Sıvı tırnaklar için Tabanca

Nasıl sıvı tırnaklar için silahı kullanmak: talimat

Sıvı Çiviler yararlı, yüksek kaliteli ve güvenilir bir montaj çeşitli yüzeyler bir dayanıklı ve güçlü bir bağ temin edilmesi için. Bu profesyonel inşaatçılar ve onarım karışan kişiler tarafından kullanılır. Bu kompozisyon ile çalışmak kendisi için sıvı tırnaklar için özel bir tabanca kullanılması arzu edilir, oldukça basit.

Bir aracın kullanım kolaylığı

Bu yapışkan madde farklı şekillerde yüzeye uygulanabilir, ancak en iyi tutkal tabancası "sıvı çivi" uygulamaktır. Bu yöntem birçok avantajı vardır.

Bu aracı kullanmak istemiyorsanız, gereksiz yüzey, deri veya mobilya üzerine fonların uygulamasına yol açabilir ve yapıştırıcı zor olacaktır kaldırabilirsiniz.

madde yüklemesinin çeşitli için tasarlanmış özel bir yapıştırıcıdır. Bu kauçuk ve çeşitli polimerler kullanılarak üretilmiştir. Bu, yüksek mukavemet, diğer olumlu özellikleri ve kullanım kolaylığı popüler inanılmaktadır.

Bu bileşimin uygulanmasıyla da birlikte en karmaşık elemanları sopa bozulursa, ahşap, metal, plastik ya da seramik yüzeyinde uygulamak için izin verilir. yüksek hız yadsınamaz bir avantaj kuru olması, bu yüzden kendi elleriyle değişik ürünler ile bağlanmak için çok uzun yapmayız kabul edilir.

Elde edilen bileşik, düşük sıcaklıklarda kararlı olan ve alev almaz ve 50 kg'lık bir yük ile başa çıkmak için kolaydır. Pas böylece ömrünü uzatır, metal ürünlerin birleşme yerinde oluşan değildir.

Mükemmel sonuçlar için düzgün bağlama aracının kendisiyle seçmek için, hem de sıvı çivi için uygun bir silah satın almak önemlidir. doğru bileşimin dağılımı sağlar için bu kaynaklanmaktadır.

Bir silah kullanmanın olumlu ve olumsuz yanları

Sıvı tırnaklar için silah bileşimin dağılımı için tasarlanan özel bir araçtır. Kullanımı çok olumlu yönleri vardır.

1

herhangi bir yüzey üzerinde yapışkan düzgün dağılımı

aletin Yeterince yüksek bir değer

Hatta en uzak bölgelerde, fon uygulama sürecini kolaylaştırır

Her kullanım ek harcama getiriyor özel temizleyici kullandıktan sonra ihtiyacı

Olması uygulama tabancasının özelliklerini anlamak gerekir

tutkal kazara girişine karşı cildin korunması ve diğer yüzeyler

akülü araç seçtiyseniz, düzenli pilleri satın almak zorunda

o çok yönlü ve pratik olarak kabul edilir neden sıvı tırnak altında Gun bunun markaların çeşitli çalışmak için kullanılabilir anlamına gelir.

tür araçlar çeşitli türlerde, her biri kendi ilkelerini vardır vardır:

 • mekanik cihaz bir kişinin tetiği gereken için ekstrüzyon vasıtasıyla çalışır;
 • Pnömatik çubuk hava akışı ile hareket etmesi anlamına gelir, ve kullanıcının sapı serbest sonra gerçekleşir;
 • Pil mümkün otomatik yapışkanın uygulanması işlemi yapmak mümkün kılar, bu nedenle aracı pil veya standart bir pil ile birlikte kullanılır.

En uygun fiyatlı ve iş zor ilk seçenek olarak kabul edilir. sürecini kolaylaştırmak için pil aracı seçmektir.

Eğer tutkal tabancası ile sıvı çivi kullanmadan önce, yapısını, çalışma ve diğer özellikleri prensibini anlamalıdır.

Aracı birkaç bileşenden oluşur:

 • Yüksek kaliteli plastikten yapılmış bir yuva;
 • tam olarak bağlı tutkal şişe ile üzerine dağıtılmış yük, özel diski ile donatılmış bir çubuk;
 • çubuk sabitlenmesi için özel bir dil, silindir üzerine basınç uygular;
 • şirketinden yapıştırıcı kullanmak başlar içinden tetikleyici;
 • Ünitenin kolay kullanım için işlemek.

Bu tabanca modelleri çeşitli üretti, ama hepsi de benzer cihaz var.

Düzgün ve verimli bu silahı kullanmak için, bunun işe yaradığını prensip sıralamak için iyi olmalıdır. Eylemler sırayla yürütülür:

 • İlk araç, vücut içine sıvı çivi bir şişe eklemek gerekir;
 • kabın tabanına sürücü bir çubuğa bağlı ve bir yapışkan madde ile ürün üzerinde bir kuvvet uygulamaktadır yaklaşan olduğu;
 • Ayrıca çubuk ile bağlantılı olan bir kolun ile, hareket mekanizması başlar;
 • Bu şişe basıncı üzerinde önemli bir etki, yani tutkal ucu görünür gerçeğine yol açar.

Aracın doğru kullanımı için, işlem sırasında saldırıya uğradığını şişe kaçak ipucu izin verilmez çünkü, tabanca içine sıvı çivi eklemek için anlamak gerekir. Bu çözümün kurumasına yol, bu nedenle zor olmaya devam edecektir yararlanabilir.

özellikle, sıvı çivilerle kullanım için tasarlanmış bir silah kullanmak için gerekli elemanları hazırlamak için gerekli olan:

 • doğrudan bir yapışkan bileşimi ile şişe;
 • bıçak;
 • koruyucu gözlük ve eldiven;
 • maskesi, yapışkan çözelti, organik çözücü maddeler bazında yapılan, kullanılacak olduğu farzedildiği takdirde,
 • Temiz bez;
 • Tutkal bitişik deri ya da kolayca çıkarmak için yüzeyde alır sırasında çoğu zaman, bir kez bir çözücü hazırlanması tavsiye edilmektedir.

Böylece, bu araç için olağandışı veya erişilemeyen unsurları gerektirmez.

aracına bir tüpün yerleştirilmesi için nasıl

Sıvı çivi için tabanca buna bir yapıştırıcı madde ile bir takılı şişeyi uygun bir şekle sahiptir.

