Sonbahar kırpma armut devresi

Yeni başlayanlar için sonbaharda Manuel budama armut

meyve ağacının her türlü bakım kurallarına göre yapılır yeterince önemli bir işlem olarak kabul Budama armut,. Bunun sayesinde ağaç büyür, verim yükselir, taç çeşitli hastalıkların bir bütün "geçiyor" önleme olarak, doğru ağacı oluşturulur.

sonbaharda armut Kırpma bahçe korumak ve, tabii ki, buna göre gerçekleştirilir koşuluyla, verimi, iyi bir performans sağlamak için gereklidir. o oturmuş sonra ertesi yıl başlamalıdır Budama ve tam kuruma de biten.

aşağıdaki gibi düzenli budama armut sayesinde görülebilir:

 • olgun meyveler varlığında kırarak değil, dayanıklı gövde iskelet dalları oluşturulması;
 • Doğrudan güneş ışığı serbestçe yaşam için gerekli boşluk;
 • Gatherings ağacın meyveleri ücretsiz erişim organize;
 • eşit gövdede dağıtılmış besin maddeleri ile birlikte nem;
 • sprey ve yürütmek diğer sevecen prosedürleri çok uygun ve kolaydır.

Düzenli hurda ahşap yokluğunda nedeniyle meyve vermenin hacminde bir azalma gerektirir dalları ve sürgünlerin güçlü büyüme, tükenmiştir.

Sen ağaç budama çoğu kendi ilgili meyve vermenin ve büyüme için yeterli olmadığını anlamak gerekir. O doğru olması önemlidir. Başlangıçta, uzmanlar görüş ve sevecen meyve ağaçları için prosedürlerin yanı sıra dört mevsim yolları, tabii ki, bunların uygulanması için uygun ve, teknoloji temellerini okuyucularına bilgiler verecektir.

araçlar için olduğu gibi, bir şey mümkün olduğunca ve mükemmel temiz bilenmiş gerekmektedir kesmek için. Yani iyice ahşap enfeksiyon her türlü alma riskini azaltmaktadır ve çalışma kolay ve hızlı hale gelir.

Mahsul uzmanları iki ana tipe ayrılır:

 1. Kısaltılması. Bu tip yaşındaki fide yanı sıra ağacın büyümesini yavaşlatmak için yatkındır şube üst kısımları için uygundur. sürecinin gelecekte dallanma kaliteli bir ağacı sağlar.
 2. Inceltilebilir. Bu onların dibinde dalları kesmek için sağlar. Bu manipülasyonlar ile güneş tacının içine nüfuz edebilmektedir.

Yukarıdaki manipülasyonlara eşit yürütülmektedir ve bu eğim, jartiyer gibi diğer eserler dalların yönünde esnemesine, kök sürgünleri ve benzeri ortadan kaldırılması.

aşağıdaki gruplara ayrılmıştır budamanın kur sırasında takip hedeflerinize bağlı:

 • şekillendirme - karşılık gelen taç şekli vermek üzere gerçekleştirilir;
 • destekler - uygulanması verimlilik ve ağacın sağlığını artırmak için gereklidir;
 • gençleştirici - Amaç meyve ahşap mümkün olan en yüksek uzantısıdır.

taç doğru oluşumu için gerekli olan ilk adım:

1
 1. gövde üzerinde tek böbreği seç, bu budama ihtiyaç dalları tarafından belirlenecek olan ilk yetiştiriciler arasında yer alıyor.
 2. Üç tomurcukları nazikçe çıkarıldı birinci sayarken.
 3. Birinci gövde zıt tarafında yer alır Böbrek № 5, sağlam kalır - iskelet ikinci dalı oluşturur.
 4. Böbrekler 6, 7, 8 çıkarılmalıdır №.
 5. Dokuzuncu böbrekler düzgün bir kesim üretmek Üstü sürgünlerin büyümesi başlatmak için.

budama ikinci aşaması iki yıl fidan yürütülmesi sonra yapılır. Amacı - kısaltmak, eğim ve gövdesinden iskelet dalları eğmek.

