Raf kilidi

Raf kilitler: nasıl bir anahtarı olmadan raf kilidi açmak için?

Raf kilitler: nasıl bir anahtarı olmadan raf kilidi açmak için?

Raf kilidi - kilitleme için bir ya da iki cıvata olan bu tasarının mekanik kilit. Tabii ki, iki çapraz çubuğun daha iyi, ancak Sovyet döneminde icat gizlilik ve veri hırsızlık mekanizmalarının seviyesi istenen bir şey yaptı.

Prensip olarak, işin kilit düzeni oldukça basittir. tuş üzerinde dişlerinin konumuna denk belirli bir açı ile ana kiriş kesici kesme eğik olukları üzerinde.

Anahtar deliği içine sokulduğunda, bu raf olukların dişleri kavrar ve bir presleme ray çıkarılır ve kapı açılır.

kesinlikle iddiasız Raf kilitler, bir alt sıfır olarak iyi çalışır ve sıfır üzerindeki sıcaklıklarda, iyi nem ve yağış tahammül, ancak düşük olması nedeniyle hırsızlık daire kapısına monte edilmesi tavsiye edilmez.

Ancak, kapı veya garaj kapısı çıta kilidi bir zıvana seyfovym birleştirin, özellikle mükemmel uyar yüklemek.

Yüklü kilitler havai yolu, garaj kapısının dış yüzeyi, vida veya cıvata üzerine monte edilir.

Bu mekanizmaların ömrü boyunca onlar çünkü tamamen eksik yaylar ve kolları yapımında neredeyse kırılmazdırlar, efsaneler vardır.

1

İpuçları: nasıl bir anahtar olmadan kapı çıta kilidi açmak için?

aynalık tipi kilitleri açma yöntemleri, oldukça ilkel evrenseldir ve bir indirgenebilir: Dönüşümlü olarak raf taşımak zorunda. Birkaç yollarını düşünün:

 • Açık raf kilit gitar teli veya misina.

Kapı ve pervaz arasındaki boşluk içine yerleştirilen bir levye ya da tornavida kullanarak ilk sıkıştırma kapı. gitar teli veya misina Of anahtar deliğinden fişleri bir döngü, (içeriden kilidi açılır) pim etrafında çeviren ve yavaşça kendinize doğru çekin yapar. Reiki böylece küme ve kapı açılır.

 • Açık raf kilit havuç veya kalem

İlk olarak, gres veya dökmek Kale WD-40 ve ardından açık ve yavaşça bir havuç ya da anahtar deliğinden yumuşak ahşap bir sopa çıkarmaya çalışmaları kapıya cıvatasını biraz sıkılmış dışarı bırakın. Nedeniyle yumuşak malzemeye rafın dişler havuç veya ahşap ilgili oluklarına bırakmak ve kilit açılır.

 • Bir tornavida, tığ veya tığ ile Otopsi raf kilidi

açılma yönünde ve bir dişi veya çentik hareket tornavida, tığ veya cıvata bir kanca omzunun kapı sıkıştırın. Üst sürgü süspansiyon veya el ve alt kirişe geçen bir maç kapatarak açıldığında. Düzgün bir şekilde üst kol demiri paralel konumda altında toplar ve kapı iter.

 • Bir matkap ve tornavida ile raf kilidi nasıl açılır

kapı kanadının zarar vermeden muhtemelen bir matkap kullanarak garaj kilit raf veya metal kapağını açın.

İlk olarak, kutu ve kapalı kapı arasında bir kağıt itme kapalı bir cıvata pozisyonunu tanımlar. Sonra kutuya küçük bir delik ve bir tornavida (kilit modeline bağlı veya iki) cıvatasını hareket delin.

