pVC levha

Köpüklü PVC: Özellikler. Köpüklü polivinil klorür (PVC) işleme teknikleri

Polivinil klorür (PVC) - yaygın onarım ve inşaat işleri, iç mekanların tasarım işleminde, reklam ürünler çeşitli alanlarda kullanılan bir polimer malzemesi.

termoplastikler alanında PVC malzemeden zengin 30 yıllık geçmişi olan teklik içinde çarpıcıdır. Onun mükemmel özellikler üzerinde, köpüklü PVC gündelik modern yaşamın tüm alanlarında uygulamaların büyük bir çeşitlilik vardır. polivinil klorür üretimi için olan başlangıç ​​maddeleri kömür, petrol ve doğal gaz gibi ham malzemelerdir. vinil klorür ara ürünün polimerizasyon işleminde, karbon dioksit, hidrojen ve klor moleküllerinden oluşan nihai PVC malzemesi oluşur.

üretim alanında çok sayıda gelişmeler, formülasyonlar ve işleme yöntemlerinin geliştirilmesi nedeniyle tek bir moleküler yapı göstermiştir, madde termoplastik diğer türleri arasında özel bir konuma sahiptir.

işletim dayanıklılık, sıcaklık direnci, mekanik stres, işleme yöntemleri ve mükemmel kimyasal direnci çeşitli: Köpüklü PVC çok olumlu özelliklere sahiptir. İyi darbe dayanımı ve dış mekan kullanımı olasılığı çeşitli katkı maddeleri kullanılarak elde edilir. Köpüklü PVC levha - PVC ürünlerinin en yaygın türü.

Rusya'nın ilk PVC plastik üretim şirketi UNEXT markası altında "Birleşmiş Ekstrüzyon" başlattı. modern yüksek teknoloji ekipman kullanımı tüm uluslararası standartlara uygun ürünler üretmek için izin verir. En iyi hammadde ve eşsiz tarifi kullanarak, PVC köpük UNEXT Avrupalı ​​meslektaşlarından farklı değildir.

sac malzemenin sunumundan bu yana, PVC plastik çok hızlı bir evrensel olarak kullanılabilen ürünlere dönüştü köpük. özel özellikleri olan PVC levha tiplerinin çeşitli mümkün en çeşitli alanlarda fikirlerin gerçekleştirilmesi için malzeme kullanmak mümkün kılar.

Sert PVC en yaygın plastik levhalar çeşitli türleri vardır:

 • atıl PVC levha köpük - son teknolojileri kullanılarak yapılır. Bunun bir sonucu olarak, iç yapısı, bir homojen ve gözenekli, ve her iki tarafta dış yüzeyi elde edilir - düz ve parlak bir;
 • PVC içermeyen, köpük tabaka - sert plastik bir polivinil klorür hafif ipeksi bir yüzey ve ince gözenekli yapı, özelliği;
 • Kompakt tabaka - iyi bir darbe direnci ve yüksek stabiliteye sahip olan;
 • Kompakt saydam PVC levha - şeffaf plastik mükemmel ışık iletimi ve darbe mukavemeti;
 • dalgalı şeffaf tabaka - özellikle çatı için tasarlanmış, alev geciktirici, özelliği;
 • PVC kompozit tabaka - iç parça svobodnovspenennogo plastikten oluşur ve dış tabaka, bir çift taraflı alüminyum kaplamadır.

binalar, inşaat, reklam ve bilgilendirme kabinleri ereksiyon iç dekorasyon, dükkanlar ve pazar yerleri, mashinostroitelstvo ve başkalarının iç yaratan: Tür çeşitliliği ve plastik PVC levhalar yüksek teknik güvenilirliği farklı uygulamalar için çok yönlü yapmak.