Ağaç beş yaşına geldiğinde üçüncü aşama yapılmalıdır.

Birbirini izleyen her bir prosedür, ihtiyaca göre gerçekleştirilir. Aşağıdaki eserleri içermelidir:

 • gövdesinden doğrudan büyütülen sürgünlerden ortadan kaldırılması;
 • etkili bir inceltici taç;
 • Yanlış büyümeye dalları ortadan kaldırılması;
 • namlu azaltmıştır.

Armut tüm yıl boyunca kesti - bu prosedürde belirlenen hedeflere bağlıdır. Yani, yaz budama, tabii ki, orada sonbahar, kış, ilkbahar, ve. Bunların her biri için kendi özellikleri ve davranış kuralları vardır.

Budama armut sonbahar her yıl yapılmalıdır. Burada ahşap kuru, hasarlı gelen kurtuluş geliyor, genç sürgün eski dalları kolayca taç oluşturabilir.

kırpma yaşındaki fidelerin üstleri içinde - Kış budama ağacın taç şeklini ve bahar şekillendirmektir. Diğer ağaçlar gelince, o zaman merkez iletkenleri ve iskelet yan sürgünler kısaltmak gerekir.

Yaz budaması işlemi sadece gerektiğinde yapılır. Örneğin, yetiştirilen meyve ağırlığı altında aşırı hasta ve dallar ve kırık kaldırın.

Yeni başlayanlar için ipuçları: sünnet armut Kuralları

Burada, uzmanlar aşağıdaki yönlerine özel dikkat tavsiye:

 • kesmek gerekir dalları, çok sayıda sırasında, bu işlem yaklaşımlar bölünebilir önerilir;
 • dalları kesme "halkaya" yürütmek için gereklidir - bu açık alan hızla iyileşir;
 • kesim yerine çekirdek zorbalık değildir sağlamak için önemlidir;
 • Çok büyük bir dalı kesmek istiyorsanız, kısmen bunu yapmak için daha iyidir;
 • Ağacın herhangi bölümü bahçe var kullanarak tedavi edilmelidir.

Çok fazla dalları kesmek gerekiyorsa, uzmanlar bir kaç sezondur bu süreci ertelemek önerilir. bu ağaçtan Harm tersine, onlara şiddetli stres elde etme olasılığını hariç, almaz.

Şema sonbahar kırpma armut

Hemen hemen tüm insanlar gibi armut meyvesi. Fakat armut üzerinde düzenli tatlı meyvelerini almaya dikkat çekmek gerekir. Bir kuraklık, yemlerde dökmek değil, aynı zamanda sünnet işlemini yapmak değil sadece önemlidir. Bu yazıda size sonbaharda budama armut yürütmek öğreneceksiniz.

tomurcuklar armut olmadan Budama dalları

Sonbahar armut sünnet ve özellikleri

Budama armut sonbahar büyümenin ilk yıl hariç, her yıl düzenlenmektedir.

Sonbahar eylül ortasına geç Ağustos ile armut kesim başlar.

Bu dönemde, armut kesim çok fazla değil. Sadece pek çok kol keserse, ahşap gücünü kaybeder ve kış boyunca almak zor olabilir. Bu yavaş bir ağacın özsuyunu hareketli, ancak henüz tam olarak durmamış, Eylül ayında oldu. Bu nedenle, armut, taze kesikler sıkın çalışacaktır. Böyle bir süreç üzerinde ağaç çok enerji israf olduğunu kışa deposunda bir bitki. Nasıl sonbaharda armut kesmek için?

