sardunya ıslahı

Sardunya: kesimler tarafından yayılması. Pelargonium ev: Bakım

O zamanlar sardunya (sardunya) kadar popüler olduğunu görmek için, zaman içinde bir kaç on yıl gitmek için yeterlidir. Şimdi o eski ihtişamını bazı kaybetti. Birçok yetiştirici koku ve bazı eskime atıfta bulunarak, evlerinde için seçmeyin. oldukça iddiasız ve bitki bakımı çok kolaydır çünkü o, boşuna olduğunu.

Sardunya çiçek açar çok süslü ve çeşitleri ve renkleri kaç! sardunya yaymak için nasıl soru, çok zorluk neden olmaz. Bu tohumlar ve kesimler tarafından yapılır. çiçek büyümeye tohumlardan oldukça zor, ama tuhaf yeni sardunya büyür.

kesimler tarafından yayılma daha kolay. phytoncide mükemmel özelliklere sahip olarak oda sardunya yanında odasında dezenfeksiyon sağlar. Bu yenilgi, yaprak bitleri ve en yakın komşusu tehlikesi olmayacaktır.

sardunya farklı türleri nelerdir?

En popüler ve çok sayıda bölgeli sardunyadan grubudur. beyaz, pembe, kırmızı, turuncu veya mor: O özellikle çok sayıda küçük çiçekler monte bir top şeklinde büyük infloresans için, ekledi. sardunya zonal yaprakları çeşitli renk bölgeye ayrılmıştır eğer. Şeritleri yapraklar daha dekoratif hale süt, kahverengi, açık yeşil renkli olabilir. Güzellik -9 dereceye kısa donlarından yapar, bu nedenle başarıyla geç sonbahara kadar erken ilkbaharda açık toprağa yetiştirilebilir.

İkinci yaygın grup - sardunya plyuschelistnaya. Bu sarmaşık ve bir sepet bitkisi olarak yetiştirilen benzer. az sardunyalar yaprakları ve sapları aşağı asılı ve bir metreye kadar uzunlukları ulaşabilirsiniz. Bu nedenle, güney ülkelerinde yatay düzenlenmiş bahçesinde için çok popülerdir. Bizim iklimde Pelargonium ev olarak yetiştirilir. Onun bakımı geleneksel çeşitlerin için aynıdır. Birçok şüphesiz avantaj için yapraklardan koku olmaması.

Başka çok güzel görünümü - Kraliyet sardunya. Ayrıca kraliyet veya asil denir ve belki de en doğru tanımıdır. Pelargonium çift çiçekler güzel mono veya alacalı renkleri ile birçok çeşidi vardır.

Dördüncü grup - kokulu sardunya. Bir limon, nane, zencefil, kafur benzeyebilir tuhaf bir koku var. Başka ayırt edici özelliği yaprakların şekli - onlar pinnate, disseke vardır, bu Terry görünüyor neden.

Beşinci grup çok sıradışı ve muhteşem violotsvetnye Pelargonium oluşur. Zaten adından bitkilerin çiçekleri viyola benzeyen olduğu açıktır. Onlar yaz ve kompakt boyunca çok gür çiçekli var.

1

Pek çok değil türler için Etli Pelargonium hesabı, yalnızca on. Onlar onun tuhaf formları ile göz vurun. Genellikle bonsai tarzında şarkıları oluşturmak için kullanılır. Bu tür Itır hatta dikenler sahip olabilir.

Itır en az altı saat boyunca güneş ışığı alacak bir yer bulmalıyız. Bitkiler için ışık eksikliği ilk belirtileri soluk yaprakların renklendirme ve çok zayıf çiçekli olurlar. Pelargonium olumlu parlak güneş tepki ve yaz aylarında bahçede bitki veya öne en iyisidir. Bir zorlukla sardunya daha çok yönlü ot bulabilirsiniz. kesimler tarafından yayılma iyi penumbrada yapılır ve genç güçlü örnekleri almak sadece, aydınlatma geliştirmek edilir.