Köpüklü PVC: genel özellikleri

 1. , Tüm çalışma süresi boyunca deforme olmayan bir şişer olduğu ve bunun sonucu olarak bu nedenle bu malzeme, havadan su ve nemi emer. Uzun süre suya konulduğu zaman bile, plastik ve operasyonel özelliklerin görünümünü değiştirmez.
 2. ana avantajlarından biri, PVC levha Basınca dayanıklı olan - bir plastik hava yanma desteklemeyen grubu geciktirici malzeme anlamına gelir.
 3. Köpüklü PVC mükemmel bir ışık haslığı vardır.
 4. Malzeme ısı elemanları, pnömatik ve vakuumformiruyuschih yöntemleri kullanarak karmaşık şekiller oluşturmak için kullanılır.
 5. ev deterjan ve dezenfektanlar, asitler ve bazlar: Plastik en yaygın kimyasal dayanıklıdır.
 6. PVC, ağır metaller içermeyen ve insan sağlığı ve çevre üzerinde olumsuz etkisi yoktur çevre dostu malzemeleri belirtir.
 7. materyal kolayca işlenebilir ve elle işlenmiş geleneksel araçları kullanarak: kesmek için kolay, delinmiş, testereyle, bükülmüş, yapıştırılmış, çivi, vida ve perçinler ile bağlanır.
 8. Plastik yüzeyi kendinden yapışkanlı kaplama ve laminasyon filmi için ideal olarak ekran baskı, serigrafi mürekkepleri ve verniklerin uygulama içindir.

PVC köpük tabakası kolaylıkla işleme ve bağlanma herhangi bir yöntemle maruz bırakılır. Nedeniyle mekanik özelliklerine, plastik karmaşık ve pahalı ekipman gerektirmez. PVC-plakalar ahşap ya da metal ile birlikte çalışırken kullanılan geleneksel araçlarla işlenir.

1

Disk ve bant testere ve bir yapboz kullanarak manuel kesim işlerine müsait köpüklü PVC levha. Malzeme ahşap ile çalışmak için tasarlanmış bir el testeresi ile kesilebilir. metal testere nedeniyle dişlerin yakın konumu tıkayabilir. kesim için optimum parametreler:

5 ile 10 mm arasında adım dişlere Arka - 10 ° - - eğim açısı, b = 10 - 20 ° α = 5: Uzmanlar Aşağıdaki şekiller diş açısı önerilmektedir.

Köpüklü PVC metal ile çalışmak üzere tasarlanmış, geleneksel delme matkapları tabi tutulur. Optimal etki, 50 300 devir / dakikalık bir hızda ve 6 m / dak 3,5'ten bir besleme elde edilir. açıları bu değerlerle kullanılması tavsiye:

PVC plastik işleme için, standart bir evrensel dikey ve yatay freze makineleri kullanabilirsiniz. yüzey malzemesi, sabitleme kullanımı, plastik veya ahşap ara parçalar hasar görmesini engellemek için. operasyonun optimum modu:

PVC köpük tabakası kenarlarının kesilmesi gerekir. Bu amaçlar için, ahşap veya plastik kenarları kesimi için kullanılan uçağı, zımpara kağıdı veya diğer ekipmanlar kullanabilirsiniz. Malzeme uğrarsa kalıcı dinamik yük düzensizlikler arıza veya çatlakların oluşumuna pandantifler olabilir. en fazla 3 mm kadar bir kalınlığa sahip olan PVC levha, sıradan bir bıçak ile kesilebilir.

delme Verimlilik çeşitli faktörlere bağlıdır:

 • sac kalınlığı - 3 mm tabaka kalınlığı kolayca delinir. özel ekipman ve uygun teknikler kullanıldığında, basit şekiller 4 ila 6 mm, PVC kalınlığından damgalı edilebilir. tabakanın kenarları, böylece hafif bir yuvarlaklık kazandırılmış dikkat edin;
 • Plaka, plaka sıcaklığı - az malzeme ön ısıtma delme kalitesi gelişmiş olduğu;
 • damgalama için donatım - uygun ekipman karton ve diğer köpükler damgalama için;
 • Bıçak açısı - ön delme kalitede 30 ° 'lik bir açı ile bıçak konumudur.

