seçme Lehimleme polipropilen tüpleri

polipropilen borular için bir havya nasıl seçilir ve nasıl kullanılacağını

Modern sıhhi tesisat genel olarak plastik borular toplanır. hafif, dayanıklı, toksik olmayan ve ucuz polipropilen, - Malzeme tür boruları. polipropilen ve boruların birleştirilmesi için kullanılan özel bir lehimleme; inceliklerini dikkat etmek ve bu araçların nasıl çalışılacağını, bu makalede anlatacağım polipropilen borular için lehim nasıl seçileceği.

Bir havya borusu ile birinci tanıdık

ne olursa olsun amaç lehim Tüm benzer bir yapıya sahiptir. Bunlar yanıklar önleyen bir ısıtma elemanı ve termal olarak yalıtkan bir sap, oluşur. İstenilen sıcaklık çalışma ortamı erişme üzerine eriyik - ısıtıcı fonksiyonu, bunun tahmin etti.

Polipropilen borular için elektrikli havya yerine boru ve bağlantı ısıtılması için bir ağızlık sabıtlendığı havya ısıtma boru monte lastik için ısıtıcı bu tip geleneksel ürünlerde kullanılan arasında, ancak, tüm lehim kolu için geleneksel şekilde oluşturulmuştur.

propilen boru havya bir başka ayırt edici özelliği - ısıtma işlem kontrol cihazının bulunması. termal olarak kararlı olmayan madde 260 ° C 'de zaten "kaçak" başlar - Its gerekliliği polipropilen olmasından kaynaklanmaktadır

Sonuç olarak, maddenin ısıtılması işleminin düzgün izleme olmadan, malzeme hasarı, aynı zamanda kendi güçleri ve kaynakların zaman mantıksız atık ibaret değildir. Birim boru ve bağlantı kalınlığı bölümüne bağlı olarak, ürünlerin ısıtma süresi ve sıcaklığı kontrol eder.

lehim doğru seçimi büyük ölçüde hız ve boru eklem kalitesine bağlıdır dikkate alarak, mevcut aralığı incelemek ve bir havya gerekli özelliklerini belirlemek için bir araç satın almak gereklidir.

Plastik borular için havya doğru seçimi

Bir havya boru seçmek merak, onu kullanılacağı için amaçları tanımlamak önemlidir. Profesyonel bir tesisatçı ulağı daha ciddi özelliğine sahip cihaz ihtiyaç duyacağı açıktır.

1

Birkaç temel parametrelere dikkat ederek mümkün olduğunca polipropilen borular için havya seçin.

Polipropilen boru için olağan güç havya - 1.5 kW. Bu lehim borusu bölümü ve 50 mm için yeterlidir. Çoğu durumda, yerli ihtiyaçlar için yeterlidir, ama bazen büyük çaplı plastik boru bağlamak için gereklidir. Bunu yapmak için, 1,7-2 kW kapasiteli çalışmak araçlarını kullanın. Bu havyalar daha pahalıdır ve daha fazla güç tüketir.

Ancak, modern teknoloji sayesinde daha fazla enerji verimliliği ve ısı transferi cihazı güç tüketimi düşük ulaşmak için yapmak. Örneğin, modern lehim DITRON TraceWeld PROFI mavi pratik olarak herhangi bir çap 1 kW bağlantı boruları tüketir.

İhtiyacınız eklerin büyüklüğünün ne kadar belirlemek - polipropilen borular için en havya seçiminde sonraki adım böylece Ama boruları bağlamak için düzgün, ekleri uyumlu hale getirilmelidir.

Nozullar Lehimleme Demir: boyutu ve sayısı

Bir soruya yanıt, aslında, çok basit: yemler fazla çeşit, daha iyi. araçları etkileyici bir kümesi sonra olsa da, tam olarak güven verir ve usta çıkabilecek olaylardan hazırlanacak sağlar kullanılamaz.

