PVC panel boyutları

Tipleri ve PVC duvar panelleri boyutları

Duvar plastik paneller - terbiye için en pratik ve iddiasız malzemelerden biri.

Bunlar düşük ağırlık ile karakterizedir, yüklenmesi son derece kolaydır - profesyonel araçlar veya özel beceri gerek görünüş olarak çok çeşitlidir ve minimum bakım gerekir. Hasar zor değilse onları değiştirin. Bu nedenle, sık sık iç dekorasyon için kullanılır.

Her şeyden önce tavan ve duvarlar için PVC ürünleri birbirinden ayırmak gerekir. PVC paneller de evin dış dekorasyon için kullanılır.

görünüm, malzemenin ve genellikle boyut ayırt edilemez. 45 mm ve daha az dayanıklı söylenemez yüksek mekanik nagruzkam.O duvar maruz değildir, çünkü, bu nedenle, daha kalın duvar panelleri ve daha güçlü - ama tavan plastik ince döşeme.

birbirine çıta malzeme ile bir yöntem bileşikler ile üç gruba ayrılır.

 • dikişsiz - oluğa oluğu bağlamak ve yetkin bir kurulumunun göze çarpmayan eklemler ile tamamen düz bir yüzey meydana getirir. bir sonuç montaj üzerinde malzeme kalitesi güçlü etkiler: panellerin küçük deformasyon iyi görünür düzensiz dikiş ortak yapar.
 • kabartmalı - dikiş. Tipik olarak, bu tür bir bileşiği ile karakterize olduğu damıtma, simüle edilmiştir. açıkça görülebilir dikiş ve tasarım bir parçasıdır. Bu tip lameller çok yüksek sertlik ve mekanik hasara karşı çok dayanıklıdır.
 • Opsiyon yivli - bağlantı tipi kesintisiz madde olmakla birlikte, dekoratif bir yiv tarafından oluşan ürünün uçlarında - pah, düz bir üst yüzey rölyefi yapar.

Video - Duvar panelleri PVC boyutu:

Renk paleti ve doğal malzemelerin çeşitli taklit yeteneği PVC tasarımcılar için gerçek nimet Slats yapar. Bununla birlikte, bir yüzey ya da renkli baskı yöntemi, kalite bitirir etkiler.

Buna dayanarak üç kategori vardır.

1

 • thermofilm ile Pamela - bu gerekli renk boyanmış beyaz şeritli yeni temel teşkil etmiştir. Daha sonra, özel bir silindir kullanılarak ürün termal filmin üzerine sarılır. Bu nem ve mekanik hasara karşı mükemmel bir koruma olarak işlev görür.
 • Doğrudan baskı - bu durumda, bir resim ya da renkli eşyanın yüzeyine tatbik edilir, daha sonra cila ile kaplanmıştır ve UV ışıması ile kurutuldu. Bu çözeltinin dekoratif olasılıkları daha zengin olmakla birlikte, malzeme neme dayanıklı ve çizilmeye nispeten kolay değildir. fotoğrafta - Bir desenle mutfaklar için PVC paneller.
 • lamine panel - renk ve desen yüzeye sabitlenmiş PVC film, belirler. Nedeniyle filmin direncine ve kalınlığına bu lameller çizilmeye karşı çok dirençlidir. Ancak, renk paleti daha sınırlıdır.

PVC sınıflandırmakta ve form faktörü, boyutu ve karakterize edici özelliği, sırasıyla formu bitirilmesi.

Lamel - ya da raf, genellikle latalar taklit ve böylece karşılık gelen bir boyutu vardır. Onlar her zamanki bitirme panoları gibi bakmak:

 • uzunluk - 90 cm ila 3 m:
 • genişlik . - böylece tek veya çift balıksırtı ve gemi kerestesi: 13.5 ila 30 cm parametresi oynar profil lamel ne tür bağlıdır dan değişir.

herhangi bir standart form faktörü duvar panelleri kalınlığı ve 8-12 mm'dir.

sorunsuz raf malzemesi Diğer boyutlu parametreler:

Karo malzemesi - tipik olarak kesintisiz, taş yüzeylerin, alçı ve kiremit taklit çünkü. doğru sırayla belirtilen herhangi bir desen ya da desen oluşturulacak kiremit herhangi bir renk, gelen - tasarım yönünden çok zengindir.

