su temini için PVC borular

Su PVC boru tipleri - avantajları ve montaj metotları dezavantajları

Ömür herhangi bir su tedarik sistemi, montaj sırasında meydana getiren elemanların kalitesi ve güvenilirliği ile belirlenir. özellikleri, teknik özellikleri, avantajları / dezavantajları, vb: madde su temini için PVC boru gibi türler üzerinde odaklanır

Varyasyonlar ve özellikle PVC boru

Polivinil - karbon, hidrojen ve klor gibi saflığını bozan çeşitli maddeler arasında yeterli bir kombinasyonu üretim aşamasında ilave edildi. Malzeme bu asitler ve yağlara içme suyu herhangi sıvıları paylaşıma izin, toksik değildir.

Günümüzde bu tür boruların iki çeşidi vardır:

 • PVC - soğuk suyun taşınması için kullanılan;
 • CPVC - artan klorin içeriği ve sıcak su ile iyice etkileşim (diğer "kullanımları için Özellikler CPVC boru ve kuralları").

yükseltilmiş basınçta ve standart dışı çevre koşullarında endüstriyel sıvıları, işletme taşınması söz konusu olduğunda, düşük sıcaklıklar, borulara darbe direnci ve direncini artırarak, özel stabilizatörler kullanmak için gereklidir. onların ana avantaj olarak basınç PVC ürünlerinden gidiş Standart su boruları ağda yüksek basınçlı göstergesi ile çalışmak yeteneğidir.

Düşünüldüğünde etiketleme PVC ürünleri aşağıdaki çeşitleri bulabilirsiniz:

 • boyutu: büyük, orta, küçük;
 • bükülme yarıçapı: sert, esnek çok esnek;
 • usul montaj için: harici, dahili;
 • çalışma basıncı Şekli: basınç, serbest-akış, seyreltilmiş sıvılara.

bu türlerin bazılarının özellikleri:

 • izin verilen en yüksek basınç 9-63 cm boru kesitinden bir araya açık su boruları tip 6-10 atmosfer arasındadır;
 • fazla 0.16'dan daha MPa basınçta çalışan 11-63 cm'lik bir bölümü ile basınçlı olmayan PVC boru için uygun olan sistemler.

1.2 ila 63 santimetre - standart PVC ürün uzunluğuna göre, 1, 2, 3 ve 6 metre ve çapı. Eğer satın aldığınızda farklı duvar pürüzlülüğü, artan pürüzlülüğü, vb boruyu incelemek için önemlidir Boru mükemmel düz tüm uzunluğu boyunca olmalıdır.

1

Özellikler PVC borular

PVC ürünleri seçerken, dikkatli işaretleri incelemek gerekir. uluslararası düzeyde, boru Ürünün ana özellikleri hakkında bilgi görüntüler barkoda uygulandığı karar verildi.

barkodun görüntülenen bilgi:

 • SDR - boru duvarının dış çap ve kalınlık oranının değeri ve SDR ayrı, bu iki değerin,
 • geleneksel bir yüzdürme tüpü;
 • Nominal basınca dayanıklı;
 • borunun halka sertliği;
 • Boru hattındaki izin verilen maksimum basıncı.

dikkatle normatif belgelere çalışma varsa, farklı parametreler ve şartları çeşitli PVC su boruları tarafından karşılanması gereken bulabilirsiniz, ancak ortak standartların bir listeye azaltılabilir.

Standart aşağıdaki parametreler şunlardır:

 • ömrü - 50 yıl;
 • yoğunluklu malzeme - ml'si başına 1.4 gram;.
 • yangın direnci;
 • ısı iletkenliği - 0.15 ila 0.25 (W / (m * santigrat derece)) için;
 • hesaplanan doğrusal genleşme - 0.07 (mm / (m * derece santigrat));
 • Dinamik olarak ısıtıldığında boru boyutlarının değiştirilmesi - yüzde 5;
 • fazla 1.2 cm boru çapının uzunluğunun artması suretiyle akış limit - 49 MPa;
 • 1.2 cm göre boru çapı kopmada uzama - yüzde 25;
 • malzemenin opaklık - yüzde 0,2 kadar. Ayrıca bakınız: "PVC borular, avantajları ve kullanım özellikleri çeşitleri."