Günümüzde oldukça zor yinelenen anahtar raf üreten bir stüdyo bulmak için. Bu, orijinal altında dişleri ve manuel ayar kesme belirli bir açıya raf anahtarları yürütme oldukça karmaşık olmasından kaynaklanmaktadır. Anahtar olmayan standardın kategorisine ait Sadece cıvata, bunun için bir şablon bulmak zordur.

yuvarlak ve yassı disk: Raf-ve-anahtar iki ana gruba ayrılır. Buna karşılık, sülük biri veya her iki tarafta anahtar kesikler var.

Büyük eksi anahtar veri - çok uzun ve ağır ve yinelenen maliyeti oldukça yüksektir.

2018 Kolay iş. Uyarı! portal yayınlanan bilgileri genel rehberlik içindir. nitelikli bir uzmanına danışın emin olun. Tüm hakları sahiplerine aittir

Nasıl kilit için bir anahtar olmadan elleriyle çubuk mekanizması açabilir?

raf kilidi denilen birçok cıvata ile mekanik kilit tipini ortaya çıkarın. daha kirişler, o kadar zorlaşır cihazı açmaktır.

Kilit basit şemasında çalışır. Ana kiriş üzerinde eğik oluklar belirli açı ile görmüş kesilir. Bunlar anahtar dişlerinin açısı ile örtüşmektedir. Anahtar kale kuyuya takıldığında, diş yivli raya ile iç içe geçer. basıldığında zaman hareket etmeye başlar ve kapı açılır.

Raf kilitler bir çok avantaj var söylenmesi gerekir. Bunlar herhangi bir sıcaklıkta, yüksek nem ve çökelme korkmuyoruz çalışır. Bu nedenle, bu cihaz başarıyla garaj kilidi olarak kullanılır. Ama bu mekanizma açmak kolaydır, bu yüzden nadiren daire kapısının ayarlanır.

Aparatı vasistas bir kilit mekanizması

Bu tasarım emanet gömme kilit ile birlikte ayarlanır, özellikle garaj kapısı için uygundur. Yükleme üst üste bir şekilde cıvata çok sayıda sabit tutulur. Raf ve kollarını yok çünkü pinyon tasarımı nadiren kırılır.

Geçerli olduğu durumlarda pinyon mekanizması

bu cihaz, atmosferik ajanların etki tepki olmadığından, bu tür yapılar farklı tasarımlar kullanılmıştır:

Tüm yapı birçok parçadan oluşur:

Metal iş parçasının dikdörtgen tırmık yapılmıştır. Bu, belirli bir açıyı ile diş ve oluklar eğimli kesim kesici. şeritlerin sayısı farklı olabilir. Kapalı kilitlemek için özel bir yay ayarlayın. mahfaza, farklı boyut ve şekillerde yüksek mukavemetli çelikten yapılır.

Kalenin en zor bölümü anahtar olarak kabul edilir. onun üretim hassas kesim oluklar gerektirir ise, raf açısı içine uyar. Ayrıca, kesme iki taraf anahtarından gerçekleştirilebilir.

Şema raf kilidi

yinelenen sert olun. Bu nedenle, otopsi, aniden orada kalenin yanındaki anahtar rafın kaybı olan bir baş ağrısı haline geldi.

Bu tuşlar standart dışı kabul edilir. bir kopyasını yapmak için, doğru parçası bulmak zordur. Teknoloji ayrıca güçlüklere neden olur çalışır. El askısı tesadüf tamamlamak için dişlerini getirmek zorundadır. Form aynalık tuşları çeşitlidir. Onlar memnun:

raf modellerini açma tekniği

Nasıl bir anahtar rafın olmadan kilidi açmak için? Bu sürecin mekaniği nedir? Bazı modeller pozisyon "kilitli" in cıvatasını yüklemeye izin veren bir cihaz ile donatılmıştır.

