Stretch yıldızlı gökyüzü fotoğrafını tavanları

Asma tavanlar, "Yıldızlı Gökyüzü" (fotoğraf)

Asma tavan "yıldızlı gökyüzü" - iç tesislerinde uygulanabilir en güzel ve özgün çözümlerinden biri. Özellikle etkileyici bu tasarım geceleri benziyor. fotoğraf yatak odası bir göz atın ve her gece "yıldız" ile mayınları mevcut "hava" altında yatan kendimi hayal uyu nasıl düşünün.

kompozisyon, belirli aydınlatma tasarımı, çizim: bu tasarım seçeneği oluşturmak için tüm ayrıntıları dikkate alınması gerekmektedir. Yüksek dereceli tasarım açık alan yanılsama yaratmak gerekir.

Bir "yıldızlı gökyüzü" (fotoğraf birkaç düzenlemeleri aşağıda sunulmuştur) oluşturmak için kullanılan özel efektler:

Bu seçeneklerden herhangi bir kaç gün içinde yapılabilir. Buna ek olarak, tek tek gereken sayıda seçebilir "yıldızlı". alan metrekare başına ortalama yıldız 80 şeritlerin için uygun olabilir. Bu yaklaşım bize her benzersiz tavan yapmanızı sağlar.

 1. Kumaşın seçim.
 2. ışık kaynağının seçilmesi. Projektör LED veya lamba olabilir ve yalnızca beyaz ışık tutmak veya renkli olabilir ve çeşitli tonlarla verebilir.
 3. Fiber optik ve LED şeritlerin miktarının belirlenmesi.
 4. başka bir deyişle baz hazırlanması veya, "sahte tavan" oluşturulması.
 5. tabanında etiketlendirme gelecek "yıldız" konumunu belirtmek için.
 6. ekipmanı hazırlamak.
 7. özel montaj tümeninin uygulanması: sabitleme yapısı, projeksiyon çekme filamentlerin bağlantı bıçak çekme ve LED veya kristaller takılması.
 8. sahibine işin teslimi.

asma tavan 3 temel dokular ayırın:

"Yıldızlı gökyüzü" için zaten acı bir desenle kumaş kullanmak en yaygın olanıdır. Bu amaçla, gece gökyüzünde istenen fotoğraf görüntüsünü önceden seçilmiş. Bu seçenek gündüz, hatta tavandan ışık ile kendi görüşleri ile sizi memnun edecektir iyidir.

tavan kullanılan iplik ve doğrudan doğruya optik fiber ışık motor için. lif, iki ana yöntem düzenlenebilir:

 1. tabakada delikler uygulamasıyla. yüzeye çıkış elyaf uçlarının. Gün boyunca, bu tavan çok düzgün görünmüyor. Bu nedenle, "kadife altında" özel bir fatura en sık kullanılır. Böyle bir tavan örneği fotoğrafta gösterilmiştir.
 2. kumaş delme olmadan. Bu durumda, fiber optik şeritler tavan iç yüzeyine beslenir ve sabitlenir. Böylece, her zaman hayır delikler görmek ve kapsama hatta pürüzsüz olacaktır. Gün boyunca standart görünüyor, ama karanlığın başlangıcı ile dönüştürülmüştür. Bu tavan önemli bir avantajı, gerekirse rengini veya desenini değiştirmek için yeteneğidir.

En ilginç Swarovski kristaller kullanır asma tavan vardır. Bir orijinal kristallerin diğer yönlerinin resimdeki gibi ışık, "yıldız" gerçekçi bir parlaklık etkisi yaratır yansıtmaktadır.

1

Teşekkür kontrol paneline, belirli bir programı seçebilir ve aydınlatma değişiklik yapma, "yıldız" sıralı veya kaotik üzere çeşitli takımyıldızları vurgulayarak elde edebilirsiniz, açık ve kapalı olarak gerçek olmadığını gidecek. Yer "yıldız" çok farklı olabilir. olasılık hayal gücünüzle sınırlıdır.

Tabii ki, kristaller çok pahalıdır, ancak sonuç elbette, hoşuna.

