PVC paneli Karo

döşeme Plastik PVC paneller: bitirme banyo ve mutfaklar

Çini astar veya mutfak banyo önlük bitirme için en uygun biridir. En azından yakın zamana kadar oldu. karo pek çok avantajı ise, ancak dezavantajları vardır. Bunlar arasında, yüksek maliyet ve bitirme karmaşıklığı. Kendi başına burada yapamaz. Kalitatif olarak, koyun seramik karo sadece profesyonel olabilir.

O zamandan beri, her ikisi neredeyse kayboldu banyo dekorasyonu bütçe fiyata sorunu döşeme için PVC panellerin piyasaya çıktı. Çekici görünümü, montajın kolaylığı ve basitlik, ve en önemlisi, düşük fiyat bu malzeme çok rekabetçi olun.

Sonuç orijinal çiniler çok benzer

PVC döşeme panelleri - bileşimi ve özellikleri

en modern ekipmanlar üzerinde dayanıklı plastikten yapılmış olan bir kaplama malzemesi, - PVC (polivinil klorür) paneller. son teknoloji desen üzerinde herhangi bir materyali uygulamak ve ona herhangi bir doku vermek için izin verir. Üst görüntü özel bir film ile korunmaktadır, nedenle önümüzdeki 10 yıl görünümünü kaybetmemeye garantilidir. Bu dekorasyon avantajları arasında şu vardır:

 • nem direnci;
 • yüksek mukavemetli,
 • sıcaklığa direnç;
 • çevre güvenliği;
 • düşük maliyet;
 • doku ve renk çeşitli;
 • Kolay kurulum;
 • hijyen;
 • mantar ve küf dayanıklıdır.

Daha önce görünüşüdür plastik paneller zararlı maddelerin serbest bırakılması gibi sağlığa zararlı olduğu oldu. Bugüne kadar, bu tür ürünlerin üretimi% 100 onlar neredeyse zararsız olduğunu söyleyebiliriz bir düzeye ulaşmıştır. Zararlı maddeler sadece PVC yanması esnasında salınır.

Sen renklendirme ve mozaik alabilirsiniz

Bu kağıt hamurundan görebileceğiniz gibi yeterince artıları üzerinde seçiminizi durdurmak için.

1

fayans altında panelini nasıl yüklenir

İmitasyon kiremit plastik paneller - süreç oldukça basittir. öyle bir şekilde banyo duvarları süslemek için iki yol vardır:

Özel bir yapıştırıcı ile doğrudan duvara panellerin yapıştırılmasında

Bu montaj yöntemi banyo duvarları mükemmel hizalanır durumunda uygundur. Ve bu durumda, değil sık sık, kabul edecektir. yapıştırmak için yüksek kaliteli yapıştırıcı almak gerekir. Genellikle "Moment" veya sıvı çivi kullanın.

yüzeyin kuru ve temiz olmalıdır geçirilmesini ifade eder. Dikkatli tutkal üreticileri sunmaktadır ve dikkatli takip talimatları, okumalısınız. Daha sonra sonuç harika olacak.

tornalama plastik paneller bağlanması için bir yöntem

Bu tür bir yöntem bazı avantajlara sahiptir:

 • Gayet duvarları hizalamak gerekmez;
 • Sen iletişimin çeşitli gizleyebilirsiniz;
 • sandık kendi başlarına yapabilir.

En iyi Metal profili seçmek için bu yöntem kiremit tahta döşemeler altında plastik paneller yükleyin.

sandık üzerine Montaj

Ahşap çıtalar yüksek nemli odalar için uygun değildir ve nasıl banyo. Bunlar kaplama kalitesini etkileyecek nem, deforme edilebilir. pas kurarken birkaç kuralları takip etmek önemlidir:

 • 40-50 cm profil takmak;
 • yönü rafları yüzey her zaman dik olan;
 • Daha iyi bantların dikey yönünü seçmek için, bu nedenle su eklem üzerinde kalmayacak

küçük vidalar veya çivi ile banyo için fayans altında plastik paneller takın. köşeler, süpürgelik, pervaz - kaplama yüklü ek elemanlar monte edildikten sonra.

