propilen boru Lehimleme

polipropilen borular için bir havya nasıl seçilir ve nasıl kullanılacağını

Modern sıhhi tesisat genel olarak plastik borular toplanır. hafif, dayanıklı, toksik olmayan ve ucuz polipropilen, - Malzeme tür boruları. polipropilen ve boruların birleştirilmesi için kullanılan özel bir lehimleme; inceliklerini dikkat etmek ve bu araçların nasıl çalışılacağını, bu makalede anlatacağım polipropilen borular için lehim nasıl seçileceği.

Bir havya borusu ile birinci tanıdık

ne olursa olsun amaç lehim Tüm benzer bir yapıya sahiptir. Bunlar yanıklar önleyen bir ısıtma elemanı ve termal olarak yalıtkan bir sap, oluşur. İstenilen sıcaklık çalışma ortamı erişme üzerine eriyik - ısıtıcı fonksiyonu, bunun tahmin etti.

Polipropilen borular için elektrikli havya yerine boru ve bağlantı ısıtılması için bir ağızlık sabıtlendığı havya ısıtma boru monte lastik için ısıtıcı bu tip geleneksel ürünlerde kullanılan arasında, ancak, tüm lehim kolu için geleneksel şekilde oluşturulmuştur.

propilen boru havya bir başka ayırt edici özelliği - ısıtma işlem kontrol cihazının bulunması. termal olarak kararlı olmayan madde 260 ° C 'de zaten "kaçak" başlar - Its gerekliliği polipropilen olmasından kaynaklanmaktadır

Sonuç olarak, maddenin ısıtılması işleminin düzgün izleme olmadan, malzeme hasarı, aynı zamanda kendi güçleri ve kaynakların zaman mantıksız atık ibaret değildir. Birim boru ve bağlantı kalınlığı bölümüne bağlı olarak, ürünlerin ısıtma süresi ve sıcaklığı kontrol eder.

lehim doğru seçimi büyük ölçüde hız ve boru eklem kalitesine bağlıdır dikkate alarak, mevcut aralığı incelemek ve bir havya gerekli özelliklerini belirlemek için bir araç satın almak gereklidir.

Plastik borular için havya doğru seçimi

Bir havya boru seçmek merak, onu kullanılacağı için amaçları tanımlamak önemlidir. Profesyonel bir tesisatçı ulağı daha ciddi özelliğine sahip cihaz ihtiyaç duyacağı açıktır.

1

Birkaç temel parametrelere dikkat ederek mümkün olduğunca polipropilen borular için havya seçin.

Polipropilen boru için olağan güç havya - 1.5 kW. Bu lehim borusu bölümü ve 50 mm için yeterlidir. Çoğu durumda, yerli ihtiyaçlar için yeterlidir, ama bazen büyük çaplı plastik boru bağlamak için gereklidir. Bunu yapmak için, 1,7-2 kW kapasiteli çalışmak araçlarını kullanın. Bu havyalar daha pahalıdır ve daha fazla güç tüketir.

Ancak, modern teknoloji sayesinde daha fazla enerji verimliliği ve ısı transferi cihazı güç tüketimi düşük ulaşmak için yapmak. Örneğin, modern lehim DITRON TraceWeld PROFI mavi pratik olarak herhangi bir çap 1 kW bağlantı boruları tüketir.

İhtiyacınız eklerin büyüklüğünün ne kadar belirlemek - polipropilen borular için en havya seçiminde sonraki adım böylece Ama boruları bağlamak için düzgün, ekleri uyumlu hale getirilmelidir.

Nozullar Lehimleme Demir: boyutu ve sayısı

Bir soruya yanıt, aslında, çok basit: yemler fazla çeşit, daha iyi. araçları etkileyici bir kümesi sonra olsa da, tam olarak güven verir ve usta çıkabilecek olaylardan hazırlanacak sağlar kullanılamaz.

Ipuçları onunla kullanılabilir gibi bir araç satın alırken dikkate almak gerekmektedir. Aynı meme büyüklüğünün seçimi için geçerlidir: daha büyük daha iyi (okuyun: "lehim boruları için ipuçları gerekenler - boru kaynak bağlantısının 'tüm ayrıntılarını).

Ticari olarak plastik borulara havya kullanmak düşünmüyorsanız nozılın fiyatı, büyüklüğü ile doğrudan orantılı olduğu anlaşılmalıdır, gerekli dizi sınırlandırmak mümkündür. Ayrıca bakınız: "kullanılmış lehim polipropilen borular için ipuçları nelerdir - türler, özellikle uygulama."

