reworking mobilya

Kendi elleriyle eski mobilya Ne kadar ilginç ve bütçe versiyonu

ona yeni bir hayat vermek - Eski mobilya imha için acele etmeyin. Evde kendiniz dönüştürebilir deforme kapı, kavisli yan mesajların, düzensiz laklı, cılız mobilya ve demode kulplu iç nesneleri hayran kalacaksınız. Genellikle büyük finansal maliyetler ve herhangi özel beceriler, beceri gerektirmez eski mobilya elden geçirilmesi. Oluşturmak arzu yükseltmek için gereken temel şey.

elleri ile mutfak mobilya Değişim ↑

Mutfak - apartmanda çok ziyaret edilen bir yer. Bu nedenle, mutfak çok hızlı etkileyici bir görünüm kaybeder:

 • Bu kapı sarkmalar nedeniyle, aksesuar takıyor ve cepheleri arasında düzensiz çatlaklar vardır
 • Kapı viraj, viraj, nedeniyle sıcaklık ve nem değişiklikleri şişmeye ve patlama
 • silinir dış tabaka tezgahı,
 • muhafaza ön tarafı ve yapışmış yağ damlacıkları, toz ve kir,
 • paslı kolları ve diğer metal aksesuar.

Düzenli mutfak mobilyası kendinizi yeni cephe ve tezgah siparişi veya restorasyon yapmak mobilya mağazasına uygulamanın iki yolu vardır.

en kolay yolu cephe repainting tarafından kabul edilir. Bununla birlikte, bu yöntem sadece bir dizi çerçeve ve boyalı MDF kapılar için uygundur. Sunta ve MDF boya filmi tavsiye edilmez.

Çerçeve MDF patina etkisi

Repainting kapılar beyaz büfenin

Oymacılık mutfak mobilyası

1

mutfak ünitelerinin sanatsal resim

Panjur - olağan kapılara orijinal alternatif

mutfak dverkah üzerinde Parlak filmi

masaya süpürgelik, kolları, destekler (bacaklar): görünür mobilya parçaları yerine çok kolay mutfak yeni bir resim vermek.

Mutfak mobilyası Yeni kolları

mutfak birimlere ek olarak cam üzerinde delme tezgah yerine yemek masası yükseltilebilir; dışkı ve sandalyeler, bacaklar süslemeleri yeni dokunun veya obtyanuv üst kısmı; buzdolabı, sırasıyla yeni bir görünüm görünümünü değiştirmek.

mutfak dışkı Dolgu

Yapışkan yüzey buzdolabı desenli

Kaç yaşında mobilya duvar dönüştürmeye ↑

Mobilya duvarının değiştirilmesi temel prensibi - Ön yerini. Burada, mutfak gibi tekniklerin kullanılması tavsiye decoupage, yapışkan parlak bir film repainting kapı, cam yerine sunta veya MDF ekleme. Birçok bağımsız yapılara ana blokları ayırmak da mümkündür. Yeni bacaklarını ve kollarını yükleme de geçerlidir.

Hafif tonda boyanıyor

Eski mobilya duvar dverkah üzerinde duvar kağıdı veya film

Kapıyı Çıkartma bez

mobilya duvara Oymacılık

oturma odası için eski mobilya üzerine Çizim

Cephe Vinil etiketleri

Bir mobilya duvara Ev halat

Eski bir duvarda kapı Değiştirme: Bir fotoğraf öncesi ve değişiklik sonrası

çekmeceli Restorasyonu: Başarılı dönüşümlerin Fotoğraf ↑

çekmeceli dolap - yatak odası, koridor, kreş, oturma odasında seti tamamlayan genellikle mobilya ve dekorasyon bağımsız ufak bir parçası. Bu nedenle, onun modifikasyonu ile, büyük yapıların tasarımı mümkün olduğunca yakın bir Çekmeceli hazırlamalıdır.

Göğüs kapıya kumaş

ülke tarzı Ahşap kapaklar

Film konsolun üstüne yeni kabine donanım (yedek kolları, ayakları, yapışkan Oracal

cam kapılar göğsündeki eski net perdeleri tutkal

Eski mobilya üzerine Vinil temalı çıkartmalar

Dekupaj şifonyer "antika"

boncuklardan oluşan Süsler

Repainted göğüs: gençlik tarzı değişikliği

bebek için Şablon

Restorasyon cilt yerine kullanılan ürünlerle

Yeni "eski" yatak: mobilya ustaları fikri ↑

Yatak odasında mobilya - hep bireydir. En iyisi, bu sahiplerinin karakterini gösterir eğer. Bu nedenle, değişiklik yatak odalı süit yeni bir tasarım yataklar, dolaplar, komodinler seçiminde kendi tercihlerine göre yönlendirilmelidir zaman.