Eğer bir fotoğrafı görüntülerken ilgilenen ve "yıldızlı gökyüzü" tesis tasarımı için bir yer seçme hakkında düşünüyorsun, aşağıda gösterilen ipuçları meseleyi belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Bu sayfada sunulan Foto Stretch tavanlar "yıldızlı gökyüzü". Gördüğünüz gibi bu tasarım Her odada harika görünür:

 • Bir çocuk odası. Çocuk hiç şüphe odama "yıldızlı gökyüzü" görmek memnuniyet duyacaktır. Bu çok bilgilendirici ve büyüleyici bir süreçtir.
 • Yatak odası. Tavana Bu tür romantik bir atmosfer yaratacaktır, ama aynı zamanda tatlı rüyalar görmek, sakinleştirici bir etkisi olacaktır.
 • Mutfak. Başını sokacak "Yıldızlı gökyüzü" bir kutlama herhangi bir yemek dönecek.
 • Salon. En iyi yolu misafirler sürpriz - bu sıradışı gergi tavan bakmak için onları davet.
 • Ofisi. Bu odada bir "yıldızlı gökyüzü" oluşturma, bir karşılık gelen bir izlenim üreten, alışılmadık bir iç almak ve belli bir konfor privnosyaschy.

köpüklü noktalar bir sürü yıldızlı gökyüzü hep olağanüstü güzelliği ile insanları çekti. gökyüzüne bakarken bu kesinlikle evrenin gizemli ve uzak bir şeyin düşünceleri vardır olacak gibi. Kentsel koşullarda açıkça yıldızlı gökyüzü görmek zordur. Bu amaçlar için tam insanların ihtiyaçlarını karşılayan streç tavan "yıldızlı gökyüzü", geliştirilmiştir edilir.

7 Kolay Adımlar: asma tavan bir yıldızlı gökyüzü yapma

Asma tavan yıldızlı gökyüzü ülkede yaz aylarında değil sadece olabilir gece gökyüzünün güzelliği zevk evden doğrudan uzayda hayran izin verir, fakat işten sonra şehir apartmanda, sadece asma tavan bir yıldızlı gökyüzü yükleyin. yıldızlarla Gök yalnızca ayrıca oturma odasında hatta banyoya uyması için orijinal bir yatak odası veya kreş süslemeleri, ama olamaz.

Yıldızlı gökyüzü: Tavanlar ve diğer yükleme yöntemleri

Tavan kendiniz yapmış veya nitelikli profesyonellerin listesini edilebilir bir yıldızlı gökyüzü, montaj için çeşitli seçenekler vardır.

teknoloji tarafından yıldızlı gökyüzü tavan bunun üretimi karmaşıklığına bağlıdır

En yaygın teknolojiler şunlardır:

 • birlikte veya itme olmadan yıldızlı bir gökyüzünün etkisiyle Asma tavanlar, sadece uzmanlar kurulu ve bu nedenle yüksek bir maliyeti vardır;
 • fotoğraf baskı yıldızlı gökyüzü ile Asma tavan ek yatırımlar gerektirir;
 • alçı panolarında yıldızlı gökyüzü etkisi gerilme yapılarda profesyoneller tarafından yürütülen prosedürler simüle, kendi ellerinizle yapılabilir;
 • tavan kapağında floresan desen ev Tamirci veya çalışan vasıflı sanatçı yapılabilir, mürekkep ışıklı geceler, şeffaf veya renkli olabilir;
 • Zapotolochnoe tavanda bir model ile, geleneksel aydınlatma;
 • floresan etiket Yapışma çocuklar için mükemmel olduğunu ve bağımsız yapılabilir.

Tabii ki, tüm tasarım profesyonellerinin ilk, sihirli ve gizemli etkisi olduğu anlaşılmalıdır. sanatsal ve onarım becerileri çok iyi bir komutla, iyi bir sonuç elde edebilirsiniz, bu kadar uzakta olmak her durumda profesyonel yıldızlı gökyüzü kadar pahalıdır.

montajı yapan birçok şirket bu tür "Yedinci Cennet", "Vanilla Sky", "gökyüzü çizgi" olarak yıldız yapılar, kendi şirketinin her şehirde var olduğunu vardır.

deliği olan asma tavanda yıldızlı gökyüzü montajı

Tavana Bu tip yeterince yüksek kaliteli ekipmanlar ile sadece profesyoneller gerçekleştirebilir.