Üretim araçlarının Ülke

Gelecekteki bağlantıların kalitesi ve operasyonel emniyet ve güvenilirlik garantisi - Kaliteli bir cihazın olduğu açıktır. Bu nedenle, bir havya seçerken enstrümanın menşe ülkeye dikkat etmek.

Herkes Çin'de toplanan eşyalar, uzun hâlâ son derece güvenilmez, düşük fiyat ile ayırt edildiğini ve her an bozulabilir veya alev bilir. şımarık sarf ve yetmezliğinden ciddiyetini ve zihinsel acı seyrini değişen yaralanmaları çalışmaya - Böyle bir cihazın kullanımıyla Etkileri herhangi biri olabilir.

Çek Cumhuriyeti'nde üretilen havyalar, aksine, mükemmel kalite ve operasyonda neredeyse mutlak güvenilirlik ile karakterizedir. Dahası, Çek havyalar ek cihazların maksimum tam set temin edilmektedir. Bu tür ürünlerin tek dezavantajı - yüksek fiyat. Ayrıca bakınız: "Nasıl PVC borular için havya ve nasıl kullanılacağını."

ticari amaçlar için kullanılmayacak bir havya boru satın Genel olarak, sen, daha ucuz bir seçenek için durduramaz Türk imalat örneğin, enstrümanlar.

Buhar lehim polipropilen tüpler - fiyat-performans oranı, belki de ideal bir örnek. Örneğin, bu malzemeden yapılan polipropilen boru ve diğer ürünler için "Cobra" markası araçları bir kesici ve bir dizi ağızlıktan ile birlikte satılır.

Kaynak kalite borular, yukarıdaki parametreler lehimleme özelliklerine ek olarak, uygun ısıtma memeleri kullanımına bağlıdır. Ayrıca bakınız: "Nasıl plastik boru için havya - türleri ve lehim yöntemlerinde."

Seçimi tıkaç Lehimleme

bu gibi parametrelere dayalı olmalıdır ısıtma aracı için memeyi Seçimi:

 • lehim performansı - daha az güç cihazı, daha küçük çaplı ağzı ve boru çaplarına uygun daha küçük bir aralığı için, sırasıyla, hizmet edebilir;
 • planlanmış bir uygulama aracı - uzmanları büyük ölçekli kesitleri sırasıyla memeleri daha büyük bir dizi gerektirir polipropilen tüplere lehim uygulamak gerekir; ev aynı ana, yeterince boru memeleri yarım inç, bir inç ve bir çeyrek inç denemeye gidiş değilse;
 • malzeme memeleri - İyi bir termal iletkenliğe sahip olmalıdır, meme örtü teflon olması en iyisidir. Bu tür bir düzenleme tercih edilir.

Eğer bir şans ve araçları imalatında güçlerini test etmek istiyorsanız Son olarak, kendi elleriyle plastik borular için lehim almayı deneyebilirsiniz.

elleriyle havya boru

Isıtma kontrol ünitesi onlar eksikliği nedeniyle bu tür lehim güvenilmez ve Çalışma sırasında sürekli kontrol edilmesi gereken ve bu nedenle, aşırı ısınma riski her zaman vardır ve boru zarar unutulmamalıdır. Sonuç olarak, aynı zamanda maliyetini operasyon süresini artırmak, ancak kalmayacak.

Polipropilen boru için ev yapımı ipuçları yapmak için bunlar gereklidir:

 1. bakır ya da alüminyum bir levha kaynaktan, iki tabak kesim.
 2. Meme delikleri için boşlukları yapılan.
 3. plakalara bağlı olan elektrik fişli kablo başvurun.
 4. Bu iletken olmayan malzemeden yapılma plakalar arasında bir katman eklemek için en iyi, bir ısı memesi artacaktır.
 5. monte edilmiş yapı çubuğu için takın (iletken olmayan) temas izole edilmiştir.

bağımsız bir şekilde, lehim üretilen cihazın çıkışına açıldığında, doğrudan ısınmaya başlar, bu durumda ısıtma sıcaklığı düzenleyen olamaz. cihazın Kapalı sırasıyla güç kaynağını kesmeden.

