pompa istasyonu tamiri

Tamir ve pompa istasyonunun arızaları neden olur

Özel bir ev veya Müstakil su sağlama sistemlerin tam yazlık oluşturma hakkında düşünüyorsun, o zaman hidrolik yapının düzenlenmesi, pompalama istasyonu ve su boru hattına ek olarak düzenli bakım ve pompalama ekipmanı tamir yürütmek zorunda bağlamak için döşeme bilmeli. Ve servis istasyonunda ise, kendi harcama ve bazı hatalar da kendi olabilir ortadan kaldırmak olacak. Bu yazıda nasıl kendi elleriyle pompa istasyonunu onarmaya göstereceğiz. Biz sadece en yaygın hataları listelemek değil, aynı zamanda bu başarısızlık nedenlerini işaret, yanı sıra bunların ortadan kaldırılması için öneriler verecektir. makalenin sonunda bir video onarım karışıklıklarını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Manuel pompa istasyonu (hidrofor) tam gözlemlenen bile, hiç kimse arızaları nedeniyle bağışık değildir. Yani, durma noktasına arızadan bitkinin herhangi bir arıza, en sık bu nedenlerle veya bir kombinasyonu birinden kaynaklanır:

 • İstasyon gücü sağlanmazsa;
 • Sistem su yok;
 • Pompalama ekipmanının arızası;
 • membran tankı bir arıza;
 • Otomasyon birimi kırılması vs

Özel evlerde su temini için tüm pompa istasyonları oldukça basit ve sade tasarıma farklılık olduğundan, küçük hatalar ve hataların giderilmesi kendi başlarına yapılabilir. Bazı durumlarda, basınç tankı çıkarmak ve diğerlerinde, aşınmış parçaların değiştirilmesi için yeterlidir - Hidrolik deposundaki çatlaklar mühür yardımcı olmak ve bazen basınç tankı nedeniyle güç eksikliği dahil değildir.

başarısızlık nedenleri size bilinir ve arızanın ayrı kaldırılmasını yapmaz iseniz, uzmanlara başvurmak zorunda kalacak olamaz. Sonra, sık arıza özel evlerde, onların nedenleri ve çözümleri su temini için hidrofor düşünün.

Ünite çalışırken ancak su çekmez

Basınç tankının çalışması sırasında dahil edilir, ancak musluk suyu akan değilse, bu nedenleri çeşitli olabilir. sorunu çözmek için bir yol işaretlenmesi bu durumun sebebine bağlıdır. Birkaç olabilir. Sorunun kaynağını bulmak için, aşağıdaki işletim parametrelerini kontrol edin:

 1. Basınç deposu su oranı performansı ve çekvalf servis kolaylığı pompalama değilse. Bu kuyu veya kuyuların içine boru hattı üzerinde yer almaktadır. bu cihaz, kum ya da artıklar ile tıkanmış olduğu, valf açılmaz, ve bunun bir sonucu olarak makine su çekmez.
 2. Su pompası ünitesine kaynağından uzanan boru hattı uzunluğu olup olmadığını görmek. Bazen çünkü aksamalar veya pompanın elektrik kesintisi havaya dönüş yoktur. Bu aralık içinde, hava basıncı montaj sistemi içine su pompalamak için izin vermez. Bu durumda ise, o bunları yeterince özel açıklıktan boru hattının bu bölümünde su doldurmak kaldırın.
 3. Basınç deposu bulunur, ancak su da yabancı maddelerin aşındırıcı nitelikte büyük miktarda sıvının mevcudiyetine oluşabilir elde olmayan bir durum. Tipik böyle bir durumda birçok pervane ile gövde arasındaki geliştirmek gözlemlemek mümkündür. Onların kaldırılması için pahalı onarım gerektirebilir. Ne olursa olsun, Marina ya da başka bir markasını kullanan ne istasyon, sen pompa veya konut ve pervanenin satın alma değiştirme işlemini tamamlamak gerekebilir.
 4. Cihaz açıkken, ancak su pompalamak etmezse, nedeni kuyuda su yokluğunda yatıyor olabilir. nazikçe kuyu besleme boru veya hortum derinliklerine gömmek edilebilir nedenini ortadan kaldırmak için.

Pompa istasyonu hamlelerle çalışırsa, o zaman birim üzerinde ve sık sık kapatılır. Onları aşağıdakileri yapın kaldırmak için, birkaç olabilir:

 1. Her şeyden önce, Eğer hidrolik hazne bölmesi içinde hava basıncını kontrol etmek gerekir. Sıradan araba göstergesi kullanabilirsiniz. Basınç indirildiğinde ise bir pompa tarafından odasına hava pompalamak için deneyin. Bir süre sonra ihtiyaç ölçümü tekrarlamak. Basınç daha düşmüştür, bu bölmeden hava çatlak veya sızıntı yer kaçar anlamına gelir. basıncını çıkardıktan sonra geri yüklenebilir ve hava uzağa gitmeyecek. Vücutta delik soğuk kaynak kullanılarak tamir edilebilir.
 2. Basınç tankı, örneğin ev için Marina ünitesi, su spurts pompaları, o zaman diyafram hasar görebilir. Bu durumda, diyafram değiştirilmelidir.
 3. Ayrıca, evler genellikle açık olduğundan ve kapalı yanı su spurts pompalama olarak, sorunun basınç anahtarı düzgün işlemesi ihlali neden olabilir birim ise.