İşlem şu şekilde gerçekleştirilmektedir:

 • Tavan fiber optik şeritlerin katıldığı, projektör monte edilmiş
 • tavan boyunca dağıtılan özel iplik bağlantı elemanları ile;
 • delikler seçilen modele yapmak uygun tavan paneli;
 • Bu delikler, fiber optik elyaflar veya gerekli parlaklık bölümü bağlı olarak demetleri uzanır;
 • deliklere sopa sıkıca Konu;
 • Web bir ısı tabancası kullanılarak standart prosedür ile gerilir;
 • Fiber optik, istenen uzunluğa tavandan tipik olarak 2-3 mm kesilir.

Montaj gerginlik tavan profesyonellere bırakılmalıdır delinmiş

Bu düzenleme, fiber optik çıkış yerinde böyle kristaller elde edildi noktası dekoratif elemanlar, ayarlanabilir iyidir. Böyle bir tavan kesinlikle pahalı, ama çok etkili olacaktır. o kristalleri ile beyaz tuval saçma bakacağız öğleden anlamaya değilse Ancak, tavandaki deliği kapamak için gerekli değildir.

Tavan bez çok kalın ve güçlüdür Bu seçenek yalnızca aksi takdirde biz tavan "doldurma" ile göreceksiniz uygundur.

yıldızlı bir gökyüzünün etkisiyle Asma tavan: delinme olmadan montaj

tiner tavan resimleri için bir delinme olmadan gökyüzüne kurulumunu uygun.

Böyle bir sistem, aşağıdaki şemaya uygun olarak yüklenir:

 • bir delik ile düzenlemede projektörü ve gerilme iplik uyar;
 • Seçilen yıldız deseni çevirir sahte tavan alçı Monteli;
 • Asma tavan aralıklardan önceki uygulamada olduğu gibi, atlanan iplikler veya fiber optik demetler vardır;
 • Konu streç tavan (genellikle 3-5 cm) mesafe parçalanmış alçıpan bir mesafede kesilir;
 • Yeni tavan standart tekniklerle tuval gerilir.

Geceleri bir delinme olmadan ayarlanmış germe tavanlar yıldızlı gökyüzü onların güzellik çarpıcıdır

Sonuç görünüşte dekoratif üretmeyen bir tasarımdır "doldurma". Bu tavan öğleden sonra standart kapsama ayırt etmek kesinlikle imkansızdır, ama geceleri sahiplerine Evrenin tüm sırlarını verir.

Küçük bir odada yıldız tavan yapması gerektiğini değer mi

Küçük odalarda çeşitli işlevlere sahiptir ve bu nedenle yetkin Bu tip imar binayı tedavi etmek gerekir genellikle. Yıldızlı gökyüzü, böylece alan geri kalanından ayrılması, belli bir alan üzerinde küçük bir oda çekin.

Örneğin, sadece yatak odasında veya oturma odasında oturma alanı üzerinde yatağın üzerinde bir yıldız tavan yapabilir. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, aynı zamanda aile bütçesine kazandıracak.

Kendi başına, oda küçük boyutu gök tavan yüklemek için bir kontrendikasyon değildir, ancak bazı noktaları dikkate almak gerekir:

 • Herhangi asma tavan alçak bölgelerde tavsiye edilir, ve bir delinme olmadan monte ederken yıldızlı gökyüzü, özellikle daha da oda yüksekliğine ihtiyaç duyulur;
 • tavan kumaş desen üzerinde daha artistik efekt uygulanmış, sonra bile gündüz karanlık yüzeyinde "yemek" ve küçük alan olmadan olacaktır;
 • Küçük bir oda için mükemmel bir çözüm yıldızlarda gökyüzünün tavan etkisinin kısmi yürütme olabilir.

