tavan alçıpan LED şerit montajı

Alçı levha tavanda LED şerit montajı: ayar kurallar

aydınlatma ile Alçıpan tavan, bunun esnek bir malzemedir, kendi elleri yapabilir ve modern evlerde düzeyli alçıpan tavan girmeye başladığında rahat çalışması için, insanlar hedefe bağlı olarak, kuvvetli yer zonlu için bir fırsat var. Birkaç yıl önce bir kısım tavan veya farklı renkte duvar bölümünü boyayarak diğer odadan ayrıldı. Günümüzde tavanların LED aydınlatma için kullanılmaktadır. imar ek olarak, bu seçenek aydınlatma odanızın dönüştürecek ve benzersiz güzel ve şık olun. Buna ek olarak, bir tavan aydınlatma montajı zor değil yapmak.

Gizli Tavan ışıkları alçıpan: yükleme özellikleri

LED şerit 5 ila 50 mm arasında bir genişliğinde bir esnek şerit gibi görünüyor. şerit tarafı bunun bir devrede elektrik iletkenleri ile birbirine, dirençler LED tanzim. şerit istenen konuma bağlı olduğu diğer tarafında, üzerinde, genellikle çift taraflı bant yapıştırılır.

elleri Işıklı alçı tavan montajı için farklı seçenekler vardır

kendiniz evde LED şeritler monte etmek için, size çalışma sırasında gerekecek bazı temel bilgileri öğrenmesi gerekir. Gerektiğinde yanında sırayla da yetkin bir yaklaşım gerektirir sağ bandı kendisi seçmek için.

Anahtarı kullanarak kontrol varolan tavan aydınlatma arka ışık, hiç zincir takmak için tavsiye edilmez. Ana ışık yumuşak kontur aydınlatma kapatmak. yeni LED ışıklar tek anahtarından çalışmalıdır. Yeni hattın kurulumu üzerinde çalışmaya başlamadan önce, elektronik sistemin birkaç özelliğinden bilmelidir.

Set LED arka ışık aşağıdaki elektronik cihazlar vardır:

 • ağdaki LED'ler için gerekli DC voltaj hattı akımını dönüştürmek için gerekli güç kaynağı;
 • Uzaktan kumandayı kullanarak ışığın rengini değiştirmek için izin veren bir sensör ile Denetleyici;
 • ışık akısı şiddeti değişiklikleri düzenlenenler Sam uzaktan kumanda;
 • Belli bir uzunlukta LED şerit.

Eğer seti satın Buna ek olarak, bir mağazada, tavsiyede alabilirsiniz nitelikleri.

aydınlatma ile tavan korniş: Çeşit kaydı

Tavan bandın aydınlatma normal olarak alçı levha daha niş yüzeyinin altına sabitleyin zaman. Bu montaj yöntemi odağını ile tavan düzleminin ışık ışını etkilidir. İçeri LED'i eşit oda yanar aydınlatıcı çevirin.

arka ışık 15 metreden daha uzun ise, bir paralel bağlantı veya yanmış kablo yapmak gerekir

cihazın bir parçası olan Y, LED, bu bant lehimlenmiş olan altı "bacakları", var. Bu element, kendisi, üç ışık yayan kristalleri ile donatılmış, bir. Bu LED, bir çip (SMD 3028), bant ile birlikte kontak çifti ile üç kat daha fazladır ışık verir.

1

ışık akısı - teriminin radyasyon şiddetinin özelliklerini belirlemek. O lümen ölçtü.

kendi elleriyle yapılabilir tavan, aydınlatma en yaygın iki tipi mevcuttur:

 • Tavan kontur şerit LED LED ışıklar;
 • Gömülü LED (bir yıldızlı gökyüzü simülasyonu) ile aydınlatılması.

