Regülatörler oda sıcaklığı

Hava sıcaklığı sensörü ile sıcaklık kontrol

Oda sensörü ile termostatlar - izlemek ve fonksiyonunun bir yerleşik otomatik kontrolü ile gaz ve elektrik bir ısıtma cihazı kontrol etmek için kullanılan cihazlardır. Onlar odada ayarlanan ısıyı korumak için yardımcı olur. Bir termostat el ısıtma biriminin içinde sabit bir sıcaklığı muhafaza rahatsızlık mahrum işlemi kontrol eder.

Bir sıcaklık sensörü ile termostat ısıtma cihazlarının çalışmasını kontrol etmek için kullanılır

hava sıcaklığı sensörü ile neler termostat

Termostat (aynı zamanda bilinen bir termostat) - Belirli bir ısıtma cihazı sıcaklığı korumak için sorumlu olan bir cihaz. Termostat soğutma suyu ana kontrol parçası olarak kabul edilir. İlk olarak, manuel modda otomatik olarak cihazı destekler arzu edilen sıcaklığa ayarlanır.

Termostat havası sıcaklık sensörü, bir ısıtma veya soğutma sisteminin bir parçasıdır. Bu, örneğin, gaz yakıtlı kazanı ve klimalar, klima sisteminde sokulur.

Ayar termostat anlamlı ısıtma maliyetlerini azaltır

Ana termostat fonksiyonları şunlardır:

 1. tasarruf - termostat kontrolleri, hangi seviyede kaldırdı veya sıcaklığı düşürülür ve istenen düzeyde ulaşıldığında bu nedenle, cihaz kapanır olduğu.
 2. emniyet - Kazan termostatın başarısızlık veya aşırı ısınma durumunda Ertelediğiniz bildirecektir.
 3. konfor - termostat odasında gereken sıcaklığın korunması ilgilenir ve elle sistemini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kalmamasını sağlar.

Klima odası sıcaklığı kontrol etmek için bir termostat ile donatılmış

1

En basit ve en çok bilinen örneklerinden biri - genellikle denir olarak radyatör termostat ya da, - radyatörler için bir termal kafası. Böyle bir denetleyici termostat boru ısıtıcı ayarlanır ve arzu edilen sıcaklıkta tutulması için hizmet etmektedir.

Faydalı İpucu! konfor, aynı zamanda önemli ölçüde tasarruf sadece sunarken ısıtma radyatör üzerinde termostat ayarı, karmaşık değildir.

Odada ısıtma radyatör üzerinde yerleşik termostat ve sayesinde rahat bir sıcaklık olacak

Sıcaklık kontrolü ile işletme termostatı ilkesi

Sıcaklık kontrol edilerek Termostat aşağıdaki şemaya uygun olarak bir fonksiyonu yerine getirmektedir:

 • İlk termostat kazan soğutucu hava sıcaklığı hakkında bilgi alır;
 • Daha sonra sensör ısıtılmış bir odada hava sıcaklığı hakkında bilgi toplanması;
 • Toplanan tüm bilgiler depolanacak kontrol birimine iletilir;
 • Denetleyici, verilerin alınan karşılaştırır ve buna bağlı olarak artar ya da soğutma suyunun sıcaklığını azaltır.

kontrol farklı oda yüklü sıcaklık sensörlerinden verileri karşılaştırır

sıcaklığın ölçülmesi için sensörlerin türleri

senin termostat için uygun bulmak için, onlar birbirinden farklı anlamak gerekir.

Sıcaklık kontrol bunlar, montaj yöntemi aynı zamanda işletme ve işlevsel özellikleri ilkesini yapılmış olduğu malzeme içinde farklılık gösterir.

Radyatör mekanik sıcaklık kontrol üzerinde

Malzeme üretim ekipmanına bağlı olarak şunlardır:

İkinci ve üçüncü tip kazanı ısıtmak için bir termostat gibi daha yaygındır.

termostatlara çalışma prensibine bağlı olarak iki tipe ayrılır:

Mekanik modelinin çalışma prensibi bimetalik plakalarının genleşme ve kontrol ünitesine veri aktarımı dayanır. Yerleşik termometre ile elektronik Aynı modeli işlevi.

ısıtma radyatör için elektronik termostat

Sıcaklık kontrol cihazları yöntemine bağlı olarak, bu tipe ayrılır:

 • cinsiyet sensörü hakkında bilgi toplamak;
 • Hava sensörü bilgisi için ücret;
 • Kombine - çeşitli sensörlerden gelen bilgileri toplayarak.

sıcaklık sensörleri hakkında bilgi ister Cihazlar - En yaygın. Bu radyatör üzerine monte bu termostat ve kazan ve konvektörler için kullanılmaktadır.

Yerleşik termostat ile Kazan

cinsiyet sensörler hakkında bilgi ister Cihazlar seçenekler oldukça sınırlı aralığı vardır ve normalde yerden ısıtmalı odalarda kullanılır.

Ayrıca, ayrı tip termostat dış hava sıcaklığı sensörü izole edilebilir. Bu durumda, kontrol birimine sağlanan bilgiler - çünkü sıcaklık verileri ısıtıcıdan önemli bir mesafe elde edildi havanın çok daha güvenilirdir. uzaktan kumanda sensörü ile termostat, bir duvara monte edilmiş ve ortak kablo bağlanır.

ısıtma sistemindeki bir sensör ile termostat Kablolama "sıcak kat"

inkübatör için sıcaklık sensörü dışına yerleştirilmiş termostat ile benzer prensiplere göre. Termostat sensörüne ağ kablosu inkübatöre indirilir bağlanır. Eğer kuluçka gücünün kablosunu eklemek istediğiniz yere termostat çıkış Dışarıdan yer almaktadır. Ekranda bilgilerle, kontrol edebilir ve gerekirse içindeki sıcaklığı değiştirin.

