PVC zemin karosu yorumlar

PVC zemin karoları: yorumlar ve özellikleri

Bugüne kadar, zemin kaplamaları bir yeri vardır. daha iyi bilinen, kanıtlanmış onlarca yıl: vb parke, muşamba, halı, seramik karo, nispeten genç bir yöntem zemin bitirir - Zemin polivinilhroridnoy (PVC) çinileri ... Bize bir kapak, özellikleri, avantajları ve dezavantajları temsil ettiğini düşünelim.

PVC fayans nedir?

PVC karo neredeyse muşamba ile aynı malzemelerden oluşmaktadır. Bu nedenle, geleneksel olarak denebilir muşamba fayans. kare ve dikdörtgen şekiller vardır.

aşağıdaki gibi karoların yapısı aşağıdaki gibidir:

 • baz;
 • tabaka desenli olduğu;
 • Poliüretan kaplamanın tabakası;
 • Koruyucu katman.

PVC karoların kalınlığı 0,5-3,5 mm. Tek tabakalı vinil karo, bulunmaktadır, burada 1.5- 2.5 mm kalınlığa sahiptir.

PVC fayans döşenebilir herhangi bir baz ileBeton, laminat, muşamba, ahşap zemin. döşeme için tek koşul - zemin düzgün, temiz ve kuru olmalıdır. zamanla tüm onun düzensizlikler ve pürüzlülük oluşabilir. Profesyonel bir inşaatçı olmaya gerek yok, PVC döşeme malzemesinin amacıyla - Her etki için zemin hazır kareler yapıştırılmış. Bu gibi döşeme karoları görünüyor kesintisiz kapsama. kapsayan ve eşitlik "sıcak" sistemleri PVC döşeme İzin. "

PVC karo bir numarası vardır faydaları:

 • düşük maliyetli evrensel zemin kaplaması.
 • Kolay ulaşım Malzeme (kadar büyük ölçekli silindir kaplama işlemi ile karşılaştırıldığında).
 • Kurulumu kolay.
 • PVC karo sağlar güvenli hareket Onun için, çünkü o kayma için tanzim edilmez.
 • renk ve bileşimlerin çeşitli. Fayans tek renk kapak tasarımları ve benzersiz tasarımlar olarak yapılabilir.
 • Fayans aşırıya kaçmadan polivinihlorida sağlam ve elastik.
 • PVC fayans korozyon, neme maruz değildir; onlar çatlak yoktur.
 • Bu kaplama sağlar iyi bir ses yalıtımı sağlar.
 • karoların birine hasarlar bütün kaplamanın değiştirilmesini gerektirir. Basitçe hasarlı karo söküp bir yenisi ile değiştirin.

Ancak, bir dizi vardır eksiklikler:

 • PVC fayans yapılmış Çünkü sentetik malzemeler, o zaman çevre dostu malzeme olamaz diyoruz.
 • ömrü nispeten kısadır - 10 yıla kadar.
 • karo hasarlı böylece çözücü, aseton ve etkisinde. ö.

Başlangıçta, baz hazırdır. Eski zemin, yıkanmış temizlenmiş ve daha sonra astarlanmış. Üst işaretli zemin gerekli. Bu sağlayacaktır yüksek mukavemetli yapışıcı düğümleri. Ayrıca, eğer mümkünse, zemin kaide sökülmüş.

1

döşeme başlar ki kesişme noktası ile zemin iki dik çizgilerin rulet sıçrar merkezi ile. Gerekirse, merkezi biraz kayma olabilir. Bu izin verecektir fayans kesme aza indirmek, duvara komşu.

karo yüzeyinde bir dişli mala ya da sıradan bir PVA yapıştırıcı ya da diğer özel yapıştırıcı ile uygulanır. Çini zemine basıldığında, bir lastik bir çekiçle pürüzsüz rulo, rap düzeltti. Kullanma süngerler fazla tutkal kaldırılır. Aynı teknoloji ile benzeri ikinci karo ilk popo ve yatıyor. D.

orada kendinden yapışkanlı PVC fayans, döşeme burada yapıştırıcı maddenin kullanımı gerekli değildir. Bazen yerine yapışkan çift taraflı yapışkan bant kullanarak.