İlk 4 yıl içinde bir taç oluşumu

Sonbahar prosedür planına göre gerçekleşir:

 • Kuru ve hastalıklı dalları kesin. Kuru dallar soğuktan kopmak ve sağlıklı dalları meşgul olabilir.
 • yaklaşık 90 derecelik bir açıyla büyümeye dalları çıkarın.
 • Yanlış büyümek Diğer dallar, kısmen kaldırıldı. Bu nedenle, sonbaharda verimli muslukları geliştirmek önlemek dalları kesmek daha iyidir.
 • Onlar şu yıl tamamen kaldırılır olarak kaldırmak için gerekli sizce, bu daha iyidir Dallar, kısaltmak için.

Dalları kaldırdığınızda, kenevir kalmamaları bilmek önemlidir. tabanında kesim sonrası, sadece bir halka olmalıdır.

bunlar mevcut patojenik bakteriler olabilecek sonbaharda kesik dal, yanmış. Onlar bahçede diğer bitkileri etkileyebilir.

Doğru budama armut avantajları bir yeri vardır:

 1. Büyük meyve yüke dayanabilir güçlü bir iskelet çerçeve oluşturur. budanması temel amacı tacının bir inceltme ve modelleme olduğunu. üretkenliği ve tüm ağacın gelişimini artırır değerli maddelerin Üniforma ve uygun dağılımı,.
 2. Bu taç güneş ışığına fazla erişimi vardır. Armut güneş ışığını sever. ağaç gücünü harcadığı üzerinde şube Sistematik kesme, genç ve gereksiz sürecine yol vermez. Bu nedenle, gerekli olan tüm maddeleri meyve ve kalitesini arttırır.
 3. Armut - uzun boylu bir ağaç ve ağacın dallarını kesmek büyüyen durdurur. Bu, diğer meyve ağaçlarının gölgesinde korumak mümkün kılar. Buna ek olarak, incelmiş ağaçları hasat için daha rahat koşullar yaratmak.
 4. budama sonra daha verimli ağaç yapılabilir püskürtme.

Önce ve budama armut ağacının sonra

Temel olarak ağaçlar, ilkbahar ve sonbaharda budanır. Ama budama armut bahar sonbaharda farklıdır. Yanlış budama armut dallarının hızlı büyüme yaratabilir. Bu ahşap azalmasına ve olumsuz bereketlilikle üzerinde işaretlenmiş.

Uygun budama üstlenmek için gerekli olan:

 • Anlamak ve kırpma yöntemleri biliyoruz. Bu sünnet amacına bağlıdır.
 • önceden doğru aleti hazırlayın.
 • budama tekniklerinin temel prensiplerini anlamak.

iki yöntemi kullanarak armut kesmek için:

 1. Kısaltılması - dalların üst kısmında ve bir yıllık sürgünler bir kesim. Bu dallar yatay büyümeye kadar mümkün bitkinin büyümesini yavaşlatmak mümkün kılar. Bu meyve oluşumunu azaltır ama onların özellikleri geliştirilmektedir.
 2. Kırım - kütükleri ve dalları bırakmadan taban tamamen taç dalları kesme büyümesini kesmek. Böyle kırparak güneş ışınları sonra daha yüksek bir düzeyde ağaç girin. Ve bu ürün verimi daha iyi ve hastalık ve zararlılardan bazı koruma oluşturmaya katkıda bulunur. Bu yöntem, kalan dalların ve sürgünlerin büyümesini teşvik, ancak güçlü ve üretken ploduhi kurdu etmez. Bunun nedeni besinlerin yeniden dağıtım olur.

Önce ve sonbaharda budama sonra

Dallar ve dalları bükme, eğim jartiyer, kerbovkoy: Bu yöntem ek yöntemler ile birlikte uygulanır.

niteliksel herhangi ağacı kesmek için, araçların bakmak gerekir. Bunu yapmak için, budama makası, makas, bahçe bıçak, tahta üzerinde bir testere, bahçe makası, bahçe zift almak gerekir. Hiçbir bahçe Vara varsa, doğal keten yağı temel alan bir boya kullanabilirsiniz.

çalışma bölümleri için Var kırparak ve bahçe için Aracı

kesim düz alana kalmalı sonra çünkü Kesme aletleri de kırık lifler olmadan, bilenmiş olmalıdır. bulaşıcı hastalıkların önlenmesi için, temiz araçlar bakmak.