Ate birim su spurts toplar, sorunun otomatik montaj zarar veren bir ortaya çıkabilir. Genellikle ne zaman basınç okuma tür çalışmalar daha sonra aşağı minimuma, maksimum performans için atlamayı ölçmek.

burada sıvı hacmi ve ikinci bölme içinde hava basıncını sıkıştırır gerilir Genellikle, bu sorunun nedeni hasar görmüş olabilir kauçuk ampul. armut almak için, tankın arka tarafında bir pin bulmalıyız. bunun üzerine tıklarsanız, hava gider. , Hava yerine sonra bastırarak suyunu giderse, lastik torba hasarlı ve onun yerine yerine getirmek zorunda kalacaktır. Bunu yapmak için, dolabı, bükümsüz cıvata sökmeye gerek.

Bazen böyle bir durum, çünkü lastik ampul arkasında yer alır yatağında hava basıncı düşüşü ortaya çıkabilir. Tipik olarak, bu kısmında basıncı 1,5 atm eşit olmalıdır. konut gerginlik kırık ise, havayı sönecek ve hidrolik tankı kendi fonksiyonları ile baş etmek mümkün olmayacaktır. muhafazanın arka, meme ile hava pompalanması için gereken basıncın artırılması. Bu işe yaramazsa, sen durumda kılcal çatlaklar için bakmak ve onları onarmak ya da sıvı kabı kabuğun tam yedek yapmak gerekir.

Önemli: Hatanın nedeni Şalter kutusunun arıza olsaydı, tamir ve bütünüyle değiştirilemez.

1

İstasyon kararsız basıncını verir

kendi elleriyle pompa istasyonu tamiri ünitesi ev için açık ve düzenli olarak su toplayan olduğunda durumunda gerçekleştirilen, ancak bir darbeli basınç verir edilebilir. Sorun hava sistemine girdiği olmasından kaynaklanabilir. nedenini bulmak için, onların bütünlüğü pompaya kaynağından tüm ekipman ve boru hattını kontrol etmek gerekir.

Buna ek olarak sıvının kaldırma yüksekliğine bağlı olarak, hidrolik yapılarda su seviyesi, aynı zamanda, emme borusunun çapının seçimi dikkat. Daha küçük kaldırma yüksekliği, daha küçük bir boru veya hortum bölümü olması gerekir. Örneğin, 2.5 cm 9 metre uygun boru çapının kaldırma yüksekliği.

Bazen aşağıdaki sorunla karşılaşabilirsiniz: pompası, örneğin, İtalyan markası Marina evinde birim, açılır ve durmadan su pompalar. pompa istasyonu sürekli kapatmadan su alıyor ise, böyle bir sistemi işletmek yasaktır. Acil durum işletimi sistemi veya aşınma nedeniyle ekipman başarısızlığa hasara yol açabilir. Böyle bir durumda nedenleri, bunları kaldırmak için aşağıdakileri yapın, birkaç tane olabilir:

 1. sürekli bir ortamda biriminin nedeni su basıncı anahtar içinde bulunan bir hata olabilir pompalar. Tipik olarak, yeterli cihaz kapağına monte edilmiş karşılık gelen büyük ve küçük yay somunları çevirerek basınç anahtarı ayarlamak sorunu çözmek için.
 2. Başka bir problem, buna bağlı olarak birim açıldığında ve sürekli olarak basınç şalteri işlemi blok su olabilir tuz birikimini pompaladığı. Genellikle böyle bir durum ortaya çıktığında su ile ekipman hangi çok yüksek tuz içeriği. Basınç şalteri kaldırmak için yeterli ve tuz yatakları, su ile temas halinde olan, açılış, temizlenmiş sorunu çözmek için.

Çoğu durumda, birim açık değil ve nedeniyle güç kaynağı bir mola oldu aslında su ulaşmaz. devresinde ara tespit için, bir test cihazı kullanmak için gereklidir. Her şeyden önce, sen pompa suyu pompaları hangi iletişimi yanı sıra monoksit toplanabilir kişiler üzerinde bir basınç şalteri kontrol etmek ve onları çalışmamasına neden olmalıdır. temas noktalarını temizlemek için, çok ince zımpara ile veya iğne dosyası kullanabilirsiniz.

Pompa su pompalama değildir dahil değildir ve kaynak ağ süreksizliğine ondan aralığı tespit edilir, yani sarma ve iletişim bilgileri, her bir pompalama ekipmanı tertibatını kontrol etmek için gereklidir.

Önemli: Motor yanmış ise, bu geri sararak kurtarılamaz. Ancak, çoğu durumda, bu tür makine Marina gibi yeni ekipman satın almak zorunda kalacak.