Günümüzde en popüler birinci uygulamada gerçekleştirilen LED tavan ışıkları vardır. Uygulama o alçıpan için kullanılan ve asma tavan sistemleri için edilebileceğini göstermektedir. İkinci seçenek streç tavan diyot aydınlatma için daha uygundur. Biraz daha zaman alıcı ve arka ışık LED kasetten daha pahalı bu.

aydınlatma ile bir korniş nasıl yüklenir

LED bandı kullanarak en popüler yeni LED tavan ışıkları. Bu bir alçıpan tavan ve streç tavan sistemleri gibi kayıt için kullanılabilir. Buna ek olarak, aydınlatmanın montaj parçaları en uygun fiyata elektrikçiler, avizeler ve lambalar için her dükkanda satın alınabilir.

LED ışıklar loş bir parlaklık etkisi oluşturur ve bir gece lambası olarak kullanılabilir

Bu yöntemin tavan aydınlatma kanalı alçı döşenen esnek bant LED bulunmaktadır. Bu eleman, ikinci seviyede bulunur ve sistem nesnesi ışık kaynağı ile görsel temas iptal eder.

izlenim ışık bir anda gelip olmasıdır. O tavan kontur için başvuruda yumuşak ve hoş. Başka bir seçenek olarak, bir tavan pervaz, sıva benzeri elinde dizilir LED şeritleri, kullanmak mümkündür. Bu durumda, dolap sadece altta duvara takılır. Tavan ve süpürgelik arasında bir boşluk 5 bırakmak gerekir -. bandı belirlenmesi gereklidir duvar ve süpürgelik LED arasında oluşturulmuş bir cep 7 cm. Alçı kutuları kurmak göre biraz daha ekonomik benzer bir LED ile tavan.

Bu dekoratif aydınlatma cihazının avantajları:

 • Bu uygun bir fiyat ve önemli ölçüde enerji tasarrufu belirledi.
 • verilen talimatları izleyerek kendi başlarına gerçekleştirme fırsatı tür donanımları, yüklemek kolaydır.
 • Geniş yelpazeli renk seçimi. Bu LED bantlar genellikle aynı renkteki onların kiti LED'ler var.

Yeni bir LED aydınlatmalı tavan veya tavana pervaz bırakmaya çok fazla sorun olmadan bu şekilde gerçekleştirilen binanın tamiri zaten bitmiş olabilir ve ondan sonra bunu yapabilirsiniz.

Kurulum ve bağlantı: gizli ışıklandırma için kornişler

LED şerit eski teyp oynama cihazına çok benzer özel makaralar, üzerine satılmaktadır. Bu bobin 5 metre bandı sarılır. Elzem bu zincir kesilebilir ve daha sonra bu şekilde istenilen çözünürlük elde edilmesi, lehim.

yalnız bandı kesin sadece bu alan için seçilebilir. farklı bantlar mesafe kesme, genel olarak değişebilir.

şeması, talimatlar altında kurdele lehim kestikten sonra:

 • "-" birlikte iki kişileri tek renkli kurdele lehim ve "+";
 • RGB bant birbirine lehimlenmiş özdeş iletişim «V +», «B», "R", «g»;
 • Ne zaman ihtiyaç bant ısınmış olmadığından emin olmak için. ampuller itibaren LED'ler başarısız olur yüksek sıcaklıklara.
 • polarite dikkate alınması gerekir gereklidir.

lehim yanında olamaz sürekli 15 veya daha fazla metre (3 bobinleri). Cihaz bu gücü sürdürmek değildir. Benzer bir kurulum üretmek için bir ihtiyaç varsa, siteler paralel bağlı olması gerekir. Bunun üzerine, hiçbir koşulda yarısında bandı bükemiyorum. yanlışlıkla cihaz ve enerji hattı yolunun tabanı zarar vermemek için, bu 90 dereceden büyük bir açı ile bükülmüş edilemez. Bandın uçları kapatmak için en iyisidir.