Ipuçları onunla kullanılabilir gibi bir araç satın alırken dikkate almak gerekmektedir. Aynı meme büyüklüğünün seçimi için geçerlidir: daha büyük daha iyi (okuyun: "lehim boruları için ipuçları gerekenler - boru kaynak bağlantısının 'tüm ayrıntılarını).

Ticari olarak plastik borulara havya kullanmak düşünmüyorsanız nozılın fiyatı, büyüklüğü ile doğrudan orantılı olduğu anlaşılmalıdır, gerekli dizi sınırlandırmak mümkündür. Ayrıca bakınız: "kullanılmış lehim polipropilen borular için ipuçları nelerdir - türler, özellikle uygulama."

Üretim araçlarının Ülke

Gelecekteki bağlantıların kalitesi ve operasyonel emniyet ve güvenilirlik garantisi - Kaliteli bir cihazın olduğu açıktır. Bu nedenle, bir havya seçerken enstrümanın menşe ülkeye dikkat etmek.

Herkes Çin'de toplanan eşyalar, uzun hâlâ son derece güvenilmez, düşük fiyat ile ayırt edildiğini ve her an bozulabilir veya alev bilir. şımarık sarf ve yetmezliğinden ciddiyetini ve zihinsel acı seyrini değişen yaralanmaları çalışmaya - Böyle bir cihazın kullanımıyla Etkileri herhangi biri olabilir.

Çek Cumhuriyeti'nde üretilen havyalar, aksine, mükemmel kalite ve operasyonda neredeyse mutlak güvenilirlik ile karakterizedir. Dahası, Çek havyalar ek cihazların maksimum tam set temin edilmektedir. Bu tür ürünlerin tek dezavantajı - yüksek fiyat. Ayrıca bakınız: "Nasıl PVC borular için havya ve nasıl kullanılacağını."

ticari amaçlar için kullanılmayacak bir havya boru satın Genel olarak, sen, daha ucuz bir seçenek için durduramaz Türk imalat örneğin, enstrümanlar.

Buhar lehim polipropilen tüpler - fiyat-performans oranı, belki de ideal bir örnek. Örneğin, bu malzemeden yapılan polipropilen boru ve diğer ürünler için "Cobra" markası araçları bir kesici ve bir dizi ağızlıktan ile birlikte satılır.

Kaynak kalite borular, yukarıdaki parametreler lehimleme özelliklerine ek olarak, uygun ısıtma memeleri kullanımına bağlıdır. Ayrıca bakınız: "Nasıl plastik boru için havya - türleri ve lehim yöntemlerinde."

Seçimi tıkaç Lehimleme

bu gibi parametrelere dayalı olmalıdır ısıtma aracı için memeyi Seçimi:

 • lehim performansı - daha az güç cihazı, daha küçük çaplı ağzı ve boru çaplarına uygun daha küçük bir aralığı için, sırasıyla, hizmet edebilir;
 • planlanmış bir uygulama aracı - uzmanları büyük ölçekli kesitleri sırasıyla memeleri daha büyük bir dizi gerektirir polipropilen tüplere lehim uygulamak gerekir; ev aynı ana, yeterince boru memeleri yarım inç, bir inç ve bir çeyrek inç denemeye gidiş değilse;
 • malzeme memeleri - İyi bir termal iletkenliğe sahip olmalıdır, meme örtü teflon olması en iyisidir. Bu tür bir düzenleme tercih edilir.

Eğer bir şans ve araçları imalatında güçlerini test etmek istiyorsanız Son olarak, kendi elleriyle plastik borular için lehim almayı deneyebilirsiniz.

elleriyle havya boru

Isıtma kontrol ünitesi onlar eksikliği nedeniyle bu tür lehim güvenilmez ve Çalışma sırasında sürekli kontrol edilmesi gereken ve bu nedenle, aşırı ısınma riski her zaman vardır ve boru zarar unutulmamalıdır. Sonuç olarak, aynı zamanda maliyetini operasyon süresini artırmak, ancak kalmayacak.