Su sağlama için modern PVC boru sırası ile, sıcak ve soğuk su için 1.25 / 1.75 birimlik bir güvenlik faktörüne sahiptirler. Dış su boruları SDR 41-17 ve 16-6 bar basınçta değeri ile sağlanır. ürünler gri renge sahip ve kanalizasyon boru hatları soket farklı görünümleridir. Ayrıca piyasada (: "siyah plastik boruların Uygulamaları, özellikle ürünler" Detaylar için) aynı özelliklere ve niteliklere sahip siyah boru PVC boru bulunur.

PVC ürünlerinin Pozitif ve negatif özellikleri

PVC Basınçlı boru kanalların diğer türleri ile karşılaştırıldığında düşük ağırlık ve düşük fiyat var. boru üzerine monte edilen bağlantı eklemi sızdırmazlık malzemesinin sızdırmazlık kullanımını ortadan kaldırmak için özel bir halka soket. Kaynak ekipmanları ve özel araçlar vasıtasıyla birbirleriyle ürünlerini monte edilmiştir. iş el ve gerekli olmayan genellikle özel yetenekleri ile yapılır.

Ayrıca, su temini için PVC boru rot ve bir içme suyu temini için ideal bir ürün yapar korozyona, kayıtsız olduğu etmez. boru imalatında kullanılan malzeme, yoğun yanma olmaz. boru içinde tuz yatakları gibi çeşitli katı parçacıkların birikimine neden olmayan düz bir yüzeye sahiptir Bütün bu yukarıda belirtilen yarım yüzyılda ömrü sınırını alma hakkını verir.

bir içme suyu kaynağı düz montaj için ve bir açı ile çevirme sistemi nedeniyle birden fazla bağlantı elemanlarına yapının herhangi bir yerinde bu kadar önemli bir kaynak temin edilebilirse. Biz PVC plastik boru ile ürün karşılaştırmak, sonra başka önemli avantajı PVC içme suyu temini bakteri büyümesi için elverişsiz ortam yaratır dahilinde olması. PVC yüzey yapısı ile doğrudan güneş ışığı ve ultraviyole ışığa karşı dayanıklıdır.

PVC boru eksiklikleri çok değil, ama bazıları önemli şunlardır:

 • sıcak su ve ısıtma sistemlerinde uygulanabilir. Yedek ısıtma sıcaklığı (tepe noktası) kadar 65 santigrat dereceye olabilir ve uygun değeri 45 derece Celsius aşmaz;
 • çevrede daha az -10 derece sıcaklık santigrat azaltabilir, eğer ısı yalıtım özelliklerine PVC boru dikkat çekmek için gerekli olan;
 • PVC boru yanık nedeniyle bertarafı için gerek Yanma işlemi kloro serbest;
 • kurulum en zor aşama diğer malzemelerden yapılmış borular ile yerleştirilmiş olabilir.

PVC ürünlerin montajında ​​Kuralları

su temini için AL PVC boru aşağıdaki şekillerde monte edilebilir:

Yapıştırıcı montaj yöntemi ( "- ellerini döşenmesi için talimatlar PVC boru yükleme yapmak için" oku) bitişik elemanları önceden kontrol etmek için bir çalışan gerektirir. onlar yapışmadan düzgün birbirlerine uyup uymadıklarını borular basitçe, doğru takılması içine yerleştirilir, o zaman bunların kesme ilerleyebilir. ürün uzunluğu adapte edildiğinde, bir dosya ve bir özel bir bıçak, oluk vasıtasıyla uçlarının temizlenmesi için gereklidir. Ürünler daha sonra şişmiş ve yağdan arındırılır ve bağlanmış bölümler yapıştırıcı madde ile kaplanır edilir.

Borular yaklaşık dörtte homojen dağılımı için yapıştırıcı çapı dönmesini parçasının içine yerleştirilir. Daha sonra, bitişik elemanları yaklaşık yarım dakika sabitlenir ve aşırı yapıştırıcı derhal, sertleşme öncesinde çıkarıldı. Boru çapı 5 cm den daha büyük ise, bu şap önceden satın güçlü bir bağlanma için gereklidir.

