Tamir garaj çatı

Garaj yumuşak çatı tamiri: kendi ellerini Doing

Çatı garaj Sızıntı sadece bina yapılarına zarar ve büyük onarım ihtiyacını dönüm riske atar. yapının içinde sıkışıp Su onun gözaltında araçları, ekipman ve malzemelere zarar verebilir. Garaj yumuşak çatı tamiri genellikle özel eğitim gerektirmez ve bağımsız olarak gerçekleştirebilir.

onarım çalışmaları için hazırlanıyor

azami ölçüde zarar atmosferik etkilere maruz kalması nedeniyle çatı yapısının en hassas bir yerdir. dış etkilere stabilitesi Yumuşak çatı kaplama malzemesinin özelliklerine bağlıdır. Çoğu zaman uygun fiyatlı çatı malzemesi, ama modern bakan malzemeler garaj çatı dekorasyon için kullanılabilir.

işin ön aşamada dikkatle döşeme hasar derecesini belirlemek için çatı incelemek gerekir ellerinizle kapsayan Çatıyı onarmak için. yüzeyde varsa biraz hasar çatı kaplama ilgili bölümlerine lokal tamir sınırlandırılabilir. Kaplamanın ciddi bozulma çatı malzemesi sakız veya sıvı kauçuk silindirin yeni bir dış katmanın tüm çatı kaplama veya oluşturulmasını değiştirmek için bir fırsat olarak hizmet vermektedir.

Garaj 5 derecelik bir açı ile bir çatı varsa, rulo halindeki malzemenin podremontirovat çatı mat uygun bir tabaka malzemesinin aşık çatı ve döşeme yatak monte üstünde bir su geçirmez kaplama olarak bırakılabilir.

Çatı onarımı yönteminin denetim sonuçlarına bağlı olarak seçilen ve malzemelerin gerekli sayıda satın alınır.

Ellerinizle kapsayan yumuşak çatı restorasyonu devam etmeden önce, tüm güverte yüzeyi iyice enkaz temizlenmesi gerekir ve kir her türlü, kurutulmuş sakız çıkarın. yerlerde dış kaplama tabakası içinden delik tabanı çıkarıldı kir ve nem ile, kenarlar katlandığında, haç biçiminde bir kesi ( "zar") tarafından açılır. kötü yıpranmış çatı malzemesi ile Alanları balta ile kesilmelidir. Onların en etkili kurutma saç kurutma makinesi kullanılarak veya bir yakıcı bina - Sonra, yerel yerlere otopsi onarım için özel dikkat iyi bir kuru çatı gerekir.

Hazırlama ve onarım yalnızca sıcak sezonunda kuru hava koşullarında yapılmalıdır - hava sıcaklığı 10 ° C altında olmamalıdır

Yerel bir onarım garaj çatısına Teknoloji

Yumuşak çatı bazı kısımlarını onarmak için, bitüm sakız ve çatı malzemesi gerektirir. Sadece kaplama boyutunda kesilir katran bir kağıt, bırakmaya gerekli ortaya hazırlanan "zarf" de daha önce dikkatli bir şekilde ısıtıldı bitüm delik cevapsız sıra çatı kaplama iç katmanlarına nem girişini önlemek için. yama iç tabakasının Laid üst bitumastic uygulanmış ve sıkı bir şekilde bükülmüş kenar "zarfı" bastırılır. Dış yama 15-20 cm onarım alanının kenarları ötesine olmalıdır. istenilen büyüklükte katran bir kağıt kesme ve sakız kullanılarak yapıştırılmış. Maksimum güvenilirliğini artırmak için, (çatı bitişik kenarları üzerinde durularak) bir bitüm tabakası ile yağlanmış ve kum tabakası serpin. Macun aşırı kum kurutulduktan sonra çıkarılmalıdır.