Polipropilen boru için ev yapımı ipuçları yapmak için bunlar gereklidir:

 1. bakır ya da alüminyum bir levha kaynaktan, iki tabak kesim.
 2. Meme delikleri için boşlukları yapılan.
 3. plakalara bağlı olan elektrik fişli kablo başvurun.
 4. Bu iletken olmayan malzemeden yapılma plakalar arasında bir katman eklemek için en iyi, bir ısı memesi artacaktır.
 5. monte edilmiş yapı çubuğu için takın (iletken olmayan) temas izole edilmiştir.

bağımsız bir şekilde, lehim üretilen cihazın çıkışına açıldığında, doğrudan ısınmaya başlar, bu durumda ısıtma sıcaklığı düzenleyen olamaz. cihazın Kapalı sırasıyla güç kaynağını kesmeden.

Hangi lehim veya borular onunla aynı genel prensip çalışması gerekir katılmak için kullanılır.

lehim Plastik boru işlemi

Bileşik polipropilen tüpler birkaç nispeten basit aşamaları kapsar:

 1. boru dik bir açı ile kesilir. Kesim yüzü uzunlamasına eksenine göre düzgün ve dikey olarak emin olmak için önemlidir.
 2. uç Pah ile çapaklar ve usulsüzlük onu sıyırma.
 3. lehim de arzu edilen ağızlık seti.
 4. Bir taraftan, diğer yandan, meme borusu konur - uydurma.
 5. ağına dahil cihazın plastik ısıtılması başlar.
 6. bağlantı borusuna zamanlayıcı cihaz çalışması sonra ambalaj çıkarılır ve bir araya bastırılır.

Bunun bir sonucu olarak, bir dakika homojen polimer bileşik, dayanıklı ve güvenilir kurdu.

enstrümanın doğru seçimi ve adil çalışması ile birlikte yukarıdaki işlem dizisi ile Uyum, hızlı ve ucuz, kolay bağlantı borusunu yürütmek için izin verecektir.

polipropilen borular için bir havya nasıl seçilir

Polipropilen borular oldukça karmaşık malzeme ve onunla sorunlu çalışır. Bu sıcaklık rejimi kaynaklanmaktadır. Düzgün iki boru bağlamak için, doğru alet ayarları gerektirir. Aksi takdirde, konnektör sızıntı olacaktır. Ayrıca, sorun ipuçları yatıyor.

Bugüne kadar, polipropilen boru çapları çok çeşitli kullanılabilir, kalınlığı da değişir. Çalışma sırasında, bütün bu faktörler hesap oluşturucu alınması gerekmektedir. biz kesin lehim dikkat edecek olursak, lehim polipropilen borular için oldukça ince ipuçlarını gerektirir. o vardı bıçak tamamlamak için gereklidir kesmek için.

lehim önemli karakteristikleri

Önemli özellikler lehim güç tüketimini içerir. Bu gösterge watt olarak ölçülür. Ayrıca hesaba işletim voltajını almalıdır. cihazın ısıtma elemanı her zaman sınırı sıcaklığına sahiptir. Tam ısınma süresi oldukça farklı olabilir. Bir diğer önemli özelliği havya kit içerdiği memelerin boyutu, ilgili bulunmaktadır. Buna ek olarak, cihaz, boyutları üreticiler, yanı sıra ağırlık olarak belirtilir.

Eğer çok yönlü bir seçeneği seçerseniz, havya güç 2000 watt yakın olmalıdır. işlem sırasında sabit bir frekansta saymak mümkündür Bu durumda, en az 230 V - dayanım gerilimi. Dahası, bu hesaba ısıtma elemanının parametre almalıdır. Tipik olarak, en yüksek lehim 300 dereceye ulaşma yeteneğine sıcaklığı ve farklı kalınlıklardaki Polipropilen boru çalışmak için yeterlidir. Ayrıca hesaba ısıtma zaman almalıdır. Ortalama olarak, 15 dakika içinde gerçekleşir. Pazarda çok daha iyi bir göstergesi ile modellerdir.

son şey kabul aparat. Memelerin büyüklüğüne dikkat etmek gereklidir. en hassas çalışma için bir 20 mm çaplı gereklidir. Lehim büyük boru 63 mm meme kullanılır. Başka komple cihaz kesme yardımcı olacaktır bıçak, uygulanmalıdır. Kullandıktan sonra havya temizlemek için, özel araçlara ihtiyaç duyar.

