sütleğen bakım

Bitkilerin dikim ve bakımında: pencere üzerinde Spurge. Türleri ev ekimi (fotoğraf) için süt kardeş

Euphorbia - En popüler ev bitkileri biri. Euphorbiacae aile bahçesi ve evde yetiştirilebilir birçok türü ve çeşidi vardır.

Bu çalılar, düşük ağaçlar ya da ot olabilir.

Evcil sütleğen çok çeşitlidir. Bazıları kaktüsler gibi bakmak yanlış palmiye ağaçları çağrılabilir diğer üçüncü ve tüm yaprak döken çalılar. Daha sık kapalı bahçecilik alanında en popüler olan 10 spurges türlere yetiştirilen.

ev ekimi için Çeşitler ve türler spurges (fotoğraf)

1. Euphorbia Mile veya parlakinci - küçük dikenli çalı bu çiçekli bitki. Geç sonbahar, yoğun taç kapak kadar erken bahar Mercan çiçekler. Uzun çiçeklenme ve unutulmaz için değerli.

2. resiniferous sütleğen - uzun çalı, yaklaşık 1 metre arasında bir yüksekliğe ulaşır. Bir kaktüs gibi görünüyor, bu dörtgen bir sayıda küçük parlak sarı çiçek üstleri görünen mavimsi-yeşil renk, vurur oluşturur.

3. Tirukalli - etli çekimleri ile bu zarif yaprak döken bitki. Genellikle rapsalisom ve diğer kaktüs ile karıştırılmaktadır. ayırt edici özelliği yaprakların lateks varlığı ve uçta çifti vurur. Kapalı ortamda 1 metreye kadar büyür. Bu hızlı büyüyen türler anlamına gelir. Nedeniyle bitkinin hızlı büyümesi için periyodik olarak kesilmiş ve güzel bir taç oluştururlar.

Önemli! Çocuk odasında Euphorbia tirucalli yer kategorik o zehirlenmesine yol açabilir toksik bir öz, üretir, izin verilmez edilir.

1

4. Euphorbia üçgen - ev dekorasyon ve ofis iç mekanlarında kullanılan. Onun sürgün ve yapraklar bir morumsu-pembe renk tonuna sahiptir. Bitki en fazla 3 metre yüksekliğe ulaşır.

5. Belozhilkovy sütleğen - Ev ekimi için değerli türlerinden biri. Yanlış palm Harici benzer. Tek bitki gövde üst kısmına doğru kalınlaşır, 80 cm yüksekliğinde ulaşmıştır. namlu üzerine ayırt edici beyaz damarlar oval yaprakları oluşturulur. Çiçeği çok uzun ve güzel.

6. Küresel sütleğen -. Sapının en alt 10 cm Düşük bitki dikensiz yuvarlak ve silindirik sürgünler oluşur. Genellikle "zhivymi9raquo ile karıştı; taşlar.

7. Puansetiya - Ev milkweed en popüler türü. çalı yaprakları zıt renklerin oluşturulduğu üstüne bir yaprak döken vardır. Yetiştirici, beyaz krema, sarı ve kırmızı yapraklı puansetii çeşitleri getirdi. sütleğen halk arasında "Noel yıldızı" veya "rozhdestvennikom9raquo denilen;.

8. Euphorbia tilki kuyruğu baykuş hayvanın kuyruğu andıran parlak turuncu inflorescences için adı var. Uzun süre Çiçeği, yaklaşık 8 aydır. bir dökmeyen günü burç 30 tür salkımına oluşturulur.

9. "Kafa Medusa'nın" - dokunaçlarını andıran oda süt kardeş vuruyor. Kök bitkiler tamamen yüzeyde yapraksız etli tek dallarıdır, toprak altında gizlidir. sürgünlerin uçlarını süslüyor sarı çiçekler çok küçük Çiçeği. Bu gölge ve odanın arka yetiştirmek için uygun yumuyor.

10. Euphorbia Habeş - Dev kapalı bitki, 10 metre yüksekliğe ulaşan. Bu dik alışkanlık botanik bahçeleri ve seralarda yetiştirilen sulu bitki leafless.

iddiasız Euphorbia tatile çıkarken gözetimsiz bırakılabilir ev bitkileri türleri, ifade eder. Yerli ipekotunun Büyüyen yeni başlayanlar için bile sorun neden olmaz.

Birçok çeşidi güneş ışığına ihtiyaç ve evin herhangi bir bölümünü animasyon sağlar odası, arka iyi büyümez. sulu yeşil ile Çeşitler bol ışıkla güney pencerelerde harika bir his bırakır. Bu benzersiz bitkiler kendi dekoratif etki için endişe etmeyin verir doğrudan güneş ışığı, korkmuyoruz.