Ancak, çapraz çubukların çok sayıda tuşlarının kayıp durumunda kilidi açmak için birçok yol biliyorum bile. demiryolu taşımak ve angajman onu dışarı almak için - Hepsi tek bir amaç için kullanılmaktadır.

en az maliyetle raf kilidi açmak için nasıl teknoloji ile tanışmış dönelim. Biz güçlü bir iplik veya dize almak gerekir. Herhangi bir araç, örneğin bir tornavida bloktan kapı panelin bükmeye. Tel döngü anahtar deliği içine sokulur. Bu yapılan yarığın uzunluğu tarafından itilir. döngü raylar diş kapmak gerekir.

bir tel tarafına rafi aşınma çekerek, kilit açılabilir.

kremayer açılması bir yolu

Sen keskin bir nesneyle mandal veya kilit raf açabilirsiniz. Benzer bir şekilde, bir yarık oluşturmak keskin bir nesne ekler. Kilit açılana kadar, yavaş hareket eden rayının dişleriyle angajman sonra.

Kilit birkaç çubuklardan sahipse, iki veya üç grup gerçekleştirdi. Her bir kayar tırmık herhangi bir uygun konuda sabitlenir. Bahar basınç altında geri hareket etmemelidir. kaburgalar tüm kaydırılır sonra oldukça nazikçe açmak için kapıya bastırın.

Bina içindeyseniz, açık raf kilidi olabilir:

Raf cihazları sürekli kullanım için tasarlanmıştır. Onlar takoz asla sorunsuz iddiasız vardır. çaba gereklidir artık açmak için kolay, hatta çocuklar bunlarla başa olduğunu.

Bugün, bu tür aygıtlar zaten önceki yıllarda olduğu gibi bu tür popülerlik yok, bu yüzden maliyet herkese düşük ve erişilebilir.

Tertibat pinyon mekanizması

En büyük dezavantajı, raf kilitler - çatlamaya düşük direnç. Yukarıda açıklanan teknikler birçok kişi tarafından bilinmektedir. hacker için, mandal kilidi açma sorun yoktur. Bu sıradan çakı ile yapılır.

Modern güvenlik kurumları kumaş sadece bir raf kilidi koruyorsa bir nesneyi korumak için reddediyorum. Onlar mülkün yeterli koruma cihazı etkisiz inanıyoruz.

Bu raf modelleri şeklinde farklı standart dışı boyutlara sahiptir. değiştirilmesi gerekirse, bunun nedeni koltuğun bir uyumsuzluğu nedeniyle başka kilidi almak zordur.

Tekniği açılış cıvata kilitleri

Uzun cihazın popülerlik düzenledi. Otopsi aynalık mekanizması bugün komplikasyonlara neden olmaz. Tabii ki, bu kilit çok güvenilir değildir, ancak yanlışlıkla anahtarını kaybettim, sen bunu açmak mümkün olacak biliyorum.

En basit yolu bir tornavida ve balıkçılık ile açılması olarak kabul edilir. anahtar deliği misina bir döngü itilir. Kapıyı kilitler bir cıvata almak için gereklidir.

Tornavida bıçak kapısını açarak müdahale etmeyen podtseplenny ayrılmak mı bastırdı. Böylece bir ters oyunculuk kilidi açmak mümkündür.

vasistas mekanizması açılması

ileri inme açılmasını Kilit diğer eylemleri gerektirir. İnce bir kalem kullanılması önerilir. Bu anahtar deliğinden sokulan ve mümkün olduğunca itmek gerekir. Bu öğe bir rol oynayacak ve enine ertelemek kolaydır olacaktır. Bir kalem, katı ahşaptan yapılmıştır, ılık su ile ıslatın için gereklidir.

Kalenin eki dışa bakacak şekilde cıvataları yerine, o sadece kapıyı açmak: cıvataları çıkarın kilidi kaldırmak ve odasına gider. hiç kimsede olmayan Fakat, kilit iç kapı haline gelebilir sadece bir istisna içinden sabitlenir.

hiçbir şekilde kilidin açılmasıyla birlikte, herhangi bir mandal kilidi unutmayın - kırılgan bir yapıya. güç kullanımı onu kırabilir. cıvata kırılmışsa, o yendi yeni kilit satın ve kurulumu ile uğraşmak zorunda kalacaktır.