Sardunya bir nötr ya da hafif asit reaksiyonu ile, zengin toprak organik madde tercih edilmektedir. Bu genişletilmiş kil iyi bir drenaj tabakası sağlamalıdır. Şimdi herhangi çiçekçide bulunabilir bitkinin her türlü hazır çok yaygın nedendir. Onları satın almak, kompozisyon ve asidite dikkat etmek gerekir. kendini toprağın için uzmanlar sekiz parça kahretsin kara, iyi humus iki parçasını ve bir kısım kaba dere kumu kullanmayı öneriyoruz. Bu tür bir formülasyon, hemen hemen mükemmel olur.

Su - yaşamın kaynağıdır, yüzden kaliteli olması önemlidir. Pelargonium belirli türden uygun bakım sağlamak için, botanik açıklama keşfetmek gerekir. Örneğin Kraliyet sardunya, - oldukça yaramaz bir bakış. Bu dikkatli sulama ve uygun su rejimini gerektirir. özelliklerin her türlü Ortak bitki aşırı neme karşı çok duyarlıdır ve şüphesiz ölümüne yol açacak kök çürüklüğü, neden olabilir, çünkü sulama arasında toprak, kuru olmalıdır gerçektir. Yüksek nem de sardunya üzerinde olumsuz etkisi vardır. Yapraklar sararmaya başlar ve aşırı nem veya aşırı sulama ilk göstergesi olacaktır. tavada su bırakmayın. sulama 15-20 dakika sonra, tüm gereken nem absorbe edilir ve fazla boşaltılması gerekir.

Aktif uygulama büyümenin en yoğun döneminde gerekli pansumanlar. Yaz aylarında sardunya gübre her iki haftada bir solüsyon ile sulanmalıdır. sargılarda kullanılan ana bileşenleri, fosfor, azot ve potasyum olması. Son, büyümeyi aktive soğuk ve çeşitli hastalıklara karşı direncini arttırır. Fosfor iyi çiçeklenme ve olgunlaşma tohumlar için gereklidir ve azot yeşil kütlesini inşa etmeye yardımcı olur. Bu arada, topraktaki bir azot aşırı - sardunya büyümesi üzerindeki tüm güç harcamak zayıf çiçeklenme nedenidir.

Kapalı bitkiler için Transplantasyon (aktif büyüme mevsimi öncesinde, genellikle ilkbaharda) kök sisteminin büyüme ile gerçekleştirilmelidir. istenilen şekle ulaşmak için zor olacaktır doğru gelişmesini engelleyecek gibi, Sardunya çok büyük tencere seçmek mümkün değildir. Bitki sokakta tekrar kültivasyon için hazırlanmıştır ise, kendi yay kutularda ya da toprağın içine oturtulmuştur (don sonra tehdit olmayacaktır). Sonbaharda kazıp ve bir tencereye nakli ve ardından ev takacak.

Kışın, sardunya, hem de diğer birçok tesislerde, dinlenme devresi geliyor. Şu anda, en fazla sulandırıcı azaltmak ve hava sıcaklığı on beş dereceden daha fazla olmalıdır. Itır saksıları ısı kaynaklarından uzak ihtiyaç içeriyor.

öncelikle deneyimli bahçıvanlar sardunya tohumu bakımı yaymak için nasıl soru. Bu zahmetli davanın amacı en dekoratif formları ve sıradışı renklendirme elde etmektir. Bu nedenle, Internet üzerinden veya özel dükkanlarda Pelargonium tohumların yeni tip satın almak. Bu şekilde Üreme iyi ocak ve şubat aylarında yapılır. harç kumdan ve turba oluşturulur (tek başına turba kullanılabilir). Bu tohumlar daha sonra, nemli toprak içinde ekmek sera koşulları oluşturmak için folyo ile kapak gerekir. üç hafta içinde gerçekleşecek ilk çekimleri için dikim itibaren. İlk üç yaprakları olacak, bu mümkün olduğunda Pelargonium koltuk. Ana kök prischipnut gereklidir. Güçlü bir kök sisteminin gelişmesini uyarır.