Alçı levha tavan LED şerit (video)

Eğer evin bir masal yapmaya karar, ama bugün o vizyonunun gerçekleştirilmesine katkıda bulunacağını malzemelerin çok varsa. Golf aktivitesi, geleneksel bir iç niş ve Krusçov, poliüretan tavan, GCR, ya da sıradan bir duvar olabilir. Doğru LED bandı uygulamak, mükemmel boşluk zonlu edilebilir. Bu svetovosproizvodyaschego sabitleme tertibatı elle poliüretan tavan ekleyin ve özel profilde teller gizleyebilirsiniz o kadar basit ve kolaydır. Elinizde Tümü.

Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

aydınlatmalı alçıpan nasıl yapılır

En etkili tasarım tekniklerinden biri - aydınlatma efektleri kullanımı. Genellikle iç ışık vurgu verir. aydınlatma ile Alçıpan - En yaygın seçeneklerden biri. o istenirse, kendi elleriyle, bağımsız yapılabilir olması bakımından iyidir.

Arka Işık alçıpan tavan gizli ve açık. Açık - tamamen veya kısmen görülebilir spot ışıklar. sözde çünkü Gizli, sadece onun ışığı ile görülebilir. alt düzey kutuları gizli aydınlatma ile alçıpan tavan montaj aydınlatma yerleştirildiği bir raf yapmak için.

Alt seviyenin kutuda gizli aydınlatma kurulum için ışıkları altında özel bir raf yapar

Bu raf, açık ya da kapalı olabilir ve buna bağlı olarak, ışık kaynağının konumu genişliği ve tavana ışık şeridi parlaklığını değişir.

ışık akısı değişiklik de raflar şekline ve ışık kaynağına bağlı olarak

Kutunun tasarımı aydınlatmak için

tavan aydınlatmak için böyle bir kutu yapmak için profillerin iki tür gerektirir:

 • UD - kılavuzları. Bu yapının ortasında ve sağlanan yaka ise nokta, tavan ve duvar üzerine monte edilir.
 • CD - profil daha fazla sertlik taşıyan. Bu raf ve bir alçı sabitlenir için konnektörleri yaptı.

kutu tasarımı tavan giposkartonnogo aydınlatmak için

Yukarıdaki fotoğrafta gösterilen düzenlemede, hiçbir şey için bir raf aittir. Eğer hafif bir ışık tutmak için yeterli GCR Sertliği. durumda dikkate aydınlatma elemanlarının ağırlığını almak için gereklidir. en ağır floresan ışıkları, ancak enerji tüketiminde daha ekonomik ve daha kolay monte edilebilen bu diğer seçenekler (LED şerit, ip ışık) olduğu gibi son zamanlarda pek kullanıldı.

İkinci bir yapı var. Burada raf kaldırma uzatılmış çapraz dayanır. Bir önceki tasarım güvensiz hissediyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Ancak bu durumda biraz daha taşıyıcı profil gerektirecektir. Fotoğrafta - aydınlatmalı alçıpan iki seviyeli akışının düzenlenmesi örneğidir.

gizli ışıklandırma için Şema kanallar

Benzer şekilde, aynı devre tek katmanlı uygulamada elde edilebilir. iyi durumda ana tavan Eğer varsa, sadece kutunun çevresi üzerinde yapılabilir. ÖRNEK Aşağıdaki karkas aydınlatılması için topladı. Geriye kalan iç kanat ve alt çerçeveyi dikiş kenarına.

arka ışık GCR kaplama hazır çerçeve

aydınlatma ile Alçıpan her zaman düz bir çizgi değildir. Onlar sadece en kolay yolu fark etti. Ancak aynı düzeni ve kavisli hatları ile yapmak. Çok güzel tavanlara çıkıyor.

iki seviyeli bir aydınlatma bir örneği,

Sadece ana duvarlarından büyük mesafelerde tavana veya önceki seviye profillerine veya daha fazla yatak profili düzeltmek için gereklidir. Süspansiyonlar yardımıyla bunu yapmak için daha uygundur.

