pVC laminat

Laminant PVC: özellikleri, avantajları ve stil özellikleri

masif ahşap kalaslarla, parke, muşamba, halı ve diğerleri: yapı market döşeme seçimi için neredeyse sınırsız olanaklar sunmaktadır. Ama bugünün geliştiricileri birçok laminat tercih vermek. ilk etapta Onun popülerlik, mükemmel estetik, ekonomik fiyatı ve montaj kolaylığı sağlamak. Belki de en popüler kadar PVC laminat gereğidir.

Temeli, mükemmel bir mukavemet özelliklerine sahip olan polivinil klorür ile temsil edilir. üretim sürecinin temelini oluşturmuştur Yenilikçi gelişmeler onun hatasız kalite, pratiklik ve dayanıklılık sağlar, gerçekten benzersiz bir malzemedir. tek üretici özelliklerine göre onaylamak, işin tarihinin bir sürü görmek başardı geliştiricilerin, Olumlu geri bildirim. Bu malzemenin biz PVC laminat zemin, kullanımına uygunluğunu değerlendirmek ve aynı zamanda tasarım özelliklerini olacaktır. Hata yapma - biz maksimum tam ve objektif inceleme sağlayacaktır.

Klasik laminat sıradan panelleri içerir. O, tabii ki, bir dizi avantajın sahip, ancak su direncinin düşük seviyesi hala kullanımı kapsamını sınırlar. belli bir çalışma süresinden sonra su ile sürekli temas, bu nedenle sadece mümkün olan bu durumda panel çıkarılmasını sağlamaktadır, malzemenin önemli bir deformasyon meydana gelir.

modern bina mağazalarında özel koruyucu kaplama tabakası ile bulundu, ancak hatta böyle bir varyant neme düzenli poz dayanabilir değildir edilebilir. PVC laminat düzenlemede, geleneksel yüksek nem direnci farklıdır. Şimdi neme uzun süre maruz kalmak korkmadığını modern ev kadını şişme ve deformasyon korkusu olmadan hemen hemen her gün yıkayabilirsiniz. Bu geleneksel kaburgalar kesinlikle yasaktır yatıyordu hangi bu alanlarda plastik laminat kullanımına izin verir.

Büyük ölçüde ayırt edici özellikleri ve çok tabakalı bir yapıya sahip bir plastik laminat malzeme özellikleri. Yapım baz PVC panel ve nedeniyle hava bölmesine mümkün iyi ısı ve ses yalıtım özellikleri elde edildi. Böyle bir zemin ek ısıtma olmadan bile en soğuk kış ısıtır.

stabilizasyon tabakasının, gerek izolona ortadan kaldırır PVC laminat için bir alt-tabaka olarak hizmet eder. Dekoratif tabaka özel bir koruyucu film, genellikle yivli kaymayı önleyici yüzeyi ile kaplıdır. Temel tabakalar ile birlikte malzeme performansını artırmak ek katmanların varlığının kabul. Böylece, örneğin, bazı üreticilerin ultraviyole radyasyonundan ekstra ses yalıtım katmanı, koruma sunar.

Tüm tabakalar gerekli dayanıklılık gibi yapı ve malzeme uyum sağlar ki, birbirine preslenmektedir.

En PVC laminat - temel gerekliliklere uygun olarak yapılır biri. Sadece bu yolla avantajlar vermek mümkün olacak. Üye tür artılar kaydetti:

1
 • Nem direnci. Plastik tabaka nem korkan değildir ve polivinil klorür, su geçirmez olarak sayesinde. Kesinlikle şişer veya nemin etkisi altında deforme, bu yüzden bile banyolar için uygundur etmez.
 • sıcaklık değişimlerine direnç. Özellikle kaplama PVC -20 ile +60 derece aşırı dayanabilir.
 • Kolay kurulum. bir kilitleme bağlantısı ile PVC laminat büyük ölçüde gerekli sıkılık ve nem direnci sağlayan, montaj işleri kolaylaştırır. Aynı kaburgalar anda mobil kalır:, zemin sökülüp istenilen yere taşınmış olabilir gerekirse.

