Plastik pencereler için Pencere mühürler

Plastik pencereler için hangi mühür seçmek daha iyidir

Daireler cam pencereler, plastik olmayan içinde vatandaşlarımızın çoğunluğu oldular. Bu zamanın gereğidir ve bu hiç de şaşırtıcı değil - yoğun ve yüksek kaliteli PVC pencere korumak ve tahtadan daha çalıştırmak için çok daha pratik, estetik, dayanıklı ve kolaydır.

Özel bir mühür güvenilir pencerelerde çatlaklardan don penetrasyon bizim dairelerin alanı koruyarak bu işi yapar gibi plastik pencereler bile, kışın ısınmak için gerekmez. Eski mühür yerine nasıl seçebilir ve bu şeyleri satın almak için bize mal olacak hangi fiyata en iyisidir bir bilmesi: Bu makale plastik pencere ve konuşma için mühürler budur.

Biz fonksiyonları materyal tarafından yapılmaktadır öğrenmek.

Dolgu rüzgar, gürültü, toz, ve diğer istenmeyen dış etkilerden sokak penetrasyonundan oda korur.

materyal harcamalarına rasyonel yaklaşım açısından çok önemlidir ve çevreyi korumak için ısıtma ve energoresurov, tasarruf yardımcı olur. o aşınma ve yıpranma onları korur çünkü Malzeme, PVC pencereler, daha dayanıklı hale getirir.

Ayrıca ahşap pencereler için bir mühürleyen nasıl göründüğünü üzerinde durmak için değer.

mühür pencereler sıkılığı sorumludur. Soğuk penetrasyon odası ve yoğunlaşma meydana camlarını sadece korur. Bildiğiniz gibi, bu hoş olmayan bir fenomen tüm malzeme ve tasarımlar üzerinde yıkıcı etkisidir.

Eğer plastik pencereler için bir mühür neden ihtiyaç Video

Hangi faydaları plastik pencereler için çağdaş mühürler için kullanılabilir.

1
 • malzemeler hangi bu unsurlar, memnun çok güçlü ve dayanıklıdır. Özellikle silikon.
 • 60, ortalama olarak, -50: conta çevre geniş bir sıcaklık aralığı içinde kullanılabilmektedir.
 • Avcıların biraz böylece güvenilir servis ömrü boyunca pencereleri kapalı, deforme.
 • materyal zararsızdır ve hiçbir zararlı toksik buharlar.
 • Bugünün üreticileri sızdırmazlık geniş bir renk yelpazesi sunmaktadır. Bu avantaj nedeniyle, herhangi bir pencere için en iyi seçeneği seçmek mümkündür.

Rus pazarında sunulan mühürler ne tür öğrenin.

(Fiyat - 20 ruble / rm)

İngilizce Böyle bir kısaltma etilen-propilen kauçuk conta olarak adlandırılır. Şu anda, bu muhtemelen kalite ve performansta en iyi seçimdir. Bu olumsuz dış etkilere karşı yüksek bir dirence sahip Bu malzeme, 10 ile 20 yıl kadardır. EPDM Conta herhangi iklimde kullanılabilir - ve Rusya'nın güneyindeki ve Far North: Malzeme 120 -60 derece arasında sıcaklıklara dayanabilir.

EPDM conta

Modern üreticileri şimdi mühürler iki tür sunuyoruz: onsuz bir kükürt içeriğine sahip. Zamanla, kükürt içeren Bu malzemeler daha ucuz olmasına rağmen, sararmaya başlar. İkinci bir seçenek - kükürt olmaksızın, bir dezavantaj değildir, ancak bir kaç büyük bir miktar maliyeti.

mührün bu tip en ünlü ve önemli üreticiler arasında, kimin ürünleri yüksek kalite ve dayanıklılık olan şirket Veka, not edin. Ayrıca, bu gibi ve nasıl kapıya fırça mühür kullanmak görünüyor gerçeğine dikkat etmelidir.

(Defne Başına 10 m - 418 ruble).

