PVC zemin kaplaması

benzersiz özelliklerinden sahibi - PVC yer kaplaması

Muşamba bizim zamanımız - bu bir kaç yıl öncesine kadar zemin hemen hemen tüm daireler yüksek binalar üzerinde yerleştirildi düz numuneler, değil. Katı ve çevre dostu bileşenlerin eşsiz teknolojisi ile üretilen Bugün PVC zemin kaplamaları, yüksek dayanıklılık ve geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Bu tür zemin kaplamaları seçimi çeşitli faktörlere ile ilişkilidir. Bunlar böyle devam sadece binanın özelliklerini değil, aynı zamanda iç tasarım en sevindirdi sahiplerinin ihtiyaçlarını, onların cüzdan kalınlığını ve sayılabilir. ürün ve dayanıklılık için bakım basitliği oynadığı bu önemli görevinde.

Doku kaplama PVC doğal malzemeler, görünümünü değil, aynı zamanda en seçici beklentileri müşteri gereksinimlerini karşılamak için izin verir dokunmak için sadece taklit eder.

PVC kaplama arasındaki temel fark - doku ve görünüm, aynı zamanda boyut değil sadece. iyi seçim karo şeklinde akım örneği olacaktır.

malzemenin imalatında kullanılan aşağıdaki bileşenleri:

 • PVC termoplastik özelliklerini sahiptir;
 • Sakız, esnekliği verir yumuşatıcılar;
 • boyalar;
 • atıl dolgu maddeleri;
 • dengeleyiciler.

yer kaplaması aşağıdaki tabakalardan oluşur:

 • Alt ve orta - PVC olmayan malzemelerin eklenmesidir.
 • Baskı çizerek uygulandığı tabaka.
 • Geçen katman - şeffaf PVC filmi. Bu daha kalın ürün aşınmaya karşı dayanıklıdır.

Kaplama büyük ölçüde gücüne bağlı olan farklı bir kalınlığa sahip olabilir.

Modern tipi zemin malzemesi

Uygulama alanı olarak PVC kaplama ayrılır:

1
 • Yerli olarak - bu renklerin en büyük numarası vardır ve yüksek trafikli alanlarda iddia etti.
 • Ticari - Kamu kullanım yerlerinde kullanılan yüksek dayanıklılık ve uzun servis periyoduna sahiptir.
 • Yarı ticari - ortalama yük seviyesi ile odalarda kullanılır.
 • Özel - döşeme, yani elektrikli veya yangın için özel gereksinimleri vardır nerede uyuyor.
 • Modüler - alıcılar hızlı ve kolay montaj çeken iç piyasaya, bir yenilik.

inşaat piyasasında PVC Lamine yer kaplamaları geniş bir ürün yelpazesine sunulan. Onlar onun sayısız avantajları tüketiciler sayesinde popülerdir. Bunlar arasında:

 • yüksek mukavemetli,
 • hijyen;
 • çürümeye karşı direnç;
 • Gürültü azaltma yüksek bir seviyesi;
 • renk geniş bir yelpazesi;
 • taşınması kolay ve yığın kolay;
 • Makul fiyat;
 • neme direnç;
 • aşınma direnci, nonsusceptibility deformasyon ve mekanik hasar yüksek düzeyde.

spor salonunda seks

Doğal malzemelerden dokusunu taklit özgün tasarım desenleri son yıllarda ortaya çıkması, Konut kaplaması gibi ürünlerin popülerlik büyümeye yol açmıştır. karo şeklinde Açık PVC ürünleri de dikkati çekiyor farklı renkler, birleştirme, herhangi bir sırayla monte edilebilir nasıl malzemenin itibar. güçlü bir istek, hatta kat en çarpıcı kombinasyonlarının karmaşık aplike gerçekleştirebilir, böylece Ayrıca, kaplama, kolayca kesilebilir. PVC zemin aynı zamanda duvar ya da banyo dekorasyon mobilya yüzeylerinin için bir kaplama malzemesi olarak kullanılabilir. zeminler için başka bir malzeme gibi, PVC kiremit dikkat gereken bazı özelliklere sahiptir:

 • malzemenin yüksek sıcaklıklara maruz bırakıldığı şekilde ısıtıcıya yakın yığın uygun değildir.
 • kaplama için bakım PVC çözebilen alet kullanmaksızın yapılmalıdır.
 • Zemin doku temelinde yapılırsa, o yüksek nem ortamlarında bırakmaya tavsiye edilmez.

PVC zemin döşemesi için diğer kaplamalar ile karşılaştırıldığında en ekonomik seçeneklerden birini temsil eder.

Onun maliyeti boyutu, çeşitli ve malzeme üreticisine bağlıdır. Alıcı fiyat ve ürünlerin kalitesini karşılaştırmak kolay olacaktır. Pahalı - özel ederken Yurtiçi kapsama, en ucuz olacaktır.