Faydalı İpucu! bu alandaki bilgi yeterli değildir ve kızılötesi ısıtıcı için uygun bir termostat seçmek mümkün değilse - profesyonellerden yardım isteyin. Bu gereksiz güçlük ve giderleri önlemeye yardımcı olacaktır.

Dahili Termostatlı radyatör

ölçüm sensörleri elektronik hava sıcaklığı

Bugünlerde giderek daha popüler elektronik sensörler haline gelmiştir. Böyle Modern termostat hiçbir dış sıcaklık damla ölçmek için hareketli parçalar. Bu amaçla, bunlar yarı iletken bileşenler kullanılır.

Farklı yapılar sistemlerinde radyatör ısıtmak için Termostat. cihazlar, çalışma prensibi, teknik özellikler ve kuruluma türleri. ısıtma sistemlerinde radyatörler için regülatör.

Bunlar yüklendikten böylece bu cihazların gücü gelince soket veya DIN raya içinde, bir kural olarak, mevcut gerçekleştirir. Ayrıca piller bir güç kaynağı olarak kullanılabilir. 24 volt - elektronik sensör gerilimi çalışması için gereklidir.

Yerleşik bir sensör ile modern termostat bir cep telefonu ile kontrol edilir

Hemen hemen her elektronik termostat modelleri son ayarlanan sıcaklık ayarları ve güncel saat ve tarihi gösteren bir monitör var. Güncel modeller benzeri gündüz / gece, hafta içi / hafta sonları modunda cihazın termostat işlevi ayar işlemi ile donatılmıştır ve edilmektedir. iki kere düşünmek gerekir satın almadan önce bu yüzden tüm bu özellikler için gerektiğinde Elbette bu özelliklerin varlığı önemli ölçüde, radyatör ısıtmak için termostatın fiyatını etkiler.

Farklı İyileştirme toplanan monitör veri termostat hava sensörleri gösteren yılında

Sıcaklık sensörü ile elektronik termostatlar daha pahalı olmasına rağmen, bunlar mekanik göre birçok avantajı vardır:

 • kendi kendilerine yüklemek için çok daha kolaydır;
 • bunların kullanımı, bir gaz kazan için bir termostatın olarak kabul edilebilir, fakat aynı zamanda sıcaklığı 0 dereceye kadar damla bodrum veya garaj sadece bu kapağın özelliği, sıcaklıkların önemli ölçüde daha büyük bir aralığı vardır.

radyatör ve ısıtmalı ile çok bölgeli ısıtma sistemi termostat tarafından kontrol

HVAC ekipmanları üretimi için markalı şube olabilir sıcaklık sensörü ile termostat satın alın. Sizin kazan listelenen aynı üreticinin, tercih vermek daha iyidir. Bu durumda, herhangi bir sorun olmadan tüm ısıtma sistemine termostat bağlayabilirsiniz.

Eğer elektrik cihazda şey biliyorsanız, ellerinizle sıcaklık sensörü ile termostat toplayarak anlamlı kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için bir mikrodenetleyici ve bir dijital ekran da dahil olmak üzere gerekli tüm bileşen parçalarını, satın almanız gerekir.

Daha iyi bir kazan termostat ve tek kaynağı satın almak

Ayrıca termostat elemanında sıcaklığının ölçülmesi ve sırayla dönüştürür ve alınan darbeleri güçlendirir ve başlatma elemanını talimat veri işleme birimi, verici olmalıdır - Röle. termostat, özel bir düzeni monte etmek. yapmak kendi elleriyle Termostat zor değildir, ancak montaj olduğunu fark etmek önemlidir - o zaman cihazı yapılandırmak ve kazan bağlamak gerekir, sadece yarısıdır. Ve bu görev de elektronik usta olanlar içindir. Eğer benzer bir şey yapan değil, cihaz ve ilgili tehlikelerin yanlış çalışmasını önlemek için hazır termostat satın almak daha iyidir.

termostat kızıl ötesi ısıtıcılar bağlantı şeması

Faydalı İpucu! Kızılötesi ısıtıcılar için tüm termostatlar birden fazla cihaz aynı anda bağlantı sağlayacak, ama onların toplam güç 3-3,5 kW geçmemelidir bilmek önemlidir. Aksi halde yükü dağıtmak olan, manyetik marş devresinde dahil edilmesi gereklidir.

o söylenebilir Özetle ısıtma veya ısıtma sistemi için termostatın edinimi ve montaj - hayal edilebilir en karlı yatırımlarından biri. termostat sonra sadece hayatınızı odasında rahat bir sıcaklık sağlayarak daha kolay, aynı zamanda kamu hizmetleri üzerindeki para kazandırır hale getirir.

Ev ısıtıcılar için prize termostat: nasıl en iyi seçim

özellikleri ve avantajları: uzaktan kumanda sensörü ile elektronik termometre

Farklı yapılar sistemlerinde radyatör ısıtılması için termostat

Nemlendirici: fayda ve zarar, yorumlar, araçların kullanımı ile ilgili doktorların görüşü

Termostat kızılötesi ısıtıcı: Kurulum ve kullanım

ısıtma kazanı (termostat) için termostat: tipleri, özellikleri, fiyatlar

ev veya sauna için mekanik ve elektronik nasıl seçileceği - oda sensörü ile Termostatlar

Isıtma evler, daireler, ofisler ve diğer tesisler kimin çözüm yetkin ve kapsamlı bir yaklaşım gerektirir önemli bir görevdir. Genellikle bu amaçla farklı gaz ve yerleşik otomatik kontrol fonksiyonları ile elektrikli ısıtıcılar için kullanılır. Bunun için, hava sıcaklığı sensörü (termostat) için sıcaklık kontrolörleri kullanmaktadır yerleşik bir süre önce giderek daha popüler hale gelmiştir elektrikli harici veya seçenek.

hava sıcaklığı sensörü ile neler termostat

ısıtma kontrol cihazının bir parçası olan oda, özel bir kumanda, bir sıcaklık sensörüne sahip Termostat (aka termostat). cihazın ana görevi, soğutma veya ısıtma için belirli bir düzeyde soğutma suyu sıcaklığını desteklemektir. Çoğu durumda, istenen sıcaklık ayarı termostat otomatik olarak kazan veya Konvektör çalışmasını kontrol eder, bunun üzerine, elle yapılır.