1

Kaplama boşluğun meydana yıpranmış bir parça, kısmak ise uygun boyutlara ve ısıtılmış bitüm çatı kaplama kanatlara doldurulur. Dış yama yukarıdaki teknolojisi yerleştirilir.

ince taneli mineral agrega oluşan çatı malzemesi, dış koruyucu tabakayı kaldırmak için önerilen mevcut yamalı çatı zeminini güçlü bir bağlantı sağlamak. Sen güneş malzeme yumuşatır yağı, ve bir metal spatula kullanabilirsiniz. Yağ, bir fırça ya da süpürge ile uygulanır.

garaj üzerindeki çatının dış katmanının Restorasyonu

Çatı ultraviyole ışık altında malzemenin eskime çatı kaplama, genel aşınma ve yıpranma izleri varsa, nem ve sıcaklık değişimleri, tüm döşeme yüzeyinde çatlakların sık ızgara ile sonuçlanır, kullanarak ellerini geri mümkündür:

sıcak olarak kullanılan bitüm sakız. Onarım bileşimin çatı malzemesi üzerine bir fırça ile tatbik edilir. Mastik çatlak doldurur ve gerekli su yalıtım malzemesi sağlar. Onarım Bu tür o kendi elleriyle gerçekleştirmek için kullanılabilir, önemli maddi maliyetleri gerektirmez, ama sıcak katran ile çalışırken güvenlik önlemleri gözlemlemek önemlidir. Buna ek olarak, iş önceden işlenmiş macun sırasında ultraviyole radyasyonunun zararlı etkilerinden bitümlü malzemenin koruyan bir kum tabakasının yüzeyini kapsayacak şekilde önerilir ve tamir çatının ömrünü uzatacaktır.

Sıvı Kauçuk - teknoloji ve daha dayanıklı kaplama. Bu onarım bileşik bitüm polimer emülsiyon, su bazlı. Kurutma işleminden sonra, çatı kaplama üzerinde biriken malzeme, kauçuk özelliklerini elde eder ve yüksek kaliteli su geçirmez bir yüzey sağlar. Eğer özel ekipman kullanımını gerektiren iki bileşenli bir sıvı kauçuk çalışıyorsanız, uygun soğuk tek bir malzeme spatula, fırça veya rulo ile, elle uygulanabilir. nem, ultraviyole radyasyon, aşındırıcı ortamlara aşırı ısı, maruz kalabilecek başarıyla kaplanması.

garaj çatısı yumuşak dış örtü güncellemek için, geleneksel çatı malzemesini veya su yüzüne rulo malzemesini kullanabilirsiniz. İlk seçenek daha ucuz olmakla birlikte, montaj karmaşıklık yukarıda. İkinci durumda, bir yakıcı kullanmak gerekir.

Çatı keçe Önceden ısıtılmış bitüm mastik katmanının üstüne serilir. zift bileşimi çatı malzemeleri genişliğinden az daha büyük bir çatı şeridin hazırlanmış yüzeyine uygulanır. bakım kabarcıkları oluşturan önlemek için alınması gereken iken, tabaka malzemesi üzerine yuvarlandı. aşağıdaki bantlar 10-15 cm olmalıdır Örtüşme - önceden bitüm kaplama koydu, bu genişlik hav kenarı için gereklidir. Keşfedilen kabarcıklar küçük bir kesi yaparak açılmalıdır. kaplamanın altındaki alandan havayı çıkarma, çatı yüzeyi ile kesme alanı tüy Bitüm karşı sıkıca basmanız gerekir hissetti.

çatı malzemesi döşeme önce gün boyunca brüt olarak yatmak gerekir.

Hazır kılıf tabakası 12 saat boyunca kurumaya bırakılmalıdır. Sonra ertesi halı tabakasının montaj - örtüşme eklem önlemek için hafif kayma ile yapılmalıdır. Bu durumda, çatı kaplama su yalıtımı gerekli derecesini sağlama yeteneğine sahiptir. çatı yalıtım halı katman sayısı çatı özelliklerine bağlıdır:

 • düz çatılar için 5 kat;
 • Küçük bir eğim (en az 15 derece) Katman 4;
 • 20-40 derecelik bir eğimle Katman 3;
 • 45 derece eğimli 2 kat.

ince çatı yapılmıştır keçenin alt tabakalar keçe ya da çatı kaplama ve bir dış kaplama dış etkilere karşı mümkün olduğu, iri taneli olarak stabil olan, haddelenmiş malzeme önerilmektedir.

Kurulum ayrıca kendi elleriyle yapılabilir çatılar su yüzüne çıktı. kurutuldu ve bitüm ile prime çatı soyulmuş. Daha sonra rulo malzemesi iki ayak haddelenir ve serbest ucu dikkatlice gaz brülörü ısıtıldı. Yüzey birikim hariç tutmak için iyi köşelerine ve kaplama kenarını ısıtmak için önemlidir.

