Sardunya çiçekleri fotoğraf

türleri ve sınıflarda oda sardunya resimde açıklama

Iddiasız aylarca çiçekli, bakım ve çünkü benzerlik çok parlak Sardunya sıklıkla sardunyalar denir vardır için. Ancak bu ayrı bir büyük ailedir, sardunya fotoğraf oda tür ve çeşitleri sıralamak Güney Afrika'da doğal bu şaşırtıcı bitkilerin mevcut çeşitliliğini yardımcı olur.

dik gövde veya akan fotoğrafta olduğu gibi, kapalı sardunya üzerinde denizlik, balkon ve loggias üzerinde büyüyen bir otsu subshrub veya bitkiler gibi görünebilir. Tüm sardunyalar en yüksek dekoratif etkisi vardır. Dikkat tüm şekil ve renklerin basit veya çift çiçekler, aynı zamanda bitkinin benzersiz yaprakları sadece çizilir.

Bunlar, hemen hemen yuvarlak, geniş heykel engebeli, palmate, oluklu pürüzsüz, yeşil ve renkli olabilir.

Uzun muhteşem ve cesur bitkiler olarak saksı sardunyalar ile tanınan, aslında neden son yüz yıldır bu:

 • Bu varyete formları sardunya büyük bir çeşitliliği ile elde edilmiştir;
 • evcilleştirilmiş ve yabani türler açmak;
 • türlerarası melezler vardı.

Bu nedenle, mevcut sınıflandırma yaklaşık 250 ayrı tür ve kapalı bitkilerin çeşitleri, uluslararası toplumun bahçıvanlar kabul Ton Farkı bitki severler bir tür, fotoğraf, çeşitleri ve sardunya odanın türlerde olduğu gibi, dış belirtilere dayalı olarak kendi kimlik kullanmak teklif geçerli:

 • Stellar - stellat oda sardunya, çeşitleri ve bunların melezleri;
 • Lale - Pelargonium lale;
 • Benzersiz - oda sardunya sadece onlar;
 • Bölgeli - Itır zonal veya sınırlanmıştır yerli çeşitler.
 • Melek - oda sardunya melekler;
 • Renkli Yeşillik - rengârenk çeşitleri;
 • Cactus - Pelargonium kaktusovidnye;
 • Sarmaşık yapraklı - plyuschelistnye standart boyutlarda olabilir sardunya, ve cüce ve üzerlerine;
 • Minyatür ve Cüce - minyatür ve cüce bitkiler Itır saksı;
 • Regal - Regal ıtır;
 • Aromatik-yapraklı - sardunyalar kokulu.

Ya sınırlanmıştır bölgeli Sardunya (Pelargonium zonale)

Bu tür Sardunya odanın melezler ve çeşitleri her türlü fotoğrafta olduğu gibi, balkonlarda bir evde ve hatta şehir flowerbeds iyi gelişir. Bu kuşku götürmez bir popülerlik lideri ve yaklaşık 75 bin bugün sahip yetiştirilen ekili çeşitleri, sayısıdır.

Diğer iç yıllık sardunya arasında bölgeli bitki kolayca yapraklar karakteristik rengi tarafından kabul edilmektedir. fotoğrafta olduğu gibi, kapalı sardunyalar türlerinin adını verdi parlak yeşil zemin açıkça görülebilir koyu alanlar, Açık. Zonal Pelargonium çiçekler gibi basit ve havlu olabilir.

Fotoğrafta sardunyalar çeşitleri açıklarken, ve bitkilerin isimleri tacı içinde yaprakları sayısına aşağıdaki bağlantıları kademeli olarak:

 • nemahrovye çiçek beş yaprakları oluşur - Tek;
 • yarı çift çiçekler 6 ila 9 içerir ve yarı çift yaprakları gösterilir;
 • çift ​​çiçekler sardunya 8 veya daha fazla yaprakları oluşur - Çift.

Terry çeşitleri bazen biraz yanlış sardunyalar, Peony- adlandırılır. uluslararası toplum tarafından tanınan sınıflandırılmasında bitkilerin Bu grup.

Bölgeli sardunya çiçekleri sadece boyut ve görkemiyle değil farklıdır. Uzun pencereler sadece kırmızı sardunyalar süslenmiş geride kaldı.

1

sardunya türü ve türlere bağlı olarak pembe, krem, bordo ve koyu kırmızı tüm tonlarının gözler şemsiye salkımına memnun ediyor. Beyaz renkli ve hatta sarı taç yaprakları ile nadir bitkiler, sardunya çeşitleri fotoğraf başlıklı Birinci Sarı Geliştirilmiş gibi değil.

Ama bu oda sardunya tüm güçleri değil. yetiştiriciler gelen özel önem çiçek uymayan tip formu ile çeşitleri kullanın.

Rosaceae (Gül-tomurcuk Bölgesel Itır)

Bir örnek fotoğrafta olduğu gibi, yapı ve dış görünüş olarak çift gösterişli çiçeklere sahip sardunya minyatür İngiliz gülleri andıran, rozovidnaya olduğunu.

oda sardunya Bu tür, adı ve fotoğraf renkleri dünyadaki son yüzyıldan beri bilinmektedir. bitkiler hakkında ilk bilgileri 1876 yılında "Bahçe İngiliz Kraliyet Derneği Bülteni" yayımlandı. Ama ülkemizde Rosaceae sınıfta - ederken yaygın ve sadece en hevesli bahçıvanlar koleksiyonlarında bulunur.

Lale oda sardunya (Tulipe-tomurcuk sardunya)

Bir asır sonra, yetiştiriciler tomurcuk aşamasında kalan, hatta tam çiçeklenme zamanında, ifşa edilmemiş çiçeklerle eve sardunya bitkiler var.

Bunun bir sonucu olarak, lale denilen fotoğraf odası sardunya gösterilen. Başlangıç ​​çeşitleri birkaç çeşitleri ve melezleri büyüyen veya doğal forma dönmek için denemek bazen damızlık içinde sardunya lale bugün kendiliğinden bir mutasyon verdi ve mevcuttur.

Stellat oda sardunya (Yıldız Zonal Pelargonium)

Geçen yüzyılın ortalarında, çiçekçi Avustralya tacı orijinal şekle sahip bir oda sardunya önceden varolan çeşitleri benzemiyor başardı.

Çünkü dar açılı daraltılmış oda sardunya yaprakları, fotoğraf, stellat aradı.

sadece basit ve çift her renkten çiçekler, ama parlak renkli yaprakları ile stellate Sardunya ile Şu anda mevcut çiçekçi çeşitleri ve melezleri,.

Kaktusovidnye ev sardunya (Kaktüs Pelargonium)

XX yüzyıl kaktusovidnye sardunya fırsatta bugün Alınan son derece nadirdir. Bu bitkilerin karakteristik bir özelliği - RIM, özensiz dishevelled görünüm vermek daralmış bazen iğneye benzer yaprakları büyük çiçekler.