Bazen termostat örneği elektrikli kazan, klima için parça iklim cihazdır. O her şeyden önce bu, konfor düzeyini artırmak gerekir. Sıcaklık kontrolörü nedeniyle sürekli odasında sıcaklık değişiklikleri ölçerek, kesin ve kazan açmak gerekmez - tüm anlatılan fonksiyonlar otomatik cihaz tarafından yapılmaktadır. Buna ek olarak, gerekli şudur:

 • Güvenlik yazılımı. kazan otomatik kontrol sinyali veya aşırı ısınma meydana sonrasında kapatıldı vermedi nedense ise, termostat sesin yardımıyla bu konuda sahibine bildirecektir.
 • Tasarruf. Termostat gaz veya elektrik tüketimini azaltır hangi nedeniyle hava sıcaklığını kontrol ederek ısıtma ve soğutma sistemine kaydedebilir.

Kazan termostat aracılığıyla mekanik veya elektronik sıcaklık regülatörü doğrudan soğutucu mevcut sıcaklık göstergeleri hakkında bilgi toplar. Oda sensörleri böylece odanın içini ölçün. Daha sonra, toplanan bilgilerin kontrol ünitesi cihazına veya depolama ve kullanım için otomatik bir denetleyici gönderilir. endikasyonların doğrulama ayarlarına göre sensör kumandadan alınan sonra ya azaltan veya kazan sıcaklığı artar. gerektiği gibi O ısıtma sistemini kapatır.

Hava sıcaklığı sensörü ile termostatlar türleri

termostat Çalışma prensibi elektronik ve mekanik ayrılır istenen sıcaklığı korumak için kullanılır. İlk nedeniyle yerleşik termometre bilgi alabilir ve ikinci - bimetalik plakaları genişlemesi sayesinde. Malzeme bimetalik sensörler bağlı olarak güçlendirilmiş plastikten imal edilmiştir. Buna ek olarak, uzaktan ayrılır ve inşa edilir. Sıcaklık aralığının kontrol yolu ile izole edilir:

 • hava sensörü kontrolü;
 • zemin sensörü vasıtasıyla kontrol edilerek;
 • Kombine.

uzaktan sıcaklık sensörü ile Termostat

Sıcaklık kontrolü modern termostat vb kuluçka, kızıl ötesi ısıtıcılar, "Isıtmalı zemin" sistemler için tasarlanabilir Bazı değişiklikler bir dokunmatik ekranı ve parlak arka ışık donatılmıştır. Hatırı sayılır dağıtım kapalı cihazların bir türüdür uzaktan sensörlü termostatlar, satın aldı. ısıtma cihazları kontrol etmek için kullanın. Iyi bir satın olabilir:

 • model adı: Milli konfor TR 721;
 • fiyatı: 4220 s;.
 • Özellikleri: türü - Elektronik, güç - 3500 W, yerden ısıtma aralığı için - 5 .. + 35 ° C;
 • lehte: programlanabilir, daha ucuz analogları;
 • dezavantajları: nispeten küçük bir sıcaklık aralığı.

Sıcaklık sensörü ile termostat satın almak için planlama, uzak bir başka düzenlemesine elektronik okuma tipi. Yerden ısıtma için programlanabilir termostat:

 • model adı: THERMO Thermoreg TI&50;
 • fiyatı: 6259 s;.
 • Özellikleri: türü - Elektronik, güç - 3600 W, aralık - .. 5 + 40 ° C;
 • lehte: programlanabilir;
 • Eksileri: pahalı.

Uzak sıcaklık sensörü ile Mekanik termostat çok daha ucuz elektronik muadilleri vardır. Ancak, davanın tasarımında kendinden aşağı değildir:

 • model adı: Milli konfor TR 111;
 • fiyatı: 2318 s;.
 • Özellikleri: güç - 3600 W, aralık - .. 5 + 45 ° C yöntemiyle monte - gizli;
 • lehte: ucuz, iyi bir sıcaklık aralığı;
 • eksileri: hayır.

Uygun şekilde seçilen termostat, radyatör örneğin yoğunluk ve ısıtma elemanlarının optimum çalışma sıcaklığı, düzenlenmesine yardımcı olur. Uygun bir düzenleme, bir dijital görüntü zamanlayıcı ile bir elektronik program kumanda. Bu satın alma tasarruf etmek için, indirimlerden yararlanmak genellikle satış, hisse senetleri çalıştırmak mağazalara bakın. Entegre sıcak elektrik alan sensörü için elektronik termostat:

 • model adı: Schneider Electric Unica MGU5.501.18ZD;
 • fiyatı: 4140 s;.
 • Özellikleri: ağ parametreleri - 230V, 50Hz, yük - 10A, sıcaklık aralığı - 5 .. + 30 ° C, ölçüm hassasiyeti - 0,5 ° C;
 • Artıları: yüklemek nispeten kolay, dayanıklı koruyucu çerçeve;
 • Eksileri: ayar küçük bir aralık.

Üç termostat Valtec - Dahili sensörü ile kapalı versiyonu duvara monte. Ayarlanabilir parametresinin değeri tekerlek ayarlayarak ayarlanır:

 • model adı: Valtec VT.AC602.0;
 • Fiyat: 1 904 p;.
 • Özellikler: ayarlama aralığı - + 5 ... + 40 ° C, mahfazaların koruma derecesi - 20 IP, bir çalkalama kutusu montajı;
 • avantajları: düşük maliyetli, iyi seçenekler;
 • eksileri: hayır.