 • dış estetik. PVC'den imal paneller klasik sürümü kadar iyi. Oldukça genellikle modern alıcılar doğal katı ahşap taklit kapsayan tercih ediyoruz.
 • emniyet. Özel kaymaz kaplama nem oranı yüksek bölgeler için özellikle değerlidir.
 • aşınma direnci. orijinal görünümünü korurken çalışma süresini garanti Atanan laminat 33-34 sınıfı.
 • Kimyasal tarafsızlık sıcak nesneler ve direnç.
 • Kolay bakım. Laminat PVC yüzeyinden herhangi bir kir, toz, kirlilik yıkayın artık zordur.

PVC laminat herhangi bir dezavantajı var mı? Bu malzeme ile çalışmak zorunda olanların gelen geri bildirimler, eksiklikler hala mevcut olduğunu söylüyorlar. Her şeyden önce, yüksek maliyetidir. klasik daha pahalı sürümünde bir kilitleme bağlantısı ile PVC laminat, bu yüzden bir dairede kendini tamir izin veya Evin tüm olamaz. malzeme için kauçuk ile herhangi tehlikeli temas - onun rengini değiştirebilir.

Eğer güneşli tarafı bakan bir oda lay planlıyorsanız, özel UV korumalı bir model arayın. Aslında orijinal rengin parlaklığını kaybedebilir zamanla öylesine kendileri tarafından PVC'den imal kaburgalar, doğrudan güneş ışığından korunmalıdır olmamasıdır.

Nasıl PVC laminat stil? Bu soru birçok kişi tarafından yükseltilir. Aslında, sadece her insanın kuvveti altında montaj işlemek için bağlantıyı kilitleyerek - bu özel beceri ve pahalı bir araç gerektirmez.

Değil evlerimizde tüm katlar sadece yapamaz istikrar katmanı olmadan sık sık, Lamine döşemesi için gereksinimlerini karşılamak. Izolon - rulo malzemeyi kullanmak mümkündür gibi. Onun şeridi dikey laminat paneller geleceği bir konuma bir yönde monte edilmesi. şeridin birleştirilmesi için sıradan bir bant yapımı arasında kullanılabilir. duvarları boyunca oda çevresinde malzemesinin deformasyonunu önlemek için, 1 cm kalınlığındaki küçük takozlar konulması gerekir.

İlk çıta odanın uzak köşesine yerleştirilmelidir. yük dengeleme için, sonraki her satır 300-500 mm'lik hafif bir kayma ile dolu olmalıdır. Satır satır üzerine Paneli yığın kilitleme mekanizması gerekir. 2-3 saat sonra, hazır muhteşem bir zemin alacak.

en azından görsel olarak, eklem gizlemek amacıyla, panel gündüz çalışmak almak gerekir bu yüzden ışık akışıyla paralel yerleştirilmelidir: Harici olarak, PVC paneller basit bir kuralı döşenmesi kendi eylemleri için, bu yüzden de klasik çok farklı değildir.

Esnek kaburgalar PVC laminat duydunuz mu? Biz plastik laminat ve muşamba esneklik gücü özelliklerinin bir melez karışımı ile tanıştırmak istiyoruz. pazar binasının süsleme malzemeleri, böyle bir canlı yenilik ana özelliklerine bakalım:

 • Önemsiz kalınlık. yiv kalınlığı, kesme normal bir yapı bıçağı kullanılabilir ki burada sadece 5-9 mm,.
 • Gerek zemin hazırlamak. Dikkatli böyle kaplama eski katta doğrudan döşenebilir tabanını aynı hizaya gerekmez. temel kurallar aynı ambalaj malzemesi kalır, ama bir substratı kullanmak artık gerekli değildir.

 • Akıllı yapışkan bant varlığı. Bu paneller arasındaki seri bağlantısı için kullanılır. Yeni lamel zaten sabit tabi 45 derecelik bir açıda olmalıdır ve daha sonra, yavaşça daldırma, düzeltmek için.
 • bir kauçuk silindir kullanılması. yığılmış malzemenin bir satır yerlerde daha yüksek güvenilirlik için gerekli olacaktır kez eklemler özel kauçuk silindiri yürüme.