Tasarımın kalanı, kolayca güzel peçe örtbas çünkü, yeni bir arka ile bunu sağlamak için - en şaşırtıcı yolu yatağın görünümünü değiştirmek için. kolay yollar arıyor olmayanlar için, yumuşak bir köpük tabakası olan deri veya tekstil ile obbit yatak teklif etti.

Yatağın arkasındaki yumuşak doku ilave bir unsuru

çekyatta Değişim

coupe dolaplar genellikle sadece ön kısmını, kendilerini yani kapılar redesigns. Ve daha kesin olmak için, eğer, kayar sisteminin yerleştirme. Podnadoevshy dolap sadece cephelerinin görünümünü değiştirerek güncellenebilir. renkli resimleri ile cam, ayna veya boya tutkal film üzerinde yeni bir çizime koymak için yeterli - Üstelik bu durumda bile iç dolum Profili kapısını sökmeye ve değişikliğe gerek yoktur.

gardırop üzerinde Yapışkan bant

Duvar kağıdı, kabine cephede yapıştırılmış

bütçe güncelleme eski mobilya: gardırop için etiketler

sürgülü kapılarda boyama

bir şablon yardımıyla kendi ellerini desenlendirme

Yeni deri iç kapı kabine sürgülü

Çocuk mobilyası Metamorfoz: resimler ↑

Çocuk mobilyası Değişim - bu her zaman eğlencelidir. Hepsinin yaratıcılık, hayal gücü ve yaratıcılık en kullanabilirsiniz burasıdır. Parlak renkler, olağandışı şekiller, sofistike yapısı, şaşırtıcı baskılar ve çok ve resimler, çıkartmalar, bir sürü yumuşak dekor.

cephe ve sandalyelere çok renkli filmi

raf mahiyettedir: Öncesi ve Sonrası

çocuk odasında Parlak renkli kapı

Eski bir kabine üzerinde Çocuk suluboya dışkı ve sehpa modifiye

Sovyet duvarın kreş mobilya

bebek için Oymacılık tekniği

evde mobilya İlginç fikirler değişiklikler ↑

balkonda tavan kırık çocuk oyuncakları ile kutu, büyük boy hediyeler, çöp Terk ve benzeri - eski mobilya remaking için en inanılmaz fikirler bir depo. bu yerlerin her birinde de çirkin, ihmal mobilya restorasyonu için faydalı olabilir kullanılmayan öğelerin çok.

Sandalyeye yerine yumuşak koltuğun Örme kazak

raf dekor arka duvarında olarak duvar kağıdı Gereksiz rulo

Kırık çekmecesinden Minyatür osmanlı

Retro TV kabine dönüştürülmüştür: Öncesi ve Sonrası

otomotiv lastik ve dizeleri Yeni osmanlı

Önce ve sonra: Eski bir kapıdan yeni orijinal resim çerçevesi içine

alışılmadık bir kitaplık dönüştürülür Kırık piyano,

taşlarla yapılan mobilyalar kolları

sicim veya halat Kolları

Gereksiz parke kullanarak eski göğüs mahiyettedir

Bir sandalyeye kumaş parçalarından Yumuşak döşeme

Video-uzman ve amatörler tarafından ana sınıfları ↑

Restorasyon malzemeleri şifonyer Tikkurila ↑

Kaç yaşında mobilyalara kendini yeniden boyamak için ↑

Atölye: yeni sandalyesini yeniden yapmak nasıl ↑

Nasıl ↑ mutfak folyo üzerine yapıştırmak için

ellerinin Değişim anlamlı asgari finansal maliyetler ile eski mobilya ömrünü uzatır. güncellenmiş paketini veya bağımsız "mizaç" elde etmek için gerekli bireysel mobilya elemanları çok daha parlak ve daha renkli.

Bunu yaparken, ben sahne değişikliği düşünüyorum? Biz bulmaya çalışan foto-sanat mobilya ve soran arkadaş arayışında moda dergileri yaprak başlar.

Nasıl boya ve Oymacılık teknikleriyle kendi elleriyle eski mobilya geri

Mutfakta durum tazelemek için zaman, ama yeni bir mutfak mobilyası satın alma henüz aile bütçesine sunmamıştır? Nasıl minimuma mutfak güncellemek için.

