme plastik kapsamlı bir eğitim gerektirmez, şu işlemleri yapmanız yeterlidir:

 1. , Eski boyayı çıkarmak tüm aydınlatma ekipmanları, tel kaldırmak ve kir ve tozdan tavan temizleyin.
 2. Zayıf parçaları için yüzey çekiç denetimi Rattle.
 3. Böyle bulundu, bunlar çıkarıldı ve ortaya çıkan kusurlar ve çimento-kum harcı ile tamir çatlaklar tespit edilmelidir.
 4. Solüsyon kuruyana kadar birkaç gün bekleyin ve antiseptik astar uygulayın.

tavan panellerinin montajı için hazırlık aşamaları

Şimdi aşağıdaki araçları ve gereçleri hazırlamak gerekir:

 • Bina seviyesi ve kalem veya işaretleyici bandı.
 • Dübel, vida veya çivi, metal profiller veya ahşap çıtalar, kırıcı için makas.
 • Demir Testere, tornavida.

elleriyle tavan panelleri PVC bitirme Bu yöntem en yaygın idi. Senden önce düzenini neden plastik panellerin tavan süslemeleri ve bunun için sert ve güvenli üs olacak gelecekte inşaat için çerçeveyi monte.

İlk adım bir su terazisi yardımıyla tavan tıkanıklığı tespit etmektir. Bu alçak noktası olacaktır. Bu seviye tavan duvarları çevresinde bir çizgi çizin gerektiğini göz önüne alındığında. Eğer askı montaj planlıyorsanız, yüzeyin düşürmek için gerekli olan mesafeyi dikkate almak önemlidir. Sonra tavana merkezini bulmak gerekiyor ve bir su terazisi ile uzunlamasına bir çizgi var. Her yeni biçimlendirme düzgün konum için kontrol edilmelidir. Daha sonra 400-600 mm çıkış kalan bölgede bir uzunlamasına çizgi uygulanır.

Tavan çerçevesi montajı için yüzeyleri işaretleme, inşaat seviyesi kullanılarak

niteliksel elleriyle plastik paneller ile tavan dekore etmek için, doğru çerçeveyi kurulması gereklidir. Bu aşama, aşağıdaki adımlardan oluşur:

 • metal profil uzunlukta kesilmiş ve işaretleme karşı eğilir edilir. birbirinden 300 mm mesafede profili ve duvar dübel yüklü içine açıklıklar yapılır.
 • bu set askıları izlenerek ve belli bir yükseklikte metal profillerin düzeltin. Sonra vidalarla tutturulmuş uçları.
 • Dış kenar profili çevresi boyunca taşıyıcının boşluğuna başlar ve aynı zamanda Vidaları gerekir.

PVC panellerin montajı için tavana tahta parçası Montaj

İpucu! 60h27 metal barda büyük alan odalar için oldukça pahalı mal olabilir, bu nedenle bazı tasarruf ve ahşap bir çerçeve satın alabilirsiniz.

Eğer yerlerde aydınlatma armatürleri yüklemeyi planlıyorsanız sabitleme köprü yapımını güçlendirmek gerekir. Bu ürünler özel bağlantı elemanları kullanılarak monte edilmektedir - yengeçler. Köşelerinde profilleri kesip dik açılarda eğmek de mümkündür.

yüzeyine doğrudan çerçeve montajı

PVC tavan kaplama panelleri için, çekirdek montaj aşağıdaki yöntemi kullanabilir:

 1. destekleme yapısının montajı önceki durumda olduğu gibi aynı şekilde gerçekleşir. profillerinin kenarları bağlama üyesi olarak sabitlenir.
 2. Tavan için yüzey profil ya da kirişler dübel vidalar aracılığıyla bağlanır. Bu yazının yeterli uzunluğa sahip olmak önemlidir, bağlantı elemanları 60 mm seçmek için tavsiye edilir.
 3. tavan hizalama çubukları monte edilmelidir varsa, ilk bağlandıkları ve onun tarafından çerçeve vardır.
 4. Bir su terazisi yardımı ve dikkate alarak ile biçimlendirme komple montaj çerçevesi yaptı.

askıları kullanmadan tavana çerçeve montajı

plastik paneller ile tavan karşısında çoğu zaman yardımcı programları kapsayacak ve spotlar yüklemek için düzenlenmektedir. Bu sistemlerin montajı bu aşamada gerçekleştirilmelidir. Güvenlik nedeniyle, elektrik kablo önceden belirlenmiş bir körük gerilme önerir. Bir kıvılcım kutusunun durumunda bunu söndürmek ve böylece yangınları önlemek. Bu eleman süspansiyonlar ya da yan destek yapısına monte edilir.

