sonbaharda Sünnet üzüm

Yeni başlayanlar için sonbaharda Uygun budama üzüm

Yeni başlayanlar için sonbaharda üzüm Budama iş tecrübesi uzun yıllara gerektiren çok karmaşık görünüyor. Nasıl bir taç oluşturmak üzere? Ne zaman iyi asma ve bunu tüm gerekli yapmak ister? Bu tür sorular genellikle asma yetiştiricileri tomurcuklanan istedi. en hepsine cevap alalım. sürecin ayrıntıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, aşağıdaki videoyu görebilirsiniz.

sonbaharda budama üzüm

Neden sonbaharda üzüm kesmek

Vine kültürü geleneksel olarak (Yunanistan, İtalya, Fransa, Orta Doğu) yetiştirildi ülkelerde, eski çağlarda başlamıştır. Eski winegrowers sarmaşığı kesme sonra daha az hasta, meyve daha iyi vermeye başladı fark ettim. aşağıdaki gibi budama üzüm Avantajları toplanabilir:

Gördüğünüz gibi, üzüm budama meyve ağaçları gibi taç sadece oluşumu, çok daha anlamlıdır. Davranış sonbaharda tam olmalıdır. Baharda kesilmiş dalları, bunlar suyu izin verirsek, sarmaşıklar değerli besin kaybederler. Bu olgunlaşma ve meyveler kalitesi yavaşlatır, ama aynı zamanda ilk çekimleri başlatmak için, çalı yıkımına yol açabilir sadece. güney bölgelerde bazen Şubat ayında bağ budama pratik ama kuzeyde bu ay çok soğuk olacak.

Yaz aylarında üzüm, nane, çimdik çimdik olabilir. Bu oldukça tipik bir kesim çalı güncelleme değildir. Bu bakım zamanında başarıyla onlarla başa amacıyla, zararlıları ve hastalıkları tespit etmek için yardımcı olur. İki kırpma yapmanın Sonbaharda. Hemen alındıktan sonra meyveleri, kuru ya da çok kalın dalları kaldırılır. İkinci budama tüm yaprakların sonra birkaç hafta düşmek yapar. Sıcaklık altında olmamalıdır -5 ° C Bir yaş ile zaten budama başlayın.

Fan budama üzüm - Moskova, Urallar, Sibirya, örneğin kuzey ve ılıman enlemlerde kullanılan en yaygın yöntem,. Böyle kesme dalları sonra oluşan Crohn kolay kışın asmaları gizlemeye kılar. Ana sondaj kuyusu göre dikey olarak büyür ve bir fan oluşturan bir kaç dalları oluşturulmuş. Gibi kolların asma artan sayıda ayarlanabilir. Bu budama düzeni verimliliği önemli ölçüde arttırır dondan üzüm korur. İkinci adı yöntemi - sonbaharda üzüm budama besshtambovaya.

diğer durumlarda budanmış dallar, bir ay ya da yaprak düşüşünden sonra birkaç hafta. Bu ancak, oldukça basit bir işlemdir, ve kendi kuralları vardır. Gelecekte uyarsak, üzüm büyük bir hasat üretecektir. İşte yeni başlayanlar için adım kılavuz adımdır:

 • 2-3 tomurcukları (üçüncü göz yedek) kalacak şekilde birinci sınıf fidan olarak kesilir.
 • iki kolum büyümek gerekir fide ikinci yılında (üçüncü kol yayı sıkıştırarak). Sonbaharda onlar 3-4 tomurcukları bırakarak kesilir.
 • İki çekimleri üçüncü yılında başka bir iki kollu büyümek gerekir. Onların uzunluğu sonbaharında bir metredir. alt kovan çalı dışarı bakmak gerekir. Yaklaşık 50 cm uzunluğunda sol kol zaman budama.
 • Bu dalların sonraki yıllarda verimli bir kol (7-8 sol böbrek) ve döküntü ikame (2-3 tomurcukları) oluşturur.