Prosedür kendisi aşamaya ayrılır:

 • disk ve şaft verilen;
 • arsa salınımı üzerindeki yapıştırıcı ile tüp konulmalıdır;
 • Kanca tutulan dayanak, için preslenmiş plaka;
 • 45 derecelik bir açı ile çalışma yapmak için gerekli olan, burada boru ile ucu kesilir.

tüm hazırlık aşamaları yapılacak sonra, yapıştırıcı ile direkt olarak çalışmaya başlayabilir.

yapışma yüzeyleri süreci

Nasıl sıvı tırnaklar için silahı kullanılır? Bu prosedür, basit ve hızlı olduğu düşünülmektedir The aracı noktaları veya yüksek dereceli hatları ayrılabilir uygulanır.

Biz genellikle büyük yapılar ile çalışmak ve bu durumda para büyük miktarda uygulamak gereklidir. Aynı gelecekte yüzey yüksek nem veya ağır yükler etkilenecektir üzerinde durumlar için geçerlidir.

bunlar bağlama yüzeylerin çok yüksek kuvveti ve güvenilirlik farklıdır çünkü çoğu durumlarda, yeterli noktalı sıvı çivi neden olur. Bu yapıştırıcının tüketimini azaltacaktır.

uç kesim sonrası uygulama aracı proses. Eğer makine aracını kullanırsanız, düzenli sıvı çivi ile şişenin üzerindeki baskıyı sağlayacak kanca basın gereklidir. Sunulan ajan doz, dolayısıyla çözümün çok fazla koymak için alamadım.

tüm yüzeye uygulandıktan sonra yaklaşık 6 dakika beklemek gerekir, ve ancak bundan sonra bağlama elemanının birleştirilmesi.

Bir silahla bile yapışkan mobilya, kollarda veya odadaki diğer unsurların bulaşırsa olasılığı vardır. Bu durumda, hemen kaldırmak gerekmektedir. Bu amaçla, bir çözücünün kullanılması tercih edilir, ancak bu seçenek taze tutkal cerrahi olarak çıkarılması için uygundur.

Yapışkan zaten donmuş ise, o zaman sadece özel bir temizleyici ve kazıyıcı kullanabilirsiniz ortadan kaldırmak için, ancak bitirmek zarar verebilir.

Farklı spesifik yüzeyleri katılmak için yüksek kaliteli yapıştırıcı kompozisyonu yararlanmak gerekiyorsa Gun sıvı çivi için, yukarıda belirtilen talimat kullanımı ile ilgili, mükemmel bir seçenek olarak görülüyor. Büyük ölçüde prosedürü kolaylaştırır ve çözüm Çalıştığınız odadaki diğer nesneler üzerinde düşmemesi garanti eder.

En iyi sıvı çivi nasıl seçileceği 10 ipucu: uygulama türleri. Sıvı çivi tutkal nasıl

Hepimiz Sıvı Nails duydum. Bu bölüm evrensel çağrılabilir - Metal alçıpan, seramik karo, cam,: Bu basitçe ve hızlı bir şekilde her şeyi yapıştırabilirsiniz inşaat yapıştırıcı özel bir türüdür. O kadar uzun zaman önce değil göründü ama zaten bütün dünyayı fethetti ve aktif farklı karmaşıklık inşaat ve onarım işleri sırasında kullanılır. çalışma koşulları, malzeme ve yapıştırılacak yüzeylere bağlı olarak bir ya da sıvı çivi başka tür seçilir. iyi bir sıvı çivi seçmek ve önemli olan satın alırken dikkat anlamaya çalışın. Sıvı çivi ve montaj tekniği uygulama alanlarını tanımlar.

Sıvı çiviler ABD'de icat edildi. Bir 60'lar Macco şirket ilk kullanım kolaylığı için bireysel kartuşları normal tutkal paketlemek için karar var. Birkaç yıl sonra yeni bir gelişme - Sıvı Çiviler. Birkaç yıldır, sıvı çivi pek çok avantajı ABD kullanıcılarını fethetti ve iç piyasada, sadece 90'lı yıllarda vardı.

haline tutkal yeni bir tür için temel sentetik kauçuk Polimer katkı maddesi ile. kullanılan dolgu Kil özel bir tür yüksek süneklik ile. Texas eyaleti kil muazzam yataklarına sahip, yerel üreticilerin çoğunluğunun büyük sanayi gücü vardır. Bunun yerine benzersiz bir kil bugün çoğunlukla sıradan tebeşiri kullanın. Bu nedenle üreticiler iki kuş öldürme: bir yandan, hem tebeşir dolgu maddesi hareket eder, ancak aynı zamanda klasik teknoloji titanyum oksit eklenerek elde edilir yapıştırıcı, istenen beyaz renk verir. Tutkal ekleyerek tebeşir kalite açısından oldukça geridedir.

Daha önce, sıvı çivi toluen içinde kurumasını hızlandırmak için yapışma ve aseton arttırmak için ilave edildi. Bu maddelerin artan zehirliliği kullanımını terk etmek zorunda kalır. Ancak, bazı şirketler hala bu takviyeleri kullanan maliyet yapısını azaltmak için. Onların yapıştırıcılar Kural, şüpheli düşük fiyatı olarak, hoş olmayan koku farklılık ve. Bu tür bileşimler içinde her durumda kullanılamazlar.

№2. Sıvı çiviler: avantajları ve dezavantajları

ambalaj benzersiz bileşimi ve uygun bir şekilde anlaşılacağı Sıvı çivi birçok faydaları:

 • en yüksek yapışma gücü. bileşim, 80 kg / cm2 kadar yüklere dayanabilir;
 • Hemen hemen tüm mevcut malzemeler ile iyi yapışma;
 • kullanım kolaylığı;
 • bileşim, düz yüzeyler, aynı zamanda boşluklu bir malzeme sadece bağlamak için kullanılabilir. Sıvı çiviler eğimli yüzeylere monte edilmesini kolaylaştırmak;
 • Bu yapıştırıcı madde geleneksel tırnak farklı olarak, onun bütünlüğüne zarar vermez, yüzeye zarar vermez;
 • Sıvı çivi zarar vermez;
 • işlem montaj gürültü, darbe, toz ve kir olmadan gerçekleşir;
 • Yapışkan birkaç saniye kavranır;
 • Modern bileşimlerin toksik olmayan. Az rastlanan bir istisna - şüpheli ürünler isimsiz şirketlere makul olmayan düşük fiyat bir;
 • yüksek ateş direnci. Nem direnci ve donma direnci yalnızca zayıf su bazlı yapıştırıcılar olarak ifade neopren bileşikler, karakteristik özelliğidir;
 • Bir çok formülasyon olup keskin, hemen hemen tamamen nötr koku;
 • ekonomik tüketimi. 50 kg bir yük dayanabilen bir malzemeden bir damlası.

eksiklikler aslında tutkal farklı türde kullanımına dikkate kısıtlamaların bazılarını alınmadığı takdirde, hiçbir sıvı tırnakları var.