Kaymaz PVC StreetFloor

Lay PVC zemin kaplama başka çok daha kolaydır. Ama yapım veya onarım her aşaması olarak, bu süreç bazı beceriler gerektirir. o işin bu tip deneyime sahip yığma uzmanları emanet önerilir nedeni budur. Sadece kapsayacak şekilde profesyonel montaj durumunda üreticinin garantisini uzatacak beri. yine de tüm kendiniz yapmaya karar varsa, o zaman aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

Alt zemin mükemmel, düz kuru, temiz ve dayanıklı olmalıdır. En iyi hizalama seçeneği - bu kendiliğinden yayılan zemin şapı veya betondur.

Kesinlikle eski yeni kapağı koymak yasaktır. Buna ek olarak, eski boya veya asfalt zemin üzerine direkt olarak, PVC malzemesinin bırakmaya imkansızdır. Bir sızdırmazlık kapağı ve çeşitli ısıtıcılar kullanmak tavsiye edilmez.

uydurma olarak PVC malzemeden örnek modelin genişletilir. duvarı düz ise o doğrudan bitişik olduğu şekilde, kaplama yerleştirilmelidir. Diğer durumlarda, malzeme duvarına birkaç santimetre üzerindeki bir çakışma ile yerleştirilir.

havuz kaplayan

prirezki dış köşeleri bir zemin ve duvar eklemini yerleştirmek kapsayan kat basın ve ardından zemine duvar boyunca köşe altındaki küçük bir "çapraz" ile kesim yapmak ve eldeki malzemeyi erimesi için gereken İçin. prirezki iç köşeleri giderek köşeye kesilmelidir için çapraz sürece bir köşede tam yatmıyor olarak zemine parça, paralel kapsamaktadır. Bir kenar kırpmak için, duvara elle malzemeyi basın ve sonra viraj PVC kapağında bir iz çizin ve yavaş yavaş bir spatula ya da bir demiryolu hattı ile ürünü duvara tutarak bıçakla fazlalığı kesmek gerekir.

Uzun süre devam eder zemin, tamamen bağımsız taban alanı, taban malzemesinin yapıştırılmış olmalıdır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Çamurluk döşeme

 • Ürünün bir üçüncü katlama ve imalatçının talimatlarına uygun olarak yapışkan baz bileşimi yayıldı.
 • Yavaş yavaş kalan hava kabarcıkları haline gelmemesi izlerken, kapağı yerine koydu.
 • pürüzsüz ve düzgün bağlanma temin etmek için bastırarak, saf yüzey kaplama silindir üzerine uygulayın.
 • Benzer şekilde bir sonraki yaprak kontrol hizalama deseni için işlemi tekrar etmek.

Bugün, PVC zemin kaplamaları materyallerin onarım ve yedek unutabilirsiniz geçtiği en avantajlı seçenek temsil eder. Buna ek olarak, bu ürünün kurulumu basittir ve araçları çok sayıda gerektirmez, ama aynı zamanda bu tür işler ile uğraşmak istiyorsanız, herkes can. Böyle kapsama kullanmaya karar verirsek kaplamanın eşsiz performans özellikleri kendilerini ifade, çünkü, herhangi bir odada akustik konfor elde edebilirsiniz.

PVC zemin kaplamaları döşeme hizmetleri

Son zamanlarda evrensel tasarım, özellik ve bu segment, laminat ve muşamba kurulan liderlere fiyat rekabeti için PVC zemin kaplaması yapımı piyasasını önerdi.

PVC ise kaplamalar muşamba özelliklere ve daha seramik görünüm olarak benzer. Plastik döşeme beton temel, ahşap ve diğer kaplamalar yapıştırılmış olduğu, pürüzsüz önemlidir ve temiz yüzey zemin oldu. PVC döşeme olarak çeşitli tasarım fikirleri hayata karoları için renk seçiminde herhangi bir kısıtlama yoktur.

Türler ve PVC zemin kaplamaları özellikleri

Rulo ya da kare ve dikdörtgen karo şeklinde imal plastik zemin. Yapısal ürünler katmanlı ve tek parçadan oluşan, tek bir tabaka üretilmektedir ve plastik zemin uygulamasında konut, ticari ve uzman ayrılmıştır.

doğal mineraller döşeme PVC'den imal ürünlerin belirli türde sentetik bileşenlere ek olarak kullanılır.

farklı renkler ve dokular fayans birleştirmek mümkündür, çünkü bu kaplama uygundur

karonun bir taban plastikleştiricilerle polivinil klorür tabaka veren sertlik ve esneklik için kaplama PVC bazlı katında. taban tabakası üzerinde boyanmış veya desenli dekoratif tabaka ve yüksek aşınma direncine sahip olan laminat polyester bir koruyucu üst tabaka, bulunmaktadır.

temel profil substrat tabakasının altında, bir kiremit istikrarın sağlanması.