Mutfak önlüğü için PVC paneller

Banyo - bu ürünler kullanılabilir evde sadece oda değil. Onlar mutfakta onarım çalışmaları için idealdir.

bakım ve pratiklik kolaylığı bu malzeme mutfak için mükemmel bir seçim haline getirmektedir. Uzmanlar uygun bakım ile bu önlük fazla 10 yıldır durabiliriz söylüyorlar.

emin paneller mutfak apron gibi bir banyo için monte edilmiştir. Panel diyagonal döşenebilir - bu ek dekoratif etkiyi verecektir.

seramik karoları için PVC panelini nasıl seçilir

banyo ve mutfak için fayans altında PVC paneli alma, dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta:

 • Dikkatli toplu numarasını kontrol etmek gerekir. Eğer satın aldığınızda Farklı partilerden ürünlerinin renkleri biraz farklı, paneli elde edilebilir. onlar arka arkaya monte edilmiş, çünkü belli olacak.
 • Satın alınan ürün kusurlarından arınmış olduğundan emin olun.
 • fleksiyon kilitleme çubuğu deforme olmamalıdır zaman.
 • onlar kesinlikle geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış ve bunların ömrü kısa ömürlü olacak - Daha ucuz ürünü satın almak için değil.
 • sayfalardaki bölümleri arasındaki mesafeye dikkat edin. 5-10 mm geçmemelidir. Aksi takdirde, bu ürün herhangi bir şoklara karşı çok hassas olacaktır.

Eğer çini pratik ve dayanıklı bitirme malzemesi ve fayans harika bir alternatif altında banyo ve mutfaklar için, PVC paneller görebileceğiniz gibi.

döşeme için video yükleme ve seçim panelleri

Kaliteli çubuğunu seçmek için - bu da bir sanat. Bu nedenle banyo ve mutfaklar için panellerin videoyu görmek öneririz:

Paneller Banyo Çini - Fotoğraf bitirmek

yüksek nem ve sıcaklık değişiklikleri ile binaların iç kaplama için kullanılan tüm dekoratif duvar panelleri, farklı türler ile temsil edilmektedir:

 • Polivinil yıkanabilir panel;
 • fiber levha su itici;
 • Kompozit yonga lamine panoları.

plastik versiyon en ucuz ve kesinlikle neme dayanıklıdır, ancak yetersiz mukavemet değerleri ile karakterize edilir.

daha PVC'den daha pahalı, ama yüksek mukavemetli ile karakterize edilir Suya dayanıklı duvar MDF paneller. Bunlar popüler ses yalıtımı ve termal yalıtım malzemeleri, farklı yüksek ateşe dayanıklılık ve hijyen kategorisine aittir. Bu bitiş çevre dostu ve çevre için tamamen güvenlidir.

Banyoda PVC pano montaj sonrası

Suya dayanıklı panel şeklinde malzeme terbiye seçimi, sen elemanların boyutlarını belirlemek olmalıdır:

 • raf panelleri fazla 370 cm uzunluğa sahip olan bir genişliği 12,5-30,0 cm sahiptir;
 • levha paneller 98 sm bir maksimum yan uzunluğuna sahiptir;
 • levha paneller kaplama alanı 2,44h1,22 m gerçekleştirmek için bir elemanı kullanılarak sağlar.

Paneli seramik yüzeyini taklit iyisi döşenir, bu nedenle geleneksel çini ve çağdaş Porselen Seramik için iyi bir alternatiftir.

bir kare için levha paneller değişen tonlarda veya banyo tasarımını değişir sağlar alışılmadık desen oluşumu da dahil olmak üzere, farklı düzenleri, gerçekleştirmek için uygun, katı bir formu ile karakterize edilir.

materyal dayanıklıdır yanında o, ucuz olduğu için tamamlanması banyo panelleri giderek daha popüler hale gelmektedir. Banyo için su geçirmez duvar panelleri - nasıl seçilir? ipuçlarını okuyun.

Banyoda tavan boyamak istiyor musunuz? Doğru boya nasıl seçileceği hakkında, okumaya devam edin.

