renkli kağıt Mozaik

Hatta çocuklar tarafından kullanılabilir büyüleyici işi, ancak erişkin dikkat çekicidir - Mozaikler kendi elleriyle kağıttan yapılmış

mozaik resimleri toplayın çok eğlenceli ve hatta yararlıdır. Şüphesiz, anaokulu dönemlerinde herkes böyle yaratıcılık girişme. Bu orijinal ve ilginç ders her zaman yaratıcı yeteneklerini açığa çıkarmak için izin ve masraflı gerektirmeden aynı anda, çok eğlenceli bir getiriyor. Hatta küçük bir çocuk ebeveynleri ile oturup ellerinizle kağıt güzel mozaik oluşturmak çok ilginç olacak.

Antik çağlardan beri, farklı şekillerde farklı insanlar hayatını süslüyor ve çeşitli malzemeleri kullanarak uygulamalar için. Örneğin, İskandinav halkları çoğunlukla geleneksel malzemelerin bile kürk ve boncuklar ilave olarak aplike yararlandı. saman bant parçadan oluşan Olağandışı ve çekici uygulama.

Üzerinde kağıt aplike gelişiyle birlikte tarihin özel bir yeri var. hikayeleri her türlü üzerine siyah siluet görüntüler çok popüler oldu. Ve bugün, Ukrayna, örneğin hala yaşayan adı vyrezanka altında sanattır.

Renkli kağıt - komplikasyonsuz ama güzel mozaikler yaratılması için mükemmel materyal. Bir daha ilginç ve tematik çalışmalar için, zaten dışarı atmak için bir araya gelmiş olabilecek farklı desen ve kağıt diğer türleri, eski gazeteler, dergiler, peçeteler kullanabilirsiniz rağmen.

Daha sonra, ters yan raschertite küçük kareler, üçgenler tabaka ve üzerinde kesin. lıklar olmadan kesmek için deneyin - sonuçlanan çokgenler senin mozaiğin çok ilginç ayrıntılar olabilir ve başkalarının görüşlerini çekmek için emin olacaktır. Farklı renklerde kağıt bu parçaları hazırlayın. Her renk depolamak için bu kullanışlı çalışmasına yapmak için ayrı bir kutu kullanmak en iyisidir.

o uygulamak kolay oldu açıktı kuru iken böylece bir tutkal seçin ve ilk uygulamadan sonra sıkı bir kapak ve kuru olan bir pakette sahip oldu da o.

Yapışkan kademeli karton toplam tabaka uygulanır ve sonra başka obkleivaya bir bölümü boyunca çalışma olmalıdır. ciddiye ürünlerinizin görünümünü bozabilir çünkü aynı zamanda, değil razmok kuruluna çok değildi ve dalgalar halinde gitmedi tutkal olmaya çalışın.

Her zaman yavaş yavaş daha küçük hareket, en büyük parça resim ile başlar. Sadece döşeme görüntü çevresinin başlar ve ancak o zaman bütün figür renkle doldurulur.

1

kağıt parçaları arasında küçük doldurulmamış çatlaklar özel bir çekicilik oluşturmak ve şaşırtıcı özelliğini oluşturur.

Çok orijinal ama yırtılmış kağıttan, düz kesim değil oluşturulur görünecektir.

Ayrıca bakan teknolojisindeki istihdam yaratmak için deneyebilirsiniz. Bu resimler hacimli ve ilginç elde edilir.

tortsovochku bir tükenmez kalem ile - Eğer substrat yapıştırılmış kağıdın yalnızca bir kare ihtiyaç işin bu tip tekrarlamak için bir tüp dönüştürerek, tamamen değil, yalnızca merkezde.

bilginin uygulamaya ve bazı özel teknikler gerektirmeyen ince kağıt Mozaik oluşturma. Böyle zanaat yaratılması sadece çocuklar için uygun olduğunu düşünüyorsanız Ama, kağıttan harika resimler yetişkin ve tecrübeli ustaları koymak ne olduğunu görmek. Hiç kimse, bir "çocuk el sanatları" diyoruz dili dışı kalmaz:

Bu hobi başka çarpıcı özelliği güzel çizmek edebilmek için gerekli olmadığıdır. Internet üzerinde tüm uygun şablonu almak ve üzerinde oluşturma yükleyin yeter.

Kağıt poeksperimentirovat- dalgalanma veya kadife kullanmaya çalışın, farklı dokular Çiziminize orijinalliği katacak. lekeleri, damlalar ve bir rengin farklı tonları yüzlerce eklerken çeşitli yollar süslemek için yapılacak olanlara düz renkli sayfaları değiştirmeyi deneyin. bir sopa veya mıknatıs ekleyin ve iç ek olarak kullanılır, normal bir kağıda resim ve önceden kesilmiş form oluşturmak için çalışın.

renkli kağıt mozaik tekniğiyle gerçekleştirilen aktiviteler sabır gerektirir, ancak yürütülmesinde karmaşık değildir. zevkle Çocuklar eğitmek ve güzellik için azim özlem geliştirmesi konusunda yardımcı bu renkli ve sıradışı uygulamalar meşgul olacak. Kağıt mozaik - sanat uygulamalarında beceri yeni bir seviyesi.