Verimli bağlantı çubuğu bağ kafes dikey olmak. Sonraki yıllarda, ne zaman fan kısaltıldı sonbaharda verimli bir asma oluşturmuştur. Gelecekteki dalları ise ikame bir düğüm meydana edilecektir. Bush'un üzümlerde meyve veren kılıfların sayısı 6-8 adet ulaşabilir. Kışın, onlar sadece barınak gizlemek. teknik bowline ve büyüyen üzüm korunaklı bir şekilde uygundur. Bu yetiştiriciler tarafından kullanılan ilk yıl değil.

Başka yolu da sonbaharda üzüm kesmek için - Shtambovji. Bu kışın çalılar liman değil güney bölgelerinde, en sık kullanılır. kesmesinden temel amacı - Güçlü üzüm sapı (gövde) şekillendirme. İlk 5-6 yıl içinde gerçekleşir. İlk yıl oluşmaya başlaması shtamb, o zaman büyümeye ve yeni sürgünler üretecektir. Aşağıdaki şekilde genç üzüm düzenli sonbahar kırpma yürütülen:

1
 • İlk yıl. 2-3 tomurcukları bırakarak kesim Fidan. Bu yıllık kaçışın ardından shtamb kurdu.
 • İkinci yıl. Asma bir sap, rezerv için ikinci bir sol oluşturulması için seçilmiş en güçlü olan iki uzantıları verir. 2 tomurcukları - Sonbaharda ana gövde rezervde 2-3 tomurcukları üzerinde bırakır. İki yıllık bitkilerden Diğer tüm üvey kaldırılır.
 • Üçüncü yıl için. istenilen yükseklikte gövde oluşturulması. Namlu üç üzüm iki kola üst bırakarak kesilir. Kalan filizler kaldırılır. İki deliği keserken üst kollu Açık bırakılır. kolların seviyesi telini çekip anda, verimli dalları yapıştırır.
 • Dördüncü yıl için. bir taç oluşumu. Yıllardır iyi sonuçlar üretecektir kalan. Doğru taç arasındaki yaklaşık 20 cm mesafe olacak şekilde sürgünler denetleniyor.
 • Beşinci yıl. Her 2-3 tomurcukları vardı böylece sürgünler denetleniyor.
 • Altıncı yıl. 2 tomurcukları - bereketli kollu günü 7-8 tomurcukları, kollu yedek bırakmak gerekir.

herhangi bir değişiklik yapmadan altı yıl, boyut ve taç desteğinin şekli, sonra. Bu nedenle tür aleshenkin, Laura olarak sofra üzümlerini, trim mümkündür. Isabella, Lidya, neukryvnyh ve kemer bağcılık altında yetiştirilen: Aynı zamanda teknik tipleri için uygundur. kuzey enlemlerde bir kızın üzüm için fanı bir başka greft budama ile daha uygundur.

Nasıl yetişkin üzüm kırpmak ve bunu neden yapmalı? Budama o çalı rastgele büyümesine izin vermez, normal durumunda taç tutmaya yardımcı olur. Böyle bir manipülasyon ile üzüm daha verimli hale gençleştirebilirsiniz. Bu sonbaharda tutmak en iyisidir, tüm yaprakları 2-3 hafta sonra düşer. Şu anda, asma suları bu değerli besin kaybetmezsiniz, dolaşmasına keserler. Ve sonbahar kırpma daha iyi sonra kollarını büyür.

Kış üzüm sonbahar için hazırlama, yani bir kaplama

Kış üzüm sonbahar için hazırlama, yani bir kaplama

öyle üzüm en zor olaylardan biri,

öyle üzüm en zor olaylardan biri,

şekillendirme "iki kollu kordon".

şekillendirme "iki kollu kordon".