Bir sonraki seçenek ayarlama ve odada sabit bir sıcaklıkta muhafaza için idealdir. Enversör kontak ısıtma ve klima eşzamanlı operasyon engellenmesine yardımcı olur:

 • Model adı: Schneider Electric Unica T MGU5.501.12ZD;
 • fiyatı: 5170 s;.
 • Özellikleri: ağ parametreleri - 230 V, 50 Hz, Yük - 10A, ayarlama aralığı - + 5 ... + 30 ° C;
 • avantajları: basitlik ve kullanım kolaylığı;
 • Dezavantajları: Küçük bir sıcaklık aralığı.

Moskova, St. Petersburg ve diğer kentlerde satışa üzerinde, soket takılı sıcaklık kontrol değişiklikler onlarca bulabilirsiniz. İyi bir seçim elektrik prizine takılan Novatek Elektro TP-12 voltaj rölesi ve sensörlü bir cihaz olabilir:

 • Model adı: Novatek Elektro TP-12;
 • Fiyat: 1 720 p;.
 • Özellikler: kontrol aralığı - -10 ... + 90 ° C, ölçüm hatası - yaklaşık 1 ° C, minimum ve maksimum gerilim - 120 ve 320, boyutları - 122h61h76 mm;
 • Artıları: Farklı yerlerde (kuluçka, sera, mahallinden, vs.), düşük maliyetle kullanılabilir;
 • eksileri: hayır.

Harici bir termostat ya da bu tip diğer cihaza ve daha fazla çalışma kurulumu belirli yönergeleri izleyerek gerekli olduğunu unutmayın. Başka iyi satın:

 • Model Adı: Sardo ST-0618;
 • fiyatı: 1995 s;.
 • Özellikler: işletim gerilimi - 220..230 V, 50 Hz, koruma derecesi - IP30, ölçüleri - 105h60h80 mm ağırlık - 134 g;
 • avantajları: düşük maliyetli, LCD ekranın kullanılabilirliği;
 • eksileri: hayır.

Aşağıdaki yapı yuva ile tek kanallı elektronik bir termostattır. Yerden ısıtma, konvektör ısıtıcılar ve kızıl ötesi ısıtıcılar kontrol etmek için uygundur:

 • Model Adı: Sardo ST-0618;
 • fiyat: 1970 s;.
 • Özellikler: düzenleme sınırları - 0..30ºS (üzere olan ± 1 ° C), maksimum yük akımı - 16A, koruma derecesi - IP20, ölçüleri - 124h57h83 mm ağırlık - 190 g;
 • avantajları: LCD ekran, kabul edilebilir bir maliyet varlığı;
 • Eksileri: ayar küçük bir aralık.

iç hava sıcaklığı sensörü

çoğu durumda sıcaklık sensörleri dış etkiler, cam ampulden korunur ve tel PVC yalıtımlı kaplanır. oda termostatı Yüklü tüm aile bireylerinin tercihlerine göre odasındaki sıcaklığı düzenleyen yardımcı olur. Alternatif olarak, hava sensörü ve zemin ile termostat bakmak:

 • model adı: Unica Temel 55 TH 0502RS;
 • fiyatı: 3100 s;.
 • Özellikler: renk - beyaz, malzeme - plastik, koruma derecesi - IP20 (kuru odalar için), montaj - yerleşik;
 • lehte: bir görüntü;
 • Eksileri: Koruma düşük seviye.

Sipariş termostat Aura, Büyük veya posta yoluyla teslim diğer markalar, istediğiniz zaman özel bir çevrimiçi mağaza can. Siemens kapalı versiyonu:

 • model adı: Unica, Temel 55 TH 0502RS;
 • Fiyat: 1 872 p;.
 • Özellikler: ölçüm aralığı 0 - 50 ° C, doğruluk göre - 0.8 ° C, koruma oranı ± - IP30, ölçüleri - 90h100h32 cm;
 • avantajları: düşük maliyetli, kaliteli;
 • eksileri: hayır.

RTF1 - oda içindeki sıcaklık değerlerinin ölçülmesini sağlayan bir düzenlemesi. ofisler, daireler, depolar ve daha fazlası için uygundur:

 • Model adı: RTF1 S + S Regeltechnik;
 • Fiyat: 1 324 p;.
 • Özellikler: ölçüm aralığı - -30 .. + 70 ° C, toz ve nemden koruma derecesi - IP30, montaj - düz bir yüzeye;
 • lehte: maliyet işlevi;
 • eksileri: hayır.

Hava termostatı duvar montajı için kesme ve yama edilebilir sensörler kullanılabilir. farklı oda otomatik bir sıcaklık kontrol olarak kullanılan elektromekanik cihaz edin. Bir elektrikli ısıtma sistemi bağlanabilir:

 • Model adı: Eberle RTR-E 6121;
 • fiyatı: 950 p;.
 • Özellikler: ölçüm aralığı - 5 .. + 30 ° C, bağlantı - 3500 W, koruma sınıfı - IP30, ölçüleri - 75h75h25,5 mm ağırlık - 0.1 kg;
 • Artıları: iyi savunma, düşük maliyetli;
 • eksileri: hayır.

duvar montajı için bir başka düzenleme, kapalı ve kuru ve montaj için daha az uygun değildir. Başka bir termostat Eberle ayarları hakkında daha fazla bilgi:

 • Model adı: Eberle RTR-E 6163;
 • Fiyat: 1 ila 100 p,.
 • Özellikler: ölçüm aralığı - 5. + 30 ° C, koruma sınıfı - 30IP, boyutlar - 75h75h25 mm ağırlık - 0.1 kg;
 • Artıları: makul maliyet, anahtar ağ kesintileri yoktur;
 • eksileri: hayır.