Ancak, spurges başarılı ekimi için ev odaya temiz hava akışının özen ve iyi havalandırma sağlamak için. Havalandırma gerekli olduğunda bitki soğuk havaya maruz kalmamasını sağlamak için. Euphorbia taslaklarını, soğuk algınlığı ve çok yüksek nem tahammül.

• Bu nedenle, ev spurges kesinlikle her türlü sıcaklık gerekir. Sıcaklığın kış bakım için 15 derecenin altına düşmemelidir, ancak yaz aylarında bitki güvenle 30 dereceye kadar yüksek sıcaklığa dayanabilecek.

• Bitki kökleri ve sürgünlerin bozuk hastalıkların gelişimine yol açabilir yüksek nem, gerekmez.

• çiçekleri sulamak olan ev sütleğen bakımı önemli bir adımdır. Bu sadece toprağın tamamen kuruduktan sonra gerçekleştirilir. sulu meyveler nem zararlı etki, fazla verim. spurges sürgünler yeterli nem içerirler gerçeği kuru sezonunda tedarik. Su basması sürgünlerin çürümesine yol açar. En iyi yaz aylarında haftada 1 kez ve kış aylarında 1 iki haftada sulama olacaktır.

kışın azaltılmalıdır sık ​​püskürtme, spurges bazı tiplerinin aktif büyüme döneminde gerektirir •.

• Bir ev sütleğen bakımını el ve mukoza üzerinde suyu ile teması engellemek için eldiven giymek gerekir. En türlerin Sütlü suyu ciddi cilt tahrişine neden olur.

Dikim ve nakli ev ipekotunun (fotoğraf)

Dikim ipek otu kökleri su son derece saydamdır gevşek toprak besin ve olmalıdır. dikim için Kapasite sıvı akışı ve iyi drenaj için delikli sağlanmalıdır. kullanılan ya da kil genişletilebilir gibi.

besleyici karışım iniş hazırlanması için humus, kum, çim ve zemin levha, turba gerekir. Tüm bileşenler, eşit miktarlarda kullanılmaktadır. Hazırlanan tabaka gevşek olması gerekmektedir.

hazırlanan substrat elde edilmezse, takım elbise kaktüsler veya sulu meyveler için bir dükkan astar içinde satın aldı.

genç sürgün ve nakli milkweed dikimi bahar planlıyoruz. Transplantasyon için kapasite önceki biraz daha büyük olmalıdır. Genç fide dikmek aşağıdaki bahara kadar gelişecektir küçük tencerede gerçekleştirilmektedir.

İstisnalar! Yılın eğer herhangi vakit geçirmek için ipekotunun ihtiyacını nakli:

• bir bitki bir taşıma kap içinde temin edilmiş;

• çiçek satın Toprak gevşek görünüm çok fazla büyüme destekleyicileri yok içeriyor.

Planlanan nakli bitkiler her iki yılda en az bir defa yapılması gerekiyor. Spurge farklı büyüme hızı, bazı türler yıllık nakli gerektirir.

nakli zaman bazı türler çok kırılgan kök sistemi gibi bitkiler, kökleri tedavi için özel bir bakım gerekiyor. köklerine hasar çiçeği yaralandı. Daha nakli bitkiler toprak oda korurken büyük bir kapasiteye taşıma yöntemi kullanılır.

Evde sütleğen yaymak için nasıl

Kendinden üreme ipekotunun çeşitli şekillerde geçirmek:

Çelikler 10 cm bir mesafede sürgünlerin üstleri kesilir. Taze kesilmiş sürgünleri, bitki, iki gün boyunca çok kuru sonra milkweed, durdurmak için su içeren bir kap içine yerleştirilmelidir. toprağı dikim kullanılabilecek çeliklerinin köklenmesi, bazı yetiştiriciler kökleri kadar su içinde bitki bırakın.

Tohum yayılma milkweed tüm türler için mümkün değildir. fideler ayrı kaplar içinde dalış sonra inceltilmiş çimlenme sonrası tohum ekimi, sığ kaplara gerçekleştirilir.

Budama ve ev sütleğen de bakım

milkweed bazı türler bitki aktif büyüme döneminde, yay içinde gerçekleştirilmektedir normal budama gerektirir. Tüm sürgünler kendi uzunluğunun 1/3 kısaltılmalıdır. taç oluşturulduğu zaman, çıplak ve çirkin dalları tamamen kesilmelidir.