Kesim bıçakla konvansiyonel inşaat çinileri. Çok kalın kaplama Isıtmalı kurutucu, bu kesme kolaylaştırır.

kiremitte yürü zaten yapıştırılmış olabilir iki saat sonra çalışmaların tamamlanmasından sonra, ancak yapıştırıcı tam kurutma için beklemek daha iyidir. süpürgelikler tavsiye edilmez kez nedenle, monte etmek.

PVC, oda sıcaklığında istenen hava fayans döşenmesi gerçekleştirme (18 -20 ° C).

Biz mutfağın için aldı kuvars 850 ruble / m2 maliyeti PVC karo Sanat Çini,. materyal (5 mm) çok ince olduğu için, tüm karoları düzensizlikler tabanını tekrarlanmaz böylece orijinal kendiliğinden yayılan zemin karışımı hizalamak için gerekliydi. Kaplama dokunmatik oldu çok sıcak, laminat daha. Buna ek olarak, çok "sessiz" dir - creaks böylece çalmak ve vermez. d. İyi "vandalizme geçirmez" fayans vb kırık yemekler, dökülmeleri ve gelen emniyet tedbirini buna izin. n sahiptir.

koridorda zeminin performansı için gerekli olan PVC fayans hesaplanmasında aşağıdaki sorunu ile karşı karşıya. Biz kare alma tesislerinde hesaplanır ve "Burunda" pratik gerekli malzemeyi satın aldı. Bir kez kurulum sihirbazı gerçekleştirmek için davet etti. Ancak, o hemen bizim katta karoların bu miktar yeterli olmadığını savunarak, "katkı" için bize sürdü. Bizim desenli kaplama dükkanı hayır oldu - bu çıkıyor, son birini aldı. Ne zaman getirecek? - bilinmemektedir. Parti bize fayans gerekli olacak mı? - bir muamma. Usta farklı bir tonda kareler birkaç satın teklif etti. Sonuç olarak, bu bizim kat çıktı sonuçla, en güzel ve uyumlu mevcut malzemeler bir arada olduğu en güzel ve özgün. Tabii ki, iyi, hepsi o kadar iyi bitti. Ama kendim için gelecekte bu kapılar her zaman birkaç metrekarelik bir marj ile satın gerektiğini unutmayın.

İnce zemini yaklaşık bir yıl boyunca yatıyordu. Komşular, ilk kez bizim kat görerek, uzun hayran ve onu değil gerçek ahşap olduğuna inanamadım! Lay PVC koridorda ve mutfakta bizimle çinileri. Bizim yatak odasında bulunan laminat, karşılaştırıldığında, "FaynFlor" kuvvetle kazanır - Zemin yumuşak ve rahat dikişler hiçbir çizik vardır ve temizliği kolaydır, sapmak yok.

On sekiz ay önce, bir kendinden yapışkanlı fayans Grup Daha dik yayıldı. üretilen ana montajı. Kendimi ele verebilir çalışma ile - Baktım gibi, karmaşık bir şey yoktu. substrata karo basılı değildir, Tüm kolayca ve basitçe birbirine yapıştırılmış. Tüm aşırı enkaz ve yüksek ses efektleri olmadan gerçekleştirmek için döşeme üzerinde çalışmak. Biz metrekare başına yaklaşık 600 ruble için bir kiremit satın. Ayrıca değer varken ve muşamba veya ortalama kalite laminat olduğunu. Ancak, onun teknik özellikleri bu kiremit onun "zemin" muadillerine üstündür geliyor bana. katta, biz, mobilya taşındı üzerine sıvı döküldüğünde - ve hepsi huzursuz. Hatta fiyat için iyi bir sonuç almak olduğunu düşünmüyordu!

Eğer zemin sorunu ile karşı karşıya yeni konuta taşıdığınızda mutfakta bitirir. Zemin yok oldu ve bazı yerlerde çizik - Bir yandan eski sahipleri hiçbir çağdaş baz laminat bıraktı, diğer yandan gibi görünüyor. Çünkü hızla kaliteli istedi ve ucuz olarak tazelemek. uzmanların tavsiyesi üzerine kat PVC karo, mermer rengi yapışmış. Yükleme tüm süreç fayans düz ve pürüzsüz koymak zor olmayacaktır. Ama, işin sonunda biz karşı karşıyayız Sorun kırpma ve hizalama. Yani onlar ters köşeye standart dışı formların küçük parçalar sopa vardı "kovalamaca" köşesinden duvarcılık, başladı. İlk başta biraz hayal kırıklığı, ama sorun köşesinde bir buzdolabı yerleştirerek çözüldü. Ve ancak o zaman orijinal ihtiyaç hesaplamak ve sonra işe gitmek için fark etti. Sonuçta, hiç merak insanlar ki: "önce sıçrama bakmak - bir kez kesti ..."