Gvozdikotsvetnye Pelargonium (Açık Pembe Pelargonium)

fotoğrafta saksı sardunyalar, çiçekler, renkler ve türleri şaşırtıcı çeşitliliği. en sıradışı biri - çiçekler karanfillerle benzerlik veren tırtıklı yaprakları ile bölgeli sardunya çeşitli gvozdikotsvetnaya.

Itır plyuschelistnye (Sarmaşık yapraklı Pelargonium)

fotoğrafta olduğu gibi oda sardunya ampelnyh Çoğu çeşitleri, sardunya ve yoğun yeşil bitki örtüsü sarmaşık andıran yaprakları büyük bir grubuna aittir. Bu nedenle benzerlik, birçok basit ve büyük çift çiçeklerle çeşitleri ve plyuschelistymi denir.

Ampelnye sardunya, fotoğrafta olduğu gibi, bu sürünen bir bitkidir veya akan metre uzunluğa ulaşan kaynaklanıyor. Bu çeşitlerin kültüründe dikey bahçe için vazgeçilmezdir ve asılı sepetleri süslemek için. Pelargonium Saksı ve yer örtücü bitkiler olarak kullanılmaktadır.

Kalın sardunya, kösele, bölgesel türleri farklı olarak, tamamen düz ampelnye bırakır.

Çok ilginç alacalı formları fotoğrafta olduğu gibi, sardunya plyuschelistnoy.

Kraliyet Pelargonium (Regal Pelargonium)

Birçok oda sardunya damızlık ve türler arasında melezleme yoluyla elde edilmiştir. Bu tür çabalar sayesinde çapı 7 cm'ye kadar çiçeklerle kraliyet Sardunya idi.

Bu çeşitlerin ve melezler özelliği basit ve yarı çift tacı büyüklüğü değil, aynı zamanda onların çoklu renklerde ibaret değildir. yaprakları üzerinde mutlaka noktalar, çizgiler veya zıt renklerin lekeleri var.

Pelargonium Melekler (Angel Pelargonium)

görünüş olarak Pelargonium Melekler bitkilerin kraliyet 'çeşitli andırır. Ama çiçekler biraz daha küçük olan ve mevcut çeşitlerin kıvırcık Pelargonium grandiflorum ile çaprazlanırsa elde edilmiştir.

Melekler - Bu orta ölçekli monokrom yapraklı sürgünler muhteşem taç oluşturan, fotoğrafta olduğu gibi, temelde ampelnye sardunya olduğunu.

Itır benzersizler (Unique Pelargonium)

Pelargonium Kraliyet ve parlak üretilen hibrid bitkiler, benzersiz çağrılacak geldi. o bahçıvanlar koleksiyonlarında bitkileri bulmak o kadar kolay olmasa da, bu grup, en eski çeşitleri aittir.

Kraliyet bitki çiçeklere benzer fotoğraf oda sardunya, olduğu gibi bu türün çiçekleri, ama çok daha küçük olmasına rağmen. Ama yapraklar genellikle çok hoş bir koku yanı sıra, kıvrımlı çatlamış.

Örneğin, Paton en Eşsiz adlı fotoğraf sardunya çeşitleri yeşil görüntü tatlı meyve aromasına sahiptir.

Kokulu sardunya (Kokulu yapraklı Pelargonium)

Bu sardunyalar dövülerek yaprakların kokusu vardı ve bu fabrikada kişinin dikkat çekti. bitkiler oldukları için Son yüzyıla kadar, saksı sardunyalar seçiminde odak, çiçek ve lezzet güzelliği değildi "yaşayan deodorantlar."

Benzer çeşitleri ve melezleri bugün popüler sardunyalar. Onlar parlak çiçek açan çiçek kümeleri veya formu vurmak değil, ama keten veya giyim depolama için yemekleri ve ev kokuları tat ve yemek pişirmek için kullanılır.

tür ve çeşitten bağlı olarak, fotoğrafın olduğu gibi, oda sardunyalar meyve, nane ve gül, küçük hindistan cevizi, havuç veya iğneler her türlü kokusu bırakır.

Pelargonium ev

sardunya - biz genellikle Sardunya odası diyoruz bitki, aslında çok farklı bir çiçek. Bu eşanlamlı, ancak iki farklı temsil sardunya aile değil! Bugün, Pelargonium çeşitleri daha yakından bakmak - bizim pencere eşikleri iddiasız, ama çok gösterişli ve kullanışlı ikamet.

Sardunya ve Pelargonium - aynı aileye mensup iki farklı bitkiler. sardunya aile - bir çim ve çalılar, güney enlemleri, tropikal, Afrika ülkelerinin sakinleri. Rusya'da bu zengin ailenin yaklaşık 50 türü bulunmaktadır. Bunlardan biri - bir sardunya veya "sardunya", bu halk denir. açık alanda kışı geçirebilir Bu bahçe, bitkinin soğuk dayanıklılık,. Sardunya - Soğuk bir iklimde yaşamak için uygun ve saksı bitkileri yetiştirilen olmayan sıcağı seven yıllık ve çiçekli bitkiler, bir tür.

başta Güney Afrika'daki bu güzellikleri yaşarken, aynı zamanda Avustralya ve Yeni Zelanda'da bulunan farklı bir renk ampelnye ve cüce formları olabilir. Bu sardunya atfedilen önce ayrı bir cins sardunya, derhal tespit edilmiştir. Biz sık sık diyoruz bu nedenle şaşırtıcı değil "Sardunya oda." Birçok kişi onun benzerliği uzun kuşun gagasıyla kutuları soluk için bir çiçek aldı "vinçler burun" takma, biliyorum. Yunan dilinin «pelargos» ek olarak "pasta" anlamına gelir.

Ortaçağ İngiltere'de çiçek sardunya ev Viktorya döneminin bir simgesi haline gelmiştir. Afrika Egzotik oda sardunya on dokuzuncu yüzyılda Avrupa evlerinde düzenli oldu. Ve sergiler bu güne kadar biz İsveçli Kennel, İngiltere, Belçika ve Almanya'nın en nadir çeşitleri görebilirsiniz. Rusya'da, bu Kırım'daki Vorontsov Sarayı'nın Alexander Bahçe seralar olan ve çiçek süslü, 19. yüzyılda popüler oldu.

Tüm sardunya ama kokulu, yaprakları hepsi gibidir ayırt edici bir koku var akılda tutulmalıdır.