Bu mühür aynı zamanda VMQ olarak yazılır İngilizce tanımı kısaltması vardır. Bu malzemenin en kaliteli versiyonu, ancak yüksek maliyet nedeniyle sık kullanılmayan olmasıdır.

Silikon mastik

Bu malzeme pencere contalar için çok değerlidir nemi, emmez. silikon yanında versiyon + 100 ° C ila -60 arasında bir sıcaklıkta kullanılabilir. Herhangi iklim silikon olarak teknik özelliklerini kaybetmez ve daha az dayanıklı ve güçlü hale gelmez. Ve dikkatli kullanma, bakım ve elverişli dış şartlar ile, silikon kauçuk 40 yıl sürecek edebilmektedir.

Muhafazakarlar tarafından değil mekanik strese direnci çok yüksek seviyede bulunmaktadır.

Ama burada ortaya konan bir kendinden yapışkanlı kapı mühür ve nasıl düzgün kullanmak için vardır.

fiyat - 20 ruble / rm

Bu mühür pencereler kendileri hemen hemen aynı malzemeden imal edilmiştir. Malzeme doğasında springiness Bu tip, nedenle soğuk dışarıdan penetrasyonunda oda korumak için oldukça yüksek kalitesidir. düşük sıcaklıklarda elastikiyetini kaybeder çünkü belirli bir tip sızdırmazlık soğuk iklimlerde kullanılması tavsiye edilmez - Bununla birlikte, bir dezavantaj vardır.

modifiye

Eğer iyi taşıyan kaynak mühür istiyorsanız bu seçenek uygundur. Bu madde -40 ° ila + 70 arasında bir sıcaklığa dayanabilen edebilmektedir. Mevcut contalar Bu tür maliyet ancak mekanik gerilimlere direnç düşük derecede, ve sıcaklığın, dar bir aralık.

Bu durumda, mühür vulkanize kauçuktan imal edilmiştir. Ana malzeme bileşeni - karbon, yani sadece siyah versiyonu rengi. kauçuktan bu değil priglyadny gölge mühür rağmen oldukça uzun - yaklaşık 10-20 yıl ve güvenli pencerelerde tüm eklemleri ve çatlaklar mühür.

lastik görünümleri

İmalatçı ve ürün kalitesine dikkat etmek bir malzeme seçerken tavsiye - mührün güvenilir ve sorunsuz çalışması için temel faktörlerdir.

Aynı zamanda bir manyetik metal kapılar için mühür ve nasıl yerinde monte edilmelidir neye benzediğini hakkında daha fazla bilgi edinmek değer.

Biz nedeniyle ürünlerinin kalitesinin özel bir ilgiyi hak tüketicinin bugünkü üreticilerinden olan biliyoruz.

 • REHAU. Harika seçeneği: şirket yüksek kaliteli plastik pencereler ve onlar için aksesuar yelpazesi sunmaktadır. Bu şirket, yüksek kaliteli lastik iyi bilinen iki taç yapraklı contalar kullanmaktadır. Özel malzeme tasarımı komple gerginlik sağlar ve pencereleri kapatırken çerçeveye kanat etkisini yumuşatır. Aynı zamanda metal kapılar için bir dolgu macunu nasıl kullanılacağını bakmak ve nasıl hakkında daha fazla bilgi için değer.

Üretici REHAU

Veka üzerinde

Üretici KBE

Üretici Welless

Bunlara ek olarak, piyasanın sunduğu ve diğer üretim şirketleri - listelenenler dışında az kalite, çeşit ile.

Bu malzemenin fiyatı ise kaliteli bir ürün yaklaşık 30 ruble pahasına başlayacak olmasıdır. rm / m. Silikon türlerin fiyatı 55 ruble kadar ulaşabilir. rm / m. (- Alman daha iyi) markalar, bu durumda ürünlerin kalite ve estetiği için Çinli meslektaşları arasından sıyrılmak gibi Hala Avrupa tercih vermek önerilir.

Eğer bir kayıp olduğunu mağaza mührün rengi siyah veya renkli satın almak düşünüyorsanız, ilk sürümünü satın emin olun. renk boyalar eklenirken doğal kauçuğun, malzemenin performansını etkileyebilecek - Konsey siyah renk gerçeğine dayanmaktadır.