PVC fayans şimdi malzeme terbiye oldukça "genç" olmasına rağmen, zaten yapı malzemelerinin piyasada güvenilirliğini kazanmıştır. Hızla PVC nedeniyle yaygın çinileri onun pratiklik ve ucuzluk. yıllar içinde, döşeme bu tip döşeme eski, diğer ve daha az pratik türlerini yerini alacak nedenle, bu şaşırtıcı değildir.

materyal izin kopyalama, web sitemize yüklemeyi aktif link sağladı.

PVC zemin karosu yorumlar

Saat dilimi: UTC + 10:00

Talep edilen konu mevcut değil.

Saat dilimi: UTC + 10:00

Web sitesi yönetim kullanıcılarının posta reklam ve bilgi içeriğinden sorumlu değildir.

bilgilerin doğruluğu sorumluluğu, adresleri ve telefon numaraları reklamlarında, reklamverenlerdir.

PVC karo - müşteri yorumları

PVC karo kullanımı size bir saray lüks garanti etmez. Bu çok çelişkili ama devam Yorumlar yine de, o yer kaplamalarının çeşitli türleri arasında layık gerçekleşir. en yakın "kardeş" polimerik malzeme rulo kaplamadır - linolyum. Aynı kompozisyon hakkında sahiptir ancak eksiklikleri bir dizi yoksun değildir:

 • ulaşım engellenmiş;
 • aşınmış ya da hasar görmüş kapak kısmını değiştirilmek imkansızlığı;
 • zemin arasında tutarlı bir tasarım.

Ve bütün bu "eksileri" çalışması temas Döşemedeki tamamen ortadan kalkmaktadır.

PVC "kek" - çini bir katmanlı bir yapı

malzemenin belirgin basitliğine rağmen, bir polimer "kek" güç, dayanıklılık ve ürünün esnekliği sorumlu çok sayıda tabakadan oluşur.

bir alt tabaka ile karo yapısı:

 1. taban tabakası de bağlı pürüzlü bir yüzey zemine yapışan bir katı alt tabakanın, içerir. Tipik olarak, baz tabaka, cam elyaftan ya da PVC geri döndürülür.
 2. Bir sonraki katman kiremit mukavemetini sağlar ve birincil olarak kabul edilir. Ek dayanım için çeşitli yumuşatıcılar ve stabilizatörler esneklik (talk, kireç karbonatı, odun unu) için. üreticinin bir kısmı, bu tabaka, bir çizim veya eşit ölçülü renkli bir yüzey oluşturmak için renklendiriciler içerir.
 3. maddenin üçüncü tabaka - baskı resmi, desen veya diğer model bakan bir plaka.
 4. Zaten "alındı" pie "ile ilgili aşınmadan görüntüyü korumak için ziyaretçiler çok akışıyla ofis binaları ve kurumlarda ürünün bile yoğun kullanıma dayanıklı bir şeffaf aşınmaya dayanıklı PVC tabakası, uygulanır.
 5. Nihai katman, poliüretan kaplama hasar çeşitli yüksek direnci olan ve sıcaklık önemli değişiklikler dayanabilir.

Bu "pasta", bunun sonucu olarak, malzeme artan yüklerin direncini katında mekanik stres çalışmadan geliştirilmiş ve edilmiştir.

zemin kaplaması gibi malzemenin görünür kullanılmasına rağmen, bu duvar ve tavanlar için kullanılabilir. üreticileri ikna nasıl Ve, hayal kırıklığına olmayacaktır.