Eğer çiftlikte veya ülkedeki üzüm büyümek varsa

Eğer çiftlikte veya ülkedeki üzüm büyümek varsa

taç asmanın son oluşum dikimden sonra 5-6 yıl içinde ortaya çıkar. Bundan sonra, asma sadece gerektiği gibi dikkat çekmek gerekir, meyve 20-25 yıl taşımaktadır. Budama üretkenliği tutmaya yardımcı olur ve dalları rastgele büyümeye izin vermez. Sonbahar dallarının 90,% 70,% kaldırabilir. Böylece tamamen meyvelerini vermeye eski, ateşkes kesti. Seçin ve genç ve güçlü sürgünler bırakın. Nasıl sonbaharda yetiştirilen üzüm kesmek için? Sonbahar kırpma, şemaya göre, aşağıdaki adımlardan oluşur:

 • Eski çekimleri, ağaç köklerini, ekstra eklerine kesin.
 • ikame girdapları oluşacak olan bir şube seçin. Onlar 2 böbrekler de bırakın.
 • Tamamen zayıf sürgünler ödenir.
 • sol Meyve bağlamada üzerinde 7-8 tomurcukları hortumlar ve dinlenme kesiliyor.

çalı eski ve kötü meyveler ise, yükseltilebilir. Bunu yapmak için, yaklaşık 15 cm derinliğe tüm tacı, balçık kazı kesti. bagajında ​​yaklaşık 10 santimetre derinlikte kesilir, kalan bölgede çeşitli kesiler yapmak. kesim sitesi kil daubed ve ona Höyük üzerinde dökülür. Spring'in shtambe asma sürgünler hangi bir çalı üretebilir görünecektir. Böylece, yeni bir tane yapmak onun meyve vermenin zamanı uzatmak için, eski bir bağdan başlatılabilir. düzelticiyle paralel olarak daha verimli ve hastalıklara dirençli yeni çeşitler, aşılamak.

Doğru budama sarmaşıklar - yaştaki bir tek yıla başlayan önemli ve gerekli süreç. Hatta eski çalılar güncellemek için yardımcı olur, taç oluşturmak için yardımcı olur verimliliği artırır. O gelecek yıl sonbaharda yapmak için en iyisidir Bush yeni sürgünler verdi. budama farklı yolları vardır, bu iklim bölgesi için uygun olanı, korunaklı ve büyüyen sarmaşık neukryvnyh yöntemi seçmek en iyisidir. Kuzeyde ve mahsul besshtambovuyu kullanarak ılıman iklimlerde ve güney - stam. genç ve yaşlı çalı da farklı kesti.

kesilmiş dalları keskin aletlerle çalışmak gerekir, çünkü her durumda, değil, yırtılmış, eşit olmalıdır. En iyisi, kesim hafifçe konik ve eğer Bush içine doğru çevirdi. kalıntılarından - Vurgu pruner asma parçası ve adadan çıkarılmalıdır. Daha sonra düz ve pürüzsüz elde etmek üzere kesilir. burcun diğer dalları hasar görmemesine için, (izole) elini geri bırakarak.

kalınlığa 3 cm'den asma, küçük dişler ile ötesinden testere ile kesilmiş araç ise, makas kesilmez. Birkaç dal kaldırıldığı zaman, tüm bölümleri aynı tarafta yer almaktadır. kesim sonrası özel bakım gerekmemektedir. Yaz dönemi boyunca, kuru ve hastalıklı sürgünler kaldırmak için, sarmaşığı çimdik olabilir. Video başlayanlar için dersler veya ayrıntılı fotoğraflar, çizimler ve diyagramlar ile adım kılavuz bir adım izleyerek öğrenebilirsiniz üzüm budama hakkında daha fazla bilgi için.

sonbaharda üzüm budama ya da nasıl Hakkında şaşırtıcı yaz hasat elde etmek

üzüm oluşumu her zaman zor olduğu kabul edilmiştir. Gerçekten de, bölge, türü ve yılın zamanına ve bitki yaşına bağlı olarak belirli kurallara göre kesilmelidir. sonbaharda üzüm Budama - Ana tarım uygulamaları biri. makale sonbaharda asma ve nasıl zengin hasat size bol üzüm bağları memnun etmek yapmaya bildirir.

