sardunya lale

Sardunya lale - Evde bir fotoğraf, ekimi ve bakımı ile bitkinin bir açıklama

Sardunya sardunya veya lale - bu bakım güzellik ve basitlik için sevgi çiçek oda var. Bununla beraber balkon, pencere eşikleri, rekreasyon alanları ve diğer iç unsurları süsleyin. Lale Pelargonium haksız sardunya diğer çeşitleri gölgesinde, çiçek ve alışılmadık nazik renklerin aslında onu inanılmaz bir güzellik.

lale sardunya nedir

sardunya diğer türlerden lale Pelargonium bir ayırt edici özelliği onun çiçekler. Adından da anlaşılacağı gibi, bitkilerin tomurcukları bir lale şeklindedir. Bunların uzunluğu bir santimetre aşmıyor. Yaklaşık 8 çiçek yaprakları Terry oluştururlar. Bir sap olarak lale sardunya gelişme yaklaşık 50 tomurcukları içeren biridir. Onlar Evinizin her köşesini dekore edebilmek muhteşem bir buket oluşturur.

lale Pelargonium mutasyon çeşitleri zamanki sardunyalar aracılığıyla ortaya bir sürümü var. Ama köpek kulübesi Andrea (ABD) ait yetiştiricileri bunu inkar. sardunya lale ilk türler bu köpek kulübesi yetiştirildi. Lilian Patricia, Emma, ​​ve diğerleri: Onlar yetiştiricilerin ailesinin kadınların onuruna adlandırılmıştır. Biraz sonra çeşitleri oluşturulan ve Kırmızı Pandora Marbacka Tulpan bulundu. Farklı sürgünlerin boy, yaprakları ve yaprak şekli her türlü. Uzun boylu Itır 70-80 cm uzar. Bunların yanı sıra, kraliyet melez, bodur çeşitler ve diğer türler vardır.

Pelargonium rozebudnaya Kırmızı Pandora bir mercan kırmızısı çiçekleri vardır. Harici olarak, tomurcuklar bir lale gibi değil daha, ama çiçeklerin kraliçesi - gül. Çok fazla miktarda çiçek yaprakları, tomurcuk böylece tam açıklanmamıştır. Bugün, Pelargonium Kırmızı Pandora çiçekçi sıralamasında aralarında layık gerçekleşir rozebudok ancak birçok çeşidi vardır.

Pelargonium Herma muhteşem kırmızı-turuncu tomurcukları ise. Bu tür değer salkımına ve uzun çiçeklenme ihtişamı olduğunu. Eylül ayları arasında düzenlenen bitki üzerinde tomurcukları her şeyi kapsayan. Onlar lüks bir görünüme sahiptir. lale sardunya seçme pişman yapmaz. senin çiçek bahçesi çeşitlendirmek, sen ev bitkileri diğer türlerini kullanabilirsiniz.

Bu sınıfın avantajları bitkinin kompakt taç içerir. Sardunya lale Lilian Andrea çalılar iyi, büyük boşlukları yoktur. Bu sardunya çiçek açar bolca ve uzun süre. tomurcuklar parlak koyu kırmızı renge sahiptir. Yaprakları Lilian Andrea orijinal formun çeşitli olarak, yukarı doğru hafifçe işaret edilmektedir. Bu tür Pelargonium yeşil, hafifçe kadife yaprakları.

Çeşit Pelargonium Marbacka Tulpan ortak denilen lale "yılmaz sarışın." pembe belirti ile orijinal beyaz tyulpanchikov tümü. Inflorescences gür buket oluşturur. Yuvarlak bir şeklin Pelargonium Marbacka Tulpan parlak yeşil yaprakları, onlar çok düzgün ve estetik görünüyor. bitkiler, büyüdü düzenli taç oluşumu gerektirir.

Bu 1966 yılında yetiştiricileri tarafından yetiştirilen olmuştur lale gibi çiçekler ile ilk bölgeli sardunya çeşittir. Çeşitli Patricia Andrea klasik lale tomurcukları formda. yumuşak pembe olayları ile çiçek asil kırmızı carmine gölge. Sardunya Patricia Andrea parlak yüzey ve düzensiz kenarlı yeşil yaprakları vardır.