Eğer sıkı talimatları izlerseniz, kısa sürede mükemmel bir şekilde düz bir yüzey elde etmek olabilir.

PVC laminat - Geleneksel laminat ve en son yeniliklerin avantajlarını emmiş modern malzeme. Evinizde bir muhteşem güvenli ve pratik döşeme arıyorsanız, sen deformasyon lamel ile anlaşma PVC panellerin üzerine özel dikkat etmek istemiyoruz. profesyonellerin yardımı olmadan, her insanın sahip olabilirler takımını işlemek için. Yenilikçi malzemeler hakkında bilgi almak şahsen en yakın donanım mağazayı ziyaret ve emin olun. Size açık ve tartışılmaz avantajlar kümesi tarafından hoş bir sürpriz olacaktır eminiz.

PVC laminat

PVC laminat yapı

Son alt-vinil tabakanın nihai yapısı sadece bir köprü görevi görür. O da şok karartma tamponun bir türüdür.

Nerede sık PVC laminat yerleştirilmiş?

 1. Suya dayanıklılık Islak ve sel alanlarının risk taşıyan onu bırakmaya izin verir.
 2. Yüksek aşınma direnci, mukavemet ve yumuşaklık sayesinde hangi tür zarar vermeden ve 1 kare başına 100 kg bir yük dayanabilecek çatlama ayırmak mümkündür. cm'dir.
 3. yetenek yürümenin neredeyse sessiz yapar emici-Ses ve ses getiren kükreme oluşturmaz zemin nesnesine düştü.
 4. Bu kaygan yüzey düşme riskini sıfıra neredeyse azaltır değildir.
 5. Dona karşı dayanıklılığı, ısıtılmamış odalarda döşeme onu tanır.
 6. alkali ve asitlere karşı direnç.
 7. sıcaklığına kadar basit. Yerden ısıtma döşeme için idealdir.
 8. Kolay kurulum ve sökme.
 9. Dayanıklılık.
 1. Bu toprağa talep ediyor. Tüm düzensizlikler yüzeyde gösterilir ve yararlı bir servis ömrü büyük ölçüde azalır.
 2. Havada Yanmaz, ancak toksik maddelerin serbest bırakılması ile eriyik edebilmektedir.
 3. küçük bir kalınlık - bir bağlayıcı döşeme ek yalıtım gerekmektedir. Bu nedenle, bu kilitler yeterince güvenilir değildir.
 4. kauçuk ile etkileşimde oynamaz lekeler oluşur.
 5. Yapay bir malzeme, bu devri daim zordur.
 6. nispeten yüksek maliyeti.

PVC laminat Popüler üreticileri

Bugün, döşeme kaplaması, bu tip üretim işletmelerinin oldukça çok sayıda olmuştur.

 • FineFloor - daha işletmelerde zemin yüzeyi kaplama için uygun kılan ciddi yük dayanabilen yüksek kvartsvinilovoe kaplaması;
 • Holtsplast - Bu üreticinin vinil lamine paneli mükemmel uygun fiyatlar ve yüksek kalite birleştirir;
 • Vinilam Belçika, yerden ısıtma üzerine döşenmesi için amaçlanan bir ürün sayıda olan bir aralığı -vlagostoyky laminat;
 • Moduleo -, nem direnci ve yangın güvenliği doğal ahşap, lamine taklit bu ayar damgası uzun süreli çalışma vardır;
 • Alp Kat - Yüksek kaliteli, pahalı, sertifikalı uluslararası döşeme;
 • Tarkett - kimin ürün yelpazesi PVC laminat tüketici pazarının çok geniş bir yelpazede karşılamak için güçlü Rus üretici, en popüler.

onurunu, montaj özellikleri: Bir PVC laminat Seçimi

Katı tahta veya parke, muşamba ve diğerleri: yapı market döşeme seçmek için sonsuz olanaklar sağlar. renkler, rahat boyutu, farklı özellikleri ve maliyet çeşitli, aynı zamanda, çünkü tesisatın sadelik: Birçok geliştirici ve bu yalnızca malzemenin büyük özellikleri, laminat tercih ederim.