Bu amaçlar için, termoplastikler bükme için herhangi bir standart donanım kullanın. Doğru bükme üniform sıcaklık dağılımı ve önceden tespit edilmiş sabit bir ısıtma bölgesine bağlıdır. Optimum sıcaklık seviyesi - 115 ile 130 ° C Sıcaklık belirtilen maksimum değerden daha büyük ise, orada çatlak oluşumu olasılığı yüksek olan ve PVC hücresel bir yapı böler. kalın tabakaları bükmek bu durumla sık olur. malzemenin yeterli ısıtma durumunda ciddi stres tabi olacaktır ve muhtemelen orijinal durumuna geri döner.

fleksiyon köpükler taraflı zaman ısıtma sadece belirli bir noktaya kadar başarılı olur, böylece bükülme yarıçapı görsel olarak tatmin edici olabilir. Bu durumda, levhanın iç tarafı üzerindeki V-şekilli kesiğe uygulanır. Bir ön serin malzeme kadar sabitleme elde üründür.

PVC köpük rulo yapıştırma maddesinin çeşitli türden çok uygundur. Bu birbirine yaprak yapıştırıcı için gerekli ise, yapıştırıcı çözünen ya da soğuk kaynak jeti (ikinci) tutkal kullanmak mümkündür. tutkal aşağıdaki türleri için uygun olmayan, gözenekli ve emici olmayan malzemenin birleştirilmesi için:

 • pimi çözündürülmesi - 1 m 2 150 g bir oranda her iki yüzeye uygulanır;
 • İki bileşenli poliüretan - tek kaplı yüzeyi.

PVC ve gözenekli emici malzemelerin yapıştırılması sulu dispersiyon, bir yapıştırıcı ya da iki-bileşenli poliüretan ile gerçekleşir.

Havayla temas ve kimyasallar, elastik yapıştırıcı eklem direnç: Uzmanlar hesap yapışma etkinliğini etkileyebilecek faktörleri dikkate alarak, her vaka için testler yapılması önerilir.

PVC levhalar sıcak hava vasıtasıyla birleştirilebilir. Kaynak işlemi sırasında belirli kriterlere uymak zorundadır: hazırlanmasını ve kaynak doğru sıcaklık kullanımı. Eğer dikkat etmelidir ana şey - Yerel ısınmayı kaçınırken üniform ısıtma sağlamak için. Eğer köpüklü PVC işlenmesi için bir 70 seviyesine önceden ısıtılabilir standart kaynak çubuk kullanabilir - 80 ° C

Anahtar işletim parametreleri:

 • Kenar PVC levha 60 ° pahlanmalıdır dikişler;
 • optimum kaynak sıcaklığı 280-290 ° C;
 • işlem sırasında yüksek hızlı kaynak memesi (3.5 m / dk) kullanmak gereklidir.

Köpüklü PVC çekilir ya da belirli bir sıcaklığa kadar ısıtıldıktan sonra bükülebilir. Bununla birlikte, malzeme, hava içinde yerleştirilmiş yarım hacim içeren bir iki-fazlı sistem, olmasından, belirli sınırlamalar dikkate alınmalıdır. Önerilen ısıtma eşit ve aynı yanlı tabaka işleme. elastik hale sonra kalıplanmış bir madde olmalıdır. termal etki PVC levha koruyucu film çıkarılmalıdır önce.

Yapısı gereği, PVC köpük yüzey ekran baskı uygulayarak ve vernikleme için idealdir. Bu amaçla, uygun bir özel vinil-akrilik boyalar. bir vernik yüzeyi baskı ve tabaka uygulanmadan önce alkol ile silinerek yağdan arındırılır.

köpük PVC Kapsamı

Nedeniyle kapı ve pencere sektöründe kullanılan uzun yıllar boyunca yüksek performanslı akustik, ısı yalıtımı ve nem direnci, PVC profilinin, Balkon ve şahniş bitirme olarak hizmet vermektedir. polivinil klorür şeffaf ve oluklu levha çatı ve cam ikame olarak kullanılmaktadır.

