Şifre kapı telefonuna Metacom

Nasıl interkom Metacom anahtarsız açmak için

Her kod sistemi basitçe sayıların istenilen set girerek açılabilir. Yurtiçi kilitler - istisna değil. Nasıl bir anahtar olmadan interkom "Metacom" açmak için? Hem de diğer olarak - özel bir şifre toplamak için. Yükleyici (veya sakinlerinin herhangi biri) sistem ayarlarını, kod kilidi veya evrensel şifre değişmedi eğer Kodlar, bu yazı işlerinde listelenmiş.

anahtar olmadan interkom sistemi açma yöntemleri

Herhangi bir kombinasyonu kilit anahtar olmadan kapıyı açmak için olasılığını ima eder. Eğer, ilk denemeden sonra kapıyı sonraki yönteme devam edemeyeceğini eğer öyleyse Burada sunulan yöntemlerin her biri, ayrı ayrı ortak "Metacom" modelleri için uygundur. Bu yöntemlerin hepsi deneyin - gelecek kesin bunlardan biri. Not: Tüm kombinasyonlar "B" ne olursa olsun bir harf veya bir telefon ahizesi simgesi gösterilir ile panelde olup olmadığına bakılmaksızın, çağrı düğmesine anlamına gelir. İşte nasıl modeli Metacom anahtarsız açmak için bize etkili yolu vardır:

 1. daire kod ile. Bu modeller bu evde her odalı daireler için şifre şifreli kilitler atarsınız. Eğer dairesinin kod şifre biliyorsanız, yazın ve arama tuşuna basın.
 2. evrensel kod kullanma. yükleyici veya diğer sakinleri evde değişmedi, o zaman "1234-B" nin standart bir kombinasyonu olmalıdır.
 3. çağrı düğmesine basın ve merdivenlerinde ilk dairelerin numarayı çevirin. (Bunu belirlemek için, sadece zemine işareti arayın.) Eğer her şeyi doğru yaptı, ekran COD etiketi görünmelidir. kombinasyonunu 5702 Dial ve birkaç saniye içinde kapı açılacaktır.
 4. 65535-B çevirin. evrensel kodunu girin ve V-8 basın.
 5. evrensel kod ve B-6 bir arada, B-4568 girin.

Kod ekranı kilitler için yukarıdaki yöntemler uygundur. Eğer ekran olmadan interkom Metacom açmak için, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın anlamaya isterseniz:

 • Bir kod numarasını girin: B-27-B-5702, birkaç saniye bekleyin ve kapı açılır;
 • pres ve 1-in-4526 kombinasyonunu çevirin.

Orada bir anahtar olmadan bina içine almak için sadece sağlayan özel kodları olan kapıyı açmak değil, aynı zamanda cihazın yapılandırmasını düzenlemek için. Örneğin, kaldırmak veya belirli bir dairenin anahtarları takmak için sistem tarafından kullanılan şifreleri değiştirebilir, programlama moduna girmek, koda ana girişi değişti, kullanıcı menüsünde interkom açmak için öğrenirler. herhangi bir işlem için, sözde "master kod" bilmemiz gerekir. Varsayılan olarak, "Metacom" 1234 atadı.

 1. Kapıyı açmak. Nasıl anahtar olmadan Metacom açmak için? Bul ve evrensel kodunu girin çağrı düğmesine basın.
 2. tuşları ile çalışmak. Silebilir veya belirli bir daire için bir "tablet" ekleyebilir. Bunu yapmak için, 65535-B-Master Kod-B-B girin. Ardından numarasını girin. tuşunu kaydetmek için B-7 girin. Eğer cips bağlı tüm dairelerin kurtulmak istiyorsanız, In-7-0-111 tıklayın.
 3. Değişim sistem şifreleri. tuner menüsü ile evrensel kod interkom değiştirebilir. Yeni bir ana parola atamak için, ana kod-B-9-3-yeni şifre-B'de 65535 girin. Aynı menüsünde kodunu ve daireler değiştirebilir. Bunu yapmak için, zaten kodu kurulur bilmemiz gerekir. Şifreleri değiştirmek için, sen dairenin sahibi olması gerektiğini varsayılır. kombinasyonunu 65535B-Master Kod-B-B odalı daire-B-0, yeni bir şifre-B çevirin.
 4. menüsünden giriş kodları. "Metacom" üç farklı dizinlere ile donatılmıştır. standart kullanıcı menüsüne girmek için, kombinasyon 65535-B-1234-B-B girin. 65535-B-Master Kod-B: Hizmet interkom Şifre. Sistem ayarlarını değiştirmek için, 65535-B- master kod -B-9 girin.

