pVC levhalar

Köpüklü PVC: Özellikler. Köpüklü polivinil klorür (PVC) işleme teknikleri

Polivinil klorür (PVC) - yaygın onarım ve inşaat işleri, iç mekanların tasarım işleminde, reklam ürünler çeşitli alanlarda kullanılan bir polimer malzemesi.

termoplastikler alanında PVC malzemeden zengin 30 yıllık geçmişi olan teklik içinde çarpıcıdır. Onun mükemmel özellikler üzerinde, köpüklü PVC gündelik modern yaşamın tüm alanlarında uygulamaların büyük bir çeşitlilik vardır. polivinil klorür üretimi için olan başlangıç ​​maddeleri kömür, petrol ve doğal gaz gibi ham malzemelerdir. vinil klorür ara ürünün polimerizasyon işleminde, karbon dioksit, hidrojen ve klor moleküllerinden oluşan nihai PVC malzemesi oluşur.

üretim alanında çok sayıda gelişmeler, formülasyonlar ve işleme yöntemlerinin geliştirilmesi nedeniyle tek bir moleküler yapı göstermiştir, madde termoplastik diğer türleri arasında özel bir konuma sahiptir.

işletim dayanıklılık, sıcaklık direnci, mekanik stres, işleme yöntemleri ve mükemmel kimyasal direnci çeşitli: Köpüklü PVC çok olumlu özelliklere sahiptir. İyi darbe dayanımı ve dış mekan kullanımı olasılığı çeşitli katkı maddeleri kullanılarak elde edilir. Köpüklü PVC levha - PVC ürünlerinin en yaygın türü.

Rusya'nın ilk PVC plastik üretim şirketi UNEXT markası altında "Birleşmiş Ekstrüzyon" başlattı. modern yüksek teknoloji ekipman kullanımı tüm uluslararası standartlara uygun ürünler üretmek için izin verir. En iyi hammadde ve eşsiz tarifi kullanarak, PVC köpük UNEXT Avrupalı ​​meslektaşlarından farklı değildir.

sac malzemenin sunumundan bu yana, PVC plastik çok hızlı bir evrensel olarak kullanılabilen ürünlere dönüştü köpük. özel özellikleri olan PVC levha tiplerinin çeşitli mümkün en çeşitli alanlarda fikirlerin gerçekleştirilmesi için malzeme kullanmak mümkün kılar.

Sert PVC en yaygın plastik levhalar çeşitli türleri vardır:

 • atıl PVC levha köpük - son teknolojileri kullanılarak yapılır. Bunun bir sonucu olarak, iç yapısı, bir homojen ve gözenekli, ve her iki tarafta dış yüzeyi elde edilir - düz ve parlak bir;
 • PVC içermeyen, köpük tabaka - sert plastik bir polivinil klorür hafif ipeksi bir yüzey ve ince gözenekli yapı, özelliği;
 • Kompakt tabaka - iyi bir darbe direnci ve yüksek stabiliteye sahip olan;
 • Kompakt saydam PVC levha - şeffaf plastik mükemmel ışık iletimi ve darbe mukavemeti;
 • dalgalı şeffaf tabaka - özellikle çatı için tasarlanmış, alev geciktirici, özelliği;
 • PVC kompozit tabaka - iç parça svobodnovspenennogo plastikten oluşur ve dış tabaka, bir çift taraflı alüminyum kaplamadır.

binalar, inşaat, reklam ve bilgilendirme kabinleri ereksiyon iç dekorasyon, dükkanlar ve pazar yerleri, mashinostroitelstvo ve başkalarının iç yaratan: Tür çeşitliliği ve plastik PVC levhalar yüksek teknik güvenilirliği farklı uygulamalar için çok yönlü yapmak.