Önemli! işi Kablolama gerekli olduğunda sadece ağ bağlantısı ürünlerinin eğer. Bağlantı sadece tavan bitirme için panellerin kurulumdan sonra yapılabilir.

Bu iki seçenekten bir metal iskelet tercih edilir. Bir çerçeve üzerine monte evde Plastik tavan, uzun bir süre sürecek. Ahşap çıtalar nispeten kısa bir ömrü var, ama daha ucuz ve kolay kurulur.

Sıva plastik paneller şu şekilde:

 • Özel bir U-şekilli profilin çevre duvarları üzerine monte edilen bir destek yapısı üzerine monte edilmiştir. kullanarak sabitleme vidaları için. Ayrıca tavan kalıplarını montajı için ray kullanabilirsiniz.

Plastik U profilin montajı

 • Bundan sonra, bir profil içinde tavan pervaz monte. destek yapısı ve form panelleri monte etmek için kullanılan küçük bir boşluk arasında, bu elemanın bir sonucu olarak.
 • Şimdi ilk tahta yüklenir. Bu U-şekilli bir profil ya da elde edilen aralık ile monte edilmiştir. Bunu yapmak için, panel, geniş bir şapka ile saplama çerçeve vidasına bağlı olduğu, ve oluk dokunulmaz.

İlk panelin montajı

 • dekoratif malzemelerin montajı doğruluğu bina seviyesini kontrol etti.
 • Sonraki oluk önceki ürünün monte edilmiştir tavan panellerinin, kümesidir. Bu aşamada her diğer ürünlerle maksimum yakın temasını sağlamak önemlidir. Aynı zamanda doğru montaj yapı seviyesi için sık sık kontrol önerilir.
 • uzayın duvarları kaplama sonra spot altında panellerde delikler kesip yukarıdaki programını da yüklemeniz gerekir. Kolaylık sağlamak için, tel çıkmak derhal önerilir.

Delik lambaları yükleme çalışması sırasında kesilir

 • Ardından tavanın ana bölümünü kılıflı. Panelin son kurulum için malzemeyi toplamak zorunda kalacaktır. Buna ek olarak, onun kurulumu için çok fazla zaman kaybetmemek için basitçe iki vida, daha sonra bağlantı gizlenir tavan bordürleri ile duvara paneli sabitlemek için tavsiye edilir.
 • kaide sonu ve özel plastik kapaklarla köşe monte edilir.

plastik komple headliner. Sadece, daha önce türetilen kablolara lambaları bağlamak hazırlanan deliğe monte edebilir ve elektriğe bağlamak kalır.

Sıva paneller ayrıca karkas olmadan gerçekleşebilir. Şimdi bu yöntem mükemmel hazırlanmış ve pürüzsüz bir yüzey gerektirdiğini unutmayın. çalışma ortamı sıvı çivi veya fayans yapışkanı kullanılır. kaplamak tavan plastik paneller önce, yüzeyi temizlenmiş ve prime edilmelidir. Daha sonra paket yönleri uygun olarak yapışkan solüsyon hazırlanır. Bir spatula kullanarak panelin arkasındaki ince üniform bir tabaka uygulamak ve zıvana dili köşesine ekleyin. Aşağıdaki paneller oluk içine sahne zıvana ayarlama aynı şekilde monte edilir. Gerekirse son öğe kesilmiş. monte tavan kalıplarını sonunda. Bu ise tavan panelleri üzerinde kırpın.

plastik paneller ile tavan kınına için, uzman eğitimi ve profesyonel araçlar kullanılabilirliğini gerektirmez. Hemen yukarıdaki talimatları ve inşaat araçları ile çalışırken emniyet kuralları unutmayın.

