PVC boru ve su tertibatları

Eğer su için satın için gerekenler plastik boruların bağlantı parçaları çeşitleri, ya da

İlk bakışta, PVC boru tertibatı kadar zor değil - Kendinizi boru ve bunları bağlamak için bağlantı parçaları, "tasarımcı" toplamak için önemlidir. Bu bir yanılgıdır ve gereksiz harcamaları, tahrişe ve diğer sorunlar neden olur. Aslında, bileşenler, boru ve bağlantı parçaları doğru sözde "bağlantıları" nın doğru seçim hesabı birçok faktör dikkate almalıdır.

Nasıl plastik borunun montajı için nelerin gerekli olduğunu belirlemek için?

numarası ve gerekli bağlantı parçaları türlerini belirlemek için kapsam uyum ve arazi bağlanma gelecekteki boru hattının kesin planını çizmek için en iyisidir. boru hattının yönünü değiştirmek gerekecektir, çünkü bunların bazı engellerin olup conta yerine, yani, o planı uygulamak gereklidir.

son halini almış modelde de görülebilecektir boru bağlantısı kesişimleri ve baypas borusu dallanma kör uçları sayısını belirlemek için kolay olacaktır. Bu durumların her biri için daha sonra açıklayacağız olan özel bağlantı parçaları, ayrıntılardır. Eh, eğer hemen piyasadaki standart PVC boru uzunlukları temelinde segmentler halinde gelecekteki boru hattını paylaşan planlıyoruz.

Yani doğrudan bağlantı gerektiren görünür alanlar olmak. 3.5 metre - Örneğin, boru uzunluğu 3 metre, Şema düz bir kısmıdır. Kendisine ek bir bölümün bağlanması, boru artırmak için gerekli olduğu açıktır. bağlama - Bağlantı basit tür kullanarak bu tür bileşikler için. Özel Not o boru hattının çapını değiştirmek için gerekli olan yerlerdir. Farklı çaplarda borular bağlamak için özel bağlantı parçaları bulunmaktadır.

 • kanalizasyon için seçim ve plastik boruların montajı bu malzemenin adanmış.
 • ısıtma evler için plastik boruların kullanımı ile ilgili burada anlatılıyor.
 • Ve bu bağlantı ısıtma için bakır boruların üzerine bilgidir.

Ayrıca yapı parçaları malzeme ve (lehimleme, iç dişe ve dış iplik) birleştirme yönteminde farklıdır.

Plastik borular için yapı parçaları tipleri

plastik boruların birleştirilmesi için Açı

Açı veya diz - parçaları en yaygın türlerinden biri. uygulandığı ile hat döner. açıları her boyutta PVC borunun montajı için gerekli olan - apartmanlarda su kaynağına apartmanda su banyosundan.

montaj kolaylığı için, farklı dirsek boru eklem açıları mevcuttur, - 30, 45 veya 90 derece, zorluk olmadan herhangi bir karmaşıklık derece dönmesini mümkün kılar bağlama.

Plastik boru iplik yoksun ve lehimle boru bağlantı için Diz. Dişli dirsek metal borular için kullanılır.

1

bujileri çıkmaz kısıtlayarak boru hatlarının uçlarına monte edilmiştir. Gerekirse, fiş başka bir tür bağlanabilmektedir bu (üç boru birleştirme çapraz bağlantı düğümü) örümcek T açmak için yardımcı olabilir örneğin, uydurma, böyle bir ihtiyaç varsa.

boşluğu artığı veya toz boru düşme riski varsa Fiş hattının döşenmesi değil, aynı zamanda boru taşıma sırasında koruma olarak da kullanılmaktadır.

Çapraz - çeşitli su sistemleri veya daha büyük bir sistemin parçalarını bağlamak için uydurma. Her parmak bitişik iki akraba doğru açıyla geçer. Bu durumda, çapraz bağlantı hatları birleştiren diktir. Bileşik sistemleri ve sistemin parçaları genellikle gerekliliği farklı çaplarda ya da farklı malzemelerden boruları birleştirmek ile bağlanır. Bu bağlamda, lehim veya dişli modifikasyonlar eş zamanlı olarak, farklı çaplardaki borular arasında fonksiyonları adaptör yapan bulunmamakta üretilen haç bileşiklerdir.

yerler manifolduna monte T borular, montaj için kolaylık olan merkezi dokunun 90, 45 veya 30 derecelik bir açıdadır tee seçilebilir. tali bileşiklerinin herhangi biri için kullanılabilir yanı sıra olduğundan model adaptörler mevcuttur.