Bazen pompa su alıyor değildir ve bağlı başlangıç ​​kapasitör kırılmasına başlamaz. Bu durumda, kendi elleriyle değiştirmeye harcamak zorunda kalacaktır.

Eğer bir karakteristik gürültü var birimini ancak pervaneyi başlayıp diğer dönen parçalar hareket etmeye başlar yoksa, sebebi birkaç çekebilir:

 1. Cihaz uzun mothballed edilmiş ve kullanılmazsa, o zaman, büyük olasılıkla, çark gövdesine yapışmıştır. Sorunu çözmek için bu elle birkaç kez çarkı döndürmek için yeterlidir.
 2. Bazen bu sorunun nedeni kapasitör bir hata olabilir. Bu durumda, değiştirilmesi gerekecektir.
 3. Elektrik şebekesi parametreleri değiştirdiyseniz, bu nominal voltajın altındadır, ünite çalışmaz.

Bir kır evi su temini için ekipman pompalama onarımı için Video talimatları:

Malzemelerin kopyalanması yalnızca kaynak indeksleme bağlantıları tarafından kapatıldı aktif değil mümkündür.

Pompa istasyonu tamiri: kendi elleriyle arıza ve onarım ana nedeni

su kova eve getirildiğinde Times bile hatırlamak istemiyorum. konforlu dairelerde yaşayan şehir ve kasabalarda, sakinleri bile su evin içine alır nasıl sanmıyorum. Bireysel evlerde yaşıyor ya yazlıklar olanlar, su temini meselesi, er ya da geç belirtilir. merkezi su tedarik sistemi yakın konut huzurunda, ona bağlanmak için bir seçenek olmakla birlikte, bu mümkün değilse veya kimseye bağlı istemiyorsa, o zaman harika bir seçenek oldukça kolay kendi elleriyle pompa istasyonu aynı onarımı pompa istasyonunun yüklemektir.

Bununla beraber, maksimum konfor yaşayacaksınız asgari nakit harcama altındadır.

istasyonu aparatı ve pompalama mekanizmasını

Ve şimdi, bir pompa istasyonu, evde medeniyet nimetlerini yüklemiş, her şey çalışıyor - ve bu iyi. bir şey bozulduğunda Ama maalesef bazen bir an gelir. Tatsız ama tamir edilebilir.

Elbette, profesyonel ekip çağırabilir, ancak araçlar işaret ederse "siz", sen dışarıdan yardım başvurmadan ve böylece diğer gerekli şeyler için para tasarrufu olmadan kendi elleriyle pompa istasyonunu onarmaya deneyebilirsiniz.

Neden olmasın? En azından deneyebilirsiniz.

Başlamak için cihazın mekanizması ve onun çalışma prensibi anlamaktır. su tüketiciye alır ve gerek açmak ve pompa kapatmak için her zaman vardır herhangi bir zamanda bu su kullanımı istasyonlarının kolaylığı.

Tüm sistem pompanın kendisi, depolama tankında su seviyesinin düzenlenmesinden sorumlu su depolama ve yönetim modülü, bir tankın oluşur.

daha düşük düzeyde su miktarını azaltırken pompanın çalışması ile doldurulan bir su seviyesi, olmalıdır tankında sıhhi tesisat sisteminin düzgün çalışması için akla, her bir aşamasında olabilir, otomatik olarak devreye.

Önemli! tank doldurulduğunda pompa otomatik olarak kapanır.

istasyon zarar görebilir hangi nedeniyle birkaç sık karşılaşılan başarısızlıklar vardır.

En yaygın arıza su, pompa çalışırken olmasına rağmen, bir ayırt edici gümbürtü motorları duymak gelmezse gerçeği ile karakterizedir.

çeşitli nedenleri olabilir:

 • Pompanın veya boru hattının - su pompası düşürmek veya derin aşağıda onu hortumla veya bu delik için özel olarak kullanılabilir içinde pompaya su ekleyin.
 • Sistem gerginlik ihlali - tüm bağlantıları kontrol ve bir yer bulmak nerede su trickles ve havayı vurursa, sızdırmazlığı gerçekleştirin. Ayrıca bunun için ayrıntıları çıkarmak ve gerekirse değiştirilmesi gerekiyorsa, çamurlu topraktan pompayı temizlemek ve cihazın bütünlüğünü kontrol edin.
 • Buna ek olarak, elektrik ağında gerilim yetersiz kalabilir ve özleyeceğiz motorda hız kazanırlar. İşte ölçümler için elektrik şebekesini hizmet veren şirketle bağlantı kurmak için gereklidir.

görünmesi gerektiği tam olarak bilmek için, videolar gitmek talimat okuyun.

İkinci belirti pompa istasyonu

Eğer pompa çok sık açıldığında fark ederseniz - bu inceleme cihazda gerekli olmasının nedeni de.