Köpüklü PVC: genel özellikleri

 1. , Tüm çalışma süresi boyunca deforme olmayan bir şişer olduğu ve bunun sonucu olarak bu nedenle bu malzeme, havadan su ve nemi emer. Uzun süre suya konulduğu zaman bile, plastik ve operasyonel özelliklerin görünümünü değiştirmez.
 2. ana avantajlarından biri, PVC levha Basınca dayanıklı olan - bir plastik hava yanma desteklemeyen grubu geciktirici malzeme anlamına gelir.
 3. Köpüklü PVC mükemmel bir ışık haslığı vardır.
 4. Malzeme ısı elemanları, pnömatik ve vakuumformiruyuschih yöntemleri kullanarak karmaşık şekiller oluşturmak için kullanılır.
 5. ev deterjan ve dezenfektanlar, asitler ve bazlar: Plastik en yaygın kimyasal dayanıklıdır.
 6. PVC, ağır metaller içermeyen ve insan sağlığı ve çevre üzerinde olumsuz etkisi yoktur çevre dostu malzemeleri belirtir.
 7. materyal kolayca işlenebilir ve elle işlenmiş geleneksel araçları kullanarak: kesmek için kolay, delinmiş, testereyle, bükülmüş, yapıştırılmış, çivi, vida ve perçinler ile bağlanır.
 8. Plastik yüzeyi kendinden yapışkanlı kaplama ve laminasyon filmi için ideal olarak ekran baskı, serigrafi mürekkepleri ve verniklerin uygulama içindir.

PVC köpük tabakası kolaylıkla işleme ve bağlanma herhangi bir yöntemle maruz bırakılır. Nedeniyle mekanik özelliklerine, plastik karmaşık ve pahalı ekipman gerektirmez. PVC-plakalar ahşap ya da metal ile birlikte çalışırken kullanılan geleneksel araçlarla işlenir.

1

Disk ve bant testere ve bir yapboz kullanarak manuel kesim işlerine müsait köpüklü PVC levha. Malzeme ahşap ile çalışmak için tasarlanmış bir el testeresi ile kesilebilir. metal testere nedeniyle dişlerin yakın konumu tıkayabilir. kesim için optimum parametreler:

5 ile 10 mm arasında adım dişlere Arka - 10 ° - - eğim açısı, b = 10 - 20 ° α = 5: Uzmanlar Aşağıdaki şekiller diş açısı önerilmektedir.

Köpüklü PVC metal ile çalışmak üzere tasarlanmış, geleneksel delme matkapları tabi tutulur. Optimal etki, 50 300 devir / dakikalık bir hızda ve 6 m / dak 3,5'ten bir besleme elde edilir. açıları bu değerlerle kullanılması tavsiye:

PVC plastik işleme için, standart bir evrensel dikey ve yatay freze makineleri kullanabilirsiniz. yüzey malzemesi, sabitleme kullanımı, plastik veya ahşap ara parçalar hasar görmesini engellemek için. operasyonun optimum modu:

PVC köpük tabakası kenarlarının kesilmesi gerekir. Bu amaçlar için, ahşap veya plastik kenarları kesimi için kullanılan uçağı, zımpara kağıdı veya diğer ekipmanlar kullanabilirsiniz. Malzeme uğrarsa kalıcı dinamik yük düzensizlikler arıza veya çatlakların oluşumuna pandantifler olabilir. en fazla 3 mm kadar bir kalınlığa sahip olan PVC levha, sıradan bir bıçak ile kesilebilir.

delme Verimlilik çeşitli faktörlere bağlıdır:

 • sac kalınlığı - 3 mm tabaka kalınlığı kolayca delinir. özel ekipman ve uygun teknikler kullanıldığında, basit şekiller 4 ila 6 mm, PVC kalınlığından damgalı edilebilir. tabakanın kenarları, böylece hafif bir yuvarlaklık kazandırılmış dikkat edin;
 • Plaka, plaka sıcaklığı - az malzeme ön ısıtma delme kalitesi gelişmiş olduğu;
 • damgalama için donatım - uygun ekipman karton ve diğer köpükler damgalama için;
 • Bıçak açısı - ön delme kalitede 30 ° 'lik bir açı ile bıçak konumudur.