Konturlar - Sakin birkaç kabilelerin kullanımı veya bağlantı parçaları başka bir set vermeden otoyol bariyeri mevcut yolunda almak çevrede yapan montaj özel bir tür. Konturlar iki boru hatları bağlantılı değildir geçmek zorunda yerlerde kullanılır.

kendi ısıl genleşme gerekli boru rijit bağlantı için tasarlanmış olarak Çoğu zaman, destek büyük otoyol yüklenmesi sıcak su kullanılır. Uygulama zorunluydu desteklemek için normal banyo daire içinde boru hattının küçük bir bölümünün genişlemesi derecesi o kadar büyük değil. sıcak su kazanının uzaktan yerleştirilmesi için ev veya yazlık sıcak su kurarken bir yaşam destek olarak yararlı olabilir.

Kavrama - hatta normal lehim o ya da başka nedenlerle kullanılamaz durumlarda kaydedebilirsiniz boru birleştirme yöntemi. Bu durumda, kavramalar dört tip özelliklerin ile ayırt edilir:

 • aynı malzemeden bileşikleri için benzer çaplı borular. Bu bağlantılar bir yiv, lehimle borularına bağlıdır.
 • Farklı malzemelerden boruları bağlamak için. Bu bağlantı elemanları bileşiklerin farklı varyasyonları olabilir, özellikle, en yaygın türlerinden biri, bir plastik boru bağlantı için tasarlanmış ve pirinç ile buraya sabitlenir bir tarafı olan bir kavrama, ve ikinci bir iplik ve bir vida ile bir metal boruya bağlanır. kanalizasyon sistemleri ancak, buruşturulmuş esnek borular plastik boruların birleştirilmesi için tasarlanmış var olan farklı bir düzeltmeye boruyu birbirine bağlamak için kavrama arasında, en sık olarak kullanılmaktadır.
 • Farklı çaplarda borular bağlantı bağlanması birleşme. bir yandan iplik üzerinde olan başka bir boru tipi bir plastik boru bağlantı için iki-yönlü lehimleme ile bağlantısı ve modifikasyonu için eden plastik boruların birleştirilmesi için varyantları gibi kaplinler arasında bulunmaktadır.
 • hermetik mühürleme için. Bu tür birleştirme herhangi bir yük hareket edebilir boru bağlantıları, sabit eklem takılabilir - burada önemli bağlantılar sızdırmazlık ve yüksek güvenilirlik. Bu tür kavramalar, özel somunlarla her iki taraftan sıkıştırılmış takılması bu özel silikon halkalar vardır.

"Amerikan tesisat veya sorunlu ortak kanalı kısmına geçişi bağlamak için kullanılır evrensel katlanabilir ve sıkı bağlantısı, aradı. Genellikle hızlı onarım veya değiştirme için kaldırmak istediğiniz bölümünü ve sıhhi cihazlar kesti sağlayan "Amerikan" set vana önce.

Plastik boru hattı montajı Ulaşım, biz vanaların montajı ihtiyacını unutmamak gerekir. Özellikle, herhangi bir sistem ya da bunun bir kısmı tamiri veya servisi için boru hattının bir kısmının kesilmesi, su kapatma olabilir böylece kapatma vanasını ayarlamak için önemlidir.

parçaları gibi valflar montaj için karşılık gelen şartlara bileşiklerin farklı tipleri ( "pirinç-lehimleme" ya da "yumuşak lehim-thread") sahip olabilir. Boru hattı montaj kolaylığı için, çeşitli çaplarda boru parçalarının, belirtilen düz, ve açı vanalar, havalandırılmış adaptörleri üretilmektedir. dikkate vanaların fonksiyonel amacını almaya vanaları seçerken önemlidir. Bu nedenle, var sıcak ve soğuk su için gaz besleme hatları üzerinde monte etmek için tasarlanmıştır, PVC boruları için vanalar, ısıtma boruları, ve yüksek sıcaklıklarda farklı kaynakları sızdırmazlık ve dirence sahiptir, çünkü bunlar birbirinin yerine kullanılamaz.