Ayrıca kış modunda plastik pencereler aktarmak konusunda daha fazla bilgi edinmek için yararlı ve ilginç olabilir.

Eğer bağımsız değiştirilir eski mühür üzerinde çalışma ile başa çıkabilir öğrenin.

İlk olarak, malzeme yerine penceresinin zaman darbeler oluşur açıklık olmalıdır. Bu sorunla karşılaşan ve denetim nedeniyle gerçeği sokak darbeler mühür deforme ve çatlak olduğunu gösterdi, o zaman yalıtılmış malzemeyi değiştirme zamanı gelmiştir.

Tavsiye edilen kanat malzemesi değiştirirken kaldırıldı - bu yüzden iş çok daha rahat olacaktır yürütmek. İlk adım olukların dışına eski kablosunu kaldırmaktır. Sonra boşalan alanı temizlemek gerekir. delik, çamurdan birikintileri ortadan kaldırmak ve daha sonra tedavi alan yağdan arındırılması arzu edilir. Özel yapıştırıcı ile çerçevenin köşe Tutkal.

Not: Malzeme tek bir oluk, bir parçadan oluşmaktadır zorunluluktur. eşyanın performansı düşer olarak parçalar halinde kesmek istenmeyen bir durumdur.

Ama Mako plastik pencereler için bağlantı parçaları ve nasıl burada belirtilir yüklü olmalıdır gibi görünüyor.

Kordon oluk içine koyun. materyal ek çaba, özgürce ve kolayca deliğe girmelidir. oluk mühür altüst edilmiş olduğundan emin olun.

kullanılmayan kalmıştır gevşek parça kesin. contanın iki ucundan bir bağlantı noktası, bir sızdırmazlık sağlamak için oluk içinde tutkal sızdırmaz. Bundan sonra, yerine geri kanadı yükleyin.

Plastik pencerelerde mührünü nasıl değiştirileceği ile ilgili video:

Eğer mantıklı yolu conta malzemesi kendinizi değiştirmeye çalışması yapmaya karar yoksa - bir uzmana aramak için. Biz bize bu işi ne kadar tutacağını öğrenmek.

çalışma karmaşıklığına bağlı olarak, contanın değiştirilmesi için ortalama fiyatı 120 ruble 140 rm / m arasında olacaktır. Karşılaştırma için: Satın alma malzemesinin pahasına birlikte kendine yükleme 12 ila 20 RUR / rm şudur: oldukça önemli bir fark. Ama plastik pencereler için silikonları maliyeti nedir, buradan görebilirsiniz.

Conta malzemesi uzun süre teknik özelliklerini kaybetmez için, düzgün ona bakmak gerekir. Nasıl yapılacak, öğreniyoruz.

Periyodik olarak, kordon temizlenip yağlanması gerekir. Bu prosedür yılda iki kez yapılır - kış gelmeden ve kış sonrası. sızdırmazlık sadece silikon sprey veya gliserin olabilir yağlanması: motor yağı ya da kullanmaz pişirme.

Silikon gres İnaktif gelen mağazalarında satın alınabilir. Bu don Üzerinde don oluşturmayacaktır zadubevat az uizdelie olacak sağlamak için yardımcı olur ve mekanik hasarlara karşı duyarsız hale gelecektir. Bütün bu malzemenin ömrünü uzatmak yardımcı olacaktır.

Plastik pencerelerde mühür bakmakta Video:

, Sadece yılda bir kez olabilir nemli bez ve yeterli ile silin: En kolay silikon sürümünü temizlemek için. Ama malzemesi diğer tür daha fazla dikkat gerektirir. Nötr mastik (değil silikon) bir ila beş yıl arasındadır. Ama düzgün ve dikkatli bakım bu dönem artırılabilir.

Biz plastik pencereler için özellikle mühürler gözden geçirmiştir. Bu yeri doldurulamaz malzemenin tarih seçimi oldukça iyi, bu nedenle tüm alıcının seçeneklerine bağlıdır. Evin en soğuk kış sıcak ve rahat olacak bile, bu durumda - daha kaliteli malzemeyi seçmek için önerilir.