Yüksek arka ışık de kutu genişliği taşıyıcı profiller ilave askılar vasıtasıyla sabitlenir

değil ışıklandırma, ama oda süslemeleri için sadece bir yolu - arka ışık alçı tavan yapmaya planlarken, bunun olduğunu unutmamak gerekir. Işığın akışı serpilir. Başlangıçta, tavana kaynaşmış ve daha sonra odasına. Ve odanın toplam aydınlatması için bir şey katmaz neredeyse. Görsel olarak iç bileşenlerinden biri haline tavan "yükseltmek" için kullanılabilir, ancak aydınlatma elemanı olarak kabul edilemez. - avizeler yerleşik ışıklar, duvar ya da geleneksel yüklemek için: aydınlatma üzerinde ayrı ayrı bakmak zorunda.

Arka ışık, farklı ışık kaynakları kullanılması ile yapılabilir, ancak son zamanlarda üç çeşit kullanılmıştır:

Bu serideki monte LED'lerin dizisidir. Bunların özelliği de bu güç daha düşük bir voltaj ev ağı 220 dönüştüren bir adaptör tarafından temin edilebilen bir 12 V veya 24 V ile beslenir olmasından ibarettir. Herhangi bant Mono ışıma SMD veya evrensel RGB işaretleme için belirlenmiş (beyaz, yeşil, mavi, kırmızı).

Tek renkli hep aynı rengi yayarlar, evrensel rengi değişebilir. Çalışma RGB-bantlar sadece denetleyici ve bir uzaktan kumanda ile. Bazı modellerde değiştirebilir ve ışık şiddeti - Uzaktan kumanda komutunu, onlar tonu (yüzlerce onlarca renk sayısı farklı olabilir) değiştirin.

Performans LED Strip tipine göre şunlardır:

 • Konvansiyonel. sadece kuru olabilir kullanılan koruyucu bir kaplama yok.
 • Hava koşullarına dayanıklıdır. Onların yüzey vernik ile doludur. mutfak, banyo - O yanan ıslak odaları ile kullanılabilir.
 • Su geçirmez. bir polimer tüp içinde sızdırmaz kılınmış (İp olarak da adlandırılır) ya da konut. Daha sık, odalar nadiren kullanılmaktadır aydınlatmak için - vb akvaryumlar, yüzme havuzları, içinde

Burada seçim açıktır. Sen oda koşullarına bağlı olarak bant ortadan kaldırmasa. stilleri, renkler hakkında daha fazla oku, işaretler burada okumak bağlı ve biz iyi veya kötü LED arka ışık, ne olduğu hakkında konuşmak edilebilir.

Birincisi, avantajları arasında:

 • Düşük güç tüketimi. Onlar çok ekonomiktir. o olduğu gerçeğini göz önüne alındığında - sadece dekorasyon, içeriğinin büyük miktarda arzu olmaz yayıldı.
 • ısıtmalı değil. Bask sadece güç kaynağı, LED'ler ısınmaz olabilir. Bu tavan ahşap ise önemlidir.
 • Uzun kullanım ömrü. saat Binlerce. Normal güç kaynağı onlar (amaçlanan bütün için geçerli güç, daha az) çok nadirdir yakar.
 • Düşük fiyat. Bant SMD 35 * 28 5 metre uzunluk ve / m maliyeti yaklaşık $ 2-3 120 adetlik bir yoğunluk. Yaklaşık aynı sayıda bir adaptör ödemek için gereklidir. Ancak bu fiyat AliEkspress. dükkanların hepsi çok daha (2-3 kez) pahalı olsa da kırdı değildir.
 • Kolay kurulum. Bant, yapışkan kaplı bileşimin arka yüzeyi üzerinde. Koruyucu tabakayı çıkarın ve yerinde yapıştırılır. Yüzey pürüzlü ise, zımba tabancası zımba "vur", ancak teyp kendisi daha iyi yumruk değil.