Gözde bir çağdaş malzemeler yüksek mukavemet özelliklerine sahip, polivinil klorür dayanan PVC, bir laminattır. Yenilikçi tasarımı özel bir kalite PVC laminat sağlama, üretim işleminde kullanılan. ayrıca onay için bu konuda geliştiricilere Yorumlar. olası tatmin Modern tüketicinin gereksinimleri bu malzemenin Kat.

yapı malzemeleri, plastik laminat piyasasında şekil ve renk çok çeşitli sunulmuştur. PVC laminat parke mükemmel ahşap ve bambu taklit eder. Hatta uzmanlar bazen doğal ahşap ile kaplı yerden bu ayırt edemez.

Geleneksel panellerin kaplama kesinlikle birçok avantajı, yine de, bir su direnci düşük seviyede kullanımının kapsamını sınırlar vardır. Suyla temas sonunda panellerin deformasyonu sonradan değiştirilmesi neden olur.

Satılık ayrıca özel bir koruyucu kata sahip olan su itici olan yive alır. Geleneksel ile karşılaştırıldığında daha neme dirençli olan fakat daha neme uzun süre maruz kalma altında bu tür bir taban zamanla çökebilir.

PVC laminat Geleneksel öz performansı farklıdır. Kaplama Çeşidi Nem direnci yüzde yüze kadar gelir. Bu bychnye lameller genellikle imkansız lay hangi tür odalarda PVC döşeme bırakmaya izin verir.

Standart olmayan paneller çok tabakalı bir yapıya sahiptir:

 1. Üst tabaka - şeffaf gözenekli ve yivli özellikle, kaymayı önleyici olarak;
 2. dekoratif bir kat;
 3. levha ses ve kaplanmış kaplamanın ısı yalıtım özelliklerini arttırabilen, hava odaları vardır üzerinde, PVC'den imal. Oldukça sıcak ve "sıcak zemin" altında cihaz olmadan olacaktır;
 4. PVC laminat altında alt tabakanın stabilize etmeyi içerir.

temel tabakalarına ilave olarak, aynı zamanda panellerin performansını artırmak ek katmanlar, varlığını düşünülmektedir. Örneğin, bazı üreticiler levha ve UV ışığı ve diğerleri, polivinil klorür ya da koruma alt-tabaka arasında yer alan ek bir akustik tabakasını içerir.

Bütün tabakalar, yüksek basınç ve sızdırmaz ısıtıldı balmumu altında özel makineler ile ilgili "kıvrımlı".

 • kesinlikle nem geçirmez altında bir PVC laminat yer döşemesinde, PVC su geçirmez bir tabanı sayesinde. Bir banyo veya mutfak laminat PVC bugün için su geçirmez laminat parke nadir değildir. Herhangi bir deformasyon neme maruz kaldıklarında, O, HDF tahta lifi levhalar temelinde kaburgalar söylenemez, kabarmaz.
 • PVC kaplama artı eksi 20˚ 60˚ ve deforme olmayan içindeki sıcaklık değişikliklerine dayanıklı edebilmektedir.
 • bağlantıların önemli ölçüde döşeme basitleştirmek ve kauçuk conta sıkılık ve su direnci sağlarlar. Bu tasarım çok mobil hale geliyor: montajı kolaydır ve sökmeye gibi kolay olabilir.
 • vinil laminat estetik görünümü, geleneksel bir düzenlemeye aşağı değildir.
 • yüksek nem alanlar için özellikle değerli Kaymaz yüzey kalitesi.
 • aşınma direnci, yüksek düzeyde, bir kural olarak, 34-43 sınıftır. darbe mukavemeti gibi bu rakamlar, maden kuvars cips ya da kum varlığını temin eder.
 • Özellikle, kimyasal nötr ve düşük adsorpsiyon kapasitesi agresif ortamlara karşı yüksek direnç.
 • Artan ısı direnci, yani sıcak nesneler böylece hiçbir zarar onu neden olmaz katta düştü.
 • böylece banyo, mutfak ve PVC laminat kullanımı mümkün kılan su ve neme dayanıklı. N.
 • Kolay bir benzeri kaplama, bakım için onunla kolayca herhangi bir kir ve tozu yıkayın.
 • 25 yılı aşkın ömrü.

onlar tespit etmek o kadar kolay değildir rağmen, bazı eksiklikleri belirtmek gerekir.