Bu amaçlar için, termoplastikler bükme için herhangi bir standart donanım kullanın. Doğru bükme üniform sıcaklık dağılımı ve önceden tespit edilmiş sabit bir ısıtma bölgesine bağlıdır. Optimum sıcaklık seviyesi - 115 ile 130 ° C Sıcaklık belirtilen maksimum değerden daha büyük ise, orada çatlak oluşumu olasılığı yüksek olan ve PVC hücresel bir yapı böler. kalın tabakaları bükmek bu durumla sık olur. malzemenin yeterli ısıtma durumunda ciddi stres tabi olacaktır ve muhtemelen orijinal durumuna geri döner.

fleksiyon köpükler taraflı zaman ısıtma sadece belirli bir noktaya kadar başarılı olur, böylece bükülme yarıçapı görsel olarak tatmin edici olabilir. Bu durumda, levhanın iç tarafı üzerindeki V-şekilli kesiğe uygulanır. Bir ön serin malzeme kadar sabitleme elde üründür.

PVC köpük rulo yapıştırma maddesinin çeşitli türden çok uygundur. Bu birbirine yaprak yapıştırıcı için gerekli ise, yapıştırıcı çözünen ya da soğuk kaynak jeti (ikinci) tutkal kullanmak mümkündür. tutkal aşağıdaki türleri için uygun olmayan, gözenekli ve emici olmayan malzemenin birleştirilmesi için:

 • pimi çözündürülmesi - 1 m 2 150 g bir oranda her iki yüzeye uygulanır;
 • İki bileşenli poliüretan - tek kaplı yüzeyi.

PVC ve gözenekli emici malzemelerin yapıştırılması sulu dispersiyon, bir yapıştırıcı ya da iki-bileşenli poliüretan ile gerçekleşir.

Havayla temas ve kimyasallar, elastik yapıştırıcı eklem direnç: Uzmanlar hesap yapışma etkinliğini etkileyebilecek faktörleri dikkate alarak, her vaka için testler yapılması önerilir.

PVC levhalar sıcak hava vasıtasıyla birleştirilebilir. Kaynak işlemi sırasında belirli kriterlere uymak zorundadır: hazırlanmasını ve kaynak doğru sıcaklık kullanımı. Eğer dikkat etmelidir ana şey - Yerel ısınmayı kaçınırken üniform ısıtma sağlamak için. Eğer köpüklü PVC işlenmesi için bir 70 seviyesine önceden ısıtılabilir standart kaynak çubuk kullanabilir - 80 ° C

Anahtar işletim parametreleri:

 • Kenar PVC levha 60 ° pahlanmalıdır dikişler;
 • optimum kaynak sıcaklığı 280-290 ° C;
 • işlem sırasında yüksek hızlı kaynak memesi (3.5 m / dk) kullanmak gereklidir.

Köpüklü PVC çekilir ya da belirli bir sıcaklığa kadar ısıtıldıktan sonra bükülebilir. Bununla birlikte, malzeme, hava içinde yerleştirilmiş yarım hacim içeren bir iki-fazlı sistem, olmasından, belirli sınırlamalar dikkate alınmalıdır. Önerilen ısıtma eşit ve aynı yanlı tabaka işleme. elastik hale sonra kalıplanmış bir madde olmalıdır. termal etki PVC levha koruyucu film çıkarılmalıdır önce.

Yapısı gereği, PVC köpük yüzey ekran baskı uygulayarak ve vernikleme için idealdir. Bu amaçla, uygun bir özel vinil-akrilik boyalar. bir vernik yüzeyi baskı ve tabaka uygulanmadan önce alkol ile silinerek yağdan arındırılır.

köpük PVC Kapsamı

Nedeniyle kapı ve pencere sektöründe kullanılan uzun yıllar boyunca yüksek performanslı akustik, ısı yalıtımı ve nem direnci, PVC profilinin, Balkon ve şahniş bitirme olarak hizmet vermektedir. polivinil klorür şeffaf ve oluklu levha çatı ve cam ikame olarak kullanılmaktadır.