Bunu yapmak için, bir altıgen anahtarı, tornavida ve bir sünger kullanın. Güvenli çalışma için ayrıca eldiven gereklidir. Ayrıca cihazın durumuna dikkat edilmelidir. Sorun olmaz enstrümanı taşınması sonra kullanımı kolay ve pratik, ve olmalıdır. Bir diğer önemli soru cihaz boyutlarını ilgilidir. 200 mm ve kalınlığı - - 110 mm cihaz ortalama uzunluğu 260 mm, yüksekliği. 6 kg bölgesinde, polipropilen boru mutlaka için lehimleme tartılması. İyi bir model alıcıya yaklaşık 3 bin ortalama mal olacak. Ovuşturun.

Şirket "Forte" oldukça popüler olduğunu ve yüksek kaliteli lehimleme üretir. Onlar büyük bir gücün övünme edebiliyoruz ve birçok modellerinde frekansı etrafında 55 Hz'de tutulur. Bu cihazla performans yüksek olmaya devam etmektedir. Isıtma elemanları onlar da iyi.

hizmetinde oldukça basittir. set her ihtiyacınız vardır. dezavantajları rahatsız sap atfedilebilir. pratik bazı modellerde birlikte çalışın. Bu özellikle doğrudur erken serisi lehim olduğunu.

Polipropilen boru için bu havya iyi değerlendirmeleri vardır. Birçok müşteri, yüksek hassasiyet lehimleme için bu modeli seviyorum geliyor. uzak yerlerde sıkı çalışma için birim mükemmel uyum sağlar. Bu cihazın kompakt boyutu nedeniyle. Çok küçük ağırlığında ve kısa memesi vardır. Bu durum, borunun farklı bileşiklerin elde edilmesini kolaylaştırır.

300 derece elde etme yeteneğine ısıtma elemanının maksimum sıcaklığı. Tam ısınma süresi 17 dakikadır ve oldukça çok. lehim nepriveredliv polipropilen tüpler için hizmetinde. Temizlemek için, bir durumda, gereken her şeyi vardır. üretici tarafından belirlenen standarda tüm ekler dört sağladı. Bu konuda 2700 ruble polipropilen borular (piyasa fiyatları) için bir havya mı.

Bu lehim geniş çaplı boru ile kullanılmak için uygundur. Bu küçük ipuçları kaybolduğunu dahil. Çalışma modları farklı. Onların yardımı ile elektrikli alet sürekli değiştirmek mümkündür. Bu durumda, sınır frekansı arttırır ve azalacaktır. Enerji tüketimi, bu model kabul edilebilir. Ayrıca, bir ısıtma elemanı olarak not edilmelidir.

Çünkü bir havya ile bu nedenle, olumsuz sonuçlar doğurmadan uzun süre çalışabilir. malzeme ile tutunan son derece nadirdir. Maliyet havya kaynak polipropilen borular yaklaşık 3100 ruble olarak "Forte 6312" alıcı pazarı.

Lehimleme "Venta" oldukça pratiktir. Bunlar uygun bir kontrol ile karakterize edilir. Çeşitli mod istenen boru çapı ayarlamak için ayarlanabilir. güç kablosu oldukça uzun sahiptir. Bu durumda, çalışırken, o rahatsızlık getirmez. güçten korunuyor aracı ağdaki dalgalanmaları.