En popüler boyutları aşağıdaki gibidir:

 • 30 * 30 cm - genellikle Birleştirilen: tek renkli ve şekilli, tek renkli ve taklit taş;
 • 98 * 98 cm - Karmaşık çizimler ve resimler oluşturmak için kullanılır.

Sac kaplama - yüksek çözünürlüğe sahip. Geniş bir alanı kapsayan olarak duvara kurulumu için, en az zaman alan bir seçenektir. Bu durumda tasarım çok orijinal olabilir:

 • uzunluk - 98 ila 244 cm;
 • genişlik - 50 ile 122 cm;
 • 6,3 mm - tabaka malzemesinin kalınlığı genel olarak daha azdır. Aksi takdirde montaj elemanı - sac çok ağır.

Video - Duvar panelleri PVC kurulumu:

yeterince pürüzsüz olması durumunda PVC panellerin onun büyük kolaylığı sayesinde doğrudan duvara monte edilebilir. - duvar kağıdı, boya ve benzeri daha iyi ısı ve ses yalıtımı, orada iyice, eski bitirmek kaldırmak için değil izin verilen duvarlar hizalamak gerek yoktur: Uygulamada, bu yöntem yaygın olarak çerçeve üzerinde kurulum fazla avantaja sahip olduğu için kullanılmaz.

evlerde, odanın çalışma koşullarına bağlı olarak yapıların üç türüdür.

 • ahşap sandık - kesin bir artı o yüklemek ve kolay yükseklik ayarı basittir. Bu nedenle, herhangi bir baz yüzey pürüzlülüğüne nötralize etmek mümkündür. Eksi - sıcaklığı düşer hacim olarak nem ve değişiklikler korkar Grafik. İklim kararsız olduğu yerlerde - sundurmalar, mutfaklar, banyolar, ahşap sandık kurmak daha iyi değil. ahşap kirişler inşa salon çerçevesinde, antiseptik ile önceden tedavi. Kaburgalar yığma yönüne dik doğrultuda da 60 cm aralıklarla sabit. o bitirme levha gelince, yön önemli değildir. dübelleri, şok vida vida galvanizli - duvar malzemesi bağlı olarak değişir.
 • plastik çerçeve - üretim U-şekilli profil için kullanılır. çözümün avantajı - daha fazla kolaylık ve nem ve sıcaklık için mükemmel bir duyarsızlık. Ayrıca, oluk profili elektrik sistemi boşluğu olarak kullanılır. Eksi - çerçeve ağır yükler için tasarlanmış, ama biz ışık duvar panelleri bahsediyoruz çünkü bu durumda olmaması önemsizdir değildir. 1 m ile 30 cm, dübel veya vidalar artışlarla Güvenli profil. malzemenin diğer bir avantajı, - kullanım kolaylığı. Eğer profilleri katılmak istiyorsanız, sıradan Gönye 30, 45 veya 90 derecelik bir açıyla eşit kalitede kesim alırlar.
 • metal tornalama - UD- ve CD-profilden yapılmış. örneğin sundurma, - duvar panellerinin döşenmesi için nadiren kötü ısıtılmış odalar için, kural olarak, kullanılır. nem dirençli olduğu için, banyo ve mutfak için, profil seçilen galvanizli.

raf, levha veya tabaka - malzemesinin hacmi yaklaşık PVC ürünleri alanında duvarının alana bölünmesi ile belirlenir gerekli. maliyetlerini azaltmak için, dikkate yığın yöntemi almak - diyagonal, yatay, dikey. hesap sonucu% 15 artar - taraf montaj veya düşük kaliteli paneller hata her zaman mümkündür.

yaklaşık bir gün boyunca odada durmak - Montaj yapılmadan önce, maddi binanın mikroklima alışması için izin istenir.

lambri yanında ek unsurlar gerekir. İç köşe - kurulum yatay yapılacaktır eğer siz de başlangıç ​​ve bitiş profili zaten gerekir ve. Gerekli duvar ve zemin, duvar ve tavan pervaz arasında eklem maskeleme için.