Hayvan Bakımı sütleğen toz temizlik dahildir. Bazı yapraksız türleri suya batırılmış bir fırça ile temizlenebilir. Büyük yapraklı Büyük bitkiler sıcak bir duş altında yumuşak bir bez veya durulama ile temizlenebilir. çiçek prosedürleri sonra zaman kurumasını bekleyin ve sonra kalıcı bir yere dönmek.

© 2012-2018 "Kadın görüş." malzemeler kopyalarken - kaynağına referans zorunludur!

Portal Ekaterina Danilova baş editörü

E-posta: [email protected]

7 (965) 405 64 18: Bize de

Euphorbia: Evde bakım. kapalı ekimi için en popüler türleri

Doğada cins Euphorbia bitkileri çalılar, ağaçlar, bahçe otlar ya da kapalı bitkilerin şeklinde büyür. Bunlar yıllık ve çok yıllık bulunmaktadır. Onların görünüşü ait oldukları ya da değil aynı cinse, hemen anlamıyor böylece çeşitlidir. Euphorbia: tipleri, evde bakım - bunlar bu makalede ele alınacaktır sorulardır.

Euphorbia zaman çentik yayınlandı Sütlü suyu, onun adı sayesinde var. Ayrıca Roma antik şifacı sonra Euphorbia denir. Eski zamanlarda, bitkiler ok uçlarını yağlamak için kullanılan zehirli sıvı vardır. Şu anda, Afrika'nın sakinleri, bunlar suya atılır ot, nemlendirir. Böylece balık tutukluk yaptı.

Euphorbia Afrika, Amerika, Asya, Akdeniz ve ülkemizin güneyindeki yaygındır. türün bir tür belirgin bir şekilde farklı olduğu, Euphorbia zordur cinsinin bitkiler genel bir tanımını elde edildi. Bazı bitkilerde dikenler, ancak yapraklı olmadan kaynaklanıyor. Diğerleri - tüm tam tersi. Farklı spurges ve ayrılmıştır saplar. zehirli sütlü özsuyu - Genel çok önemli bir özelliği vardır.

Bu çok yıllık doğduğu Güney Amerika. Sadece doğal ortamda bu sütleğen çiçek açar. Fakat buna rağmen, bunun nedeni onun hacimli üçgen kaynaklanıyor bir kültür odası olarak çok popülerdir. Euphorbia Trigona, evde bakım kendisi için yüksekliği 3 metreye kadar düzgün yürütülür. Bu egzotik görünümü ile çok dayanıklı bitkidir. Dikkate değer bir özelliği, bu artış ile küçük bitki kök sistemine sahip olmasıdır. Bu nedenle, dikim pot için daha yüksek ve sürdürülebilir dibini gerekir.

deri ile temas halinde yaktığı ve enflamasyona neden olan süt suyu toksik maddelerin varlığı, dikkat edin. Yani sütleğen ihtiyacı ile çalışan koruyucu eldiven giymek. Ev çocuk veya evcil varsa, bunu ulaşmak olanaksızdır bir yerde bir çiçek koymak gerekir.

Euphorbia Trigona mükemmel çekimleri çoğalır. Bunlar baharın başlangıcı ile, önceden hasat edilir. Bölümler, bir kaç gün için iyi havalandırılan bir gölgede sapları yerleştirilerek kurutulmuştur. o kum ilavesi ile hazır karışımı veya düz zeminde bitki için en yani bu bitki, asidik toprak sevmez. Toprak sürekli nemlendirmek gerekir. Bu yeni dikildi milkweed adapte gerekiyor. Bu aşamada Huzurevi rahat bir yaşam sağlamaktır. Bu amaçla, çiçek yetiştirmek sonra gölgede koymak gerekir. zararlı bu dönemde güneşin direkt ışınları.

Ama kökler güçlenecek ve güç kazanmak ne zaman, bitki güneşli bir pencere üzerinde belirlenebilir. Bu sütleğen giderek aksi sapları ve yaprakları yanıklara alabilirsiniz doğrudan güneş ışığına alışkın olmalıdır.