Sardunya: kesimler tarafından yayılma

En popüler aşılama yoluyla bir sardunya yeniden üretimidir. Hızlı, uygun ve neredeyse yüzde yüz hayatta kalma oranı garanti eder. Sardunya kesimleri kökleri kadar suya konabilir. Sonra kökünü gerekir.

kesimler tarafından yayılma için, taze kesilmiş üzerinde mikropları önlemek için, yalnızca temiz araçlarını kullanın. Bıçak dezenfeksiyonu için alkolle silin, keskin olmalıdır. Sardunya kupürleri seferde root olabilir, nehir kumu ve turba büyük karışımını almak için gereklidir. Toprak dilimde dikim önce, bir saat boyunca kurumaya ve ardından bir büyüme faktörü ve dövülerek kömür içine daldırma önerilir.

Kök sistemi koltuk bireysel kaplara bitkiler olabilir, bundan sonra üç ila dört hafta süreyle geliştirilmiştir. Çelikler Ocak ayında on iki derecelik bir sıcaklıkta genç numuneler köklendirme yapılmalıdır. kesimler için iki veya üç yapraklı çekimin apikal kısmı kesilir. bitkiye güzel ve mutlu bir çiçekli çalı vermek için, genç Pelargonium beşinci ya da altıncı yaprağa prischipnut gerekir.

Sıklıkla sardunya "rzhavchinoy9raquo etkilenen;. Bu hastalık bir mantar doğasıdır ve derhal enfekte kopyasını ele değilse, kolayca diğer çiçeklere yayılabilir. Ve tersi durum: o durmak ve sardunya önce zaman, harekete geçmezse eğer kapalı bitkilerin koleksiyonunda bu hastalığı ortaya çıktı ve. Aşağıdaki fotoğraf hasarı, "rzhavchine9raquo doğasını gösterir;.

bir mantar doğası vardır başka çok yaygın bir hastalıktır, - bir "kara bacak". Çoğu zaman kökleri ortaya çıkması için suya konur kesimler etkiler. Enfekte ürün sadece yok etmek en iyisidir. Hastalık olgun bitki tabi tutulmuşsa, bu tür kaybetmek etmemek için, kaydetmek veya kesimler almak için deneyebilirsiniz.

Ayrıca beyaz sinek sardunya etkiledi. Küçük böcekler çıplak gözle görebilir. bu kadar çok değilse, o zaman elle toplamak için deneyebilirsiniz. Ama hemen işlemini başlatmak ve Böcek ilacı bitki için en iyisidir. popüler yollarından o sarımsak sprey infüzyon dikkati çekiyor. beyaz sinek ortaya çıkması toprakta fazla nemi kışkırtır.

sokak peyzaj için Sardunya

Hatta kuru hava dayandı güzel bir bahçe yıllık ot, isterseniz, tabii ki, sardunya olduğunu. kesimler tarafından yayılma hızlı yaz sezonu için güçlü bir bitki ve açık alanda içeriğini ulaşmasını sağlar. Sardunya bahçe yetiştirmesi popülerlik kazanıyor, bu yüksek dekoratif kaynaklanmaktadır. Güzellik aktif bir sepet bitki olarak peyzaj loggias ve balkon için kullanılmaktadır.

veranda ya da renkli Yıllıkları şirkette terasta Özellikle güzel: mine çiçeği, lobelia, petunya, sardunya balsamı bakacağız. Resimler görsel bitkilerin böyle bir kombinasyonun doğruluğunu sağlar.

Tek bitki çalı dikimi, daha sonra budama mutlaka gerekli ise, güzel bir şekil verecektir.

Pelargonium ev Yayılımı

 • Günlük yaşamda en sık sardunya sardunya denilen ve saksı bitki yerine getirmediğini hiçbir yetiştiricisi yoktur. Sardunya ve Sardunya sardunya aileden cins ilişkilidir. Evde, en yaygın sokakta sardunya ve sardunya çiçeği yatak büyüyen, ama yine de sardunyalar bu iki tür çağırmak için kullanılır olduğunu.

  Bu çiçek türlerinin bir çok (250'den fazla) sahiptir ve beyaz, pembe ve renk ayarlamak kırmızı çiçekler vardır, ancak diğer bitkiler ile karıştırarak mümkün değildir.