Termoplastik polimer, tek katmanlı bir düzenlemede üretilir, bu laminasyon poliester koruyucu bir tabaka ile tamamen PVC'den oluşur. Kaplama PVC tabakası homojen olan ve üst katmanı aşınma ile renk karolar değiştirmez.

kvartsvinil - Kvartsvinilovaya karo, bir bağlayıcı bileşeni ile kuvars kum tabakası oluşan PVC fayans varlığı ile karakterize edilen 5 katmandan oluşur. Bu katman karo mukavemeti, ses yalıtımı ve nem direnci sağlar ve ürün hacminin% 80'dir.

PVC ve kvartsvinila ürününü karakterize Özellikleri:

 • 1.3 g / cm2 - malzemenin yoğunluğu 1.18 olan
 • gerilme mukavemeti 10-25 MPa;
 • 6 basınç dayanımı - 10 MPa;
 • 4 statik eğilme gücü - 20 MPa;
 • 110 Brinell sertliği - 160 MPa;
 • 7 sertliği - 15 kg / cm2;
 • ısı iletkenliği 0,12 W / m * K;
 • 1% 0,0 nem;
 • Zayıflatma 19 dB;
 • 32 sınıf dayanıklılık.

karo çevresi üzerinde bulunan birbirlerine zıvana oluk sistemine bağlantı için üretilmiş geleneksel versiyon PVC zemini panelin imal ve sistemler tıklayın ve Kilit, benzer laminat karo kilitleme yanında.

kaliteli PVC zemin bir üstün linolyum ve laminat bazı özellikleri ile karşılaştırılabilir açısından.

döşeme seçerek ve aynı yüksek kaliteli performans ürün maliyeti fevkalade hale gelir.

zemin kaplama ürünlerin uygulama alanları kullanım sıklığına ve PVC zemin üzerindeki yüke bağlı olarak kullanılır karakterize eder.

 1. ev kullanımı için ürünler; mutfak, koridor ve teras bir yerleşim alanı: Bu tek tabaka ve geliştirilmiş estetik çok katmanlı PVC paneller, ancak düşük yoğunluklu işlemi ile bulunmaktadır.
 2. Panelin ticari kullanım; Bu polivinil klorür ve aşınma direnci arttıran gelişmiş koruyucu yüzey tabakası ile vinil lamine kuvars ürünleri içerir. küçük dükkanlar, eğlence kulüpleri, çocuk bakım tesisleri: ortalama bir operasyon oranı ile bu oda.
 3. Sanayi ürünleri; Bu kvartsvenila büyütülmüş taban tabakası ve bir poliüretan koruyucu bir tabaka ile çok tabakalı kuvars vinil fayans içerir. artan gücü ile bu kaplama ve dirençli mekanik çok tonluk yük aşınma, gürültü ve titreşimi absorbe eder. Bu mağazalar, spor tesisleri, depolar, konser salonlarında kullanılır.
 4. Kvartsvinilovaya fayans, çevresel özelliklerine sayesinde en az 25 yıl süreyle çalışmasını garanti etmek ev ve çocuk bakımı merkezlerinde odaların döşeme kullanılmaktadır.

eskisine ne yapacağını belirlemek, zemin kaplamaları değiştirirken. Eski boya iyi durumda olduğunu ve yüzeyi düzgündür zarar vermez ise, PVC zemin eski pisliklerden önceden temizlenmiş yapıştırılır.

Eski zemin bozuldu ve tamir sonra plastik zemin beton veya ahşap düzeltme yapılmış eski kat tabanını tutmak için gerekli olan yerleştirme ve daha önce yüzey geometrisi, bozuksa.

 1. Bir beton temel zemin kaplaması alt-tabaka ve bir yalıtım katmanı üzerinde eski sökün.
 2. beton zemin kontrol edin ve yataylığı için zarar. hafif betonun yatay yüzeyinden sapma ve kusurları kendinden yayılan döşeme ortadan kaldırmak için ciddi bir zarar olmaması ile. kendiliğinden yayılan zemin şap betonu elimine edilemez Kusur ortadan kaldırır.
 3. koydu kat buhar bariyeri filmi kapatır beton temel su yalıtımı ve yalıtım levha düzleştirilmiş. Üst filmi neme dayanıklı sunta Alt zemini monte.
 4. Biz önceden hazırlanmış bir alt kaplama polivinilklorür koydu.
 5. çürüme varlığı, çatlama çözgü ve genital raylar gecikme için Ahşap Zemin çek. Kurulları ve kirişlerin kusur, boşluğu ortadan kaldırarak, kısaltılabilir kurullarının ardından döşeme değiştirmek için. Kaplama prostragivaem tesviye sonra, düzensizlikler ve boyanın giderilmesi. temizlenmiş ve tesviye Yüzeyde astarlanmalıdır.
 6. PVC'den imal çinileri ile atılmıştır hazırlanmış yüzey üzerine.

karo PVC kaplama seçimi sertifikadan malzemenin özelliklerini incelemek ve ürün üreticisi hakkında bilgi almak için başlar.