 • Bu durumda, çalışma süreci gerçekleşir, ancak otomatik kontrol başarısız olur. Birincisi, bunlar, ayarlanan seviyesine uymak gerekirse pompası kullanılarak ayarlamak olsun, basınç şalteri okumalarını kontrol edin. ayarlama yapmak mümkün değilse, o değiştirilmelidir.
 • Daha sonra, küvet veya cihazda herhangi bir hasar olup olmadığına bakın. sızıntı ve sızdırmazlık parçaları kontrol edin. Bunu yapmak için, pim tıklayıp havanın veya suyun çıkıyor bakın. su akar, hiç birşey mühürler değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Bulunan çatlaklar ortadan kaldırın.

onarımlar için üçüncü neden

Pompa çalışmadığını ortaya çıkabilir, ve depoyu doldurma oluşmaz. Bu durumda, tek bir nedeni - elektronik sisteme elektrik alınmadı.

 • İlk olarak, basınç şalteri ve motor bobin teli kontakların bütünlüğünü kontrol eder. Şebeke gerilimi eksikliği de neden olabilir. Yanmış kişileri bulursa temizlenmelidir.
 • Eğer motordan yanan bir koku hissederseniz, tamir veya yenisini yerine ustaları göndermek için gereklidir. Sen kendin bu tür cihazların tamir yalnızca belirli bilgi ve becerileri onarılmasını mümkün olacak. bunu değmez Risk ve profesyoneller güven daha iyidir.
 • Diğer nedeni bir kural olarak, uzun bir süre kapalı olabilir - bu tatil evlerinde kış. Birlikte yapıştırılmış dinlenme parçaları sırasında. Sen elektrik prizinden pompayı kapatmak gerekir ve el motor kanatları krank. Sonra ağını açmak - çalışmalı!

kapasitör kontrol edin - kırık ise - değiştirilmesi gereklidir.

Dördüncü neden pompa istasyonunu çalışmıyor

Ayrıca pompa kapatılır olmayacak ve su pompalama, sürekli çalışacağı ortaya çıkabilir. Burada, basınç anahtarı arızası sadece anormalliğin nedeni.

 • İlk olarak, giriş kontrol edin. Tıkanmış ise, temizlemek ve çalışmasını kontrol etmek gereklidir. hiçbir şey değişmedi, o zaman rölesi ayarlamak için deneyin.
 • Talimatlar yardımıyla, daha küçük veri ile en düşük oran için bir düzenleme ve büyük bir yay davranış sıkma somunu farkı ifade eder. dikkatli ve yavaş ilerleyin. o gücü kapalı gerektirdiğinden, ayar kapağını bir kompresör tankı basıncının oluşturmak ve açmak için sistemindeki suyu tahliye, röle ayar işlemi zaman alıcı olduğunu unutmayın. çalışmadan sonra, ters sırada tüm manipülasyonlar gerçekleştirin.

daha basit ve oklar vasıtasıyla yürütülen bir pazar ve daha sonra röle ayarı çıktı.

İlginç! Ne olursa olsun röle ayarlanır ne, aynı özelliklere sahiptir ve sadece hizmette farklılık gösterir.

Cihaza talimatlara göre hareket edin ve elde edilecektir.

bakıma ihtiyacı Beşinci fay

su kesintisi söz konusu olduğunda, bu hava sisteme girer anlamına gelir. Oyuk su seviyesini netleştirmek ve emme cihazının altında düşürülebilir gereklidir. Ayrıca bütün yapının gerginlik ve doğru ihlalleri kontrol edin.

Nedeniyle Rus pazarı ürünleri güvenle ticari adı "Marina" altında pompa istasyonu temsil eden İtalyan şirketi "Ducon" girilen olması nedeniyle, dikkate ve arızalar gerekir. Bu pompalama istasyonları karakteristikleri 20 metrenin neredeyse operasyonda sessiz ve Rus alıcıların daha benzeri derinliklerinden suyun pompalanmasını sağlayan, çok kompakt, küçük boyutları ve düşük ağırlığa sahip. Ancak, onlar da başarısız olabilir.

Çalışmaya başlamadan önce, cihaza talimatları okuyun ve ancak o zaman onarmak için devam edin. İtalyan istasyonları Arıza Marina benzer modellerin Eleme Rusya'da üretilen ve bunları ortadan kaldırmak için aynı işlem yapılmasını gerektirir. soruna bağlı olarak, basit eylemleri ile başlar:

 • koşul ve gerilim elektrik yeterliliğini kontrol ediniz.
 • bağlantılarının sıkılığını ve tüm sistemlerin bütünlüğünü sağlamak.
 • Emme pompasını temizleyin.
 • bu düzgün çalışması için ve alım cihazının yüksekliği yeterli ayarlamak için gerekli olup olmadığı, su seviyesi bak.

ilkeler zaten aşina. Onların yeteneklerine güvenen değilseniz, o zaman onların onarım için hizmet bu ekipmanı satan sunuyoruz mağazalar, o zaman yardım istemelisiniz.