Hangi lehim veya borular onunla aynı genel prensip çalışması gerekir katılmak için kullanılır.

lehim Plastik boru işlemi

Bileşik polipropilen tüpler birkaç nispeten basit aşamaları kapsar:

 1. boru dik bir açı ile kesilir. Kesim yüzü uzunlamasına eksenine göre düzgün ve dikey olarak emin olmak için önemlidir.
 2. uç Pah ile çapaklar ve usulsüzlük onu sıyırma.
 3. lehim de arzu edilen ağızlık seti.
 4. Bir taraftan, diğer yandan, meme borusu konur - uydurma.
 5. ağına dahil cihazın plastik ısıtılması başlar.
 6. bağlantı borusuna zamanlayıcı cihaz çalışması sonra ambalaj çıkarılır ve bir araya bastırılır.

Bunun bir sonucu olarak, bir dakika homojen polimer bileşik, dayanıklı ve güvenilir kurdu.

enstrümanın doğru seçimi ve adil çalışması ile birlikte yukarıdaki işlem dizisi ile Uyum, hızlı ve ucuz, kolay bağlantı borusunu yürütmek için izin verecektir.

Lehim polipropilen boru - özellikle kullanarak

Montaj polipropilen tüpler farklı metallerden farklı karmaşıklık. Ek cihazlar, yani lehim polipropilen tüplere kullanmalıdır PP borularının döşenmesi sırasında çelik boru, montaj sırasında özel kesiciler (özel makas) faydalı olabilir edilmiştir.

Polipropilen boru için havyalar günlük yaşam ve mesleki faaliyetlerde kullanılan

Kaynak Lehim polipropilen tüpler geleneksel elektrikli ısıtıcılar kontrol eder ve pirinç sıcaklığı düzenleyen, otomatik bir kontrol, içine gömülür sunulur. boru monte edilmesi için kullanılan lehim kaynak ana görevi, - ısı derecesi, yani 260 derecelik çalışma yüzeyinin gerekli seviyede muhafaza edilmiştir.

Lehim polipropilen borular, bir gövde ve bir sapı kapsamaktadır. kabının içinde değişmeyen bir işlem sağlamak elektrikli bileşenler yerleştirilir. cihazdan ön kafa parçasına bağlı olan bir ısıtıcı vardır. boruların çapına bağlı olarak değiştirip paketleme yapmak. Türü ne olursa olsun, polipropilen boru tüm cihazların havyalari aynı prensiple çalışır. Birinci eleman daha sonra rahatsız edecek, sıcaklık kontrolörü ayarlanmış bir sıcaklığa borunun yüzeyi ısıtılır. Eğer bazıları diğerlerinden daha iyi polipropilen borular için bir lehim ütüler, seçemiyorsanız, çeşitli işler için rakamlar değişiyor unutmayın.

İpucu! lehim polipropilen tüpler için seçilmiş bir araç geliştirilmesi veya işin kalitesini bozabilecek yoktu. Sonuç kaynak koşullarına ve deneyime bağlıdır. Bir havya Alım, genellikle kişisel tercihlerine göre.

en fazla 5 derecelik termostat veya elektronik devre soğutulması sırasında polipropilen tüp kaynak bazı modellerde lehimleme içinde tekrar maksimum ısıtma bir ısıtıcı içermektedir. Tüketiciler, yani ısıtma elemanının, kendi açısından farklılık lehim Polipropilen boru için uygun araçlar şunlardır:

 • silindir şeklinde, boru üzerindeki bir yaka olarak giyilen ısıtıcı memenin bir ısıtıcı ile polipropilen boru Lehimleme;
 • bir düz plaka gibi bir ısıtıcı, lehim. plaka üzerinde montaj ekleri için delikler bulunmaktadır. lehim bu tür olarak da adlandırılır, çünkü "demir" lehim polipropilen tüpler.

mağazalarında sizi iç ve dış üretim araçlarını bulabilirsiniz. Ama sadece imalat ülkeye kalitesi ve değeri değil, dikkat etmek önemlidir.

havya görünümü ve şekil lehim boruları kalitesini etkilemez

Ben lehim polipropilen borular için bir dizi satın alırken nelere dikkat etmeliyim

Bir lehim polipropilen boru Alım üç göstergelerine dayanmaktadır:

 • kaynak cihazının maliyeti;
 • termik lehimleme demir;
 • bir şekilde, ısıtma elemanı (demir veya silindir).

maliyet bağlı olarak, polipropilen borular için Havyalarının aralığı üç kategoride sunulmuştur:

 • Lehimleme set bütçe segmenti - Çince ve yerli üretim;
 • Türk kümelerinin biraz daha yüksek maliyeti;
 • ütü en pahalı seti - Avrupa üreticileri. Özellikle, popüler Alman Çek yılında.

kimin için, satın alındıktan - Daha iyi polipropilen borular için neler lehim ütüler karar vermeden önce, anlamamız gerekir.