çok büyüdü Bu bitki periyodik taç oluşumu gerektirir. Doğru bakım ve zamanında budama çiçekleri inanılmaz güzel. Nadir sulama kötü, onlar bükülür, yaprakları etkiler kontör binebilirsiniz. Sınıf Emma Bengtsbo fran - pembe sardunya türü lale. Yaprakları pembe bir dikdörtgen şekle sahip soluk.

1

Büyüyen lale sardunya

Çok basit bitki - Çiçekçiler sıradan sardunya biliyoruz. Ancak, birçok evde lale sardunya davranır ve nasıl icabına konusunda endişeli misiniz? Belirli bir toprak bileşimde dikilmiş böylece kabul edilebilir bir sıcaklık ve korumak için yeterli bir aydınlatma sağlar: basitlik bitki rağmen, tarım teknolojisinin aşağıdaki koşullara uygun olmalıdır.

Çiçek mağazaları veya süpermarketlerde satılan lale Sardunya uygun evrensel astar, ekimi için. Bu bileşim, bir parçalayıcı olarak işlev gören bahçe toprağı, turba ve küçük bir kum, eşit miktarlarda ihtiva eder. Bu reçeteye göre sen bitkiler için toprak hazırlayabilir. Önemli olan nokta iyi drenaj olduğunu. Yokluğu halinde, o zaman içinde kökleri çürüyecek. Sulak toprak suyunun durgunluk ve daha pogibaniyu bitkilere yol açabilir.

Pelargonium iyi ışığa ihtiyacı var. Direkt güneş ışığı önlemek için gerekli, o yapraklar üzerinde yanıklara neden olabilir. Aydınlatma çiçekli bitkilerin dönemi üzerinde doğrudan etkisi vardır. sardunyalar kışın lambalar kullanılarak yeterli ışık sağlamak için, sardunya bütün bir yıl boyunca çiçek olabilir. Biz karanlık bir yerde bitki koyarsanız, solgun çevirmek fluffiness tomurcukları kaybeder, çiçekli kısaltacaktır.

Pelargonium taslaklarını, hızlı sıcaklık dalgalanmaları sevmiyorum. sardunya bu türün büyümesi sırasında Oda sıcaklığı + 21-26 + 14-16 yaz kış içinde tutulmalıdır. Bitki iç ısıtma aletleri ısıyı tahammül etmez. Optimum koşullar altında, ışık ve ısı koşulları sardunya uzun, bol çiçeklenme olacaktır.

sardunya fazla nemi gibi değil de, ancak Toprağın kurutulması da kötü bir şekilde bitki durumunu etkileyebilir. Yaz aylarında 4 kez haftada sulanmalıdır. Yaprakları koyu lekeler, daha sonra yeterli nemi bitki görünüyorsa Kışın, bu miktar 1 olarak azaltılır. Pot Pelargonium Fazla su toprakta birikip kalmamaktadır bir tepsi olmalı.

yetişkin bitkilerin baharında kesilmelidir. Bu gür çiçeklerini, taç güzel bir şekil kaydetmek ve bütün sağlıklı, çekici görünümü üzerinde sağlar. Bunu yapmak için, her biri en az 5 tomurcukları bırakın eski ve çok uzun boylu sürgünler kaldırmak. SITE bertaraf edilmiş mangal kömürü, ve sonra özel gübre yardımı ile sardunya beslemek gerekir.

Sardunya lale yaz beslenen ve 1-2 kez bir ay düşer. fosfor ve potasyum gibi eser elementlerin içeriği yüksek olan bu uygun sıvı gübre için. Eğer soslu aşırıya varsa, sardunya estetik görünümünü kaybeder. Yeşil yapraklı parçası büyür, çiçek ve arka planda gözden kaybolmak hatta bir süre kaybolacaktır.

Üreme lale sardunya

kesimler tarafından yayılan Sardunya lale. yaz sonunda ederek, bitkinin üst kısmı kesilir ve su yerleştirildi. Kökler ilave büyüme uyarıcıları olmadan, bağımsız ve hızlı bir şekilde gelişir. köklenme sapları kabul edilebilir bir rejimle iyi aydınlatılmış bir oda sıcaklığında yerleştirilmiş bir kap olarak, hazırlanmış toprağa ekilir sonra. sardunya Bu tür iyi bir sağkalım oranı olduğunu.