Mutfakta eski mobilya dönüştürmek için 3 yolu: mutfak nasıl güncellenir

alçıpan levhalar yapılabilir tamamen pürüzsüz tavan, duvar ve nişler ibaret değildir. kartonpiyer yapılmış Dolaplar - küçük oda veya için mükemmel bir çözüm.

elleri ile mobilya nasıl güncellenir

yeterince güvenilir ve sağlam mobilya Sovyet kere, güzel sayılmaz olmasına rağmen, daha modern mobilya ile rekabet. Buna ek olarak, şu anda o yıpranmış ve kötü onarım ihtiyacı olan. Buna rağmen üzgün sahipleri bölümüne onunla için. Mobilya her zaman ucuz değildi çünkü modern, yeni, sen çok para gerek satın almak için, artık ucuz ve değildir. Bu durumda bir tane, eski mobilya çıkması ve yeni bir tane satın almak için alternatif - çekici ve modern bir görünüm veren kendi elleriyle mobilya güncellemek için çalışmaktır. oldukça kolay müsait değişiklik, daha bunun için gerekli tüm malzemeleri sahip olduğu Vaka mobilya. Her durumda, yeni mobilya satın almaktan daha ucuz olacak mobilya değiştirilmesi için malzeme satın almak için. Bir kolay ve hesaplı teknikleri - Bir renk değişimi ve ekleme parçalarının değişimi. aksesuar ile herhangi bir sorun olacak ama görünüşte değişikliği ile çok daha zordur. Orada birkaç seçenek vardır, ancak en yaygın iki kabul edilir - boyama ve özel bir film veya duvar kağıdını yapışmasını.

Eski bir duvar mahiyettedir: yeniden tasarlanması

en uygun ve en kolay seçenek eski mobilya kendinden yapışkanlı filmi yapıştırarak etmektir. Satışta herkesin, hem renk ve monoton, farklı renkler, gölgeler ve dokular için bir film bulabilirsiniz. Birçok ağacın altında filmi tercih ederim ama modernitenin ruhu içinde başka seçenekler de vardır. Böyle bir yaklaşım çekici ve modern bir görünüme sahip olacak mobilya, eski duvar dönüşümü gerçekten yapabiliyor. Zor ilginç bir sonuç sağlayacak olan yavaş ve dikkatli işlerini yapmak için yeterli değil, dikkati hak ediyor. Bunu görmek için, sadece 2 fotoğraf bak. Sunta ilk fotoğraf eski Sovyet duvarı ve ikinci olarak - bu aynı duvarda, ama yükseltmeden sonra.

duvar mat yüzeye sahip sıkıştırılmış kendinden yapışkanlı film, renk "krem" kullanımı yoluyla yeni bir mobilya görünüme sahiptir. Duvarın bir açık kısım yoktu yerlerde, orada, cam kapı seti saydam mat filmi yapıştırılır. mobilya düzeni kenar, renk, krom ve ayrıca kendinden yapışkanlı kullanılır.

iş aşağıdaki adımlardan oluşur:

 • Eski duvar, aksesuarlar dahil çıkarılmasına gerek yoktur hepsi sökülüp.
 • Bütün yüzeyler kir temizliği ve yağdan arındırılırlar. Bu amaçla, yumuşak bir bez ve deterjan için. Bundan sonra, takım sıcak su ve sirke ile yıkanır ve son olarak, bir yüzey, temiz bir bez ile kuru olarak silinir.
 • Gerekli boyuttaki parçalar filmden 1 cm kadar bir kenar boşluğu ile kesilir. Yapıştırma sonrasında fazlalık film bir büro bıçağı ile kesilir.
 • Yapıştırmadan önce yüzeye püskürtme tabancasından su püskürtülür. Nemli bir yüzey, filmi ilk kez kaliteyle tutkal edemediği takdirde, filmin tam olarak konumlandırılmasına olanak tanır; çünkü, filmin hareket ettirilebilmesi veya yapıştırılmamış olması bile mümkündür.
 • Yapıştırmadan önce, filmden koruyucu film çıkarılır, ardından yüzey üzerine serilir. Filmin bir parçasını doğru bir şekilde yerleştirirseniz yumuşak bezin ortasından kenara doğru pürüzlendirilmesine başlar. Önemli olan, filmin altında hava kabarcıkları kalmamasıdır. Bu bakımdan, tüm işler yavaş ve çok dikkatle yapılır.
 • Kabarcıklar oluştuğunda, ince bir iğne ile delerler ve onlardan hava atar. Bu işlem, kenarlardan delinme noktasına hareket eden bir bez kullanılarak gerçekleştirilir. Bundan sonra burası dikkatle bir bezle ovulur.
 • Film yapıştırıldıktan sonra ince bir pamuklu kumaş alınır ve filmin üstüne yerleştirilir ve daha sonra ortalama bir ısıtma sıcaklığına sahip bir demir kullanılır. Kumaş film ile birlikte ütülenir.
 • Sonuç olarak, dekorasyon (saçak) yapıştırılmış ve bağlantı parçaları (kalemler) takılmıştır.
 • Bu teknoloji yapıştırılan her bir parçaya uygulanır. Cam aynı şekilde yapıştırılmış, sadece içeriden yapıştırılmıştır. Komple montajdan sonra kesinlikle yeni bir mobilya duvarına sahip olacaksınız. Bu şekilde, kabin, çekmeceli dolap, dolap ve mutfak mobilyaları gibi şeylere ikinci bir hayat verebilirsiniz.