bunların güvenilirliği, dayanıklılığı, kolay bakım için diğer malzemelerden farklı PVC profil.

işleme ve üretim teknolojilerinin yöntemlerinin sürekli geliştirilmesi PVC ürünlerinin yeni uygulamalar açmak üreticileri sağlar. Mat PVC köpük banyoda, bir anti-patinaj zemin kaplamaları olarak kullanılır. Yumuşak bir dokuya sahiptir ve nemi absorbe etmez.

ortamlarda kullanım için çok uygundur PVC levha köpürtülür. Bu malzemenin fiyatı termoplastik diğer türlerine göre çok daha düşüktür. Bu reklam için ve bir ekran gibi uygundur. Plastik tabaka ayrışma ve UV ışınlarına karşı iyi bir direnç ile karakterize edilir.

rekabetçi bir avantaja sahiptir fiyat olan Köpüklü PVC, yaygın reklam, inşaat ve sanayide kullanılmaktadır. Eğer herhangi bir tasarım ve renk çözümleri gerçekleştirmek hangi ile Bu hafif ve dayanıklı malzeme.

yapı malzemelerinin Üreticileri PVC geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Bunların hepsi çeşitli renkler, kalın tabakalar, özellik taşır. Tek bir tabaka boyutlu 2x3 m değeri 1500 ilâ 4500 RUB milyon (üretici ya da diğer özelliklerine bağlı olarak) arasında değişir.

Eremin-nk

malzemeler

Polivinil klorür (PVC) - termoplastik grubuna ait bir malzemedir (Termoplastik - bir plastik olan, madde geri dönüşüm için yeteneğini muhafaza oluşturan sonra). % 43 saf PVC etilen (petrokimya ürünü) ve tuzdan elde edilen klor% 57 oluşmaktadır. PVC toz olarak tahsis edilir. profil üretim için, PVC tozu dengeleyiciler, modifiye ediciler, pigmentler ve yardımcı maddeler ilave edilmiştir. Bu bileşenler, vb ışık direnci, hava direnci, renk tonu, yüzey kalitesi ve kaynak yapılabilirlik gibi pencere profili özelliklerini etkileyen

1. En yaygın isim PVC levha

Polivinil klorür, PVC levhalar, plakalar, PVC köpüklü PVC, sert PVC, sert PVC, rijid PVC, şeffaf, sert, beyaz PVC, PVC köpük (İng.).

PVC yaprak katı bir yüzey ile plaka köpükleştirilir. Köpüklü PVC düzenli ince gözlü yapısı ve mat yüzeye sahiptir.

Homojen sert yapı ve parlak bir yüzeye sahip Ekstrüzyon yaprak.

3. (başlangıçta) ortak özellikleri ve karakteristikleri

 1. PVC levha hafif (0.5-0.7 g / cm3 yoğunluğu), malzemenin kolaylığı;
 2. hafif olmasına rağmen, köpüklü PVC yeterli bir sertliğe sahiptir;
 3. artan darbe mukavemeti ve iyi mekanik özellikler;
 4. köpüklü PVC titreşimi absorbe eder;
 5. ısı yalıtımı yüksek derecede ısı transfer (düşük ısı iletkenliği) indirgenir;
 6. Basitlik ve geleneksel araçlar, tespit vidaları, tırnaklar ve cıvatalar kullanılarak işleme geniş olanaklar;
 7. köpüklü PVC yüzey film uygulamalarında, ekran baskı, boyama için idealdir;
 8. boya ve baskı uygulanması olasılığı;
 9. bağlama kolaylığı, vakum köpüklü PVC oluşturulması;
 10. Aleve dayanıklı, yüksek alev direnci (kendi kendini söndüren materyal);
 11. düşük su emme;
 12. köpüklü PVC zarar vermez;
 13. yüksek kimyasal direnç;
 14. köpüklü PVC mükemmel hava alabilir, ama nem;
 15. atmosferik etkilere karşı dayanıklı;
 16. PVC köpük toksik olmayan;
 17. Bu iyi bir yalıtım sağlar;
 18. hesap sıcaklık değişimleri etkisi altında doğrusal boyutta değişimi dikkate almak zorundadır köpüklü PVC dış kullanım mekanik tespit levhaları ile;
 19. dış mekan kullanımı için renkli levhalar sonunda bir çakmak için renk değiştirebilir;
 20. nedeniyle son derece düşük ağırlık, PVC levha işleme, ulaşım ve depolama işlemlerini kolaylaştırır.