Şimdi dezavantajları. İlk ve en önemlisi: LED'ler katı bütün kusurları yüzeyini vurgulayın. Tavan bitirmek Çünkü kalite şartları çok yüksektir. Başka bir eksi: adaptörleri mevcudiyeti. Onlar eklemek yerlerde olmalı. Muhtemelen, o kadar.

asal gazlar ve parlayan bir karışımı ile dolu olan bu cam tüp. termostat tarafından düzenlenir akım ile Parlaklık değişir. Hiçbir gürültü çalışırken, 100 watt sırasına - Bu cihazlar her 5 metre, güç tüketimini yüklenir.

Trafo kadar çalışmak da gereklidir: Normal gerilim neon için yetersizdir. Transformers her 6 metre koydu. Ama buzz iş başında ve daha fazlası - tabii ki, oldukça iyi "çizmek", sıcak ve elektrik. Bütün sistem birlikte kırılgan borularla ve nispeten yüksek yükleme karmaşıklığı LED'ler ile karşılaştırıldığında çok çekici değil yapar elektriğin oldukça fazla, tüketir.

Ancak son zamanlarda, neon kabloları vardı. Onlar kontrolöre doğrudan gitmek ve bütün bu gereklidir - düğmesine basın. Onlar AA pil ile çalışır. Ama bir tavan için arka ışık gücü yeterli değildir. Bunların kullanımı iç parçaların aydınlatma LED'leri ile eşleştirilmiş olabilir.

adım fotoğrafları adım ile çevresinde tavanda aydınlatma montajı

İlk aşama yaptığı için ana tavan, bu düzenlemede sıvalı. sahte kritik organizasyonu için zaten küçük ve 7-8 cm gerekli yüksekliği: Yalnızca kutunun çevresi üzerinde Ekli.

aydınlatma planı için kutular

6 cm, köşeler yuvarlama ile yapılan - saçak kanal sol pencere konumu ana tavan ile ilgili olarak, 60 cm genişlik civarında yaklaşık 5 cm, çıkıntı yapan kısmı, 12 cm kenar yüksekliği ihmal.

Şema arka bölmesi kesitsel

Yöntem, birinci seçilir - aydınlatma altında adım desteksiz. aydınlatma, normal LED şeridinden planlandığından, onun yük taşıma kapasitesi fazlasıyla yeterli.

İlk olarak, tavana işaretler koyun. Verilen tüm boyutlar boya kullanılarak hat kablosunu çizer, yatıyordu. çizgisi ilk şemasında olduğu gibi, 54 cm, 60 cm olup bir mesafede tabana serilir unutmayın. Bu adım 6 cm doğru hareket ettirilir ve gerçeği karşısında elde edilir.

Boya kablosunu kullanarak tavan ve duvarlarda işaretleri yapmak

merkezinin yarıçapı çizerken profil bağlandığı noktada değil ve çıkıntı yapan adımlarla: öyle ki eleman etkileyici olabilir.

tavanda bir eğri çizmek için

Uygulama kılavuz çizgileri (işaretleme CD veya PNP) türü takılır. dübel 50 cm aralıklarla monte edilmiştir. Matkap hemen metali. Kapak sıkılır dübel-çivi yerleştirin.

Konturlar kutular profillerini kaplı

bir yuvarlama duvarlar (yan kapak) profili çentikli oluşturulması için gerekli olduğu zaman, geri kalan değişmeden kalır. Bundan sonra, profil çevresel ortaya koymak mümkün olabilir.

Tavan alçı ile kılavuz profilinin ön tarafında 12 cm sabitlenmiş bant genişliği sıkıştırın. Bu, bir arka çıkıntı eden kutular olup. Bu, yaklaşık 10 cm'lik bir mesafeden bir vida ile vida çevresinde bağlanmıştır.