Bir kağıt mozaik resmini nasıl oluşturulacağı Video

makalenin sonunda videoda bakın ve hatta çizim ve tasarım deneyimi olmayan, basit bir kağıt mozaik kullanılarak düzenlenebilir ne kadar basit ve güzel bir çalışma öğrenecektir. Evet, bu görev bile bir çocuğu işleyebilir!

kağıttan yapılmış Mozaikler

Kağıdın bir mozaik toplayın - sizin ve çocuklar için zaman geçirmek için harika bir yoldur. Birincisi, çocuk ile zaten yakın bir ilişki güçlendirecektir, ve ikinci olarak, bebeğiniz el ve onun renk algılama ince motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak. Çocuğunuzla oynamak ve bu oyunun vasıtasıyla - Erken çocukluk duyusal bebeğin temellerini atmaya: Bu şekilde, iki kuş vurmak.

renkli kağıt basit mozaik ek olarak, kağıt uygulanması karmaşık teknikler çeşitli vardır. Kızınla Quilling tekniği yapılmış bir mozaik - - Örneğin bir genç sıkıcı akşam geçmesine yardımcı olacaktır.

biz Aşağıda bir kağıt mozaik montajı usta sınıflarının bazı örnekler vermek.

kağıt parçaları bir mozaik "Yırtık"

"Yırtık" mozaik tekniğini kullanın - en kolay yolu bir bebek aplike, kağıt patchwork yapmak. Ne alacak? Özel bir malzeme ve maliyet gerekli değildir. En sevdiğiniz renkli kağıda dolaptan alıp parçalara bunu gözyaşı. Ardından, çocuğunuzla, istenen renge göre (yazıya uygulamadan resim çıktısı) teklif edilen şablonun üstüne onları sopa.

kalem Doris eksik detaylar yardımıyla.

Herşey! Kağıdın Mozaik adet hazır!

Nasıl ellerinizle bir kağıt mozaik yapılır?

Çocuklarınızla sen öğrenme için kullanabileceğiniz çok yönlü bir araç, ama eğlenceli aktiviteler - Eğer, renkli kağıdı belirttiği gibi. Oldukça ilginç bir seçenek - kağıt basit bir mozaik. Bu her yaştan çocuklar için gelişimsel ve çekici aktivite hem de. Renkli kağıda Soru zorluk mozaik sayısı ve büyüklüğü elemanlarının yanı sıra şablonun kalbinde şeklin büyüklüğü yatıyor. Sen, herhangi bir resmi seçmek çıktısını ve mozaikler için kullanabilirsiniz.

 1. Kesme herhangi bir şekil ve boyutta parçalar halinde renkli kağıt. Amacıyla daha yaratıcı çalışmak bakmak, her rengin birkaç tonunu kullanmak.
 2. Desen, kağıt ve yapıştırıcı parçalarını bir çalışma yüzeyi hazırlayın. hatlarına ayrılmadan, bulmacanın parçalarını yaymak için yürümeye başlayan sor. İlk defa, belki de yardımına ihtiyacım olacak, ama eğitim gibi çocuk kendini kolları ve daha karmaşık tasarımlar sorar göreceksiniz.
 3. çalışmak daha dikkatli bakmak için, biz, her parça sonra tavsiye (bir PVA tutkal kullanmak özellikle) kuru bir bezle hafifçe silin.

Peacock Mozaik tekniği Kvilling

Bu kağıt mozaik önceki iki kıyasla uygulamak çok daha zordur ve sıkı çalışma gerektirir. Çocuğunuza öner veya eğlence ergen olduğunu.

Quilling - Bu sıkı rulo haline kağıt ince şeritler büküm dayanır iğne çok basit ama şık türüdür. inanılmaz kolajlar ve güzellik uygulamaları oluşturabilir spiral kaydırır içine bükülmüş renkli kağıt.

renkli kağıt (A4 yaprak ya da kağıt haddelenmesi için özel olarak hazırlanmış), cımbız PVA tutkal ve quilling için araçlar: çalışması için, aşağıdaki malzemeler gerekir. bunların yokluğunda, 7 mm'den fazla bir bıçak kullanarak bir tükenmez kalemin çubuk ucu tarafından ikiye. Sonuçlanan için yuvarlanma daha kolaydı ki "tıklama", kağıt içine yerleştirilir.

Yani artık kağıt spiral hazırlamak gerekir. Size kolaylık sağlamak için, aşağıdaki tabloda quilling en çok kullanılan elemanlarını göstermektedir.