Duvar başarıyla yapıştırıldıktan sonra, eski gardırop da tazelenmiş ve sağda kurulmuştur. Sonuç olarak, bütün duvarın yenilenmiş mobilyalarla dolu olduğu ortaya çıkıyor. Aynı teknolojiyi kullanarak, eski mutfak mobilyalarını da güncellemek mümkündür - kendinden yapışkanlı filmi yapıştırmak ve kulpları değiştirmek.

Mobiliteyi güncellemek için ikinci bir seçenek var, daha az pahalı ve en ilginç olanı sökmeye gerek duymuyorsunuz. Bu versiyonda, sadece mobilya kapıları yapıştırılmış, bir filmle değil, keçe esaslı bir duvar kağıdı ile yapıştırılmıştır. Tutkallama için PVA yapıştırıcısı kullanın. Duvar kağıdının kenarlarına kabadayılık etmeyin, boyutları kapıların boyutundan 5 mm daha küçük olan boşluklara bölünürler. Aşağıdaki fotoğraftan bakarsak, sonuç hiç de fena değil.

Böyle bir bitiş avantajının avantajı, herhangi bir zamanda bitişin yeni duvar kağıdı ile değiştirilebilmesidir.

Kural olarak duvar kağıdı ile kaplı yüzey yaklaşık beş yıl sürer. Bu teknoloji mutfağı bitirmek için kullanıldı. Yüzeyi yıkanabilir yapmak için, duvar kağıdı iki kat PVA yapıştırıcısı ile kaplanır. Burada en önemli şey, her fırça ile çalışmanız gerekeceğinden lekelerin oluşmaması için her şeyi düzgünce yapmaktır.

Alternatif olarak, duvar kağıdı bir vernikle açılabilir, ancak bundan önce gereksiz duvar kağıdını denemek daha iyidir. Duvar kağıdının vernik üzerindeki reaksiyonunun ne olacağını belirlemek önemlidir. Bir cila seçerken, akrilik ve selülozun şeffaf bir yüzey verdiği bilinmelidir ve poliüretan belirli bir süre sonra sarıya dönüşecektir. Poliüretan lake hemen hemen çözücülerin etkisine girmemektedir ve çıkarılması gerekiyorsa mekanik harekete başvurmak zorunda kalacaktır. Genellikle, bunun için büyük bir zımpara kağıdı kullanılır veya bir meme ile bir elektrikli matkap kullanılır.

Eski çekmeceler birkaç yıldır çatı katında durabilir ve sadece görünüşünü kaybedebilirler. Tipik olarak, eski cila kırık, ancak aksi halde modern mobilyalarla kıskandırabilir. Parçalanmaz ve daha önce olduğu kadar güvenilir ve güçlü kalır. Bu durumda göğüs, boyama ve dekorasyon, poliüretan kalıplama ve duvar kağıdı kullanarak daha sofistike bir renovasyona tabi tutuluyor.

1. evre. Klozetten tüm aksesuarlar çıkarılır, daha sonra eski kaplama çıkarılır. Tipik olarak eski vernik, zımpara kağıdını (kaba) kullanarak mekanik olarak çıkarılır. Bütün kabuklar, çatlaklar ve cips macun ile kapatılır ve kuruyuncaya kadar bekletilir. Kuruma tamamlandıktan sonra, yüzey küçük bir zımpara bezi ile öğütülür. Sonuç, aşağıdaki fotoğrafta gösterilen şeydir.

Aşama numarası 2. Poliüretan kalıpların montajı. Temel görev, doğru kalıpları seçmektir; böylece bunlar ne küçük ne de küçüktür. Temel olarak, ürünler profilde kendilerine bakarsanız, ürünler en fazla 5 cm eninde ve çok dar olarak seçilir.

Elde edilen kalıplar çok dikkatli ve doğru olarak istenilen uzunlukta kesilir ve köşeler 45 derecelik bir açıda kesilir. Bu durumda, resmin çakışmasına dikkat etmeniz gerekir. Döküm PVA tutkal yardımıyla sabitlenir. Alternatif olarak, güvenilirlik için kendi kendine açılan vidaları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, vidalanmadan önce onlar için depresyonlar yapılır. Tüm oluklar makina ile çok iyi bir şekilde kapatılır, aksi takdirde kurutma macunları bir sorun oluşturabilir.

Aşama №3. Tutkallama altındaki tüm yüzeyler astar ile işlenir. Primer olarak, 1: 2 oranında su ile seyreltilen PVA tutkalı kullanmak mümkündür. Tam kuruma sonrasında, astarlar boyanmaya başlanır. Tipik olarak 2 kat akrilik su bazlı boya uygulanır. Renkli - sütlü kahve, ancak renk üretimi yetersiz olduğu için fotoğraf belirtilen renkle uyuşmuyor.