Spurge, evde bakım ve nakli bu işlemden sonra daha iyi yetişir sağlar. Genç bitkiler her yıl, yetişkin nakil vardır - Gerektiğinde. Biz kök sistemini izlemek gerekir. o pota ötesine giderse, nakli zamanı. Bu işlem için en uygun zaman - bahar. Bu yerin uyanış bitkilerin aktif büyüme başlar olduğunu. Toprak, havadar, gevşek olması gerekmektedir. Çiçeğin yüzeyinde ve oldukça büyük bir yükseklikten kök sistemine göz önüne alınmalıdır nakli zaman. Bu nedenle, pota uygun boyutlara seçilmelidir. kabın alt kısmında o drenaj tabakası döşenmesi tavsiye edilir, böylece su durgun değildir ve kök çürüklüğü olmaz. büyüme konforunda anda sütleğen hızla artacaktır.

Euphorbia - kuraklığa dayanıklı bitkiler, ancak bu su dolu toprak için hiçbir neden yoktur. Zemin ıslak ama suyla sular olmamalıdır. Büyüme mevsimi sulama sırasında aşırı kurutma toprağı kaçınarak, düzenli yapılmalıdır. Aksi takdirde toprak oda kurdu. sulama önce su birkaç gün savunmak için tavsiye edilir. Bitki stres karşılaşmaz böylece, yumuşak ve sıcak olmalıdır. Soğuk dönem boyunca sulama sıklığı azalır. Eğer serin bir oda sütleğen odada kışı geçirecek eğer, evde bakım da kolay olacaktır: sulama tamamen iptal edilir. Bu çürümüş köklerine değil gereklidir.

aralığı içinde toprak nemlendirme de kuru arasında olmalıdır. Kapalı hava nem özel gereksinimler sütleğen empoze etmez. Hijyenik duş kullanarak evde Bakım veya minnettarlıkla kabul edecek bitki sprey. Bu prosedür çiçek sağlıklı bir görünüm verecektir. birçok ev kadınları saksıdaki toprağın sulama sınırlı olmasına rağmen. Odaya sıcaklığa tabi sulama işlemi, organize etmek daha kolay olacaktır. Ve kış aylarında yaz oldukça yirmi beş derece - onsekiz.

Basit bitki üçgen sütleğen olduğunu. Bitki özel ilgi gerektirmez olarak, çok zaman almaz evde Bakım. Ancak bu sadece bir avantaj değildir. hastalık ve zararlılara karşı dirençli Euphorbia. Bu bitki ofis ve evlerde iyi bir duygu. Onun gibi çiçekçiler ve peyzaj.

cins Euphorbia ait bitkilerin Bu çeşitlilik Bahçecilik en popüler. Euphorbia Mile genellikle parlak denir. Bu sürgünler grimsi renk ile orta boy bir çalı olup, kalınlığı bir santimetre ulaşır. Yoğun dikenler ile kaplıdır kaynaklanıyor. Işık çizgileri Uzamış yaprakları obovat bulunmaktadır. Onlar dokunmatik düzgün ve açık yeşil renkte boyanmış. Bunların uzunluğu 1.7 santimetredir. Genellikle kış Euphorbia Mile sapsız veya kısa sap üzerinde yapraklar, düşer. Bu kesimler ve tohum tarafından yayılır. Bunun için en uygun zaman - Mart ve Nisan aylarında.

Şu anda, yetiştiriciler milkweed bu türlerinin çeşitleri çok sayıda getirdi. Onlar birbirinden farklıdır. Dört özellik küçük çiçek doğal formuna benzer sınıflar anda sarı renkler şemsiye şeklinde gelişme toplanır. Bitki hızlı çiçeklenme sonrası sapı kalır, çekici bir pembe-kırmızı bracts vermek. Bu süs çalıları kaybolmaz. Geç sonbahar Euphorbia Mile erken bahar açan. tüm şartlarına uygun olarak evde Bakım bu süreyi uzatabilir.

Çiçeklenme sonrasında Temmuz ayında, kış lahanası sütleğen parlak kesim başında üzerinde büyüdü. Bu durumda, bir Crohn çalı. Bitki iyice kuru sapların temizlenir. onlar çiçeklenmeye ertesi yıl olacak çünkü Güçlü sürgünler, kesilmez. yaşlı ve genç: Ama gelecekte çalı tüm kesilir kış sonunda veya bahar çekimleri kalın olmuştur. Tesis aşağıdaki yaz çiçek yok, ama gelecek yıl güzel, yoğun, çiçekli çalı hayran mümkün olacaktır.

Prizinize benzer Bunları bir araya getiren bu çiçek genellikle üst yapraklar gibi küçük palmiye ağacı denir. Ve kesme etli sapı sayesinde hangi sıklıkla kaktüs olarak anılacaktır dökülen yaprakların üzerinde beyaz lekeler, izleri var. Hiç bir çalı sütleğen bakarsak, bunun belozhilkovym denir neden görmek kolaydır.