4. köpüklü PVC levha temel teknik özellikleri

gerilme direnci

gerilme direnci

Vicat Yumuşama Sıcaklığı

Lineer termal katsayısı

B2, Sınıf 2 M1, Sınıf 1

B2, Sınıf 2 M1, Sınıf 1

neon altında taşıyıcı ortam olarak kullanılabilir: 1. kalınlığında PVC köpük tabakaları.

ortalama kalınlığı 2. PVC köpük levha genellikle imalatı için kullanılmaktadır:

 • Küçük bir reklam standları
 • alanlar ayağı çalışma

PVC köpük 3. İnce tabakalar kullanılmaktadır:

3.1. PVC köpük ince sacdan ticaret yaptı:

 • raf vitrinleri
 • sayaçlar
 • raf
 • mağaza ekipmanları
 • septa
 • işyerlerinde dekorasyon unsurları

3.2. PVC köpük ince sacdan reklam üretilir:

 • Endeksler
 • tabela
 • sütunlar
 • bilgi panosu
 • hacimsel harfler
 • vitrin pansumanlar
 • sergi standları
 • iç aydınlatma ve markiz olmadan Sözde harfler

3.3. PVC köpük ince levhalar yapımında kullanılır:

 • Yüksek nem ile iç dekorasyon için
 • iklimlendirme sistemlerinde ve havalandırma
 • ısı ve ses yalıtımı
 • PVC doğrama unsurları
 • pencere çerçeveleri ve eğimler
 • pencere ve süpürgelik unsurları
 • kapı panelleri
 • elektroplatah ve kablo kanallarında
 • Çeşitli tasarımlarda raflar.

3.4. Köpüklü PVC üretimi için kullanılabilir:

 • konteynerler
 • cihaz gövdeleri
 • fotoğraf laboratuarları vb ekipman

1. Sert PVC reklam üretilir:

sert PVC yapımında 2. üretilir:

 • septa
 • kapı panelleri
 • Sert sandviç paneliPVH (sandviç panel üretimi), PVC-plakalar
 • havalandırma elemanları

üretilen sert PVC sektöründe 3.:

 • makine çerçevesi
 • Galvanize
 • Laboratuvar ve foto tekniklerin
 • kimya sanayi için tanklar
 • fan üretimi
 • mobilya üretimi
 • elektrik mühendisliği
 • Dekorasyon Coldroom
 1. kesim
 2. sıkıcı
 3. değirmencilik
 4. dağ
 5. Basılı görüntülerin Uygulaması
 6. cilalanması
 7. yapıştırma
 8. kaynak
 9. termoform

Standart yaprak kolay ve ekonomik ve kolay bir şekilde metal ve ahşap uygulanan herhangi bir standart araçlar ve mekanizma tarafından işlenir.

Tablolar kolayca el bant, disk, disk testere veya testere ayarlanmış bir düz bıçak ince diş ile kesilir.

Genellikle yem küçük miktarlarda ve yüksek kesim hızları kullanılması önerilir. Özel durumlarda, sıkıştırılmış hava ile kesme bıçağı soğutmak için tavsiye edilir.

plastikler için bileme ile büküm matkap Matkap.

plastikler için bileme ile el kesici.

yaprak vidalar, çiviler ve cıvata ile tespit edilebilir. yıkayıcı olası en büyük alana üzerindeki yükü dağıtmak için daha büyük bir çapa kullanılması önerilir.

basılı görüntü 5. Uygulama

ticari olarak temin edilebilen sert PVC için iyi bir uygulama serigrafi serigrafi mürekkepleri.

bazlı akrilik ve çift bileşenli poliüretan laklar - levha yüzeyine uygun çeşitli boyalar PVC kaplama için.