Isıtılmış parça kaynaklanabilir kaplama silindir çatı yüzeyine karşı bastırılır. Daha sonra, silindir 50-60 santimetre daha üzerinden alınır ve malzeme alt de ısıtmalı brülör. Malzeme şeritleri 7-8 santimetre arasında bir çakışma ile monte edilmiştir. Çatı halı ofset eklemler ile istiflenmiş, en az iki tabakadan oluşur gerekir. yüklemesinde İşleri çatı dikkatli ve hızlı bir şekilde yapılmalıdır yüzüne çıktı. Bitmiş kaplama komple soğutma kadar gitmek tavsiye edilmez At - bu malzeme özelliklerinin su yalıtımı bozulmasına yol açabilir.

Uzun süreli çatı yapımında güvenilirliğini sağlamak ve mülkiyeti korumak için garaj dam arasında optimal seçilen onarım seçeneği sağlar.

Nasıl elleriyle garajın çatısını onarmak için?

garaj çatıların tamiri er ya da geç sahibinin her yapmak zorunda kalacaktır.

Ve sonra soru ortaya çıkıyor: kendi elleriyle çatı onarım yapmak veya onun uzmana emanet etmek?

Tabii ki her hasarın karmaşıklığına bağlıdır, ancak çoğu durumda kendi başlarına baş edemiyor olurdu ile yıldırıcı hiçbir şey yoktur.

Bu yazıda garaj sahipleri için pusuya yatmak, ve onlarla nasıl başa çatı ile temel sorunlardan, bahsedeceğiz.

onarım adımlar bir videonun eşlik edecek, böylece kendi garajın çatıyı tamir etmek bunları kullanmak için zor olmayacaktır.

Çatı onarımı kendi elleri kapsama tür çatınızda ne için kullanıldığını bağlı olarak farklı olacaktır.

Çatı keçe ve benzeri malzemeler - garaj çatısının kapsamının en kolay türlerinden biri.

o işin kapsamına bağlı olsa garajın yumuşak çatı tamiri, zahmetli değildir.

Bazen sadece bir sızıntı kaldırmak gerekir, ancak bazen kapsama o çatının çatı işlevlerini yerine getiriyor yapmak için gerekli olacak şekilde hasarlı olduğunu.

Ama kapsama çoğu kendi ellerini onarmak için yine de mümkündür. Bunu yapmak için aşağıdaki malzemeler gerekir: sulama olabilir, kova, bitüm ve gaz brülörü.

Onların büyük olasılıkla bir komşu ödünç aynı garajda veya aşırı durumlarda bulmak mümkün olacak.

Her şeyden önce çatı akıyor yeri belirlemek için gereklidir. Çoğu zaman, bu ağaçlar büyümeye yer çünkü olduğunu yaprakları çatıda biriken ve suyun akmasına engel.

çürüme ve sonunda çatı sızıntı süreçlerini başlayın.

Bu nedenle, ilk şey yapmanız gereken - çatıdan enkaz temizlemek için.

Sızıntı, sadece onun değil, aynı zamanda bir sonraki bölümü kesmek için, daha iyi kesilir, böylece malzemenin cansız sol kenarını çıkardıktan sonra.

Temizlik ve uzaklaştırılmasından sonra onarım başlayabilir. Haşlanmış kadar katran ısıtmak gerekir. yanıklardan kaçınmak için, kovanın üzerine koyun ve bir gaz brülör tarafından eritmek için gereklidir.

Kitle hazır olduğunda, paketleme başlayabilirsiniz. Çalışmaya başlamadan önce özel eldiven giymek unutmayın. İlk bitüm tamir alanının yalnızca bir kısmını doldurdu.

ihtiyacı (1-2 saat) kuru yer vermek sonra karışım ısı ve yeniden dökün - bu daha iyi bir malzeme uyumu ve yeni sızıntılar korunmasını sağlayacaktır.

sen elbette hasar daha olduğunu fark varsa bunu bu değiştirmek için mantıklı düşünmek ve muhtemelen komşu çatı şeridi mekanımızı sıcak bitüm kullanarak yeni katman ve lehim sayfaları kapatmak daha.

O yüzden biz çatı malzemesinin çatı işlevlerini yerine getiriyor yapmak zorunda olur.

Bu durumda, kapağı çıkarın ve yeni kurulumdan önce - tüm dikkatle sorunlu noktaları, çatlaklar veya yarıklar mühür.

Belki eski garaj eğer, hatta güzel bir kravat döktü.