№3. Sıvı çözücü tipi tırnak şekilleri

Aslında, kullanılan çözücünün tipi bileşimin uygulama kapsamını belirler. Bugün sıvı çivi bu tür atalım:

Neopren sıvı çivi yapılır sentetik kauçuk temelli bir. Bu tip bileşimler de dahil olmak üzere, oldukça ağır yapılar yapıştırılabilir ve metal. Yüksek hızlı bir ortam ve mukavemeti sağlayan, yüksek nem, sıcaklık değişimleri, don maruz tolere de tutkal. Daha az malzeme - keskin bir koku ve küçük toksisitesi. el koruma ve solunum sistemi sağlamak için gerekli olan tutkal ile çalışırken, havalandırın. Hoş olmayan koku uygulamadan sonra yaklaşık iki gün boyunca kalır. Başka bir sınırlama yoktur - benzeri yapının yapıştırıcı plastik tavsiye edilmez.

Su bazlı akrilik sıvı çivi kesinlikle toksik olmayan ve neredeyse hiç koku. gücü de, hafif daha düşük, daha hafif malzemelerin sabitlenmesi için kullanılmaktadır, böylece. Bu gözenekli yüzeyler ile çalışırken bu ürün kullanılmalıdır olup. olumsuz biz büyük ölçekli mutfak ve banyo işler için, bu yüzden bu tür bileşimler, uygun değildir, sıcaklık, düşük nem ve don duyarlı koydu.

№4. Türleri sıvı çivi amaçlanan

randevu ile sıvı çivi aynı türden ayrılabilir:

Bu açıktır evrensel yapıştırıcılar her durumda ve herhangi yüzeye monte kullanılabilir. koşulları son derece özeldir Ancak, bu esneklik her zaman iyi çalışmaz.

Özel amaçlı bileşimleri kullanım için net kurallar var. Satışta Böyle sıvı çivi bulabilirsiniz:

 • Islak ve kuru alanlar için;
 • iç ve dış kullanım için;
 • Ağır yapıların sabitlenmesi için;
 • Daha yüksek mukavemet ve yüksek hızlı katılaşma sahip bileşimler;
 • Yapışkan aynalar, cam ve seramikler;
 • genişletilmiş polistiren ve diğer paneller için tutkal.

Ne sıvı çivi kullanılması daha iyidir, Bu sabit olacak ve ne yere bağlı olarak ele alınması gerekmektedir. ambalaj üreticileri belirtmek üzerinde, bir veya diğer bölümünü ve hangi şartlarda ağırlıklı uygun ne için kullanabilirsiniz.

Sıvı çiviler - bu malzemeler ile kullanım için uygun olan çok yönlü bir malzeme:

Bazen tabii ki, daha iyi olmasına rağmen, duvarlar, açısal eklem, tezgah üstü, hava delikleri çatlakları sızdırmazlık bile, bu amaçlar için, kullanılan sıvı tırnaklar özel sızdırmazlık kullanımı. Akvaryumlar yapıştırma hem de ıslak ahşap ile çalışırken sıvı çivi kullanmak tavsiye edilmez.

№6. bir sıvı çivi seçerken başka ne düşünmeye?

Ne zaman dikkatli satın diyor paketi ve her şeyi incelemek. Özellikle bu tür şeylere dikkat:

 • tutkal ayarında iken. Bu parametre, biraz farklı bileşimler, ama değişebilir. duvarda veya tavanda bazı elementlerin montaj söz konusu olduğunda, bu kurulum sürecini kolaylaştırmak için hızlı ayar yapışkan almak en iyisidir;
 • yapı. Daha hiçbir tebeşir dahil tutkal, almaya, biraz bağlantının kalitesini düşürebilir. Biz ağır parçaların sabitleme veya bağ sorumlu iseniz, kesinlikle daha iyi tebeşir kompozisyon almamaya;
 • bir parçası olarak aseton Ayrıca arzu;
 • Yüksek nem ile banyo ve diğer odalar mutlaka almalı neme dayanıklı bir formülasyon.

№7. Sıvı çivi Üreticileri

Kalite performans sıvı yapıştırıcı, bileşimi ve ambalaj üzerinde yazılı olanlara karşılık, bu üreticinin adı bağlıdır. şey burada sorumlu, yani tasarruf - malzemeler ve yapılar tamir ediyorum. Seçim iyi gibi üreticilerin ürünlerine sola:

 • HENKEL - kimin ürünler tüm yüksek kalite sayesinde tüm dünyada yüksek talep gören Alman şirketi. Sıvı çiviler markaları üreten "Kurulum anı" ve Makroflex. Evrensel bileşikleri ve yapıştırıcılar süpürgelik, polistiren köpük panelleri, metal, ahşap ve sunta için süper güçlü yapışkanlar bulunmaktadır. Tutkal "Moment kurulum Ekstra yüksek Plus" standları 100 kg / cm2 kadar yük ;
 • KIM TEC - Başka bir Alman üretici, bir tutuş yapıştırıcılar sıvı çivi evrensel, suya dayanıklı bileşimlerin yanı sıra, dekoratif elemanlar, ayna yapıştırıcılar üretir;
 • Macco - sanayi öncülük etmiştir Amerikan şirketi. Ürünlerini yüksek kalite ve kapsamı sürekli olarak genişlemektedir;
 • FRANKLIN - markası altında sıvı çivi üreten Amerikan şirketi, Titebond. Bileşimler, yüksek mukavemet ve yeterli aralık ile karakterize edilir;
 • SELENA GRUBU - Polonya şirketi sıvı çivi üretmektedir titan, paranızın değeri olan.

Sıvı çiviler ile çalışmak çok basittir - hatta bir acemi onarım işinde usta olacak. Sen yapıştırıcıyla kartuş eklenecektir sadece uygun kompozisyon ve özel bir tabanca saklıdır gerekecektir. uğursuz Adına rağmen, tabanca daha bir şırınga gibi, ancak, oldukça hantaldır. Yüzey basıncı - bir yandan bu ucunda ve diğer üzerinde olacak şekilde boru yapıştırıcı, hazırlanmış bir niş içine almaktadır. Tasarım çok basit, yapıştırıcı ile kartuş da kolaydır yükleyin.

silahlar Çerçeve ve yaprak. Onlar kartuş daha sıkı düzeltmek için izin çünkü daha güvenilir çerçeve içine alın.

silah tasarım özelliklerine bağlı olarak olabilir ters veya geri dönme kilidi olmadan. İkinci en çok uzmanları tarafından kullanılan zaman çalışma ve sürekli büyük miktarda. ters özel bina için daha uygun bir tasarım.