Yaprakları bitki adını aldı hangi nedeniyle beyaz damarlar ile nüfuz kalması. Euphorbia bir tarak gibi belozhilkovy. fark sadece çiçeklenme esnasında görülebilir. Bitkinin bu tip Belozhilchaty temsilcisi vardır uzun kaynaklanıyor. Onun çiçekleri yaprak axils yerleştirilir. Bu bitki - üreme Gerçek bir şampiyon.

Belozhilkovy sütleğen özel bakıma ihtiyaç ve hızlı bir şekilde ışığın bir zenginliği büyümesine gitmez. Ama yapraklar üzerinde doğrudan güneş ışığı zararlı etkisi ve kaynaklanıyor. Onlar yanıklara alabilirsiniz. Bu nedenle, bahar ve yaz çiçekte onlardan gizli olmalıdır. Yaz bol nem sütleğen belozhilkovy ihtiyacı var. , Nem hızla buharlaşır sıcak aylarda gibi, imkansız olmadan evde Bakım ve kuru kara com kurdu. Toprak çatlamış ve kökler üzerinden kurutma ölmektedir. Kış aylarında sulama sadece toprağı kurumasını önlemek için, nadiren yapılır. Bu süre içinde aşırı nem kök çürüklüğüne yol açabilir.

Bu tür diğer bitkiler gibi, bir nakil sütleğen belozhilchaty ihtiyacı var. Evde Bakım bitki genç ise, her yıl bu işlemi yürütmek için gereklidir. İki ya da üç yıl sonra Yetişkin sütleğen nakli. Bunu yapmak için, altta bir delik olan geniş ama sığ pot seçildi. drenaj döktü. ilaveli yaprakları humus, turba ve kum ile yer karışımının hazırlanması. Bitki tohum ve filizlerin yayılır. Bunlar olgun kutu çatlaklar zaman hasat edilir. Küçük tohumlar her yöne dağıtmak ve genellikle diğer renklerle tencere içine almak. Orada hızla çimlenir.

Genellikle genç bitkiler kazılıp ve bireysel kaplara nakledilmektedir. Isı seven bitki ipekotunun belozhilkovy olduğunu. sütleğen bile püskürtme ihtiyacı yok gibi çok zaman almaz evde Bakım. Bu çiçek toprak kurumasını tolere kolaydır ve ölmedi. Ama düşük sıcaklıklar duramaz. Odada Kışın en az on beş derece olmalıdır. sonbaharda başlayarak, çiçek yaprakları düşer. Işık ve sulama bağlı kaynaklanıyor ya da değil bir şey olarak kalacaktır. Korkmuş, böylece doğayı sipariş gerekli değildir. İlkbaharda yapraklar tekrar büyür.

Bu lateks kaynaklanmaktadır. Çok keskin ve kokusuz tadı. sapı insizyon veya yaprak hemen hava ile temas halinde katılaşan beyaz bir sıvı, damlama olacaktır. sütleğen Euphorbia özsuyu aradı. Doğada, milkweed ait iki binden fazla türü bulunmaktadır ve bunların hepsi ama değişen derecelerde, zehirlidir. Bu toksik maddeler euforina içeriğine bağlıdır.

Bu bir kaza ipekotunun insan hayatı ve hayvan tesisine tehlikeli kabul edilir. Cilt suyu ile temas ettikten sonra yanık ve alerji neden olur. yanlışlıkla vücudun içinde eğer, hemen mide ile ilgili sorunlar var. en ağır durumlarda, bir kişi komaya düşebilir. Neden sonra, milkweed gelen ilaçlar hazırlamak? tüm zararlı maddeleri ortadan kaldırmaktadır: bir bitki, uygun bir işlemden sonra tıbbi özellikleri elde olması.

Unutmayın! ipekotunun ilaçlara dayalı Öz hazırlık kesinlikle yasaktır. önlemleri büyüyen bitkiler alınmalıdır zaman çocuk olması özellikle. Çocuklar, yaprakları dokunmak seviyorum onları çiğnemek. Bu tolere edilemez. Çiçekçi ayrıca kişisel güvenlik gözlemlemek gerekir. çiçek ayrılmasından sonra sabun ve su ile yıkanması gereklidir.

Euphorbia - Evde bakım

Euphorbia - Bu en popüler ev bitkileri biridir. Hatırı sayılır önem bu çiçek türlerinin çok çeşitli getirdi. Bazı tahminlere göre, bilim dili Euphorbia toplam spurges sayısı veya yaklaşık iki bin türüdür. Bu çalılar ve küçük ağaçlar ve çok yıllık bitkilerinin olabilir ve.