Sonra bir brülör ile taze rulo ısıtmak ve ona hiçbir çatıyı yuvarlayın. bantlar, çeşitli tabakalar halinde üst üste yapmak gerekir.

Çalışma çatı malzemesi hala sıcakken, çabuk yapılması gerekiyor.

işlemini çatı sakız ya da reçine dikişleri ve eklemlerin döşeme sonra.

Gördüğünüz gibi, onarım ve yumuşak çatının komple yedek böyle karmaşık bir girişim ve sadece farklı ölçek çalışır değildir.

yaklaşık 8 yıldır böyle bir çatı ömrü, bu yüzden yeterince sık onunla çalışmak.

onarmak veya elle yumuşak üst nasıl değiştirileceği videoya bir göz atın.

Çatı onarımı durumunda, doğru bir şekilde saclar da zarar derecesine bağlı olarak, kısmi ya da tam olabilir.

bileşik levhalar ya da rüzgar veya yağmur suyu ile deforme edilebilir bir sırt, geçer: Bu çatılar en çok iki yerde meydana gelir.

onarım yapılması için aşağıdaki aletler gereklidir:

 • Birkaç vidalar,
 • tornavida,
 • malzemenin kendisi (profil)
 • yalıtım malzemesi.

Tamamen oluklu levhanın bir veya daha fazla sayfa değiştirmek istiyorsanız, önce eskilerini kaldırmak için gereklidir. Bu onları tutmak vidaları çıkararak yapılabilir.

Çatı kaldırıldığında, iyi substrat korunmuş bakın.

Genellikle bu noktada, küf ve mantar var - eğer olurlarsa, dikkatli bunları kaldırmak ve yeni bir çatı zemin kaplaması önce yüzeyini tedavi edilmelidir.

alt-tabaka bu ve kurudu (tercihen hafif bir günde) güneş bırakılmalıdır sonra ancak o zaman yeni bir çatı konsolidasyonu geçin.

Substrat zarar görürse, sadece çıkarılabilir.

Oluklu mukavva taze yaprak özel şapka veya pul ile vidalarla güvenceye alınmalıdır açıları - sonra su zemin sabitleme birikir olmaz.

Eğer onları tamamen kravat önce, onların uçları sırtın hattı denk ne ölçüde kontrol edin.

Bunu yapmak için, yaprak sayısını artırmak gerekir.

Döşeme tabakalar üst üste üretilen ve küçük bir çatı ise, tabakalar bir çapraz olarak yığılmış olmalıdır, kendi alt ve üst dalga ile vidalanır.

Tamamen oluklu mukavvadan çatı değiştirmek istiyorsanız, büyük olasılıkla kaplama malzemesi, ancak sandık sadece değiştirmek zorunda kalacaktır.

Genel olarak, uygun bakım ile oluklu yeterince güçlü ve dayanıklı (yaklaşık 35 yıl ömrü) çatısı çok sık sizi rahatsız etmeyecek.

sızıntı önleme için kışın yaprak ve su düşme kümelerden kar temizlemek için unutma.

Montaj nerede en sık sızıntı çatı kayrak ortaya çıkar. Bir çatı döşerken, bu sorunu tahmin ve tüm bitüm bileşimi işleyebilir.

Bu noktada bir sızıntı bulursanız aşağıdaki şekilde tamir düzenidir: eski çivileri çıkarmak yeni fikstür ve proses bitüm koydu.

Sürüş yaptığı hazırlık yukarıda verilmiştir ve slate ince işleri için değişmez.

Ayrıca, kayrak ortamının olumsuz etkilerine maruz kalan çatılar: yağmur suyu kalmak ve onların genişlemesine ve sonuç olarak açar küçük çatlaklar, donabilir - sızıntı.

Aynı sorun, çatı mekanik etkilere oluşabilir.

kayrak çatılı bir başka sorun - onlar çatlayabilir. Bu çatı yaşta, özellikle kış aylarında orada biriktirdiği kar büyük miktarda ağırlıklı olduğunu.

Bu durumda, değişiklik sadece bir yaprak yeterli değildir, ve muhtemelen tamamen kaldırıp yeniden kaplama gerekecektir.