Sabitleyin şerit 12 cm genişliğinde bir alçı

dize kornişler kapanacak olan pencere şeridini bağlayın

CD profiline (tavan) dikey raflar astar seti yaka arkasında. Bunların küçük uzunluk - 9,8 cm (12 cm yükseklik kanalı, eksi 1 cm yükleme profilleri ve alttan vidalı da eksi 1.2 cm GFC kalınlık).

alt parçanın her bir parçası kesilir. o bir kılavuz profili bağlamak mümkün olduğunu böylece Yan duvarlar kaldırıldı. alt raf bir sonucu profili ile aynı seviyede olması gerektiği gibi, duvara sabitlenmiş. Adım kurulum dikmeleri - yaklaşık 40-50 cm.

çevre boyunca kısa bir dikey parçaları bağlamak

Başka bir görüşe göre

Sonraki adım: küçük teknenin alt kısmında ise PNP, profilini sıkın. O da 10-12 cm genişlikte vidalar üzerinde ayarlanır.

Sonraki kutu alt kapsayan gcrs levha tutacak yatay kirişlerin montaj, geçin.

Yatay köprüleri takma

Ana raya bağlı duvara sabitlenmiş olan birini, ve bir: İki kılavuz profili bağlayın. 40-50 cm saha ile taşıyıcı profilden yapılmıştır.

çevresinde toplayın

açıklık yarıçapları alınıyor. . Yaklaşık 15 cm gerekli yörünge almak alçıpan şerit genişliği ile bükülmüş şerit 5 cm ve bir ara alçı artışlarla İnsizyon için. gemide tutulan sıva topaklar verilmesi.

Tek elle her 5 cm karton kesi ve sıva kırmak

Şimdi profiline bu parçaları sıkın. Her bir parça üzerinde - patlama olmayacak şekilde bir, genişliğinin yaklaşık olarak ortasında vidalayın.

Sabitleyin kesilmiş şerit

iç tarafında yüksekliği işaretleme tolere bir lazer seviyesinin kullanılması. lazer seviyesi, su kullanımı ve kalem çizgisini koymak değilse.

Sonra 9.8 cm uzunluğunda taşıyıcı profilin bir parça, sadece onun önünde ve üstünde ve altında kesilen alır. yay ortalarında biz profilin bir kenarı vidalarla bağlanır başlar.

Nasıl yuvarlama yapmak

Sonra (biz tavana çemberin oluşumunda olduğu gibi) fragmanları profiline dilimlenmiş bir parça alıp işaretine sıkın.

bitmiş yuvarlama "içeride"

Şimdi alçıpan ekstra parçaları çıkarılabilir. Genelde alt profili, düzgün bir kesi kağıdın kenarına ve küçük parçalar kopma ile aynı seviyede kesilir.

Fazla parça kesin

Bu yüzden farklı bir açıdan bakar

aydınlatma ile alçıpan tavan imalatında sonraki adım - sıva. Macunlanması tavan ve ana jant. Bu an için en uygundur. Daha sonra dibe önleyecektir dosyalama ve korniş çıkıntılı.

Shpaklyuem süpürgelik ve tavan

Daha sonra, aşağıdaki kutuyu dikmek başlar. genişlik -. 60 cm kesin ve vidaları sıkıştırın. gisokartonom standardına iş için prosedür. Bazı açıklamalar sadece dikiş köşeler için gereklidir.

istenen kavis biraz daha büyük köşe ve dış boyutları iyi bir hale gelir tabaka sabitleyin

Daha sonra, bir kare kesip tek elle kesmek en iyisidir. İlk olarak, sağa sabitleyin. Daha sonra, yavaş yavaş, bir yay, arzu edilen bir şekle sahip bir kenar boyama.

Şekil çizin ve erik

Öncelikle, küçük parçalar ısırmak, sonra bu çizgiyi çizebilir. Usulsüzlükler pürüzsüz halicilik bıçak.