Tüm süreç, özel bir beceri oldukça basit gereklidir edilir:

 • yüzeyi iyice temizlenmelidir ve yağdan arındırılmış olmalıdır Yapıştırılacak;
 • madde ağır ise yapışkan bir nokta veya bir yılan olmalıdır geçerlidir. uygulama için özel bir tabanca kullanmak;
 • malzemenin uygulanmasından sonra hızlı bir şekilde yüzeye uygulanır ve sağlam bir şekilde preslenmiş. o zaman hafifçe ellerini kaldırabilir, istenilen konumda öğe yaklaşık 1-2 dakika sürer tutun. Bu aşamada, eğer gerekirse, dikey ve yatay seviyesi ile kontrol edilir;
 • terimi, kurutma tutkal - 12-24 saat, tüm oda bileşim, sıcaklık, nem ve havalandırma türüne bağlıdır. Nihai polimerizasyon yaklaşık bir hafta içinde gerçekleşir.

eldiven kullanmalıdır organik çözücü temelinde sıvı çivi, ama daha iyi çalışırken - hatta bir maske solunum yollarını korumak için.

montaj nazikçe ve yavaş meydana geldiğinde, ön yüzey tarafında yapışkan alma olasılığı düşüktür. Hala olursa, denemek en kısa sürede mümkün olan tutkal temizlemek için. bileşimin hala yaşken, nemli bir sünger ya da mineral yağ bazlı bir çözücü ile çıkarmak mümkün olacaktır. Tutkal tamamen kuruduktan sonra, bir kazıyıcı kullanılarak özel temizleyiciler ya da kaba mekanik bir yöntem yardımcı olur, ancak yüzeye zarar vermemek için, çok dikkatli olarak hareket etmelidir. Başka bir yol - 55-60 derece arasında bir sıcaklığa ısıtma, örneğin, inşaat saç kurutma makinesi için - çiviler sıvı hale geçmesi ve kaldırmak için çok daha kolay olabilir.

En önemli şey - satın alma ve az bilinen üreticilerin cazip teklifi güvenmiyorum dikkatli olmaktır. En iyi durumda - tutkal en kötü ihtimalle, istikrarsız olacak - yaralanmalara yaşayacaktır.

Benzer kayıtlar

Kategoriler

 • Balkonlar ve loggias

Konuyla ilgili makalelerin seçimi: "Balkon ve loggias tamiri ve bitirme"

Konuyla ilgili makalelerin seçimi: "banyo tamiri ve dekorasyon"

Konuyla ilgili makalelerin seçimi: "oturma odası tamiri ve dekorasyon"

Konuyla ilgili makalelerin seçimi: "Tamir ve Çocuk odası bitirme"

konulu makalelerin seçilmesi. "mutfak tesisleri tamir-süsleme"

Konuyla ilgili makalelerin seçimi: "oda koridor tamiri ve dekorasyon"

Konuyla ilgili makalelerin seçimi: "yatak tamiri ve dekorasyon"

Konuyla ilgili makalelerin seçimi: "tuvalet tamiri ve dekorasyon"

ruh sulama için esnek hortum nasıl seçileceği 10 ipucu

nasıl bir sulama seçmek için duş yapabilirsiniz 12 ipuçları: tipleri, malzeme, demirbaş üreticisi

seçme ve akrilik boya duvarlar, tavan ve zemin ile boyama için 6 ipucu

Esnek bitirme taş duvarlar için 10 ipucu

su temini için borular çapını seçmek daha iyidir 8 ipucu, malzeme

iç ve dış kullanım için odun boya nasıl seçileceği 14 ipuçları: vernikler türleri

silahsız sıvı çivi nasıl kullanılır

Sıvı çiviler için Gun - Cihaz, çalışma prensibi, kullanma talimati

Sıvı çiviler malzemenin adı yapısı ve yetenekleri nedeniyle oldu. özellikleri üzerinde kısmen yapıştırıcı yapı malzemesi, ancak biraz daha farklı bir bileşime sahiptir benzemektedir. malzeme içinde ihtiva edilen dolayı küçük bir bölümü dolgu mükemmel birleştirme yüzeyleri ve çeşitli sağlanan. Sıvı çiviler için Tabanca yapıştırıcı uygulayarak görevini kolaylaştırır. Herhangi bir özel alet tüketim yüksek olacaktır ve mührün kalitesi azaltılabilir.

Sıvı çiviler nelerdir

Yani güçlü eki sağlamaktadır özel yapım yapıştırıcı kompozisyonu, aradı. Başlık malzemesi, çünkü her iki durumda da, çivi ile karşılaştırarak aynı güvenilirlik bileşimi aldı. Bununla birlikte, sıvı çivi bir sıkı conta yüzeyleri ve dolayısıyla su direnci seviyesi büyük ölçüde artırıldı bileşiği sağlar. bileşimin gücüne 10 kat PVA yapıştırıcı üstündür. uygulanan sıvı eklenme ise, eklem bileşik yukarı / metrekare ile 80 kg yüklere dayanabilir. cm'dir.

temel malzemenin terkip bileşenlerin etkiler de farklı olabilir,:

 • Sentetik kauçuk (bir organik çözücü içinde, sıvı çivi);
 • akrilat lateks (malzeme su).

Sahip olduğu özellikleri sayesinde yapıştırıcı kompozisyonu ev, bina ve onarım çalışmalarında kullanılabilir. Su bazlı malzemenin kuru bir odada uygulanmalıdır. Bu insanlara zararsızdır. organik çözücü içinde sıvı Çiviler güçlü bir koku yayarlar. yanlışlıkla insan cildinde alırsa Bu formülasyon zarar verebilir. bağlanmış seramik karo, cam, sunta, yonga levha, bir köpük, hatta tuğla yardımıyla.

Sıvı çiviler montaj süresi

malzemenin her iki tipi avantajları ile karakterize edilir:

 • aynı ve farklı malzemelerin yapışma dikiş bağlantısında artan mukavemeti.
 • perforasyon satıh tespit ayarlamak gerek yoktur, çünkü uygulamanın kolaylığı. Sıvı çivi altında silah kullanmak yeterlidir.
 • Yapıştırıcı bileşimi, yüksek sıcaklık ve nemli bir ortama maruz kalmamaktadır.
 • Görünüm dikiş bağlantısı zamanla pasa çivi olmadığı, bozulmaz.