Evde bir polipropilen hattı toplamak istiyorsanız - ilk segmentinin ekipmana dikkat. parçalarının bu kitlerin emniyet payı ne olursa olsun, silindir ya da demir, bir ısıtma elemanı olarak kullanılan bağımsız olarak, iki tam boru hattı sistemlerinin montajı ile başa çıkmak için. Cihaz operasyon basit ve daha sonra bir sığ (örneğin, boru kaynak kısmı) kısmi yükleme veya tamir kullanılabilmektedir.

İpucu! Size lehimlenmiş boru ise - daha doğrusu bir kerelik ihtiyacı daha gelir kaynağıdır, o zaman Avrupa'daki demir satın gerekir.

Czech lehim polipropilen boru Çin ekipman arasındaki temel fark, güvenilir bileşenler değildir ve esas olarak ayarlanmış seviyede bir ısıyı sürdürmek için yeteneğidir. Bir süre sonra, hata Çinli lehim derecesi dikiş bütünlüğü bozulur nedeniyle hangi on dereceye ulaştığında görsel kaynak hemen sonra kontrol etmek mümkün değildir.

Tamirci bütçesinin sayısının bir model olmak oldukça yeterli

Cihaz ile kariyerinin başında acemi usta Türk üreticilerin lehim polipropilen borular ortalama fiyat segmenti için uygundur. Hatta hatanın genliği aktif kullanımının birkaç ay sonra derecelik sadece birkaç. Son kaynağın maliyet ve kalite olarak bir dönme işçisi çok daha karlı satın almak ve Alman üretim tek bir birim daha iki ya da üç Türk lehim kullanmaktır.

Şirketin çalışanları, sürekli propilen boru hattının kurulumu ve onarımında devreye girer, boruların kaynak yapmak pahalı bir yüksek kaliteli havya satın almak tavsiye edilir. O sıcaklık lehim sapma olmadan çok daha uzun çalışma yapabiliyor. Bu nedenle polipropilen borular için en iyi olarak Alman ürünlerini tanıdı.

tavsiyeler sonrasında, polipropilen boru havya hangisini seçmek belirlemek daha kolaydır.

Nasıl bir lehim ağızlığı seçmek için

Polipropilen boru ile çalışırken lehim-demir ipuçları seçerken dikkat etmek gerekir:

 • Lehimleme performansı - Bu alt memenin çapı daha küçük olan alınır;
 • icracı işin kapsamı. Uzmanlar için, 10 mm'lik bir meme ve 110 mm olarak çalışma kullanmak için zor olmayacaktır. Bir yerli sadece üç nozulları kendi başlarına gerekebilir boru hattını bağlamak için - 16 mm, 24 mm ve 32 mm;
 • tasarım özellikleri. En iyi kalite memeleri teflon kaplı ve iyi ısı iletkenliği olan malzemeden yapılmış ile yapılır.

Nitel kaplama püskürtme memeleri yakalamayı ve deformasyon olmadan ısıtılmış parçaların kolay çıkarılmasını sağlar.

Önemli! Lehimleme demir düşük güç büyük boyutlu paketleme ısıtmak mümkün olmayacaktır. satın almadan önce, meme boyutu aralığı belirtilen güç havya tekabül emin olun.

Ev borusunu takmaya değmez bile tasarruf ve ne zaman lehim onlar boru zarar verebilir, çünkü altı memeyi kazanmak ve malzemenin bir kısmını kaybeder.

lehimleme için ek memelerini satın alarak, cihazın büyüklüğü ve gücü ile onların uyumluluğuna dikkat

Kaynak makinesinin Termal kapasite ve tasarım özellikleri

Yüksek güç ekipmanları performans kalite lehim bir göstergesi değildir. Çalışma sırasında çok güç optimum olacak nasıl - Sen karar vermeniz gerekir. Boruların çapı lehim yapılacak aşina olmalıdır başlatmak için gerekli güce sahip bir havya seçmek için. havya gerekli olan güç yüksek olursa, boru çapı kadar büyük olur. Tavsiye mezuniyet unutma lehim polipropilen borular ütü satın alırken:

 • 16 mm ila 63 boru çapı - Güç havya 680Vt olmalıdır;
 • 16 ilâ 75 mm arasında boru çapı - Güç havya 850Vt olmalıdır;
 • 125 mm boru çapı - Güç havya 1200W altında olmamalıdır.

50 mm boru kendileri, 700W güç ile kaynak makinesinin yeterli kullanımı bir çapa sahip, özel bir ev ısıtma için bir propilen boru hattı monte etmek.