PVC parçaları çeşitleri Bakış

Plastik borular bugün tesisat iletişim alanında ağırlıklı olduğu görülmektedir. Bu makalede ele alınacak dayanıklılık, bağlantı parçaları ile düşük maliyet ve montaj kolaylığı, - polimerik malzemelerin borular neredeyse tamamen operasyonel avantajları çok sayıdaki çelik ilgili analogların dışarı itilir.

Sen burada ne plastik borular için bağlantı parçaları öğrenecektir ve onlar kendi aralarında nasıl farklılık gösterir. Plastik parçaları lehim ve yapıştırma altında kabul edilir ve kendi elleriyle kurulumu ile ilgili talimatlar verilmektedir edilecektir.

kapsam ve işlevsellik

PVC bağlantı parçaları - iletişim için sıhhi tesisat montaj kullanılır parçaları:

 • birlikte, tek tek bölümlerin tesisat bağlantıları;
 • Farklı çaplarda borular arasındaki geçiş;
 • Primer devre su borusunun düzenlemesi dokunun;
 • döner bölüm montajı.

PVC (polivinil klorür) yapılan bağlantı elemanları kullanılarak su sistemlerinde izin verilir, 60 derecenin üzerinde değil, soğutucu sıcaklığı (buradaki şart, en fazla 2 dakikalık bir süre boyunca 100 0 dolaşan ortamın sıcaklık izin artış olduğu en az 30 l / dk arasında su kemeri verimlilik) . PVC'nin üst sıcaklık deforme edilmesi başladığı 120 derece, çünkü bu malzemenin sıcak su ürünleri için boru hatları olarak, geçerli değildir.

Plastik parçaları iç ve dış boru hatlarını monte etmek kullanılabilir. PVC (polivinil klorür plastikleştirilmemiş) - döşeme harici iletişim özel plastik değiştirmesi mamul şekilli yapılar kullanıldığında.

plastikleştirilmemiş PVC parçaları bir ayırt edici özelliği, mekanik mukavemeti artar ve sonuç olarak, basınçlı su sistemlerinde kullanımını sağlar taşınan orta, yüksek basınca dayanıklı yeteneği.

Sınıflandırma, polimerik bağlama elemanları, aşağıdaki parametreler ile gerçekleştirilmiştir:

imalat plastik bağlantı parçaları teknolojisine bağlı olabilir döküm veya segmental. Erimiş polivinil önceden tespit edilmiş bir konfigürasyon oluşturacak döküm tarafından üretilen alaşım monolitik yapı, bunlar, herhangi bir düğüm noktaları vardır. Bölüm parçaları birlikte endüstriyel koşullarda lehimlenmiş PVC boru ile aynı uzunlukta, yapılır - tasarım ürünün mekanik gücü biraz daha düşük olduğu göz önünde bulundurulduğunda, yerleri vardır. Ev su sağlaması için ürünler Parçalara edilebilirken PVC-U yapılan tüm bağlantı parçaları, dökme.

Şema kullanımı PVC parçaları

formuna göre plastik parçaları aşağıdaki türü vardır:

 1. Kavrama - kendi aralarında iki paralel kısım su kemeri bağlar, makale uzunluğu 5-33 cm arasında değişmektedir.
 2. Adaptör (redüksiyon) - boru farklı çaplara bağlamak için tasarlanmıştır, birleşme. Metal veya demir ile plastik borular bağlamak için kullanılan kavramalar mevcuttur.
 3. Tee - 90, 65 ve 45 derecelik açılarla altında üretilen, ana su borusundan dal hatları monte edilmesi için tasarlanmış;
 4. Geçişleri olan iki düzlem (birbirine borulara dik iki atar) ya da mono-düzlemsel olabilmektedir (paralel dalı gerçekleştirir). meme düzeneği açıları - 45 ve 90 0.
 5. Geri Çekme - Gerekli sıhhi tesisat montaj Pivot bölümler halinde kullanılan, 90, 40 ve 30 0 bir dönüş yapmak için izin verir.

tesisatın arada PVC borulara yönelik tüm bağlantı elemanları yapıştırıcılar ve lehim parçaları ayrılır. Yapışkan bağlantı parçaları - kurulum kolaylığı açısından tercih seçimdir. Böyle bir bağlantı özel ekipman gerektirmez için onunla ve deneyim (havya, lehim için tasarım gerektiren).