Aparatı tabanca ve çalışma prensibi

tasarım çok basittir. Ana bileşenleri:

 1. Konut.
 2. Bir disk çubuk Çubuk etkisi altında silindirde yükü dağıtmak için.
 3. sekmesini Kilitleme - çubuk sabitler.
 4. Tetik harekete çıkan yapı.
 5. Kulp.

Sıvı tırnaklarında İskelet tabanca

Sıvı çiviler için silah nasıl kullanılacağını anlamak için, bu aletin işleyişini anlamak gerekir. Tüp mahfaza içinde olduğunda, tabanı üzerinde bir çubuğa bağlı bir sürücü etkileyecektir. mekanizma, bir manivela (tetikleme) tarafından tahrik edilir. Bu eleman ayrıca çubuğa bağlıdır, böylece presleme kolu tahrik borusu üzerinde baskı başlar ve yapışkan ucundan ortaya çıkar.

İpucu: Yapışkan sıvı tırnaklar için tabanca içine hazırlık çalışmaları ve tüp montajı önce bozulacaktır ucu sızdırmazlığı yapılır veya yapıştırıcı erken çıkıyor.

çeşitli yüzeyleri bağlama işlemine gerekli tüm araçları ve materyaller hazırlandı koşuluyla uygulanmaktadır. Böylece, gerek için:

 • yapışkan bir madde ile tüp;
 • Bıçağı bilenmiş;
 • koruyucu ekipman: eldiven, gözlük;
 • Bir solunum cihazı hazırlanması organik bir çözücü göre sıvı çivi uygulamak için planlandığı durumlarda;
 • bununla da yüzey ve iş istasyonu fazla yapıştırıcıdan temizlenmesi mümkün olacaktır, çözücü;
 • bez / sünger.

tutkal, sıvı eklenme için boru tabanca

Bir sonraki adım, alet gövdesinin sıvı çivi bir tüp yüklemektir. silahın içine sıvı çivi nasıl ekleneceğini karar verirken, talimatları takip etmek gerekir:

 1. İlk adım tahrik mili kaldırılır.
 2. Tüp boş alan üzerine monte edilir.
 3. Kolu tutarken, stok durdurma kadranı basın gereklidir.
 4. Sadece ucu kesmek için izin Bu manipülasyonlar sonra. Bu 45 derecelik bir açıyla yapılmalıdır.

olmadan tabancayı zamkla süreç

nokta, sürekli çizgi: iki şekilde malzemeyi sürün. masif yapı ya da bölümü, daha yüksek yükler için sağlanmıştır halinde ve yüksek nem koşullarında bağlama yüzeylerinin işlemi durumunda tespit ikinci bir yolu seçmek için tavsiye edilir. Diğer durumlarda, yer-üstünde alabilirsiniz. Bu yöntem, yapışkan malzemenin akış indirgenmesini içerir.

Sıvı çiviler için Polukorpusnoy tabancası

İpucu: 5-7 dakika beklemeniz gerekir sıvı çivi uygulanmasından sonra. ve ancak ondan sonra kuvvetle birbirine yapışma yüzeyleri basın. Daha fazla bilgi yapıştırıcı talimatlarında da mevcuttur.

Montaj yüzeylerinin çeşitli yolları vardır. Bunların her birinde sıvı çivi uygulanması için farklı bir silah kullandı:

 1. Mekanik - kendi kendine tetiğe basarak yapıştırıcı a'ya için gerektiği anlamına gelmektedir.
 2. Pnömatik. bu çubuk el ile oluşturulan hava akımının etkisi altında hareket ettiği zaman (kolu serbest).
 3. Pil. aleti pil / pilde kullanıldığı gibi, bu durumda, işlem tamamen otomatiktir.

Ne zaman kesme kenarının ucu, işe başlayabilirsiniz. Mekanik yöntem kolundaki sürekli baskıyı gerektirdiği göz önüne alındığında, sürekli ona baskı yapmak gerekir. Bu durumda, tutkal dozlarda çıkacaktır. Sık sık kolu basarsanız, düz çizgiyi açın. Nadir Basıldığında yüzey noktası yöntemi monte etmek mümkün hale gelir. Büyük parçalar birbirlerine yapıştırmak için, sıvı çivi bir ızgara / yılan uygulanır.

duvar panelleri sabitlemek için sıvı çivi kullanılarak

yapıştırıcılarının bazı tür çok hızlı bir şekilde (1-2 dak.) ele. Böyle bir ihtiyaç varsa, yapıştırılmış alana basın kullanılır. parçalar birleştirilir için, tipik olarak sıvı çivi kurumasını tamamlamak için 12-24 saat gerektirir. Yapışkan bazı yerlerde yapılmış ise, temizlenmesi için bir çözücü ile ıslatılmış bir bez kullanın.

Not: Bu durumda olduğu gibi, kuvvet seviyesi aynı olacak, ancak malzemenin kuruma süresini arttıracaktır, aşırı miktarda yapıştırıcı uygulamak gerekmez.

özel araçlar olmadan sıvı çivi uygulaması

Bu durumda, çok daha fazla çaba gerekmektedir. silahsız sıvı çivi nasıl kullanılacağı sorununu çözme, sen tüpün dibine ebadına uygun ahşaptan yapılmış ahşap aracı veya nesneyi almak gerekir. Yanlış boyut aracını ve ardından ucun karşıt tarafında yer "git" kompozisyonunu uygularsanız yapışkan bileşimi ile kabın alt çarpık olabilir gerçeği. tüpün dibine kapsadığını Bunu önlemek için, yeterince geniş bir ayrıntıyı alır. Bu cihaz, istenen çıkış basınçlı sıvı çivi sağlamak için kullanılır.

hiçbir fiziksel eğitim yoktur, özellikle çok daha zordur bu durumda sürecini düzenler. Malzeme düzensiz çarpık görünür Dahası, sonuç derece can sıkıcı olabilir. Bu durumda sıvı çivi tüketimi de artar. Bütün bu faktörler, birleştirme yüzeylerinin kalitesini etkiler. Bunun bir sonucu olarak, bu birbirine bağlı parçalar aşırı sıkılarak edileceği gibi, yapışkan temizlenmesi gerekir olasılığını artırır. Sonuç olarak, montaj işleri hangi kısmının görünümünü bozar. (Özel alet olmadan) benzer çalışmalarda deneyim zaten varsa Ancak, yapışkan şerit seviyesini uygulamak mümkündür. Bağlantı kalitesi yüksek kalacaktır.

makalemizi okuyun - düğmesine basın ve sosyal ağlarda arkadaşlarınızla paylaşmak!