Hasarlı levha ortada sabit eğer aynı şey olur. durumda, tüm yayılma çıkarın ve alt tabaka değiştirilmesi gereklidir. O çatı malzemesi kullanıldı yerine en iyisidir.

kayrak sabitleme çivileri kauçuk bir parça ile, ön-kapama pozisyonu puanı duruyor - bu nemden korunması olarak görev yapacak ve bu durumda çatı kaplaması çok daha uzun sürecek.

- Su ve kar her şeyden önce, yağış sonuçlarından çatıyı korumak: önleme unutma, çatı genellikle onarmak için gerekli değildi.

Tehlike ayrıca yosun ve yaprakları için bir zemin ıslahı olan yakındaki ağaçlar, büyüyor. Bunlardan dolayı ve sonra sızıntıyı görünecektir.

Kalay çatı - sızıntı açısından en sorunsuz beri Bu materyal, sızıntı ortaya çıkmasını önlemek için yeterince dayanıklı ve sağlam.

Bununla birlikte, demir çatı kusurları vardır - korozyon.

Çoğu zaman kaçak bunun nedeni oluşur. Genellikle dikişler kaynatılır. kaçak yedek gerekmez zaman - için yeterli hasarlı eklemi yeniden sindirmek.

Eğer çatı için ek koruma oluşturmak istiyorsanız sızıntı, sonra demir çatı rulo üstünde yatıyordu. Çatı nemi korumak için ek bir tabaka olacaktır.

Böyle bir çatı sızıntı başlar olasılık - minimaldir.

Gördüğünüz gibi, basit bir sürecin çatısını onarmak ve kendi elleri oldukça gerçek yapmak.

Çatıdan çatıya bir daha dayanıklı türü kullanılması önerilir.

önleyici tedbirler unutmayın: Yakın bitki ve hava koşulları büyümesini çatıyı korumak - yağmur ve kar.

kendi elleriyle çatısını onarmak için tüm adımları tekrarlamak adımlara talimatların formu kullanabilirsiniz.

Sonra tekrar, çatı dayanıklı olacak ve onun onarım para ve çaba harcamak gerekmez.

Uyarı! Tüm malzemeler bilgi yönelik olarak verilmektedir!

elleriyle garajın çatısının tamiri

Profesyonel çatı onarımı pahalıdır. Oldukça mümkün elleriyle en düşük maliyet ile çatıyı tamir garaj yapmak. Eğer tüm çatı örtüsü gerektiğinde Bazen, genellikle ucuzdur yüz gerdirme, gerekir.

Yumuşak garaj için en sık kullanılan çatı,: çatı keçe, zona, çatı kaplama malzemesi veya Bikrost Euro.

Bu çatı katran kağıt ve zona ve diğer malzemeler ve araçlar çeşitli rulo aldı:

 • çatı macun, veya reçine için bitüm;
 • katran, eski kaldırım tam bir değiştirilmesi gerekiyorsa;
 • bir gaz brülörü ya da saç kurutma yapı;
 • Keskin bir bıçak.

yama birkaç katmanları yapmanız gerekir olarak iyi, bazı marjı ile onarmak için çatı malzemesi almak.

Yumuşak çatı tamir sekansı

Başlangıçta, tüm çatı tüm kusurları ve hasar görmeye çöp fırçalanmalıdır. Özellikle dikkatle hasarlı bölgeleri temizlenir.

Yumuşak çatı onarım çalışmaları hazırlanması

Daha iyi bir kavrama malzemelerini sağlamak amacıyla, düzgün tamir için çatıya hazırlamak için gereklidir:

 • çatı malzemesi hasarlı bir yerde, bir bıçak ile çapraz kesilmiş ve malzeme dış kenarına çevirmek;
 • Biz kir ve toz temizlenmesi ve kurutulması ve gaz brülörü için uygun saç kurutma makinesi yapı yüzeyini kurutmak;
 • çatı kaplama malzemesi bir tabaka kötü hasar görmesi, ana küçük parçalar halinde çatı yama, ve yeni bir plaka kaplamaları koymak için tavsiye, yerine daha iyidir. Zamanla, yağmur ve tamir yeri çatlamış rüzgar ve onarım etkisi altında tekrar edilmesi gerekecektir.

Önemli. eklemler uyuşmuyorsa, böylece çatı malzemesinin birkaç kat serilir. Bu nem yıkımlarına önleyecektir.

Sıcak hava yapılmalıdır Tamir ısısı on derece üzerinde, kurudur.