Bununla birlikte, ortak bir bağlantı parçaları güvenilirlik ve dayanıklılık açısından lehim yarar - birbirlerine temas yüzeylerine bağlanması ve ne zaman difüzyon meydana gelir, mekanik gerilme ve yüksek basınç tasarımı oluşturmasını monolitik dirençli sertleştirme sonrası. Bu yöntem, PVC-U dış basınç besleme sistemlerinin kurulumu gerçekleştirilir.

Yapıştırma PVC boru ve bağlantı parçaları (video)

Yapıştırma, aynı zamanda soğuk kimyasal birleştirme adlandırılır. Bu yöntemi uygulamak için, özel bir yapıştırıcı gerekir, bunun içinde polimer moleküllerinin bir çözücü ve ayrışma meydana gelmiş bir emülsiyondur. katılaşma eklemi, bağlantı boru ve bağlantı parçaları, benzer özelliklere sahip yapıştırılmış sonra soğuk su boru kaynak kalıcı bir bağlantı sağlar.

çalışmaları için tavsiye edilir tutkal "tangoAynı şirketten "Alman şirketi Henkel üretimi ve yağ sökücü. Tutkal, 120, 250 ve 500 gram arasında hazne hacmi gerçekleştirilmektedir. 125 gram borunun fiyat 200 ruble.

aşağıdaki gibi eserlerin teknolojidir:

 1. boru, özel bir silindir kesici cihaz vasıtası ile kendi eksenine dik olarak düşer. Bir küçük dişli demir testeresi veya taşlama kullanabilirsiniz, ancak bu bağlantının güvenilirliği doğrudan bağlı olduğu için, kesim düzgünlüğü izlemelidir.
 2. bir ucunda oluşturulan kırmacıları pah ile 15 derecelik bir açı karşı karşıyadır. Bu temas yüzeylerinden kazıma tutkal göz ardı riskini artırır gerekli bir basamaktır.
 3. Bağlantı gövdesinin rulet ölçülen derinliği ile, söz konusu yöntem uyarınca işareti boru giriş sınırına uygulanmıştır.

bağlama için boyut yüzey işleme

Daha sonra, tutkal bağlı birim kurudu bırakmak gerekir. Kurutma süresi, oda sıcaklığında doğrudan bağlıdır: 5-10 dak - daha az, 10 0 arasındaki bir sıcaklıkta - daha yüksek 10 0, 15-20 dakika ise.

bağlama borusunun hatalar

Lehimleme PVC boru ve bağlantı parçaları özel bir havyaya gerekecektir. Sen Bağlı ürünlerin çapının büyüklüğüne göre memeden gelen aracı seçmek gerekir. Bunlar ayrı olarak satın alınabilir, gerekirse ev işletimi için tüm havyalar, boru çapları için ipuçları 16-43 mm dahil ettik.

Spike PVC boru ve ek parçaları

 1. Lehim düz bir yüzey üzerinde yüklenir ve arzu edilen büyüklükte delikleri ile donatılmıştır. Cihaz elektriğe bağlı ve 280 derece sıcaklık ısınma. Isıtma süresi 10-15 dakika ortalama cihazın gücüne bağlıdır. Soğuk iş tutarak, oda sıcaklığında lehim PVC boruları gerekir gerçekleştirin izin verilmez.
 2. Silindir kesici tüpü kesin bir dik açı ile istenen uzunlukta bölümler halinde kesilir. boru bağlantı ve işlenmiş yağ maddenin iç duvar ve uç kısmı 2-3 dakika süresince kurutulmaktadır.
 3. Bağlama elemanlar önceden belirlenmiş bir süre boyunca muhafaza edilir ısıtılmış havya uçları üzerine yerleştirilir. Isıtma süresi, ürünün çapı ve duvar kalınlığına, belirli ayrıntıları tabloda verilmiştir.

kaynak plastik boru Zaman

Eşyalar lehim yüklerken en yaygın hatalar yerleştirme sırasında kaynak bozulmasına neden olur kir ve parçaların yanlış konumlandırma ihmal temizleyen yüzeyler bağlanıyor.

sadece kür sonra erimiş plastik olabilir boşluğun yerinde oluşan nodüller kaldırmak edin. hemen uydurma içine tüpün yerleştirilmesi sonrasında bu sayede, eklem deforme riski vardır. Katı istenilen ısıtma süresi sağlamak için de gereklidir. Boru, malzemenin artan yumuşaklığına ısınmış ise su çapını azaltmak ve bant genişliği indirgeme iç akışını görüntülenir.