5 ila 11 santimetre boru çapı, kaplin uygulamak gereklidir. uydurma benzerliği ile, ilk okuma onların kol ve biçimlendirme ve sonra kesme-out içine ürünlerin tanıtımıyla alınır. Hazırlanan ürün ve kovan yapıştırıcı ve daha sonra sabitleme ile kaplanır. Boru kuplaj 2/3 sokulur.

Biz huniden montaj hakkında konuşmak, o özel silikon yapıştırıcı kullanımını gerektirir. soket tüpü işaretlenmiş önceden mesafede yerleştirilir. Kenetlenme sırasında herhangi bozulmaları önlemek için bir eksende unsurları yerleştirmek önemlidir.

Nasıl bütün su borusu yüklemesidir

Eğer aşamalarında Su tesisini toplayabilir. İlk başta, olmak için geliştirilmiştir yönlendirme önemli ekipman ve sistem bileşenlerinin konumları dayanmaktadır. Hesaba boyutu ve nesne sayısını almak önemlidir. Ayrıca şemada yönü ve boru döşeme yöntemi gösterir.

o eski su yarar sistem yerine gelince, o zaman su kaynağını kapatın ve tüm boruları kaldırmak gerekir. Ardından, PVC borularda ek olarak kendisi için tutkal ve fırça ile bağlanmak için kesme açısı kontrol sistemi, daha temiz yerlerde makas hazırlamak gerekir.

PVC boru çapının büyük olduğu takdirde, silindir kesici uygulamak gereklidir. Tüp kesilir ve kesit duvarlara dik bir açıda aynı uçlarına yerleştirilmiş sonra, veya oluklar dosya kaldırmak için bir bıçak vasıtasıyla bunları işlemek için gereklidir.

Eğer boru temizleyici prosedürünü yapıştırılması başlamadan önce onlara bağlantılar işlem, kullanılmalıdır. temizleyici ve etkileşim olarak, en fazla çözecektir tutkal yalnızca bir kombinasyonu, bu formülasyonlar bir monolitik eklem çok dayanıklı ve sızdırmaz oluştururlar. Borunun dış yapışkan tortu, kaldırılacak. yapıştırıcı seçimi PVC ürünlerinin üreticisi tavsiyesi ile yapıyor değer.

Basınç PVC boru bağlantı parçaları nelerdir

model ve boyutları büyük bir sayı ile temsil Parçaları PVC basınçlı borular.

ve belirli bir işlevi yerine her ayrıntı belirli boru hattının özelliklerine göre seçilir:

 • kaplinler, Düz çizgiler bir çift parlama temsil üzerine, yüksek kaliteli dok düz boru ve bağlantı parçaları içerir monte edilen
 • tamir kayar manşon - kauçuk sızdırmazlık halkasını döşenmesi için kenarları girintilere sahip, benzersiz bir modifikasyonudur. birleştirme yapısı ulaşılması zor ve onarım çalışmaları işlemini kolaylaştırır boru hattı aracılığıyla kayma olmasını sağlar;
 • tee cihazlar, ya da başka bir branş hattına çeşitli boru hattı saptırma için de kullanılır. bileşenleri soket ile yapıyı sunulan basınç ağları tee;
 • bağlantı parçaları kapatma vanaları veya diğer malzemelerden yapılmış borular kullanan su besleme sistemi ile PVC boruların birleştirilmesi için gerekli. Farklı çaplarda borular birleştirilmesi için gerekli geçiş tüplerdir;
 • Eğer suyun taşınması yönünü değiştirmek istiyorsanız, o zaman diz ve dirsek uygulamak. Dıştan bakıldığında, bir tarafta bu ürünün düzgün ve diğer bir çan var. Eyer - Diğer hatlarında PVC boru dokunarak için de kullanılır.

Yukarıda anlatılanlardan, PVC boru, çok avantajlı ve işlemde uygun olduğu sonucuna varılabilir. Onların montaj ve yardımcı ürünlerin çok sayıda çeşitli yöntemler mümkün su temin sistemlerinin çeşitli uygulamak olun. Yüksek kaliteli malzemeler ve tesisatın güvenilirliği son derece uzun ömrünü sınırladık.

Plastik boruların her türlü, su sistemi insan için ilk kez tam PVC boru kullandı. Bu malzemenin ilk su temini 1934 yılında Almanya'da inşa edildi. Bugüne kadar, boru dış su şebekeleri ile ilgili bu malzemeden yapılmış. Bu sayfada biz özellikleri ve PVC boru uygulaması bak.