İpucu! Kapalı mekanlarda çalışırken lehim silindirik bir şekle yardımcı olabilir, bu durumda, bu yüzden, tek bir meme kullanılarak çalıştırılabilir. Bu tasarım ısıtma elemanının kenarına priladit eklenmesine olanak sağlayacaktır.

Ne zaman bir cihaz seçin ve onun ağırlığı hakkında unutma. bütün iş en rahat koşullarda değil yürütülür beri düzenli ayrıntılar çeşitli kalktıktan ve ona koyarken, bir havya, havada tutulmalıdır. Yeni başlayanlar için bu pozisyonda Eller hızla uyuşmuş ve olasılıkları oldukça artar yandı. "Polipropilen borular için lehim ütüler nasıl kullanılır" sana eziyet olmaz: Soru iken, hatırlamak değer.

daha boru çapı, daha güçlü bir lehim cihazı olmalıdır

kaynak işlemi, polipropilen tüpler ve bağlantı parçaları hazırlamak için nasıl

Ana ve kaynak işlemi için, her iki boru ve bağlantı parçaları ilk aşaması - birbirleri ile temas eden tüm yüzeylerde yağı gidermek. aşağıdaki gibi alüminyum ile takviye edilmiş olanlar, tüpler hazırlanır. Alüminyum tabaka yüzeyi (hemen dekoratif polipropilen altında) çok yakınında olduğunda boru soyma yöntemi kullanılarak aracı tıraş makinesi ile uçlarından, bir takviye edici tabaka çıkarılır. Bu güvenli bağlantı sağlamaktır.

takviye tabakası polipropilen tüpler duvarları merkezinde bulunan zaman, kaynak için preparasyon bir çıkıntı alüminyum tabakası ile birlikte boru uçları kesilmiş olacak özel bir araç, gerçekleştirilir. Nadir durumlarda, hazırlama polipropilen boru bağlantıları polipropilen kullanılarak boru kenarlarının sarılmasını sağlayacaktır bu kullanıldığı zaman, lehimleme parça sıkılığın vermek için gereklidir.

Polipropilen boru lehimleme için çeşitli öneriler

Öncelikle polipropilen tüpler kendileri hazırlamak gerekir. Lehimleme ayrıca bazı hazırlık gerekir. boru üzerinde bir çarpıtma ile bağlantılı boru ve bağlantı parçaları için işareti basit bir kalem ile uygulanır. uydurma düzensizlikler ile kaynaklı edilmişse, o kesilir. Tüm kaynak prosedürü yeni ayrıntılar, baştan başlar.

Eğer lehim başlamadan önce, ön çalışma yapmak gerekir

Dikey lehim ile polipropilen boru ütüler nasıl kullanılacağını bilmiyor musunuz? Çalışma çiftler halinde yapılmalıdır - bir işçinin ilk ayar konumunda bir boru, kaynak çalışmalarının ikinci iletken tutar. Takip eden her bölümünden önce her bir meme propilen tortuları çalışma yüzeyinden kaldırılması gerekir.

İpucu! her durumda sabitleme zaman detay döndürmek için gerekli değildir - bu onları güçlendirmek, ama tersine, kaynak katmanı zayıflatmak değildir.

lehim polipropilen boru ve bağlantı parçaları bir süreç her yeni ana işleyebilir çünkü oldukça basittir. Belirtilen sıra takip etmelidir:

 • Hazırlama boru lehimlenme - düzgün kesilmiş, kesilmiş boru, gerektiğinde bir alüminyum folyo parçası çıkarılır;
 • Lehim sonra ağa dahil lehim sıcaklık termostat üzere konfigüre edilir;
 • Tam ısıtma lehim gösterge ışığı gösterir;
 • Daha sonra lehim için meme üzerinde çeşitli açılardan boru bağlantı ve propilen koymak gerekir;
 • Birkaç saniye (süre borunun kalınlığına bağlı olarak değişir) sonra detayları dikkatle lehim polipropilen tüpler için bir araç bit çıkarıldı;
 • Ayrıntılar bağlanır. uygun bir ön çizilmiş işaretine bir tüp içine batırılır.

Eğer polipropilen borular için bir havya seçmek değil, aynı zamanda lehim eklem kalite ucunda olsun sadece nasıl bilecek tüm önerileri edin.