Uygulama özellikler ve kuruluma: Su için PVC borular

Herhangi bir su tedarik sistemi oluştururken onun dayanıklılık, ekonomi ve dayanıklılık özel bir rol oynar çünkü Son yıllarda, su temini için PVC boru giderek kullanılmaktadır. Bu nitelikler farklı PVC boru olmasıdır. Herhangi bir su kaynağının amacı teknik sulama için su, aynı zamanda içme sadece teslimat. Sonuç olarak, boru içinden geçen su, taze ve temiz kalması gerekir, yüzden imalat doğru boru malzemesini seçmek önemlidir.

PVC borular yaygın çeşitli su sistemlerinin montajı için kullanılır

sıhhi tesisat için Özellikler PVC borular

PVC boruları (PVC) uygulama ve teknik veri analoglarının diğer düzenlemelerde önemli ölçüde üstün olan bir polimer yapısı olan. Polimerin karmaşık yapısı önemli ölçüde darbe mukavemeti ve donma direnci artırmak için, örneğin, boru kalitesini arttırmıştır. boru üretimi toksik maddeler kullanmaz olarak, herhangi bir özel bir kokusu vardır, bu nedenle, içme suyu ve plastik boru tatil su kemeri oluşturmak için idealdir.

Plastik borular toksik olmayan ve çevreye zarar

PVC boru temel özellikleri

Modern gerçekler yapı malzemeleri alanında yeni çözümler ve yaklaşımlar gerektirir. Çevresel sorunlar daha fazla insan bir banliyö alanı geliştirmek zorluyor. Tatil köyleri gözleri kolay büyür. Yapım veya mobil ev satın kararı kolayca çözüldü eğer, bir sonraki soru hayati su kaynağı haline gelir. O içme suyu teslim ihtiyacı gibi ve düzenli sulama için akılda tutulmalıdır.

Su sağlama, çeşitleri ve montaj yöntemleri için HDPE boru. kullanıldıkları bunu, nedir, çeşitleri nelerdir. Avantajları ve polietilen boru ve bağlantı yöntemlerin dezavantajları.

boru için malzeme seçimi, (demir, plastik, polietilen) geniş kapsamlıdır. Ve PVC boru onun eşsiz teknik özellikleri için öne çıkan tüm bu çeşitli arasında. aşağıdaki gibi boruların bu tür temel özellikleri şunlardır:

 • düşük maliyet;
 • Uzun kullanım ömrü;
 • su akımları ve ultraviyole ışınları ile zarar görmeye hassas değildir;
 • Çeşitli alkali ve asitlere korkusu;

PVC borular yüklemek kolaydır ve uzun hizmet ömrüne sahip

 • Montaj ortak musluk yapıların kolaylığı;
 • Su içinde donar değilse tahrip;
 • (Toprağa döşeme), küçük deprem korkmaz.

PVC boru seçerken, onların gücü ve güvenilirliğinden emin olabilir. Bu yüksek kaliteli boru hattı yıllardır size hizmet verecektir.

Sınıflandırma ve PVC boru boyutları

PVC boruların aşağıdaki sınıflandırma yoktur:

 • basıncı;
 • serbest;
 • seyreltilmiş ortamın damıtma için hizmet.

Bazen boruların uçları birbirleri ile sıkı bir bağlantı için soket yüklenir. sıhhi tesisat için Montaj ev veya yazlık plastik borular, böyle eleman özel bir yapıştırıcı kullanırken tüm bileşenlerini montaj yapılır.