Daha sonra, kılavuz profili sıkın. Buna arka ışık kapanacak bir başka çıkıntıya ektedir.

kenarında kılavuz profilini sabitleyin

Resim haber: istenen çapa eğilme ve vidalar ile sabitleyerek yerde ayarlanır, bokovinki kesi yuvarlama için.

Yani aşağıdan bakıyor

Eğer LED aydınlatma alçıpan tavan yapmak istiyorsanız, teyp takma zamanı. Sonra çok rahatsız olacaktır. Bu Gerekirse bazı rampa ayarı, doğru yerde yapıştırılır.

Dış montaj yaka kadar Bant seti

Sonraki özellikleri 5 cm profil şeridi bağlı alçıpan genişliğine - orta yerine üst ve alt :. çok küçük bir yüksekliğe monte edilebilir. Dönüşler çok tanıdık yaptı. şeritleri her biri 4-5 cm Çentik açma, alabaster kırmak ve sabitleyin.

Bu düzenlemede, iş kolaylaştırmak ve tavan tarafında yapıştırılmış pervazın (tavan molding) bitmiş bir görünüm elde edilir. tutkallı Benzer ve bağlantı kutusu ve duvarda.

Şimdi her macun ve düzgün yüzey elde etmek kalır. Hemen hemen tüm. hazır Alçıpan aydınlatmalı, çok ışık kurmaya kalır. Ama farklı olabilir.

Başka bir seçenek ama çalışma ışıkları ile video formatında görülebilir.

İki seviyeli akışının montajı aşağıdaki videoda gösterilmiştir. adım şematik olarak gösterilmiştir, ancak birinci tabaka montajı açıktır. Bu yüzden yararlı olabilir.

Ben aydınlatma ile alçı sağlayabilir Nasıl (fotoğraf)

Tavan aydınlatmalı ve ahşap olabilir

İstenirse, aynı şekilde duvarları ve aydınlatma yapabilir

Akan hatları şaşırtıcı bakmak

hi-tech ve minimalist yaklaşım kırık hatlarının tarzında iç İçin

kartonpiyer yapılmış LED tavan ışığı - sadece muhteşem tasarım yöntemi. bakımın aydınlatma üzerinde ayrı ayrı olmalıdır

Farklı ışık kaynakları kullanan çoğu etkileri düzenlemeler

koridor için ışık düzenlemeleri

Güzel, ama yürütme zor

iki seviyeli arka ışıklı alçıpan tavan

Yatak odasında Tavan ışıkları

hatları ve çevrelerinin kombinasyonu

En etkili farklı lambaların edilen kombinasyonları

Nasıl düzgün alçı levha tavana LED şerit yüklemek için: Öneriler

Alçıpan tavanlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Onlar yüzünden tasarım yüklemesi ve çekici bir görünüm basitliği popülerlik hak etti. Ve bunlar tavanlı aydınlatma türleri çeşitli kullanılır. en alçıpan tavan LED şeridinin kendi kurulumunu nasıl bakalım.

kutuyu diyot aydınlatma cihazlarının uygun kullanımı

LED aydınlatma ve faydaları

Bunlar aydınlatma armatürleri de LED-kurdeleler çağırdı. Bu bir tarafta diyotlar ve dirençleri ışık yayan ile donatılmış esnek kayışlar olan ve karşı uygulanan yapışkan bir iki yanlı bant ile hangi ile monte edilir. bant beş santimetre bölüme ayrılmıştır. Her üç LED içerir. alanlarda etiketler diyotların şeritler kesilir kutladı. LED'ler bir dizi devre yoluyla bağlanırlar.

LED şerit iki tür biridir:

 • korumalı. Bu silikon veya plastik levha ile kaplıdır. Bu olumsuz çevresel etki ve hasardan LED sistemi kapatmak için izin verir;
 • Aç.

iki tip kullanılan alçı tavan diyot bant üretiminde: 3528 ve 5060. ikinci ayrı ışık kaynağı olarak kullanılır ve birinci ile karşılaştırıldığında güçlü bir ışık ile karakterize edilir. Genellikle dört çıkış ile donatılmıştır kullanılan alçı çok renkli LED şeritler, kutuları ile tavan. kendi renginde her - diğer üç ederken yere çıkışını bağlayan bir tel.