RTR-E 6202 - ısıtma gösterge ve harici bir zamanlayıcı bağlanma olanağı ile Eberle bir mekanik dönüşüm. Elverişli klemny sayı meclisleri yerine getirirken zaman kazandırır:

 • Model adı: Eberle RTR-E 6202;
 • Fiyat: 1 692 p;.
 • Özellikler: ölçüm aralığı - 5. + 30 ° C, amperaj - 10A boyutları - 75h75h26 mm;
 • Artıları: Bir zamanlayıcı bağlayabilirsiniz;
 • Eksileri: daha pahalı muadilleri olduğunu.

bir sıcaklık düzenleyici, hava ölçer ile donatılmıştır - başka bir cihaz bağlanabilir elektrikli sauna ısıtma kullanıldığında. Bir dizi sıcaklık göstergeleri de özel alet ısıtma elemanları kapanır ve soğutma üzerine yeniden açılacaktır. Bu yaklaşım elektrik için ödeme kaydetmek için yardımcı olur:

 • model adı: Ratar-02K;
 • fiyatı: 3926 s;.
 • Özellikler: Ölçüm aralığı - -40. + 125 ° C, nominal akım yükü - 10A ölçüleri - 72h88h54 mm, ağırlık - 0,4 kg;
 • lehte: araçlarının geniş bir aralığı için uygundur;
 • Eksileri: pahalı maliyeti.

Bir sonraki cihaz aynı zamanda sauna kullanım için idealdir. Bu 220V gerilimi bağlayarak rezistif yük 20A için tasarlanmıştır:

 • model adı: T32M-02;
 • değeri: 3000 s;.
 • Özellikler: ölçüm aralığı - + 50 .. + 150 ° C, yük - 20A, uzunluğu 280 mm vardır termoballon;
 • avantajları: basitlik, güvenilirlik;
 • Dezavantajları: biraz pahalı.

Analog kontrol cihazı edin. Bu sadece saunalar ve hamamlar için uygundur, aynı zamanda seralar, binalar, tanklar, vb ısıtıcılar çalışmasını kontrol eder.:

 • model adı: ART-18;
 • fiyatı: 1980 s;.
 • Özellikler: ölçüm aralığı - -40 .. 140 ° C, yürütme rölelerinin yük (maksimum) - 5, 10 ya da 16A (ikinci versiyon), boyut - 90h50h70 mm;
 • Artıları: makul maliyet, birçok cihazlar için uygundur;
 • eksileri: hayır.

röle ile hava sıcaklığı sensörü yaygın cihaz, bir zeminden ısıtma sistemi ile oda sıcaklığı ayarlamak için kullanılır. Gerçekten rahat bir ortam yaratabilir doğru cihazı seçmek sayesinde. Dış hava sıcaklığı sensörü ile Termostatı:

 • model adı: Isı-Pro RTC-70;
 • Fiyat 2099, s.;
 • Özellikler: ölçüm aralığı - 5 .. + 40 ° C, tip - mekanik koruma seviyesi - IP20, kapasite - 3600 W kadar;
 • Profesyoneller: maliyet, iyi bir seçenek;
 • dezavantajları: nispeten düşük nem ve toz koruma.

SE 200 - Film ısıtıcıları, ısıtıcı paspaslar, kablo bölüm içerir elektrikli ısıtma sistemleri, kontrol etmek için tasarlanmış bir cihaz. Bu sıcaklık sensörleri ve zemin yönetimi sağlar:

 • Model adı: Teplolux SE 200;
 • fiyatı: 5422 s;.
 • Özellikler: ölçüm aralığı - 5 .. + 40 ° C, programlanabilir, kontrol, koruma derecesini dokunun - IP21, boyutlar - 9h9h4,1 cm;
 • lehte: kullanım kolaylığı, LCD mevcudiyeti;
 • eksileri: nispeten düşük koruma pahalıdır.

Yerden ısıtma için elektronik termostat, başka tür. İç ve dış sıcaklık sensörleri ile donatılmıştır:

 • model adı: Isı-Pro S-603;
 • fiyatı: 2459 s;.
 • Özellikler: ölçüm aralığı - 5 .. + 45 ° C, programlanabilir bir türü - bir elektronik yük akımı - 16A ölçüleri - 8,6h8,6h0,9 cm;
 • avantajları: LCD ekran, kabul edilebilir bir maliyet varlığı;
 • eksileri: hayır.

kontrol etmek ve mükemmel bir seçim dışı ekipman dönüm yardımı ile daire veya işyerinde sıcaklığını korumak için TR-1'dir. Bu termostat konvektör, fanlı ısıtıcının, fan ve diğer ısıtma ve soğutma cihazları için uygundur:

 • Model adı: DigiTOP TR-1;
 • fiyatı: 1999 s;.
 • Özellikler: ölçüm aralığı - -55 .. + 125 ° C, koruma derecesi - IP20, boyutlar - 11h6h4 cm;
 • Artıları: soket, dijital kontrol doğrudan bağlayın;
 • dezavantajları: neme ve toza karşı korunması nispeten düşük seviyede.

Aura LTC 530 ayarlama ve yerden ısıtma ya da bir ısıtıcı kontrolü için uygun olan basit bir cihazdır. Nispeten ucuz cihaz olmalıdır:

 • model adı: Aura LTC 530;
 • fiyatı: 2490 s;.
 • Özellikler: düzenleme sınırları - - 5 + .. + 40 ° C, koruma derecesi - IP20, boyutları - 8h8h4 cm; ağırlık - 150 g;
 • avantajları: kolay kullanım, ultra-ince montaj bölümü;
 • Dezavantajları: neme ve toza karşı düşük koruma.

Bir sonraki elektronik kontrol avantajları tasarım ve ULTRA orijinal rafine tasarımı vardır. Ön paneldeki geçin ama ergonomik klavye vardır:

 • model adı: Aura VTC 550;
 • fiyatı: 2790 s;.
 • Özellikler: düzenleme sınırları - 5 .. + 35 ° C, montaj türü - duvar gömme boyutları - 8h8h 7 cm;
 • avantajları: arkadan aydınlatmalı bir LCD ekran;
 • eksileri: hayır.