Plastik pencereler için Pencere mühürler

Harici ses, soğuk, düşen, rüzgar, nem ve binaların iç koruyucu yalıtım malzemesi olarak plastik profil eylemleri için pencere contalar. Herhangi bir amaçla binaların pencerelerinde kullanabilirsiniz. Son zamanlarda modern ev ve daire sakinleri giderek onların ahşap meslektaşları kullanılabilirlik ve işlevsellik bakımından farklılık yeni pencereler, yüklemeye başladı edilmektedir. Onlar ısıtma hizmetinin maliyetini azaltmaya yardımcı olur. Ancak zamanla, herhangi bile en kaliteli şey yanlış gidebilir, istisna ve plastik pencere bulunmaktadır. sakız ve modern sistemlerin diğer unsurları Sızdırmazlık periyodik bakım gerektirir.

Pencere conta tesislerinde yabancı madde girişini engeller. Bununla beraber onu yok edebilir nem parçaları, korunabilir. Sızdırmazlık elemanları bazen vulkanize edilmiş kauçuktan özgü niteliklere göre yüksek mukavemet, sahiptir. -40 ve +55 ° C arasında değişen sıcaklıklarda, geniş bir aralıkta olabilir içindeki contaları kullanma Bu elementler, çevre dostudur, deformasyona karşı dirençli olan ve uygulama alanları kapsamlıdır. Biz sürdürülebilirlik hakkında konuşursak, pencere mühür zehirli olacaktır unsurların bir kısmını ihtiva etmemektedir. mağaza ziyaret ederek, pencere çerçevesinin gölge eşleşir mühür, rengini seçebilirsiniz.

Pencere mühürler 30 yıla kadar hizmet edebiliyoruz ve çalışma sıcaklığı üretim teknolojisine bağlı olarak değişebilir. elemanın tabanında Malzeme ozon ve UV ışığının etkilerine çok duyarlı değildir. Bu konuyla özel dikkat gerekir çok farklı markaların mühürlerin Teknik özellikleri değiştirebilir.

Malzeme seçimi: kauçuk ve silikon contalar

üretim teknolojisi sülfür ve morötesi kullanılarak kauçuk conta kauçuk vulkanizasyonu içerir. kurum eylemlerinin ana bileşeni, sen 30 yıldır bu öğeleri kullanabilirsiniz. contanın bu varyant tüm eklem sızdırmazlık sağlar.

Silikon uzun 10 yıldır hizmet vermeye hazırdır. Bu elemanların üretiminde sıcaklık değişikliklerine karşı yüksek direnç sergileyen, çevre dostu malzemeler kullanılır. özellikleri bile sıcaklık aralığı ise -40 ile + 150 ° C arasında, işlem sırasında kaybolmaz Malzeme güneş ışığı, oksijen ve ozona dayanıklıdır.

Plastik pencereler için pencere contalar etilen propilen yapılabilir. Bu durumda, servis ömrü etkili bir şekilde başka amaçlar için kullanabilir, malzeme atmosferik maddelere karşı dirençlidir ve çatlama, 20 yıldır. Termoplastik elastomerler malzeme bağlı olduğunda, başlıkta adı geçen malzeme bir kauçuk gibi davranır, burada, TPE gibi gelen bir değiştirilmiş sentetik polimerler dayanır.

etkili bir şekilde izole edilmesi ve korumak mümkündür, bunun üzerinden pencere kaplaması profili bir çok avantaj ve bazı dezavantajları vardır, polivinil klorür, imal edilebilir. Yalnızca bu tür konut gibi sıcak bölgelerde kullanıyoruz ama sadece 3 yıl ömrü olabilir. imalat teknolojisi maalesef kalitesi hakkında söylenemez değeri, üzerinde olumlu etkisi vardır analoglarının arka, oldukça basittir.