Nasıl tutkal sıvı çivi kullanılır? A'dan Z'ye Talimatlar ve öneriler ...

- Luda, bak, Terminator gibi? - Evet. Sadece sıvı.

(Sakız Kulübü'nün Fragman).

Ben Şerefli okuyucuyu ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum!

Sıvı çiviler - çeşitli malzemelerin bağlanması için kullanılan yapı ve yapışkanın düzeneğinin bir tür. Sentetik polimerler ve kauçuklar, oran ve yapışma kalitesini (yapışma derecesi) belirlenmesine dayanır.

bilgi. 1968 yılında Amerikan üretim şirketi tarafından icat - adı ürünü (sıvı çivi İngilizce) Sıvı Çiviler adından gelmektedir. Bu konuda, Rus pazarı, onlar 90'lı yıllarda ortaya çıktı ve profesyonel ve amatör bir ortamda iyi "sıkışmış".

Ürünün Özgünlük belli bir anlayış ve beceri gerektirir. Aksi takdirde, bağlanma yüzeyine bozulmadan bir riski vardır. Bu bağlamda, bu makalenin konumuz - Sıvı çiviler kullanım klavuzu. Buna ek olarak, bir şeyler ters giderse, yüzeyi temizlemek için neyi nasıl bilmek yararlı olacaktır. Gidelim!

Çeşitler sıvı çivi yapıştırıcı

Bunların iki - taşınan ve suda çözünür.

götürülmüş - sentetik kauçuk üzerine dayandırılabildiği bulunmaktadır.

40 ° - ele geçirmek ve daha aşağı, stabilite muhafaza edecek ikinci yapışma daha iyi yazıldı. seramik, cam, plastik çalışmak konusunda iyi.

Bu "kimyasal" kokuyu telaffuz edilir. Bu nedenle, havadar bir yerde onlarla çalışmak lastik eldiven ve gözlük kullanılması gerekir. Uygulama ve kuruma sırasında yanıcı. Sonuç: tüm işlemler ısıtma cihazı çıkarılmalıdır.

Suda çözülür - genellikle akrilik esaslı üretir.

İyi gözenekli yüzeylere yapışma, ve çevre dostu (organik daha az) daha iyi olması;

Suya sürekli maruz altında tahrip döngüsü "donma / çözülme" transfer değil.

bağlama yüzeylerinin spektrumu oldukça geniştir: plastik, seramik, alçı pano, metal, yonga, karton, OSB ve Gaz bloklar köpük. tuğla, polietilen, cam, teflon, beton ve diğerleri. daha gevşek komşu satıhları bağlayan izin verin. Bazı türleri xi (sıvı çivi) 90 kg / cm² 'ye kadar yük dayanabilir!

xi nispeten yüksek maliyeti göz önüne alındığında, mantıksız onlara daha basit ve daha az pahalı yapıştırıcıların yerini, ama küçük bir onarım için (fayans duvar kağıdı veya dolap, vs taşındı düştü) - her zaman sadece doğru.

Yapı marketlerinde markaların çok sıklıkla bulunmaktadır. ama gerçekleştirmek için gidiyoruz işler için iyi "shpetsalitet" vardır birine tercih vermek.

 • Seramik - İyi akrilik xi. (Banyo olarak kullanılabilir) nem ve küçük bir titreşim karşı arttırılmış dirence sahip herhangi bir işareti;
 • Süpürgelik pervaz vb Daha iyi yapıştırıcı hızlı bir şekilde iyileştirilebilen bir bileşim;
 • Ağır öğeler için, yüksek xi seçin;

Örneğin, tanıdık "An" istediğiniz seçeneği seçmek daha doğru sağlayan on türü vardır. polistiren, ahşap, aynalar, beton, mantar, taş: Özellikle. (Kural olarak, daha pahalı maliyet) bileşimleri ağır yapıların monte etmek için tasarlanmıştır, özellikle güçlü bulunmaktadır.

Nasıl kullanılır? Kullanım talimatları.

İlk başta, talimatlarını okuyun! O xi sınırlı bir raf ömrüne sahip unutmayın. satın almadan önce üretim tarihini kontrol etmeyi unutmayın. Hava sıcaklığı + 5 ° C'den daha düşük olmayan, sıvının çivi Eğer su bazlı tutkal gereklidir Organik üzerine, ise - Odanın sabit havalandırmaya özen. Mümkünse, açık havada çalışmaları yürütmek.

 1. Eski kaplamadan kaynaklanan kir, toz ve artıkları temizleyin. Birleştirilecek yüzeyleri yağdan arındırın. Gözenekli malzemeyi tutkal haline getirmeniz gerekiyorsa, astar ile muamele edin;
 2. Tutkal uygulayın. Resim farklı - "ızgara, şerit, yılan, nokta." Yapıştırılacak elemanların yüzey ve geometrik boyutlarına bağlıdır. Örneğin, uzun uzunluklu panellerde (MDF, PVC), bir tavan süpürgeni için - bir şerit vb. - noktasal olarak uygulanması daha iyidir;
 3. Bağlayın ve hafif bir basınçla, kullanma talimatlarında belirtilen süre boyunca yüzeyleri birbirine bastırın;
 4. Artık "fazla" tutkal çıkarın;
 5. Tam yapışma (polimerizasyon) yapılıncaya kadar, birleşmiş yüzeyler üzerinde herhangi bir etki yapmayın.

Yapışkan kütlenin üzerine uygulanacağı beton zemin büzülmelidir.

Tabanca ile uygulama

LH ile rahatça çalışabilmek için özel montaj tabancası kullanın. Elektrik geri dönüş yapmadan (profesyonellerin tercihi), ama daha sıklıkla, birçok inşaat mağazasında satılan mekanik bir geri vuruşla olabilir.

Eylem ilkesi şırınga mantığını tekrarlar. Sadece "tıbbi çözümler" olarak, tutkalımız var. Tabanca için çeşitli tip yapılar (mekanik) oluşturulmuştur. Temel: a) iskelet, b) yarı gövde, c) gövde.

Tutkal ve macun için tabanca çeşitleri

Herhangi bir tasarım şu şekilde işe yarar: LH tüpünü tabanca gövdesine (1) takın, tetiğe (2) bastırın, tüpün alt kısmına basan pistonu (4) çalıştırın. Sonuç, "balondan" çıkan tutkal. Silahın "cıvatasını tekrar yüklemek" için, kola (5) basınız ve çubuğu durağa geri çekiniz. Kolu bıraktıktan sonra, yay (6) kolu, çubuğu kaynağa sabitleyen konuma gönderir.