Ana fay biz inceledik. Genel olarak, ne olursa olsun bakılmaksızın açık veya kapalı kendiliğinden cihaz, bu sorun giderme işlemi karmaşık değil, sadece hava veya su sunar. Çoğu durumda, eve çıkmadan, elleriyle pompa istasyonu onarımını yapabilir. Yalnızca talimatlarını okuyun ve tavsiyelerini takip etmek gerekir.

Evinizi hep konforlu ve rahat olduğunu varsayalım, ve ev ürünleri bir sorun olmayacak!

Nasıl ev ve bahçe için bir pompa istasyonunu seçmek için, ve yanlış olmamak?

basınç anahtarı yardımıyla pompa istasyonu nasıl ayarlanır

dalgıç pompa Özellikler: Doğru cihazı seçerken ne dikkate almak?

makale biri comment "pompa istasyonu tamiri: kendi ellerini onarım ve arıza ana nedeni"

Pompa ısıtılır ve suyun manometre davlenie2ochka olarak, su hayır verir

Yorum ekleyin Cevabı iptal

su ve hıfzıssıhha sitesine hoş geldiniz! İşte sizin için yararlı birçok bilgi bulacaksınız.

sitedeki bilgileri kullanırken etkin bir bağlantı gereklidir!

kendi elleriyle pompa istasyonu tamiri

Bilindiği gibi, otomatik açma kapama tampon olarak Pompanın ve pompa kontrol birimi ile kombinasyon halinde istasyonları akümülatörü (membran tankı) pompalama kullanılan. Pompayı açmadan bu noktasında, kendilerini aşırı bir yük alır. Pompa dolum durdurulur olarak basıncın belirli bir düzeyde ulaşıldığında. Sistem basıncı suyun akış hızı düşmeye başlar de yavaş yavaş, yani otomatik pompa oluşan sabitlenir.

Biz bunu anlamaya. Ama ne istasyonun garanti süresi çalışmayı durdurdu sonra ne olur? Nasıl pompa istasyonu başarısızlık nedenini bulmak için ve bunu çözmek için?

fayların ana nedenleri

iş istasyonlarında Sorunlar çok farklı olabilir:

 1. motor çalışır, ancak su yok.
 2. İstasyon genellikle dahildir, su basıncı atlar.
 3. Pompa düzgün pompalıyor, ama su kesik olduğunu.
 4. pompa istasyonu kapatılmaz.
 5. Pompa açılmıyor.
 6. Motorlu uğulduyor ama dönmez.

Ayarlama ve pompalama istasyonlarının onarımı

Mümkünse pompa istasyonları Bütün bu hatalar evde ortadan kaldırmak için. ayrı ayrı spesifik bir örneği ele alalım.

istasyonu (pompa döner) çalışır, ancak su pompalamıyor

 • İlk adım, uygun bir boru sıkılığı kontrol ve valf oyuk su içinde bulunan ya da kuyu bozuk olup olmadığını tutan kontrol etmektir. Dikkatlice eklem ve çek valf (muhtemelen sıkışmış yabancı madde, kum, vurmak, yay gibi, sıra dışı olan) kontrol etmek için gereklidir.
 • pompa arasında bir kanal da kontrol edin ve kuyu suyu oldu. pompasının kendisi de ayrıca su ile doldurulması gerekmektedir. Değilse, o zaman doldurma deliğinden doldurmak gerekir.
 • Bir kuyu veya sondaj kuyusu su bayat sona erdi olması mümkündür. Bu durumda, daha derin Emme hortumu veya boru tesisatı düşürmeye çalışır yapabilirsiniz. de (sondaj deliğinde) su seviyesi için pompa mesafe pompa için izin verilen maksimum değerini aşmamalıdır unutmayın.
 • su içinde aşındırıcı parçacıklar (örneğin, kum) içeriği yüksek neden olabilir pompa muhafazası, bir pervane arasında büyük üretme ihtimali de bulunmaktadır. Bu durumda, pompa kendiliğinden çalışıyor. bunlar, ticari olarak mevcut değilse, burada, pervane ve kılıf değiştirmek için gerekli olan, ya da, bütün pompa (ama tamamen pompa istasyonu).
 • Belki başka nedeni - alçak gerilim şebekesi. Bu durumda, işe yarayacak ve motor hız kazanıyor çünkü su, beklemeyecek.

Pompa çok sık gerizekalı ve sallar dahildir

Burada otomasyon ünitesinde yer alan manometre dikkat etmek gereklidir. Cihazın ok kurulmuştur pompa istasyonu ayar basıncının (pompa devre dışı) artarsa, ardından kayıt birdenbire düşüş için, birkaç olası nedeni vardır.

 • deposunun içinde bulunan parçalanmış membran (diyafram, armut). Bu tankın arkasında yer alan, Meme yoluyla doğrulanabilir. su basmak hava yerine ondan akıyorsa, membran değiştirilmelidir (. bakınız fotoğraf 1, 2, 3, 4). Burada - pompalama istasyonu JEELEX jumbo örnek üzerinde armut akümülatörü değiştirilmesi yönelik ayrıntılı talimatlar.

pompalama istasyonunda bir membran görevi Fotoğraf 1 lastik "torba".