Bölgesel Itır böylece yapraklar rengârenk bölgesi, benzer övünür oda Krapivka rengine göre adlandırılır. karanlığa kenarlarında - Genellikle üssünde ışıktan birkaç gölgeler olduğunu. renk düzeni tanıdık yeşil ve pembe, sarı ve mor arasında değişir. bu zarif türün çiçekleri Ayrıca çeşitli tonları - Kırmızı, beyaz, pembe, eflatun, mor, ağızlı, benekli, benekli, onlar götürdü, çift, taraklı edilebilir.

bölgeli sardunya

Tipik olarak, bu çalı bitkiler, 120 cm (büyük) için 12cm (cüce) yüksekliğinde büyür. Çiçeklenme bahar sonbahar sezonu boyunca devam eder.

sardunya bölgeli Dereceli sardunya bölgeli Dereceli

Plyuschelistnye Pelargonium - yani çünkü sarmaşık ile benzerlik adlı ikinci grup,. bu türlerin yaprakları, daha yoğundur yakın etli bitkiler onları getiriyor. Bu ampelnye ve kıvırcık, çiçekli çeşitleri. çok ilginç ve alacalı renkte çift ve yarı-çift çeşitlidir.

sardunya plyuschelistnaya sardunya plyuschelistnaya

çiçeklenme, sonbahar sonuna kadar sardunya plyuschelistnaya yayı ile ve filizlerin uzunluğu boyunca, saçılmış çiçek 1 m ulaşabilir.

Eski inanışa göre, kırmızı sardunya aşk ilişkilerinde şans teşvik ve beyaz doğurganlığı artırır. Ve bir Feng Shui, bu çiçek olumlu güce sahiptir.

Kokulu Pelargonium ayrı bir grup halinde izole edilebilir. Bazıları diğerlerine rengârenk yaprakları vardır, alçakgönüllülükle göze çarpmayan açarlar. Ama bütün neredeyse yapraklar dokunmadan, hissedebiliyorum lezzetleri ile donatılmış bulunmaktadır. gül, mercanköşk, limon, zambak, zencefil, okaliptüs, adaçayı, nane, elma, çilek, sedir, muskat ve diğer birçok meyve ve otlar Notları.

kokulu sardunya kokulu sardunya

Pelargonium pembe - pembe layık analog olarak kabul edilir ünlü sardunya yağı, kaynağı. Ev çiçek kokulu sardunya doğal lezzet olarak kullanılabilir.

Nispeten son diğer daha az sayıda gruplar vardır. Kraliyet sardunya - Büyük çiçekli bir tür. Sardunya melekler anımsatan sıradışı çiçekler var "hercai menekşe". geçerek elde benzersiz türler genellikle vardır.

Angel and Royal sardunya sardunya

Güncel çalışmalar oda sardunya, toksik maddeleri emer çevrelerindeki havayı dezenfekte düşündürmektedir. yaprak bitleri, beyaz sinek ve hatta mol: sardunya zararlıları engeller olarak bunun yanında, diğer kapalı bitkilere yararlıdır.

Sardunya - çiçekli bitkilerin en kaprisli, ama yine de bakım belirli kurallara bağlılığı gerektirir değil. Ne olursa olsun seni Çiçeklenme lazım, yoksa kokulu, koşullar aynı.

Pelargonium ev - photophilous bitki. istikrarlı bir aydınlatma varlığı ilkbahar-yaz sezonunda çeşitleri çiçekli için özellikle önemlidir. zon ve plyuschelistnoy türe güneye dönük uygun pencereler, büyüyen, onlar bile doğrudan güneş ışığı altında, korkmuyoruz. çiçek kuzey tarafında tamamen çok kötü, ya da yok olabilir. yapraklar üzerinden güneş alan yokluğunda, ışığa tuhaf ve kısmi gölgede büyüyebilir, ancak ışık dalların güçlü açık streç gelen, ince değildir Kokulu sardunya.

sıcaklığı hoşgörülü, hem de yaz sıcağında etmektir aşırı Yaz çiçek sardunya, balkona üzerinde tutabilir. 5 ila 35 derece arasında - sıcaklık aralığı içinde olduğu bir kayıp sardunya yoktur. Kış modu sıcaklığına bağlıdır - bu serin kış sardunyalar sağlamak mümkün olup olmadığını, ek aydınlatma, gerekli daha yüksek 16 derece düzgün geliştirdi, böylece bitki vurgulamak için gerekli olan bir sıcaklıkta yapılır. kışın Yapay ek aydınlatma.

Sardunya oda taşma en korkar. çiçekli toprağa sırasında Yaz aylarında çabuk kurur ve serin koşullarda uzun nemli kalabilir. Bitki kökleri ıslatma zaman kaybeder ve ölebilir! koşullar -18-20 ° C su kaynağı altında bitki kışı ise 10 derece altındaki sıcaklıklarda ayda 1 kez sulama azaltmak 'de primer tamamen kuruduktan sonra mümkündür. Hatta aktif çiçeklenme döneminde yaz aylarında daha az su daha iyidir, ama daha bol. sulama çiçek 8 kuralları.

püskürtme Pelargonium ev ihtiyacı yoktur. Sıcak su terapisi yılında zarar vermez, ama serin koşullarda aşırı nem mantar gelişimi için uygun bir ortam yaratacaktır.

güçlü büyüme ve tomurcukları oluşumu varken, bahar gübre eklemeye başlayın. besleme sıklığı - 2 haftada. Orada yeni yapraklarından bir oluşumdur ve kök sistemi geliştirir zaman erken İlkbaharda, bu da onların dekoratif yaprakları için değerli olan gerekli kokulu türdür, gerekli azot bileşenidir. çiçeklenme ve bölgeli plyuschelistnye Pelargonium (N-P-K bir oran ile, örneğin: 16-27-20) fosfor-potasyum sargı elemanlarının bir ağırlığı ile evrensel bir mineral karışımı kullanılabilecektir mi sırasında. Bitkiler için Tablo mikrobesin.

Pelargonium, ıtır yatak ya da mineral ile dönüşümlü olarak uygulanması gereken organik verim arttırıcı (sığır kuyruğu, sapropel, vermicompost, kompost, kül) iyi yanıt verir. organik madde kullanımı.

Sardunya çiçeği zengin ve besleyici toprağı sever, turba substrat yüzden en saf haliyle sığmayan yak. Biz humus, torf veya koyu bir karışımını satın alabilir esas olarak, onun bahçe toprağı, yaprak kalıp ekleyin. Zor ve "tıkanmış" olmamalı çünkü kum karışımını seyreltmek için emin olun, bu, toprak yapısını iyileştirir. Bunun yerine kum uygun vermikülit, perlit, ince genişletilmiş kil. Çiçek toprak: Evde yapılacak.

tencerenin şekli rol ama tencere boyutu meseleleri oynamaz. çok büyük bir pot sulama yollarını bulmak zor olacak, bunun çapı sadece 2-3 cm olmalıdır. Kök sisteminin boyutundan daha büyük. Ampelnye şekiller tencere ve sprey asılı iyi görünmesini - geniş kutularda. Nasıl bir saksı seçin.

Ben sardunya kesmek gerekir mi?

(Nisan-Mart) ılık bahar tabi budanmış sardunya anasayfa güzel kompakt çalı kısaltmak oluşturmak üzere gerilmiş aşımı kış çekimleri sırasında. Bir dal üzerinde en az üç tomurcukları için bırakılmalıdır ve küçük sürgünler teşvik etmek dışarı sıkışmak edilebilir. Budama keskin makaslar yapılmalıdır ya da bıçak ve dilimler kömür geçiştirmeye. fotoğraf koltuk döşeme mavi çizgiyi gösterir.