Polivinil - dünyanın ilk sentetik malzeme başlayan geniş bir binada su borularının döşenmesi kullanılmak üzere. Çoğu durumda bu malzeme kanalizasyon boruları üretmek için yapılır.

PVC borular onlar tıkanıklıkları, büyümeler oluşmaz duvarlarda su için kullanıldığında, çok olumlu özellikleri var, onlar korozyona karşı iyi bir direnç var.

Sonunda borulara birbirine işlemini basitleştiren huni vardır. özel bir yapıştırıcı kullanılarak kullanımı soğuk kaynak montajı için, bir çözücü temel olmalıdır.

sıhhi tesisat boruları PVC Montaj

suyu temini yüklemeden önce boru alınacaktır olarak düzeni sağlamak için gereklidir. bir küvet, musluk, tuvalet lavabo, çamaşır makinesi olacaktır burada göz önünde, verilmelidir. Ayrıca su temini için PVC boru satın alabilirsiniz nerede olduğunu bilmek gerekir. Boyutları ve fiyatları mağazasında veya online doğrudan bulunabilir.

Bir sonraki adım - boru geçişleri, bağlantı parçaları gerekli uzunluğu, hem de gerekli kapama vanaları yatmaktadır. İki seçenekleri kablolama boru planlayabilirsiniz: İç ve dış. Harici su temini için, örneğin sabitleme için ayrı cihaz satın almak için gerek - klip. iç kablolama için geniş çaplı parçaları ile boru girinti geçebilmesi gerekmektedir.

Soğuk su boruları ile bağlantı elemanları yaklaşık 0.5 metrelik bir mesafede monte edilmelidir için dikkat edin. sıcak su için - tübün ısıtılmasıyla eğilimi sırasında genellikle biraz genişletmek için. kaynak için boru hattı özel bir kaynak makinesi satın almak zorunda kalacak.

Rationality sadece yükseltici bağlantı alanına monte edilmiş PVC su boruları üretmek. Son eklem, buna havya kolay giriş için boru ve uydurma en az 0,1 metre çözünmesi mümkündü ona bunu yapmak için gereklidir.

PVC boruların avantajları ve dezavantajları

Bu materyalin avantajları şunlardır:

 • kimyasallara karşı iyi bir direnç;
 • boru içinde sediment farklı türde oluşur;
 • çürüme aşındırmayacaktır;
 • En fazla elli yaş ömrü;
 • borular yaygın deprem bölgelerinde kullanılmaktadır;
 • yüksek yangın direncine sahip;

Ancak, hiçbir şey polivinil klorür içinde de dezavantajları vardır, ideal değildir:

 • parçacıkları bağlayan, bu malzeme mekanik hasarlara karşı direnç, düşük katsayısına sahiptir kullanılamaz;
 • Sıcaklık sıfır dereceye altına düştüğünde, PVC boru süneklik azalır, bu patlayabilir;
 • Tüp sıcaklığı 150 derece boyunca uzanır ise, ayrıca izole etmek için gereklidir.

Üreticiler farklı boru çapları, dış kalınlığı 12 ile 1000 mm olabilir olun. uzunluğu 6 metre 56 cm arasında değişir. Nedenle ölçümlerini yapmak ve sizin için doğru olanı boyutu belirlemek için gereklidir.

örneğin, kullanım açısından başlatmak için ihtiyaç çapını seçerken, boruya yükün evde okuldan çok daha küçük olacaktır. Boru nesne sanayi ameliyat edilecek ise, çapı yaklaşık 300 mm olmalıdır. Okullar, hastaneler ve diğer kamu alanları 200 mm çapında PVC borular bulunmaktadır. Ev 150 mm'lik maksimum boyutta olmalıdır, bu fazlasıyla yeterli olacaktır.

insanların Kare tüp türü yalnızca bahçeleri sulamak için kullanın.

PVC boru fiyatları gibi birçok faktöre bağlıdır:

 • üretici;
 • çapı;
 • uzunluğu;
 • Dahili veya harici tesisat için.