Evcil sütleğen çok çeşitlidir. Kendinden geçiş için birçok yetiştirici evde bu şaşırtıcı iç mekan bitkileri büyür. Yine de, sonra spurges her çeşit radikal basit farklıdır. Bunlardan bazıları şunlardır çok kaktüs benzeyen ve diğer çalılar temiz.

Evde, "Botanik Bahçesi" Toplam tahmini yetiştiricileri yaklaşık otuz tür spurges yetiştirilebilir. Bu yetiştiriciler çoğunlukla daireler, özel evlerde ve hatta ofislerde yetiştirilen düşünün.

 • Euphorbia Finest. Bu tip milkweed en popüler türlerinden biri çağrılabilir. Diğerleri, tanınmış isimleri - veya poinsettia rozhdestvennik. Kasım ve Aralık aylarında çiçek, doymuş, genellikle parlak kırmızı çiçekler. renkli bracts varlığı zarif çiçekli bitkiler altını çizmektedir.
 • Euphorbia medusa başı. İlk bakışta nedeniyle olağandışı görünüm tanımak olabilir milkweed, manzaralı. Yapraksız dalları bir ahtapot TENTACLES bir şekilde benzerdir. tamamen yeraltında gizli olduğu bu tür euphorbias ait kök sen göremeyeceksin. Küçük sarı çiçekleri rastgele zemin uzun sürgünlerin yüzeyinde dağınık ince süsler. "Medusa" iyi tolere gölge ve mükemmel büyür ve güneş ışığı yetersiz bir miktarda geliştirir.
 • Euphorbia Habeş. Dev boyutlu houseplant. Bu yüksekliği dokuz metreye kadar ulaşabilir. Bu etli yapraksız dik alışkanlığı temsil eder. evde bir botanik bahçesi damızlık için mükemmeldir.
 • Euphorbia tilki kuyruğu. Bu inanılmaz dökmeyen çalı adı nedeniyle şaşırtıcı bir başak çiçeklenme parlak ateşli renge oldu. Toplamda, çalı yirmi beş bu inflorescences yaklaşık oluşturulabilir. Yaklaşık sekiz ay - çiçekli bitkiler süresi.
 • Euphorbia Aymak. etli Dişli. Yüksekliğinde dört buçuk metreye kadar ulaşabilir. Bu bir ağaç yapısı vardır.
 • Müthiş Euphorbia. Yaklaşık otuz santimetre yüksekliğe ulaşır. Bu tür bir tesiste bir kaktüs gibi çok fazla. sert dikenleri oluşmuş saplar günü, yaz sarı ve yeşil çiçekler çiçek olabilir.
 • sınırlanmıştır sütleğen. beyaz bracts ile Sulu. Bu altmış yetmiş santimetre yüksekliğe ulaşır. hafif sivri oval yaprakları ile karakterizedir.

Bir de bir örnek olarak alıntı ve milkweed diğer türleri olabilir: Badem şeklinde, Lamba, Fransız, Haratsids, Kanarya ve diğerleri.

Nasıl ev sütleğen de bakımı için

Birçok bahçıvanlar büyük bir zevk için biz (elbette duymamış sürece) sizi bilgilendirmek için acele: ipekotunun bitki bakımı basit olduğunu. Kesinlikle herhangi oda türler büyüyebilir çünkü bu onların varlığının devamı için korkmadan, gayet güzel.

Euphorbia kapalı bitkilerin eşsiz özelliklerinden gerçekten bir. Bu çiçek doğrudan güneş ışığı korkmuyoruz olanlar arasında birkaç biridir gerçeği.

Önemli! Euphorbia güvenle evin güney tarafında pencere yetiştirilebilir. güneş ışığı bu bitki bolluğu bazı türler için yaprakların gerçek zengin yeşil rengi korumak için mükemmel bir fırsattır.

aydınlatma yanı sıra, bu hesaba ölçüde havalandırılan bir oda almalıdır. Örneğin, süt kardeş çok taslakları sevmez. bitki de çok yüksek nem hoşgeldin etmez.

Birinci ve takip eden nakil yıllık

Bir mucize gerçekleşti ve güzel sütleğen evde çıktı. Şimdi iç zarif özgün ve iddiasız mnogolennikom süslenecek Çünkü, gayet iyi. Ama burada, her bahçıvan zor bir seçimle karşı karşıyadır: nakli ya da yeni bir pota bitki nakli için?