Fotoğraf 2 pompa istasyonu Söküm

Fotoğraf 3 Biz yırtık membran pompa istasyonu hydrotank olsun

Fotoğraf 4 yeni lastik membran koyun

Fotoğraf 5 montaj sonra, gerekli basınçla alıcıyı getirmek

hidrolik deposu hava basıncıdır. su mevcut değilse, manometre standartlarını (bkz. Resim 5) pompalamak için kan basıncı ve bitiş onun eksikliği ölçmek için gereklidir. 1.8 atmosfer - Üretici 1.5 sallar. Bazen durumda korozyondan çatlaklar tankı vardır ve hava hızla gider. Bu durumda, onarım pompa istasyonu "soğuk kaynak" ile, örneğin gömme sızıntı ve belirlemektir.

 • Pompayı açmadan kontrol Röleler basınca çalışmıyor.
 • Pompa çalışır, ama su aralıklı olduğu

  • Nerede emdi hava. Kuyu ve bağlantıları için pompa, kuyudaki emme borusu, su seviyesini kontrol etmek için gereklidir.

  Pompa düzgün su pompaları, ancak kapatmaz

  • Basınç anahtarları (bkz. Resim 6) ayarlamak için gereklidir. Eski bir röle bunu ayarlamak için RDM-5 iki pınar vardır. Büyük yay ayar ve pompa kapalı üst ve alt sınırlar arasında gerçekleştirilir. Küçük yay, alt ve üst sınır arasında, ayarlanabilir bir basınç farkıdır. Pompanın uzun Ameliyattan sonra hareketli parçaların bir gelişme yoktur ve pompa artık başlangıçta fabrikada ayarlanmış basınç oluşturabilir. Bu nedenle, büyük bir yay vasıtasıyla ok yönünde çevirerek azaltmak için gerekli olan (-). Ama özellikle bu ayarlamalar kapılmak yok.

  Fotoğraf 6 Cihaz basınç şalteri RDM-5

  Basınç şalteri RDM -5 - Geçen yüzyılın birimi, ayarlamak için çok zahmetli bir iştir. Bugüne kadar, basınç iğne rölesi Rusya'da ortaya çıktı. Ayarlama vidası işaretçileri, üst ve alt basınç ve koyun. Röle bir fiş ve priz sahiptir. NO vidalı terminal bağlantıları. maliyet bunun maliyet RDM -5 karşılaştırılabilir iletir. Çin'de, bir dijital röle satın alabilirsiniz. reklam burada alakasız olduğu için nerede, ben yazmıyorum satın almak. Kim bulunabilir gerekiyordu.

  Bir pompa istasyonu basıncını ayarlama hakkında daha fazla bilgi için bir sonraki makalede öğrenebilirsiniz geçiş - "pompa istasyonu basınç anahtarı tamiri ve ayarlama"

  ne yapacağını - pompa açmayın?

  • Güç olduğunu test edin basınç şalteri kişileri kontrol edin. Yanmışlar, bunları temizleyin.
  • Motorun kontrol bütünlüğünü sarma çaldı. Motor Eğer yalıtımını yanan karakteristik kokusu anlayacaktır ki yanmış ise, deneme ve pompa istasyonu uzmanları onarımını emanet etmek daha iyi değil.

  Pompa uğulduyor ve açılmıyor - nasıl olunur?

  • Genellikle bir pompa istasyonu ahırda yerde o çıkardı ve oynamaya çalışın tüm kış ve bahar yatıyordu olur. Pompa buzz başlar. Basit nedenle o uzun hareketsiz kalmasından ve su olmadan, pervaneli pompa gövdesine "yapışık". Manuel olarak motorun pervanenin arka tarafını döndürmek ve daha sonra ağ dahil edilmesi gereklidir.
  • Arızalı kondansatör motorun markalaşma kutusunda bulunan ihtimali yoktur. Motorlar bir kondansatör kullanılarak ağ 220 eklenmesi için üç fazlı pompa ile donatılmıştır.
  • Yetersiz besleme gerilimi.

  Bu yazıda uzmanların yardımıyla başvurmadan, pompa istasyonu tamir sen kendi elleriyle gerçekleştirmek mümkün olacak hangi en sık karşılaştığı sorunlardan baktı.

  Ayrıca, bir pompa istasyonu tamiri konusunda videoyu izlemenizi öneririz.

  Eğer "damlama" onarımında ilgileniyorsanız ve benzeri "Kova", "Küçük Boy" ve pompalar., sorunların en yaygın nedenleri tür pompa ve Sualtı aracının tamir adanmış bizim makalede açıklanan çok detaylı bir şekilde titreşim pompaları bunları çözmek için nasıl.

  Bir Yanıt kendi elleriyle pompa istasyonu tamiri

  Merhaba, yardıma ihtiyacım var. Birkaç serseri, kesmeyin Otomatik zar zor çalıştı ve su tersten sistemden gitti - duymadım zamanda, otomasyon ne bilmiyorum ilk defa (çamaşır makinesi ve kazandan.). Ne olabilir?

  kimse polzuetsya.To gece schelchki.Davlenie o sadece kullanılan sanki biraz düşer duymak ve opyat.Chto anlama geliyor aranan var Trafo çalışır? bu su nerede yaşıyor Belki nedeni evine de yolda toprak altında hortumuna hasar? (Son da yanmış o hortumu zarar veremez, yerden tutmak gerekliydi, yer altında kabloyu yaktı?