Çeliklerden yeni bir fabrika büyümeye mümkündür. Onlar doğru zemine kolayca kök - torf ve kum hafif bir karışımını. sap ve kökler daha güçlü alacak zaman, besin substrat içine koyun. tohumlar da dahil, Sardunya ırkları Blooming. Mart ve Nisan aylarında - tohum ekimi için en uygun zaman. istikrarlı gelişimi ile aynı yıl sardunya çiçek. blackleg - fidelerin yaygın hastalığı önlemek için' tohumlar fitosporin-M" ön muamele edilmesi tavsiye dikim için primer.

Tohumlar birbirinden 4-5 cm'lik bir mesafede ekilir, hafif hafif filmin altında bir pencere pervazına yerleştirilir, toprak ile kaplanmıştır. 18-22 derecelik bir sıcaklıkta ilk sürgünler on gün sonra görünür ve büyüme hızı çeşitli bağlıdır. Biraz toprak nemli tutmak için gereklidir ve gerçek yaprakların ikinci çiftinin görünümünü sonra yapmak alır.

Sardunya - zor değil bir sorunla karşılaşmasını nadir değildir evinde Ancak çiçek bakımı için.

Yani çiçek değişen mevsim koşullarının değişmesine yanıt verebilir. Eski yaprakları solduran yaygın nedeni kış aylarında ışık eksikliğidir. oda sıcaksa, yapraklar büyümeye devam ediyor, ancak bitki eski bağışlıyor. Düşük ışık koşullarında için kayıpsız geçti kışı, 16 dereceye sıcaklığını düşürmek için gereklidir. Bu mümkün değilse, kalıcı yapay tamamlayıcı aydınlatma kurmak önemlidir.

Aktif yaprak sararması presushivanii ve toprak ıslatma de, bu tür testler Pelargonium, genel olarak zararlı değildir, böylece stabiliteyi sulama çok önemlidir olabilir.

Kraliyet, çeşitlerin türlerini bakım Daha titiz. güneşli pencerelerde bölgeli ve Pelargonium plyuschelistnaya keyfi çiçek. Canlandıracak çiçekli serin kışı ve bahar kırpma yardımcı olur. İlk dekoratif bitki örtüsü, ve tomurcuk çıkması için - - budama çok parlak yere pota koymak ve besleme başlatmak için gerekli sonra çiçekli bitkiler için (bkz. yukarıda).

Hatta oluşturulan tomurcukları açıp çiçek soğuk ise, düşmek, ya da değişikliklerin bakımında idi olmayabilir. Anda tomurcukları gerçekleştiği bir zamanda bitki ile pota hareket ettirmek için tavsiye edilmez sulama ve gübreleme stabilitesini gözlemlemek için özellikle önemlidir. Işıksız, genç bitkiler çiçeklenmeye için yeterli güce sahip olmayabilir, ancak durumun gelişine güneşli günler normale dönmelidir.

Kahverengi lekeler toprak (tuzluluk alt-tabaka) içinde mikro fazlası ile, bağlı su basması gibi görünmektedir. mantar, bakteri ya da fizyolojik - noktalar (aynı zamanda sarmalı) masif iseniz, hastalıkların varlığı şüpheli olabilir. Bitki hastalıkları: fotoğraflar ve işaretler. Bireysel noktalar nedeniyle soğuk veya güneş yanığına maruz kalma oluşabilir. Çalışma sonuçları da bitkinin görünüşü yansıtılır zararlılar, varlığı yapraklarını incelemek için önemlidir. fotoğrafın üzerindeki haşerelerin Tanı.

Genellikle kış yetiştiriciler sonunda uzun internodlarından ve küçük üst yapraklı gergin aşımı çekimleri izleyebilirsiniz. budama bahar olabilir durumu düzeltmek. yeni yapraklar kalın ve kuvvetli olması için, istikrarlı güneşli hava başlangıcı ile daha iyi bir iş yap. çok erken bir saç kesimi günlük dosvechivat bitki yapay ışıklar var ise.

Herhangi bir sorunuz varsa yorumlara bunları sormak emin olun. ✿ Eğer yazı gibi Eğer, sosyal ağlarda paylaşmak.

13 comments

Hoşgeldin! Eğer pelargoshki tohumları nasıl söyleyebilir mi? Aksine, zaman olarak toplamak için? Ben solma beyin sapında,)) kurduna düşünüyorum)

Merhaba Svetlana!

Doğrusu, Sardunya tohumların toplanması yapan olmadı. Genellikle bahar budamadan sonra bir çok şey var ki, o kesimler tarafından yayılır. Ama üreme seminal yöntem yoktur, ancak, tüm Itır tohum üretirler. senin tohum türlerinin aitse, sapı çiçeklenme sonrası iç tohum sözde "gagaları" kurdu. Onlar kuru ve kolay pedünkül ayrı düşer, böylece, yaklaşık bir ay olduğunu, onların olgunlaşması için beklemek gerekir. Sonra tohumlar dikilecek.

Ah, Christina, çok mutluyuz! Hoşgeldin! Yani her şey komik, ilginç çıktı! Ben uzun bir mektup ve onların da bir harfle gidecek umuduyla seçilen fotoğrafları yazdı. Ama yazık ki, mektup daha sonra bekledi ve hala bile dipnot yaptılar (I sistemde buraya çalışamaz) tekrar tekrar denedi, uzağa gitmedi. Ayrıca gitmedi. Ben rastroilas ve bilgisayarı kapattı. Ve bugün, gel - Bir çocuk her şeyin yerinde olduğunu mutluydu olarak. Şimdi, dava hakkında: bu fotoğraflar kırparak önce nesk.nedel için yapılmıştır. Sana yazdım zaman fotoğrafları o yapacak. Zor değil. Ama başarılı olamadı onları bana gönderin. Ve dün sadece onları göndermek porobovala. Nadozhe, bu ortaya çıktı!. Yani şimdi açıktır. Beyaz yaprakları yavaş yavaş kayboldu. O yüksek pelargosha Puan çünkü kesmeye karar verdi. Onu bu onun sert için üzüldü. Eh, aynı zamanda bir umut yeni bir mikrop satın aldı. Hepsi bu kadar. Ve tofu arazi oranı, ben yanlış yazdım. turba 3'e ülke var: 1. Yani arazi tofom ile karıştırabilirsiniz. Orada öylesine * * tavsiye edilen satıcılar vardır, ama onlara güvenmiyorum. Her şey piyasada satılıyor. Gerçekten sır vermeden seramik tencere ve lale kase gibi. Bu sadece ne gibi olduğu svetlenky sır olmayan bir fotoğraf pot olması gerekir. Muhtemelen çok fazla yazma değilim, ben muhtemelen PTS. duyarlı. Tamam, teşekkür ederim. Ahh! mikrop kökü olmadan dikilebilir?. Bu iyi gider bırakır. Ayrıca bloglar oluşturmak istiyoruz. Hoşçakal! İyi şanslar! İyi ruh hali.