Bazen acemi bahçıvanlar genç ağaç budama ve yaşlı arasındaki farkı anlayamıyorum. Ama ağaç kesme düzeni yaşa bağlı olarak farklı olduğunu bilmelidir.

budama armut kendi nüansları vardır:

 • Her yıl kesilmiş taban varil doğru simülasyon taç belirleyin. Eski ve kuru dallar kesilir Gelecekte, sünnet, daha az zaman alır.
 • taç armut Ortak formu - piramidal.
 • Bir yıldan armut fazla ise, sonbahar ve ilkbaharda budama yapılması tavsiye edilir.
 • Dört yıldır ağaç, ikinci gruba ait iskelet dalları için planlanan zaman.
 • Beş yıl sonra, genç sürgün oluşumunu azalttı. bereketli dalları kesmek etmemek için Dolayısıyla budama dikkatle yapılmalıdır.

Eski ağaçların kesilmesi, gençleştirme yöntemi kullanılmıştır. Bunu yapmak için, eski şube silin ve doğurgan olmadığı.

Farklı taçlı Gençleştirme budama armut

Bu yöntem sayesinde taç, geliştirilmiş havalandırma inceltilmiş ve genç sürgünlerin büyümesini uyarır. Prodelyvat yenileme budaması büyüme mevsimi öncesinde geç sonbahar veya erken ilkbaharda en iyisidir. gençleştirme yönteminin sonra bol hasat olmayacak, ancak ağaç meyve verecek.

 • 17/01/2018 Valentina basitçe, açıkça, hiçbir fırfırlar ve kimya olmadan, teşekkür ederim.
 • 15/01/2018 Ivan Yo yo yo bok - "Ergenlik ördek p geliyor.
 • 13/01/2018 Nikita serin hücreleri.
 • 2018/12/01 Natalia Spasibo prigoditisia.

(C) 2018 SeloMoe.ru - hayvancılık, bahçeler ve bağlar

Malzemelerin kopyalanması yalnızca kaynağına aktif link ile izin verilir

Sorular ve öneriler: [email protected]

sitede yayınlanan tüm ilaçlar ve işlemlerin kullanımına ilişkin bir doktor ile istişare - gereklidir

Sürüş ve özellikleri sonbaharda armut kesim, bahar ve yaz

armut tadı bilmeyen hiçbir erkek yoktur. Bunlar sulu ve tatlı meyveler kayıtsız kimse bırakacaktır. Peki kompostolar ve reçel onlardan elde edilir!

bugün armut hemen her bahçe sitesinde bulunabilir.

Bu ağaç, bahçede başka bir bitki gibi Belli bakım gerektirir. O yıldan yıla, size sulama ve gübre değil, aynı zamanda yetkin kırpma sadece ihtiyaç iyi mahsulü verdi.

Genç armut kullanarak hurda tacı doğru oluşumu

armut ışık seven kültürüne ait olduğundan onun taç yoğunluğunu uymalı.

Ne doğru budama armut yapar:

 • Düzenli meyve vermenin bol;
 • Kültür daha da geliştirilmesi;
 • Güçlü bir iskelet oluşturulması;
 • Hasat kolaylığı;
 • püskürtmek için iyi erişim.

Düzenli budama veya yanlış yoksa, ağaç genç büyümenin ekimi için tüm enerjilerini ayırmaya başlayacak şekilde taç, mühürlenecek. Bu düşük verim ve küçük meyve boyutu yol açacaktır.

Başka bir artı zamanında budama Şubelerde: armut ağacı yeterince yüksektir ve Budama ve bu büyümenin durma. Bu nedenle, diğer bahçe bitkileri ve çalılar daha fazla güneş ışığı alacak.