Sen sardunya bu türün tohumlarını satın alabilirsiniz. Kışın ortasında dikilmelidir. Zemin gerekli değildir de büyük ölçüde sadece küçük tutam öğütülmüş, tohum derinleştirmek. Gıda film, paket veya cam sera bulunmaktadır. İlk sürgünler kupirovku yapmak için gerekli göründüğünde (çekirdek kaldırmak, bitkinin kök sisteminin büyümesini uyarmak için). İşlemden sonra, tekrar tohum aynı derinlikte fidan dikilebilir. 2 ay sonra bitkinin bir pota transplante edilebilir.

Hastalık ve zararlılar sardunya lale

Tüm aile bölgeli sardunyalar aynı hastalık ve zararlıları vurmak:

Bitki pas gri toz lekeleri meydana yaprakların alt üzerindeki gri küf olan beyaz daireler olarak yapraklar görünür. Buna ek olarak, sardunya yaprakları dondurulması kırmızı rengi ve çekimleri değiştirebilir. Eğer bitki hasta olduğunu fark ederseniz, hemen tedaviye başlamak gerekir. Lale Pelargonium zamanki sardunyalar ile karşılaştırıldığında, daha fazla dikkat ve özen gerektirir, ancak orijinal görünümünü onun yan giderek daha fazla hayran üzerine çekiyor.

Ev güzellik için size ve sevdiklerinize uzun süre bol çiçekli, bakım için şu kurallara uyun:

 1. Düzenli sıkıştırarak sürgünler olun.
 2. hastalık ve zararlıları çalı inceleyin.
 3. vyanuschih ve kurutulmuş çiçekler atın.
 4. Yeterli aydınlatma sağlayın ve odasındaki sıcaklığı kontrol eder.

Nerede lale sardunya satın

Eğer sardunya bu tür canlı veya bir fotoğrafa gördüğünüzde, kendinizi bu güzelliği satın almak isteyebilirsiniz. özel süpermarketler veya çevrimiçi mağazalarda olabilir sardunya lale çiçeği satın alın. o şehrinize teslim gelirse sardunya türü için fiyat, çeşit, yaş ve büyüyen bölgeye bağlı, 400-1000 ruble arasında değişmektedir.

Sardunya lale: bunun dikkat gösterecektir olarak sardunya egzotik çeşitlerinin Fotoğraf, sen nereden alabilirim

odası ve bahçe - Sardunya iki versiyonu var. Hem bugün popüler ve talep görmektedir. Eğer oda sardunya bkz pencere kenarındaki bir evin yok denecek kadar az. Ve ne kadar iyi o çiçek kompozisyonlar var!

İyi bakım sahası tüm yıl boyunca birlikte. Ve yetiştiriciler çalıştık ve onlar çeşitli renkleri, aynı zamanda şaşırtıcı biçime sahip, sadece çiçeklerle bu kültürü getirdi. Örneğin, uzun yıllar artık haksız yere lale sardunya unutulmuş.

Bitkinin Özellikleri ve özellikleri

Sardunya odası veya başka bir şekilde - Pelargonium - Aileye Geraniaceae temsilcisi. Bu bitki bakımı kolay ve üreme olduğunu. sardunya en yaygın türlerin birkaç vardır:

 1. kokulu: Çiçekler bol değildir, ancak yaprakların gelen güçlü koku ile karakterizedir;
 2. kraliyet: Parlak çiçekler, büyük çiçekler, ancak pratikte hiçbir koku yoktur;
 3. bölgeli: Evrensel iyi ve kültür odası ve yatak;
 4. plyuschelistnaya: saksılar içinde askıda-Downing formu;
 5. benzersiz: Yüksek belirtmektedir renk küçük ama eski grubu, bir odunsu kök oluşturur;
 6. Sardunya melek: "Açık hava" büyüyen orta ölçekli tesisler, kokulu bitki örtüsü ile, pansies anımsatan.

Sardunya lale ailenin diğer üyelerine farklıdır unblown lale gibi çiçekler,. büyük değil Çiçek, sadece santimetre. Ayrı ayrı, o kadar etkileyici görünüyordu olmazdı, ama her sapı üzerinde bulunan kabarık çiçeklenme 30-50 çiçek oluşturulur. Bu bir lüks buket gibi.

çiçekler bordo pembe ihale veya doymuş renklidir. fark çizgiler - iç lob yüzeyi parlak ise dış kaplanması. çok yaygın değil ve yapraklar sert ve parlaktır. Bitki yüksekliği önemli ölçüde değişebilir: 30 ile 70 cm.