  Sardunya birkaç şekilde ekilecek ve onlarla başa çıkmak için, onları daha yakından incelemek gerekir.

  Çoğu zaman, sardunya boşanmalar

  Ancak tohum yayılma çiçekler ya da yaprakların alacalı renk gibi bitkilerin çeşitlerin nitelikleri, bir kayba yol açabilir. çalı dekoratif işaretler bölünmesi kupürleri, değiştirilmez zaman.

  Pelargonium oldukça basit yayılma yoluyla seyreltilebilir. Doğru yaklaşım bitkilerin yüzde 90 hayatta kalma oranı kadar garanti eder. En iyisi kesimler erken ilkbahar veya erken sonbahar tarafından yayılması için uygundur. Gerekirse, sardunya kış seyreltmek, ancak bu durumda hayatta kalma oranı daha düşüktür.

  Her mevsim için kendi özel dikim kesimler var.

  kesimler için kış sonrası budama ihtiyaç olgun bitkiler alınmış.

  o kaynaklanıyor oluşumu ve genç sürgünleri görsek de, bahar fayda yetişkin çalı budama.

  Güçlü sürgünler seçilen sünnet dalları 45 derecelik bir açı ile 12 cm kesilir. Sol üstte 4'ten fazla yaprak değildir. Sürgünler sadece genç, odunsu olmamalıdır. sapı varlığında, bu kesilir. kesimler dilimleri aktive mangal kömürü ile muamele edilmiş ya da dövülerek ya da kornevinom.

  Basit sardunya çeşitleri, minyatür aynı tip mutlaka toprağa ekilen köklenme suda konabilir.

  Hazırlanan kesimler 4 saatlik güneş ışığından, oda sıcaklığında kurutulur. Bundan sonra, filizler tencere veya likör dikilmiş olabilir. Baharda sardunyalar çoğalması esnasında, bitkiler Haziran ayında çiçek açar.

  Ana çözeltiden için sığ, uzun kap ya da fide kutusu alınır. Sen plastik bardak veya küçük tencere alabilir.

  Herhangi bir kapasitede fazla su delikleri olmalıdır.

  pot drenaj doldurulur, üst toprak gider. Toprak kendiniz yapmış veya deposunda hazır amaçlı astar satın alınabilir.

  Toprak alınan:

  • İki parça yaprak küfü veya turba,
  • kısım kum, kömür kısmı,
  • çim toprak iki adettir.

  Tüm bileşenler iyice karıştırılır, elde toprak hafif ve havadar olmalıdır.

  hazırlanan veya satın alınan zemin 200 derecede bir fırında kalsine. Fazla nem boşaltma sonra ekim başlayabilir toprak nemlendirilmiş kesimler Ekimden önce.

  kömür mevcut değilse, Potasyum permanganat, sistemik mantar öldürücü içeren bir çözelti kullanılabilir. Böyle zemin tedavi çürüyen bitkilerin korunmasını garanti eder.

  likör kesimler her bitkiden 5 cm'lik bir mesafede sıralar halinde yerleştirilir. bir bitkinin üzerinde bardak. Ekimden sonra, kesimler tabanı çevresinde toprak nemlendirilmiş.

  Ayrı bir kap içinde her bir kesici

  Özel bakım çeliklerinin çimlenmesi için gerekli değildir. Sulama toprak kurutmadan sonra gerçekleştirilmelidir. Odaya kuru hava, ek püskürtme yapılmış. 24 derece - Çelikler yaklaşık 18 iyi büyür. aşan veya canlılık azaltır çelikleri, bu göstergeler düşürülmesi üzerine.

  Sardunya kupürleri, yüksek nem mantar hastalıkları ve bitkilerin ölümüne yol açan sera koşullarında yerleştirme gerektirmez.

  Üç hafta sonra, kökler görünür. fide tesislerde, yeni yapraklar. 1 ay sonra küçük sardunya oturup gerekir.

  yay benzer sonbaharda Çelikler. sonbaharda ekilen bitkiler ilkbaharda çiçek. Genç sardunya yayı daha da ilerlemesi için yine kesilebilir gür çalı olur.