PVC boru 12 ile 630 mm arasında olan bir çapa serbest

boru boyutu değişir:

 1. Süre: 1, 2, 3 ve 6 m.
 2. Su için Bölüm çaplı plastik boru 12 630 mm arasında değişir.
 3. duvar kalınlığı.

6, 10 ve 16 atmosfer: PVC boru çalışması üç basınç okumaları meydana gelir.

Önemli! PVC boru, 60 ° C'ye kadar sıcaklıklara kadar dayanabilir, ancak 45 ° C, sırasıyla, uzmanlar, yüksek işareti kısıtlamak tavsiye

Avantajları ve plastik boru dezavantajları

Başka yapı malzemesi gibi, PVC boru kullanımı, artıları ve eksileri vardır.

Plastik borular kadar sıcaklık 60 derece dayanabilir

Aşağıdaki yönleriyle avantajlar:

 • patlayıcı değildir;
 • Düşük toksisite;
 • Çeşitli kimyasal etkilere karşı yüksek direnç;
 • hafif;
 • mükemmel bant genişliği;
 • çevre güvenliği;
 • Hiçbir korozif kişiler;
 • yanıcı olmayan;
 • Uzun ömürlü (55 yaş üstü);
 • Su çekici iyi toleransı;
 • Kolay kurulum;
 • büyük bir ısı iletkenliği.

sıhhi tesisat montaj düşük kaliteli malzeme kullanımı sızıntıya neden olabilir

Ancak, hatta tüm bir çok avantajı ile, aynı zamanda gibi bazı dezavantajları vardır:

 • ısı korkusu;
 • Düşük sıcaklık durumuna dikkatli ısınma ihtiyacı;
 • Geri dönüşüm zorluğu.

su temini için bir çap plastik borulara ikamet bölgesinden, her açıdan dikkate almalıdır su sisteminin yapımı için PVC boru seçerken.

Yaz ülke su polipropilen boru

Bir banliyö bölgesinde herhangi sahibi düzenli sulama olmadan iyi bir hasat için beklemek gerekli olmadığını bilir. düzenleme banliyö alanı DC besleme sorunu her yaz ikamet ilk kişilerden biri karar nedeni budur.

Geçici yaz için su borusu zemin yüzeyinde döşenebilir

komşu sütun veya haznenin kova su getiren fiziksel olarak çok zahmetli ve zordur, en etkin bir çözüm polipropilen su boruları ülkede gelişmedir. Tabii ki, onun kurulum yeterli mali maliyet ve küçük fiziksel becerilerini gerekecektir. Ama sonuç olarak sistemli bahçesini sulama mümkün olacak.

Faydalı İpucu! Eğer su boru bırakmaya başlamadan önce, dikkate meyve ağaçları, çilek çalılar ve sebzelerin satırların yerini alarak bir ön düzeni çizmek emin olun.

kaplin ile bileşik plastik borular

Bölgenizde bir kuyu veya deliğe sahip ise, o zaman içmeye kendileri ve temiz su temin edebilecektir. ülke su kaynaklarının iki tipi vardır:

 1. Katlanır. Borular yüzeyde koydu ve sezon suyun sonunda kolayca bileşenine sökülüp ertesi yıl temizlemek edilebileceği şekilde bağlanır. avantajı, düşük bakım, herhangi bir su kaynağı ve anlık sızıntı tespit bağlantıdır. dezavantajı kışın yapının yıllık sökülmesi olduğunu.
 2. Kalıcı. su borusu bu tür oluşturmak için, boru toprakla kaplı üstüne kazılmış bir siperde serilir. Yararları bile soğuk mevsimlerde, bu su temin sistemi kullanma olanağı bulunmaktadır. yer altında boruları bulma hırsızlardan onların güvenliğini garanti eder. dezavantajları bulma ve sızıntıları ortadan kaldırarak daha emek yoğun bir seçenektir.

katlanabilir banliyö su borusu 1 montaj Şema - Konum 2, dişli - Boru 10 bir miktar - Adaptör - 4 - bağlama geçiş, 5 - T 90 derece, 6 - geçiş, 7 bağlanması - musluk 8 - adaptör 9 dişli, 3 bağlanması - O-halkası, 11 ve 12 - boyundurukları 13 - sulama ağzı 14-25 mm boru

Düzgün gider tahmini yapmak üzere, önceden görüşlerini belirlemek amacıyla, yaz su bina başlamadan önce.