Ortalama okuma göz önüne alındığında, boru uzunluğu 56 cm en küçük çapının değeri, yaklaşık 100 $. Borular ortalama çapı 100-150 mm, uzunluk 3 metre birim başına 500 mertebesinde bilgisi. En pahalı 6 metre 10'dan fazla bin ruble değerinde büyük sanayi tesislerinde kullanılan boru vardır.

PVC boru yaygın binaların her türlü kullanılır. Bu çapı, uzunluğu, kalınlığı, üretici değişebilir, ancak ortak bir özelliği vardır - güvenilirlik. Bu borular onlar tıkanmalar çeşitli oluşmaz, yıllardır kendi sahiplerine hizmet verecek, onlar korozyona uğramazlar.

Uygulama özellikler ve kuruluma: Su için PVC borular

Herhangi bir su tedarik sistemi oluştururken onun dayanıklılık, ekonomi ve dayanıklılık özel bir rol oynar çünkü Son yıllarda, su temini için PVC boru giderek kullanılmaktadır. Bu nitelikler farklı PVC boru olmasıdır. Herhangi bir su kaynağının amacı teknik sulama için su, aynı zamanda içme sadece teslimat. Sonuç olarak, boru içinden geçen su, taze ve temiz kalması gerekir, yüzden imalat doğru boru malzemesini seçmek önemlidir.

PVC borular yaygın çeşitli su sistemlerinin montajı için kullanılır

sıhhi tesisat için Özellikler PVC borular

PVC boruları (PVC) uygulama ve teknik veri analoglarının diğer düzenlemelerde önemli ölçüde üstün olan bir polimer yapısı olan. Polimerin karmaşık yapısı önemli ölçüde darbe mukavemeti ve donma direnci artırmak için, örneğin, boru kalitesini arttırmıştır. boru üretimi toksik maddeler kullanmaz olarak, herhangi bir özel bir kokusu vardır, bu nedenle, içme suyu ve plastik boru tatil su kemeri oluşturmak için idealdir.

Plastik borular toksik olmayan ve çevreye zarar

PVC boru temel özellikleri

Modern gerçekler yapı malzemeleri alanında yeni çözümler ve yaklaşımlar gerektirir. Çevresel sorunlar daha fazla insan bir banliyö alanı geliştirmek zorluyor. Tatil köyleri gözleri kolay büyür. Yapım veya mobil ev satın kararı kolayca çözüldü eğer, bir sonraki soru hayati su kaynağı haline gelir. O içme suyu teslim ihtiyacı gibi ve düzenli sulama için akılda tutulmalıdır.

Su sağlama, çeşitleri ve montaj yöntemleri için HDPE boru. kullanıldıkları bunu, nedir, çeşitleri nelerdir. Avantajları ve polietilen boru ve bağlantı yöntemlerin dezavantajları.

boru için malzeme seçimi, (demir, plastik, polietilen) geniş kapsamlıdır. Ve PVC boru onun eşsiz teknik özellikleri için öne çıkan tüm bu çeşitli arasında. aşağıdaki gibi boruların bu tür temel özellikleri şunlardır:

 • düşük maliyet;
 • Uzun kullanım ömrü;
 • su akımları ve ultraviyole ışınları ile zarar görmeye hassas değildir;
 • Çeşitli alkali ve asitlere korkusu;

PVC borular yüklemek kolaydır ve uzun hizmet ömrüne sahip

 • Montaj ortak musluk yapıların kolaylığı;
 • Su içinde donar değilse tahrip;
 • (Toprağa döşeme), küçük deprem korkmaz.

PVC boru seçerken, onların gücü ve güvenilirliğinden emin olabilir. Bu yüksek kaliteli boru hattı yıllardır size hizmet verecektir.

Sınıflandırma ve PVC boru boyutları

PVC boruların aşağıdaki sınıflandırma yoktur:

 • basıncı;
 • serbest;
 • seyreltilmiş ortamın damıtma için hizmet.

Bazen boruların uçları birbirleri ile sıkı bir bağlantı için soket yüklenir. sıhhi tesisat için Montaj ev veya yazlık plastik borular, böyle eleman özel bir yapıştırıcı kullanırken tüm bileşenlerini montaj yapılır.