 1. Kurulum açılması yönünde köşesinden başlamak - pencere veya kapı. İlk bir iç köşesini kurmak.
 2. Lamel uzunluğu plakalarına kesilmesi - montaj yöntemine bağlı olarak değişir.
 3. Plastik tabak veya fayans köşe profili yerleştirilir ve sandık üzerine monte edilmiştir. Sen inşaat zımba kullanabilirsiniz, ancak en iyi seçenek kelepçeleri etmektir - onlar oluğun tabanındaki monte edilmelidir ve sabitleme parçaları deliklerden yapılır. Bu tür bir yöntem paneli zarar ve katı olmayan bir tespit sağlamaktadır değildir.
 4. normal şekilde monte Sonraki tüm kaburgalar - oluk bir diken. Kauçuk bir tokmak kullanmak gerekirse bu yüzden paneller, sıkıca bağlanmalıdır.

Sorunsuz malzeme dikkatli yerleştirilmesini gerekti ve her slatın verticality kontrol edin. Aksi takdirde dikişler görünür olacaktır.

tüm odayı, zemin ve duvar süpürgelik maskesi arasındaki eklemi kaplama sonra. tavan ve duvar arasındaki bağlantı yerini tıkamak için bir dekoratif tavan pervaz kullanılır. Ancak, burada oda tasarımı aynı bitirmek alacak olması mümkündür tüm ilgili.

PVC paneller nispeten geniş çalışma sıcaklığı aralığı vardır, ama evrensel değil. Üst limit, artık, örneğin, uygun bir çifti için + 40-50 ° C, böylece kabin. Alt - -5 ° C: - bir tamamen cam sundurma ya da balkon hala açık mümkündür, ancak. Ayrıca beton yapıştırılmış PVC panellerden daha okuyun.

Plastik döşeme imalatı - teknolojik basit proses. Temelde, malın maliyeti büyüklüğüne ve dekor bağlıdır. özel malzemeye gelince Ancak istisnaları vardır. Burada seçim çok büyük.

 • Rus fabrikaların üretimi TAGinterio Bu tasarım, çeşitli değil, aynı zamanda yüksek bir ses emici özellikler değil sadece. Paneller akustik malzeme ve dekorasyon, sadece konut değil, aynı zamanda müzik stüdyoları ve endüstriyel laboratuarlar için kullanılırlar. örneğin, daha iyi ses emilmesi için mikro perforasyon - maliyetli çini ve ek özellikler tasarımına bağlıdır. Asgari fiyat - 4500 s. metrekare başına. m.
 • "Kaynak" Şirket Bu tabaka kaplama malzemesi sunuyor. Panel doğal taş ve ahşabın yapısını üretmekle kalmaz, aynı zamanda orijinal fantezi renklere sahiptir.
 • "Dekor paneli" Bu duvarlar ve çeşitli türlerin tavan plastik kaplama üretir. Çeşitli taş kaplamaları taklit Geleneksel toplanması, süs eşyaları veya desenler ile benzersiz bir tasarıma tamamlayacak. "Prestij" serisi lambri Surround süsleme damgalama ve alüminyum folyo bir arada alınan sunmaktadır. Fiyat - 935 s. metrekare başına. m.
 • Decostar Herhangi planın kiremit, duvarcılık, dekoratif taş, ahşap ve mozaik kaplama malzemesi taklit kesintisiz geniş kaburgalar olduğunu. panellerin maliyeti oldukça makul - 231 p den. metrekare başına. m.
 • "Europlast" Bu PVC'den imal ürünlerinde uzmanlaşmıştır. duvar Koleksiyonu PVC paneller böylece bir metalik kaplama ile laminasyon, termal ile elde edilen dekoratif çözeltilerinin çeşitli, ve benzerleri dahildir. Fiyat - 140, s. metrekare başına. fotoğraf M. - Duvar paneli Evroplast:

PVC yapılmış duvar panelleri büyük bir ürün yelpazesine Leroy Merlin sundu.

PVC Panel boşuna böyle oturma odalarında ve çalışma odası olarak bitirilmiş en popüler yöntemlerden biri olarak kabul edilmez. görünüm ve makul bir fiyata çeşitli mümkün bile en mütevazı bir bütçe ile, odaya geçmeye olun. Ayrıca MDF panellerin bir parçası olan bilgi ilginizi çekebilir. referans ile bu dekorasyon MDF için kaplama panelleri tarif etmektedir. Ayrıca MDF panellerin boyutu ne okumak. İşte burada, banyo için fotoğraf duvar PVC paneller görebilirsiniz - fotoğraf finiş koridor duvar panelleri.