 • Her şeyden önce, diğer döşeme malzemelerinin maliyeti çok daha yüksek olan bir kilitleme bağlantısı ile PVC laminat fiyatı.
 • Renk değişimi sırasında kauçuk ile temas halinde.
 • Zamanla doğrudan güneş ışığı altında zemin, açıklığa kavuşturulması yoktur.

aygıt, bir zemin desteği kullanılmasını içerir. Kaplama gelecek stabilize bantlar panellerin düzeneğinin dikey bir yönde uzanıp yapışkan bant ile yapıştırılır.

 • İlk sıcaklıkta kaplamanın deformasyon damla sağlamak gerekir. Bu amaçla, duvarlar 1 cm kalınlığında zemin takozlar üzerine serilir.
 • İlk lamel odanın en uzak köşesinde düzenlenmiş.
 • Aralarında 300-500 mm kayması ile yerleştirilir. Bu eşit olarak yükü dağıtmak için gereklidir.

 • kilitleme bağlantısı ile zemin elemanları yüklerken Daha işlemler tamamen bir kilitleme sistemi tıklama ile panelleri montaj teknolojisi standardı ile örtüşmektedir.

PVC paneller bir "sıcak zemin" olarak kullanılabilir.

Esnek PVC laminat

melez Bu tür laminat ve muşamba PVC yivler. Birinci taban kaplamasının montaj ve esneklik ve elementlerin kalınlığı benzer zemin döşemesi - bir saniye.

 • Bu nedenle, madde sıradan bir keskin kesme bıçağı kullanmak mümkündür, 5-9 mm'lik bir kalınlığa sahiptir.
 • Altında baz dikkatli hizalama gerektirmez - Böyle kapsama eski katta döşenebilir: ahşap, parke, seramik ve diğer. Daha önce bahsedildiği gibi, temel kurulum kuralları sert kaplamalar benzer cihazda aynıdır. Ancak, bu durumda bir yüzey için gerek yoktur.
 • Esnek kaburgalar akıllı yapışkan bant ötesine çıkıntı vardır. 45 ° 'lik bir açı ile önceden döşenmiş bir tepsinin bileşiği ve yavaş yavaş bırakma zaman, yanal olarak çıkıntı yapan akıllı bant yapıştırılır.
 • dizi koydu olması, yerler bağlantıları özel bir makara vardır slat.

Eğer kesinlikle istifleme kurallarına riayet ederse, ortaya çıkan yüzey pürüzsüz ve sorunsuz dışarı dönecek.

En popüler markalar

Biz taban kaplamasının iç piyasada tanınmış üreticilerinden bir dizi dikkat edin:

 • FineFloor. PVC Hollandalı üreticinin iyi koleksiyonlarından biri En İyi Kat Tasarım lamine. En büyük talep ahşap zemin taklit "ağacın altında" bir seçenektir. neme dayanıklı yüksek kvartsvinilovye paneli. Kaplama, kilit lameller bileşiğe montajı kolaydır.

 • Moduleo. Kale PVC Flexo Belçikalı üretici kolayca modüle ve gerçek bir tahta benziyor lamine. Uzun süreli kullanım, neme dayanıklılık ve yangın güvenliği ile karakterizedir.

 • Balterio. Bir çok uygun fiyat yüksek kalite yer kaplamalarını satın alınır bu panelleri satın alın. Yakın bir uyum latalar montaj sistemi ClickXpress know-how Balterio sağlar.

Böyle Holtsplast, Tarkett, DUMAPLAST Alpine Floor, Su, Parcolys ve diğerleri gibi üreticilerin değil daha az yaygın ürünleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 5 = 3