Erik armut, yeni başlayanlar için talimat:

Daha iyi olduğunda ağaç dalları ve sürgünleri kırparak yürütmek

Mahsul kutu ampul ve ilkbahar, yaz ve sonbahar ve kış aylarında bile. Budama yılın belirli bir zamanda amaçlarını gerçekleştirmek.

yaz münhasıran acil. Bu bahar sırasında bazı dalları izledim budama ve bunlar şiddetle pritenit zaten diğer meyveler göründü edilir geliştirmeye başladı olur, dalları kesilmiş. Bu durumda, yaz budaması olasılığı.

Ayrıca şu anda genç sürgünlerin gerçekleştirilen tepesi. Onlar sert değilken bu sünnet, meyve yaprak tomurcukları bir dönüşüm olmadığı için, ek olarak, şimdi bunları kaldırmak için çok daha kolaydır.

Yaz budaması armut ağacı tamamen aciliyet dayanmaktadır

Kışın dalları budamak miyim?

Kışın mahsul olarak bir avantaja sahiptir. O sokakta don, tüm bitkiler de dahil olmak üzere armut, olan yılın bu zamanında yatıyor "uyku modunda".

Öyle ki bu yaralar tolere daha kolay iyileşme hızlıdır ve suyu kereste yokluğunda daha esnek hale gelir.

Bahar budama armut bitkiler için en önemli kabul ediliyor, İyi bir hasat bir garanti verir. Yay, bilindiği gibi, böbrek nükleasyon meydana gelir. Bu güneş ışığı gereklidir.

Bazı yerde taç kalınlaşmış edildi, bir bilinç kaybı yaratacak olursa, sırasıyla, çiçek tomurcukları olmayacak, o zaman hiç meyve olacaktır.

Bunu önlemek için, budama bir yaşında bir fidan ile başlamalıdır, 50-60 cm yüksekliğe ulaşır.

taç hakkının büyüme ve gelişmesine alt dalları teşvik edecek uzunluğunun yaklaşık dörtte gerek üst Trim. mahalle dalları "halka üzerinde." kesilir

Bahar budama armut ağacı mahsulünün geleceği için son derece önemlidir

tuhaf akını üzerinde açıkça "çalmaya" Trim, şube dibinde bulunan. Büyük bir düğüm bırakırsanız o çürümeye yol açacaktır ve bir şube temizlemek silerseniz yara uzun süre iyileşir.

bırakılmalıdır namlunun baz dallanmışsa, dörtten fazla olmamalıdır.

ağaç büyüdükçe, üzerinde genç sürgünler daha az olur. Bu durumu düzeltmek ve yaşlanma ağaçta genç sürgün sayısını artırmak için Bunu gençleştirmek, düzenli budama yapmak gerekir.

budama armut üzerine Bahar çalışmaları başlatmak için tavsiye edilir Hiçbir sert ve gece soğuğunda olduğunda, sıcak hava kurulması sonrasında artı gündüz sıcaklıklarında.

Ama geçti ve bu da olamaz, sirkülasyon ağaç reçineleri başlamaz, henüz bir ürün üretmek için zaman önemlidir.

Yay budama sonra armut azot gübre altında çıkarılmaması gerektiğine. Bu olumsuz meyve tadını etkileyebilir. kış uykusu ağacının sonra kendisi aktif olarak topraktan bütün besinleri çeker.

ve sonbaharda armut kesmeli, onu gençleştirmek için nasıl

gerek büyük bir özenle sonbahar budama tedavi. Çok fazla şubesi kaldırırsanız Öncesinde kış, ağaç önümüzdeki don hayatta kalmak için zor olacaktır.

Nokta olmasıdır eylülde o daha yavaş olur her ne kadar (Yani, sonbahar kırpma için en uygun zaman olduğunu) özsu devam dolaşmasına.

ağaç kış dönemi budamadan sonra sol yaralarını "sarma" madde için saklanan sarf etmek başlar.

armut kırparak Şema doğru sonbahar:

 1. İlk olarak, sonbaharda kışa, kuru ve hastalıklı dalları kaldırmak, onların sağlıklı dalları sakat değildir.
 2. gövdesine dik bir açıyla büyüyen, şube bulun ve ayrıca kaldırmak için.
 3. meyve gelişimini önlemek dalları çıkarın. gereksiz görünüyor kalan dallar, sadece gelecek yıl bunları kaldırmak için kısaltılmalıdır.
 4. Büyük knot ve "halka üzerinde" cut bırakmayın (üstünde. bakınız).