Bazı durumlarda, bir reaktif yapıştırıcı olarak, (sözde soğuk kaynak), birbirlerine esas çözücü uygun yapıştırıcı plakaları yapıştırılması için. Diğer, gözeneksiz veya soğurucu-olmayan malzemeler ile yapıştırmak poliüretan esaslı, örneğin, yapışkan bir çözücü ile temel olarak kullanılabilmektedir. Yukarıda gözenekli ve emici malzemeleri bir araya yapıştırılması için bir su bazlı yapıştırıcı dispersiyonu yapışkan olarak kullanılır ve tecrübeler yapıştırıcılar çeşitli ön örnekleri çöp gerektiğini göstermektedir edilebilir.

Önerilen! Özel yapıştırıcı PVC bazlı hızlı, çözücü ve güvenli bir şekilde PVC levha "Cosmofen" yapıştırıcı bağlantı. radyasyon - Yapıştırıcılar termal stres, UV karşı mükemmel direnç iyi direnç var. Dışarıda kullanım için uygun bir yapıştırıcı.

Yaprak, sıcak hava ya da sıcak bir bıçak ile kaynak yapılması için bir diğerine ya da bir standart donanım sert PVC'nin diğer tabakalar kaynaklanmış olabilir. PVC gibi diğer termoplastik malzemeler, aynı tedavi için gereken:

 • Ses hazırlanması dayanma yüzeyleri
 • Uygun kaynak sıcaklığı seçimi
 • Doğru basınç ya da kaynak esnasında presleme kuvveti.

Nedeniyle kapalı hücre yapısına, yaprak hafifçe gerilir. Ancak, vakumlu kalıplama, basınç kalıplama, ya da her iki yöntem bir kombinasyonu ile ısıyla yatkındır. ısıyla tabaka plastik kullanılan geleneksel araçlar, PVC levha için kullanılabilir.

Aşırı bel vermesini önlemek için, ısı ile biçimlendirme sırasında büyük boy yaprak basınçlı hava ile basıncını gerektirir. nispeten basit ürünleri oluşturulduğu zaman, tatminkar sonuçlar hemen hemen herhangi bir geleneksel ısıyla ekipmanı ile elde edilmiştir. derin çekilmiş gerektiren daha karmaşık şekiller için, iki taraflı ısıtıcı gereklidir.

Bir termal esnekliği aralığı 115-130 o C

Malzeme ürün profili oluşumu orijinal pürüzsüz bir yüzeyin muhafaza edilmesi, bir şekilde sınırlıdır, iyi uzanıyordu. tavsiye edilen maksimum germe oranı, H: D - yaklaşık 1: 1.25

B. aralığı termal esnekliği nispeten de çok iyi bir profil oluşturan gerilmiş C Malzeme o 160-170, yüzeyi, yüzey tabakasında bir gerilme ikincil etki için bir granül yapıya sahip olur. Sıkıştırılmış hava ile basıncını gerektiren büyük boyutlarda yaprak sarkmasını önlemek için. Tüm 160-170 oC hafif bir renk değişimi tabakaların bir kalıplama sıcaklığı.