Natalia, şimdi senin pelargosha kısalarak çıkıyor? Düzgün her şeyi yapmış. Bu, her yıl güncellenen gergin aşımı dalları kesilebilir. İsterseniz, yazmak için postaneye beni yönlendirebilir: [email protected] sır tencere olmadan bunların bile bizim için kolay hayır, bütün boyalı. Biraz onların nefes alabilme, ancak kötüleştirir kritik değil. Çok iyi şanslar ve "Güven" sağlık)))

Bölgesel sardunya, bitki yüksekliği 40 adet cm'dir., 15 cm çapında kap.

Christine, alo! Uzun zaman önce üzgün, yazmadım. Benim sardunya 2 üstleri kesti. Ben suya koyun. Bunlardan biri hızlı kurudu ve diğer su iyi yetişir. Yaprakları gönder. Ve ana ağaç (yağlanmış dilimleri aktivir.uglem) yanal broşürleri gitti. böylece iken. Ama bilmiyorum. önerileriniz, ben pilargonii form için bir pot seçmek kakoyzhe bulamadım. Ne onun kökleri bilmiyorum. Yeni süreç hemen yeni bir pot ve satın arazi içine koymak istiyorum. çiçekler vagon ve turba için sadece yeryüzü var. Her şeyin smeshat.Tam istiyorum yaklaşık 1: 3'tür. kendi takdirine bağlı olarak satın Seramik saksı - lale, bu sır ile kaplı olduğunu sevmiyorum. Ama seçeneğimiz yetersiz och. zar zor buldum. küçük değil. Yükseklik 15 cm. Çapında 19. Bu kap Will olarak. Biraz için.? Ve pilargoniyu bulunamadı çoğalırlar. Tüm ederken. Daha ben yazamam - darbelere sıcak engelli benzeri izler. teşekkür ederiz. Eğer zaman bulursanız benim için mutluluk duyarım. Seni takdir işte. Sen neredeyse hemen her zaman açık olduğunu otvechaete-. Şüphesiz, bir aileyi, yeterli endişeler var. Daha sonra yine yazıyorum. yoksa ben yazmak - ustala.Udachi seg.ochen.

Natalia, seni yazdım sevindim. Büyük sonuç, tebrikler. fotoğrafın "anne" bitki mı? Sarı yapraklar - bunlar yeni, budama sonrasında yükseldi?

İlk bakışta, pota yeryüzü aşağıdaki nakli ile "çok ağır" biraz, torf ile seyreltin. Gelecek bahar 3-4 cm tencereye yetişkin sardunya yeşillendirmek. Bundan daha çaplı olarak.

pot ve üreme büyüklüğüne makale bilgilerine eklenen - Yorumlarınız için teşekkür ederiz. Sonra büyüdükçe o 3-4 cm mümkündür nerede daha fazla olduğu için yeni tesisler için pot büyüklüğünde olup ... Onun kök sisteminin büyüklüğüne bağlıdır, arzu değildir. büyüme için rezerv bırakmak için, bu nakli daha iyidir. Seramik veya plastik - ayrıca Pelargonium hiçbir özel gereksinimleri formda, fark etmez. "Lale" (bu tarım kapsamında ayrıca benim için) sadece doğruydu.

Saf turba kullanımı toprak karışımı seyreltmek için. dikim ve bahçe toprağı (zararlıları değildi o kadar ön tür) için kullanılabilir, turba ile kum sulandırmak. bu, bir karışımıdır; daha sonra zaten her maddeler varsa, evrensel bir alt-tabaka, saf halde satın alınabilir ve kullanılabilir.

Sözlerin için Natalia teşekkür ederiz! o döndüğünde hemen cevap verirler. Şimdi yaz aylarında vakaların bir çok zaman mümkün değildir. Ama siteyi deneyin - bu benim çocuk ve çiçekler çok. birleştirmek Tüm zordur, ama ilginç)))

Natalya, alo! nazik sözlerin için teşekkür ederiz. 🙂

Işığın eksikliğinden ve sadece yaşa göre genellikle alt yaprakları sararmaya. kenarında taşma kahverengi yaprak, hastalığı da belirgin lekeler neden olduğu zaman (genellikle nokta). Yaprakları tek bir renge, adil değil parlak yeşil ve soluk, sarımsı, belki eksik bazı mikro besin varsa (özellikle eğer gelişiminde arkasında yeni yapraklar). Özellikle aynı anda eğer o açan var. bir şey ile beslenir? yeşil renk değiştirmeyen büyüme mı kalkıyor?

Bu yeterli ışık olmayabilir ama, aynı zamanda söz konusu ve dalları uzatılır, bana öyle geliyor. güneşe yavaş yavaş alıştırmak, güneş 12 saat veya 2 gün sonra karşı yumuşaktır doğu ya da batı penceresinin, direkt ışınları üzerine konabilir.

Ben nasıl onların sardunya bakımı için anlatacağım. Ben, sadece bu yıl piyasaya küçük bir sapı satın aldı. Bir kez bir pota nakledilen ve en güneşli pencere pervazına (güneybatı) koydu. Mineral kompleks \ organik (granül at gübresi) üzerinden her sulama kez döller. Aktif, geniş çiçek sapları büyüyor. Ben alt yaprakların büyüme ile bağlı da ışığı eksikliği tacının yoğunluğuna, eski sararmaya fark ettim. Ben edinilen jantın sarı yaprakların hafif sağa dökülür kez. Anladığım kadarıyla pelargoshi için önemlidir: çiçeklenme döneminde hafif, istikrarlı sulama ve gübreleme çok. Sizin fidan fotoğrafın bakmak ilginç olacaktır.

Christine, alo! cevap için size çok minnettarım. Benim pilargoshe mikro besin yoksun olduğunu şüphelendim. Rusya'da olduğu gibi bizim kara böyle değildir. Pratik olarak o sarı. Şimdi katı gıdalar arayacaktır. Yine, bulmak düşünmek başka çarem yok. Evet, yapraklar böyle parlak sarı renkte büyümesi sırasında görünür. sarı tomurcuk da yoktu. Şaşırdım - Böyle bir durumda hala açarken!. iki tarafında orada dairemde Doğrudan ışınları. Sadece akşamları çekik ışınları, ama güçlü, güneş çok sıcak olduğu için. Şu anda, pencerenin 40 * üzerinde termometre. Hatta perde kapatmak zorunda. Yani, benim pilargonii ışığı yeter. Diğer pencerede ışık araçlar eşikleri. az. Ve son zamanlarda kahverengi lekelerin alt parçaları üzerinde belirdi. Diğer Orada gübreleme neler tavsiyelerde! Belki makalesinde orada tavsiye niteliğinde olup, bkz. Biz dükkanlar küçük seçimi yalnızca piyasada böyle koechto yok yok. Fotoğraf ve o sadece kogonib bilgisayara takılan sormak nasıl bilmez, yapmaya çalışacağım, bir zaman meselesi. Tekrar teşekkürler benim ve bebeğe yerde ve ilgi için. İyi şanslar ve başkalarının sevgi.