Diğer yayınlarda ilginizi çekebilir:

Genç armut her sonbaharda kesilmeli, hatta yılda iki kez, Ekimden sonra ikinci yıldan itibaren. Sebep: Yavaş büyüme ve soğuk kış yoksul tolerans.

Olgun ağaçlar erken çeşitleri Eylül 15-20 Ağustos ayının ikinci yarısında olası kesim olgunlaşma. Bu prosedür aynıdır:

 • bozuk dalları çıkarılması;
 • kalınlaşmış taç inceltme;
 • Dallar etkilenen bir hastalık çıkarılması;
 • bir yıl daha yaşlı çekimleri kısaltılması.

Güz budama bir armut ağacının yaşlanma için gençleştirici tedavidir

Daha sonraki bir tarihte bu verimin düşmesine yol açacaktır kesik dalları, dondurulması olasılığını artırır olarak, kısalma için önerilmez.

Sonbahar budama armut - en etkili yolu yaşlanan ağacın ile iyi bir hasat dönün. Bu budama yaşlanmayı geciktirici çağrılabilir.

Buna ek olarak, daha önceki biçim taç hakkına sahip olmasaydı, o zaman Bu ekin incelmesine olanak sağlayacaktır, hangi genç meyve taşıyan sürgünler ortaya çıkmasına yol açacaktır.

Armut fazla 18 yıl ise, o zaman her beş yılda bir önerilir kesilmiş.

Bir sütunlu taç armut nasıl oluşturulur

Kısa bir süre önce Rus bahçeleri görünmeye başladı içinde kolon armut, Zaten bizim yetiştiriciler kalbini fethetmek için zaman vardı. onun uzun boylu "kız kardeş" Kimden bakım basitliği ile öne çıkmaktadır.

kolon armut başlıca avantajları:

 • Her zaman zengin bir hasat verir;
 • Aynı arsa üzerinde fazla ağaç dikilebilir;
 • İyi Kök alır;
 • Büyük meyve verir;
 • Çeşitli yaralar dirençli;
 • cesur.

İlk yılında dikimden sonra Biz çiçekli armut fidanı daha fazla büyümesi için güç kazanmak için izin veremez.

Gelecek yıl yapmanız gerekenler bir çiçeğin tıkanıklık meyvelerinden fidan önlemek için iki çiçeğin maksimum kalır olun.

Konsey acemi bahçıvanlar: kırparak önce tepe tomurcuğu dikkat etmek gereklidir. sağlıklı ise, o ağaç merkezi iletkendir.

Bu böbrek zarar görürse, diğer koşucular vardır. Bunlardan en güçlü bırakılması gerektiği, diğerleri silindi.

o ağacın şeklini ve boyutunu korumak için gerekli olduğu için Kolumnar armut, düzenli budama ihtiyacı

Genellikle olmamalı armut sünnet sütunlu tabi, dalların artan oluşumunu önlemek için. Ağacın genç sürgünler böbreklerde bir çift bırakmak unutmayın, kesme ve kısaltılmış gerekmez.

Bu sonbaharda daha yakın yapılmalı. En önemlisi, tüm yan sürgünler tarafında büyüyen kaldırın. merkez örgü tek durumunda kesilebilir: geliştirme yeterli değilse. Sonra iki veya üç tomurcukları bırakmalısınız.

Aslında Buna rağmen armut sürekli bakım gerektiren ve kırpma ile bir sürü sorun getiriyor, o rezerv olmadan onun ilahi meyve yetiştiricisi veren neşe ve zevk emeğinin sonucu kendini tüm verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 1