Bütün lehte ve jakuzi ile dökme demir banyolarının eksileri, bu konuyu okuyun.

Banyoda odası ve sadece estetik değil düzenli çalışma açısından da rahat ve pratik değil olması gereken iç tasarımdır.

Bu özellikleri ve duvarlar için kullanılan malzeme bazı özelliklerini bir öncelik haline Bu nedenle içindir:

 • su direnci göstergeleri. dekorasyon malzemesi emmek ya da su ile temas üzerine şişen etmez banyoda çok duvar kaplama, nemin aşın miktarda maruz kalmaktadır.
 • sıcaklık değişimlerine karşı direnç düzeyi. duvarların yüzey düzenli ani sıcaklık değişiklikler dahil iklimde olumsuz değişim, muzdarip. Bu nedenle, yeterince kararlı bitirme malzemeleri deforme edilebilir.
 • Göstergeler hijyen. Banyoda duvarların yüzey onlar tarafından su arıtma sırasında binanın sahipleri ile doğrudan temas halindedir, bu nedenle temiz bir yüzey korumak için fırsat doğrudan başkalarının sağlığını etkiler.

Nitel kaplama malzemesi sık temizlik ve kimyasal reaktifler kullanılarak düzenli temizlik dayanabilir. İkinci bitiş zehirlenmeye yol ve mukoza zarının veya deride tahrişe neden olabilir toksik veya alerjik maddeler üretmek olmamalıdır.

duvarlarda paneller

Diğer şeylerin yanı sıra, malzeme seçimi dikkatle hatta küçük kusurlar veya usulsüzlüklerin varlığını tespit edecek paneller, dik açıda yüzeyini incelemek gerekir.

Bu zayıf koruyucu bileşimin imalatı sırasında uygun biçimde depolama veya panellerin kullanımını gösterebilir olarak yüzeye su itici film, sarılık olmamalıdır.

yüksek nemli alanlarda astar için kullanılan duvar plastik paneller, birçok tartışılmaz avantajlar sunmuşlardır:

 • Montajı çok kolaydır. Plastik bitirme panelleri kolayca nitelikli fayanslar ve pahalı ustaların katılımı olmadan, ellerini çabuk monte ve edilir. Plastik zahmetli önkoşullanma yapmadan herhangi bir yüzeye monte edilebilir.
 • Uygun maliyetli kaplama malzemesidir ve bileşen elemanları. Nedeniyle plastiğin düşük fiyata banyo için en popüler ve özellikle bütçe kaplama panelleri biridir.
 • Güvenilirlik ve pratiklik garantili. plastik yüzey nemi ve mantar lezyonlara karşı dayanıklıdır. banyo karo altında PVC paneller yeniden kullanım için uygun olan tekrar montaj ve demontaj için uygundur. Yüzey uzun bir süre boyunca güneş ışığına maruz kaldığında solmaya karşı da dirençlidir ve orijinal estetik görünümünü korur.
 • doku ve renk çok çeşitli. renk ve tonları çeşitli kolayca en özgün tasarımlar ve cesur tasarım çözümleri üretmek için izin verir. Çoğu modern plastik mükemmel ahşap, taş, kumaş veya deri dokusunu taklit;
 • Artan nem direnci. Duvar PVC panelleri, sık suya maruz bırakılmadan deformasyona ve ıslanmaya karşı korunmuştur.

Çok sayıda avantaja karşın, duvarlar için bir dekorasyon olarak plastik seçerken, bu yüzlü malzemenin dezavantajlarını hesaba katmanız gerekir:

 • PVC paneller, hammaddelerin bileşiminden dolayı çevre dostu malzemeler arasında değildir. Böyle bir malzemenin yakılması şiddetli zehirlenmelere neden olacağından, yaşam alanlarında plastik kullanımı en azından istenmemektedir.
 • Kötü kanıtlanmış üreticilerin düşük kaliteli plastik finiş panelleri, istenmeyen hoş kokular üretebilir ve ayrıca sıcaklık değişimlerine karşı yeterli direnç göstermez.