"Metacom" evde her daire için kendi şifresini tayin - bu dört basamaklı bir kümesidir. Sahipleri bile bir anahtar ya da diğer acil olmadan evin içine almak amacıyla bilmek zorundadır. Yükleme firma ile anlaşma belirtilen Şifre. daireye bağlı değildir duafonları evrensel kodları vardır. Varsayılan olarak, koruyucu cihazdan ana parola - 1234 birileri zaten sadece bir servis şirketi olacak bir şey yeni bir şifre öğrenmek için size kalmış değiştiyse.

erişimin evrensel kod bilmeden, yapamazsınız:

 • bunu değiştirmek ve yeni bir ana şifre ayarlama;
 • takmak veya apartman cips-anahtarlardan ayırmak;
 • aygıtın sistem ayarlarını değiştirmek;
 • daireye yeni bir kod atamak;
 • Kod kilidi programlamak için.

yapabilirsiniz usta kodu olmadan:

1
 • açık interkom "Metakom" anahtarsız;
 • kullanıcı menüsüne girmek.

Videoyu İzle: nasıl bir arada kilidi açmak için

Bu kısa video talimatlarda bir anahtarı olmadan kapıyı nasıl basit ve net bir açıklama verilmiştir. videoda, yazar modeli "Metacom" ekranı açılır. Bu yöntemi kullanmak için, merdiven boşluğunda ilk dairelerin sayısını bilmemiz gerekir. öğrenmek için çok kolaydır - Her verandaya binanın bu bölümüne ait dairelerin numaraları ile bir işareti. görülen fotoprevyu üzerinde hangi modeli interkom kullanılır. Eğer bir kombinasyon kilit varsa, videonun şifre anahtar olmadan kapılarını uygun olmalıdır.

Nasıl gizli bir kodu vasıtasıyla bir anahtar olmadan bir kapı telefonunu açmak için?

Her üretici bir anahtar interkom olmadan açılabilir bilerek ürünleri için özel bir kod setleri İnterkomlar. Yükleyici kurulum için ana şifre değişmiyorsa Ama belki de, sadece bu durumda olduğunu. Aksi takdirde, çok daha zor bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkün değildir sistem kurulumunu girmeden kapıyı açın.

açmak için özel kodları kullanın, onlar sadece kesinlikle gerekli kullanılması gerektiğini hatırlamalıyız. bencil nedenlerle kodu kullanarak yasa ile cezalandırılır.

Her tür duafonları için bir kod yoktur, duafonları tüm markalar için evrensel kod yoktur.

interkom Vizit açmak için, başka herhangi bir interkom açılması biraz daha fazla çaba gerektirir. Kodlar yerine «* 9raquo tuşlarının klavyede bazen çeşitlidir ve; "S9raquo kullanılan; ama bunun yerine # 9raquo«; - "K9raquo;.

Kapıyı açmak için kodu kullandıktan gerekir:;, 12 # 3459raquo «;« * # 42309raquo, yeni yüklenen interfonlar sıklıkla kodları gelip için «* # 4239raquo; ve "67 # 8909raquo;.

Ayrıca servis menüsünü kullanarak kapıyı açabilirsiniz. Bunun için:

 1. «# 9999raquo ;; yazarak menüye erişmek
 2. İki sinyal kod «12349raquo girdikten sonra; kısa bir gıcırtı bekleyin;
 3. Karakteristik gıcırtı duydum ve eğer hiçbir iki tonlu sinyali, diğer standart kodları toplamak için deneyebilirsiniz: «67679raquo;,« 35359raquo;, «99999raquo;,« 123459raquo; veya «116399raquo ;;
 4. "- duraklama - # - duraklatma - 3535 2" Bundan sonra, bir arada girmelisiniz

interkom Metacom açmak için, bu kodlardan birini aramak gerekir:

 • "V9raquo tıklayın; - giriş ilk olan daire sayısı, - "V9raquo; Kod 5702 -; ( «COD9raquo Görünüm);
 • kod 65535 dial - renkli "V9raquo; - 1234 - "V9raquo; - 8;
 • veya kod 1234 - "V9raquo; - 6 - "V9raquo; - 4568.

Model kapı telefonuna için MK-20 M / T kodları kullanılabilir: "V9raquo; - 27 - "V9raquo; - 5702 ya da "V9raquo; - 1 - "V9raquo; - 4526.

Eltis marka Diafon açılış yeterince basittir. Sen nazikçe interkom çatlar iki kodlarından birini kullanabilirsiniz:

Bu kodlar yardımıyla kapıyı açamadı Eğer cyfral aşağıda gösterilen interkom kodları kullanabilirsiniz.