Ne bulutlar tavanlar gök şunlardır: fotoğraf

yıldızlı gökyüzü Günü analog bir streç tavan bulutlar olduğunu. Aslında, bu rakam - bu mavi gökyüzü karşı beyaz bulutlar sadece bir fotoğraf izi. Bu tavan o gerçekçilik vereceğini, odanın iç, ile veya olmadan bunu yapabilir iyi görünüyor.

bulutlar Asma tavan oda kişilik vermek

Bir tavan aşağıdaki efektler ekleyerek daha işlevsel bulutlar masmavi gökyüzü yapabilirsiniz:

 • Bir yıldızlı gökyüzü tasarım gerginlik bulutların altında Yerleştirme doğru evde doğayla birlik gerçek etkisini elde edebilirsiniz;
 • Ayrıca bazı fonksiyonel alanları vurgulayabilirsiniz bulutlarla bir streç tavan mavi yardımıyla;
 • Zekice tarz assolist bulutlar odanın benzersiz bir tasarım yaratacak (örneğin, tavanda, bunun içinde gökyüzünün manzaralı bir sahte pencere yerleştirebilirsiniz).

Böyle yıldızlı gökyüzü ya bulutlar kadar hazır tavan tasarımı yapılarını kullanın hiçbir şekilde yaratıcılık kapsamını sınırlar, ancak tam tersine, onun yeni özellikler genişletir.

Ama her şey ölçülü olması gerektiğini unutmayın ve bu nedenle tavan belirli dekorasyon seçimi katalogları veya başka ortamlarda analoglar tavan bakmak daha iyidir yoktur.

Asma tavan Gök: yorum sahipleri

Son yıllarda çok popüler gök tavan, ve onların fanlar ve rakiplerini var.

uzay nesneleri gösteriyorsa Dışavurumcu, yıldızlı gökyüzü tavan görünüyor

Bu tasarım incelemeleri Tüm sahipleri birkaç belirli noktalara indirgenebilir:

 • En iyi yolu kendi evinde bir yıldızlı gece gökyüzü olsun - bu üretim uzmanları sipariş;
 • Bu ürünün yüksek fiyat, uzun hizmet ömrü ile mantıksal telafi edilir;
 • gökyüzü görüntü çevreleyen tasarımına uyum uydurma tavan yalnızca bir parçasıdır, işgal ettiğinde çok daha iyi;
 • baş dönmesine neden olabilir geniş bir alan üzerinde parlak tavan parıldayan tefekkür;
 • Starry Sky tasarımı daha iyi fotoğraf baskı uzay nesneleri tamamlayacak;
 • Bu seçeneği seçtiğinizde böyle bir tasarım günlük hayatta yorgun almak kolay olduğu için, tavan tasarımı, gerekliliği kesinlikle emin olmak için;
 • yıldızlı bir gökyüzünün için en iyi yer - fantastik güzellik çocuğu sükunet bir kreş;
 • Eğer bir cennet tavan ihtiyacının emin değilseniz, ona geçici bir seçenek, gece yıldızları taklit, duvarlar ve tavan kirişleri yönlendirilecektir yani küçük projektörü satın alabilirsiniz.

Güzel asma tavan, "Yıldızlı Gökyüzü" (video)

gökyüzünde şeklinde Asma tavan odası süslemeleri, ancak yüklerken sürecin girdisi çıktısı açıklayacağız yetkin profesyonellere açmak için daha iyidir. tavan İyi planlanmış tasarım boşuna harcanan para geçen uzun ve rahatsız elde edilen sonuçları keyfini sağlayacaktır.

Stretch tavanlar "Yıldızlı gökyüzü", sistem tasarımının nüansları

daire yaparken her zaman özel bir şey istiyorum. İlginç bir fikir - doğa olaylarının ile benzersiz bir tasarım oluşturulması. asma tavan Çünkü "Yıldızlı Gökyüzü" olağanüstü tasarımın severler arasında popüler. Bu tasarım, akşamları dinlenmek özelliği çıkmadan yıldız bakmak için izin verir. "Canlı" görüntü enerjisi ile dolu, büyüleyici.