Mekanik tabancalar ucuzdur, ortalama fiyat aralığı 2 ila 10 dolardır, ancak güvenilir bir cihaza sahip olmak isterseniz kanıtlanmış markalar satın alın. Daha uzun sürecek.

Birisi, hava geçirmez şekilde kapatılmış bir tüpü nasıl açılacak - bir sorunuz olabilir. İki engelleme yolu vardır. Birincisinde, mühürlü plastik çıkıntıyı bir bıçakla, ikinci kısmında (bir kalay veya kağıt kutu ise) bir çivi veya çivi, koruyucu bir zarla delmeyi kesmeniz gerekiyor.

Tipik bir durum zıplatılmış fayansların yapıştırılmasıdır. Kuru odalar için, suda çözünür bazda LH - Titan WB 50, Solventsiz veya Moment "Anında kavrama". Mutfak, banyolar ve yüksek neme sahip diğer odalardaki seramikler için, Tırnak Gücü, An "Süper güçlü artı" veya Teb Surround Anı organik bir temeldeki en uygun "karanfiller" olacaktır. Büyük boy fayansları düzeltmek isterseniz Zigger 99, Heavy Duty, Moment "Very Strong" ve LN 901 kullanın.

LM'yi silahsız sıkabilirsiniz. Bunu yapmak için, borunun tabanına yerleştirilen silindir şeklindeki katı bir nesneye ihtiyacınız vardır. Baskı uygulayarak yapışkan bileşimini "sıkıştırın". Genellikle ahşap bir çekiç kolu kullanın. Bir kerede diyelim - bu rahatsızlık verici ve istenmeyen, çünkü tüpü eğebilirsiniz.

Genellikle ambalaj kompozisyonun metrekare başına ortalama tüketimini gösterir. Fakat tüketimin diğer faktörlerden etkilendiğini düşünmek gerekir:

 • Usulsüzlükler. Farklı kusurlar, daha çok LM'nin uygulanmasını gerektirir;
 • Kompozisyon yoğunluğu. Ayrıca ortam sıcaklığına bağlıdır. Daha sıcak olan nem buharlaşmasıyla başlar ve sonra tutkal daha kalın olur. Daha kalın bir kompozisyon tüketilir;
 • Çalışanın aracı ve niteliği. Farklı araçlar LH'leri farklı şekilde "harcayabilir". Örneğin, mala dişlerinin şekline ve boyutuna bağlıdır. Ve elbette, usta, kural olarak, amatörden farklı olarak tutkalın optimum miktarını harcıyor.

LH'nin fazlalıklarını veya kalıntılarını giderme prosedürü çeşitli çözümlere sahiptir ve uygulama süresine ve yüzeyindeki malzeme uygulanır. Ana sayfayı listeliyoruz:

 • Taze kalıntılar bir sünger ve ılık su (veya mineral çözücü) ile giderilebilir;
 • Kurutulmuş yapışkan bileşimi özel bir temizleyici ile temizlenebilir. Donanım mağazalarında satılmaktadır;
 • Temizleyici yoksa, bir sıyırıcı veya bıçak kullanabilirsiniz, ancak bu tüm yüzeyler için geçerli değildir;
 • Yine de, kurutulmuş yapıştırıcı için bir çeşit kullanın - sıcaklık artışı. LM'ler (kural olarak) bir sıcaklıkta (50 ° C'den fazla) çalıştırıldığından sonra 55-65 ° C'de ısıtıldığında - bileşim yarı sıvı hale gelir ve bir sıyırıcıyla çıkarılır;
 • Eski tutkal için egzotik bir seçenek doğrudan güneş ışığına maruz kalma özelliğidir. Yine, talimatlarda belirtilen "zayıf yönlerini" kullanıyoruz. Işınların altında kalmak LH'yi yumuşatır, daha sonra yıkamalı mekanik temizlik yapılır (ilk seçeneğe bakın).

Genel olarak, sıvı çivi - küçük ev tamirleri için etkili bir "değnek-zashchalochka" dır. Yukarıdaki fotoğraf kişisel tercihimi gösterir. Macroflex şirketinin bu yapıştırıcısı şaşırtıcı bir şekilde pek çok onarım işinde kendini kanıtladı, daha fazla fiyata sahip. Reklam yapmak için düşünme, sözümü tutma, ne dediğimi biliyorum. Bu işi bitireceğim. Umarım bilgilendirici olmuştur ... Blog'a abone olun, arkadaşlarla tanışın ve makaleleri yorumlayın. Dışarıdan bir görüş almak her zaman yararlıdır ...

Konuyla ilgili bir fıkra. Birkaç kişi yapıştırıcı dükkânında "Moment9raquo ;," her zaman yanardöner ve olumlu bir atmosfer olduğunu biliyor.

Aile meselelerinde ve tabii ki inşaatta başarılar dilerim! Şimdiye kadar!

Bilgeliğin alıntısı: Eğer herkes aynı şeyi düşünürse, yarışlarda kimse oynamazdı.(Mark Twain).

Sıvı çiviler için tabanca nasıl kullanılır - seçme ve çalışma

90'lı yıllarda, PVA'nın yerini alması için yerel yapı malzemeleri depolarında yeni bir tutkal "sıvı çivi" ortaya çıktı.

Doğru şekilde kullanıldığında, bileşik polivinil asetat analoğundan neredeyse 10 kat daha güçlüdür.

Evde kullanım için, 250 ila 900 ml arasında tüplerde bulunur. Üstat başlayanlar makul bir soru sormuş, sıvı çiviler için bir tabancayı nasıl kullanacaklarını, bu balondan nasıl sıkacaklarını biliyorlardı.

Tutkalın bileşimi - seçimle bir hata yapmamak

Satışa başlayınca, en farklı üreticilerin çeşitli markalar altında sıvı çivileri karşılamak mümkündür. Hepsinin kalbi, çeşitli yapışkan polimerleri olan sentetik kauçuktur. Ve ikinci ana bileşene göre, bunlar iki gruba ayrılabilir:

 • orijinal klasik üretim teknolojisi olan özel plastik kil eklenerek;
 • tebeşir ilavesi ile - daha ucuz bir seçenek.