Bitkilerin kökleri çok yaygın değildir. Amerika'da, bir köpek kulübesi, Boston, Andrea yoktur. 1966 yılında, o olduğunu başlattı ve genel kamuoyunda, mahkemeye ilk lale çeşitli sunuldu. türlerin mutasyon - Bir versiyona göre. diğerine göre - hibridizasyon sonucu (iki farklı çeşitleri geçiş ile elde edilir).

Böyle çiçeklerle Birinci sınıf denir patricia Andrea.Patricia, Carmen, Victoria, Lillian ve Linea: Sadece birkaç yıl içinde kadınların aileleri yetiştiricilerin onuruna adlandırılmıştır birkaç çeşit, getirmeyi başardı.

Nasıl oda kültüründe sardunyalar bakımı için?

Bugün, yakın ilginç bitkiler hakkında da bilgi almak isteyen birçok gönüllü bulunmaktadır. Birçok soru ile ilgilidir: olağandışı bir güzellik gerektiren durumlar? Ve her zamanki sardunyalar oldukça iddiasız eğer ne yaşam takım lale sardunya?

Bunun bakımında zamanki sardunyalar olarak nepreveredliva gibidir. İyi büyür, çiçekler ve yeniden. Ama yine teknikleri çiftçilik bazı koşullar yapılmalıdır:

kir. Sen gevşeklik biraz kum ekleyerek, evrensel bir karışımı satın veya eşit oranlarda bir bahçe toprağı ve torf kullanarak kendi yapabilirsiniz. Çok iyi drenaj önemlidir, aksi takdirde kök çürüklüğü olabilir.

ışık. Sardunya iyi aydınlatılmış bir odada, ama dağınık ışık seven olmalıdır. levha, parlak güneş ışığı ile temas ettikten sonra, bir yanma meydana gelebilir. Bir kış vurgulamak oluşturmak için yıl boyunca, bitki üzerinde çiçekler varsa. Eğer kısmi gölgede kültürlerin bir kap koymak, çiçeklenme soluk düşük süresi uzatılır. tomurcukları bir kısmı hiç oluşmaz.

sıcaklık. Pelargonium ani sıcaklık değişiklikleri sevmem. Yazın, t = + 21- + 26C, t = kışlık + 14- + 16C korumak gerekir. Bu çiçeklenme için en uygun koşullardır. Kültür ısıtma cihazlardan gelen taslaklar ve sıcak hava hoş görmez.

sulama. Yaz sulama haftada 4 kez periyodiklik haftada sadece bir kış kez yapılır. sardunya, ancak aşırı nem gibi, ama aynı zamanda toprak topağını kurutma istenmemektedir değildir. alt yapraklar kahverengi lekeler görülürse, o zaman onların "güzel lale" sulanıyor yeterli değildir. pota altında fazla nemin boşaltmak için olan bir palet olmalıdır.

besleme. fosfor ve potasyum sıvı gübre ile bir veya iki kez bir ay, sonbahar ve yaz aylarında yürütülen. sık gübreleme, özellikle azot gübre ile, yol kenarına düşen yeşil bitki parçasını ve çiçekli büyümeye iyidir.

üreme. Ana yolu - kupürleri. Apikal kupürleri su yerleştirilir, yaz sonunda kesilir. Kök sistemi büyüme uyarıcı olmaksızın, hızla gelişmektedir. harç yetişkin kültürü olarak kullanıldı. Ekimden sonra, sap ile tencere ışıklı tarafında koydu. İyi kesimler hayatta kalma oranı.

Bilmen gereken lale sardunya, Özellikler

Ortak sardunya - orijinal haline geri dönüş bakım benzersiz tür kuralların cehalet değilse. çiçekler tamamen genişletilir ve çiçek benzersiz olmaktan çıkar. Bunu önlemek için, bazı kurallara uymak gerekir:

 • kardeşlenme ve pomp vermek çekimleri tepesi;
 • Yeni olacaktır yerinde ölü ya povyadshih çiçek kaldırılması;
 • çiçekler bir lale şeklinde kaybederek açılmaya başlar eğer, bunları derhal kaldırın;
 • taslaklar veya güçlü rüzgardan uzak bitkiyi tutmaya çalışın (sardunya sokakta yaz aylarında gerçekleştirilen varsa).