Odada yıldızlı bir gökyüzünün bir örneği

Bu ürünler LED veya floresan boya kullanılarak oluşturulur. benzersiz bir dekor oluşturmak için fotoğraf baskı kullanmak için bir seçenek yoktur. Bu tür yapıların kapsamı etkileyicidir. Kurulum yatak odası ile sınırlı değildir. İstenirse, çocuk odası ya da oturma odasında bir tavan düzenlemek.

Çocuk odasında tavan yapma

yapısı nedir

farklı aydınlatma teknolojileri kullanarak gergi tavan benzersiz bir stil yaratmak için. Fonksiyonel alanları belirlemek veya binanın alanının tamamı üzerinde bir kaplama oluşturmak mümkündür. Tasarımın detay odanın genel ruh haline bağlı değildir unutmayın ve ışıklandırma sistemi ana ışık ayrıdır.

Yatak odasında germe sisteminin tasarımı

Bu yapı Of nedir? Öncelikle, bu bir kontrol birimi içerir. Çalışmaları LED'ler veya diğer aygıtları ayarlar yazılım dayanmaktadır. Bu tavan "akıllı" olarak adlandırılır, çünkü kontrol ünitesi, bir profesör var. Fikirlerin uygulanması apartmanda yıldızlı gökyüzü birkaç tarafından geliştirilen anlamak önemlidir. bazı durumlarda böyle bir birim yoktur çünkü. Ancak aynı gerilme yapılarda ağır görevi gerçekleştirir - ilginç bir tavan tasarım oluşturmak.

kontrol bloğu

"Gece gökyüzü" sisteminin montajı tavanda belli noktalara uzanan fiber optik kablo, kullanımını içerir. tek nokta başına lambaların sayısı istenen parlaklığına bağlı olarak belirlenir. Bu baskı web'de kullanıldığında, doku ve renk çeşitli seçenekleri seçmek için.

Basit kurulum - çıkartmalarla dekorasyon asılı tasarımı. Bunlar karanlıkta yanar fosfor ile emprenye edilmiştir. Bu durumda, varyasyonlar farklı emisyon rengi mevcuttur. Bugünün teklifi arasında bulacaksınız:

 • Güneş sisteminin gezegen;
 • Galaxy;
 • yalnız yıldız ve bunların kümeleri;
 • kuyruklu yıldız.

tavanda Çıkartma

çıkartmalar birkaç saat boyunca parladı için, sadece 5-10 dakika odada ışığı açın. Bunların Germe düzeni kurulumu veya tavana iki taraflı yapışkan bant sabitleme elemanları indirgenir. Bu arada, diğerlerinden bu yöntemi ayıran budur. Diğer ışık elemanları ızgara sistemi içine koymak alamadım.

uzay tarzında Çıkartma

Önemli! onun cihaza önceden eksileri tavan yapısı öğrenin. Ucuz bir görünüm ve kırılganlık - Bu yöntemin dezavantajları.

etiketleri kullanılarak Örnek

İkinci nispeten ucuz seçenek - alçıpan ışık duvar kağıdı bitirme. Bu amaçlar, aşağıda görülen malzeme türleri için:

 1. Floresan. Bunlar üç boyutlu formatta bir desenle üretilmektedir. Polyester duvar üretilen ve bazı UV ışık aralığı vermek aydınlatma ile ışık yayar.

floresan duvar

 1. Gümüş. Bu ürünler son zamanlarda piyasaya çıktı gelmiş. Bunlar yüksek maliyet ile ayırt, ancak yükleme aşağıda tartışılmaktadır diğer durumlarda, daha ucuz olan.

gümüş duvar kağıdı

 1. fosfor. Şekil fosfor akrilik kısmı ile kağıda tatbik edilir. Bir "gece gökyüzü" aydınlık ve iddiasız ile karakterizedir. o çocuk odaları münhasıran duvar kağıdı asmak için mantıklı çünkü.

fosfor duvar kağıdı

Mevcut uygulamalar, germe sisteminin karmaşık bir düzenleme için yeterli mali yok olması durumunda kullanılır.

tavan bitirme için duvar kağıdı uygulaması

Biz iddiasız fikrini ele alırsak, o zaman bu yöntem en kolay ve en ucuz çağrılabilir. Tavanın eksikliği sadece oldukça zordur örtüşme tamamen düz düzlemi yapmak için gerekli olduğu aslında.