Bu lehim süreciyle birlikte her zaman tutarlı gerçekleşir. Birçok model Tüp daha da bir kasa ile korunmaktadır oldukça kuvvetli kurdu. Yukarıda belirtilen marka lehimlenmesi dezavantajlı düşük çalışma frekansıdır. işe yaramaz uzun süre aracıyla çalışma sonucunda.

"Venta 2200m" hakkında tüketici yorumları

pozitif tarafına birçok alıcı nedeniyle standart olarak mevcuttur memeleri, bir dizi polipropilen boru havya karakterize eder. Hepsi teflon kaplama ile yapılır dikkat etmek de önemlidir. Bu nedenle kullanımdan sonra bunları temizlemek için oldukça basittir. Bu modelde toplam, seçim iki mod vardır.

alet ulaşmak mümkün olan maksimum sıcaklık, 350 ° seviyesine ulaşır. yaklaşık 45 Hz frekans aralığı çalıştırılması. aracına Stand-tutucu takılır. Ayrıca boru ve ölçüm bant makas sağladı. Genel olarak, "Venta 2200m" oldukça popüler bir araçtır. Polipropilen boru lehimleme nispeten ucuz imkanı hala vardır. "Leroy Merlin" - Bu o sadece 2800 ruble istedi hangi sitesidir.

Bu lehim polipropilen tüpler güç tüketimi 1500 watt yer almaktadır. çalışma frekansı 50 Hz civarındadır. eksiklikleri arasında yüksek elektrik tüketimini belirtmek gerekir. Bu nedenle, enstrüman maliyetli olarak kabul edilemez. Ayrıca, çünkü, nispeten kısa bir güç kablosu yaratma karmaşıklığı neyi bazı sitelerde çalışmaya rahatsız olabilir.

Buna karşılık, sap ergonomik bir şekle sahiptir ve sahipleri sorunlara neden olmaz. Bu cihazın bir başka özelliği, niteliksel bir ısıtma elemanı olarak kabul edilebilir. Maksimum sıcaklık kontrolü 400 derece ayarlanabilir. Bu konuda 3100 ruble polipropilen borular (piyasa fiyatları) için bir havya mı.

polipropilen borular için bir havya nasıl seçilir

konutların onarımında Dairelerin çoğu sahipleri su ve ısıtma sistemleri yerini almaktadır. boru ağ cihazı polipropilen tüplere kullanıldığında. tamir etmek ya da bir boru hattı düzenini değiştirmek gerekli olduğunda, bu malzemeden yapılmış borular için kaynak makinesi kullanmak zorunda.

daha fazla kişi tarafından tercih polipropilen boru ürünlerinin imal boru sistemlerini oluşturmak için kullanılır. Ve bu seçim onlar uygun maliyetli, ve ek olarak güvenilirlik açısından çünkü anlaşılabilir Metal boru aşağı değildir. Ancak, boru hattının güvenilirliği büyük ölçüde yaratılan kaynak kalitesine bağlıdır edildi. Büyük önem kullanılan ekipman. düşük kaliteli lehim kullanarak kaynak sırasında ise, bağlantının mukavemeti güvenemez.

Kendini apartmanda Polipropilen boru hatlarının kurulumu yürütmek için karar verdik, o zaman özel dikkat polipropilen için havya seçimini yaklaşmalıdır. mağaza gerekli değildir birçoğu bile bilmem çünkü birini oluşturan öğelerin ve böyle bir cihaz nasıl çalıştığını, yönetim danışmanları güvenin. mağazaya gitmeden önce Yani, polipropilen borular için kaynak makinesi hakkında daha fazla bilgi gerekir. Ve zaten bu ekipmanın bazı bilgilere vardı sahip, dükkana gidebilirsiniz.

Cihaz havya ve nasıl çalıştığı

Ne olursa olsun modelin, tüm lehim aleti Aynı yapılandırmasına sahip. Ana fark yüzey lehim boruları ısıtılır hangi nedeniyle püskürtme, monte sonuçlar vermiştir. Biz bir havya bileşenleri hakkında konuşmak, o zaman aşağıdaki temel bileşenleri seçin:

 • bir kol gövdesi;
 • Döküm gövde içine boru şeklinde bir ısıtıcı;
 • termostat;
 • Özel meme.