PVC boru 12 ile 630 mm arasında olan bir çapa serbest

boru boyutu değişir:

 1. Süre: 1, 2, 3 ve 6 m.
 2. Su için Bölüm çaplı plastik boru 12 630 mm arasında değişir.
 3. duvar kalınlığı.

6, 10 ve 16 atmosfer: PVC boru çalışması üç basınç okumaları meydana gelir.

Önemli! PVC boru, 60 ° C'ye kadar sıcaklıklara kadar dayanabilir, ancak 45 ° C, sırasıyla, uzmanlar, yüksek işareti kısıtlamak tavsiye

Avantajları ve plastik boru dezavantajları

Başka yapı malzemesi gibi, PVC boru kullanımı, artıları ve eksileri vardır.

Plastik borular kadar sıcaklık 60 derece dayanabilir

Aşağıdaki yönleriyle avantajlar:

 • patlayıcı değildir;
 • Düşük toksisite;
 • Çeşitli kimyasal etkilere karşı yüksek direnç;
 • hafif;
 • mükemmel bant genişliği;
 • çevre güvenliği;
 • Hiçbir korozif kişiler;
 • yanıcı olmayan;
 • Uzun ömürlü (55 yaş üstü);
 • Su çekici iyi toleransı;
 • Kolay kurulum;
 • büyük bir ısı iletkenliği.

sıhhi tesisat montaj düşük kaliteli malzeme kullanımı sızıntıya neden olabilir

Ancak, hatta tüm bir çok avantajı ile, aynı zamanda gibi bazı dezavantajları vardır:

 • ısı korkusu;
 • Düşük sıcaklık durumuna dikkatli ısınma ihtiyacı;
 • Geri dönüşüm zorluğu.

su temini için bir çap plastik borulara ikamet bölgesinden, her açıdan dikkate almalıdır su sisteminin yapımı için PVC boru seçerken.

Yaz ülke su polipropilen boru

Bir banliyö bölgesinde herhangi sahibi düzenli sulama olmadan iyi bir hasat için beklemek gerekli olmadığını bilir. düzenleme banliyö alanı DC besleme sorunu her yaz ikamet ilk kişilerden biri karar nedeni budur.

Geçici yaz için su borusu zemin yüzeyinde döşenebilir

komşu sütun veya haznenin kova su getiren fiziksel olarak çok zahmetli ve zordur, en etkin bir çözüm polipropilen su boruları ülkede gelişmedir. Tabii ki, onun kurulum yeterli mali maliyet ve küçük fiziksel becerilerini gerekecektir. Ama sonuç olarak sistemli bahçesini sulama mümkün olacak.

Faydalı İpucu! Eğer su boru bırakmaya başlamadan önce, dikkate meyve ağaçları, çilek çalılar ve sebzelerin satırların yerini alarak bir ön düzeni çizmek emin olun.

kaplin ile bileşik plastik borular

Bölgenizde bir kuyu veya deliğe sahip ise, o zaman içmeye kendileri ve temiz su temin edebilecektir. ülke su kaynaklarının iki tipi vardır:

 1. Katlanır. Borular yüzeyde koydu ve sezon suyun sonunda kolayca bileşenine sökülüp ertesi yıl temizlemek edilebileceği şekilde bağlanır. avantajı, düşük bakım, herhangi bir su kaynağı ve anlık sızıntı tespit bağlantıdır. dezavantajı kışın yapının yıllık sökülmesi olduğunu.
 2. Kalıcı. su borusu bu tür oluşturmak için, boru toprakla kaplı üstüne kazılmış bir siperde serilir. Yararları bile soğuk mevsimlerde, bu su temin sistemi kullanma olanağı bulunmaktadır. yer altında boruları bulma hırsızlardan onların güvenliğini garanti eder. dezavantajları bulma ve sızıntıları ortadan kaldırarak daha emek yoğun bir seçenektir.

katlanabilir banliyö su borusu 1 montaj Şema - Konum 2, dişli - Boru 10 bir miktar - Adaptör - 4 - bağlama geçiş, 5 - T 90 derece, 6 - geçiş, 7 bağlanması - musluk 8 - adaptör 9 dişli, 3 bağlanması - O-halkası, 11 ve 12 - boyundurukları 13 - sulama ağzı 14-25 mm boru

Düzgün gider tahmini yapmak üzere, önceden görüşlerini belirlemek amacıyla, yaz su bina başlamadan önce.