Eşi bir onarım başladı ve, çevrimiçi forumlar ve onların akıllı makaleleri okuduktan sonra, o keskin akut ihtiyacını gördüğü duvar panelleri bana bilgi deigned. Açıkçası, ben hoşlanıyor ve bu panellerin ilgili onarım soruları hiç duymamış bir insan değilim. Ama şimdi, zaten sonuna kadar onarım yaptık, öyle olduğunu-vazgeçilmez o şey anlıyoruz. Biz Leroy Merlin panelleri satın aldı.

duvarlarda sadece kullanılabilir Ucuz ve pratik materyal. Tavan panelleri gerçekten iyi, mutfakta kesilmiş ve asma tavan veya alüminyum raf daha ucuzdur vardır. avantajlarından biri - renkler ve kolay kurulum çok çeşitli - hatta acemi usta işlemek! Tek şey - erimesine neden olabilir, 40 watt üzerindeki plastik tavan ampuller berbat değil!

Plastik tavan panelleri, boyut ve incelik seçimi

Tavana ne yapacağını - daireleri onarırken kaçınılmaz sorusunu gündeme? Badana uzun moda olmuştu ve onarım için çağdaş gereksinimleri karşılamıyor. Tavan boyama Dairelerin çoğunda elde etmek imkansızdır gayet düz bir yüzey gerektirir. Herkes eski ve sık sık yeni evlerinde levhalar arasındaki salıncak ve geniş özensiz eklemlerde ile tanıdık. Asma tavan ve alçıpan yapılar pahalıdır ve kurulum için özel uzmanlık gerektirir.

plastik tavan dikmeyi - Neyse ki, her açıdan kullanışlı bir seçenek yoktur. O, büyük bir özenle içinde iddiasız, montajı kolay ve oldukça ucuz görünüyor. pleksiglas, polikarbonat veya polistirol şeffaf tavan panelleri iç tasarım ya da lekeli tavanlar oluşturmak için idealdir. Ortalama onarım için en iyi opak PVC uygundur.

tavan için PVC panellerin Avantajları

 • Pratiklik - Tavan 20 yıla kadar hizmet verecek ve özel bakım gerektirmez.
 • Estetik - Plastik, mükemmel pürüzsüz bir yüzey oluşturur o sade ve şık görünüyor.
 • Güvenilirlik - her ikisi de mekanik gerilime karşı dayanıklı ve nem plastik tavan paneli, hafif, yüksek sıcaklıklarda.
 • Çok yönlülük - Eğer oturma odasına banyo, herhangi bir odada yükleyebilirsiniz tavanda plastik.
 • Hafif - PVC paneller superprochnogo çerçeveyi gerektirmez.
 • elleçleme kolaylığı - kolay, sıradan bir ofis bıçakla kesilmiş yapıştırma ve kaynak mükellef.
 • Kolay kurulum - bunu kendiniz yapabilirsiniz PVC tavan yüklenmesiyle, pahalı uzmanlarını çekmek gerek.
 • Yere unpretentiousness - plastik yüklemeden önce, tavan hizalamak gerekmez. Buna karşılık, PVC paneller bütün kusurları gizler.
 • Çevre dostu - PVC insanlar ve evcil hayvanlar için tamamen zararsızdır.

Buna ek olarak, plastik asma tavan sizin dairede ilave ses yalıtımı için olacak. Ve özel bir ev o yerleştirilebilir ve ısı yalıtımlı şekilde malzemeyi oda yalıtmak için altında.

plastik paneller tavan hem de duvar değil sadece - seçerken gereken ilk şey bilmek. Birbirlerine sertliği ve ağırlığı farklıdır. tavana monte duvar plastik levhalar tam da daha fazla ağırlığı uygun değildir. O sadece, aynı zamanda bitmiş kaplamanın operasyonu kurulum sürecini karmaşık değil.