Biz iç mekan ile birlikte zemin panelleri üzerindeki renk ve desenler, onarılması seçin.

Biz alan zemin ve karo boyutuna göre gerekli panellerin sayısını. Ürün ve hizmet hasarlı panellerin alınma olasılığı montajı sırasında beklenmeyen durumlar için% 10 hacim artışı hesaplanmış fayans satın alırken.

Zemin onarım yürütülen ve alışmaları için bir gün stand odasına kiremit sürüklenir yüklemeden önce.

Döşeme odanın merkezi çizimlere göre yapar. bir lazer seviyesini kullanarak geometrisini kontrol etmek için. Odanın merkezi biz köşegenlerinin kesişme bulabilirsiniz. merkezi boyunca 4 dikdörtgenler oluşturan iki karşılıklı dik çizgilerin paralel duvarları tutun.

İlk olarak, kiremit kesilecektir duvarlar, kenarlarında ancak o zaman merkezde döşemeyi lay ve

Panel kademeli zemin yüzeyi doldurarak her bir dikdörtgen içinde seri olarak yerleştirilmiştir. Tamamen uygun değil ise katın duvarları, kiremit kesilmiş.

Panel dispersiyon yapıştırıcı bileşiğine yapıştırılır. Tutkal uçlar ile dişli spatula uygulanır A1 - A2, toplanan yapışkan yapıştırıcı mukavemet, yerleştirilen panelin 1 m 2, 10 dakika 'da 350 g hızında zemin yüzeyi üzerinde.

Dikdörtgen paneller, oda uzun tarafında yer alan zemin ve karo üzerine dizilir - odanın. Bu düzenleme ürün doğal ışık eklemleri gizlemek için izin verir ve zemin yekpare görünüyor. Bu videoda yapışkan See malzemeyi yükleme hakkında daha fazla bilgi için:

genleşme boşluğu yer ve duvar arasında kalan olmayan boyutsal değişim sıcaklık dalgalanması panelleri oluşmaz çünkü fayans, hiç bir boşluk kalmayacak birbirine yakın yerleştirilir.

Yapışkan kenarı ile fayans kurmak için daha uygundur

Duvara oda merkezi paneli merdane istifleme fazla yapıştırıcı ile herhangi bir hava kabarcığı sıkılması sonra. Fazla haddelenmiş yapışkan etil alkole batırılmış bir bez ile çıkarılır.

Döşemeler büyük ölçüde montaj süresini azaltmak, tutkal panellerin istiflenmesi sağlar alt kendinden yapışkanlı tabaka ile üretilmektedir. montaj çalışmaları hiçbir profesyonel becerilere sahip çalışan gerçekleştirebilir, ancak taban yüzeyi pürüzsüz ve temiz kaldığını önemlidir.

bir bileşiğin geçme oluğu ile panellerin yapıştırılmasında montaj işlemini basitleştirir. Birbirine sıkıca panelleri basın gerekmez, ve lazer seviyesi eksenel cinsiyet çizgilerini uygulayarak sadece başlangıç ​​takımını gerekecektir.

istiflenmiş kaplama silindiri monte edilmesinden sonra, haddelenmiş ve fazla yapışkan uzaklaştırılır. PVC kapsayan Zemin, bir kilitleme sistemine Lock tıklayın ile üretilen ve bir yüzer plastik zemin tutkal olmadan toplandı. Bu videoda döşeme hakkında daha fazla bilgi için:

kapak monte oda girişinin karşısında duvardan başlar. Panellerin bir sayıda boşluk olmaksızın duvara sabitlenmesi. Daha sonraki satırlar uyuşmuyorsa satırlardaki panellerin eklemlerin önceki kaymış olacak.

PVC Zemin Bakımı üreticinin talimatlarına kurallarına yansır:

 1. yumuşak bir kıl ile günlük toz elektrikli süpürge.
 2. Günlük ıslak temizlik vakum veya paspas bez.
 3. dönerek çalışan makine ve nötr deterjan yardımı ile ticari bina günlük yaş temizliğinde.
 4. Poliüretan kaplamalar için özel araçlar ile periyodik yeniden yapılandırma parlak bir kaplama parlak.