  Kış kupürleri bu durumda daha küçük Pelargonium hayatta kalma gibi kendi sorunları var. Çelikler ilkbahar ve sonbahar çelikler gibi seçilir. kesimler ekim, bunlar oda kararlı bir sıcaklık ve gün ışığı uzantısı gerektirmektedir. aydınlatma süresi yaklaşık 14 saat olmalıdır.

  Genç çalı sardunya

  tohum ile çoğaltma da fide türler anne bitkilerden farklı olabilir, özellikle de, herhangi bir soruna neden, ama bu durumda değil. Tohum ve çeşitleri ve melezler ile yayılır. Bu durumda, ortaya çıkan bitkiler dekoratif yeşillik veya çiçek şeklinde özel süs farklar vardır.

  ekim için en uygun zaman kış ortasında. Ancak bazı yetiştiriciler bunu bütün bir yıl boyunca yapıyoruz. Ocak ayında tohum ekim zaman yaz aylarında sağlıklı ve çiçekli bitkiler elde edebilirsiniz.

  yatak frenlemek veya dikim çiçek için, bu seçenek en iyi sonucu verir. Tohumlar genç bitkilerin çok sayıda aldı. Ayrıca, bu renkler balkon veya büyük bir pencerede harika görünüyorsun.

  fide alınan bantlar ya da özel bir alt-tabaka ile doldurulur basit fidanlık kutusu, dikim için. küçük perlit veya genişletilmiş kil almak mümkündür için biz, drenaj tabakası hakkında unutamam. bölüm turba, biraz kum, çim toprak iki bölümden Alınan.

  Tohumlar turba tablet 1-2 parçadan ekilen edilebilir.

  kalsine hazır zemin, sonra potasyum permanganat ya da sistemik mantar öldürücü içeren bir çözelti dökülmüştür. Bu işlem, kalıp ve çürüme tohum korur.

  1. Tohumlar ayrı yaklaşık 5 cm'lik bir mesafede nemlendirilmiş toprak yüzeyi üzerine dağıtılır.
  2. Toprak (2 milimetre) ince bir tabaka serpin.
  3. Sulama bir atomizer ile gerçekleştirilir.
  4. sıcak ve parlak yerde ayarlamak tohum kutu, filmi kaplı.
  5. yayınlanan bir dikim Günde bir kez.
  6. Oda sıcaklığı 20-25 ° 'ye eşit olmalıdır.
  7. Toprağın kurutulurken nemlendirilmiş spreydir. Bu yıkanıp edilmesini çekirdekleri korur.
  8. İki hafta sonra filizler görünür.
  9. film kaldırılır.
  10. aktif büyüyen İçin sürgünler vurgulanır.
  11. fideler gergin olmayan için, 18 derece sıcaklık azaltacaktır.

  Takip bakımı Fideler için bir sorun değildir.

  tohumdan Küçük Pelargonium, tek gerçek yaprak

  Genç fide 4 yaprak oturmak zaman.

  Güçlü bir filizlenme çalı sardunya ise çalı bölünme yaptı. Eğer açık alanda bir bitki dikmek için fırsat varsa oturma önce, o zaman bu seçenek en iyisidir. saksı kök geri nakli zaman bölünür, ve biraz ayrı kaplar içinde kesilmiş oturmaktadır.

  pota tabanında dolu drenaj ve topraktır. Toprak turba, kum ve çim toprak yapılmıştır. Bitki toprağı dolmaya üstten nakledilir. Ekimden sonra, toprak hafifçe sıkıştırılır. Bir kaç gün sulama yaptı.

  Ne zaman Geranium nakli için en iyisidir?

  İlkbaharda, kupürleri hızla kök salmak ve büyümek için daha iyi bir yeteneği var. Çimlenme çalı aşırı büyümesi önce bu durumda ortaya çıkar.

  Sonbaharda, aşı o sardunya sağ kalma derecesini garanti, gerisi döneminden önce alınmalıdır.