şeyler gibi mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

türleri ve özellikleri: işlem lehim bakır borular için gaz brülörü

kaynak polipropilen tüpler için donatım

elektriksel bağlantı PE boru düşük basınç için kaplinler

Plastik boru soket ve alın kaynağı için Makine

kendi elleriyle su temini için polipropilen borular lehim nasıl

polipropilen borulara lehim için memeler: Hedef ve seçme özellikleri

Plastik boruların yüksek kaliteli kaynak - bu mutlaka ithal edilmez makine: çok polipropilen boru ve diğerlerinin manuel kurulum

setlerde belirli koşullar. Ben şahsen Rusça kullanmak

Prorab 6405 K ve oldukça memnun. Evet ve istemlerin tam bir set mevcut değildir: ek parça, borular, daha eldiven kesme sabitleme, tornavida, şerit metre, makas anahtarı vardır. Ve aşırı ısınma ya da bir şey ile hiçbir sorun yoktu, bu yüzden Alman için çok para vermek için hiçbir neden görmek ya da bir yarık var

Son yorumlar

 • Jeanne Gorokhova Galvanizli çelik boru kayıt: avantajları ve özellikleri
 • boyut ve özelliklere: Jeanne Gorokhov yalıtım köpüğü OC boruya yazma
 • seçimi üzerine, boyut, tasarım tavsiyesi: Andrew Vozhdayev baca için Sandviç borusunu kayıt
 • baca için Ateş ve Buz kayıt Sandviç boru: boyut, tasarım, seçimi konusunda danışma
 • Kar baca için Sandviç borusunu yazmak için: seçme konusunda boyut, tasarım, danışmanlık
 • B. baca için Sandviç borusunu kayıt: boyut, tasarım, danışmanlık seçimi konusunda
 • seçimi üzerine, boyut, tasarım tavsiyesi: Andrew Vozhdayev baca için Sandviç borusunu kayıt
 • Olga ısıtma için paslanmaz çelikten mamul koruge boru, kayıt: uygulama özellikleri
 • Dmitry Poshtarenko alüminyum boru kayıt. Oval ve yuvarlak enine kesitli
 • kayda Maximushka emme hortumu: tipleri, amaç ve kullanım

reklâm

malzemelerin kullanımına sadece kaynağına aktif link ile mümkündür.

Nasıl polipropilen borular için kaliteli bir havya seçmek için, bu yüzden pişman değilim?

Kısa bir süre önce, daire su tesisatı için kaynağı veya dişli bağlantılarda ile bağlıdır münhasıran metalik borular kullanılmaktadır. Bugün, neredeyse tamamen hafif ve polipropilen tüpler kullanmak daha rahat yerinden edilir. özel araçlar kurulumu için ekipman plastik parçalar kullandık. Lehimleme için polipropilen borular - kaliteli kalıcı bağlantıları oluşturmak için, bu en basit ve uygun fiyatlı bir tertibatın. Bu birim sıhhi tesisat kendi düzenlemesi, ısıtma sistemi ile ilgili, sanatçılar arasında oldukça popülerdir. Piyasa bugün çoğu üreticilerin farklı ürünlerin tam, yani bir havya satın almadan önce, sen olanları en önemli olan öğrenmek ve ne üreticileri tercih nasıl daha az dikkat edebilirsiniz özellikleri tanımak gerekir. Bu makaleyi okuduktan sonra, en iyi kendileri için seçmek için hangi araçları karar verebilir.

Cihaz havya ve nasıl çalıştığı

Farklı model lehimleme yapıları nedeni ile ısıtma yüzeyi yemler montaj yöntemi açısından farklıdır, hemen hemen aynıdır. havya bileşimi aşağıdakileri içermektedir:

 • bir kol gövdesi;
 • bir döküm metal kılıf içinde ısıtma elemanının tespit edilmesi;
 • termostat;
 • Özel meme.

Lehim yapısı normal demir benzerdir. Tek fark, cihaz ve Formun amacı bulunmaktadır. havya yanı sıra demir, ana parçaları - güçlü bir ısıtma elemanı ve bir termostat. İçinde ısıtıcı eleman yassı durumda gömülü ve turda olan. Bu vücut şekli çalışma ağızlara tasarımlar çeşitli bağlar belirler.

oldukça basit lehimleme işlemi araçları İlkesi: bir elektrikli ısıtma elemanı bağlı memesi ısıtır istenen sıcaklığa levhasını ısıtır. Daha sonra boru hermetik bağlantısı için gerekli olan bir viskoziteye polipropilen yumuşatılmış. bir termoregülatöre tarafından desteklenen uygun meme sıcaklığı (yaklaşık + 260 ° C). O gerekenden daha büyük olmayan polipropilen eritmek için kaynak işlemini kontrol eder. Pozitif çalışma meme eklem altında ısıtma, aşırı ısınmış olacak sonra polipropilen "akış" ve boru çapı azaltılabilir veya hasar görür büyük ölçüde aynıdır.