PVC zemin kaplamaları, olumlu özellikleri sayesinde: mukavemet, dayanıklılık, nem direnci, ses yalıtımı ve tasarım yeniliği birçok tüketici tarafından tanınır ve rekabetçi fiyat ürün döşeme pazarının payını artırmak yardımcı olur.

vinil yer döşemeleri Döşeme

döşeme seçimi - zor bir görev. Bu dayanıklı, güvenilir, dayanıklı, güzel, kaymaz, olmalıdır. Ayrıca uygun kolaylaştırmak için arzu edilir. Bu durumların tümü PVC karo zemin ile karşılanabilecek.

PVC (vinil) zemin karoları nedir

vinil karoların - Çok uzun zaman önce piyasaya çıktı Değil PVC kaplamaları başka türüdür. Bu iyi bir linolyum (bu nedenle başka bir isim - linolyum) benzeyen, fakat üretim teknolojisi salım biçimi olarak karakterize edilir. Bu malzeme dikdörtgen ya da kare yapıştırılabilir içine ya da bir baz olmadan kesilir. Çini LVT (LVT) - - adı Lüks Vinil Karo ilişkin kısaltmayı O birden fazla adı vardır. Tasarım ya da sanat kiremit - bu da açık - çıkış kareler veya dikdörtgenler telif zemin kaplamaları oluşturmak.

PVC zemin karoları çok Renkleri

Ürün formu bu hızla pazar kazanıyor, bu yüzden rahattı. Bu sığacak şekilde daha kolay, daha ekonomik. Değil fiyat açısından - bu (ticari dereceli muşamba seviyesinde) yüksektir sadece ne olduğunu, ancak anlamda o hurda en az kalır - muşamba ile çok daha az. Bu ve bunun mükemmel performans artan popülerliğinin sırrıdır.

vinil reçinesi PVC karo döşeme, bazen stabilizatörler, yumuşatıcılar, ilave edildiği - dolgu maddeleri (Belirli özellikler ya da özel bir görünüm kazandırmak için). Ön ısıtma karışım preslenmiştir. Elde edilen malzeme, yüksek yoğunluğa sahip, fakat esnek ve esnek kalır.

PVC karo birkaç tabakadan oluşur:

 • İki temel katmanı.
 • Film desenlidir.
 • Saydam PVC koruyucu tabaka.
 • poliüretanın bir aşınma tabakası.

PVC zemin karoları yapısı

vinil ve kvartsvinilovaya (kuvars vinil): bileşimde, linolyum fayans iki tipi vardır. İkinci seçenek daha pahalı ama yüksek aşınma direnci ile, daha yoğundur.

yöntem istifleme PVC karo döşeme kendinden yapışkanlı nokta olarak, normal bir (ikinci tip montaj yapıştırıcı gerekir) 'dir. Bu tip Zemin kaplama malzemesidir düz temiz bir yüzeye sırt sırta yapıştırılmış. bir zemin kaplaması montaj Bu yöntem ile, bir baz ile bir yekpare oluşturur.

mekanik ve yapıştırıcı - kilitlerle fayans vardır. elemanları kilit vasıtası ile birbirine bağlanır, ve kaplamanın kendisi alt-tabaka ile ilişkisiz elde edilir. Bu varyant "yüzen" zemin olarak adlandırılır.

muşamba gibi, PVC zemini yükün derecesine göre sınıflandırılır:

 • 31 Sınıf 23 ziyaretçi ve az sayıdaki odalar için uygundur. Hala ev çağrılabilir. Bu sınıftaki linolyum fayans ucuz olan, 2 mm ve kalınlığı fazla olmayan koruyucu tabakanın bir kalınlığa sahiptir. Böyle bir kaplama tekerlekler üzerinde mobilya kullanamazsınız.

Eğer iyi bir zemin gerekiyorsa - vinil karolar tek seçenek

renk seçenekleri ve dokular sınıfların herhangi birinde çok geniştir. Doğal malzemelerin bir taklidi var - ahşap, taş türleri, vb orada dekoratif eklemelerle, sade ve onlarsız. dikdörtgen formu daha çok meydana gelir ve iki farklı uzunluklarda, kareler vardır. kutuları genellikle taklit edilir ya da parke ahşap zemin "ağacın altında" yapılır ancak kareler daha yaygın sadedir. Bunlardan, ilginç panelleri toplamak.

sınıf seçerken koruyucu kaplamanın kalınlığını görüntülemek eş zamanlı olmalıdır. o kalındır Than kaplama uzun sürecek. ev ve daire için en iyi seçimdir - karo kalınlığı 3 mm, koruyucu tabakanın kalınlığı - 0.3 mm.

vinil yer karoları temel özellikleri, biz zemin kaplamasının yorum ustaları (ve metresiyle) den toplandı. Artı, bu bir sürü oldu:

 • Kolay kurulum. Her türlü zemin için PVC karo, yapıştırılmış bile birini sığdırmak kolaydır. Kurulum muşamba döşerken olarak odadan tüm mobilya yapmak gerek sırasında. bir yarısına hareket ettirilebilir, hâlihazırda koydu herşeyi aktarın.
 • Kaplamanın, yüksek mukavemetli. 10 değerlendirmeden, sadece bir yüzeyde küçük çatlaklar görünür olduğu söylenir (zaman kızak ve bir yemek masası var bir yerde bir buzdolabı).
 • Sızdırmazlık ve bakım kolaylığı. Suyun ahırın korkmayın - düzgün sıkı zeminlerin döşenmesi sırasında. Yıkama herhangi bir yöntemle olabilir. kabartma fayans (ki sadece taklit ağaç çizim, aynı zamanda doku) arazi boyunca yıkanmalıdır işaret tek şey. Aksi takdirde, bir çentik toz tıkanmış. Ama bu bakım PVC yer karoları laminat ve muşamba için çok daha basit olduğu işaret edildi (daha az toz "sopa").

Vinil yer karoları katılıyor gibi

Genel olarak, hemen hemen tüm oybirliğiyle beyan onlar şimdiye kadar vardı PVC yer karoları iyi. laminat, muşamba, seramik karo, birisi bile döşeme ve "Önce". Dezavantajları da bu değerlendirmeleri toplanır. Onlar çok değil olduğu ortaya çıktı:

 • Yeni kapsayan, nedenle uzun vadede nasıl davranacağını belirsizdir. En eski İnceleme - operasyonun 5 yıl.
 • İyi koruyucu kaplama ile Kvartsvinilovaya fayans çok maliyeti.
 • Kapsama hala doğal değil.

zemin için PVC karo, yapışkan kilit ile varyantların biri

Gördüğünüz gibi, gerçekten iyi bir seçenektir. teknik, konut, karmaşık çalışma koşulları - tüm alanlar için uygundur.

vinil karo döşeme özelliği kendisi - değil çok karmaşık süreç, ancak hassasiyet gerektirir. Daha sonra geri kalan her şey desteklenmektedir ilk iki sıra, döşeme için özel önem. vinil karo yapışkan, kendi kendine yapışan bir yapıştırma ya da makas kilitleri ile döşeme tekniğinde bir fark vardır. Ancak genel şartlar vardır. daha ayrıntılı olarak tüm sorunları düşünün.

PVC zemin döşemeleri kare olabilir

çözüm için birçok ekonomide var, araçlar iyi bir dizi gerekir, ancak pahalı değildir. Yani gerekecektir:

 • Metre çelik cetvel. sopa çift taraflı bant birkaç parça tersiyle onu belirleyin. Onun "gitmedi" gereklidir. Ve bu bant, çok yapışkan değildi, vb gisom toz süsleyeceksin
 • Değiştirilebilir bıçak ile Kırtasiye bıçak. Güçlü ve keskin - Bıçak bıçakları daha iyi çelik, bıçaklar kendilerini iyi ve uygun tutucu olmalıdır.
 • Eğer seçerseniz yapıştırılmış olması gerekir muşamba yer karoları, ince diş mala gerekir. işe yaramaz seramik fayans döşenmesi için Aracı - "diş" Bir üçgen ve yüksekliği birkaç milimetre olmalıdır. 1-2 mm - Bu bulamazsa, gerekli kesinti yapmak bıçağın üzerine sıradan bir dosya al.

Vinil döşeme panelleri özel yapıştırıcı yapıştırılmış olmalıdır

Başka iyi bir fikir, bir saç kurutma makinesi bina var olacaktır. Boru geçme zaman - - Zor yerlerde o kadar ısındı zaman fayans kolay kesmek için. O zaman yeterince daha zor ev muşamba kesmek için fazla. Sıcak bir yukarı yalnızca saç kurutma makinesi inşa edilebilir. çizi ısıtmalı karo, borunun etrafına sarın fazlalığı kesti.

muşamba kiremit yoğun olsa da, düz kolayca kesti. Eğer karo kenarına birleştirilecek olmayacak bir kesim gerekirse daha kolay çalışır. Ön tarafta sıkıca bıçak harcayın kesi sitesinde, katlama hattı boyunca dorezaete bıçak geri kalanına kıvırın.

Kesme karo PVC zemin kaplama sıradan bıçak, sonra da kırmak

kesim pürüzsüz olması gerekiyorsa - Bir sonraki karo ile yerleştirme için kasete kural gerekir - o kıpırdamadı söyledi. Bu durumda, önden şeyi kesmek zorunda kalacak. Bir kez bu yapılmazsa, ama hat hareket etmez olarak, bıçağı iki ya da üç kez tutmak mümkün olacaktır.

katta Lay vinil karolar kendi başlarına olabilir. Önemli olan zemin düzgün hazırlanmış olmasıdır. O, pürüzsüz, temiz, kuru ve sert olmalıdır. PVC zemin karoları her tür, kontrplak, sunta, SSB, alçı elyaf beton bağ, ve diğer benzer malzemeler üzerine döşenebilir.