  Kış sardunya kış boyunca transplante edilebilir, ancak bu durumda, bitkiler daha fazla dikkat ve ek aydınlatma gerektirir.

  sardunya çeliklerinin Yayılma: video

  Pelargonium ona denizlikler, balkon ve çiçek yatak süslemeleri için izin verir. Bu bitki, doğru dikim onun narin yaprakları ve güzel çiçekler tüm yıl boyunca keyfini çıkarmanızı sağlar altındadır.

  13 Ocak 2017 | 15:05

  koltuk çalıştı, ama gerçekten ne olduğunu bilmiyorum ... kalmamak ve büyümek, kök kesimler yapmayız: (

  14 Ocak 2017 | 17:56

  ilk başta suya köküne deneyin, ama genellikle herhangi bir ek manipülasyon olmadan büyüyecek çok kolay sardunyalar olduğunu. büyüme için iyi bir zaman - Baharda, başka bir girişimde yapabilirsiniz.

  12 Mart 2017 | 13:22

  Birçok sardunya ve sardunya doğurmak. geçtiği her zaman başarılı değildir Çelikler, ben her şeyi aynı şekilde bile, toplamın saldırıları vardır. Bölgesel zorunlu kurutuldu.

  şeffaf bardak, drenaj delikleri pişirin. Satın alma eklenmesiyle Kara Ogorodnaya.

  3 saat içinde kesimler bölümleri kadar kuru hale gelene kadar sıcak su ve manganez stand ile atkı aralığı.

  Su da, kök alıyor. Kökün beşinci gününde kesme biri görünür ve herhangi bir şekilde başka olur. Anne çalı aynı elde edilmiştir eğer hayatta kalma oranı, hızlı. Tohum uzun bir süre, ya da hiç bir şey beklemek durumunda.

  Şimdi kurumaya kesimler koymak - 5 adet. Çok güzel "Ben olsun". Sonra bir kalem ile topraktaki delik yapmak için, bir zaman geçer. sıkıca kesme, toprak yerleştirin ve daha az buharlaşma olduğu, kuru dökme üst ayakları altına. Bardaklar hafif yere koymak, ama güneşli değil. Hafta sulamaya değil. saydam bardak gerekli olduğunda görülecektir.

  12 Mart 2017 | 14:31

  Naila, köklenme ayrıntılı hesap için teşekkür ederim.

  sardunya çeliklerinin Yayılma: Köklenmenin temel ilkeleri

  • Tam resmi görüntüle

  Sardunya: genel bilgiler

  ins ve çıkışları: kesimler tarafından yayılma

  Teknoloji Pelargonium aşılama

  yukarı genç için bakmakta zorluklar

  hayatın önemli bir özellik haline gelmiştir sardunya, ailesinden Bitki, kış sonu çok cazip görünmüyor. Çelikler eski kovanı yenilemek ve genç renkleri üreme için malzeme dikim ulaşmasını sağlar.

  Hindistan ve Güney Afrika Kültürleri. XVI- erken XVII yüzyılın sonunda, bitki İngiltere denizcilere var botanikçiler Kraliyet Bahçeleri getirdi. Avrupa XVIII yüzyılın Pelargonium XVII başında sonunda bir araya geldi.

  İngiliz bilim adamı George Tradeskan bu çiçeğin ıslah uğraşan. Her yeni çeşitliliği o bir melek aradı. renkli bitkiler, ikiz ve çift çiçeklerle sardunyadan cüce türler - sıkı çalışmanın sonucu.

  Şimdi biyologlar kültürünün yaklaşık 280 çeşit biliyorum. Bu yıllık ve çok yıllık otsu bitkiler, çalılar ve çalılar.

  Pelargonium Dünya sevgi ve profesyonel bahçıvanlar ve iç mekan bitkilerinin sadece fanlar fethetmek başardı. Bunlar, çoğaltmak kolay, bakımı seviyerde olan büyük, renkli çiçekleri yayarlar. çiçek bir asmak Downing bitkiler, onlar balkon ve bahçe alanları süslüyor iç dekorasyon için kullanılır.

  Bu bitki genellikle sardunyalar çiçeklenme olarak adlandırılır. Günlük yaşamda, bu "Kalachik" denir. cinsinin çok adı Yunanca kelime "pasta" dan gelir: Uzun bir koza çok güçlü bu kuşun gagasını benziyordu.