Sıvı sıvı çivileri nasıl kullanacağınızı anlamaya başlamadan önce, dikkatli ve doğru düşünmeniz gerekir. Üreticiler ve satıcılar, iki grup arasında çok fazla fark olmadığını savunuyorlar. Bununla birlikte, tecrübeli montajcılar, tebeşir yapıştırıcıda daha az yapışma ve sonuçta oluşan bileşiğin biraz daha kötü mukavemet özelliklerine dikkat çekerler.

Başka bir nüans polimerlerin kompozisyonudur. Poliüretan katkı maddeleri polietileni eritebilir ve teflon, akrilik ve akrilat karışımları gözenekli yüzeylerde kullanım için daha uygundur. Ve organosoluble sentetikler artan mukavemet farklılık gösterir, ancak nahoş keskin bir kokuya sahiptir.

İpucu! Akrilat, poliüretan ve akrilik yapışkan suda çözünür karışımlar sadece kapalı alanda kullanım için tasarlanmıştır. Sıcaklık düştüğünde parçalanmaya başlarlar. Dış işler için, tutkalın sadece organik olarak çözünür sentetik kauçuk temelinde satın alınması gereklidir.

Evrensel sıvı çivi yardımıyla hemen her şeyi yapıştırabilirsiniz:

 • Sunta ve sunta;
 • hafif metal parçalar;
 • seramik karo;
 • plastik kaplama malzemeleri
 • ağır bambu duvar kağıdı;
 • cam ve daha fazlası.

Bu tutkalın yapıştırılmasında önerilmeyen tek şey az kuru nemli ahşaptır. Aksi halde yapışkan tabaka altında nem damlacıkları oluşmaya başlar ve bağlantı kalitesi düşük olur.

Yapıştırılmış yüzeylerin ve sıvı çivi tüplerinin hazırlanması

Yapıştırıcıyı uygulamadan önce herhangi bir yüzey tozdan arındırılmalı, yağdan arındırılmalı ve kurumuş olmalıdır. Metal üzerinde korozyon ve pas bile en ufak iz kalmamalıdır. Ahşap parçalar, bir yağdan arındırma bileşiği ile yağdan arındırma için zorunlu olarak çıkarılır. Beton, tuğla ve alçıpan yüzeyler astar ile kaplanır.

Tutkalın borudan çıkarılması özel bir tabanca kullanır - mekanik veya elektrikli. Her ikisi de bir şırınga prensibi ile çalışır (preslendiğinde, iç kabın içinden gerekli miktarı sıkıştırın).

İkincisi sadece büyük miktarlarda iş için satın alınmalıdır. Günlük hayatta el aleti yeterlidir.

Amaçlanan amaç için sıvı çiviler için bir tabanca kullanmadan önce, tutkalla balonun ucunu kesmeniz gerekir. Küçük parçaları yapıştırmak istiyorsanız, o zaman çok ucu keserek yapışkan kütlesi ince bir damla ile sıkıştırın. Ve fayans veya sivri uç için, koniyi tabanına yaklaştırmak daha iyi.

Öneri! Tutkalın üzerinden geçirileceği tüpün ucu en iyi 45 derecelik bir açıda kesilir. Bundan dolayı, yapıştırılacak yüzey üzerinde bırakılacak yapışkan bileşimi, düzgün bir üniforma tabakası olacaktır.

Tabancada tüp çubuğun gevşetilmesinden sonra sokulur. Sıvı tırnaklı bir balon, alet yerine kolayca yerleşmelidir. Daha sonra çalışma çubuğu tüpün altına durana karşı bastırılır.

Şu an çok sıkılmayın ve çok fazla basınç uygulayın - tutkal hala uçtan sıkışmayacaktır. Çalışmaya başlamadan önce, koninin içindeki kontrol zarını delmeniz gerekecektir. Bunu uzun bir tırnak veya bıçakla yapabilirsiniz.

Önemli! Silindirin ucunda çıkarılabilir bir başlık var. Keserken atmayın. Borunun kullanılmadığı zaman tüpün ucunu kapatmak üzere tasarlanmıştır. Aksi takdirde, hava etkisi altındaki uçtaki tutkal sertleşecek ve atmak için sadece bir yarım balon kullanmak zorunda kalacaksınız.

Güçlü bir bağlantı için tutkal sıvı çivileri, noktalar veya ince bir damla ile her iki yüzeye uygulanır. Birleştirilecek parçaların bir arada bulunduğu alan (örneğin, seramik karolar ve beton duvarlar) büyükse, bir yılan karışımını kullanarak onlara bir yılan ya da ızgara çizmek faydalı olacaktır.

Kuruma ve güvenilir bağlanmaya bastıktan sonra seçilen sıvı çivilere bağlı olarak yaklaşık 12-24 saat sürecektir. Tüp üzerinde daha doğru bir zaman bulabilirsiniz. Odadaki sıcaklık ve nemi hesaba katmak da gereklidir. Kaybetmemek için yapışkan parçaları bir günde kullanmaya başlamak en iyisidir.

Özel bir tabanca yokluğunda ne yapmalı

Tutkal bir tutkal şişe ile şu anda gerekir ama doğru zamanda, salt kuruş olan aracı el altında değildir. Nasıl da silahsız sıvı çivi kullanmak ne yapmak için?

Tüp tamamlandığında, o Yapıştırıcınız bir parmak basit bir dokunuş sıkmak olabilir. Aksi takdirde biraz uzun dibinde basın gerekecek. Örneğin, sopa veya kalem çekiç.

Burada önemli değildir çevirmek için de bunun iç kısmının silindir borunun alt kapsar. Bunun altında, sadece karışımın yapıştırıcı. Eğer kenarlarından birinden basarsanız, içeride provernetsya kolaydır. Bunun bir sonucu olarak, her yapıştırıcı havada ve hızlı bir şekilde sertleşmeye başlar - boru bertaraf edilebilir.

Kullanım tutkal sıvı çivi parça ve yüzeylerin çeşitli yapıştırılması için can. Önemli olan her malzeme için doğru yapıyı seçin. Özel bir ekstrüzyon silahla zorluklara neden olmamalı ve durum onun yokluğunda, sen doğaçlama çeşitli cihazlar kullanabilirsiniz.

izlemek için en önemli şey, bu taban plakasının içine açık değil. Ayrıca sıvı çivi nasıl kullanılacağını görebilirsiniz:

Ayrıca ilginç: yüksek kaliteli dairelerin onarımı ve evin iş makineleri ve araçlar olmadan tamamlanmış değil. İnternet-shop "1000 watt" Uygun fiyatlarla geniş bir araç yelpazesi sunmaktadır. Çabalarınızda iyi şanslar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 4 = 6