Geleneksel fayansları taklit eden plastik duvar panelleri, banyo ve tuvalet odalarında seramik kaplamaya mükemmel bir alternatif olarak hizmet eder. Duvarlar için su geçirmez dekoratif PVC panellerin standart boyutları:

Bir karo taklit eden paneller hem duvar hem de tavan kaplamaları için kullanılabilir. Elemanlar sıvı çivi veya özel plastik kılavuzlarla monte edilir.

Bitirme - karo taklidi

Modern banyolar için plastiklerin ana avantajları şunlardır:

 • yüksek düzeyde renk transferi;
 • Panellerin yüzeyine uygulanan görüntünün gerçekçiliği;
 • doğrudan güneş ışığına karşı artan direnç;
 • geniş renk, desen ve desen seçimi;
 • küçük bir alanın görsel genişlemesi.

Banyo içi - panellerin ilginç bir seçimi

Modern finisaj plastik panellerinin pratiklik derecesi ve yüksek kalite özellikleri şüpheye neden olmaz ve yüksek nem seviyesine sahip tesislerin karşısındaki uygulamaları aşağıdaki olumlu noktalara sahiptir:

 • PVC panellerin önemsiz ağırlığı, montajı elle kolaylaştırır ve hızlandırır;
 • bitiş elemanlarının montajı, büyük miktarda inşaat artıkları veya kir birikimi ile birlikte değildir;
 • Koruyucu dış tabaka bitmiş yüzeyi çizilmeye karşı korur;
 • İşlem sırasında dekoratif bakıma verilen önem en basit ve en yaygın deterjanlar kullanılarak yapılır.

Banyo duvarları için geleneksel döşeme - duvarlara bakmak için mümkün olan tek seçenek değil. Banyo için PVC paneller - fayans için uygun fiyatlı bir alternatif ve tasarım bakımından daha pahalı malzemelerden azdır.

Banyoda tek başına bir bide kurulması mümkün değilse, elektronik bide kapağı kendi üzerindeki tüm işlevleri alacaktır.

Plastik finisajın maliyeti çok çeşitli tüketicilere sunulmaktadır. Malzemenin yetkili bir şekilde seçilmesi ve kurulum teknolojisine bağlı kalması ile kaplamayı fayanslarla taklit eden plastik paneller, orijinal harici itirazını koruyarak neredeyse sınırsız sürebilir.

Banyo tasarımı seçeneği

Karo için paneller - tasarım seçeneği

PVC paneller: bir fayans için bir kaplama hazırlarız.

PVC panellerin sahip olduğu avantajlar arasında şu özellikler bulunur:

 • nem direnci - Malzeme banyoda kurulabilir, kapalıdır, nemi emmez ve panellerin kavşağında bile geçemez. Yüksek nemde, malzemenin kendi kendine yapışan tabanı yapışkanlığını korur;
 • yangın direnci - Fayans gibi, paneller yanmayı desteklemez. Erime PVC sadece yaklaşık 400 derecelik bir sıcaklıkta başlar;
 • Statik ve dinamik yükler için kararlılık - malzeme zemini bitirmek için bile kullanılır, çünkü yoğunluğu artar, mekanik etkilere iyi tolere eder;
 • kimyasal inertlik - Paneller agresif kimyasallarla etkileşime girmez. PVC'den yapılmış fayans kostik temizleyicilerden ve sert sudan korkmaz;
 • mükemmel ses geçirmezlik özellikleri - paneller yapısal gürültüyü absorbe eder, zemin ve duvarların ses yalıtımını iyileştirir;
 • hijyen ve çevre güvenliği - PVC, insanlar için zararlı maddeler içermez ve aynı zamanda bakterilerin, küflerin çoğalmasını engeller. Daha iyi antiseptik kaliteler, özel maddeler ile işlenmiş yer karolarına sahiptir.

PVC'den yapılmış yer karoları çeşitli renk varyasyonlarıyla sunulmaktadır. Malzeme herhangi bir renkle boyanabilir, panelden rasgele bir desen uygulanır. Bu kendinden yapışkanlı döşeme sayesinde zemin ve duvarlara döşeme yapmak için mükemmel parlak bir tasarıma sahiptir.

karoların Anahtar boyutları - 3000h250 mm 3000h500 mm 2700h250 mm 2700h500 mm 1035h500 mm 300x300 mm. malzeme kalınlığı 4 ile 8 mm arasında değişir. Panel kalındır, bu yüzden daha dayanıklıdır.