  : Bölgeli sardunya - En sık pencere eşikleri üzerinde karşılaştı görüntüle

  • kalın saplar için (yükseklik 30 ila 80 cm) tüylü bağlı güçlü bir koku bırakır. Koyu konsantrik daireler ile dekore edilmiştir.
  • sınırlanmıştır sardunya - Bu model bitki sayesinde başka bir isim aldı. Parlak çiçeklenme, şemsiye basit veya çift çiçek oluşmaktadır. Onların gölge, beyaz, pembe, ahududu, portakal, kırmızı veya bakire.
  • çalı ekili bitki, tohum veya kesimler bölerek. Eğer kısa sürede bir çiçek açan sardunya almak istiyorsanız, sonuncu yöntem üzerinde durmak gereklidir. Bu yöntemle, yeni bir yıllık ebeveyn çeşitlerinin tüm nitelikleri korur.

  Sardunya - antik houseplant, sadeliği ve güzelliği için kabul edilmiştir.

  ins ve çıkışları: kesimler tarafından yayılma

  Temelde bitki materyali yıl boyunca olabilir tedarik, ancak bahar daha hızlı kökünü edecektir. nedeni - Aktif Özsu akışı başlangıcı. 6 haftaya kadar - kokulu 4 haftaya kadar - Bölge ve Pelargonium plyuschelistnym bu 2 hafta, bir kraliyet gerektirecektir. Köklerin kış veya sonbahar görünüşte kupürleri sürece iki kez beklemek zorunda olduğunda. yetişkin bitkinin dokularında yaşamsal süreçler askıya alınır, bunlar genellikle görünemez.

  soğuk mevsimlerde yetişen Genç Pelargonium, doğal ışık altında ulaşacaktır. Kış aylarında onların orijinal kompakt kaybedecektir. İlkbaharda bitki acıma olmadan kesmek zorunda kalacak.

  Çiçeğin yayılması için en uygun dönem - bahar ve yaz.

  Özellikle meme Uzun ömürlü endişesi gerekli değildir: dalları 1-2 cm'lik kök bırakarak hemen hemen kök kesilmelidir. Yaz aylarında çiçeklenme bu parça üzerinde Atıl tomurcukları, eski ihtişamı Pelargonium dönüyor. Kalachik tüm güçlerini yeni aktif çiçekli dallarının gelişimine "atmak".

  kesimlerde Sırları:

  1. Çoğu kök kolayca ve hızlı kalın apikal kesimler büyür. o yaprakların en az 2 çift varsa, üreme için Escape. Ancak bu durumda o kök salması için yeterli güce sahiptir.
  2. Tüm tomurcukları, çiçek okları istisnasız kesilir. Onlar için, bir zorunluluk yapmak üzgün olmazdı. tersi durumda, sardunya çiçekli "götürdü" ve kök salması için "unutmak".
  3. Hasat kupürleri tek saf alet. Bıçak her yeni sardunya ile kesilme önce alkol ile sildi: Sağlıklı bitkilere bulaşmış gelen hastalığın olası transferi olasılığını azaltır.
  4. kesik sürgünler de özel olarak hazırlanmış toprakta kök alır. kum ve vermikulit eklenmesiyle Bu astar.
  5. Başarılı aşılama için en uygun zamanı ve uygun çekimleri seçmek önemlidir.

  Teknoloji Pelargonium aşılama

  Üreme up - iş basit. eylemlerin sırası:

  1. kesimler uzunluk 5-7 cm alt kesik (eğik) - hazırlayın. hemen böbrek altında, üst (ileri) - böbrek üzerindedir.
  2. doğrudan güneş ışığı olduğu bir yerde 2-3 saat için ham izni. çeliklerin uçları kurumaya ve film çekmek.
  3. Dilim çürüyen önlemek için toz haline getirilmiş kömür tozu ya da Kornevina serpilir.
  4. Drenaj delikleri yaptıktan, plastik bardak hazırlayın.
  5. toprak ile doldurun.
  6. alt-tabakanın nemlendirip. Önerilen su arıtma ve parazitleri öldürmek için potasyum permanganat, konsantre bir solüsyon kaynama.
  7. soğutulmuş zemin 2-2.5 cm sapı itme.
  8. Beher filizler Pelargonium ek kapağı gerektirir 20 ila 220 ° C kesimler arasında bir sıcaklıkta muhafaza edilmiştir. Yaprakları sarı döndü ve solmuş eğer ihtiyaç olacaktır.
  9. Bu çiçekler bir banka ya da bir kaç gün için daha büyük bir saydam cam altında gizli. Bitkilerin durumunda bir iyileşme fark eden "sera" temiz.