PVC banliyö sıhhi tesisat boruları Conta

doğa, temiz hava, huzur ve bakımlı yerel zevk edememek, bir kır evinde rahat yaşamak için, sucul yaşam destek sistemlerinin koşulları hakkında dikkat çekmek gerekir. Sonuç olarak, su performansı ve işlevselliği hava koşulları (kar, dolu, yağmur, ısı) bağlı değildir, böyle bir yol donatmak gerekir. Düzgün seçilen malzeme ve ustaca boru hattı döşeme - uzun ömürlü ve güvenilir bir su sistemi için bir anahtardır.

çelik boru, merkezi su içinde su kemeri yıl için Örnek bağlantı PVC boru

Sen proje ile başlamalıdır. Gerek profesyonel mühendisi olmak ve doğru bir hat evin kağıt konumu, bir yaz mutfak, bahçe çiçeği, bahçe doğru yeterince yansıtmak çizmek için. Yani, burada o tip yerler olduğunu ve düzenli bir su kaynağı olmalıdır. Borunun bir kısmı budama ve bağlantıda harcanacak çünkü Bundan sonra, ölçüm alabilmek ve biraz daha iyi Nebevî uzunluğu olabilir.

dikkatle, su kemerinin genel görünümünü çizin parçaları gerekli sayıda bilmek amacıyla boruların Tüm dönüşlere sayar. Sipariş iyi borular, bağlantı parçaları için bir kez yapılır ve kaplinler aynı partinin bulunmaktadır.

yeraltı su sistemi döşeme önce, soru hep doğar: ne kadar derin boru gömmek? bahçe araziler sahipleri önümüzdeki don unutmayın ve suyun bazı borularda kalacaktır. teknik verilere göre, yer altı boru hatlarının her sokak döşenmesi için minimum seviye 1.6 m'dir.

boru toprak altına yerleştirme ile Örnek düzeneği banliyö su borusu

Bu parametre, yer dondurma çeşitli ölçümler esas alınarak hesaplanmıştır. Nedenle riske ve söz konusu derinlikte bir hendek kazmak daha iyi değil. Bu, tüm hava koşullarında boru hattı operasyonu sağlar. Bunu derinliğinde hendek yapmak mümkün değilse, yerel bir inşaat şirketinden yardım almak en iyisidir. santimetre seviyesine Uzmanlar bölgenizdeki dondurma arazi çağrılır. Doğal olarak, bu hizmet için ödemek gerekir.

Önemli! asla donar 1.6 m derinlikte toprak bu seviyede sıcaklık her zaman pozitiftir.

Doğal koşullar böylesine derin çukurun (taş kaya, kil) için izin vermezseniz, o zaman bir ön izolasyonlu borular yapmak gerekir. Ama aynı zamanda o PVC boru ve çok derin telkin edilmemelidir. basıncı çok büyük olabilir ve su durmazsa beri çatlar ve sızıntı olacaktır.

Su boruları toprak dondurma ya da daha fazla ısı yalıtımı seviyesinin altına monte edilmesi

tüm banliyö su girişinin tam yerleştirme sonra, incelemek için gereklidir. Eğer zemin siper uyumadan önce bu yapılmalıdır. Küçük bir güce ilk başta su açın ve sonra yavaş yavaş basınç artar. Su kazmak ve boru içinde serbestçe geçmesine hiçbir yerde olduğu gerçeği göz kulak. eklemlerin gerginlik için özel dikkat tüm uzunluğu boyunca baypas boru al. Eğer norm herhangi bir sapma fark yoksa, siper gömmek için çekinmeyin. su boru hattı döşeme işlemi tamamlandı.

PVC boru ve su tertibatları

polivinil klorür gibi bu çerçevesini kullanma belirgin bir şekilde önemli ölçüde yazlık evler sahipleri arasında bu tür bir yapı malzemesi için, artan talep su temini için boru ve bağlantı parçaları dayanıklılık ve pratiklik artmıştır. Parçaları - PVC boruların bağlantısı için gerekli ayrıntılar var. Onlar da gibi yüksek teknik özelliklere sahiptir:

 • yüksek kimyasal direnç;
 • sızdırmazlık;
 • uzun vadeli.

bağlantı parçaları farklı türü kullanılarak çeşitli çaplardaki borular için

Önemli! PVC boru ve bağlantı parçaları, en çok Avrupa devletleri tarafından onaylanmış olduğu ekolojik anlamda o kadar güvenlidir.