Yaralanma temizlenmiş ve hazırlanmış sonra biz çatıyı onarmak başlar:

 • çatı malzemesi hazırlanan yama büyüklüğü kareler kesilir;
 • Reçine kaplama ve yamasını macun veya yağ delikleri;
 • önemli sakız ya da reçine tüm boşlukları doldurur;
 • yama presler;
 • Yine sakız üst tabakası çizmek ve sağlam bir şekilde tabana yapıştırıcı taraf basıldığında önceden katlanmış kenar yama kapatır;
 • Biz sakız başka bir katman koymak;
 • o boşlukları ve su nüfuz hangi aracılığıyla bir eksiklik olup olmadığı çok önemlidir. Bu nedenle, tamir alana benzer şekilde (15 santimetre ile her tarafta yama alt üst üste etmesi gereken üst bölge) üzerinde daha büyük bir çatı kaplama başka bir parça yapışma gerekir.

Böyle bir kısmi onarım eski izvetshavshey çatı için uygun değildir, tüm çatı değiştirmek gereklidir.

çatı ile garaj çatıların tamiri ucuz ama sıkıcı süreci hissetti:

 • Aşağı malzeme yalan verildi ve düzeltilmelidir döşeme önce, bu saat sürer;
 • Biz meyilli bir çatı en düşük noktasından çatı malzemesinin yüklenmesi ile başlar;
 • katranlı kağıt koydu katran ve şeridin bir katman uygulamak için gerekli olan ilk;
 • aşamalarında eylemleri gerçekleştirmek - neden katran yapıştırılan şerit;
 • ; 15 cm - kaplama şeritleri 10 üst üste
 • şeridin kenarları boyunca erimiş zift eklemleri izole etmek için gereklidir;
 • Zeminin düzgün ve kabarcıklar oluşurken, onlar düzgün bir bıçak ve pürüzsüz ile kesilmiş olması gerekir. yarığın üstünde mutlaka çamurun bir tabaka sürün;
 • Garaj çatı eğimi seçilmelidir bağlı olarak ve çatı malzemesi tabakalarının sayısı: 15 dereceye kadar eğim - dört katman, 40 dereceye kadar eğim - üç kat, 45 derecelik bir eğim - iki katmanlı kaplama.

Konsey. Alt tabaka, yayılma kaplama keçe veya çatı malzemesi ince parçacık ve sadece kaba çatı malzemesi üst tabaka için uygun olan, daha dayanıklıdır.

garaj çatı Bikrost kaplayan - basitçe, hızlı ve hesaplı. Bikrost bir gaz yakıcı ile hızlı ve kolay bir çatı delikleri doldurabilir. ve tamir aşağıdaki istifleme Bikrost sekansı

 • Biz arındırmak ve tüm eski çatı yüzeyi gruntuem;
 • rulosunu 50 cm göz önüne sermek ve gaz yakıcılar tarafından ısıtılır Bikrost. kenarlar ve bant köşelerine özel önem;
 • ısıtılmış çatı karşı tabaka bastırır. Uygun sıkı paspas (T harfi gibi), çubuk ya da ağır presleme silindiri için kullanmak;
 • arka arkaya tutkal Bikrost ve benzer çatıya 50 cm kadar ısı;
 • malzemenin üst üste şerit 8 cm den az olmalıdır.

Bikrost çok daha rahat ve daha dayanıklı çatı katranlı kağıt, ancak hızlı çalışmak gerekir, malzeme hızla sertleşir. Bir ortak ile çalışmak daha iyidir - bir rulo ve presler, diğer brülör malzemeyi ısıtır.

Önemli. sızdırmaz ve çatı yükseklikleri olabildiğince Sen, taze koydu kaplama üzerinde yürüyemez.

Lastik Likit - güvenilir, dayanıklı ve konforlu

Sıvı kauçuk zemin kaplaması üzerine püskürtülebilir, korozyonu azaltmak ve çatının iyi bir su yalıtımı sağlar.

halk ka "sıvı kauçuk" bilinen çatı için poliüretan mastik, - bir zevk çalışmak için bir mucize malzemesidir.

Yoğunluk, viskozite ve bileşimin tutarlılık suya benzer, bu nedenle güvenli bir şekilde basınç altında havasız sprey saflaştırılmış tüm çatı yüzeyi kaplayabilir. Konvansiyonel Sprey kullanılmamalıdır. Polimerizasyon formları yoğun bir sıvı kauçuk ve bir katı madde su geçirmez tabaka sonra.