PET levha (Güney Kore üretimi)

PET tabakası - termoplastik polyester reçine bazlı şeffaf malzeme. Bu yaklaşık% 90 ışık geçirgenliğine sahiptir. Bundan ötürü, PET tabakalar çok yüksek darbe direncine sahip olan (saydam PVC daha yüksek ve katı polikarbonat ile karşılaştırılabilir) yanı sıra, yüksek gerilme dayanımı ve eğilme dayanımı. Başka bir yadsınamaz bir avantaj PET tabakası hava (yangına karşı direnç B1 sınıfı) yanmayı destekleyen bir yanmaz malzemeden ilişkindir olmasıdır. A-PET tabakalar, her iki tarafta da, koruyucu bir polietilen film lamine parlak bir yüzeyi vardır. Yüzey tabakası mükemmel film yapışkan uygulamalı her türlü uygulanır ve de ofset yattığı ve ekran baskı yöntemleri, çizilmeye karşı yüksek bir dirence sahiptir. PET tabakalar işleme kolaylığı için, pleksiglas, polistiren ve polikarbonattan farklılık - soğuk halde bükülmüş, cilalı, öğütülmüş, delinmiş, (lazer gibi) alınmış, ince kesilmiş. esnekliği agresif maddelerin A-PET asit, alkali, tuzlar, alkoller, parafinler, mineral yağları, yüksek kimyasal dayanıklılığa sahip olarak. PET tabakalar akrilik, polistiren, polikarbonat gibi yapıştırılabilir

işlem, PET tabakalar için Yöntemler:

Bıçağı Kesim Prototip;

ipte Bükme (ısıl şekillendirme sınırlı).

Uygulama: PET levha (deformasyon önlemek için düşük bir ısıtma sıcaklığı) ışık kutuları, arkadan aydınlatmalı tasarımlar oluşturmak için kullanılır, güvenlik cam, dış, baskı üzerine afiş ve resimlerini korunması, fiyat listeleri üretimi oluşturmak, gösteri kabinleri, satış vb noktalarının kaydı

Köpüklü PVC. PVC köpük tabakası. uygulama

daha PVC plastik olarak bilinen polivinil klorür, beyaz renktedir. Bu materyal, - termoplastik vinil klorür tipi polimer.

PVC olumlu özellikleri bir kütleye sahip bir polimer malzemedir. Bunların arasında, uzun kullanım süresi, dış etkilere karşı direnci, hem de deformasyon ortaya koyabilir. Ayrıca, bu malzeme, su korkar değildir. Bu güneş radyasyonuna bir düşük ağırlık ve dirençlidir. Diğer şeyler arasında, bir mineral yağlar gibi çözücüler ve asitlerin bir sayıda, alkaliler dayanıklı korkuyor değildir ve.

Köpüklü PVC levha yanıcı değildir, ama onun eksikliği gibi hafif don ayırt edebilir. Bu durumda, kumaş, yaklaşık -15 santigrat derece dayanabilen. değmez 65'den fazla derecedir ısıtın. yumruklar transfer kabiliyette katkı polivinil bağlı. Buna ek olarak, sadece işlenmiş ve kesim olmak. Köpüklü PVC iç yapısı gözenekleri doldurulur nedenle böyle bir isim alır plastik bir tabakadır. Bu etkiyi sağlamak için resimlerin ekstrüzyon üretim sürecinde oldu. Bunun bir sonucu olarak, ince örgülü bir yapıya hava ile dolu küçük kabarcıklar çok sayıda içeren, oluşturulur. Her bir hücre, kapatıldı ve diğerlerinden kapalıdır.

PVC köpük özel bir döküm teknolojisi kullanılarak elde edilir. kimyasal veya fiziksel üfleme maddesi kullanan bir usul kullanılabilir. Bu çalışmalar sırasında hafif bir basınç ile destekledi. Sonuç olarak, olası hafif fakat önemli gücü olan bir malzemenin elde edilmesi. Buna ek olarak, imalat işlemi kısa bir süre içinde tamamlanmaktadır. Bir sıkma kuvveti oluşturmak için bu durumda gerek yoktur. Bu gerilim küçüktür ve sonra web deforme olmaz. Çekme tamamen yok. malzemenin akış hafif uzunluğu.