  Bu doğru, sistemdeki su yere gider. Ama yerinde anlamak için gerekli olduğu. "Yer altında hortum zarar" olması mümkündür ama başka bir yerde havayı emiyor ve edebilirsiniz. , Aranacak tüm bağlantıları kontrol etmek ...

  özel ekipman olmadan öğrenmeyi Sessiz pompa vodoley25 yanmış veya olmasın

  Merhaba, sebebi nedir? Basınç 2,5-3 tutan pompa istasyonu (daire içine pompa sudan çıktı) sadece potryasesh trubu- sonra açıldığında söyle lütfen.

  Başarısız Wester pas akümülatörü düştü. Üst bağlantı sıkıca kil ile tıkanmış. nasıl sökmeye gerekirse (üstte somunu sökün) ve (ona zarar vermez gibi) yalnızca iplik için saklayın çünkü evet ise, o zaman nasıl, onu toplamak için bunu temizlemek için Göster ...

  pompa istasyonu artık Vortex dahildir. Biz el ile etkinleştirilmesi gerekir. Basınç 3kg yükselir ve musluğu açtığınızda kapalı yavaşça açılmıyor tekrar 2 kg düşer ve sonra aniden sıfıra, vb. Yapılması gereken o sebebi nedir? söyle.

  Ayrıca Elimizdeki bir su pompası sorunu olan, o sallanmaya başlar ve sonra bunu sökülüp gerektiğinde açılır şimdi toplanan durur, ama su heyecanlı değil, akan su, hiçbir yük nedeni olabilir başka ne pompaya iyi test her şeye salınım yapmayan

  doldurma tüpünün üst taraftan sürmez kuyudan size, su, su doldurma pompa kurutun üzere dizayn edilmiş bir pompadır.

  Pompa istasyonu Marina 800 watt. nasıl çalıştığını ve devre dışı değildir, çünkü Geceleri, uyandım. Su iyi bir basınçtır. Sabaha kadar kapattı. Sonra sabah tekrar işe yaradı, ama yine kapatmaz. hava (vidalı) esnek bir boru çıktı ancak su vardı. musluklarından sistemi, suyun drenajı sonra pas küçük bir miktar kalan. meme dokundu, su, sadece hava vardır. Ben neden Flexibles düşünüyorum. Yıkım iplik. Ne düşünüyorsunuz.? bükülmüş, o her tarafta ona bırakarak oldu.

  Merhaba nasıl (spin) çalıştırmak için bir bloke şaft, bu fan ve fan kapağından olduğu çıkarılabilir değildir söyle. Jumbo pompalar.

  Merhaba. lütfen yardım edin. İstasyon gecikerek geçti. O dahil başlama zamanı, büyük bahar uzun süreli, ancak kapalı durur. Ne yapmalı? Yaklaşık 7 yaşında ve çelimsiz yaşlı bir istasyon, Marina.

  Temiz delik pompa otomasyon ve pompayı tamir etmek

  deli son gürültünün akümülatör başlangıcı ile Otomatik pompa istasyonu!? sebebi nedir?

  Motor yataklarının içinde dağılmış zaman kükredi.

  Acil değişim rulman, pompaya yakın olan biri veya yanık

  pompa çıkış sürekli olarak hava kabarcıkları hareket ederse girdap pompa Omnigena WZ750 oluşan istasyonu (bağımsız bir şekilde, giderek) bu şekilde bezinin bir damlatma sızıntısı (iç basınç 2.7 atm altında atıl günde 1 çorba kaşığı) sahiptir.

  Benzer bir durum kabarcıkları ile ve pompa bağımsız çalışırken, ama sonra bezinin nedeniyle sızıntı konulu yansıtmak vermedi

  Yedek basınç hattına havayı sürmek için pompanın çalışması sırasında ambalaj küçük sızıntı ile bezinin eğer olup olmadığı gereklidir

  İyi günler. Pompa hiç su çekmez, işe başladıktan sonra horoz açıkken fakat pompa istasyonu JEELEX tüm iyi salıncaklar lütfen anla Yardım

  Hava Nerede emilir.

  Yardıma ihtiyacım var. Satın istasyon ayarlı basınç sular su sistemi su salladı gitti HA 1.8 kontrol etti. Bir kez kapalı çıkış istasyonunda su kapatılıp ardından her yarım saniye üzerinde ve böylece açılır. daha az basınç istasyonu yapmak Probyval GA sallar ve hem daha az basınç hala kapalı röle .vystavlyal (davanut edemez 2 üzerinde bar) kapatılmaz. Hemen AÇIK. Kaçak valf hiçbir yer almaktadır. Nasıl yenmek için?