Hepimiz onun avantajları aşina çok iyi seramik, biliyorum ve hiç acele banyoda geleneksel kullanımını vazgeçmek. Söz konusu daha o malzemenin bu ürünler için tam bir alternatifi değildir, sizi vazgeçirmeye olmayacak, ancak pahalı onarımlara kaliteli bir alternatif haline gelebilir ve önemli para ve insan kaynaklarının kurtaracak. Sen duvarın iyi hazırlanmış yüzey, düzgün yürütülen istifleme teknoloji size çok iyi bir sonuç garanti emin olabiliriz.

Tavana 2. - tutkal kolay, kolay bakım

Tabii ki, kaplamaların diğer tür evinizin veya daire için mükemmel olmak, en iyi kalite sunuyoruz, ancak düşülen ve PVC çinileri edilemez. Eğer, hızlı ve bütçe onarımını yapmak "turbo modu" ve ardından malzemedeki tavan güncelleştirmek istediğiniz birçok durum sadece yeri doldurulamaz.

yüzeylerin çeşitli monte etmek PVC fayans ve nasıl farklı türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, size video izlemek öneririz. Ve üreticilerinden birinin örneği gerekli varyant ürünleri belirlemek için.

iletişim ve dispersiyon: üretici tarafından temin edilen bir yapışkan tabaka ihtiva eden bir polimer malzeme ile birlikte, özel yapışkanlar aracılığıyla yüzeylerine bağlı yazılar, kullanmıştır.

Bu çok yönlü bir yapı ve kaplama malzemesi kat arka yüzüne uygulanan fayans, muşamba, laminat ve plastik yapıştırıcı metal ürünler, yapıştırılması için kullanılır. Yapıştırıcı bileşimi, kuruduktan sonra, stil olun. İletişim yapıştırıcı dikey yüzeylere ve tavanlarda kullanmak daha uygun olur. kullanım talimatlarına uymak ve tavsiye edilen tekniklere ayrılmamak yeter.

Dispersiyon yapışkan temas farklı olarak, oluşturulmuş tabaka serilir son kat ve karo üzerinde uygulanır.

karo çıkartmalar teknoloji karmaşık işlerin kategorisine ait olmayan ve bu doğrulamak için, size PVC malzemeden montajı için temel gereksinimleri video izlemek için öneriyoruz.

Ana karo kalite parametresi, müşterilerinin ihtiyacını karşılamak için yeteneğidir tüketici değerlendirmeleri. Zaten döşeme veya duvarlar için bu malzemeyi kullanmış olanlar, bütün "artıları" ve onun uygulamasının "eksileri" konulu doğru bilgi verebilir olduğunu.

tüketicileri Eğer insanlar duygularını gizlemek değil bildiği gibi, forumlar, kendi yorumlarında yansıtılmasını olumlu şeyler ile başlayalım.

zemine 1. Para işe yaramadı

onarım yapmak için acil ihtiyaç vardı. Her şey sağladı. Ve duvarlar ve tavan ve kapı-pencere üzerinde, ancak zemine veya malzeme seçmek için almaz. Muşamba bile göremez alternatif, laminat olarak, istemiyor - davul davul ve su korkuyor. PVC fayans - Ve sonra arkadaşım, bir maceraya nakavt diyebilir. Ben pro dükkana gitti ve bu "mucize" baktı. Görünüşte, bir laminat olarak, doku (görüntü), benzer hemen hemen aynı boyutta. Ama nasıl yükü ve diğer ev sevinç, hala büyük bir sorum dayanabilir. Bu nedenle, koridorda ve bir şey olursa,, hızlı döşeme değiştirebilir banyo, şimdi sadece onu verdi. beklenebileceği gibi, düz bir yüzey gereklidir ve talimatlara göre, kontrplak geldi. Hiçbir değişiklik yaptık ve eklemler mastik ile kaplıdır. Onunla namuchalsya, ancak bir yapışkan madde kullanılabilir, ancak sonuç cesaret vericidir - düz ve oldukça takdim yüzeydir. biz sokaktan sürüklemek koridor, kiri temizlemek için bir sorun olması için kullanılır, şimdi tekrar saflık ve güzellik bir bezle sildi, ve kapanır. ve banyoda Hakkında hiçbir şey söylemek. Bunun yerine kayma riski olmadan sert bir soğuk seramik su geçirmez kaplama. harcanan para ve çaba göre - sonuç yüksek daha fazladır.