PVC köpük üretiminde fiziksel ajanların kullanımı Özellikleri

daha önce belirtildiği gibi köpük PVC, fiziksel üfleme maddelerinin kullanımı ile mümkündür. Bu teknoloji MuCellTM denilen ve bazen karbon monoksit için ikame azot enjeksiyon içerir. Madde ısı silindir makinesinin malzemesi içine girer. Bu yüksek kaliteli petek yapısı PVC almasına izin verir.

Kimyasal şişirici madde kullanım özellikleri

PVC köpük bu teknoloji TSG denilen ve özel bir toz kullanılmasını içerir zaman, bir kimyasal maddenin uygulanması ve ile yapılabilir. Alternatif çözümler rolü bazen konsantre veya sıvı kullanılır. Bu bileşenlerden biri, silindir malzemenin ısı ekipmanda alınmazsa andan önce malzemeye ilave edilir.

Farklı teknolojiler üzerinde PVC Köpüren

PVC çoklu teknolojilerin kullanılması yoluyla köpük edilebilir. Bu sonuç maddesinden yüzey kalitesini iyileştirmek için yapılır. Kural olarak, baz kalitesi çok yüksek değil. Bu nedenle, basınç kontrol yöntemleri, bu sorunu çözmek için uygulanabilir. Enjeksiyon sırasında eriyikten üfleme ajanının işlem sürecinde kullanılan buharlaştırma enjeksiyon anına kadar kalıp boşluğunu basınç ile önlenir. Bundan başka, eriyik bu şekilde malzeme içinde şişirme ajanının konsantrasyonunun azaltılması, basıncı kontrol etmek sureti ile kalıba orada enjekte edilir. Bir sonraki adım formları kalıp boşluğu malzeme ile doldurulur. Sonuçta daha sonra köpük haline getirme yöntemi dolayı soğuma sırasında yoğun tokmağı içeren hacim küçülmesi yürütülen.

yüzeyin kalitesini artırmak yapabiliyor başka teknoloji sandviç kalıp denir. Köpük malzemesi, iç katman içinde yer almaktadır, bilinen bir kabuk malzemesi varlığı içeren bir iki-bileşenli ürünler elde etmek mümkündür rulo PVC Köpük.

köpüklü PVC Kullanıldığı

Köpüklü PVC bugün birçok alanda oldukça yaygın kazanmayı başardı. Bugün, bu malzeme aktif bir şekilde reklamcılık kullanılır: buna da sergi standları gibi boyutları sütunlar, işaretler, boyutsal harfler, işaretler, bilgi panoları her türlü yapılır. Mükemmel vitrin için malzeme, hem de iç aydınlatma yok üç boyutlu harfler, imalatı. Malzeme bu vitrin, bölümleri ve raflar rafları rafları imalatında kullanılan ticaret, kullanılan. Köpük polivinil klorür mukavemetinin görünümünde ticari ekipman ve dekorasyon elemanları oluştururken kullanılır.

açıklanan tipi ve inşaat alanının malzemesiz bugün yapamam, bu iç elementlerden oluşur. Böylece, kapı mükemmel hizmette kendini gösterecektir köpüklü PVC'den imal edilmiştir. Yüksek nem ile karakterizedir Terimleri, oda duvarları hizalamak için bir ihtiyaç vardır, tam olarak köpüklü polivinil klorür seçmek gereklidir. materyal ısı ve ses yalıtımı ile ilgili çalışmalar için, oldukça sık yamaçlar ve pencere ve süpürgelik diğer elemanların tabanında kullanılan, kapı panelleri ve pencere çerçeveleri yapılır iklimlendirme sistemlerinin oluşumu için mükemmel olduğunu böylece Ama bu, bir liste değildir . Bu duvar ve balkon tavan dibinde oldukça iyi malzemeyi görünüyor.

Eğer köpük PVC kullanmayı seçerseniz, fiyat kesinlikle ilgi olmalıdır. Yani, satın alırken 3050h1560h2 mm'ye eşit miktarda olan Yaprak başına 1300 ruble, ödemek zorunda kalacak. Daha büyük tabaka (3050h2030h2 mm) 1400 ruble iken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

33 − 29 =