Aslında, açık dişli kilitleme mekanizması basittir. Bunu yapmak için, sadece doğru araca gereksinim vardır. videoyu izleyerek sürecini kolaylaştırmak olun.

Ön kapı gereksiz ve istenmeyen olarak ayarlanır.

Hayat sürprizlerle dolu. Ve onlar yanlış zamanda olur. .

Benim anahtar kaybedersem ne yapmalıyım? vakalar zaman ön kapı vardır.

Kendini ve ön yerleştirilen ev halkı korumak için.

Yorumlar veya görüşler henüz ne yazık ki değil, ancak bırakabilir.

Nasıl seçim ve raf kilidi yüklemek için

Tipik olarak, raf kilidi, sokak kapıları, müştemilatı, pavyonlar "kabuklar" ve diğer benzer yapılar (genellikle garaj denir neden olan) garajlarda kullanılır. Onlar sadece diğer kilitler ile birlikte kullanılmalıdır daire ve evler kilitlemek için. Üreticiler daha sofistike kilitler ortaya çıkmasına rağmen, onlar yüksek talep halen gibi cihazların geniş bir yelpazede sunuyoruz. Doğru vites seçme ve bunu nasıl yüklenir, bizim yayın söyle.

Görünüm cıvata kilitleri

Tasarım ve fonksiyon

Garaj için Raf kilidi uygulamak oldukça basit. ana unsurlardır:

Tüm ayrıntılar ve kalite kilit mekanizmaları çelikten. konut farklı şekillerde ve boyutlarda olabilir. Özel kesme kullanılarak bir küp olarak bir dikdörtgen şeklinde Tren (cıvata) eğik sivri uca ve oluklar uygulanır. Kilit bir veya iki raylar ile birlikte verilir. Yay raylarına nedeniyle kapanma yönünde itilir.

cıvata kilitlerinin tasarım

En zor eleman anahtarıdır. imalat güçlüğü, belirli bir açıya sahip olmalıdır, özellikle hassas kesme oluklar vardır. Buna ek olarak, kesme anahtarının her iki tarafına da yapılabilir. Üretim kılavuzu bitirme nihai işlemi gerekmeden yeterli pahalı bir işlem çoğaltmak için kullanılır. Buna ek olarak, standart olmayan boyutları ve iş parçası almak zordur şekillendirir. anahtarlar farklı kalınlık ve uzunluğa sahip, yuvarlak veya yassı olabilir.

raf kilit anahtarları çeşitli biçimleri

açma anahtarı, ve sadece basınç dönüm gerektirmez, böylece Kilitler Garaj diğer kilitleme mekanizmalarına farklı raf. kilitleme aygıtının iki sürümü vardır:

 • Ters kilit lata
 • ileri vuruşun.

Her durumda, çalışma prensibi diş ve oluğa örgülü ve anahtar raylar edilir. Genellikle kapandıktan sonra sabitlenmesini gerçekleştirmek için bir mandal mekanizması ile donatılmıştır.

raf kilidinin Yer

Garaj kilitleri havai raf aşağıdaki araçları ve aletleri ile nispeten kolay monte: metal için elektrikli matkap, matkap, pense, tornavida, öğütücüler, vida, bir cetvel, bir çekirdek, bir bıçak. Gözlerin korunması özel gözlük kullanılması önerilir. becerileri ayar kilitleri yokluğunda profesyonel dönüp daha iyidir.

kilit montaj işlemi aşağıdaki gibidir:

 1. maksimum rahatlık için yükseklik dahil önceden belirlenmiş yer kilidi montaj.
 2. anahtar ayarlanması için konturları ile delme noktasını işaretlenmiştir. Bu amaçla, kilit kapıya eklenmelidir.
 3. kilitleme tertibatının kalınlıkta yapılmıştır uç kapıları parçalanması.
 4. Kale sınırları planlanan sondaj deliklerinin Dikdörtgen gelecek. Bu üst ve alt çizgi yapısı olacak. dikdörtgen el metal öğütücü kullanılarak kesilmiş ve yokluğu iğne dosyalarında edilir.
 5. Kilit Elde edilen boşluğa yerleştirilir ve daha sonra sayma vidalar için gerçekleştirilir.
 6. Kale öncesi sabitleme tarafından yerine düşer ne kadar iyi kontrol etti.