bunların güvenilirliği, dayanıklılığı, kolay bakım için diğer malzemelerden farklı PVC profil.

işleme ve üretim teknolojilerinin yöntemlerinin sürekli geliştirilmesi PVC ürünlerinin yeni uygulamalar açmak üreticileri sağlar. Mat PVC köpük banyoda, bir anti-patinaj zemin kaplamaları olarak kullanılır. Yumuşak bir dokuya sahiptir ve nemi absorbe etmez.

ortamlarda kullanım için çok uygundur PVC levha köpürtülür. Bu malzemenin fiyatı termoplastik diğer türlerine göre çok daha düşüktür. Bu reklam için ve bir ekran gibi uygundur. Plastik tabaka ayrışma ve UV ışınlarına karşı iyi bir direnç ile karakterize edilir.

rekabetçi bir avantaja sahiptir fiyat olan Köpüklü PVC, yaygın reklam, inşaat ve sanayide kullanılmaktadır. Eğer herhangi bir tasarım ve renk çözümleri gerçekleştirmek hangi ile Bu hafif ve dayanıklı malzeme.

yapı malzemelerinin Üreticileri PVC geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Bunların hepsi çeşitli renkler, kalın tabakalar, özellik taşır. Tek bir tabaka boyutlu 2x3 m değeri 1500 ilâ 4500 RUB milyon (üretici ya da diğer özelliklerine bağlı olarak) arasında değişir.

Köpüklü PVC. PVC köpük tabakası. uygulama

daha PVC plastik olarak bilinen polivinil klorür, beyaz renktedir. Bu materyal, - termoplastik vinil klorür tipi polimer.

PVC olumlu özellikleri bir kütleye sahip bir polimer malzemedir. Bunların arasında, uzun kullanım süresi, dış etkilere karşı direnci, hem de deformasyon ortaya koyabilir. Ayrıca, bu malzeme, su korkar değildir. Bu güneş radyasyonuna bir düşük ağırlık ve dirençlidir. Diğer şeyler arasında, bir mineral yağlar gibi çözücüler ve asitlerin bir sayıda, alkaliler dayanıklı korkuyor değildir ve.

Köpüklü PVC levha yanıcı değildir, ama onun eksikliği gibi hafif don ayırt edebilir. Bu durumda, kumaş, yaklaşık -15 santigrat derece dayanabilen. değmez 65'den fazla derecedir ısıtın. yumruklar transfer kabiliyette katkı polivinil bağlı. Buna ek olarak, sadece işlenmiş ve kesim olmak. Köpüklü PVC iç yapısı gözenekleri doldurulur nedenle böyle bir isim alır plastik bir tabakadır. Bu etkiyi sağlamak için resimlerin ekstrüzyon üretim sürecinde oldu. Bunun bir sonucu olarak, ince örgülü bir yapıya hava ile dolu küçük kabarcıklar çok sayıda içeren, oluşturulur. Her bir hücre, kapatıldı ve diğerlerinden kapalıdır.

PVC köpük özel bir döküm teknolojisi kullanılarak elde edilir. kimyasal veya fiziksel üfleme maddesi kullanan bir usul kullanılabilir. Bu çalışmalar sırasında hafif bir basınç ile destekledi. Sonuç olarak, olası hafif fakat önemli gücü olan bir malzemenin elde edilmesi. Buna ek olarak, imalat işlemi kısa bir süre içinde tamamlanmaktadır. Bir sıkma kuvveti oluşturmak için bu durumda gerek yoktur. Bu gerilim küçüktür ve sonra web deforme olmaz. Çekme tamamen yok. malzemenin akış hafif uzunluğu.

PVC köpük üretiminde fiziksel ajanların kullanımı Özellikleri

daha önce belirtildiği gibi köpük PVC, fiziksel üfleme maddelerinin kullanımı ile mümkündür. Bu teknoloji MuCellTM denilen ve bazen karbon monoksit için ikame azot enjeksiyon içerir. Madde ısı silindir makinesinin malzemesi içine girer. Bu yüksek kaliteli petek yapısı PVC almasına izin verir.