mühür yerine ihtiyaç

yoğunlaşması veya kendileri dondurmaya başlamış pencereler - pencereler için Elastik Eğer cam yüzey üzerinde, oda taslaklar ortaya çıktı fark ederseniz, değiştirilmesi gerekmektedir. iç yüzeyi ve böylece sızdırmazlık kauçuk tamamen veya kısmen aşınmasına katkıda don, oluşturulabilir. Yoğuşma nem oluşumu ile sonuçlanan, cam azalır arasındaki sıcaklık ile sonuçlanan zayıf kapatma kapakları bağlı olabilir.

silikon cam kırılırsa, onların özelliklerini kaybetti ve artık o zaman değiştirilmelidir, kullanıcının profilini korur vardır. Bunu yapmak için, malzeme ve araçlar da dahil olmak üzere belirli bir grup kullanın:

bu elastik fırça kullanabilirsiniz için kısa sürede eski mühür kaldırmak mümkün olduğu gibi, kir gözenekleri temizleyin. oluklar sonra nemli bir bezle silip, sonra iyice kuru. Açılar tutkal ile muamele edilir, işlem yeni malzeme sabitleme üretilecek alanlarda yürütülür. kablosu sağlam olması gerekir, makas ile fazlalığı kesmek için önemlidir ve elde edilen yapıştırıcı kullanarak, eklemler bağlayın.

pencere çerçeveleri fitili yükleme sırasında gergin olmamalıdır. conta belirlenen set anahtar deliği bunun için ayarlama yöntemi mühür ve arzu edilen sonuç kadar döndürülür yerine ihtiyacı ortadan kalkar. Bu yöntem, arzu edilen etkiyi elde etmek için izin vermiyorsa, ilk adım kanat çıkarılır, üst menteşe bunu yapmak en iyisidir. Daha sonra, eski conta çıkarılır ve daha sonra, yeni olukları ayarlamak için, hareket kademeli olmalıdır.

kauçuk conta pencere yüklerken, gerek eski yapıştırıcı kurtulmak için. Yeni bir katman uygulamak için daha iyidir. Yapışkan bulaşmaya olabileceğinden, olmamalı bu işlem sırasında Rush. kanat yerinde ayarlamak için tavsiye edilir Karışım sonra Eksiksiz kurutma beklemeliyiz. Eski sakız tamamen yıpranmış değildir ve hala kullanılabilir böylece ortaya çıktı ise bunun gres sprey ile yağlanır bunun için, mühür geri önerilir.

mührün seçimine dair rehberlik,

Eğer hala bir dolgu macunu hangisini seçmek bilmiyorsanız, bunlardan her birinin özelliklerine dikkat etmek gerekir. Örneğin, bir polimer, yüksek kaliteli PVC'den yapılmış, ancak olumsuz hava koşullarına yüksek eğilim gibi dezavantajları vardır. Bu mühür yazında yumuşatılır ve kış sertleşir içinde, diğerleri arasında, bu güneş ışığına maruz kalmaktadır. Ama lastik ve kauçuk contalar kullanılan en güvenilir ve çok yönlü. Onlar sıcaklığa nitelikleri muhalefet var. Ultraviyole tür contalar aşınmaya oldukça dirençlidir, etkilenmez. Kendinden yapışkanlı pencere conta polietilen köpükten yapılabilecektir. Bu malzeme, düşük kaliteli ve formların küçük çeşitli daha az yaygındır. Silikon en pahalı, bu yüzden daha az yoğun talep kullanır. Malzeme, hava koşullarına karşı dayanıklı, yüksek stabiliteye sahiptir ve bir soru maruz mekanik doğadaki bir lastik conta elde edilir. Düşük rüzgardan koruma ve gözenekli EPDM contanın gürültü karakteristiği.

mühür sakız ömrü dış olumsuz etkenlere değil, aynı zamanda doğru bakımı üzerinde sadece bağlı olacaktır. ihtiyaç ömrünü uzatmak için pencere elemanının temiz tutmak için. Uygun conta yüzeyi gibi, bu amaç için, kirden ve toz, silikon jel ile yağlanır. Bu gibi eylemler sadece yedek sakız çok daha az geçirecek bu koşullarda, yılda birkaç kez yapılması gerekir.