Alt grup lale sardunyalar karmaşık melezleme (çeşitleri çiftleşme), bu nedenle 14 çeşit ve hibrit ile temsil edilir, seyrek. Ama bunu yarım çiçek çiçeklenme-demet toplanır ayrıldı farklıdır. Benzersiz çiçekleri ve yemyeşil çiçekli - Bu kültürün "çip".

Doğdun, Bayan Charles Marie-Louise, Marbacka Tulpan Viktoria Andrea, Carmen Andrea, Patricia Andrea, Emma fran Bengstbo, Kırmızı Pandora, Pembe Pandora Conny, elma çiçeği, Herma, Linnea Andrea: sıradışı güzellikte çeşitleri ile tanışmış.

Emma fran Bengstbo

Nerede lale sardunya satın alınır?

Fotoğrafı görünce, ve bitkilerin özelliklerine tanıma sonra, birçok yetiştirici Koleksiyonunuzdaki bir sardunya satın almak isteyeceklerdir. Nerede bulabilirsiniz?

Ne yazık ki, ülkemizde sardunyadan güzel ve sıradışı çeşitleri hala çok yaygın değildir. Ama düzeltmek kolaydır. sardunyalar lale - Size hitap çeşitli bakmak ve çiçek toplama parlak ve şaşırtıcı bitkiler doldurmak gerekir. Sonra evinizdeki olmaz sadece yeni renkler, ancak her zaman bu kültürü eşlik olumlu aura.

Olga Kosenko - Yaklaşık dereceli Maria Luisa video kanalının yazar ve dükkanın metresi "Çiçek Şehir" diyor.

Lale Pelargonium: bakım, açıklama, fotoğraf

Yine kapalı bitkilerin sadece bir kaç taraftar geçenlerde sardunya yetiştirilen. Bu çiçeği "meschanstva9raquo işaretlerinden biriydi; ve çok popüler kullanılmaz. sadece okul veya anaokulunda dışında olabileceğini görmek için. Bugün sardunya kez daha popüler ve moda haline geliyor. Farklı genellikle çok güzel ve kolay bakım çeşitleri çok oldu. ikinci ve Pelargonium lale (Tulipa Pelargonium) arasında.

Bazen çok kesinlikle yanlıştır sardunya sardunya denilen ev bitkileri, severler deneyimli değildir. Ümit Burnu - çiçek doğum yeri Afrika en güney noktasıdır. denizciler Avrupa botanikçiler için ilk Pelargonium satın önce Burada birkaç yüzyıl oldu. Gerçekten de, ilk olarak, bu bitki sardunya özellikle atfedilmiştir. Bu ailenin en önemli özelliğidir gagası meyve, Bütün mesele. Ancak daha sonra, araştırmacılar iki bölüme cins Geranium ayrıldı. Kış-dayanıklı bitkiler uygun sardunya ve termofilik denir - Sardunya. Harici olarak, birinci gelen son çiçeğin yapısı özellikleri ile ayırt edilebilir. tomurcuk Orantısallığı - bu farklı sardunyalar budur. Normal olarak aynı şekilde Pelargonium lale, üst büyük ve daha düşük yaprakları ile çiçekleri vardır. Açık havada, Rus kış koşullarında bu çeşitliliği olamaz.

Aslında, lale Pelargonıum sıradışı, çok güzel şekil çiçekler için öncelikle aradı. Prensip olarak, bunların yapısı diğer türlerinde aynıdır. Ancak lale çiçekleri Pelargonium tamamen ortaya asla. Bu nedenle onlar etkili bir buket tyulpanchiki toplanan andırabilir.

Ne farklı türleri vardır ve nerede lale sardunya satın almak

Bu bitki aşıkların Çeşitler kapalı bitkiler büyük miktarda yetiştirilen. Sardunya tomurcukları çok muhteşem ya mütevazı fırçalar monte edilebilir farklı boyut ve renkleri vardır. Normal lale çeşitleri ve havlu olarak ortaya çıkar. Form tomurcukları neredeyse yuvarlak veya uzatılmış olabilir.

kraliyet ve bölge: Tüm yetiştirilen kapalı Itır iki ana gruba ayrılır. İlk çok titiz ve ikinci göreli olarak basit olup. Buna göre, iki bakım teknolojilerinin bu renkleri yetiştirmek için kullanılabilir. Zonal Pelargonium lale sardunyalar kraliyet çeşitlerine göre daha az dikkat gerektirir. Ancak, bu durumda üretim bazı nüansları vardır. Daha sonra düzgün, sulamak döller, kesme ve bu gruptaki bitkiler repot nasıl detay ve anlaşma makalesinde.