Kimyasal şişirici madde kullanım özellikleri

PVC köpük bu teknoloji TSG denilen ve özel bir toz kullanılmasını içerir zaman, bir kimyasal maddenin uygulanması ve ile yapılabilir. Alternatif çözümler rolü bazen konsantre veya sıvı kullanılır. Bu bileşenlerden biri, silindir malzemenin ısı ekipmanda alınmazsa andan önce malzemeye ilave edilir.

Farklı teknolojiler üzerinde PVC Köpüren

PVC çoklu teknolojilerin kullanılması yoluyla köpük edilebilir. Bu sonuç maddesinden yüzey kalitesini iyileştirmek için yapılır. Kural olarak, baz kalitesi çok yüksek değil. Bu nedenle, basınç kontrol yöntemleri, bu sorunu çözmek için uygulanabilir. Enjeksiyon sırasında eriyikten üfleme ajanının işlem sürecinde kullanılan buharlaştırma enjeksiyon anına kadar kalıp boşluğunu basınç ile önlenir. Bundan başka, eriyik bu şekilde malzeme içinde şişirme ajanının konsantrasyonunun azaltılması, basıncı kontrol etmek sureti ile kalıba orada enjekte edilir. Bir sonraki adım formları kalıp boşluğu malzeme ile doldurulur. Sonuçta daha sonra köpük haline getirme yöntemi dolayı soğuma sırasında yoğun tokmağı içeren hacim küçülmesi yürütülen.

yüzeyin kalitesini artırmak yapabiliyor başka teknoloji sandviç kalıp denir. Köpük malzemesi, iç katman içinde yer almaktadır, bilinen bir kabuk malzemesi varlığı içeren bir iki-bileşenli ürünler elde etmek mümkündür rulo PVC Köpük.

köpüklü PVC Kullanıldığı

Köpüklü PVC bugün birçok alanda oldukça yaygın kazanmayı başardı. Bugün, bu malzeme aktif bir şekilde reklamcılık kullanılır: buna da sergi standları gibi boyutları sütunlar, işaretler, boyutsal harfler, işaretler, bilgi panoları her türlü yapılır. Mükemmel vitrin için malzeme, hem de iç aydınlatma yok üç boyutlu harfler, imalatı. Malzeme bu vitrin, bölümleri ve raflar rafları rafları imalatında kullanılan ticaret, kullanılan. Köpük polivinil klorür mukavemetinin görünümünde ticari ekipman ve dekorasyon elemanları oluştururken kullanılır.

açıklanan tipi ve inşaat alanının malzemesiz bugün yapamam, bu iç elementlerden oluşur. Böylece, kapı mükemmel hizmette kendini gösterecektir köpüklü PVC'den imal edilmiştir. Yüksek nem ile karakterizedir Terimleri, oda duvarları hizalamak için bir ihtiyaç vardır, tam olarak köpüklü polivinil klorür seçmek gereklidir. materyal ısı ve ses yalıtımı ile ilgili çalışmalar için, oldukça sık yamaçlar ve pencere ve süpürgelik diğer elemanların tabanında kullanılan, kapı panelleri ve pencere çerçeveleri yapılır iklimlendirme sistemlerinin oluşumu için mükemmel olduğunu böylece Ama bu, bir liste değildir . Bu duvar ve balkon tavan dibinde oldukça iyi malzemeyi görünüyor.

Eğer köpük PVC kullanmayı seçerseniz, fiyat kesinlikle ilgi olmalıdır. Yani, satın alırken 3050h1560h2 mm'ye eşit miktarda olan Yaprak başına 1300 ruble, ödemek zorunda kalacak. Daha büyük tabaka (3050h2030h2 mm) 1400 ruble iken.

PVC plastik levha türleri | Sınıflandırma, fiyatlar ve boyutları

PVC yaprağı, ışıklı panolar ve reklam standları, üretiminde hem de yüksek nem (endüstriyel binaların) ile iç dekorasyon kullanılır. İşaretler, tabela - aynı zamanda esas olarak PVC plastikten imal edilen nesneler bir grup dahildir.