Plastik pencere için bir dolgu macunu seçmek için hangi

Plastik pencere için bir conta taslaklar tesislerinde, soğuk ve neme meydana güvenilir bir koruma sağlar. Bu durumda, iyi bir mühür PVC pencereler odasında havanın doğal sirkülasyon engel olmamalıdır. normal bir yağlama gerçekleştirilir: eskimeye maruz contalar, üretmek için kullanılan malzeme (çatlama deformasyonu, özelliklerde değişiklikler), aramaya önerilir göz önüne alındığında.

Plastik pencerelerin korunması farklı mühürler sağlarlar. bir daha iyi olduğunu anlamak için, daha ayrıntılı bir şekilde en popüler ürünlerin üretiminin teknolojik özellikleri yanı sıra teknik özelliklerini incelemek gerekir.

PVC pencereler için Contalar aşağıdaki seçenekler içerir:

 1. Etilen propilen kauçuk (EPDM). özelliklerden dolayı iyi koruyucu malzemelerin biri olarak kabul edilir. (Sülfür kullanılmaz) piroksidnye ve kükürt: Üretim farklılıklara dayanarak, bu tür ürünleri iki grup işler. İlk durumda, aktif madde, kükürt, ancak bu tür lastikler temasın bir sonucu olarak PVC profil sararma katkıda bulunacaktır. İkinci seçenek daha pahalı, ama malzemenin kalitesi çok daha yüksektir.
 2. Silikon kauçuk (VMQ). Kalite olarak benzer ürünler arasında lider bir konuma sahiptir, ama nadiren yüksek maliyeti yüzünden kullanılmaktadır. Bu grubun contalar metil grubu ve vinil-ikameli bileşikler yer alır.
 3. Poliviinilklorit dayalı Malzeme - PVC modifiye (TPE). Bu grup termoelastopolimerov temsil eder, sırası ile, benzer özelliklere sahiptir. Özel olarak, bu aralama birimleri, yay işlevini ile karakterize edilir. değiştirilmiş polivinil klorür yapısal özellikleri göz önüne alındığında, düşük sıcaklıklarda çok daha az elastik hale gelmesi nedeniyle, soğuk bölgelerde pencere için bir conta olarak kullanılması tavsiye edilmez.

Kalite sızdırmazlık pencere üniteleri güvenilir üreticileri sağlarlar. yapımında kullanılan lastiklerin performansı kötü, pencereler Maalesef ucuz. Bu nedenle, bile çoğu zaman çok yakında mühür değiştirilmesini gerektiren, düzenli gres gerçekleştirdi. Ayırt pedler enine kesit oluşturur: Katı, Radar. Çalışma sırasında daha iyi ikinci seçeneği kendini gösterir.

Biz kauçuk EPDM ele alırsak, onun ömrü pratik olan PVC pencerelerin hizmet tavsiye dönemine karşılık gelir: 10-20 yıl. Bu avantaj, bu grubun contalar, dış faktörlerin olumsuz etkilerine karşı yüksek direnç ile karakterize edilir olmasından kaynaklanmaktadır. Bu da herhangi bir hava içinde kullanılabileceği anlamına gelir. Özellikle bu -60 +120 derece arasında bir sıcaklık aralığında katkıda bulunur.

Bu tür lastik conta eski halini yeteneğine beri, mekanik strese, çatlama direnci eğilimli değildir. Bu malzeme daha da sürekli ve önemli uzun süreli yük sonra esneklik ile karakterize edilir. Bu, bazı yaşıtları daha iyi yapar. Diğer avantajları: UV radyasyonu ve ozona dayanıklıdır. Bununla birlikte, dezavantajları, özellikle de, koku varlığı, özellikle de açık bir şekilde, bir kükürt ihtiva eden ürünler durumunda ifade vardır. Ayrıca, bu tip kauçuk conta kaynak mümkün değildir.

Modifiye polivinil klorür, tam tersine, kaynak dayanıklı bir dolgu macunu kullanmak istediğinizde seçmeniz önerilir. sıcaklık aralığı, daha önce ele alınan muadili biraz daha dardır: -40 ila +70 derece arasında olmalıdır. Ama bu koşullar kordon kalitesini kaybetmeden en bölgelerde kullanılmak için yeterlidir.