Bu kaplama tamamen monolitik ve hermetik hemen hemen hiç üzerinde 20 yıl kaplamayı sızıntı, hiçbir ek yeri yoktur.

sıvı kauçuk tüm çatı basittir Kapak:

 • Biz yüzeyini temizlemek ve gruntuem kuru;
 • Tüm bağlantılar ve çatı bağlantıları, özel dikkat köşelerine jeotekstil astar tabakası koymak gerektiği konusunda;
 • jeotekstil içinde ve dışında yüklü olması gerekmektedir;
 • iki kanallı püskürtücü - bileşim, özel bir makine uygulanmaktadır.

kaplama uygulamasından sonra birkaç dakika sonra sertleşir.

garaj katı çatı tamir

Popüler sert kaplamaları - profesyonel döşeme ve barut, nadiren garaj çatı demir çatı için kullandı. Çoğu zaman kaçak sırtın çevresinde sert çatı ve çarşaf kavşaklarda algılanır.

Sadece yenileriyle hasarlı kapak plakaları değiştirmeleri gerekir. Bu basit araçlar gerektirir:

 • Sıradan tornavida;
 • Metal kaplama için vidalar, geniş şapka vidaları alır ve (yeterli olacaktır çalışmak için bir tüp) su geçirmez sakız kullanarak düzeltmek için daha iyidir;
 • Parçalı ve bant ölçüsü;
 • oluklu levha (sayı gerekirse).

çatı kaplama Çatı onarımı, sekansı

 • hasar görmüş levhalar ortadan kaldırmak;
 • onlar çürümüş eğer kirişleri incelemek, ahşap parçalar, bu yenileri ile değiştirilmelidir. Kalıp sadece çerçevesi çizilen ise, çatı makası düzlemi temiz ve hasarlı küflü yer emprenye derin nüfuz (su-itici ve ahşap antiseptik) tedavi etmek mümkündür;
 • Yanındaki hasarlı parçayı değiştirmek gerekirse, su yalıtım tabakası kontrol edip. yerine yığın yalıtım yaklaşık 10 cm, en az üst üste gerekir;
 • Kural uymalıdır oluklu levhalar yerine - aynı dalga boyunda tabaka üst üste - bu yüksek kaliteli su yalıtımı temin edecek;
 • ayrıca eklemleri sızdırmaz, 60 cm - tabaka 50 arasında bir boşluk bırakacak şekilde vidalar ile monte edilir.

Konsey. Daha dayanıklı profilli renkli bir. Kapak ve su itici boya püskürtme tabancasının levhalar, metal korozyona direnç sağlar mümkündür.

Birkaç yaprak bir çatlak verdiyse, tamamen sayfanın tamamını değiştirmek için acele etmeyin. Küçük kayrak hasar basit ve ucuz karışımı kullanılarak tamir edilebilir.

harç, çimento ihtiyaç asbest agrega onarmak için bir PVA tutkal (ince barut parça öğütülmesi olabilir). malzemeleri karıştırıp, ekşi krema iyi yoğunluğunun bir karışımını almalısınız.

Hızla shpaklyuem çatlaklar ve cips - bir çözüm çok çabuk sertleşir. Bu nedenle, doğrudan güneş ışığı önlemek için, kuru ve bulutlu havalarda veya geceleri daha iyi çalışır.

Çatılar için özel bir yapıştırıcı (dış işler için) kaset veya sakız kullanabilirsiniz barut onarmak için ama daha mal olacak.

sac çatlaklar çok büyükse, sen levha bakır latki takabilirsiniz, kolayca bükülebilir ve korozyona etmez.

Hasarlı barut komple değiştirilmesi

Böyle bir çatı onarımı iyi ağır levhalar olarak birlikte yapılır. İlk eski sayfayı, tüm barut çivi kaldırarak bir pençe çekiç sökmeye. Daha sonra, işlem basittir:

 • çatı tahta tabaka keçe;
 • Yeni sayfa barut koydu;
 • Bölgenizdeki en sık olduğu rüzgar yönü, üzerinde olmalı sayfaları Örtüşme;
 • barut çivi bir tabaka sıkıştırın. Sen çatlakları önlemek için dalga çivi sürmeniz gerekir.

Önemli. Tırnak altında, sızıntı ev yapımı lastik contalar yapabilirsiniz önlemek için. Bu çatlama sacdan tutacak ve ek bir mühürleme olarak görev yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 2 =