Aşama numarası 4. Dekorasyon, duvar kağıdına dayalı olarak, ipek ekran teknolojisi kullanılarak yapılır. Duvar kağıdının bölümleri kalıp ile sınırlanan iç boyutlarıyla açıkça kesilir. Duvar kağıdı PVA tutkalına yapıştırılır. Kurumanın tamamlanmasından sonra bütün göğüs suyu, su bazlı vernikle 2 kat halinde kaplanır.

Aşama numarası 5. Sonuç olarak modern göğüsler mobilya için tekerler şeklinde çekmecelerin göbeğine vidalanır ve kollar takılır.

Teknolojiyi özenle incelerseniz, her şey göründüğünden çok daha kolay. Her aşamada belirli bir doğruluk gerekir, aksi halde görünüş ile ilgili sorunlar olur. Aynı tarzda, yükseltme yapabilir ve gardırop alabilirsiniz. Sonuç olarak, bir oda veya yatak odası için kötü bir set alamazsınız. Belki de oldukça modern değil, orijinal ve şık ve en önemlisi - çok ucuzdur.

Eski mobilyaların cilaları varsa, ondan kurtulmak çok zor. Açık kusurların yokluğunda, karmaşık yüzeyler için bir astar yardımına ve daha sonra sadece resim çalışmasına başvurmak daha iyidir. Bu yaklaşım, eski mobilyaların yükseltilmesi çabasını en aza indirecektir.

Aşağıdaki fotoğraf, eski parlak ceketi güncelleme sürecini göstermektedir. Her şeyden önce parlatma kaldırılmış, bundan sonra yüzeyler dövülmüş ve öğütülmüştür. Daha sonra akrilik boya ile iki kat halinde boyandı. Sonuç olarak, kağıt bir hediye poşeti ile kapının üzerine yapıştırıldı, bu nedenle orijinal çizimi elde etmek mümkün oldu. Bundan sonra, komodinin tüm kısmı iki kat yarı parlak akrilik vernikle kaplanır.

En ufak beceriler varsa, tüm etaplar özellikle zor değildir. Tüm işlemler göğüs restorasyonu sırasında açıklanan eylem sırasına karşılık gelir. Sonuç tüm beklentileri aşıyor.

Bu eski komodin, yenileme sürecine tabidir. Bu paket kapılar için mükemmel bir dekor olacak. Eski başucu masasının güncellenmesi sonucu.

Mobilyaları kendi ellerimizle değiştirmek herkes için kolaydır ve ekonomiktir, eğer bir arzun varsa. Maalesef, arzu olmaksızın hiçbir şey ortaya çıkmayacak. Fotoğrafın altında, çok basit bir tekniğe göre yeniden işlenmiş bir komodin görebilirsiniz: rahat duvar kağıdı ile yapıştırılmış ve vernikle çift açılmış bir komidin.

Bu teknolojiyi benimseyen - sıradan bir sehpayı modern iç mekan nesnesine dönüştürmek yeterlidir. Sarma kağıdı ile basitçe alınır ve yapıştırılır. Sorunsuz yapışan ve cila etkisi altına düşen kalın bir kağıttır.

Öncelikle, tezgahın bacakları ve kenarlarıyla uğraşmanız gerekir. Açık renklerle boyanmaları gerekir, böylece yeni stille daha birleştirilirler. Bundan sonra, daha fazla çalışmaya devam edebilirsiniz.

Tutkallama yapmadan önce, bir masa üstünün boyutundan biraz daha büyük bir kağıt parçası kesmeniz gereklidir. Yapıştırma için PVA tutkalı kullanılır. Yüzey, hava kabarcığı olmaması için bir silindir ile iyice yuvarlanır. Sonuç ideal bir pürüzsüz yüzey olmalıdır.

Bundan sonra, fazlalıktaki malzemeyi tablayın kenarına ince taneler içeren bir zımpara kağıdından geçirerek, kağıdı masa üstüne doğru bastırarak çıkarın. Bu yöntem, aşırı miktardaki materyali çok düzgün bir şekilde kaldırmanızı sağlar; bu da mesleki faaliyetlere benzemektedir.

Sonuç olarak, yüzey iki kat vernikle kaplanır. Bu durumda katmanların ince olması gerekir. Her bir katman önceki katmana dik olarak uygulanır.

Mobilyaları kendiniz güncelleme: tasarım değişikliği

Sovyet dönem mobilyaları - duvarlar, dolaplar, çekmeceler - güzellikte farklılık göstermez, ancak güvenilir ve güçlüdür. Eh, sadece el dökülmeye devam etmez. Ve doğru. Tamamen yeni bir ses ve modern bir görünüm kazandırarak güncellenmesi çok kolaydır. Dolap tipi mobilya yenileme işlemi çok zor olabilir ve olmayabilir: görünümünü önemli ölçüde değiştirmek için küçük çabalara izin veren malzemeler var. En kolay yol renk ve aksesuarları değiştirmektir. Donanımla her şey açıktır - stilde daha uygun olanı seçin ve renk iki şekilde değişir - filmin (veya duvar kağıdının) boyanması ve yapıştırılması için.