Natalia isteklerinize için teşekkür ederim! çiçek yetiştiriciliği hayatta daha hoş duygular içinde Sen de tüm iyi, iyi şanslar.

kahverengi lekeler gelince taşan olduğunu varsayabiliriz. ufak aşırı nem anında etkiledi. Neredeyse tamamen zeminin ıslatılması arasında kurumasına izin verin. Kolay peresushka için sardunya aşırı sudan daha iyidir.

gübreleme sağlar. Ben bir makale var: Bu gübrelerin çeşitli açıklar flowery-blog.ru/poleznie-statiy/udobreniya-i-podkormki/podkormka-rastenij-mineralnye-udobreniya.html.

Bazı özel gübreleme Pelargonium Eğer çiçeklenme için herhangi evrensel mineral karışımları kullanabilirsiniz gerekmez. Çok fazla sıvı ve çözünebilir formda "Agricola" uygulanan "fop" I makbul bir sıvı biçiminde iyi bir gübreleme, "Rainbow" da. Böyle besleme bile donanım mağazalarında bulunabilir. Başka gübre "Yaz ikamet" kullanın - bu at gübresinin ve otların bir özü ile, organik bir yarısıdır. Yine de "Orgavit" vardı - kuş pisliği ve at gübresinin kuru granül ve bunlar internet üzerinden sipariş edilebilir.

Biraz yarım doz uygulanmalıdır her saniye sulama döller. çiçekli ve sardunya kullanışlı gübreleme büyümesi, ancak aşırıya kaçmayın sırasında, aşırı çok kötü. aşan itibaren hemen yapraklar üzerinde görünür görür.

sonraki sulama için yeterince ışığa göre, başlamak için herhangi bir evrensel gübre satın alabilir ve pelargosha çiçeklenme ve sağlıklı yaprakları oluşturan memnun edecek. Ve biz de o kadar sıcak değil var kara, değil tüm renkler için, kil ve ağırdır. Genellikle, yazlık arazi saf bir şekilde kullanmak asla (o gevşetir) hala vermikulit ekleyebilir, bir banliyö alanı ile bir toprak parçasını almak satın ışık turba topraklar ile seyreltin.

Size iyi şanslar! Senin başarıları hakkında yazın Güzelliğinizin bir fotoğraf eklemek!

Korkma, hiçbir düğmeleri "Cevap", siz (sadece açıklama formunun altında, bu özellik) fotoğraf eklemek için benim önceki açıklamaya "yanıtı" tıklayabilirsiniz yoktur.

Christine, alo! Son olarak, sana bir mektup yazmak lazım. O zamana kadar değildi. Yaklaşık 2 kg olan sardunya edinilen arazi paketine için. ve ortalama kap torfa.Dumayu, bu nakli için toprağın tüm karışık olarak. pota tabanında yumurta, pota yaklaşık üçte biri ezilmiş kabukları koyacaktır. Benim sardunyalar bir anaç ve 2 uzun dalları. Bunları dalları ayırmak nakli istiyoruz. I Can? Doğru yazıldığı gibi Ve ben yapacağım? daha sorular var sonradan olacak. teşekkür ederiz. Ben fotoğraf göndermek için çalışacağız.

senin sardunyalar nasıl? Arazi satın alma - kara toprak? Sen vermikülit veya perlit karışımı nedeniyle, toprağın yapısını geliştirir ekleyebilir. Herhangi kabartma tozu kullanabilirsiniz: kömür eklemek için hala yararlı talaş, nehir kumu, kabuk, ve bu hastalık ve çürümesi önlenir. Birçok gibi kabuk yerine boşalması kullanılabilir. Sadece çok büyük bir tencere kök sisteminin biraz daha olmasını almaz ve toprak çok fazla serbest yoktu. Aksi takdirde kurumasına uzun bir süre ve pota fazla nemi oluşturacaktır. Onun rastyushki bir fotoğrafını koydu görebilirsiniz. İşte bu benim yetişir bu kapta küçük dal büyüdü. Ben biraz daha büyük boyutta önümüzdeki bahar nakli planlıyoruz.

Sadece bir rizom Ve eğer nasıl dalları bölmek için? Ve olsun veya olmasın bir kez daha bitkiyi travmatize? Olduğu gibi Tesisi, o zaman biçmek, daha gür çalılık olalım ve hala büyüyecek.

Hoşgeldin! Ben sarı genç yaprakları görünür sardunya çıkıyorum! Bu norm veya hastalıktır? Güneşin rağmen Yeterince var! Sadece direkt ışınları. Ona Şube çok gergin. Ona nasıl yardım edebilir? Bu bahar biraz rostochkom Edinilmiş. Üst toprak gereksiz yere, kuru, ama her gün ne zaman sulanan. biz, ben Taşkent'te çok sıcak yaşamak var. Ona çok seviyorum. Zaten 2 kere çiçek açtı. 2 çiçek oldu. Muhtemelen yakında bir cevap alamadım. Ama beklemek gidiyorum. Teşekkür ederim! Gerçekten sitenizi gibi. Natalia.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

"✿ gün ışığı, özgürlük ve biraz çiçek» ihtiyacım yaşamak.

Yazar Sitesi: Christina Reznik.

bahçede kış barınak kontrol ✿. o bitkiler arasındaki yeterli değilse, kar ekleyin.

- fidelerini toprağa ekilir neyi ve bazı: Bir çiçek bitkileri mevcut tohumların denetim gerçekleştirin ✿.

✿ saklama koşulları soğanları ve yumrulu bitkiler tutun. Ay sonunda, Şubat ayında ampuller zorlayarak hazırlanmak.

✿ Gelecekteki iniş için planlama yapmak zamanı.

fideler, gübre alımına substratları hazırlayın ve bahçe aletleri kontrol ✿.

apartmanda nemi İzle ✿, genellikle ev bitkileri sprey.

aydınlatma analiz ✿. Gerekirse, yapay aydınlatma lambaları sağlarlar.

3 Ocak - 16 Ocak (Azalma Ay) - bu travmatik prosedürünü yürütmek için değil tavsiye edilir, kıstırıcı büyümesini frenlemek için mümkündür.

18 Ocak - 30 Ocak (Büyüyen ay) - kesimler tarafından tohum, büyüme, gübreleme hale nakli ve budama, dikim için bir elverişli zaman.

Son yorumlar

 • Christine euharis kayıt: bakım evde
 • Elena euharis kayıt: bakım evde
 • Christine euharis kayıt: bakım evde
 • Elena euharis kayıt: bakım evde
 • Elena euharis kayıt: bakım evde

Sitesi bahçıvanlar arıyor! Bir yazarlarından ol: Fotoğraflarınızı ve ipuçlarını gönderin. "İpuçları" bölümünde - "Blog" başlığı altında yayımlanan okuyucu ve kısa notları tüm makaleler. Kişisel deneyim çok önemlidir!