Cihaz havya üzerinde sıradan bir demir farksızdır. Ana fark sadece enstrüman ve biçimlerine atanmasında. havya ana öğeleri de ısıtma elemanları ve sıcaklık kontrolörü yerleştirilmiştir.

Bir lehim ısıtıcı düz ya da yuvarlak yuva içinde yerleştirilmiş olabilir. Bu cihaz, memeyi çalıştırılması için tekne ve destek yapısının şeklini belirler.

Polipropilen boru için havyalar kılavuzu ve mekanik ayrılır:

el cihazının kullanılması bağımsız küçük çaplı borular ile çalışılmasını sağlar;

Mekanik cihazlar bu nedenle büyük çaplı boru güvenilir bir bağlantı sağlayarak, yüksek gerilim yaratır.

Daire sahipleri genellikle manuel makinesi kullanın. Onun seçeneklerin somut çeşitli olabileceği söylenmektedir. Tüm bunlar, ısıtılmış yüzey üzerinde bir şekilde bağlıdır monte edilen ek parça:

 • hançer - deliğin memelerin çifti koyarak yapilir. Bu tip havyalar en yaygın ve geniş bir aralıkta mağazalarında mevcuttur;
 • Silindir - Bu lehimlerdeki kullanılan kafaları özel bir şekle sahiptir. ana faaliyet - Çoğu zaman, bunlar polipropilen olan boru tesisatı için teknikte kullanılır.

havya en popüler türü polipropilen kaynak için tasarlanmıştır. onun tasarımının bir parçası olarak mevcuttur:

ısıtma plakası ile sabit elementler iki özel delikler kullanılarak kaynak.

Polipropilen boru için havyalar: nasıl seçilir?

ekipmanı seçerken, her şeyden önce, sen sıcaklığa odaklanmak gerekir. Farklı birbirlerine daha önemlidir Ev ve profesyonel kullanım havyalar. istikrarlı bir yüksek sıcaklık sağlamak için Profesyonel Ürünler mümkün.

Bu parametrenin yanında güç aracı bulunmaktadır. Doğrudan işi oranını etkiler.

1.5-2 kW güç cihazı 100 mm polipropilen boru ile kaynak işlemleri için gereklidir.

Standart çaplı borular ile çalışmak için bir araç 850 watt kullanılmalıdır. Bu yana, hali hazırda 18 ila 75 mm arasında boru kaynak edilebilir.

cihaz Seçenekleri - Başka bir önemli nokta. Bu cihazı satın ve propilen boru kaynak seti satın almak için en iyisidir. Bazı uygun püskürtme, aynı zamanda, örneğin rulet veya kesici gibi ek araçlar, dahil edilmelidir.

Polipropilen boru için memelerini seçerken onun kapsama hakkında bilmemiz gerekir. bir metalik Teflon kaplı memeler, yüksek mukavemet özelliklerine sahiptir.

aşağıdaki lehimleme için temel konfigürasyonları:

 • Cihaz, bir memeler için anahtar ve tam bir referans rehber olan ile donatılmıştır. Böyle aletleri aksesuarları eksik dahil. lehim kullanılarak, boru, bir ya da iki boy polipropilen tüpler kaynak yapılması mümkündür;
 • cihazın orta tam bir memeyi yaygın olarak kullanılan boyutlar alır. Onlar bir bavul bulunur. memeleri kullanılarak, 40 mm, 20 bir çapa sahip olan bir boru kaynak yapılması mümkündür;
 • tam bir set. Buna ek olarak, gerekli tüm ekleri ve aksesuarları içeren bu profesyonel set. Bu tür bir cihaz elde etmek için ayrı ayrı bileşenlere göre daha avantajlıdır.