Uygulama Oracal

Kurulum aşağıdaki adımlara indirgenir:

 1. Hizalama yüzeyi. İşte o zaman pürüzsüz kadar düzlem eziyet kat yararlıdır. Oracal bağlanır ve tavan askıya aldı.

işlem hizalama

 1. tuval hazırlanması. esas olarak herhangi bir resmi seçebilirsiniz. Bu durumda yapışkan bant uygulanır. Bu bir zevk pahalı mal olacak. Nuance işi kendini yazdırıyor. Biz görüntünün parlaklık ve doygunluk üzerindeki baskı ile önceden kabul etmek gerekir. Aksi takdirde tavan görünümleri memnun olamaz.
 2. parçalara ayrıntılı dökümü. Oracal maksimum uzunluğu -. 2 m tavan kaplama için yeterli değildir.

Oracal Tavan

 1. Ürün hazır olduğunda, tavana yapıştırılır. Eğer elinde fazladan bir çift ihtiyacım yere. Kurulum üçünü taşınır ise, daha iyi. Bu dikkatle filmi yumuşatmak için ihtiyaç kaynaklanmaktadır.

Film Oracal bakar gibi

 1. puan cinsinden tavanda "yıldız" uygulamasına aktarılan eki tamamladıktan sonra. Bunu yapmak için, floresan boya kullanılır.

Filmde yıldızlı Uygulama

Bu, aslında, yapışkan bant yardımıyla gece gökyüzünün yüklemesidir.

gökyüzünün tarzında tavan masraflı tasarımının Toplam gelişmiş çeşitli türevleri. Bu tür sistemlerin zaman alıcı ve para açısından cihaz çok ödemek zorunda kalacak. Ama bir odanın görünümünü hemen dönüştürdü.

LED'ler ve fotoğraf baskı

İlk yöntem - LED sistemi ile montaj gerilim. Bunu yapmak için, çok katmanlı tavan oluşturmak. Bu yapıldığında nasıl sitenin diğer sayfalarında okunabilir. Aşağıdaki gerektirecektir yüklemek için:

 • alçıpan ve PVC filmden yapılmış birleşik asma tavan (henüz web GCR aksine, şasi üzerinde olmamalı);
 • LED lamba veya bant (farklı güç aygıtları elde etmek için gerekli);
 • parlaklık düzenlenmesi için bir kontrol birimi;
 • elektrikli cihazlar için kablolar.

LED yıldızlı gökyüzü

Teknoloji çekince, tam bir gece gökyüzünü yaratmak mümkün olmadığıdır. İdeal olarak, tavan sadece birkaç büyük "yıldızlı" ve "Ay" sığacak edilir. Ama ışık müziği ayarlayabilirsiniz. Sonuç olarak, sistemin görünümünü memnun etmelidir. Olumsuz LED'ler lensler olmadan gözlerde parlayan olmasıdır.

fiber optik vasıtası ile yapılması

ve bir odaya yıldızlı gökyüzü lif yardımıyla oluşturun. Yukarıda açıklandığı ve bu kullanıcıları arasında popülerlik kazanmıştır Bu tasarım farklıdır. gerekecektir Bu fikri uygulamak için:

 • tavan tasarımı germek;
 • Hafif motor;
 • lif.

Tavan için optik elyaf

Önemli! Işık iletken filamentler aksi istenen etkiyi elde etmek mümkün değil, farklı çaplara sahip olmalıdır.

optik elyaf

halojen ile projektör esnek optik fiber monte edilebilir. renk filtreleriyle Işık motor bir dolabın arkasında veya niş içinde saklandığını, bu nedenle odanın görünümünü bozmaz.

Bir gerginlik kumaş yardımıyla odasında benzersiz bir görünüm yaratır. Kurulum fikir keşfetmek için yapılır bilmek önemlidir. Ve kurulumdan sonra - yıldızlara bak. o düzeltmek için olduğu gibi böyle bir sistem teşkil ne derin bir bakış açısıyla, aşağıdaki videoda göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

62 + = 70