raf kilidinin takılması

 1. Anahtar Cihazın çıkarılmasından sonra metal geçit yaprak Yer işaretleme için yapılır. Bir delik kilidi delik açılarak yapılan.
 2. Kale erkene ve sağlam bir şekilde gelmiştir. işlem sıkışma, aşırı kuvvet uygulanmadan kolayca gerçekleştirilebilir ve durur gerekir.
 3. Daha sonra kilidi balataları yükleme ve tekrar işini kontrol etti.
 4. Daha sonra onların hemen sondaj kapının sonunda çubuklardan getirin ve deliklerin konumları ile belirlenir.
 5. Aynı şekilde delikler ikinci kanat garaj kapısı yapılır.

Kurulum zıvana cıvata kilitleri aşağıdaki videoda de görülebilir.

çıta teknoloji geliştirmelerle Kale fatura emniyet sınıfı arttı. Modern üreticileri Ek cihazlar ve mekanizmalar ile donatılmış Çoklu cihazlar üretmek. Kilitleme belli açıyla kapı kolu yükselterek oluşabilir ve mekanizma bir anahtar kullanılarak kilitlenir. Anti-hırsızlık muylu üretiminde koruma kilitler yüklü olarak ve diğ.

Modern raf Kale

Ölü cıvata için gereksinimleri bir dizi karşılamak için:

 • yetenek birkaç yüz kilogram dayanacak şekilde;
 • dayanıklılığı özelliklerini sahiptir;
 • yeterli sertlik (demir testeresi karşı);
 • kale ve sıkışma olmadan yama içinde hareket için küçük bir açıklıkla imalat;
 • doğru uzatılmış konuma (vücut gücü geri dönüşünü önlemek için) kapı cıvata kilitli.

Ne zaman bir kilit seçerken sertifikanın varlığına dikkat edilmelidir. Birinci sınıf güvenlik kilidi sertifikalı edilemez. zorunlu belgelendirme güvenlik konusunun dördüncü sınıfa ikinci gelen Kaleler. Bundan başka, cihaz ID'si kayıtlıdır.

Ayrıca hesaba kapının kalınlığı almalıdır: 4 mm'den çok ağır kilitlemek bu parametre yaprak deformasyona neden olabilir eğer. reechnyh kale üzerinde de ezik ve pas olmamalıdır. Raf kilitleme cihazlarının en popüler üreticileri «Maxbar» Alman şirketi «KFV», Çin «Elementis» Sırp «Albrio» vardır.

Bir kanca şeklindeki standart dışı anahtarla ürünü kullanabilirsiniz

Geleneksel cıvata kilitleri ile karşılaştırıldığında daha yüksek güvenilirlik elektromekanik modeli var. Basit bir ürün hemen her hatta profesyoneller idare etmek zor elektromekanik cıvata kilitleri, zorlanışını kendisini ödünç edin.

Bu alanda en tanınmış üretici firma YLI ELEKTRONİK Atis'i, Cisa, UTEX ve VIATEC vardır.

gibi elektromekanik kilitler vasistas: 1 - Atis; 2 - sis; 3 - Yli; 4 - VIATEC

Çoğu zaman, bu ürünler interkom ile birlikte kullanılabilir ve açık paneli veya hızlıca kartlarında bir düğmeye basarak açılırlar.

Her zamanki raf garaj kilidi nedeniyle düşük sınıf emniyet standardı tasarımına diğer kilitleme cihazı ile birlikte kullanıldığında olduğunu hatırlatmak değer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

67 − = 60