Oda sardunya: fotoğraflar, tür ve çeşitleri

Pelargonium (Geranium) - grubuna ait suffrutescent veya otsu çiçek, ıtır olup. Bunun 400'den fazla çeşidi dünyanın her köşesinde bulunur. Bu vinçler gaga benzer meyve, şeklinin Yunan adından adını almış ve Almanya'da, bu çiçek denir "Bir leylek burun."

Avrupa'da, sardunya 17. yüzyılda Afrika'dan ithal edildi. Kendine özgü kokusu ve süs bitkileri aristokrat çevrelerde onu büyük bir popülerlik kazandı ve daha sonra diğer sınıfların bahçelerinde sardunyalar görünmeye başlamıştır. Ülkemiz sardunya olarak 18. yüzyılda geldi ve o zamandan beri en sevdiği çiçek neredeyse tüm bahçıvanlar haline gelmiştir. Bu güzel çiçekler, dinamik büyüme nedeniyle ve bakımında gösterişsiz.

Sardunya türleri: Fotoğraf ve açıklama

Vahşi doğada, sardunya yaklaşık 250 türü bulunmaktadır. Gelişim yetiştiricileri kendi formu, yaprak ve çiçek salkımına rengi ile karakterize birçok hibrit ve çeşitleri yaratmak için yardımcı oldu. Sardunya oda birkaç gruba ayrılır:

Bu çiçek en popüler çeşitli yanı sıra çeşitlerinin Çok sayıda sayısız türdür. sardunya tüm çeşitleri oldukça sabit ve bereketli çiçek ile karakterize edilir. Çoğu durumda, sınıf oda sardunya tüm doğrudan gövde zengin kaçınıyor yapraklar şekle sahip ve kahverengi ya da kırmızı renk tonunu çevreler. Bu çeşitli yapraklar tüylü, ve aynı zamanda onlar tuhaf bir koku yaratır.

bölgeli sardunya çiçek şekli vardır:

 • Terry - 8 lob daha çiçekler;
 • Yarı çift - 8 yaprakları için çiçekler üzerinde;
 • Olağan - 5 yaprakları var.

Çiçek bu çeşitli formu da farklıdır:

 • Lale, kapalı bir lale çiçekler gibi;
 • pembe veya kırmızı tomurcuk benzeri formu ile Rozebudy, tamamen açık gül değildir;
 • anımsatan kırmızı kasımpatı bükülmüş ve dar yaprakları ile Kaktüs;
 • Stellat, yapraklar ve yıldızlar gibi aynı şeklin çiçek;
 • Formosa dişlisi şeklinde çiçekler ile 5 parçaya bölünmüştür yeşillik;
 • Deacon, küçük çiçekler, mor, kırmızı ve pembe tonlarında bir buket toplanır.

yaprakları Boyama ayrıca çeşitliliği ile öne çıkmaktadır. Onlar kenarlık olmadan çok renkli, iki renkli veya siyah beyaz olabilir. "Kuş yumurtası" olarak adlandırılır Ayrı izole çiçekler,, Karanlık lekeler noktalı noktalar ve çizgili veya ovat var. Itır çeşitleri Çiçekli yaz aylarında ortaya çıkar ve bitki kalan bir devlet kışın koymak değilse, tüm yıl boyunca çiçek olabilir.

Bölgesel Itır ayrılır ve yüksekliği vardır:

 • Microminiature - 14 cm;
 • Cüce - 14-25 cm;
 • Normal - 25-70 cm;
 • Irene - 70 cm'ye kadar.

açıkça tanımlanmış alanları ile yaprakların renk verdiği sardunya bu tip adı, merkezi bir kısım ve çerçeve farklı bir renk tonuna sahiptir. kenar, kırmızı, beyaz, mavi ve bordo renkler olabilir. Orta tabaka bile siyah, gümüş ya da altın, çok farklıdır. üç renkli yapraklı türler vardır.

Bu çeşitli en cazip bitkiler olarak kabul edilir. pembe, beyaz, mor, bordo ve kırmızı: Farklı renklerde çok büyük çiçekleri vardır. Çiçekler. 16 cm'lik bir çapa ulaşır ve yüksekliği aynı boyutta olabilir.

Bu bitkinin Melezler 19. yüzyılda görünmeye başladı ve bahçıvanlar bir favori her yerde bir kraliyet sardunya odası haline gelmiş. onun Büyük çiçek havlu veya düz formlar yivli veya dalgalı yaprakları vardır, üzerinde her zaman çizgiler veya bu tür karakteristik bir özelliğidir karanlık nokta vardır. diğerlerinden daha büyük ve daha kadifemsi üstünde iki yaprakları.

Bitki 15 cm yüksekliğe ulaşabilir. Kraliyet sardunya fotoğraflarına bakarsanız, kaba ve pürüzlü yaprakları akçaağaç yaprakları çok benzer olduğu görülmüştür, ve aynı zamanda tek sesli ve parlak hem de edilebilir.

Bu çeşitlilik Pelargonium olduğunu tüm sardunyalar en kaprisli çiçek, Çiçeklenme aynı anda (en fazla 4 ay) diğerinden daha çok daha küçük ve sadece büyüme iki yıl sonra gerçekleşir.

onun adını, hem de bahçıvanlar tanınmasını var için sardunya Bu çeşitlilik, en hoş kokuları vardır. Dikkatle yapraklı bitkiler dokunursanız, hemen bir limon hissedebilirsiniz aralarında çeşitli güçlü tatlar, hissedebilir, çilek, zencefil, nane, gül.

Bugüne kadar, elma, hindistan cevizi, leylak, badem, çam ve hatta ananas ve kivi gibi kokuyorsun melezler türetilmiş.

Bu küçük odanın çiçekleri Sardunya ve genellikle sahip mor veya pembe, hem de farklı şekil olarak. Parlak çizi yaprakları 5-7 parçadır. Fotoğrafta sen yapraklar sardunya havlu gibi göründüğünü görebilirsiniz.

kokulu sardunya kullanımı

Benzersiz özellikleri çok sayıda vardır ve geniş bir ilaç, parfüm, kozmetik uygulama, hem de pişirme olan bu çeşit özü ıtır yağı, kaynaktan. Bu yağ içecekler, jöle ve şekerler için şurupları eklenir. Bazen bulunursa temizlemek için petrol, damla Birkaç kötü süt.

Bu çeşitli yapraklar çay, kek ve meyve yemekleri eklenir. Bunların yardımıyla kokulu şeker yaptı. Neden bir cam kapta şeker ve yaprakların katmanları yerleştirilir. Banka 14 gün güneşe maruz. Yapraklar hemen çeşitli yemekler imalatı için kullanılan şeker çıkarıldı ve sonra.

sardunyalar Bu çeşitlilik otsu bitkilerin ampelnye türüdür. Bu bitkinin Kırılgan ve açılan sürgünler 1 m kadar olabilir. parlak bu çiçek adını veren sarmaşık anımsatan yıldızlı şeklinde zengin yeşil renk bırakır.

tomurcuk çiçek. havlu, yarı çift boyutu ve 5 cm basit olabilir Bunların siyah renk ve mavi saf beyaz arasında değişebilir. Çiçeklenme geç sonbahar erken yaz gerçekleşir.