PVC banliyö sıhhi tesisat boruları Conta

doğa, temiz hava, huzur ve bakımlı yerel zevk edememek, bir kır evinde rahat yaşamak için, sucul yaşam destek sistemlerinin koşulları hakkında dikkat çekmek gerekir. Sonuç olarak, su performansı ve işlevselliği hava koşulları (kar, dolu, yağmur, ısı) bağlı değildir, böyle bir yol donatmak gerekir. Düzgün seçilen malzeme ve ustaca boru hattı döşeme - uzun ömürlü ve güvenilir bir su sistemi için bir anahtardır.

çelik boru, merkezi su içinde su kemeri yıl için Örnek bağlantı PVC boru

Sen proje ile başlamalıdır. Gerek profesyonel mühendisi olmak ve doğru bir hat evin kağıt konumu, bir yaz mutfak, bahçe çiçeği, bahçe doğru yeterince yansıtmak çizmek için. Yani, burada o tip yerler olduğunu ve düzenli bir su kaynağı olmalıdır. Borunun bir kısmı budama ve bağlantıda harcanacak çünkü Bundan sonra, ölçüm alabilmek ve biraz daha iyi Nebevî uzunluğu olabilir.

dikkatle, su kemerinin genel görünümünü çizin parçaları gerekli sayıda bilmek amacıyla boruların Tüm dönüşlere sayar. Sipariş iyi borular, bağlantı parçaları için bir kez yapılır ve kaplinler aynı partinin bulunmaktadır.

yeraltı su sistemi döşeme önce, soru hep doğar: ne kadar derin boru gömmek? bahçe araziler sahipleri önümüzdeki don unutmayın ve suyun bazı borularda kalacaktır. teknik verilere göre, yer altı boru hatlarının her sokak döşenmesi için minimum seviye 1.6 m'dir.

boru toprak altına yerleştirme ile Örnek düzeneği banliyö su borusu

Bu parametre, yer dondurma çeşitli ölçümler esas alınarak hesaplanmıştır. Nedenle riske ve söz konusu derinlikte bir hendek kazmak daha iyi değil. Bu, tüm hava koşullarında boru hattı operasyonu sağlar. Bunu derinliğinde hendek yapmak mümkün değilse, yerel bir inşaat şirketinden yardım almak en iyisidir. santimetre seviyesine Uzmanlar bölgenizdeki dondurma arazi çağrılır. Doğal olarak, bu hizmet için ödemek gerekir.

Önemli! asla donar 1.6 m derinlikte toprak bu seviyede sıcaklık her zaman pozitiftir.

Doğal koşullar böylesine derin çukurun (taş kaya, kil) için izin vermezseniz, o zaman bir ön izolasyonlu borular yapmak gerekir. Ama aynı zamanda o PVC boru ve çok derin telkin edilmemelidir. basıncı çok büyük olabilir ve su durmazsa beri çatlar ve sızıntı olacaktır.

Su boruları toprak dondurma ya da daha fazla ısı yalıtımı seviyesinin altına monte edilmesi

tüm banliyö su girişinin tam yerleştirme sonra, incelemek için gereklidir. Eğer zemin siper uyumadan önce bu yapılmalıdır. Küçük bir güce ilk başta su açın ve sonra yavaş yavaş basınç artar. Su kazmak ve boru içinde serbestçe geçmesine hiçbir yerde olduğu gerçeği göz kulak. eklemlerin gerginlik için özel dikkat tüm uzunluğu boyunca baypas boru al. Eğer norm herhangi bir sapma fark yoksa, siper gömmek için çekinmeyin. su boru hattı döşeme işlemi tamamlandı.

PVC boru ve su tertibatları

polivinil klorür gibi bu çerçevesini kullanma belirgin bir şekilde önemli ölçüde yazlık evler sahipleri arasında bu tür bir yapı malzemesi için, artan talep su temini için boru ve bağlantı parçaları dayanıklılık ve pratiklik artmıştır. Parçaları - PVC boruların bağlantısı için gerekli ayrıntılar var. Onlar da gibi yüksek teknik özelliklere sahiptir:

 • yüksek kimyasal direnç;
 • sızdırmazlık;
 • uzun vadeli.

bağlantı parçaları farklı türü kullanılarak çeşitli çaplardaki borular için

Önemli! PVC boru ve bağlantı parçaları, en çok Avrupa devletleri tarafından onaylanmış olduğu ekolojik anlamda o kadar güvenlidir.