Cihaz EVAN Kablosuz iklim Zont-H2, kontrol ve elektrik veya gaz yakıtlı kazan ayarlanması için mükemmel bir çözümdür. Cihaz programlanabilir ve bir uzaktan kumanda var

 • model adı: EVAN WiFi İklim Zont-H2;
 • fiyatı: 7480 s;.
 • Özellikler: düzenleme sınırları - -30 .. + 50 ° C, programlanabilir, Çalışma Voltajı - 10-28 V ölçüleri - 7,7h8,6h3,3 cm;
 • Artıları: kolay konfigürasyon ve yönetimi;
 • Eksileri: yüksek maliyet.

Terneo RK - sensör sıcaklığı D18-4 elektrikli kazan için termostat. Dahili aşırı ısınma korunmaktadır, dondurma ve ısıtma sistemleri, su borusu korumak için kullanılabilir:

 • model adı: Terneo RK;
 • Fiyat 2530, s.;
 • Özellikler: düzenleme sınırları - -55 .. + 125 ° C, yük - 16 kW, 16A, razmery- 7h8,5h5,3 cm;
 • lehte Kullanım kolaylığı, kabul edilebilir bir maliyet,
 • eksileri: hayır.

VT.AC614.0 termostat etkinleştirmek veya sıcaklık muhafaza sorumlu olan herhangi bir ekipman devre dışı bırakmak ve kazan kontrolü gerçekleştirmek için yeteneğine sahiptir. cihazla ilgili daha fazla bilgi:

 • model adı: VT.AC614.0;
 • fiyat: 1800 s;.
 • Özellikler: düzenleme sınırları - + 17 .. + 90 ° C, besleme gerilimi - 220 V, 50 Hz, anahtarlama akım (maksimum) - 3A;
 • avantajları: düşük maliyetli, hızlı montaj;
 • eksileri: hayır.

Havanın sıcaklığını belirleyen sensörleri ile birçok evrensel termostat vardır. Devi cihaz altı ısıtma sistemlerine veya tam kontrol etmek için uygundur. Özel bir akıllı zamanlayıcı sayesinde belirtilen zaman aralıkları için programlanabilir:

 • model adı: Devi DEVIREG 550 ELKO;
 • fiyatı: 5313 s;.
 • Özellikler: düzenleme sınırları - 5 .. + 40 ° C, Kontrol - E, toz ve nemden koruma derecesi - IP30, ölçüleri - 85h85h47 mm ağırlık - 110 g;
 • lehte: işlevsellik, uzaktan kumanda;
 • Eksileri: yüksek maliyet.

Evrensel termostat Ratar-01 daha ucuz önceki cihazdır. DIN-rayı üzerinde bağlama sahiptir ve entegre kontrol farklı ısıtma sistemleri ve cihazları uygulanmaktadır:

 • Model adı: 01-Ratar Relsib;
 • fiyatı: 2257 s;.
 • Özellikler: düzenleme sınırları - -40 .. + 120 ° C, razmery- 72h88h54 mm ağırlık - 400 g,
 • avantajları: basitlik ve kullanım kolaylığı;
 • Eksileri: yüksek maliyet.

termostat ısıtılması ve soğutulması için iyi bir genel düzenleme Spyheat arasındadır. Cihaz yollu açık yüklemeyi monte edilir:

 • Model adı: Spyheat SDF-418H;
 • fiyat: 1890 s;.
 • Özellikler: düzenleme sınırları - 5 .. + 40 ° C, tip - Elektronik, güç - 3500 W, koruma derecesi - IP 20;
 • avantajları: kolay kullanım, düşük maliyet;
 • Eksileri: Koruma düşük seviye.

hava sıcaklığı sensörü ile termostatlar nasıl seçilir

Başlamak için, elektronik ve mekanik cihazlar arasında karar verirler. İlk seçenek daha optimum ve kullanışlı olmakla birlikte, evde ya da ofiste ise, o zaman mekanik bir cihaza tercih vermek elektrikle aralıklı sorunlardır. Ardından, yönetmeliğin sınırlarına kurulumu (daha basit daha iyi) ve toz ve nem koruma derecesinin yöntemini dikkat.

Özellikle tutumlu alıcılar daha iyi bir programlanabilir termostat satın almak. Bu, belirli bir sıcaklık rejimi saat evde ihtiyaç vardır gerçeğinden kaynaklanmaktadır. iş saatleri tesislerinde boş, bu nedenle programlanabilir cihazda bir kez para harcamak sırasında, ileride faturalar üzerinde önemli ölçüde tasarruf. Zayıflaması 10 ila 16 saat arasında, örneğin, ısıtma programlanabilir.

yorumlar

Teplolux gelen termostat TR 515 aldım. dengeli işlem sıcaklığı yerden ısıtma için en uygun bir türevi. önceden tespit edilmiş bir parametre muhafaza 0,5 i derecedir. Satın alma maliyeti çok pahalı değil - sadece 2700 ruble. Kendi kendine tanı ve çocukların korunması bir fonksiyonudur. Eksiklikler bulundu.

ısıtma sistemleri, programlanabilir bir dokunmatik kontrol SST SE 200 ile termostat sipariş için bir uzaktan kumanda sensörü girintili bir yükleme yöntemi monte edilir bulunmaktadır. Ben çok rahat kontrol ve kolay kurulum not edin. Toz ve nem koruması o kadar yüksek değil - sadece IP21, bu yüzden bu bir dezavantaj olduğunu düşünüyorum. Biraz pahalı cihaz olmalıdır.

Kısa bir arama bir cihaz Teplolux TR 520 termostat modern bir görünüme sahiptir, geniş ekran ve iyi bir teknik parametreler götürdü. satın aldıktan sonra o cihazı "Çağrı Bitir" modunda sistemi "sıcak zemin" kapatmaz ortaya çıktı. Notun kötü işleyen firmware eksikliklerden ek olarak değil çok iyi oluşturmak.