Düzgün her şeyden önce, mahsul hacmini artırmak için gerekli olan, üzüm kesti. Buna ek olarak, besin değerlerinin büyük bir akınına arttırmaktadır çilek ve daha tam hale kendi tat, büyüklüğü kesildikten sonra. Uzun bir asma olacak, ama küçük kümeler tuzlu meyveleri ile - Tamamıyla çalı artırmak için tüm güçlerini harcayacak.

korunaklı bağcılık budama üzüm uygulama geleneksel olarak bu tür bakım dondan asmaları korur özellikle çünkü sonbaharda düzenlenen orta bölgesi, içinde. Ayrıca bu dönemde kısa dallarına, daha çilek vardır.

korunaklı bağcılık budama üzüm uygulama geleneksel olarak sonbaharda düzenlenen orta bölgesi, içinde

Biz ilkbaharda budama önermiyoruz. asma zordur ve zaman yaraları iyileştirir, ancak Özsu akışı başında dallarının bölümü kesmeye varsa, bu tür yaralar tüm bitkinin ölümüne yol açabilir, "cry" başlayacaktır. sabit sıcaklık artık 5 derece santigrat altına düştüğünde Mart ayında, düzgünce meyveli ya da sonbaharda ekilen mahsul fideleri henüz yoktu genç üzüm kesilebilir.

Yaz aylarında üzüm etkilenmiş, ancak yalnızca besinlerin akışını artırarak ve üzüm olgunlaşma amaçlayan önleyici tedbirleri yürütmek değildir: yaprakları incelme, tepesi, dallar, kabartma pasynkovanie dışına kesiliyor.

Sonbahar budama doğru sezonunun sonunda yürütülür, fakat sıfır sıcaklıkta. -12 santigrat derece asma kadar düşük bile olabilir Gece donları, korkunç değildir. üzüm uzun asmak verilmesi, biz besinlerin daha büyük hacimli bitkilerin köklerine hareket gerçeğine katkıda ve bu stokları başarılı büyüme ve ertesi yıl meyve veren için gereklidir. Ama aynı zamanda sünnet gerekli değildir geciktirmek - hava rehberlik gereklidir.

Seçenekler asma önemli miktarda formirovki, ancak iki ana tipe ayrılmıştır: bir örtü ve neukryvnyh. o kar altında sarmaşığı liman varsayılır soğuk kışlar ile bölgelerde yürütülen oluşturan bu fan ve kordon düzeni bulunmaktadır. Neukryvnyh geleneksel bağcılık alanlarına (Kırım, güney bölgeler) kullanılan. Bunlar Stam ve bowline şemasını içerir. budama gibi gerçekleştirilir ve orta bant, ancak dona karşı dayanıklıdır çeşitleri için olan.

Fan besshtambovaya şeması kaplama tipi bağcılık ile kuzey bölgelerinde kullanılmaktadır. Bu gibi kesici dikey burcun tabanından giderek artan ve farklı açılarda yerleşme ve bir fan oluşturan miktarını düzenleyen çeşitli dallar oluşturur. Bu dallar kolayca kış soğuktan Barınma amacıyla hareket ettirilebilir. Fan düzeni üretkenliği, bitkinin gençleştirme ödün vermeden, hızlı teşvik etmektedir.

Fan düzeni üretkenliği, bitkinin gençleştirme ödün vermeden, hızlı teşvik etmektedir.

Fan formirovke görev meyve taşıyan asma esas olacak çeşitli dalları, büyümeye zaman. 2-3 tomurcukları sonbaharda keserek, büyüme fidan ilk yılında düzenini geliştirmeye başlayın (iki olabilir, ancak üçüncü donma durumunda yedek olarak ise). Baharda büyüme üç tomurcukları gittiyseniz bir mikrop ana kaçış farklı taraflardan genç ikisini bırakarak dışarı çimdik. İki yıllık fidan sonbaharında 3-4 tomurcukları bırakarak bir uzuv yerine üzerinde kesilmesi gerekir kaçmak için zaten yeterince güçlü ikisini vermek.