çeşitli seçenekler piyasada Tavan plastik paneller. Mat, (monolitik bir kaplama yanılsaması yaratmak için izin) parlak, dikişsiz, delikli, ayna, imitasyon ahşap ... bunun adı tüm. Herhangi bir tarzda iç için uygun alabilirsiniz. Farklı partilerden malzemeyi satın gölgede değişebildiği durumlarda ana şey hatırlamak. Kurulum sırasında sorun önlemek için mağaza içinde tekrar kontrol edin.

Panellerin aşağıdaki tip türüne göre ayırt edilir:

 • ( "Avrupalı") Astar - geniş kilit ile uzun paneli, 10 cm genişliğinde,;
 • "Polka" - aynı 10 cm duvar kaplama, ancak daha dar bir kilit;
 • Güçlü balataları - önceki iki boyutta (genişliğinde 12.5 cm) ve bir çift profil tasarımından farklıdır;
 • ; Kilidi olmadan kesintisiz, - Geniş paneli
 • PVC plaka - boyutu küçük şekil plaka kare, kilidi olmadan;
 • Levha - levha, bir kilit olmadan 80h150 cm arasında değişen, PVC'den imal.

panellerin tipine uygun bir şekilde seçilmesi, yeni tavan montaj sürecini kolaylaştırmak için değil sadece, aynı zamanda malzeme maliyetini azaltmak için izin verir. Tüm farklı panellerin boyutları yukarıda. Size daha ucuz yerine bir düzine bantlarının iki plastik tabaka satın almak bulabilir, saymak değer "Avrupalılar."

Plastik tavan panellerinin boyutları

Standart kalınlığı panel PVC - 8-10 mm. Bu boyutlar kalıpların en çok üretilen altında bu oldu. Ama aynı zamanda kalınlık 5 mm plaka vardır.

Bunlar daha kırılgandır ve yükleme sırasında daha fazla bakım gerektirir. onları daha zor olacaktır için Ayrıca pervaz bulabilirsiniz.

türüne bağlı Boyut panelleri,:

 • Kalıplı - 10 cm sonraki 3..
 • Güçlü balataları - 3 m 12.5 cm.
 • Geniş tablosu - genişliğinde 15 ila 50 cm arasında, uzunluk 2.6, 2.7 veya 3 metre olabilir.
 • Levha - 2.03 m ila 80 cm arasında genişliği, 1,5 ila 4,05 metre uzunluğunda.

Kurulum hurda minimum miktar oldu böylece iyi panelini seçin. Eğer plastik kap yüklemek istediğiniz oda 1,5 metre genişliğindedir Örneğin, üç metrelik paneli satın almak daha iyidir. yarım haldeyken kesip odanın öbür koyarak, gereksiz atık ve uzunluk olarak eklemlerin ihtiyacı kendinizi kaydedin. Kısacası, Boyutları gelecek tavanın büyüklüğüne katları olan plastik paneller seçmelidir.

hesaplanırken malzeme miktarı diğer aşırı gitmemeli - "sırt sırta" malzeme satın almak. Birincisi, paneller (farklı partilerden olacaktır) renkte eşleşmiyor riski her zaman vardır. İkinci olarak, montaj veya nakliye esnasında zarar görebilir. maddenin yüzeyindeki çukur bölgeler oldukça tavan görünümünü bozan olmak. Eğer kenarında bir çentik varsa, o kurulumu karmaşık hale getirecektir - ürün çıplak göz eklem görünür olacak bitmiş tavanda birbirine sıkıca uyacak edilmeyecektir. Beyaz bir plastik, silikon ile maskelenebilir. Ancak zamanla, macun sararır ve fark hale gelecektir. Böyle bir durumda bir renkli kaplama imkansız geri olacaktır.

risk almaya değmez. Rezerv iki tabak - Biri almak daha iyidir. Hep can, mağazasına dönün. materyal satın almak için yeterli değilse Ama sorunlu olacaktır.

plastik tavan yükleme

Tavana PVC plakaları yüklemeden önce metal profillerin bir çerçeve oluşturmak gerekecektir. Bunu yapmak için, çerçevenin sabitlenmesi için tavana, küçük vida ekleyerek kendini, askı ve çapa profil gerekecektir.