ısıtıcılar için sıcaklık kontrol cihazı çeşitleri

Onlar sürekli oda sıcaklığında odaklanarak, açık ve kapalı geçiş yapmanız olarak sıcaklık kontrolleri olmadan Konvansiyonel ısıtıcılar, kullanımı çok uygun değildir, hem de onların yardımıyla eve gelmeden önce özellikle soğuk kış aylarında, örneğin, önceden odayı ısıtmak mümkün değildir.

Buna ek olarak, Uzun zamandır üzerinde bırakılırsa ayarlamaları olmaksızın Isıtıcılar yangın riskini arttırır. Biz bir sıcaklık sensörü ile bir termostat kullanmak Ama eğer bu sorun çözülebilir.

Sıcaklık kontrolörleri optimum oda sıcaklığı oluşturmak için yardımcı

Bu termostatlar sayesinde otomatik olarak özel ev, daire, garaj veya depo bulunan Modern ısıtıcılar her türlü kontrol edebilirsiniz. Örneğin, bir gecede üzerinde normal ısıtıcı bırakmak ise, oda havalandırma sistemi zayıf ve az sayıda pencere, özellikle, bütün oksijeni "yakmak", hem de sabah bir kişinin odasında çok rahatsız olacaktır.

Buna ek olarak, ısıtıcıların tür bir kullanıma elektrik tüketiminin artmasına yol açabilir ve faturalar artacaktır. Biz oda termostatı ayarlamak ve ısıtıcılar bağlayın, bu gerektiğinde çok açılıp kapatılma olacak.

Cihaz elektrik tasarruf sağlar

Sadece istenilen sıcaklık düzeyini ayarlamak odasında Isıtma aynı düzeyde tutmak için, her şey termostat kendisi yapacaktır. Isıtıcılar otomatik sıcaklık seti altına düşerse açık olması ve gösterge önceden belirlenmiş bir değere ulaştığı zaman devre dışı bırakılır.

termostatlara sayesinde kış gecesi içindir ısıya duyarlı ürünler, hem de herhangi bir ikamet tesislerinde, dondurmak için yeterli zaman olduğu mikro klima çocuk odaları, depolar ve mağazalar ile sorunu çözmek için, ve çalışma günün başında içlerinde rahatsız olmak. Bu güç tüketimini değil, eriyebilir oksijen azaltır.

termostatlara ana çeşitleri

Bir cihaz, Eğer ısıtma elemanlarının çalışma frekansı, şiddeti ve modu belirtebildiği kullanılarak - ısıtıcılar termostatlar. Geleneksel regülatörleri en modern veya tam tersi ısıtılması için tasarlanmış cihazlar, hava ve herhangi bir nesne soğutma mevcuttur. kontrollerin ana türleri şunlardır:

kendi tasarımı Elektronik Sıcaklık Kontrolör üç temel öğesi vardır:

 • Hava sıcaklığının seviyesini tespit detektör;
 • görevi bu işlem ve sinyal iletimi mikroişlemci;
 • kontrol geçiş olduğu anahtar performans termik röle.

elektronik işlemci ve sensör, oda sıcaklığı ve seviye kontrolü bu yüksek doğruluk, oda yönetim ve tentür ısıtıcılar kolaylıkla termostatlar ana avantajı.

Böyle termostat bir ev veya daire tek ısıtma sistemini kontrol etmek, hem de klima düzenleyen ve tüm diğer benzer sistemlerin oluşturulması ve kapalı iklimin korunması sorumludurlar için kullanılır. Elektronik Sıcaklık Kontrolör "akıllı ev" sistemine entegre edilebilir ve odada sadece hava sıcaklığı izlemek için değil, aynı zamanda ısıtma cihazının yangın güvenliğini iyileştirmek için.

elektromekanik termostat

Elektromekanik termostat yapısında en basit biri olarak kabul edilebilir. amanYine tasarım bir röle olan birçok türü vardır, bir, ama en sık kullanılan şunlardır:

 • Termostat sıcaklığını değiştirmek demir, elektrikli ocak, su ısıtıcısı ve diğer cihazlar monte edilebilir. Bunların tasarımı, en basit ve kişileri bir grubu ve bir çift metal plakadan oluşur. Cihaz ısıtıldığında, levha çarpılmaya başlar ve böylece ısıtma plakası veya bobine elektrik beslemesini keser temas grubu, açılır.

Elektromekanik sıcaklık kontrol

Cihaz soğuduğunda, plaka orijinal durumuna geri döndürülür ve kontakların grubu tekrar kapanır, çünkü elektrik devresi, bunun çalışmaya devam eder. Bu nedenle döngünün ve yaklaşık bir seviyede aynı seviyede cihaz sıcaklığının muhafaza edilmesi için mümkün.

 • elektromekanik regülatör İkinci tür çalışmaları biraz farklı bir prensip kullanır. Bu kontrolde ısıtma ile bazı elementlerini genişlemesine dayalı röle ayarlar. En basit örneği - bu termostatlar, yerli bir daire ya da özel ev suyu ısıtmak için tasarlanmış kazan, yanı sıra petrol ısıtıcılar mevcut olan

Eğer bilimsel detaya gidip çoğu insan için erişilebilir konuşmak yoksa, dil, biz böyle bir şalter su ile küçük bir tankındaki malzemeyi, yerleştirme ısıtmak ve soğutmak için duyarlı dolu bir tüp silindirli olduğunu söyleyebiliriz. Kazan ısı başladığında, kontrol tüpün muhtevası özel bir tahrik vasıtasıyla bir kritik değeri ulaştıktan sonra bu şekilde aşırı ısınma kritik önlenmesi, kapatma ve temas açarak elektrik devresini kontrol eden, genleşir ve.

Birçok ev aletleri kullanılmaktadır sıcaklık kontrolörleri, başka tür - bu termostatlar kontrol eder. Günlük yaşamda bu tür kontrolleri, merkezi ısıtma sistemlerinde olduğu gibi, bulunabilir. Görünüm termostat kontrol en yaygın boru vana su akışını kilitleme çok benzerdir. Teşekkür kullanımlarına da oda veya ofis odalarında farklı sıcaklık seviyelerini muhafaza etmek mümkündür.