Nerede lale sardunya satın - soru çok karmaşık değildir. Çoğu zaman, bu bitkiler özel çiçek dükkanlarda satılıyor. bazı sıradışı çeşitlerinin tohumları, ayrıca internet üzerinden dışarı yazabilirsiniz. Böyle tohum malzemeden Pelargonium lale büyümeye nasıl Hakkında aşağıda açıklanmıştır.

Zaten belirtildiği gibi sardunyadan Lale çeşitleri, çeşitli vardır. İç mekan bitkilerinin taraftarlar arasında en popüler şunlardır:

Emma Bengtsbo fran.

Çoğu zaman, yetiştiriciler de Herma cazip çeşitlilik yetiştirmek. houseplant aşıkların belirli türünü seçerken bir çiçeğin görünüşü öncelikle bakmak. Kırmızı birisi, birisi ince ve büyük birisi; pembe havlu "tyulpanchiki9raquo gibi biri. Aslında o bütün bu çeşitler bakmakta olduğu hemen hemen aynıdır. Ancak bazı türler hala biraz kaprisli diğerleri olabilir.

Çok kompakt, iddiasız çeşittir. Onun sardunya Herma lale popülerlik muhteşem kırmızı-turuncu tomurcukları oluşan çok kıvrımlı büyük inflorescences kazandı. Bu tür değer lüks bir görünüm, aynı zamanda uzun bir çiçek ibaret değildir. bitkilerde Tomurcuklar eylül ayları arasında tutun.

Bu sabit taç oluşumu gerektiren bir çok kuvvetli bitkidir. Düzgün lale sardunya budanmış zaman Emma fran Bengtsbo basitçe büyüleyici (fotoğraf aşağıda görebilirsiniz). Onun yeşil renkli, parlak, iyi tyulpanchiki renkler göz açık pembe gölge ve düzgün bir dikdörtgen şeklinde çok sevindirici olduğunu bırakır. Bu tür diğer çeşitler sulama kıtlığı tahammül biraz daha kötüdür. su eksikliği ile yukarıya doğru kıvırmak yaprak ve bitki etkin bir şekilde kaybeder.

Aynı zamanda çok etkili kalitedir. Onun avantajları kompakt taç, iyi çalı yeteneği, büyük çatlaklarda yokluğunu içerir. Lilian Andrea Çiçeklenme çeşitliliği çok uzun ve boldur. Tomurcuklar sadece lüks zengin kızıl tonu vardı. Bir üstündeki her taç yaprağı hafif sivri, çünkü çok güzel ve çiçek çok şeklidir. sardunya yeşil, hafif kadifemsi yaprakları.

Bu çeşitlilik yılmaz sarışın denilen kapalı bitkilerin pek çok taraftar olduğunu. "Tyulpanchiki9raquo; onun beyaz, hafif pembemsi belirti. biçimdeyken kabarık yumurta kapsüller benzer. Bu çeşitli Yuvarlak parlak yeşil yaprakları çok düzgün görünüyor. "Emma9raquo gibi;, sardunya lale Marbacka Tulpan - bitkiler büyüdü ve düzenli taç oluşumunu gerektirir.

Bu tür - en iddiasız biri, kapalı bitkilerin hayranları arasında bu kadar popüler çeşitleri lale. sarışın çizgiler ile kırmızı - Kırmızı Pandora Yapraklar, Sardunya klasik koyu yeşil ve çiçekler olan lale. Oldukça güzel tomurcuk Formu - hafifçe yuvarlanır. Sınıf Kırmızı Pandora genellikle pembe çeşitleri ile eş zamanlı yetiştirilmektedir. Birlikte, son derece etkileyici görünüyor.

Bu çeşitli çiçek şekli sade ve temiz, klasik lale olduğunu. Yapraklar - düzensiz kenarlı parlak. Değerli sardunya lale Patricia Andrea tomurcukları rengin yumuşak pembe sıçramalarına alternatif, karmin kırmızısı, öncelikle çok etkili houseplants amatör.

lale Pelargonium bakımı nedir

Daha önce bahsedildiği gibi, çoğu durumda, kapalı bitkilerin bu grup unpretentiousness farklıdır. Ama her durumda, hala var onların lale Pelargonium dikkat edin. Bu bitkileri bakımı aşağıdaki prosedürleri içerir:

Buna ek olarak, Itır doğru yeri ve zemini seçmek gerekir.