Eski bir duvara yeniden uyum: tasarımın değiştirilmesi

Kendinden yapışkanlı film ile eski mobilyayı yapıştırmak için dekorun değiştirilmesinin en basit türüdür. Film bugün hem mono hem de renkli, farklı renk, doku ve tonlarda. Bir filmi bir ağacın altındaki bir resimle yapıştırmak mantıklı değil: bugünkü bir eğilim değil. Ancak monofonik ya da bir resim ile eski bir duvarı yeni mobilyalara dönüştürebilecek bir şey. İşlemler basit, ancak işin doğruluğu gerekiyor. Fakat sonuç mükemmel. İki fotoğrafa bak. Birincisi, eski Sovyet duvar, tadilattan önce yonga levha, ikinci sırada - sonra yapılmıştır.

Eski mobilya duvarlarının yenilenmesi - önce ve sonra

Şimdi nasıl güncellendi hakkında. Sıkıştırılmış bir mobilya kendinden yapışkanlı film kullanıldı, renk "krem", yüzey mattı. Eski duvarın açık kısmı cam kapılarla örtülmüş, bir cam için yarı saydam bir mat film çekilmiştir. Kenar - mobilya düzeni (kendinden yapışkanlı) renk kromu. Çalışma düzeni aşağıdaki gibidir:

 • Bunların hepsi sökülebilir, sökülebilir, sökülebilir. Eski mobilyaları çıkarın.
 • Yüzeyler temiz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Bunu, bulaşık deterjanı içinde nemlendirilmiş yumuşak bir bezle kolaylaştırın. Sonra her şey az miktarda sirke ile ılık suyla yıkanır. Temiz bir bezle silin.
 • Kes parçalar. Film 8-10 mm daha kesmek daha iyidir. Daha sonra kağıt için bir bıçakla kesilmiş kalır.
 • yağmurlama suyu ile serpilir papered parçası. bir şeyler ters giderse ıslak filmde, hareket ettirilebilir. Hatta ona zarar vermeden soyulmuş olabilir.
 • Koruyucu tabaka, filmin ayrılmasından sonra, yavaşça yayılabilir. merkezden kenarlara doğru yumuşak bir bezle, pürüzsüz bir başlangıç ​​hizalayın. kabarcıklarını önlemek için deneyin. Bir yerden bir yere atlayarak olmadan, yavaş yavaş hareket etmeye ihtiyaç Bunu yapmak için.
 • kabarcık hala orada ise, ortada bir yerde ince bir iğne ile delinmiş olabilir. Daha sonra, kabarcık kenarlarından hava açıklığı dışarı atılması ve delik perdah.
 • Film demir (yayıcı, ısı) yukarıda ve sıcak demir uzanan temiz, ince bir pamuklu bez almak Yapıştırma.
 • Tutkal Döşeme, yeni kolları takın.

Bu sekans her ayrıntıyı ile çalışır. cam hepsi aynı ile, sadece iç yüzeyine yapıştırılmış olması gerekir. Montajdan sonra güncelleştirilmiş duvar vardır. çekmeceli bir göğüs, komodin, dolap, mutfak, vb: Bu teknik öğelerin herhangi biri için kullanılabilir

Arkadan aydınlatmalı güncellenen duvar sihirli görünüyor

Örneğin, aynı şekilde duvar ile başarılı deneme sonrasında eski dava değişmiş ve sağa ekledi. Şimdi, tüm duvar işgal edilmiş. Benzer şekilde, mutfak güncelleyebilirsiniz: yapışkan filmi pokleit ve kolu değiştirin.

İkinci bir yol yoktur. O, önerilen yöntemin bir modifikasyonu, ancak bu kadar zaman alıcı daha basit olup. dokunmamış bazda yalnızca kapı ve değil filmi ve duvar kağıdı yapıştırıldı. Duvar kağıdı tutkalı tutkal PVA. kenarları parçalar her tarafta daha küçük 5 mm kesilmiş, zorbalık değildir. Bu kenar bir tür çıkıyor. tüm iyi (aşağıda resmi örneği) Bkz.

Sovyet döneminin eski duvarların basit değişiklik: Flizelin temelinde uygun kapıda pokleit

Ne iyi bu yöntem şudur: dekor değiştirmek kolaydır. Eski görünüme püskü duvar kağıdı bıktınız, yeni yapıştırılan. süreç anlamsız gibi görünüyor olmasına rağmen, görünüm birkaç yıl boyunca korunur. Onun yazar bile mutfak kulaklığı, bunu çalıştı. beyaz tutkal ile kaplı Sadece üst iki duvar kağıdı. Bu durumda, dolap yıkanabilir. Sarkma yapmadan, başka hiçbir komplikasyon vardır sorunsuz bir vernik tabakası uygulamak önemlidir.