İlk nakil bitkilerinin Kuralları

 • ipekotunun Bahar zaman kesinlikle yapılır Nakil. Bu bitki hızla kurtarmak için ve yeni yetişme şartlarına uyum sağlar.
 • Ama sütleğen rastenivody yaz aylarında ancak yıl boyunca sadece kazanmak. Ve bazı durumlarda, bitki sadece bahar sezonu için sabırsızlanıyorum. Bu çiçek odası zaman nakil edilmelidir:
  • O bir nakliye konteynırında satın alındı.
  • Mağaza sütleğen besin yetiştirilir fakat büyüme hızlandırıcı ilavesiyle özel alt-tabaka içinde değilse. Bu tür kir milkweed uzun süreli ekimi için uygun değildir.

milkweed hazır Güzel zemin bir çiçekçi dükkanı satın alınabilir. İdeal düzenleme besleyici karışım etli bitkiler için özel olarak hazırlanmış olur.

etli bitkiler için mükemmel bir alternatif zemin kaktüs için besleyici saksı toprağı haline gelir.

Eğer ikisinden birini ya da diğer bulamazsa, kendi başlarına zemin hazırlamak mümkündür. Bunu yapmak için, belli oranlarda bileşenleri karıştırın. milkweed için toprak hazırlığı iki yolu vardır.

seçenek №1. İki parça yaprak toprak ve kum almalı ve üç parça kompost ve iyice karıştırın.

varyantı №2. eşit parçaya içinde çim ve kum karıştırın.

Bu önemli! Biz ille her nakli kapalı çiçek ile pota altındaki serilir iyi drenaj tabakası hakkında unutmamalıyız. drenaj gibi ezilmiş çakıl veya genişletilmiş kil alabilir.

Şema dikim ve dikim süt kardeş

 • Dikim ipekotunun ve nakli bahar aylarında, sıcak sezonunda gerçekleştirdi.
 • Euphorbia düzenli nakli gerektirir. Bu her iki yılda en az bir kez yapılmalıdır.
 • milkweed için besin toprak önceden hazırlanmalıdır. emin değilseniz turba karışımı potasyum permanganat zayıf çözelti ile dezenfekte her durumda daha iyi olduğu gibi.
 • ipekotunun önerilen taşıma yöntemini nakli. O bitkinin kök sisteminin tam güvenliğini sağlayacaktır. Bu arada, milkweed birçok türün kırılgan kökleridir. Bu nedenle çuvalladığınıdüşünecek nakli ölümüne kadar bitkiye ciddi hasara neden olabilir.
 • Yeni pota selefinden daha yaklaşık iki ila üç santimetre daha uzun milkweed için seçilmelidir. o uzun ömürlü kök sisteminin çürüyen neden olabilir, çünkü, "büyüme için" konteyner satın gerekmiyor.
 • Dikimden sonra bitki bolca sulanmalıdır.

bitki içeriğinin ısısı

Euphorbia güvenle sıcağı seven bitkiler grubuna bağlanabilir. Güneşe içten sevgiye ek olarak, uzun ömürlü yıl boyunca rahat bir ortamda kalmak eğilimindedir. Bir, aktif büyüme periyodunda ve bir dinlenme dönemi arasında bazı farklar vardır:

 • yaz sundurma, balkon veya bahçe: sütleğen tutulmalıdır sıcaklık, +20 25 açık havada etli yapmak yönetmek eğer sadece büyük olacak C'ye aralığında olmalıdır. Rahat sıcaklık, güneş ışığı, büyük miktarda, daha da geliştirilmesi ve çiçekli bitkiler taze hava yararlı etkisi.
 • kışın Sıcaklık ipekotunun içeriği - 12 ila 16 ° C'ye aralığıdır

İpucu! Değil milkweed tüm türler aynı termofilik farklıdır. Bazı sulu meyveler 4 + 6 derece düşmeye sıcaklığa dayanabilen bulunmaktadır.

Bir bitkinin gelişiminin farklı aşamalarında kapalı çiçek toprağı nemlendirme farklı ihtiyaçlara karşılık gelmektedir.

sütleğen aktif bitki örtüsünün döneminde bol sulama ihtiyacı var. Ayrıca, düzenli ilaçlama müdahale etmez.

İpucu! ipekotunun dinlenme döneminin çok türde sonbahar-kış dönemi değil düşüyor ve baharda. Bu sulama tesislerinin ses seviyesini ayarlarken hatırlamakta yarar var.

milkweed sulama atıl dönemde büyük ölçüde azaltılabilir. olmamalı bu dönemde bitki püskürtün.