 • "- kodu 1 - Görme - kodunu 2" yassı yuvarlak numaralarını (100, 200, 300, vs.), kodu kullanmak mümkündür kapı, yüklü duafonları için. "Kod 1" daire numarası (100, 200, vs.), ve "kod" 2 gösterir - bir kod kapı telefonuna «23239raquo;« 72729raquo; veya «72739raquo;.
 • "1410-1441 - - meydan meydan; interkom için, işaretleme hangi harfi " kod kullanabilirsiniz M9raquo" vardır. açık Bazı kapılar kod «070549raquo kullanarak;.
 • İnterkomlar CCD modelleri - 2094.1M "meydan okuma - 0000" bir dizi açabilir ya hemen kapıyı açmak ya da menüye erişim sağlayacak kod (ekran «ON9raquo göstermektedir;). Sonra «29raquo tıklayın; - Kapı açılacak. Eğer «OFF9raquo görürseniz; bu erişim kodları tarafından ilk kurulum sırasında değişmiş demektir.
 • interkom modelleri CCD İçin - 2094M kodunu girin "0000 -. bir meydan okuma" «Cod9raquo görünümünü sonra; kod girmek '123456 - meydan 'veya' 456 999 - bir meydan okuma.' "- meydan 123.400." Ayrıca kod kullanabilirsiniz yazıt «f09raquo sonra;,« 6019raquo kodunu girin;.

Bir interkom Faktoriyel ile donatılmıştır kapıyı açmak için, altı haneli bir kod girmelisiniz: «0000009raquo; veya «1234569raquo;. Ama çoğu zaman interkom hack nedeniyle hizmet yüklemesi bu kodu değiştirmektir için ön şart aslında mümkün değildir.

Sen aşağıdaki komut dizisi deneyebilirsiniz: "anahtar« 59raquo; - 180180 - - meydan - Ekran bir mesaj servisini görüntüler anahtar «49raquo; - meydan ".

evrensel tuşunu kullanma

Aynı zamanda kapılarını çoğu İnterkomlar farklı üreticilerin açabilirsiniz evrensel anahtar açılması için de kullanılabilir. Bu tuşlar çok kullanışlı ve postacılar, kuryeler, yanı sıra tüm girişlerinde gelip diğer hizmet çalışanları yardımcı ve aynı zamanda anahtarlarının bir demet de giymem.

Bu anahtar sayesinde, gerek anahtar olmadan bir kapı telefonu açmak ezberlemek ve servis kodlarını maç için nasıl düşünmek. Sonuçta, evrensel bir şekilde bilgi interkom normal modda okur, sonra işlemci firmware onun bilgilerle karşılaştırır koydu. bilgi eşleşirse, kapı açılacaktır.

Evrensel tuşuna birkaç formlarda üretilmektedir: tableti, iki kontak anahtarını, radyo - vekil anahtar zincirleri. Evrensel anahtar oldukça yasal olarak farklı hizmetler uzmanları tarafından kullanılabilir:

 • Doktorlar ambulans;
 • bölge;
 • reklam ajanlar;
 • kuryeler;
 • postmen;
 • Konut işçileri.

Ben interkom "Metacom" Kendini anahtarsız açabilir nasıl

Böyle kilitlerinin Üreticileri zaten serbest modellerini geliştirerek, yeni koruma sistemlerini geliştiriyorlar.

interkom Genel kavramlar, "Metacom"

Bu kale birçok bileşenden oluşur: güç kaynağı ve bir dijital panel işlemciye. anahtar tanımlayıcı kullanarak açar. interkom özel iletişim noktasına anahtarını getirmek için yeterli. bunu kullanarak süreci fiş veri alışverişi bellek ve anahtar ve kilit üzerine kurulmuştur. çip, kod bilgileri kayıtlı kapıyı açmak olduğunu. Bu kod çalıştığı tüm süre boyunca değiştirilemez. Metacom tarafından geliştirilen Tüm anahtarlar, bu sistemde çalışmak üzere tasarlanmıştır güçlü bir durumda ve şok koruması var. Kapı anahtarı -40 ° C ... + 75 ° C arasında bir sıcaklıkta dayanabilme, bir elektromanyetik alan ile etkilenemez. başarısızlık durumunda bunun tamir geçiş yapmak mümkündür.

tanımlayıcıları 508 çeşit kapasiteli tuşların geliştirilen iki tür:

İD anahtar kullanarak ek olarak, dört basamaklı bir özel bir kod ile kilidi açmak mümkündür. Kod sahibi istenilen kombinasyonuna kodu değiştirmeden, yazılım ayarlarını değiştirebilir.

Plastik kartları veya anahtarlık şeklinde üretilmektedir temassız iskelet tuşları da vardır. Em deniz sistem tarafından yapılan bu tür araçların üretimi ve "Yakınlık" sistemlerinde kullanılmaktadır.

anahtarsız erişim için değişim cihaz ayarları İlkeleri

Eğer kimlik anahtarının yeni sistemde kayıt için gereken durumda, şu düzeni kullanmalıdır.