Düzenleri Fan budama

kreş üçüncü yılında kovanlarının oluşturulması başlar. tomurcuklar büyümeye devam edecek bahar, iki güçlü sürgünlerin her biri üzerinde, biz 2 genç filiz bırakın. Ve dışa kaçış görünüyordu alt filiz için bunu yapmak gereklidir. Sonbaharın başlangıcı, bu sürgünler zaten güçlü olsun - 1 metre uzunluğunda ve 6-10 mm çapa büyür. Gelecekteki manşon en az 50 cm dalı bırakarak kesilmiş ve zeminden 30 cm bir yükseklikte en yüksek tele bağlı. Elde edilen fanlar iç kovan dış daha kısa olan, böylece düzgün kesim gereklidir.

Bu şekilde oluşturulan kol üzerinde büyüme mevsimi boyunca dikey kafes bağlanması gerekir üst şekillendirme bereketli çubuk, dışındaki tüm yıllık lahanası 2-3 patlak. Bu aşamada fan oluşumu ile sona erer.

Bundan başka, kollu bir sonraki sonbahar ürün her biri üzerine düzgün işleyen gerekir: üst, normal olarak 7-8 tomurcuk (fertil) ve daha düşük bir düzeye budanmış - böyle bir birim meyve oluşturan, 2-3 tomurcukları (zerre ikame). fanı kestikten sonra dört kollu ve dört meyve bağlantıları sunmaktadır.

Sonra her sonbahar, asma otplodonosivshie kesip ikame bir düğüm dışına büyüdü genç sürgünlerden yeni meyve unsurunu oluşturur.

Fan diyagramı kovanların yavaş büyüme teşvik eder. Bitkinin dibinde 2-3 tomurcukları bırakarak bir uzuv kurtarma eski iyi kesim gençleştirmek için.

Video "sonbaharda Budama üzüm"

Bu video battaniye kesmek yürütmek için nasıl açıklayacağız.

yetiştiricileri kesme Bu devre kullanılır neukryvnyh esas güney bölgelerinde ve Kırım üzüm.

Genç fidan ilk sonbahar kırpma yerden 2-3 tomurcukları bırakır. Daha sonra, en güçlü iki mikrop bir Bole (gövde) oluşturmak üzere seçilmiş, ikinci de yedek olarak depolanır. Ana çekimin sonbaharında 2-3 tomurcukları için kısaltılır ve yedekleme 2 böbreği tutarak bir uzuv yerine üzerinde kesilir. Bu aşamada, tüm diğer genç sürgünler patlak. tüm üvey de silinecektir ile gövdenin büyüme tutam noktasının ikinci yılında (o olgunlaşır icar). üçüncü sınıf shtamb olarak tüm işlemleri çıkarılması, ancak üst iki koruyarak, istenilen yüksekliğe kesilmelidir - kesilmeden, her iki tomurcukları bırakır. Bu süreçler omuzlar kordon olacaktır. Onların düzeyinde, tel onu kol geleceği bağlayacağım çekin. Yedek da 2 tomurcukları (zerre ikame) terk biri iki güçlü kaçış, tutma, kaçış kısaltılmış ve ikinci - 4-6 tomurcukları.

Kalan mesafe yaklaşık 20 cm idi arasındaki böylece kısaltılmış çeşitleri omuzlara özelliklerine göre oluşumun dördüncü yılında, ekstra lahanası kesiyorum: "boynuz" sözde koydu, meyve bağlantıların bazlar olacak.