Beton zemin ve şap üzerinde bir uyarı olduğunu. Şap DSP çok gevşek ve yetersiz zordur. vinil karoların altında alçı bazlı öz seviyelendirme karışımı hizalamak için daha iyidir. Çok pahalı, kolay ve değil, ama sonuç mükemmel.

döşeme karoları PVC için tolerans - metre başına 2 mm iken

bir ahşap zemin, onun seslendirme 12-15 mm kalınlığında kontrplak vinil karo döşeme zaman. Sen GVL veya OSB kullanabilirsiniz. Tüm bağlantı elemanları, zemin kaplama ile kaplanmış delikler boğuldu olmalıdır. Ayrıca yaprak arasına shpaklyuyut eklemler (- termal genleşme telafi etmek Uzantısındaki döşenir ve eklemler 2-3 mm tutmak için unutmayın). macun eklem için akrilik alçı kullanımı daha da - daha elastik ve yumuşak, muhafaza fayans tutkal için daha iyidir. kilidin her türlü (mekanik veya yapıştırıcı) - Genellikle ahşap zemin seramik yapıştırıcı ve kayan koymak en iyisidir. yere bağlı ısıl genleşme büyüklük farkı kaplamanın vspuchilis daha az muhtemeldir.

vakıf hazırlanması son aşaması - emdirme uygun kir. Baz da güçlü azalma olabilir ve soğurma değeri yapışkan tüketimi olur kapalı seviyesi olacaktır.

Zemin kuru olduğu bir diğer çok önemli. Onun nem içeriği% 5'i geçmemelidir. Özel bir aletle bunu ölçün, ama evde bulunmaz. Bu yüzden doğaçlama araçlarla yapmak zorunda. delikler ve maskeleme bandı olmadan polietilen bir parça al. Hermetik polietilen bant tabanı (birkaç kat kenarı) ve günde subjenin yapıştırılır. Bir gün ayrılmak geldi ve içeride sondası. kondens değilse, her şey yolunda - Zemin PVC fayans döşeme başlamak için yeterince kurudur.

döşeme PVC fayans kendi ellerinizle yapılacaktır ve hiç iyi en basit şema ile başlamalıdır benzer malzeme ile ahşap, tecrübe taklit bir "tahta" kullanırken - ofset. ofset keyfi ise bu yükleme yöntemi için iyidir - Görünür hiçbir ek. Bu şema ile eklem "levhalar", en az 15 cm bu döşeme yöntemi, aralıklı bulunması sadece önemlidir da ekonomiktir -. Başlangıç ​​ram olabilir seri son elemanından parça kesin eklem daha yakın elde edilmesi halinde, aşağıdaki (ya da bir 15 cm) olabilir. Diğer sık ​​seçenekler dengelenir - 1/3 ve yönetim kurulu uzunluğunun 1/2 '. Bu durumda, daha düzenli desen ve eklemlerin üzerinde tahsis edilir.

vinil yer döşemeleri döşeme en basit, ancak etkili bir şekilde

düzeni Bu yöntem ile, tipik olarak oda uzun duvar boyunca şeritler vardır. anlaşılmaz PVC fayans kullanırken, düzenleri ortasından başlayın. başlangıç ​​şeritli konumlarını belirlemek için odanın ortasında. Sonra içinden, duvarlara paralel hatta kalın. o boya kablosu veya cetvel ve kalem kullanarak yapın. fayans kenarı ile birleştirilmesi vinil karo ilk iki sıra döşeme yönlendirilmiş bu hat, üzerinde. diğer düzen yöntemlerine daha zor günü - arsa hesaplamak gerekir ve bu hiç kolay değil.

özel bir yapıştırıcı kullanın - bağlama PVC kaplamalar için. tutkal ve sabitleme: bileşimlerinin iki türü vardır. Ne tutkal her şeyi biliyorum ve bu tarihten, henüz birkaç kadar sabitleme ilgili. karakterize edici özelliği, bu bileşim, bir katı halde kurur. Kuruduğunda, yüzey bandı üzerinde var benzer yapışkan madde kalır. De bu yöntem, bir kaplama sürekli ayırmak yapıştırılmış olmasıdır. Aynı zamanda, o da bir yapışkan yapışkan bant kompozisyonu gibi görünüyor. Ayrılmak PVC karo bile hatırı sayılır bir süre (birkaç yıl veya on yıl) sonra, kolayca düzeltmek için. dışlanan yanal deplasman: Bu durumda, bunu yapamazsınız tespit dikilmiş kapağı hareket ettirin. Unstuck sadece zaman kiremit up kenarını çekin.