Bu dürüst ve ayrıntılı bir tekrarıdır. Biz malzeme bu seçim bir arkadaşının tavsiyesi değil, aynı zamanda avantaj ve döşeme dezavantajlarını bağımsız karşılaştırma sadece etkiledi inanıyoruz. Fakat sizin için biz pazarlama uzmanları PVC karoların esas hakkında konuşmak hangi videoyu sunmak istiyoruz.

Akrabalar ve tanıdıklar kadar süre apartman PVC fayans tüm zemini yapıştırılan söyledim şakağına, parmağını bükülmüş. "Katı kimya", "mutlak zararlılığını" ve ilgili En nötr ifadeleri "düz nefes almıyor." Fakat bu argümanlar, çabuk bir yerleşim bölgesinde MPC test etmek bir laboratuardan uzmanlar davet ederek reddetti. Her şey normal çıktı. Tabii ki, bir köy kulübe, ama oldukça iyi gibi değil. Bu arada, havadaki zararlı maddelerin "tedarikçi" onun köşesinde bir kabine "koku" ... ve şüpheli olarak değildi. Eh, su geçirmez ve paketleme malzemeleri ihtiyacı pratikte ispatlanmıştır, ve en korkunç biçimde - Ben komşuları sel çalıştı. bir boru radyatörden su fışkıran, karo yüzeyinde güvenli bir şekilde muhafaza edilmiş olarak bu denendi. Sadece sıcak su akışını, ancak bir süre sonra kendi onarım yok etmek tehdidi öğrendi alt komşularından acil servis ve huzur beklentisiyle bir bez ve lavabolu bir aile düşünün.

Evet, daire sahibi% 100 memnun ve komşular ve şimdi muhtemelen onun katında dua. Diğer etki Modern malzemeyi dayanabilir Ne, aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

3. Sadece gibi. Kısa sürede mükemmel bitirmek

Biz internette PVC karo üzerine geribildirim arıyoruz, ama bizim sorulara aklı başında tepkiler bulunmadı. Sadece mağazaya gittik ve satın! Çevre dostu malzeme nem ve nezih görünüyor korkmayan üreticisi göre. Sonuç olarak, biz olumlu duygular bir sürü aldı. Birincisi, görünüşte bir laminat gibi görünüyor. İkinci olarak, dokunmatik pürüzlü yüzeye çok hoş. Üçüncü olarak, eski muşamba ve en az çaba doğrudan koydu. Kumaş "balıksırtı" yerleştirin - Bir odada, diğer odada koydu güverte yöntemi "çizgili" koca tasarım projesi "Bir geliştirdi". Şimdi "su ısıtıcıları" yok ve biz döşeme hakkında çok şey biliyorum!.

Bazı tüketiciler bir heves döşeme bir seçim yapmak ve delil tarafından haklı kararını savunmaya hazır olduğu ortaya çıktı. "Noel ağacı" hakkında çok ilginç açıklamada, bu yüzden çapraz fayans çıkartmalar sonucunu sabitleme ile size bir video sunmak istiyoruz.

4. İletişim Yapışkan - Büyük harfle vagon

karo kurulumuna geçmeden önce, gücünü test edilen diğer yüzeylerde tutkal test ettik. eşim ve ben yapıştırdıysanız gün: ihmal yoluyla radyatöre kolu, balkonda plastik panele sneaker, kafasına el kuklaları ve, zemine ayağım. "Holiganizm" bir sonucu olarak, bunu belli bir güç ve uzun süre zemini tutma yeteneğini gördük. deneyim ve beceri, ama kusurları olmaksızın oda pokleit olmadan Bagaj bütün gün.

Tüm kullanıcılar malzemenin yüksek kalitesi hakkında oybirliği vardır. Bu yüzden kurşun ve negatif geri besleme, tabiri caizse dengeyi korumak ve tarafsızlığını korumak istiyoruz.

1. dubeet, prominaetsya, çizilmeye - tüketici kabus

Yaklaşık beş yıl önce mutfakta fayans koyun. İlk ortaya çıkan çizikler görmezden çalıştı "beklenmedik bir anda." işareti var - Biz dışkı taşındı. bariz sonucu - Kızım katta bir çatal geçirdi. onlar mutfağa koymak için mobilya taşımak başladığında, o zaman dehşete. ezik buzdolabı altında su sızıntı lavabonun altında, yüzey beyazımsı olur. Test ve macunlar ve ezik, sıcak su bir tava düzeltmek için bile popüler yoludur. Ve biz kapağın kurtulmak ve zaten geleneksel laminat ile değiştirmek karar verdi.