  dikkatli "sulanan" İlk bol sulama kesimler sonra. Bitkilerin kökleri, hala orada çok olmamalı bu yüzden sıvı vardır. Genç sardunyadan çürüyen Strong su basması kurşun. sürgünler gerekmez püskürtün. Aşılama başarı fincan şeffaf duvarlarından görünüyor kökleri söyle. bitki yakalandı aktif büyüyen ve yeni yapraklar oluşuyor.

  Çiçek kabın çevresi etrafında yer altı filizlerin mevcudiyetinde bir kap içinde nakledilen.

  sardunya Bazı bilenler özel turba tabletleri damızlık için satın aldı. ılık suda 1-2 dakika bekletin Onlar, hacim olarak artar.

  tabletin merkezinde dikim malzemesi yerleştirilen bir girintiye sahiptir. İnşaat atılabilir bardak içine yerleştirilir ve AKDELİK köklerinin görünümü için bekleyin edilir. Pelargonium aşılama teknolojisi doğru iş parçası malzemeleri ve kurulmasını sağlayan koşullardır.

  yukarı genç için bakmakta zorluklar

  bitki yakalandı görünüşleri Kötüye gözaltı koşulları "sinyalini verecektir". Ayrıca Pelargonium sorun zararlıları ve kapalı bitkilerin hastalıklara neden olur.

  Problemler ve çözümleri:

  • Sararmış alt yaprakları. nem eksikliği ile sadece kenarları kurur. sardunya doldurdu varsa bütün tabaka kalmamak olacaktır.
  • Yaprakların kenarları kırmızı olur. Bitki soğuk. pencereden uzak itmek kadar Kışın, pota gereklidir.
  • sapın Koyulaştırılmış tabanı. Sardunya blackleg çarptı. Çiçek yok etmek zorunda kalacak. Hastalığın Nedeni - waterlogging, sert zemin.
  • Çıplak hale saplar. Küçük bir ışık.
  • Yapraklar gri küf ile kaplanmıştır. Bu aşırı nemin neden olduğu bir mantar hastalığıdır. önlemleri kaydediliyor - etkilenen parçalar işleme mantar öldürücü kaldırılmasını.
  • sardunya uzun çiçek Sağlıklı görünümlü. Çiçek kışın çok sıcak hava nedeniyle oluşmuş değildir.
  • Yaprakların üzerine lekeleri sararma bulundu. Bu Kalachik pas çarptı.

  Pelargonium yardım köklü çelikler için bakım kuralları hakkında bilgi onlara sağlıklı ve genç bir görünüm tutun.

  Periyodik kırpma yukarı eski bitki güncellemek için ve aynı zamanda genç çalı ekimi için hammadde elde etmek mümkün kılar. çabadan ötürü ödül - pencereme şirin, parlak çiçek açan sardunya.

  Daha fazla bilgi videoda bulunabilir.

  • Giriş veya yorum göndermek için kayıt

  aslında bunlar aynı aileye mensup ilgili olsa farklı türler, vardır, bir ve aynı - Birçok kişi yanlışlıkla sardunya ve sardunya inanıyoruz. Sardunya kupürleri de okorenyayutsya ve su.

  • Giriş veya yorum göndermek için kayıt

  Bahçe ve Bahçe arasında ilginç

  Forum Bir soru cevapsız olduğunu, katılımcılara yardımcı olur ve size yardımcı olacaktır.

  Şimdi Canlı

  (C) 2012-2018 MegaOgorod.kom - Dergi yaz sakinleri ve bahçıvanlar.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 30 = 31