Her yetiştirilen kaçış yıllık zaman diliminde 2-3 tomurcukları korumak ve dinlenme kesiliyor. Bir uzuv yerine (2-3 tomurcukları) üzerinde - Eylül ayında, düzgün yetiştirilen yıllık sürgünlerden altıncı yıl üst Escape 6-7 tomurcukları (meyve asma) ve alt kesim, meyve veren bir birimlerini oluştururlar. Bu aşamada, oluşum shtambovoy düzeni sona erer. Sonraki yıllarda, sadece Şekillendirme desteklenen: Her sonbahar verimli bir asma, meyve bağlantı kurdu yeni sürgünlerin ikame bir düğüm kısaltıldı.

budama yaşını Özellikleri

Her asma çevrim ömrü üç aşamaya ayrılabilir:

 • kapasiteli bitkisel kütlesi;
 • meyve;
 • Yaşam döngüsünün yok oluş.

Bu döngülerin her görüldüğünde budama, kendine özgü bir amacı takip ettiği ve bazı özel özelliklere sahiptir.

5-6 yaşın altındaki genç sarmaşıklar, vejetatif kitle ve meyve hazırlanıyor birikir, bu nedenle şu anda budama temel amacı - bir çalı, onun iskelet ve formun oluşumuna doğru bir yaklaşım daha hızlı ve daha bol meyve başladı.

Şema asma budama

Budama İlk yıl fide ile başlar ve meyve bağlantıları için temel teşkil edecek temel bir kılıfı, şekillendirme, gereksiz çekimleri yıllık sınır değeri azalır.

Tüm yeni gelenlere absorbe etmelidir genç bir bağ oluşmasına temel kural, - asma "fatten" vermez.

Tüm yeni gelenlere absorbe etmelidir genç bir bağ oluşmasına temel kural, - asma "fatten" vermez. Bu durum, aynı zamanda çilek kalitesini etkileyen, sırasıyla asma çiçekler, daha az ürün verimleri, sıfırlar.

her şeyden önce, 20-25 yıldır oluşabilir meyve döneminde Sünnet üzüm, şekillendirme çalı düzeni, onun meyve vermeyi ve büyüme düzenleme korumayı amaçlayan. budama kuru, ölü, hasta çekimleri kurtulmak için yardımcı olur, böylece Şu anda, bitki genç ile bunların yerine, hasta olabilir.

omuzlar veya yüksek verim temelini oluşturur meyve birimlerinin kollarında oluşumunu - eski koşu çalı budama temel amacı. sünnet boyunca asma% 70-90 kadar çıkarılabilir.

sonbaharda üzüm Budama yüksek verim teşvik etmektedir. Bölgenizdeki iklim için uygundur optimum kesme düzeni uygulamak, sadece don ve aşırı ısıdan korumak, meyve üzüm geliştirmek, aynı zamanda masa süslemeleri olacak çilek tadı geliştirmek olamaz.

Yeni başlayanlar için Üzüm Budama

budama üzüm - ülkede düzenlenen en zor olaylardan biri. Bazen anlamak zordur, Düzgün üzüm kesmek için nasıl ve ne zaman.

Kırpma asma budama deliklerin gerekli sayısı (böbrek) bırakarak üzüm yüzde 90 düşürülür.

bize ayrıntılı olarak ele alalım Uygun budama üzüm sırları, dikim ilk yıl başlayarak.

Budama üzüm ilkbaharda ve sonbaharda hem üretilebilir. sonbaharda bir çalılık budama zaman dondan korunarak kış için kapsayacak şekilde arzu edilir. Yerel sert kışlar, sonra bahar budama veya kışın sarmaşığı yataklık geçirirler. Bu arada, Kesilmemiş üzüm iyi kış tahammül.

yapının Özellikleri ve asma parçalarının isimleri

denilen toprağa olan gövde tabanı, topuk, kökler ondan büyür.

shtamb - tüm ağaçlar gibi birinci yan filizlerin için sap kısmı. Üzüm ve gövde parçası yer altında olduğu, topuk biter.

kafa - Yan çekimleri kalkan ana gövde üzerinde kalınlaşma.