Biz çizik deneyleri PVC çatal ürün testi standart yöntemlere ait olmadığını, sırayla, not edin. internette kazma, biz gerçekten, döşeme iyi test sadece çocuklardır ortaya kondu. Biraz sanatçı katta doğrudan onun yepyeni işaretçileri test ediyor Bu videoyu, izleyin.

2. Düz dayanıklı bir kimyasal koku

Hemen daire karo etiketler dayanıklı bir kimyasal koku ortaya çıkmasından sonra. Ben kendi web sitesinde geri bildirim formu ile üreticiye başvurun. Bunlar, önce kontakt yapıştırıcı içinde "günah" almaya başlamıştır. Ben, bu hipotezi test kağıdı tutkal uygulamak ve ona katılaşmaya zaman verdi. koku süreci ve sonrasında başında değildi. Yine, üreticisine başvurun. Onlar nekonditsiyu veya sahte satılan veya varsayarak, mağazaya beni gönderdi. kampanyalar sonucunda ortaya çıktı - Fabrika satış frank evlilik gitti dan. Biz teknoloji ihlali ile yapılan bir bütün toplu yayınladı. Ve nerede şimdi PVC bu kilometrekarelik yürüyüş? çocuk yuvaları, hastaneler, sağlık merkezleri içinde mi? Yani tüketicilerin sağlığı için endişe! mallar için Para iade, ancak zaman ve sinirler sayılmayacak.

3. Çok döşeme bütçe

Daha önce, kimden sadece PVC karo daire görünümünü bozar duydum. Kim, en kısa sürede, dayatılan çözüm inşaatçılar temizleyecektir. Ve şimdi bir kez daha onun güvenilirliği hakkında reklam vererek her tarafta. Komplo üreticileri ve satıcıları? Kız boşta argümanlar pazarlamacılara "önderlik etti" ve büyük bir odada "plastik" yapıştırılan. Sadece korkunç! Oda belirli bir koku ve uygun bir çevreye sahip bir devlet kurumu dönüştü. Sadece döşemeyi koparıp daha soylu bir materyal ile değiştirmek karar vermek, deney altı ay sürdü.

Biz dürüst PVC karo sorunlarını anlatan internet üzerinde video malzemeye bulmaya çalıştık, ama bu benzer bulamadık. Belki de gerçekten bir komplo üreticileri nedir?

4. Dispersiyon oluşturucu bir yapışkan veya çile

Hiç ev yapımı tutkal tutkal duvar kağıdı denediniz mi? Evet ise, o zaman yaratılış tüm sancıları aşina. Duvar kağıtları, slayt kayma ve ufak bir temasta düşer. karoları için dağılım yapıştırıcı kullanılırken aynı şey yaşadı. İlk başta malzemeyi kurutmak istemedi ve olanaklarını tespit etmeden Yüzeyinde "yelken". Ardından tutkal dondu ve ben ısıtıldığında bile, "canlandırmak" istemedi hayır. Bitkin outrageously şımarık zemin, sinirler ve üç kez düşmeye başardı. Şimdi onları ücretliler yapalım - biz geçmektedir.

"Ses" cevabı insanları tedirgin olduğunu zordur. Gerçekten uzmanlar daha iyi çalışmasını sağlar Can

Sonuçlar değerlendirmeleri toplarsak

Düzgün çini olasılığını değerlendirmek ki, kullanımına olan ihtiyacı belirlemek Yani, biz malzeme "ins" ve "out" ile bir tablo sunuyoruz. Sen kendi döşeme seçme hakkı var, ama sadece gerçeklere ve tüketici değerlendirmeleri toplamak.

Biz PVC fayans belirsizlik özellikleriyle makale başladı ve bu son vermek istiyorum. taban kaplamasının uygulamaya karar beklentilerinize ve tercihlerine doğru orantılıdır. Malzeme diğer yer kaplamaları tam bir yedek dikkate almak gerekli değildir, ama onun belirgin avantajları inkar edilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 5 =