Belirli bir daire ile tüm programlanan bellek cihazı kimlik anahtarlarını silmek için:

 1. ekran, dahili arama kodu kombinasyonu 65535.
 2. Çağrı tuşuna basın.
 3. Kod kombinasyonu 1234.
 4. Çağrı tuşuna basın.
 5. Bir arama tuşuna basın.
 6. cihazda daire numarasını arayın.
 7. Çağrı tuşuna basın.
 8. kodunu 70111 çevirin.

cihazınıza daire sayısını kaydetmek için:

 1. ekran, dahili arama kodu kombinasyonu 65535.
 1. Çağrı tuşuna basın.
 2. 1234 çevirin.
 3. Çağrı tuşuna basın.
 4. Sayısal tuş takımında daire numarayı aramak için.
 5. Çağrı tuşuna basın.
 6. Sayısal tuş takımında numarayı 7 basın.

Kaydedilmiş bir kimlik anahtarını silmek için:

 • ekran, dahili çevir kodu 65535.
 • Çağrı tuşuna basın.
 • 1234.
 • Çağrı tuşuna basın.
 • Şifre 990 111.

Yeni bir kimlik anahtarı kayıt için bilgi giriş:

 • ekran, dahili çevir kodu 65535.
 • Çağrı tuşuna basın.
 • Kod 12134.
 • Çağrı tuşuna basın.
 • Dijital gösterge 99 numara kombinasyonunu çevirin.

Nasıl interkom açmak için "Metacom" anahtarsız

tuşları genellikle bir partide, kayıp veya evde unutulur gibi bu soru çok önemlidir. Böyle bir durumda, nasıl onsuz daireye alınır? Kilit kodu programlanan bazı kombinasyonları kullanarak olabilir. Bu kodlar kilit modeline bağlı olarak dijital kümesinin bir çeşitlilik vardır.

Aşağıdaki kombinasyonunu kullanabilirsiniz anahtarsız kilit yöntemini açmak için:

 1. «Çağrı» düğmesine basın.
 1. Girişte ilk apartman numarası, Dial.
 2. "Ara" düğmesi.
 3. «Cod» düğmesi gösterge panelinde görünecektir.
 4. 5702 - girmeniz gereken Dijital Ibah.

Anahtar kodu olmadan kilidi açmak için izin verir eylemlerin Ek kombinasyonu:

 1. 1234 - sayısal tuş takımında girmelisiniz bir kombinasyon.
 1. Çağrı düğmesine basın.
 2. 6 girin.
 3. Bir arama tuşuna basın.
 4. 4568 - Kilidi açmak için dijital bir kombinasyon.

Bu adımlar istenen etkiyi vermezse, interkom açılması için ek algoritmaları vardır:

 1. Ekran paneli dijital kombinasyonu 65535 sokulur.
 2. Kazı "Çağrı".
 3. Başka bir dijital anahtar 1234 girin.
 4. "Ara" düğmesi.
 5. 8 girin.

Yukarıdaki kombinasyonların hiçbiri istenen etkiyi getirmek olmadıysa, modele bağlı olarak uygun kombinasyonu seçmek gereklidir. önemli bir modeli Metacom M / T MK-20 kullanmadan kilit Şema erişimi:

 1. Çağrı tuşuna basın.
 2. panelinde 27 bir dijital kombinasyonu çevirin.
 3. Çağrı tuşuna basın.
 4. panelde 5702 dijital bir kombinasyon.

Ve ayrıca kilit duafonları açılması için belirlenen kod ek varyasyon kullanabilirsiniz:

 1. paneldeki düğmeye diyoruz.
 2. Dijital ekran 1 çevirin.
 3. Çağrı tuşuna basın.
 4. Dijital gösterge çevirme kombinasyonu 4526.
 5. Boş anahtar tanımlayıcı bellek portlar kale haline getirerek okuma noktasına getirmek.

Bazı modellerde portlar manyetik hap ile açık kilitleyin. Bu ana anahtarlar, evrensel olması birçok mekanizmalar sığabilir. Bu tür bir kapı anahtarı tam olarak faaliyete için, bellek mekanizması programlanmalıdır. O lockpick sonra orijinal anahtarının rol oynayacaktır.

Ayrıca, orijinal ana anahtarı olmadan İnterkomlar Metacom firması kilidi açmak için evrensel bir tanımlayıcı kullanabilirsiniz. Böyle bir durumda gerekli ana anahtar çipi gömülü olarak, kod şifrelere seçmek için gerek yoktur. Bu çip kod bilgisini şifrelenir. Çoğu durumda bu portlar kalesinde yerleşik ile aynı firmware vardır.

Kaybolacak varsa Rus mevzuat, özel anahtarı olmadan kilidin açılmasını yasaklayan etmediğini anlamak önemlidir. kilidin açılması soygun veya diğer suç eylemleri amacıyla yapıldığı durumda, bu tür eylemler cezai sorumluluk gerektirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

84 − 83 =