Böyle lale Pelargonium olarak bitkiler için Kara uygun sadece bereketli çim veya kompost olduğu (sayfasındaki kullanılabilir fotoğrafları, düzgün örnekleri ekili nasıl güzel göstermek). Drenaj saksılara gereklidir. en kolay yolu, eşit miktarlarda kum, turba, humus ve gübre toprağın tank karışımı doldurun. Böyle toprak özellikle genç bitkiler için idealdir. kompost, turba alt-tabaka yumuşak toprak ve humus oluşan bir karışıma eski Pelargonium iyi his. Yaz lale Pelargonium zamanki çim zemin, evinin yakınında dikilebilir.

Rengin altında zemin özellikle yoğun değildi olduğunu da görmek önemlidir. toprağa Çok fazla turba her durumda değmez eklemek. su durağanlaşacaktır bir yatakta veya saksıda ise bitki kökleri çürümeye başlar.

oda Pelargonium altında bir kap nasıl seçilir

Bu kapalı bitkiler büyüyen zaman sadece toprak çömlekçilik tercih etmek önemlidir ama tencere kendileri. Bu renkler kil veya ahşap konteynerler için en uygun olanıdır. Çok büyük sardunya lale altında bir tencere veya kutu sürmez. Aksi takdirde, bitki basitçe çiçek olmaz. Plastik ve Pelargonium altında özellikle şeffaf kaplarda kullanılması tavsiye edilmez. Bunun kesin bir açıklama bulunamazsa, ancak yetiştiricileri bu tencerelerde bu bitkiler kötü zarar vermeye başladığını fark etmiş.

Tabii ki, konteyner aksi çiçek zayıf büyüyecek, çok küçük olmamalıdır. bir bitki için pota optimum çapı 12-14 cm'dir. Ayrıca, yüksekliği 10-15 cm olmalıdır. Çoğu zaman, tek bir kap Houseplants fanlar 2-3 sardunya çökeltilmiştir. durumda 22-25 cm çapında bir pot almak daha iyidir.

sapları su depolamak yeteneği - farklı bir şey lale Sardunya olduğunu. Böylece sulama açısından doğruluk uyumu gerektirir bu bitkinin evinde önemsiyorum. Başka sardunya daha su gibi Lale çeşitleri. Ancak yine de olamaz perezalivat. üst tabaka (1.5 cm) kuruduğunda arzu altlarında zemin ıslatın. sulama kökleri ve bir palet ile kendini yukarı olmamak. Geçen su dökün gerekir. Daha sonra, yaklaşık yarım saat bir tava tencereye koyun. Sulama için su, oda sıcaklığına kadar alınan önceden kaynatılmış veya gün boyunca aralıklı olmalıdır.

Pelargonium lale altında Yaz zemin kışın günde bir kez veya iki nemlendirilmiş - seferden fazla olmayacak bir hafta. Aşırı sulama bir işareti bitkilerinin yaprakları üzerinde su minderler görünümü olabilir. nem eksikliği ile alt yaprakları sararır.

Sadece sıcak aylarda genellikle lale Pelargonium döller. Bu mineral ve organik bileşikler gibi kullanıldığı zaman. Bu Houseplants iyi beslenen fonlar vardır "Kemira9raquo;" Tsirkon9raquo; "Ideal9raquo;" Mikrassa9raquo;. Para üzerlerinde harcamak istemiyorsanız, kullanılan ve ev yapımı organik gübre olabilir. Bu, örneğin, yumurta kabukları, uyku çay, infüzyon ısırgan veya çürümüş gübre için olabilir.

Pelargonium ile kaplar her zaman maksimum aydınlık odalara ayarlayın. Ultraviyole bu bitkiler çok sever. Ancak, yapraklar üzerinde güneş ışınlarının düşüşünü yönlendirmek için izin, yapma. Aksi halde yanan kaynaklanıyor olabilir. Lale Pelargonium yanında morötesi aşırı can "sportanut9raquo de;. Yani, onlar ebeveyn genleri uyanacak ve çiçekler tamamen ortaya çıkacak. Tabii ki, bu durumda, Sardunya özgünlüğü kaybetmek lale. Böyle bir durumda, sportanuvshuyu fırça kesilmelidir. Aksi takdirde, bu tür dalları tamamen lale çeşitli skor olabilir.