Kendinden yapışkanlı karo PVC diğer bitirme malzemeleri ile kombinasyon için uygundur. Örneğin, zemin yüzeyi, bir muşamba veya laminat eşit şekilde kullanıldığı edilebilir ve duvarlarda - MDF paneller, ahşap, sıva ile.

PVC'den yeni binalara fayans döşenmesi önerilir. Operasyonun ilk yıllarında, evin temelleri yer ve duvarların deforme olmasına yol açarak yerleşir. Banyoda, koridorda ve diğer odalarda, kendinden yapışkanlı fayanslar daha pahalı malzemeler için mükemmel bir alternatif olacaktır. Bina yerleştiğinde değiştirilebilir.

Ayrıca, PVC paneller iddiasızdır. Kurulumları mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilir ve hizmet ömrü onlarca yıl içinde bile banyo ve mutfakta ölçülür.

Montaj işleri için hazırlık

PVC döşeme montajı düz, kuru ve temizlenmiş zemin veya duvar bazında yapılır. İlk olarak, düzensizlik macun ile giderilir, üstüne kendiliğinden yapışan bir döşeme sıkıca takılabilmesi için üzerine bir akrilik astar kat uygulanır. Kullanım için, panel imalatçısı tarafından onaylanmış karışımlar önerilir.

Banyoda, suyun altındaki kendiliğinden yapışan tarafın yapışkanlığını kaybedebileceğinden, tüm yüzeyleri kurutmak gereklidir. Malzemenin döşenmesinde odadaki havanın sıcaklığının en az 15 derece ısı kalacağı da garanti edilmelidir. Aksi takdirde, zemin karoları zemin yüzeyiyle iyi bağlamaz. Malzeme kendiliğinden kılavuzlanan vidalar yardımıyla bağlanırsa, sıcaklık-nem rejimi önemli değildir. Ancak kendinden yapışkanlı kiremit daha kabul edilebilir: kendinden kılavuzlu vidalar kaplamanın görünümünü bozacaktır.

Banyoda panellerin montajı ahşap bir sandığın üstünde yapılabilir. Duvarlarda belirgin düzensizlikler varsa bu seçenek kullanılır. Kasa imalatı için, 10x30 mm'lik bir kesitli ahşap kirişler kullanılır, bunların montajı birbirinden 30 cm mesafede yapılır. Çubuklar yerine bazen metal bir profil kullanılır. Kendiliğinden yapışan bir döşeme döşenmesi takılıysa, taban herhangi biri olabilir - beton veya kuru bir şap, "kayan" bir zemin.

PVC fayans duvar veya zemin yüzeyine yapıştırılmadan önce, işaretlerin hazırlanması gereklidir. Banyodaki ve diğer odalardaki duvar yüzeylerine panel yerleştirilmesi için kılavuz zımbalar kullanılır - vidalar ve vidalar yardımıyla duvarlara sabitlenir. Genellikle tavan altına, duvarın ortasında ve zemin yüzeyinin yanında üç yönlendirme yapar. Zımba U şeklindedir, panelleri sıkıca tutarlar ve kaplamanın altında algılanmazlar. Fayans kendinden yapışkanlıysa, kılavuzlar uygulanmaz.

Ayrıca panelleri zemine monte etmek için dirsekler gerekmez. Bu durumda banyoda kendinden yapışkanlı yer döşemeleri bile kullanılmaktadır. Öncelikle, bir ön kat izlemesi uygulanır, daha sonra kaplamanın döşenmesi odanın uzak köşesinden başlar. Paneller boşluk bırakmadan olabildiğince sıkıca birbirlerine birleştirilmelidir. Döşeme öğelerinin desenleri varsa, üzerlerindeki desenin eşleştiğinden emin olun. PVC, bir bıçakla kolaylıkla kesilebileceğinden, nişlere döşenmek için ve çıkıntıların yanında döşeme şekilleri değiştirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

81 − 73 =