 • düzeltmek
  • tavan
  • duvarlar
  • Paul
  • Kapılar, kemerler
  • pencereler
  • Fırın, Şömine
 • binanın Dekorasyon
  • mutfak
  • Banyo, tuvalet
  • Koridor, salon
  • Balkon, sundurma
  • diğer odalar
 • bitiş binalar
  • Yazlık evler ve evler
  • ahşap evler
  • Sauna ve hamam
 • kaplama malzemeleri
  • alçıpan
  • paneline dönük
  • Duvar kağıdı, mantar
  • karo
  • Laminant, muşamba
  • Dekoratif sıva
 • ince işleri
  • alçı
  • astar
  • Kalafat
  • Boyama, badana
 • Dış kaplama
  • cephe

fayans seçimine bağlı olarak, hatta gurur ana nesnesi küçük bir banyo açabilirsiniz.

Onların elleriyle kartonpiyer dönüm yapmak olduğuna inanılmaktadır - sert. Ama bu kadar değil.

Duvar üzerindeki tavan pervaz tutkal nasıl soru, ne zaman tüm ince işleri ortaya çıkar.

plastik paneller ile tavan kaplama: problemlere mükemmel bir çözüm!

Yüksek nem ve yanma ve pişirme ürünlerinin olası kontaminasyon odalar için mükemmel plastik paneller ile tavan kaplama malzemeleri. Bunlar mutfak, banyo ve tuvalet bulunmaktadır.

Mutfakta plastik paneli tavan

temizlenmesi kolay tavan paneli PVC parlak yüzeyine teşekkürler. Panel hoş olmayan bir koku ve çevre dostu yaymaz anlatılmak istenmektedir.

plastik paneller ile tavan bitirme büyük avantajı basit bir tasarım ve daha küçük zaman onun düzeneğidir. kendi elleriyle plastik paneller ile tavan süslemeleri nasıl düşünün. duvarlar ve tavanlar Dekorasyon pratikte birbirinden farklı kalmamak zorlanmadan plastik duvar oboshete, bu tekniği hakim.

örnekte, tavan panelleri satın tavan alanı tanımlamak için ne kadar öğrenmek için aşağıdaki parametrelere sahiptir mutfak :. 4 m genişliğinde 3 m uzunluğu kullanılır. Uzunluk x Genişlik çarpın: 4 m x 3 K = 12 m²

Bu boyutlara sahip paneli x 250 mm x 8 mm, 2700 mm kullanın. Bu durumda, daha az hurda olsun.

plastik bir tavan çerçevesi

Bir kasanın yüklendiğinde kaplamasındaki malzeme akışı için tazminat tavan elde edilen alana% 3 eklemek gereklidir, böylece paneller boyutta kesilir. mutfak üzerinde 12 + 0.4 = 12.4 metrekare plastik paneller gerektirmez.

Aynı PVC sabitleme kayışı monte edilmesi için kullanılan paneller. 90 derecelik bir köşesinde yapılır. Onun miktarı tavanın çevresini kınına eşittir. Montaj çubuğunda tavan plastik pervaz ayarlayın. şeritlerin sayısı ve 4 m x 2 + 3 x m 2, = 14 m süpürgelik.

yerleştirme baza için plastik köşelere ve eklem kullanılır. Bu durumda 4 iç köşeleri ve dört bileşikleri ihtiyacı vardır.

süspansiyonu için Montaj Profili

sandık için kuru bir odada cihaz için ahşap kirişler kullanılabilir. Bizim durumumuzda, mutfakta biz alçıpan için galvanizli profil kullanın. Bu oluşan su buharı emilir ve pişirme sırasında ağaç, deforme olmasına neden olabilir olmasından kaynaklanmaktadır. Biz de üstten mümkün kendilerini bu sellerden korumak.

tavan panelleri için çerçeve kılavuzu 27 profilleri ve LE-taşıyan bir CD-60 profilleri içerir. LE tavan çevre üzerinde bağlı olduğu, bu yüzden 4 m x 2 + 3 x m, ihtiyacı 2 = 14 m. Profil döşeme yönüne dik doğrudan U şeklinde askı panellerle tavandan asılır.