Eğer polipropilen boru kaynak bir cihaz seçin, birçok kişi fiyatına dikkat edin. Bu cihazın ana noktası sıcaklığı ayar doğruluğu ve stabilitesini korur. Yüksek kaliteli kaynak boruları için bir ön koşuldur 250 derece destek sıcaklığı. Bir havya böyle olasılığı varlığı üreticisine bağlıdır.

Doğal olarak, profesyonel ve amatör enstrümantasyon maliyeti farklıdır ve fark oldukça önemlidir. Örneğin, bütçe havya satın almak 50 dolarlık bir maliyetle satın alınabilir. Ve burada bir potansiyel alıcıya en pahalı ekipman 200 $ mal olacak olan.

CANDAN imal iyi seçimdir appliances değerlendirilmektedir. Rus pazarında sunduğu Güç donanımları, 1.5 ila 2.4 kW arasında değişmektedir. Eh piyasada şirketin ürünleri Eral üzerinde temsil etti. Bu lehim üretici tarafından sağlanan 750 2000 watt'lık bir kapasiteye sahip. tüketiciler ve ekipmanları şirketlerine Temin DİNÇER, DYTRON, STURM.

Gerçekten kaliteli ekipman almak için, menşe ülke değil, aynı zamanda enstrüman montaj yere sadece bakmak gerekir.

birim, "Çinli" monte edilmiş ambalajın üzerinde yazılı ise, yüksek kaliteye saymak burada gerekli değildir. Ancak, bir havya fiyatı düşüktür.

Çek Cumhuriyeti Polipropilen boru kaynağı için özel ekipman. Ancak, fiyat uygundur.

Orta fiyatlı kategorisine göre Türkiye'de üretilen kaynak ekipmanları bulunmaktadır. Aynı kaliteyi hem de maliyet sadece ilgilidir.

Eğer bir havya satın almış, dikkatli cihazın kullanma talimatlarını okumalısınız. ortaya çıkmaz polipropilen için bir havya ile çalışmanın Büyük zorluklar. direkt uygulama olmalıdır önce etkinleştirmek ve sıcak gerekli sıcaklığa - 260 derece. Bundan sonra, meme bağlantısı için parçalar yerleştirilmelidir. bağlantı boruları Onlara biraz zaman dayanmak zorundadır zaman ısınma üreticinin talimatlarına uygun olarak. Lehimleme sonra onları soğumaya bırakılmalıdır.

Uygulama Süresi boruları borunun çapına bağlıdır. Bu nedenle, bu ekipman üreticilerin aynı zaman dilimidir. Örneğin, sırayla iki boru çapı 20 mm birlikte kaynak yapılması için, bu gereklidir 5 saniye bekleyin. Bağlantı yapıldığında, o parçaların soğutulması için beklemek gerekir, kaynak katılaşmış.

Özel lehim kullanılarak polipropilen tüplere kaynak için, üzerinden bu ürünlerin bir bileşik temin edilmektedir. Uygulama nitel cihaz sağlam bir bağlantı oluşturur. Bu çalışma sırasında uzun bir süre sürecek ve anlamına gelir Bu tamamen kapalı olacak.

Eğer su temini ve ısıtma sistemi değiştirmek için dairede ve yapamayacağınız polipropilen için kaynak ekipmanı olmaksızın sonra polipropilen boruların kullanılması da kuruluş planı için ise. Lehimleme birçok DIY mağazalarında satın alınabilir. Oraya gitmeden önce, sen tasarım özellikleri ve kendi seçtiği nüansları öğrenmelidir. Worth bir cihazı satın. O ucuzdur ve bunun kapasitesi yüksek hızlı kaynak için yeterlidir.

Profesyonel lehim Edinme gerekli değildir. Bu durumda, sadece fazladan ödeme ve büyük çaplı polipropilen boru kaynak tasarlanmıştır olarak, kapasitesinin maksimum kullanmak mümkün olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 1