Sen dış panelleri sabitlemek için plastik kalıplama çevresini yükleyebilirsiniz ya. Eğer metal profil çevre oboshete varsa, yeni tavan ve duvar eklemi gizlemeye ek bir tavan pervaz gerekecektir.

araçların İhtiyacınız:

plastik Sama tavan montaj prosedürü çok zaman almaz. Doğru sonrasında malzeme miktarını ve enkaz hesaplanan ettiyse tavan montaj en az olacaktır.

PVC paneller: Boyutları ve Türleri

Plastik paneli PVC - PVC'den yapılmış güzel, yüksek kaliteli ve ucuz dekorasyon malzemedir. Onlar duvar ve tavanlar için kullanılırlar. PVC panellerin Standart boyutlar 24 cm genişlik ve 2,7-3 metre uzunluğa yani. Dekoratif plastik ürünler ve bağlantı elemanları herkesin geniş bir yelpazede bağımsız çeşitli tasarım fikrinin uygulanması ile. seramik granit, seramik karo, suni taş: PVC paneller inşaat malzemeleri birer alternatiftir. Onları seçilmesi, sen ikinci katın farklı çeşitleri nelerdir bilmelidir.

başka amaçlar için PVC panellerin Çeşitleri

Randevu ile PVC paneller iki kategoriye ayrılır:

Duvar plastik çıtalar, dayanıklılığa sahip tavan ürünleri ile karşılaştırıldığında ağırlığında önemli bir fark var. boyutunda ve kuvvet derecesinde bir fark yoktur aralarında çünkü bu modeller, birbirinin yerine geçemez. kendi amacı için ellerinden geleni kullanın. aşağıdaki gibi Duvar panelleri PVC boyutları: 2.5 ila 6 m arasında değişen uzunluk, genişlik 25-30 cm kalınlığı 6-10 mm.

Tavan PVC paneller mat, parlak veya cilalı olabilir. operasyonda Bu plastik ürünler mekanik strese maruz değildir, bu yüzden çok güçlü ince ve değildir. Tavan boyutları PVC paneller: 6 ila 10 metre uzunluğunda, 25-30 cm genişlik, 4-5 mm'lik bir kalınlığa sahiptir.

bir kaplama malzemesi olarak, ön duvar ya da tavan hazırlanması (hizalama, eski kağıdı, boya, alçı uzaklaştırmak) için kullanımı gerek plastik ürünler kullanırken. Paneller, özel araçlar ve beceri gerektirmeyen yükleyin. Buna ek olarak, ürün elektrik kablolarını maske, ses ve ısı yalıtımı sağlar. Paneller özel bakım gerektirmez. Bunlar mendil ve ıslak deterjan temizler. Hasarlı ürünler hızla ve kolayca değiştirilebilir.

bileşik yöntemi ile panellerin türleri

Onlar bağlantı türüne göre ayrılır:

 • dikişsiz;
 • kabartma;
 • boş bir eklem (oluklu) ile paneli.

plastik Sorunsuz paneller genellikle tavanları tamamlamak için kullanılır. Bir oluğun oluk yüklenir. düzgün bir şekilde düz bir yüzey dışarı atarken, pürüzsüz, hemen hemen algılanamaz dikiş yerleştirme. bileşikler, faktör kalitesini etkiler de: plastik özellikleri, depolama uyum panellerin deformasyona yol açar ihlal yönetir. malzemeyi seçerken çok dikkatli olun.

En yaygın astar yüzeyi kaplama döşeme zaman benzer dikdörtgen kabartma desen bulunmaktadır. Bu paneller, daha pahalı olan sertlik ve daha iyi bir performans, yüksek derecede sahiptir. Onlar iyi bir kaplama ahşap duvarlar ve diğer sorunlu yüzeylere sahiptir.

Pah - bir oluk ile paneli bir süs girintinin uçlarında, sadece mevcut kesintisiz eşyaların şeklindedir. Bunlar çeşitli binaları bitirme kullanılır.

Bu yapı malzemesinin Boyuta göre üç standart sürümleri ayrılır:

dikdörtgen veya kare karolar;

astar olarak adlandırılan PVC paneller (boyut verilmedi aşağıda sunulmuştur), 3 m uzunluğa, 10 cm ya da bir çift profil ile 12.5 cm arasında bir genişliğe sahiptir. Opsiyon "evropeyka9raquo;, bir kilidi, daha bir talep olan" polka9raquo; dar kilit.

astar farklı bağlanırken, boyutları 260, 270 ve 300 cm arasında bir uzunluğa ve 15-50 sm bir genişliğe sahip PVC paneller, herhangi bir düğüm noktaları vardır.