özel bir yapıştırıcı kullanılarak PVC zemin kaplama malzemeleri için

Ne olursa olsun seçtiğiniz yapıştırıcı ne tür. O PVC kaplamaları yapıştırılması için uygun hale getirmek için önemlidir ve süresi dolmamış.

Tutkal kat çekilmiş şerit boyunca temiz ve kuru yüzeye düzgün bir şekilde tatbik edilir. yapışkan bant genişliği - uzun ve sığ ise, iki kiremit istiflenmesi için, uzunluk - oda kadar. yapıştırıcı uygulanması, ince bir diş bir spatula ile dağıtılır. Hiçbir çıplak noktalar veya birikintileri olmamalıdır. Üniform dağılımını sağlamak için gereklidir. ileri - tutkal için talimatlar ise, kuruması için zaman verilmelidir. Değilse - sağ konabilir.

PVC zemin Levha döşemesi için yapıştırıcı nasıl uygulanır

hizalama ilk satır çizilen göre kesinlikle bir kenarını koydu. tutkal uygularken, aksi takdirde çarpık koyabilirsiniz, onu yaymak çalış. malzemeden havayı sürüş ellerini ütülemek için ilk taşı attı. koydu çini ayak Stepping, ardından sıkıca uydurma eklemi koydu. taze koydu tahta, yaklaşık yarısı yapıştırma yığılmış karolar üzerinde. yaklaşık 10 cm uzunluğunda bir maskeleme bandı parça yapıştırıcı Kod onu sıkıca çekerek ve bant düzeltmek için. Yani fayans taşımak için bir şans var. havayı kovma, bu ütülenir olarak tespit edilir. Bir sonraki tekrarlayın. döşerken ikinci sıra yapışkan bandın 3 şeritleri kullanılarak bir ve iki tarafı düzeltin.

Döşeme vinil zemini yapıştırıcı

Having koydu iki satır basınç çubuğu almak ve iyi yığılmış kapsama onları eziyet. Yani nihayet havayı dışarı atar. yeşil çatılar haddelenir 50 kg ağırlığındaki bir basınç silindiri kullanmak için gerekli teknolojisine göre. Evde değil, değiştirme yapmak zorunda. Başka bir yol iyi bir yapışma muşamba fayans vardır: onun kuyu döşeme sonra lastik çekiç dokunun.

Sonraki iki sıra şeridin diğer tarafına yerleştirilir. sipariş çok önemli değildir, ancak havayı çıkarmak sonra yöntemlerden biri çok arzu edilir.

haddeleme için Böylece hali silindir

Neden nadiren kullanıldığı için yapışkan bantla sabitleme? olması için karolar kaydırılır değildir koydu ve bu mümkün olduğu için tam bir tutkal kurutma süresi - 72 saat.

zemin için Kendinden yapışkanlı PVC fayans ve monte. fark yapıştırıcı uygulamak için gerekli olmadığıdır. yüklerken fayans yerinde koruyucu tabaka koydu fayans kaldırıldı önce, pürüzsüz. Prosedürün geri kalanı aynıdır.

kolay yığın temelinde Fayans yapıştırıcı

Bu durumda, kayış Uygulamadan hemen sonra kesme kaplama tutmak için yeterli yapıştırıcının alt madde, çünkü bant düzeltemez. Önemli bir uyarı - ağırlığına çubuğu tutan, ilk yan yüzeyi için gerekli olan karoları bastırdı. sabitlenmiş zaman kenar kademeli mümkün olduğunca az hava olarak kalmaya çalışan, kaplama düşürdü.

vinil karo Castle, mekanik ve yapışkan olup. sabitleme prensipte tek fark. kuralların geri kalanı aynıdır.

Ana fark - döşeme vinil karo kale surunun başlar. kilitler odasına "baktım" böylece Şeritleri düzenlenir. termal genleşme telafi etmek için - ilk satır duvardan birkaç milimetre vazgeçilmesinin yerleştirilir. Bu açıklık bir uygun malzeme parçalarının kalınlığının ayarlanması ya da kalın bir seramik haç bulmak ile sağlanabilir.

mekanik kilit ile PVC döşeme malzemesinin nasıl

döşerken PVC panoları kenar birleştirme, birinci uca katılması gereken yapışkan kilit ile kaplar. Sonra uzun kenarı kilit rıhtım ve, ancak o zaman, zaten tamamen çubuğunu indirin. bir mekanik kilidin bir olayda yoğunluğunu kontrol etmek demir kenarları.

Aşağıdaki video mekanik kilit ile döşeme üzerine serilen Karo PVC gösterilmiştir. Tipik olarak, malzeme resimlerle bir rehberdir, ancak video çok kullanışlı izle.

kendinden kilitli vinil karo döşeme işlemi bu video gösterilir. Bağlantı güvenilir değildir azdır, ve montaj daha kolay kapsar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 44 = 53