Parçaları haklı en evrensel kavrama yapısı vardır. Çıktıkları kurulumda kullanılan, ana şey su temini için çaplı PVC boru göre bunları seçin. malzemenin üretimi nispeten düşük ağırlığa sahip olduğundan, bu boruların bile kolayca ikamet uzak yerlere taşınabilir.

Ek avantajlar kesinlikle kimseye gücü kurulum kolaylığı içerir. Ayrıca önemli bütçe tasarrufu dikkati çekiyor. araçlarının minimum harcama, onun arka bahçesinde kendi yüksek kaliteli su temin sistemi alacaksınız.

dişli bir adaptör ile, metal ve plastik borular bileşiği

su temini için plastik boru bağlamak nasıl

Bir su kaynağı sistemi oluşturmak için plastik boru bağlantılarının çeşitli yolları vardır.

yapıştırma. onay işlemi elemanları uyumluluk bileşiği başlamadan önce. Bunu yapmak için, uydurma içine boru eklemek - Giriş üçte iki olacaktır. boru hassas kesim bir bıçak ya da bir silindir kesici kullanımı yapılması gerekmektedir. Sonra son bölüm zımpara kağıdı veya geleneksel dosya ile kumlu. Dikkatle çapakları ve tasfiye tüpü çıkarın. Soyulmuş yüzey yağdan arındırılmış.

Tutkal bağlantı elemanlarının iç yüzeyine uygulanır. Ancak o zaman dikkatle boru bağlantı enjekte ve 1/4 tur döndürülmüş. Bu yapışkanın düzgün bir şekilde dağılmasını sağlamaktadır. Daha sonra, bileşik (yaklaşık 25-35 saniye) kuru manuel modda sabitlenir. yapışkan kalıntıları bir peçete ile çıkarılır.

Yapıştırma - plastik boru bağlamak için en kolay yolu

kutumenteşeli. boru çapı 50 mm aşarsa Bu tür bir bağlantı, kullanılır. Tüp bölümü, uygun bir düzeni yapmak, bir bağlantı için koyun. Tutkal boru ve bağlantı iç yüzeyine uygulanır ve dikkatli bir şekilde uyum etiket sabitlenmiştir.

flanşlı bağlantı. Bu yöntemde, dökme demir flanş cıvataları bağlayan bir lastik conta olarak.

çan. İlk olarak, daha sonra bir silikon bileşimi (sızdırmazlık yüzü) ile yağlanır ve tüm bağlantı yerleri, karşılık gelen işareti boru soketi içine doldurulur.

kaynak. en emin yolu monte etmek. Borular çok hassas kesilmiş olmalıdır. özel kaynak cihazları boru uçları ile arzu edilen sıcaklığa kadar ısıtıldı ve daha sonra sıkı bir şekilde bağlı olan. Bu tür bir bağlantı yöntemi genellikle kapalı boru hattı için kullanılır.

Bağlama yöntemi fazla 5 cm'lik bir çapa sahip olan bağlantı boruları için kullanılan

su borularının sabitleme yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanabilir. Ama her önce bir hazırlık aşamasını yürütmek gerekiyor. Bu boru uçları ve yağ giderme konik kırpma kalktıktan (su temini için plastik boru, her çapları aynı olduğunu kontrol edin) uzunluğuna parçaları kesme içerir.

Plastik boru bahçesinde su temin sisteminin inşaatı önemli ölçüde sahibinin yaşam koşullarını iyileştirebilir. PVC boru kullanarak, verimli su kaynaklarını istismar edecek güçlü ve dayanıklı bir su temin sistemi yaratacaktır.

Su sağlama için HDPE boru, çeşitleri ve montaj yöntemleri

kuyunun Evleri suyla temini, özellikle montaj sistemi

Boru kanalizasyon drenaj: özellikleri ve özel uygulamalar

El Atma Makinesi: tasarım özellikleri ve uygulamaları

uygulama özellikle resim için duvar kağıdı için boya ve

uygulaması duvarları ve özellikleri için Dokulu boya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 61 = 70