Bu dekorasyon sundurmalar ve balkon gibi harika görünüyor, özellikle bir asma pota tomurcuk farklı bir renk ile bir kaç tür dikilmiştir.

Bu tür bir çiçek gibi violotsvetnymi sardunya tomurcukları "Pency gözleri" ile karakterizedir. 35 cm bitki. Yükseklik (sabit budanmış de) Bu bakımda gayet iyi bir formu, gür dallanma ve iddiasız vardır. yaz boyunca devam Çiçeklenme, çiçekler iki üst lob üzerinde koyu çizgiler veya noktalar ile, pembe beyaz, mor, menekşe olabilir.

bu renklerin yaşı geriye Bir asırdan fazla gider. Sadece olanları parlak ve kraliyet çeşitleri geçerek elde edildi. Bitkinin koyu yeşil yaprakları şiddetle kesilmiş ve hafif baharatlı bir koku vardır. Kraliyet sardunya gibi çok Çiçekler, boyutunda ama biraz daha küçük. Kural olarak, onlar yaprakların beyaz ve kırmızı renkte bir orta var. pembe ve beyaz çeşitleri kıt. Farklı karanlık çizgiler ve lekeler bazı çeşitleri.

Bu sardunya oldukça sıradışı tür. Odunsu altında güçlü eğimli ve dallı bitkilerin kaynaklanmaktadır. Ne zaman hava kuruluğu ve atar zayıf sulama çalı bırakır. Bitki çeşitli fantastik yaratıklar benzeyen oldukça hayali şekiller vardır. Dallar bazen dikenler var. Bu çiçek genellikle işleme bonsai için seçilmiş, ve dekorasyon oda için egzotik bitkiler olarak. Bu bitkinin 10 türün, bir kural olarak, ıtır kortuzolistnuyu, kambur, pushistolistnuyu, etli, açılı ve tolstostebelnuyu bulunabilir.

sardunya bu tür popülerlik karmaşık şekli onların silnorassechennye, ergin, parlak yeşil yaprakları ile kazandı. Bush'un oldukça yüksektir, bu 1,5 metreye kadar büyüyebilir. Eğer dokunduğunuzda yaprakları limon güçlü koku yaymaya başlayacak.

sardunya birçok türde benzersiz şifa özellikleri için, Bulgarlar "sağlık tesisi" diyoruz. Ve aslında, büyük ölçüde pek çok hastalıkta yardımcı olur:

 • sardunya ağızda uzun tutmak durumunda Diş ağrısı geçer;
 • İltihap ve orta kulak iltihabının ağrı hissi çıkarılabilir püresi kulak kanalında içine koymak durumunda, kokulu sardunya yaprakları;
 • İnfüzyon sardunya stres ve sinirlilik, aynı zamanda, gut ve soğuk algınlığı tedavisinde büyüktür;
 • Bilek yaprak sardunya basınç stabilize Ekli;
 • yaprakların banyoları kullanılarak Kaşıntı, yaralar, egzama ve ödem;
 • Bu çiçeğin kokusu sinirlilik, uykusuzluk ve baş ağrısı ortadan kaldırır;
 • Bitki da kulak akarlar tedavisinde hayvan yardımcı olur;
 • Et suları kökleri ve yaprakları böbrek hastalığı, şeker hastalığı ve tuzlarının çökelmesi için kullanılır.

Pelargonium demişken, bu bitkiden yapılır temel yağlar söz başarısız olamaz. Günümüzde zaten kullanımı herhangi kozmetik veya parfüm veya şekerleme veya sabun sanayi yapmaz olmadan. Ayrıca, bu yağ, boyama ve derinin belirli tip sargı olmadan olamaz.

Halk hekimliğinde, bir bardak su içinde seyreltilmiş bir yağ birkaç damla kanama, ülser, idrar yolu enfeksiyonları, ishal, diyabeti tedavi etmek için kullanılır.

Ayrıca, bu yağ, bir antelmintik maddedir. Yağ banyosu egzama, yanık, yüksek basınç ve baş ağrısı olarak kullanılır.

Ama unutmayın, tedavinin tüm geleneksel yöntemlerle gibi, Kullanım sardunya bazı kontrendikasyonları vardır, tıbbi tedaviyi yerini alamaz iken. Çünkü onunla tedavi istemeden önce, bir doktora danışmak gereklidir.

Geranium mükemmel havayı temizler kokuları (örneğin, kurum) kaldırır. Aynı zamanda iyi güveleri, sinekler ve sivrisinekler ile mücadele ediyor.

Bu çiçek birçok kötülüklerden ev korur ve kötü niyetli insanlara ona gitmez bir tılsım olarak kabul edilir. Bitki olumlu enerjiye sahiptir ve bu nedenle birçok batıl ve onunla ilişkili alametler, pozitif odak var.

Ev çiçek ise, Ev stres muzdarip neredeyse hiç ve kavga yok. Eski inanışa göre ıtır yağı nazar, karanlık güçler ve diğer kötü ruhlara karşı korur. Ve kızlar talipleri çekmek için sardunyalar ile dolu küçük çanta taşıyordu. Ve yaşta bayanlar onlar gençlik ve çekiciliğini korumak yardımcı oldu.

Uzun bir süredir çocuk sahibi olamaz çiftler bunu vermek gelenektir çünkü beyaz sardunya Blossoming, ailesine bir işaret ek oldu. Bu beyaz sardunyalar hala harabe ve felaketten korur.

Ama çatışma daima bu çiftler için yararlı kırmızı sardunya. Bu çiçek evi sakinliği içinde taşır ve tüm negatif duyguları kaldırır.

Büyük rolü ve gül sardunya. O arada yaşama uzun süre eşlerin soyu tükenmiş duyguları koyamayacağı. Bu ilişkide duygu, tutku ve taşkınlıkları döndürür. Ayrıca büyücülük karşı kullanılır. o zevk çiçek olduğu için, o zaman yaratıcı insanların yaşadığı evlerde tutmak için tavsiye edilir.

ayrıca sardunyalar, fazla kırmızı, düzgün parayı yönetmek için sahiplerini yardımcı olan bir inanç vardır, bu malzeme refahı eşlik eder. o açelya pota yanında yer almaktadır Ve eğer para akışı mutlaka kaçınılmaz değil.

Astrologlar oda sardunya hızla, öfke ve gazabını söndürmek için espri anlayışı geliştirmek ve kaslarını rahatlatır, odadaki negatif enerjiyi nötralize etmek demek.

yerlerde bir sardunya, asla olağan yılanlar olduğu yerde.

Bu bitki ise, aslında, evde sardunyalar dikmek mümkün olup olmadığını sorusu, belki de o evinizi dekore etmek ve aile ve evde pek çok sorunun kurtulmak mümkün olacaktır sizin pencere yerleştirerek, artık alakasız öngörülen özelliklerin en azından bir parçasıdır .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

27 + = 30