Sıcak aylarda Itır ait kaplar genellikle balkona getirmek. dış hava sıcaklığı 15 derecenin üzerinde ısıtılır sonra bu hemen yapılabilir. çeşitlerinin sapları ise yüksek sopalarla-sahne ayarlanmalıdır. Aksi takdirde sardunya rüzgarı kırabilir. Kış aylarında bitkiler serin bir yerde mümkün olduğunca tutmalı (11-15 derece.). Oda soğuk sezonunda çok sıcak ise, yaz sardunya çiçek olmayabilir. bitki üzerinde kısa fotoperiyodun ile bir floresan lamba asmak için tavsiye edilir.

çok ıslak bölgelerde, bu çiçekler çok iyi hissetmiyorum. Pelargonium kuru odalarda yüklemeniz gerekir. Aynı nedenle, bitki püskürtülür asla. Ayrıca onlar Pelargonium taslaklarını veya hava durgunluk sevmiyorum.

kısılması ve budama: sardunya lale, güzel bereketli ve kompakt iki şekilde yapın. İlk durumda sadece büyüme noktası kaldırıldı. Bu genç sürgünlerin gelişimini kışkırtır. Pelargonium lale daha dallanma ve bereketli olur. 6-8 yaprak Şubat ya da Mart ayında dışarı sıkışmak harcayın.

yetişkin bitkilerin en başta kullanılan sünnet tekniği. Bu yöntem kökten Pelargonium şeklini değiştirmek mümkün kılar. Bu durumda, Bush'un sadece eski ve çok büyük sürgünler kesip. Her gövdenin anda yaklaşık 5 böbrekleri için bırakılır. Erken ilkbaharda bu tedaviyi yapın.

Temiz eller ve budama ile yapılacak sıkışmak - alkol aracı ovuşturdu. Tüm yaralar mutlaka yeşil boya veya kömür işledi. Ayrıca bazı mantar ilacı kullanabilirsiniz. beslemek için gerekli bitki kesildikten sonra.

Böylece, sardunya lale bakımı gibi muhteşem bir bitkide gerçekleştirilir nasıl çözeriz. Gördüğünüz gibi, bu nispeten kolaydır. Basit prosedür farklı ve bu bitkilerin yeniden üretimidir. ekim malzemesi olarak yaygın ana bitki parçaları ya da tohumlar alınan kullanmıştır. İlk durumda, bitkiler iki veya üç yapraklı dikey çekimleri kesilir. listeleri gittikçe onlara daha iyi siteyi ayırın. uzaklaştırıldı kesimler ile Çiçek. İniş kestikten sonra birkaç saat üretirler. Paylaşma ezilmiş kömür ön daldırma. Çoğu zaman, genç sardunya lale plastik bardak dikti. Geçen güney penceresinde yer ve biraz rostochku pritenyayut yapmak. Genç bitkilerin kök sisteminin fincan doldurduktan sonra sabit bir kapasiteye aktarıldı.

Tohumlar Ocak veya Şubat ayında saksı lale sardunya ekilir. Onlar toprak yüzeyine yerleştirilen ve hafifçe serpin bulundu. Sonraki kutu cam veya film ile kaplı. seçim 2-4 yapraklı genç bitkilerin ortaya çıkmasından sonra yapılır. Onlar bir kutu içinde büyüdü hangi aynı derinlikte taşırken Itır dikti. 6-8 hafta sonra bitkiler kalıcı kapasite yerleştirilir. Balkon kutuları da 20-25 cm çeşitli bağlı olarak bir mesafede oturtulmuştur.

Pelargonium lale - oldukça dayanıklı ve talepkar olmayan bir bitki. Hasta bu kapalı bitkiler nadirdir. Çoğu zaman Pelargonium gri küf ve erken yanıklığı çarpıcı. Sistemik mantar öldürücüler vasıtasıyla yürütülen her iki durumda da Tedavisi. Örneğin, kullanmak mümkündür, "Fundazol9raquo;.

böcekler arasında, bu çiçekler yaprak bitleri veya akarlar etkilenebilir. İlk durumda, Pelargonium lale Akarin9raquo" gibi bir araç ile muamele edilmiş; ya da "Detsis9raquo;. Karşı "Zolon9raquo kullanarak keneler; ya da "Ditoks9raquo;.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 3 =