Bazen vernik kağıdı. Bunu önce, hurda parçası üzerinde bunu deneyin: onlar nasıl tepki görüyoruz.

boya seçerken, kuruduktan sonra akrilik ve selüloz boyalar zaman sararması üzerine şeffaf poliüretan kaldığı unutulmamalıdır. Ayrıca poliüretan hiç çözücü yumuşatılmış: sadece (kereste ile - fırçalar nazhdachkoy), mekanik olarak temizlenebilir.

kaç yıldır tavan arasında çekmeceli Eski göğüs bilmiyor durdu ama Rassokha çok sağlam ve güvenilir değil, tek gram sadece çatlamış parlatma. kale, o anki ürünlere çok daha üstündür. Bu eski Sovyet dönemi mobilya doğasında olan bir özelliktir. (Hafif koymak için) ayrıntılı olarak çok zengin değil, ama kötü koşullarda onlarca yıl beklettikten sonra, hala güçlü. iki tekniği kullanıldı: boyama ve sonra poliüretan ve duvar süslemeleri ile dekore edilmiş - göğüs Değişim daha karmaşıktır.

Bu başlangıçta ne ise: Uzun tavan arasında toz toplama olmuştur eski şey

1. Adım. , Bağlantı parçaları sökün eski kaplamayı çıkarın. Çoğunlukla Scoble, bazen cilalı zımpara cilalama. Cips kuru kadar bekleyin ahşap macunu üzerinde kaydı. Son aşamada tüm ince taneli ile kabuğunu temizledi. Bu durumda, böyle aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi çekmeceler çelikten bir sandık.

Bu tesviye ve zımpara kağıdı ile kaplı sonra

aşama 2. poliüretan pervaz yükleniyor. Seçimi pervaz, onlar hacimli olmadığını gösterdin: çekmeceli çok kalın küçük göğüs çok kaba bakacağız. Eğer bir profilde onlara bakmak Onlar, mümkün olduğunca hiçbir 5 cm'den daha geniş ve dar olmalıdır.

Satın alınan poliüretan pervaz doğru açıları 45 ° 'de yıkanmış kesti. (Nasıl zapilivaem köşeler pervaz burada okuyun). desen tesadüf mükemmel olması gerekir. Onlar PVA yapıştırılır. güvenilirlik için daha da geniş kafalı vidalar monte edilebilir. vida, karanlık dolgu delik bükülmüş sonra onlarla altında küçük bir depresyon yapmak. sıyrık sorunlu kurutulmuş olarak ceket deneyin hemen (bir ıslak parmak çözebilirsiniz) kusursuzca düştü.

Kalıplar yapıştırılmış ve vidalar üzerinde ekilir

Adım 3. Tüm astar ile tedavi. 2 PVA yapıştırıcı: Bu 1 bir oranda su ile seyreltilir kullanılabilir. Astar kuruduktan sonra, (iki kat) boya. Bu durum için akrilik su bazlı boya seçildi. fotoğrafta oldukça farklı görünmekle birlikte sütlü kahve, - Renk. Yanlış renk üretimi.

Boyanın Bu zaten sonra ikinci bir uygulama. güzel

4. Adım. Dekorasyon seçilen duvar kağıdı için, bu eşyada, kaplama, bir ekran baskı tekniğidir. Çerçeve pervaz iç büyüklüğü parçalarının kesme PVA bağlıdırlar. yapıştırıcı, bir su bazlı vernik ile iki kez tüm göğüs kuruduktan sonra.

İşte göğüs için bir süs mü

Adım 5. Ve ikincisi yeni bacaklar (tekerlekler, mobilya) ve kalemler olduğunu.

el ve ayaklarını)) Güncelleme soyunma ilk fotoğrafta gördüğümüz bir bir benzerlik taşımaktadır ayarlayın.

Gördüğünüz gibi, iş zor değildir. Gerçekten basit. Ama bütün süreçler gerekli hassasiyeti - görünümünü bağlıdır. Aynı şekilde, eski gardırop yükseltebilirsiniz. Oda için ayarlayacaktır. Şık ve özgün.

mobilya yükseltirken yüzey vernikli ise en kötü, düşer. Lac uzun ve zorlu kazınmış. yüzey düz ve parlatma hasarlı olup, karmaşık yüzeyler için, ve boya kurutma işleminden sonra, bir primer uygulamak mümkündür. Bu büyük ölçüde lake mobilyalar boyama işlemini hızlandırır.

Eğer çocuklar, kaynak aktarımının veya bahçesinde varsa, fotoğrafların bir sürü oyun alanı nasıl okumak ilginizi çekebilir. Ve kum yapma konusunda burada okunabilir.