Parçaları haklı en evrensel kavrama yapısı vardır. Çıktıkları kurulumda kullanılan, ana şey su temini için çaplı PVC boru göre bunları seçin. malzemenin üretimi nispeten düşük ağırlığa sahip olduğundan, bu boruların bile kolayca ikamet uzak yerlere taşınabilir.

Ek avantajlar kesinlikle kimseye gücü kurulum kolaylığı içerir. Ayrıca önemli bütçe tasarrufu dikkati çekiyor. araçlarının minimum harcama, onun arka bahçesinde kendi yüksek kaliteli su temin sistemi alacaksınız.

dişli bir adaptör ile, metal ve plastik borular bileşiği

su temini için plastik boru bağlamak nasıl

Bir su kaynağı sistemi oluşturmak için plastik boru bağlantılarının çeşitli yolları vardır.

yapıştırma. onay işlemi elemanları uyumluluk bileşiği başlamadan önce. Bunu yapmak için, uydurma içine boru eklemek - Giriş üçte iki olacaktır. boru hassas kesim bir bıçak ya da bir silindir kesici kullanımı yapılması gerekmektedir. Sonra son bölüm zımpara kağıdı veya geleneksel dosya ile kumlu. Dikkatle çapakları ve tasfiye tüpü çıkarın. Soyulmuş yüzey yağdan arındırılmış.

Tutkal bağlantı elemanlarının iç yüzeyine uygulanır. Ancak o zaman dikkatle boru bağlantı enjekte ve 1/4 tur döndürülmüş. Bu yapışkanın düzgün bir şekilde dağılmasını sağlamaktadır. Daha sonra, bileşik (yaklaşık 25-35 saniye) kuru manuel modda sabitlenir. yapışkan kalıntıları bir peçete ile çıkarılır.

Yapıştırma - plastik boru bağlamak için en kolay yolu

kutumenteşeli. boru çapı 50 mm aşarsa Bu tür bir bağlantı, kullanılır. Tüp bölümü, uygun bir düzeni yapmak, bir bağlantı için koyun. Tutkal boru ve bağlantı iç yüzeyine uygulanır ve dikkatli bir şekilde uyum etiket sabitlenmiştir.

flanşlı bağlantı. Bu yöntemde, dökme demir flanş cıvataları bağlayan bir lastik conta olarak.

çan. İlk olarak, daha sonra bir silikon bileşimi (sızdırmazlık yüzü) ile yağlanır ve tüm bağlantı yerleri, karşılık gelen işareti boru soketi içine doldurulur.

kaynak. en emin yolu monte etmek. Borular çok hassas kesilmiş olmalıdır. özel kaynak cihazları boru uçları ile arzu edilen sıcaklığa kadar ısıtıldı ve daha sonra sıkı bir şekilde bağlı olan. Bu tür bir bağlantı yöntemi genellikle kapalı boru hattı için kullanılır.

Bağlama yöntemi fazla 5 cm'lik bir çapa sahip olan bağlantı boruları için kullanılan

su borularının sabitleme yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanabilir. Ama her önce bir hazırlık aşamasını yürütmek gerekiyor. Bu boru uçları ve yağ giderme konik kırpma kalktıktan (su temini için plastik boru, her çapları aynı olduğunu kontrol edin) uzunluğuna parçaları kesme içerir.

Plastik boru bahçesinde su temin sisteminin inşaatı önemli ölçüde sahibinin yaşam koşullarını iyileştirebilir. PVC boru kullanarak, verimli su kaynaklarını istismar edecek güçlü ve dayanıklı bir su temin sistemi yaratacaktır.

Su sağlama için HDPE boru, çeşitleri ve montaj yöntemleri

kuyunun Evleri suyla temini, özellikle montaj sistemi

Boru kanalizasyon drenaj: özellikleri ve özel uygulamalar

El Atma Makinesi: tasarım özellikleri ve uygulamaları

uygulama özellikle resim için duvar kağıdı için boya ve

uygulaması duvarları ve özellikleri için Dokulu boya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21 − = 18