Sıcaklık denetleyicisi - lehim aleti ana öğesi. Montaj sırasında önemli çalışma meme ısıtma sıcaklığı, kontrol

Boru yeterince ısıtılır, bu kesinlikle bağlantının bütünlüğü etkileyecektir. Buna ek olarak, termostat metalik takım başlığının erimesini önleyerek, ısıtma elemanını korur. Düşük model lehimleme bir sıcaklık denetleyicisi ile donatılmış olup kalitesi, yani eriyik ya da yetersiz bir ısıtma sıcaklığı alabilir boru lehimleme işlemi. Sonuç olarak, kaliteli sihirbazı uğrar.

lehim memelerindeki ayrı bir rolü kaldırılmıştır. Onların kalitesi Lehimleme eklem elde güvenilirlik belirler. Farklı kaplama memeleri ile üretilir. havya seçerken yapışmaz tabakanın kalınlığına dikkat etmek önemlidir. Dikkat dayanıklı meme Teflon kaplı ve polipropilen borularının uçlarının olarak düzgün bir ısıtma farklıdır, Teflon (daha güçlü bir düzenleme), metalize.

Bir cihazı seçerken aramaya ana özellikleri nelerdir? Bunların bazıları.

Bu önemli bir teknik kalite göstergesi alettir. Bu nedenle, bağlanan polipropilen tüpler ve havya ısıtma süresi, maksimum çapı tanımlar ve montaj hızı (özellikle değerli olduğu bir sürü iş). Ama yanlışlıkla iyi lehim boruları Polipropilen yüksek güç tüketimine sahip biri olduğunu varsayalım. Birçok alıcı sadece o did - 1.5-2 kW ünite kapasitesinin satın fakat cihazın seçimi bu yaklaşım yanlıştır.

lehim cihazının daha fazla kapasite, daha büyük boru çapı. Ayrıca, sonuç olarak ısıtma aracının zamanında hızını bağlıdır

borunun 10 milimetre olarak çapını çarpın ve watt cihazın minimum güç değeri elde: Güç lehim aşağıdaki kuralı seçmek için tavsiye edilir. Örneğin, çapı boruları 50 mm lehimleme en az 500 Watt bir birim kapasitesini üretebilir. boru ve bağlantı parçaları 16-63 mm çapa sahip onun dairesinde, içinde tamir için yeterli güç 700 watt olacak. 100 mm'den daha büyük çapa sahip tüpler lehimleme için profesyonel güçlü cihaz (1.5-2.0 kW) gerekir.

En etkili ona birkaç ipucu eşzamanlı yüklemesiyle bir havya kullanmaktır. Onlar kendi kullanım alanını genişletmek, aracın işlevselliğini artırmak. Meme cihazı ile büyük bir kısmı için satılan ve standart çaplar polipropilen boruları bağlamak için tasarlanmıştır. Boru çapı, sırasıyla 0.75 ve 1.25 inç - Bu durumda, 20 th meme, bir metal boru, 0.5 inç çapında, 25, 40 ve-inci memeleri karşılık gelir. Bu büyük boyutlardaki boruların montaj gerekli ise, bağlanma Lehimleme daha kazanır. Ancak, elle lehimleme ile plastik bir boruya bağlı olabilir çap olarak 63 mm (2 inç bir çapa sahip bir çelik boru tekabül eder) değil, hatırlanmalıdır.

Kaplama memeleri tipi büyük ölçüde lehim polipropilen tüpler kalitesine bağlıdır. En iyi kalite göstergeleri geleneksel bir Teflon göstermek edilmiş ve metal

Memeyi seçimi, daha az üretkenlik aracı, küçük kullanılan meme çapı olmalıdır dikkate almak gereklidir. Akılda kullanıcının ihtiyaçlarına tutmak için de önemlidir. Uzmanlar, 10 ve 110 mm boru çalıştık. 16 mm (0.5 inç), 24 mm (1 inç) ve 32 mm (1.25 inç): Sadece 3 boyutlara sahip iç aynı ana iş. Bu büyüklük aralığı yerli boru hatları için yeterlidir - Diğer ekleri satın almak için hiçbir mantıklı.