Galeride eski cilalı tabloların restorasyon sürecini görebilirsiniz aşağıda. Birincisi, cilalı eski bitirmek, macun, gelen ve iki kez akrilik boya ile boyanmış işledikten sonra çıkarıldı. Kapı ilginç bir desenle kağıt yapıştırılmış üzerinde Sonra (bir hediye kağıt torba idi). Kurutma işleminden sonra, hep birlikte, yarı-parlak akrilik vernik iki kat ile kaplanmıştır.

Eğer nasıl yapılacağını biliyorsanız eserlerin dizisi basittir. Tüm işlemler göğüs yükseltme gördü dizisi povtoyaryut. Sonuç etkileyici.

Kendi elleriyle mobilya Değişim - bu zahmetli olduğunu, ancak sonuç buna değer. Aşağıda o kabartma duvar kağıdı ile papered tabloları basit yöntemi için restore fotoğraf ve üstte çift kaplamalı cila.

Pokleit duvar yükseltilebilir ve kirli o, vernik çift tabaka kapsayacak

Aynı teknoloji sıradan sehpa mobilya modern parçası dönüştürülebilir. Bu durumda, ambalaj kağıdı yapıştırıldı. Bu iyi yapıştırılmış ve vernik uygularken gevşek değil, yoğundur.

dekorasyon masa, eski masa ayakları ve parlak renklerde boyanmış masa kenarlarına üzerinde çalışmaya başlamadan önce: bu yüzden daha yeni stiller gelir. Daha sonra, bunun dönüşümü süreci.

kumaş yapıştırırken masa boyutları önemli ölçüde daha büyük kesilir. Yani gerek. PVA silindir üzerinde yapıştırılmış kağıt topaklar ve şişliklerin önlemek için haddelenir. pürüzsüz bir yüzeye sahip olmalıdır.

Lamine kağıt yavaş yavaş kabarcıklar önlemek için onu rulo devirdi

(Bu bara bağlı olduğu takdirde, işe daha uygun) sıkışmış sonra, bir zımpara ince taneli alır. katlanmış kağıdın kenarına üzerinde harcama ve aynı zamanda aşırı ayrılması.

güzel bir bölgeyi nasıl yapılır

Hatta kenarlarını düzeltmek için yeterli alamadım giyotin kesim. Ama bu yöntemle profesyonel olarak dekore elde edilmektedir. Amatör ve kokmuyor.

Burada tüm aşırı çıkarıldı kenarıdır

Kurutma işleminden sonra, yapışkan yüzeyi ince vernik tabakası ile çift kaplı. Küçük bir miktarda yumuşak bir fırçayla uygulanmalıdır. Tabakalar farklı yönlerde uygulanır: ilk uzun kenarı boyunca, daha sonra üzerinde.

Kendi elleriyle mobilya Değişim - bu yaratıcı. Hatta sıkıcı raflardan mükemmel bir şey olabilir. Ve o tam olarak ne gördüğünü tekrarlamak gerekli değildir. Birçok yararlı fikirler 'projesi' sırasında gelir. Ben sadece tasarlanmış bazı göründüğü kadar cazip olmadığını diliyorum. Denemeyi deneyin. Modern teknolojinin yararı en düşük maliyetle yapabilirsiniz.

Ponravilos.Krasivo çok hızlı ve ucuz!

)) Sizin değerlendirilmesi için teşekkür ederiz

bir yazımda gerekli olan tüm değişiklikleri gördük. Yazara teşekkürler! Fotoğraf dışında Temin, bir raf kitap başlayacak çalışacaktır.

Tavsiye için teşekkürler. payı zor değil eğer - bulacaksınız eski mobilya güncellemek için teknisyen yeni bir şey varsa. Yeni bir şey hiçbir şey süre ((oluşur

çekmeceli Beyaz göğüs - tüm övgü üstünde! Evde fikri somutlaştırmak. Tavsiye için teşekkürler!

Uzun bilgi arayan edilmiştir: cilalı mobilya nasıl güncelleneceği. ipuçları itibaren mekanik olarak vernik kaldırmak veya mobilya sıfır olur geri blowtorch arzu etmek. ipuçları için teşekkürler, ve kaydetme insan gücü ve kaynakların ve en önemlisi zaman.

Çok sıcak. ne alırım? Mobilya veya duvar? O kendinden yapışkanlı mı değil mi?

Teşekkür ederim! Her şey çok makul fiyatlarla! Ben duvardan dolabı ve çalışma masası yeniden yapmak gidiyorum. PVA yapıştırıcı ile cilalanmış yüzeye istemi, dokunmamış duvar kağıdı, normal olarak oturmasına

Tavsiye için teşekkürler. Biz ... deneyin Ve duvar kağıdı olmasa kıpırdamadan, iyi yapıştırılmaktadır. Ama muhtemelen buna ihtiyacı yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 82 = 83