En çok kağıt bu uygulama için sevdim renkler seçin. , Mozaik ilkesine resmini toplayın şablonun üstüne kağıt spiral hazırlanan sahip.

bilgi kopyalama Sadece kaynak doğrudan ve endeksli atfen izin verilir

Mozaikler çocuklar için kendi elleriyle kağıttan yapılmış

küçük resim olarak, hemen hemen her görüntü alabilir, çünkü çok ilginç egzersizi - kağıt ellerini aplike yapın. Çıktısını veya hayal güçlerini ifade etmek ve kendi başlarına çizmek için internette bulabileceğiniz bu. Evet ve iş için malzemeler pahalı değildir, herkes için kolayca ulaşılabilir. Biz ellerinizle bir kağıt mozaik olan bugün anlayacaktır. Sanatın bu tür oluşturmak için Tekniği öğrenmek çok kolay ve basittir. çünkü daha işin bile küçük bir çocuk işleyebilir yana bir kesici alet kullanılmadan yapılır. Dikkat daha doğru bu tekniğin işe nasıl çalıştığını anlamak için yardımcı olacak çeşitli ana sınıfları, değerlendirmeye davet edilir.

çalışma için aşağıdaki alet ve malzemeler gerekecektir:

 • Kalem siyah basit;
 • mukavva tabaka;
 • renkli kağıt ayarlayın;
 • PVA yapıştırıcı;
 • bizim durumumuzda Hazır şablon deseni bir mantardır.

Nasıl işi yapmak için? hazır şablon ile karton mantar yeniden çizmek için.

Şimdi operasyondan önce hazırlık sürecine taşıyın. Biz 6 küçük damarları alıp kağıt ellerin parçalarını gözyaşı başlar. Aşağıdaki renkler kullanılacaktır:

 • mantar kap için - kahverengi;
 • Bir pileate yer için - bej renk;
 • stipe için - san;
 • Gökyüzü - mavi;
 • çim için - yeşil.

Her renk için bir kase olmalıdır.

Buna karşılık, resmin gerekli ayrıntılar üzerinde küçük parçalar sopa başlar. Temel unsur tamamen dengeler yürütülmesinden ve zemin simüle etmek takılmalıyım kez. Ve toprağa bir tamamlayıcısı kahverengi küçük parçalar yapışmasını olarak. çok az düşmüş yapraklar olalım.

Şimdi gökyüzü tasarımı gidin.

Bitmiş ürün küçük pres altına alınması gerektiğini, bu bitmiş uygulamayı kurutma üzerinde olmasını sağlamak için gereklidir görünümünü değiştirmedi.

Bu parça halinde tarzı mozaik tatil hiçbirinde yapılan ve kartpostal edilebilir. Bu teknik çocuklar için çok gereklidir. Sonuçta, sen kalem ince motor becerilerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca, bu dersteki ince motor becerilerin yanı sıra, renkler arasındaki ayrım ve küçük parçalar halinde kağıt gözyaşı çocuğu öğretebilir. Ve o görevi ona verilen kendi başa nasıl bakın.

çalışma için aşağıdaki alet ve malzemeler gerekecektir:

 • beyaz karton levha;
 • Makas kağıt üzerindeki dişler;
 • PVA yapıştırıcı;
 • belirteçlerin bir grubu;
 • boya;
 • fırça seti.

Kademeli süreç çalışır.

Başlangıçta, yukarıdaki tüm malzemelerin hazırlanması gerekir. Hazır görüntüleri kullanacaktır çalışmak.

makas kullanarak, onları kesti. Ve beyaz kartondan yapıştırılmış.

Geçişten sonra uygulamanın kendisi doğrudan zaten. Bunu yapmak için, yarım santimetre şeritler halinde genişliğini renkli kağıt ile yapılan kesme, ve bunların her biri daha sonra, küçük kareler halinde kesilmiş. Burada almalısınız nasıl:

tek tek, üretim bitmiş parçalar İstifleme, biz tutkal onları sopa. Bu yapılır ve birbirine çok yakın değil edilebilir. fotoğrafta gösterildiği gibi, küçük bir mesafe sopa olabilir.

Şimdi sapı tescili gidin bu yeşil kağıdı kullanacak.

Tüm resim yatay iki bölüme ayrılır. En zarisuem renkler. Bundan sonra bizim sebzeler masada olacağını taklit başlar. Bu durumda, daha hafif renkler kullanabilirsiniz.

Siyah keçeli kalem elinde alın ve yavaşça sebze kontur dışarı çizin.

Bu yine siyah keçeli kalem lazım Şimdi biz, küçük bir gölge domates ekleyin.

süslü zemin üzerine tuğla düzeni yapıyor. Yani bu hack tüm tamamen hazır bulunuyor.

Yaptığımız aynı şekilde ve diğer sebzeler de.

Bu ders keskin kenarlı nesnelerle çalışırken doğru çocuklarda dikkat geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Tabii Başlamadan önce, güvenlik yürütmek ve makas istiyorum ne adamlar, açıklamak emin olun. Ayrıca, özellikle bu tür faaliyetlerin renklerin bilgisini ortaya çıkarır, hem de azim yetiştirmek.

Ve genel olarak iş gerçekten çocuklar gibi, bu faaliyetin arkasında uzun bir zaman harcamak isteyen, kağıt mozaik tekniğiyle yapılan. Sonuçta bu çok ilginç ve eğlenceli. başlayanlar daha iyi needlewomen için basit çizimler kullanmak, ancak o zaman bir süre sonra işin büyük miktarda yapmayı deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

29 + = 32