Taşıyıcı profil yatay kontrol

. Arasında Aşama 40 cm, CD-60 hesaplama formülü ile olabilir profilleri:

(A / 0.4) xB = K burada

 • A - oda m genişliği
 • B - room m boy
 • 0.4 - profil m tutturma mahsus bir adımı

(3 / 0,4-2) 4 = 22 m x: bizim mutfak için gerekecektir.

kılavuz profili 1 m artışlarla vida ve dübel ile duvara sabitlenir. Taşıyıcı profil (0.4 m çekilmekte paralel duvar profilinden) aynı adımda doğrudan süspansiyonlar yardımıyla tavandan sabitlenir. Her süspansiyon iki dübel ile sabitlenir.

tavan panellerinin montajı pres pul ile galvaniz vidaları yerine getirir. Bu durumda, her bir plaka gerekli olduğu ya da vidalar 8 (4 / 0.25) tamamı 8 = 128 adet x edilir. çerçeve elemanları vida ile birlikte bir matkapla galvanizli 12 mm sabitlenir.

İlk panelin montajı

Eğer bir tavan yapmadan önce panellerin aydınlatma kablolama kurulum işi bitirmek gerekir. Hatırlamak önemlidir! Elektrik teli, bir oluklu plastik kovan içine koydu ve izoleli uçları olmalıdır.

Bir seviyede kullanarak, tavan geleceğin yatay düzlemi belirlemek ve her duvar bir kalem işaretini koydu. oda çevre üzerindeki etiketlerin tüm bağlantı otbivochnogo konu maskeleme.

Bunu yapmak için, hafifçe ortada çekti duvara en yakın iki nokta arasındaki iplik çekin ve bırakın. Aynı yöntemle, 40 cm aralıklarla tavanında istifleme panel dik paralel çizgiler önerilmemektedir.

U askı sabitlenmesi için 1 m Damga artışlarla, bu doğrultuda. tavanda işaretleri dübel matkap delikleri delmek ve askı kurulumunu üretirler. kılavuz profili yüklemeden 1 m dübel-çivi hızlı kurulum adımlarla duvarlarının çizgisinde.

Bıyık U askı 90 derecelik bir açı ile bükülmüş ve ona profil yatak için bağlanmasıdır. Montaj vida 12 mm ve tornavida yapmaktadır.

Hatırlamak önemlidir! Montaj sırasında uygun kontrol yatay düzlemi işaretlenmiş ve destekleyici profilleri monte edilebilir. Bu kural 1.5 m seviyesine yapılır.

Sırf bunun için sen bir odanın genişliği ve uzunluğu boyunca birbirlerine kabloları dik gergin kullanabilirsiniz. sandık monte sabitleme kayışı tavanın çevre birlikte. Bu basın yıkayıcı vida ve tornavida bir ile yapılır. Aşama 25 cm monte edilebilir.

Tarafından duvara monte süpürgelik köşeleri genişliğine önceden kesilmiş. yuvası bağlantı uzantısı, kaide enstantane. plaka girintiye kaide tespit zaman içinde panelin monte edilmesi uygun olur, oluşturulur.

plaka, bir dil ve sabitlenmesi için bir oluğa sahiptir. panel boyutuna kesilir. Bunu yapmak için, onu mezura ve bölgeyi işaretlemek. çizgi ile işaretlenen çizgi göre birkaç kez plaka doğru yerde çevirmek kolaydır, bundan sonra küçük bir çabayla, bir bıçak taşıdı.

Bilmekte fayda var! Bu işlem sırasında, işaretleme ve kesik açıldı ve sadece panelin ön tarafından gerçekleştirilir.

Temiz kopmuş paneli süpürgelik ve montaj çubuğu arasındaki girinti içine itilir. vidalarla tavana PVC'den imal paneller kirişe pimin sonraki bölümünde kasaya pressshayboy.

Sonraki levha birinci oluk içine yerleştirilir ve levhalar arasındaki boşluğun ortadan kaldırılması ucu üzerine basılır. plaka merkezli ve kovan vidalarına bağlanır.

Hatırlamak önemlidir! kenarları ezmek ve boşluğun birleşme kalmaya devam eder mümkün olduğu gibi plaka üzerinde, çekiçleme edilemez.

plastik tavana avize

Bir matkap deliğinde armatür yerin sahasında panelli aydınlatma teller için yapılır. ikinci plaka boyunca kesmek için ve çıta sabitlemek için vidalar için o delik delmek için gereklidir.

Bir oluk Süpürgelik raptiye askılı monte son tavan plakasının Yükleme tamamlandıktan sonra, bağlantı ve avize monte. plastik paneller ile tavan kaplama tamamlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 5