Seçenekler - havya seçiminde önemli bir gösterge. Bir havya uçları yaygın tüm yardımcı bir araç, hem de boyutları kullanılır yanında O, bir takım satın almak tercih edildiği

Önemli bir özelliği, yapısal paketleme malzemesidir. daha önce de belirtildiği gibi memeler iyi Teflon kaplama ile, iyi bir ısı iletkenliğine sahip malzemelerden yapılır ve. Yalnızca kaliteli ürünler satın almalı böylece Tamirci, sadece 2-3 ekleri gerekli.

Seçenek # 3 - üretici ve marka

Polipropilen boru için (genellikle demir olarak anılacaktır) bir havya seçerken onun fiyatını ve kalitesini yükseltir, çünkü kökeni ürünlerin ülkeyi anlamaya ihtiyacımız var. İşte tüketicilerin değerlendirmeleri tarafından derlenen resmi olmayan bir değerlendirme aracı farklı üreten ülkeler şöyledir:

en sağlam ve dayanıklı araçlar Almanya'ya yapar. Alman lehim - hatasız Yardımcısı, uzun yıllar sürecek. Çek cihazlar nedeniyle iyi işlevsellik ve mükemmel kalitesi profesyoneller arasında yüksek talep vardır. Tabii ki, Avrupa modelinin fiyatı herkes işin geniş hacimli üretebilir yüksek kalitede lehim kullanarak, diğer taraftan, göze, ancak.

Çek Rus ve Türk modeller performansta biraz daha düşük, ama aynı zamanda çok daha ucuz. Yerli kullanım için bu oldukça kabul edilebilir olarak kabul edilir.

Bizim piyasada en yaygın Çin'de araçlardır. Bunlar ucuz, ama kalitesi düşüktür. Eğer kullanma koşullarına uyulduğunda rağmen, bazen daha uzun garanti süresi çalışmak, ve vb. Bu seçenek, bir havya sadece senede 1-2 kez kullananlar için idealdir.

polipropilen borular pirinç (boru ve bağlantı) aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

 1. merkezi eksene dik olarak tüp budama. lehim kalitesi kavisli uç hiçbiri olacak zaman unutmayın.
 2. (Kesme yongaları ve çapaklar yerleri temizleme) boru ucunun oluk açmak.
 3. bir havya hazırlanması çalışması - bir memenin yükleme ve araç bağlayan bir topraklanmış çıkışa uzanmaktadır. Lehimleme makine gövdesi üzerine düğmeye basarak açılır. kırmızı ışık yanar. Kırmızı ışık söndüğünde - istenilen ısıtma sıcaklığı ulaşıldığını anlamına gelecektir.
 4. parçaların Isınıyor. uydurma, ısıtılmış 5-6 saniye - memenin bir tarafında borunun diğer sokulur. boru hattı elemanları hızla memeden çıkarılır ve bağlantı olmalıdır, eritilir. Polipropilen bir dakika bağlantısı hazır, çok hızlı bir şekilde soğur. eklem soğuyana kadar, dönme hareketini, hiçbir şey için aksi takdirde tüm çalışmayı kullanma yasaktır.

Bundan neredeyse hemen sonra polipropilen tüplere lehimleme sonrasında başka amaçlar için de kullanılabilir. Iş parçaları yatay olarak düzenlenmiştir eğer kaynak, daha verimli gerçekleşecek unutulmamalıdır. Bu durumda, bir kişinin işi gerçekleştirebilir. Eğer dikey lehim yapmak gerekirse, sorunsuz boru ve uydurma yapacak bir yardımcıya ihtiyacı var.

Lehim işlemi polipropilen borular biraz zaman alır - sadece bir dakika. Önemli olan kaliteli hermetik mühür elde etmek kaynak kurallarına uymak zorunda olduğunu

Daha fazla ayrıntı için videoda teknoloji çalışmalarına bakınız:

onlardan çünkü polipropilen borular için bir lehim aleti, dikkate her ayrıntıyı alınmalıdır seçerken genellikle boru tesisatının kalitesine bağlıdır. Lehimleme, güvenilir, kullanımı kolay olması gerekli tüm ekleri sahip olmalıdır. Bu lehim makinesi ile uyum kurallarının kullanımı ile yapılmalıdır ve yaralanma ve kalitesiz bağlantıları önlemeye yardımcı olacaktır da unutmayın.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); İyi günler. Kararsız çalışan Otomatik kazan AOGV 11.

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); Merhaba Bu yıl ülkeye taşındı.

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); Merhaba Birkaç gün önce ben birkaç hasarlı çatı keşfetti.

iletişim oluşturma hakkında İnternet ansiklopedisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 38 = 43