  Pompa uğultu, ama su pompalamak değil, çark hoş değil. kapasitör değiştirin. Pompa düzgün çalıştığını, ancak çok yüksek gürültü oldu. Çalışan bir freze makinesi gibi ses. Bunun nedeni ne olabilir?

  İyi günler. bir doldurma açıklığı ile giriş bağlantı kapağı kırıldı. Bu değiştirilir veya kapağın tamamını değiştirmek gerekir edilebilir?

  Pompa sistemi içine su pompalıyor söyle ve sonra RCD nedenidir tetikler edin.

  RCD tetiklendiğinde (diğer bir deyişle, kırık tel veya motor yalıtımı) zemine bir kaçak akımı. İlave seçeneğiyle (acilen suya ihtiyacı ve bir kez anlamak için) olarak, pompa (DİKKAT üzerinde topraklama devre dışı bırakabilirsiniz: zemin olmadan yalıtım yetmezliği olan pompa anahtarı dokunmak, sen ev borular, çelik bu yöntemle unutmamak gerekir Ve eğer su kullandığınızda, temas çalış .. zemin ile (musluğu açarak, kuru zeminde duran ve her durumda vincin dışında herhangi bir metal dokunmamaya!). Uygun sadece geçici bir önlem (ve sadece geçici olarak, bu lezyonun e-posta bağlamında son derece tehlikelidir çünkü. şok!). en iyi Var Ianthe-hala, yalıtım direncinin Megger 500-2500V ait şebekeden pompa ve ölçüm kesin oran-en azından 0,5MOm. Motor geçişli geri sarıcı bir arıza olması durumunda

  İyi günler. Sorunu çözmek yardımcı olun. Tank manometre 2.5. Eğer daha az musluğu açtığınızda mrinutu sıfıra düşer daha. Yakın valf - sıfır. pompayı yeniden zorunda. düşünce olarak Rell bugün basıncı değişti sırayla (eksik tıklamalar) üzerinden önceki, ama boşuna.

  JEELEX pompa jumbo 70/50 10 dakika yeniden çalıştırılabilir manomitre 5-10 soğutulduktan sonra 0 ° C'de kapalı çalışır. Conder hiçbir sonuç yoktur, değişti

  durum su pompaları tüm iyi ama sadece arr vanayı deneyin vermedi .Ne bir 1.5 gibi musluklar basınç gibi chudesa.Nasos 3 atm olur ve kapalı genleşme tankı çelik üzerinde ponyatna.Posle yedek flanş değil yeniden Akuma basınç her şeye sahiptir tutar dolgu macunu ve keten yeniden yapılması ancak hiçbir kesim bant ile bağlantıları

  iplik Akuma-ra ve pompaya hortum çapı adaptörleri ile bilgisiz flanş doğal boru soya schaya Akuma-p değiştirildikten sonra akla gelir ve pompa uygun olmayan tek şey, bu nedenle düzenli bir hortuma değiştirildi (musluklar, tuvalet) 2.5 kat doğal olarak daha azdır nedenini .mozhet? istemi.

  Andrew, kafa borusunun kapasitesi azalır, ancak değil. Ayrıca önemli ölçüde akış hızını artırmalıdır. parçaları ve mesafe ile ilgili basınç kaybı büyük, boru çapı Genel olarak, daha küçük.

  İyi günler! N sayısının var sorunu çözmek için yardımcı olun / a Mariana 5-7 let.V geçen yıl burnu değişti iyi çalıştı. Şimdi, sorunlar başlamıştır: musluk açılarak musluk suyun su basıncı birleştirdiğinde azalır (yaklaşık 1 litre) istasyonu su basıncı daha da arttırılabilir yaklaşık 2 litre yazıldığında döner, daha sonra kapatılır ve tekrar hidrolik hazne tüm tekrarlar basınç, yaklaşık 3.5 ve ölçüm basıncı olan istasyon 2.5 kapatır. hava beslemesi ile hava su ile birlikte çıkar. Sorun ne söyle?

  depolamada Burst armut

  Merhaba, destekçileri! Redrollo denilen uygunsuz ile pompa istasyonu sorunu ile karşı karşıya kalan hydrofresh hf jswm 15mx / 24.

  kış ve su dolum istasyonu sistemi suyu temini reddediyor sonra yeniden açma.

  Ben motor ters yönde döndürmek başladı bulundu. Biri bu karşı karşıya ve tedavi için bir yol buldu?

  Lütfen söyler pompa sallar çevirmek, ancak röle aktive edilmez. 7 atm basınç

  Ben ağ sessiz, ben 1 atm su kaynaklarını kapalı oynamaya başlar çevirmek, ağdan kapatın ve röle (minimum maliyetle), ne yapacağını x ler ayarlanamaz basınç sürünür, pompa başlar aktive aynı şarkının kapalı musluğu açmak olduğunu

  kampanya presskontrol arızalı röle

  İyi günler, istasyon Gardener hww800 üzerine pompayı ve hidrolik tankı bağlayan schlange ne boyutta söyle

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  47 − 38 =