Artı, böyle bir PVC kauçuk daha uygun fiyatlarla sunulmaktadır. yüksek mekanik yüklere düşük elastikiyet derecesi, hoşgörüsüzlük: dezavantajları da vardır.

silikon kauçuk göz önüne alındığında, neme karşı direncini ayırmalı - malzeme emmesine meyilli değildir. Ayrıca, geniş bir çalışma sıcaklığı aralığı ile karakterize edilir: -60 +100, kauçuğa benzer kılar. Silikon contalar her türlü hava şartlarında özelliklerini kaybetmez ve ozona direnç ile karakterize edilir. Ancak, fiyat, ancak, mekanik strese karşı yetersiz yüksek direnç oldukça yüksek notlar almaktadır.

sorunu ve üreticilerin yorum Fiyat

Pazar bu tip çeşitli ürünlerle dolu. Ürün uzun ömürlü almak için, üreticilerin güvenilen plastik pencere çerçeveleri için bir dolgu macunu seçmek için tavsiye edilir.

Bunlar arasında:

Ayrıca, seçkin ürünler olarak yoktur. Ne zaman seçme üretici en kısmen varlık dönemine yansıyan onu deneyim, dikkat etmek önerilir. sertifikalı ürünler ucuz olamaz unutmayın.

İki taç yapraklı kauçuk conta REHAU

30 ila 55 rubleye plastik pencere aralıkları kauçuğun ortalama fiyatı. / Rm. m. Maliyet ürün, özellikleri türüne göre oluşturulur. Ayrıca yapımcı ve marka ürünlerin rol oynar. Daha iyi Avrupalı ​​markalar tercih vermek.

Kendinden mühür değiştirme

Düzenli pencere ünitesinde conta düzenli olarak gres yapılmalıdır değiştirmek zorunda değildir belirleyin. Bunu yapmak için, kirden malzemeyi temizlemek ve herhangi eczanede satılır gliserol ile kaplı gerekir. Bir alternatif olarak, sprey şeklinde bir silikon yağ olabilir.

Pencere temizlendi ve denetim nedeni kırık olduğunu gösterdi ve şekil ve mühür özelliklerini kaybetmiş ise, değiştirilebilir.

Bu durumda ana işlem:

 1. Eski lastik kordonu cam bloğunun yuvaları çıkarılır;
 2. dolgu daha önce bulunduğu yeni oluşan boşluk saflaştırmak gereklidir, yüzey yağdan arındırılması arzu edilir;
 3. Pencere çerçevesi köşeleri özel yapıştırıcı bileşim yapıştırılır;
 4. parçalar kullanmayın, malzeme arzu edilen uzunlukta sadece tamamlayıcı uzunluğuna uyacak;
 5. kord sıkıştırma yükleri veya ara ilave olmadan, doğal bir şekilde oyuğu içinde olmalıdır;
 6. conta pencere ünitesinin çevresinde serildikten sonra, fazla kesilmiş ve bir bağlantı kısmı yapıştırıcı gerekir.

hızlı yolu böyle profesyonel bir iş ile başa çıkmak için, ancak sabır ve ekstra metre lastik kordonu varsa, değiştirilmesinden kendinizi yapmayı deneyebilirsiniz.

Bu nedenle, pencere düzeneğinin üretiminde sızdırmazlık malzemesi rolü son derece önemlidir. toz, ses, rüzgar ve nem koruma kalite mührü sağlamaktadır çünkü O olmadan, PVC pencerelerin ünlü olumlu nitelikleri, karartılır. Nedenle, düzgün bu malzemenin bakımı için önemlidir.

pencerelerin tamir mührün Değiştirme

Temizlik ve kablo yılda en az iki kez yapılmalıdır yağlama - kış mevsiminin başında ve sonunda. belirli kurallar gıda veya makine yağı kullanılamaz ile Ayrıca, işlem uygun olarak yapılmalıdır, en iyi seçenek bir silikon spreyi ya da gliseroldür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

53 + = 61