Çok popüler duvarlar için dikdörtgen veya kare karolar. Onların boyutu -. 30x30 100x100 cm itibaren Onlar yüklemek kolaydır ve uygundur.

, boyutları, standart bir genişlik 80-203 cm, 150 405 cm arasında bir uzunluğa, 0.1-3 cm'lik bir kalınlığa sahip PVC paneller,. Üst tabaka düz ve darbeye karşı dirençli bir olabilir.

Bugüne kadar, plastik sandviç paneller en popüler bitirme malzemelerdir. onlar binalarında bölümleri oluşturma, pencere yamaçlarının dekorasyon için kullanılır. Bu üst seviye malzeme ve üstün kalitesi. Kesilen onun tesislerinde saygın, zariftir.

10 mm, 24 mm ve 32 mm - 3000h1500 mm 3000h1150 mm 3000h900 mm, kalınlığı arasında bir boyuta sahip olan, standart PVC sandviç panel üretimi. Dış astarları Parametreler - 1'den 2.40 mm.

plastik panellerin avantajları ve özellikleri

onlar kadar popüler ki PVC paneller, olumlu nitelikleri bir yeri vardır:

 • Çok yönlülük. , boyutları farklıdır PVC paneller, farklı bir açıda, yatay, dikey olarak monte edilebilir.
 • Estetik. Renklerin doğru seçimi ile, ilginç, çekici iç oluşturabilirsiniz.
 • Çevre dostu. PVC paneller insan sağlığı için güvenli olan zehirli maddeler yaymazlar.
 • Kararlılık. Bu malzeme, ışık ve nem direncine sahiptir. Yanı sıra ona karşı agresif çevresel faktörler gibi.
 • Mukavemet. Paneller hafif oldukları zaman çok önemlidir mükemmel mekanik mukavemet var.
 • Dayanıklılık. Plastik ürünlerin ömrü 20 yıldır.
 • Kolay bakım. Panel nemli bir bez ya da havlu ile silin için yeterlidir.
 • Kolay kurulum. Montaj çalışmaları uzmanları ve özel alet katılımı olmadan bağımsız yapılabilir.
 • PVC paneller iyi ısı ve ses yalıtımı var.

Bağımsız olarak panellerin kalitesini belirler

olmalıdır satın plastik paneller kalitesini belirlemek için:

 • Yüzeyinde dikkat Ürünü inceleyin. Lamel bozulma olmadan, yassı, mükemmel pürüzsüz olmalıdır. Ürünün içinde bulunan kaburga, dış yüzü üzerinde kabul edilemez boşluklar. Bu değer ve dış duvar panelleri bir kalınlığa sahiptir. Bu özellikle doğrudur cephesidir.
 • Dikiş ve kolay kenetlenme dikkat etmek iken, birkaç kaburgalar bağlayın. Yüksek kaliteli ürünler neredeyse bir iz bırakmadan ve çok zorlanmadan gidiyor.
 • malzemenin gücünü kontrol edin. sıkmak çubuğunun gücü ile yapmak için. Bu çatlak veya ciddi deforme olmamalıdır.
 • plastik bükme edin. Köşe 4-5 eğmek. materyal çatlak veya kırık değilse, ürün kalitesi ve uzun bir süre sürecek.

plastik paneller kapsamı

PVC paneli - çevre dostu bitirme malzeme. Bu yaygın evlerde duvar ve tavanlar için kullanılır. Çoğu zaman, plastik paneller ofisler, mağazalar, restoranlar görülebilir. Onlar spor tesisleri, hastaneler, okullar kaplamalarında kullanılır.

Yani, PVC panellerin boyutları, yanı sıra bunların çeşitleri, avantajları ve özellikleri nelerdir bilerek, kapsamları malzemeyi kazanmak ve evde tavan ve duvar kendini dekorasyon başlayabilir neyi doğru ürünleri, nasıl seçileceği.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

26 − 16 =