Ayrıca, bu malzeme sandviç panellerin üretiminde, bir bölümü olarak kullanılır.

2050 x 3050 mm en popüler boyut ve 2 cm 1 mm'lik bir kalınlığı PVC, reklam çok renkli tabakaların imalatında.

gözenekli bir yapıya sahip olan bir köpük plastik levha ve Bu yüksek ısı direnci ve nem direncine sahip, ancak gücü biraz geleneksel plastik tabaka yapısı ile karşılaştırıldığında azalır.

Köpüklü plastik aynı zamanda renk lekeleri yüksek aralıkta üretilmektedir. Üreticiler her renk ve tonları malzeme üretmek, böylece kendi amaçları için ihtiyaç tam olarak ne seçebilirsiniz.

Reklam blokları, görüntü yapıları ve benzeri paneller ve tabela üretiminde kullanılan köpüklenmiş levha. Kural olarak, terbiye için binalarda kullandı. Dış bina için neredeyse çünkü gerekli değildir çalışır Bu güneşte yanmak eğilimi var. Bu özellikle, bir katkı maddesi sararma önler ihtiva eden bir göz kamaştırıcı beyaz, yanmaz.

Evet, PVC malzeme şeffaf olabilir. Bu özellik uygulaması alanındaki şaşırtıcı yetenekleri getiriyor. PVC levha - zamanki pleksiglas iyi bir alternatif.

şeffaf malzemeden Bu tür analogları ile karşılaştırıldığında bazı avantajlara kütleye sahiptir. Pleksiglas aksine O yanmaz. polistiren ile karşılaştırılmış ve daha düşük bir maliyete sahip çok daha az kırılgan olarak.

Şeffaf plastik PVC böylece reklam afişleri ve standları, işaret ve dükkan pencereleri silerken - yaygın reklam sanayi ve ticaret kullanılır. Şeffaf plastik mat ve tamamen şeffaf hem de.

ticaret katının altında Fotoğraf, kapalı şeffaf plastik pvc.

en çok kullanılan plastik kalınlığı - 3 mm. Bu malzeme kalın malzemeden güvenilirlik ve mukavemeti, gerekirse tabaka, oldukça kolay bükülmesine izin verir.

Levha plastik mükemmel cama kendinden yapışkan film ile dekore edilebilir.

Plastik levha da çoğunlukla PVC malzemeden yapılmıştır plastik pencere ve pencere eşikleri, üretim gider. Plastik pencere kaplamanın tüm tipleri arasında ahşap veya taş her türlü taklit lamine kaplamadır.

büyüklüğü ve plastik levha fiyatı

Farklı kalınlıklarda PVC plastik levhalar için yaklaşık fiyatları görebilirsiniz.

Ne yazık ki, 1.5 ila 3 metre arasında alanı hakkında malzemenin minimum boyutu. Eğer plastik küçük parçalarını bulmak gerektiğinde zordur.

plastik levha yapılmış bir kural olarak, çoğu kez banyo bitirmek için kullanılır, PVC'den imal paneller, vardır. Onların kurulum zor değil yürütülür. işler için, biz gibi temel araçları, ihtiyaç:

 • tornavida / tornavida
 • dübel-çivi
 • ahşap çıtalar 1 cm kalınlığındadır.
 • ve tabii ki, PVC paneller

paneller dübel, çivi ile duvara preslenmiş ahşap çubuklar / çubuklar, bir kasa üzerine monte edilecektir.

işler sonraki videoda olabilir pratik kaplama yapılır görün.

Eğer inşa Başarılı! Eğer PVC ürünlerinin bir levha ile ilişkili satın alma veya kurulumu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa yorumlara lütfen yazın - anlıyoruz edecektir.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

Materyaller ve 2018 Tüm Hakları Saklıdır © pratik uygulaması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

77 − = 74