Kollu (omuz) - ana gövdeden uzanan bir yan dallar. Ve bunların gözleri, aynı böbrek olduğunu.

Meyve ve dal ok değiştirme: Eğer unutmamalıyız terimler vardır.

meyve atıcı - böbrek 8-12 kesilmesinden sonra, kesik kol, uzunluğu.

Twig yedek - Kesim işleminden sonraki 2-4 tomurcukları kısa kovanıdır.

meyve bağlantı - ikame ve meyve ok bir düğüm oluşan bir çift ateş. Konuştuğumuz tüm isimler, biz budama üzüm sırlarına açın.

Asma oluşumunun bir çok seçenek vardır. Bize en basit ve anlaşılır üzerinde durmak istiyorum - sürgünler değil dikey olarak ancak yatay büyümeye başlar.

ilk yıl içinde üzüm oluşumu

merkez kaçış en İlkbaharda geri kalanı kesiliyor, 2 düşük tomurcukları ayrıldı. Bunlardan 2 kaçmalarına büyür ve farklı yönlere eğik onları kravat.

Yaprakları bundan önce, tüm düşmek Geç sonbahar, yapılamaz veya üzüm suyu sürgünler kısaltarak, biterse. İki böbreği ikinci kaçış bırakarak kısa kaçış Bir konu, dört böbreklere bırakarak uzun bırakın. Kışın, asma kafes ve kapak ile ateş.

İkinci yıl için üzüm Şekillendirme

Tehlike ağır soğuğunda (Nisan) geçtikten sonra yay olarak, kapağı çıkarın ve alt tel kafes için Rot, farklı yönlerde en fazla.

, Tomurcukları, geri gelen büyümek dikey veya biraz çalı merkezine doğru eğik izin kaynaklanıyor.

Sonbaharda, yaprak düşüşünden sonra, uzun kollu kaçmak için 2 bırakarak kesti. kollu aynıdır. İki tomurcukları bırakarak kesmek saplar merkeze yakın ve ana aşağı olanlar: Sonra dikey kaynaklanıyor kırpın. Bu ikame bir düğümdür.

Dikey 4 tomurcukları bırakarak bulunan başka kesim kaynaklanıyor - bu meyve ok olacak. üzüm çıkarın ve kışın Köşkü.

üçüncü yılında üzüm oluşumu

Baharda, don geçtikten sonra, asma kapağı çıkarın. alt bağlantı teli kafes Uzun meyve oklar yatay karşıt yönlerde tepeleri.

knot yedek dikey büyümesine izin. Yaz aylarında, her böbrek büyümek kaynaklanıyor. Ağustos başında, darb geçirmek - Bu çilek kalitesini ve miktarını artıracak 10-20 cm kaynaklanıyor kırparak ..

Ağustos darb önce harcamak yoktu ya asma sürgünler üzerinde ağırlığı görünür.

sonbaharda, yaprak sonra, hortum parçası ile ekin otplodonosivshie aşırı 4 dikey sürgünler.

Sonuç olarak, her omzuna iki dikey sürgünler ile bir bağlantı kalacaktır. ikinci yılında da Onların budama,. Uzun 4 tomurcukları bırakarak iki tomurcukları bırakarak kesim merkezine en yakın kaçış.

Sonraki tüm yıl asma büyüme, üçüncü yıl olduğu gibi benzer budama yürütmek.

Not: Daha fazla güvenilirlik ve güç rezervi için, sürgünler daha tomurcukları bırakabilirsiniz, ama 10 her fazla. Bu don hasarı durumunda yapılır.

Örneğin, meyve tomurcukları oklar 3 böbrek ikamesi knot ve 6-7 optimal miktarı. tüm tomurcuklar hayatta iken İlkbaharda, aşırı kesilmiş olabilir.

Video - adım Budama üzüm adım

Burada sonbaharda üzüm mahsul için anahtar sırları, gözetilmesi kalitesinin anahtarıdır ve böğürtlen büyük mahsul olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

81 − = 74