Sulama için su kalitesi çok yıllık uygun bakımı için esastır. su kuyusu yumuşak, savunulmalıdır. Soğuk su ile sulama çalışmayın. Bu bitkiyi zarar verebilir. En iyisi, sen oda sıcaklığında su ile etli sulama eğer.

sadece su savunmak, ya da sadece bunu yapmak için unutmak zamanım yok zamanlar vardır. Bu değil bir suçlu! Böyle bir durumda sadece kaynatın ve serin musluk suyu oda sıcaklığına kadar yeterli olacaktır. Ayrıca filtre edilmiş musluk suyu veya sütleğen artezyen su dökme sorununu çözebilir. Tüm seçenekler basit ve erişilebilir. Ama her durumda sulama için su savunmak için iyi olduğunu hatırlamalıyız.

Spurge Bakımı çeşitli ve çok önemli unsurlardan bir dizi oluşur. Bu ilk iniş ve sonraki zamanında nakli, bitki için yetkili, konforlu sıcaklık sulama sağ ... Ama bitkinin görünümü hakkında unutma. Hatta doğru olanı yapıyor, ancak bu yönüne dikkat etmek unutmak eğer, bitki onun mükemmel çiçeklenme sizi memnun olmayacaktır. Biz tozlu enkaz ve diğer kirletici maddelerin bertaraf edilmesi söz ediyoruz.

Nasıl düzgün bir tozlu plak üzerinde sütleğen temizlemek için:

 • Birçok yönden, tüm milkweed spesifik türüne bağlıdır. Kırılgan ya da sadece mevcut değildir Eğer giderse, siz (bu bitkiyi zarar verebilir tutkal değil her durumda) boyamak için yumuşak bir fırça kullanabilirsiniz. Yavaşça olmak yavaşça kirlenmeden yüzeyi temizlemek gerekir, nemlendirme fırça.
 • fırçaya mükemmel bir alternatif normal kumaş olacaktır. Yavaşça su ile nemlendirmek ve tamamen yaprakların yüzeyi silin.
 • Bitki önemli boyuta ulaştı, bu duşun altında durulanır. Sadece hafifçe, banyo veya duş uzun ömürlü koymak ılık su ince bir dere ve yaprakların yüzeyini işaret ve bitkilerin yüzeyinden yavaşça tozlu plak durulayın.

Bitki toz ve diğer yabancı maddelerin temizlendikten sonra, o, böylece hızlı ve etkin kuru, güneşli bir yerde yerleştirilmelidir. Bu dönemde, özellikle tehlikeli sıcaklığı düşer ve taslaklar. Bitki tamamen kuruduktan sonra, her zamanki yere konabilir.

Dikkatli olun! Milkweed sap deri tahrişine neden olabilir. Bu nedenle, bitki için herhangi bakımı sadece eldivenle yapılmalıdır.

büyüyen milkweed zorluklar

Hatta en sorumlu yetiştiricisi büyüyen sulu meyveler de bir takım zorluklarla karşı karşıya kalabilir. Bunların arasında:

 • haşere istilası. Euphorbia saldırabilir yaprak biti. Hasarlı yapraklar ilk renksiz hale gelmiş ve daha sonra bukle bukle, kurumaz ve düşmek. Bu yaprak bitleri aktellik, Fitoverm üstesinden yardımcı olur. Tedavi sabun çözümü - zayıf enfeksiyonu için.

"Suçlu" ve süt kardeş olabilir whitefly, yaprakların alt yaşayan ve hücre özsuyu emmek. İnta-Vir aktellik ve diğer böcek kullanarak olmalıdır haşere mücadele edin.

 • yaprak dökümü. Çoğu durumda, bu güneş ışığı eksikliğinin bir sonucudur. Hemen evde onun için daha rahat bir yere bir bitki bulmak için gereklidir.
 • yaprakların kurutulması, sararma. Gördüğümüz gibi, bu haşere saldırısı nedeniyle olabilir. o nemi yoksun Bazen bitki, benzer şekilde tepki verir. Sulama sulu meyveler ayarlamak için gereklidir.
 • solma bitkiler. Bu bir sıradan taslak biten böceklerin etkileri arasında değişen birçok faktöre bağlı olabilir.
 • Euphorbia - uzun ömürlü herhangi alanı süslemek için izin verir bu şaşırtıcı bitki türleri çeşitliliği, bir iş tarzında bir ofis, bir şehir apartmanda hi-tech tarzında özel bir evde rahat bir oturma odası ya da yatak odası olmak.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  59 + = 65