Termostat - pratik bir şey, ama etkisiz

Bu özellik bir aile daire geri kalanından daha biraz daha yüksek sıcaklıktaki odalarını korumak için, küçük çocukları varsa veya eğer çok yararlıdır bazı çalışanlar gece sol ofislerinde. Termostat tasarım olarak basit, güvenilir ve ısıya karşı hassas bir maddeyle dolu piston koluna sahip olan bir ısı silindiri içerir. madde, önceden belirlenmiş bir seviyeye kadar ısıtılır, bu genişler ve tamamen, dışarı çubuk iter veya kısmen borudaki su hareketini kısıtlar.

Aynı termostat ve düzenleyiciler otomobil motorlarında kullanılır. Bu cihazlar bunlar operasyonun birkaç temel modları gibi olması bütün ısıtma sistemi basıncının alınıp başarısız olmasına yol açabileceğini ötesine geçerek, esnek sıcaklık ayarlarını kullanmaya teşebbüs tavsiye edilmez.

kızıl ötesi ısıtıcılar için termoregülatör

Son yıllarda, artan popülaritesi kızılötesi radyasyonu kullanmak ısıtma cihazlarını elde başlar. Bu ısıtıcılar havanın sıcaklığını yükseltmek ve ulaşamayacağı kendi alanında nesneleri yok. Bu özel tasarımlar için termostat zamanki biraz farklı tasarlanmıştır. Mekanik ve programlanabilir - Bunlar iki ana kategoriye ayrılabilir.

Mekanik termostat odanın içine iyi uyacak

Mekanik termostat bu tür ürünlerin üretiminde yer birçok şirket tarafından üretilen, ancak bunların tasarım son derece basit olduğu gibi onlar, birbirinden farklı değil ve fark sadece üretim için bir malzeme olarak kullanılabilir. bunlar kablo her türlü bağlanabilir, böylece hemen hemen mekanik kontrol tüm modeller duvara monte edilir, bir ayırma, zıvana ve genel cihazlara yükleme temelinde mümkündür.

Bu tür kontroller destekleyebilen sıcaklık koşullarının Standart ayar aralığı, + 5 + 30 derece aralığındadır. büyüklüğü, onlar geleneksel priz ve anahtarların biraz daha üstün, bu nedenle binanın iç ihlal etmiyor. Isıtma sistemi başlatmak veya durmaları gerekir sıcaklık seviyesine ayarlanmış kontrollü mekanik düğme, ve aynı zamanda kontrol cihazı ve kapama düğmesi.

Eğer maksimum konfor arıyorsan, o zaman kesinlikle programlanabilir termostat satın gerekir. Programlanabilir termostat Bu tip cihazın en gelişmiş ve kolay kullanımlı şekilleridir. Bunlar daha esnek hale getirir en sık + 45 derece +5 arasında değişir sıcaklığı ile, daha geniş bir aralığına sahip ve biraz uygulama alanını genişletmektedir. operasyonun mekanik ilkesine dayalı kontrollerin diğer tüm türlü Onların temel fark, modele bağlı olarak birkaç gün ya da hafta için tasarlanmış karmaşık bir ısıtma programı, ayarlamak mümkündür.

Ve her gün farklı sekans değişiklikleri ve sıcaklık kontrolü ayarlayabilirsiniz. kızıl ötesi ısıtma aygıtları kendilerini seviyesini - Bunlar sıcaklık ölçümü için, iki sensörler, bir bütün oda ikinci izler. "Akıllı ev" sistemi tip en uygun ve konforlu olarak hassas programlanabilir termostat seçenekleri kullanılır.

Cihaz saatler, günler hatta haftalar için programlanmış olabilir

termostat seçimi, aşağıdaki noktaları dikkate almak gerekir:

 • Dış iklim koşulları;
 • Kendi yalıtım tesislerinde güvenilirliği;
 • ısıtıcılar sayısı;
 • ısıtıcıların çeşitleri.

kızıl ötesi ısıtıcı cihaz ve sistemleri ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır Her termostat birden fazla cihaz bağlanabilir, fakat toplam güç 3-3.5 kW aşmamalıdır. Bu değerin üzerinde ısıtıcılar toplam kapasitesi, devre ısıtma şebekesinin bireysel cihazlar arasında yük yeniden dağıtma, kontaktör içermelidir.

Yükleme kurallarının bu tür cihazlara göre, yaklaşık yarım metre duvar termostatlar her türlü ayarlayın. Elektrik şebekesi tesislerine olan bağlantıları Şeması oldukça basit ve priz ve anahtarların devre şemaları temelde ayrılan yok, izlemek için en önemli şey, ısıtma cihazlarının gücü doğrultusunda kullanılan tellerin o bölüm, bunlar regülatör ile bağlayın.

Sonuç olarak diyebiliriz ki ısıtıcılar ve ısıtma sistemlerinde termostat montaj - özellikle soğuk iklime sahip bölgelerde, hayat daha kolay ve daha rahat hale değil, aynı zamanda boşa enerji sarf etmeden kamu hizmetleri üzerindeki tasarruf etmenize yardımcı olur sadece karlı ve mantıklı bir çözüm. Ayrıca termostat daima karmaşık bir sistemin parçası olarak, tanınmış üreticilerin tercih vermek değerinde olduğunu ve kalitesiz veya kusurlu ait ise, bu yüklü olduğu acil servise yol açabilir.

Belirli bir modeli dikkate, oda ısıtma ısıtıcıların sayısı arasında değişen ve her kapasitesini bitirme tüm nüansları almalıdır seçtiğinizde. Onların bilgi hesaplamak ve istenen modeli seçmek için yeterli değilse, sadece ilk bakışta ilk kullanılabilir veya görünüşte en uygun elektrik ve ısıtma için uzmanlara açmak için ve seçim gerekmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 51 = 57