Tüm bu çerçeve üzerinde aydınlatma armatürleri yüklemek için gereklidir

LED cihazlar Avantajları sunulmuştur:

 • Kendi elleriyle kurulum kolaylığı;
 • Dayanıklı hizmet ömrü ve üzerinde ve hafif kapalı kaç kez bağımsızlığı;
 • LED'li aydınlatma armatürleri orta maliyeti;
 • renk paletlerini çeşitli;
 • esneklik ve elektrik tüketiminin minimum miktarı;
 • Ampul diğer tip aksine ısıtma, minimum derecesi;
 • mekanik mukavemet bandı monte ederken. Buna karşılık floresan veya neon lamba kırmak mümkün değildir, ama o kırmaya korkan için;
 • görünüm için güvenlik.

tavan çerçevesi Alçıpan üzerine bant nasıl düzeltilir?

geniş bir alandır aydınlatma mantıksız olduğu zaman Drywall kutuyu LED'lerin uzun şerit monte etmek olduğunu unutmayın. onlar gerilimin çok sayıda üstlenmek, bu durum yakın güç kaynağına tanzim diyot hızlı yetmezliği nedeniyle.

Önemli! bir güç kaynağı altında kurdele maksimum uzunluğu diyot fazla on beş metre daha uzun ömürlü ve dışarı yanmaz olmamalıdır.

Aşağıdaki incelik içerir:

 • Başlangıçta Filmde kullanılan LED'lerin türünü seçin: parlak veya başarısız oldu. Bu aydınlatma uygulaması amaçları bağlıdır. Bir gece ışık olarak çalışmak ise, ikinci seçenek tercih edilir. maliyet üzerinde parlak ışıklar;
 • İkinci adım - LED aydınlatma cihazının diyotların yoğunluğunu belirlemek. 30, 60 veya 120 santimetre: Pazarda üç seçenek vardır. Bu değerler bir metre içinde bir bant parçası üzerinde diyot sayısını belirtir. daha aydınlatma parlak;
 • Üçüncü adım dış ya da korunmuş cihaz tipi seçilir. Eğer mutfak ya da banyo, ilk kabul edilemez uygulama için olan aydınlatma;
 • Dördüncü aşama - Tek renk veya çok renkli arka ışığın seçim. İkinci bir düzenlemede, kontrol cihazı gerekmektedir.

Seçim denetleyici ve güç kaynağı

Bu hesaplamalar ve alçı kanal kısmının ölçümlerinin doğruluğu, LED cihaz ile aydınlatma, burada kümesine bağlıdır. Bunu yapmak için, önce odanın alanını hesaplar. Bu işlem uygulandıktan sonra, elde edilen parametre güç tüketimi metre bant ile çarpılır.

Bundan sonra, planlanan bant konumu ve tesisatın ana evresi izler.

LED şerit tek renk, bağlantı, pozitif ve negatif negatif pozitif kurşun yani polarite tamamıyla uygun olarak gerçekleştirilir uçları. o çok renkli ise, kasete renk simgesiyle bölgeleri seçmek gereklidir.

Önemli! aksi takdirde zincir zarar bunu bozabilir, etiketinde şerit özel olarak mevcuttur kesin.

Opsiyon, nasıl bir kutu içinde bir şeridi yüklemek için

Bağlantı kablosu ışık seçimi çok renkli şerit bağlantı devresi için, N ve L. harf belirlenmiş terminallere gerçekleştirilir karmaşıktır ve aşağıdaki gibi olur: güç kaynağı bağlantı denetleyicisine yapılan gelen ve ondan önce bandın kendisi.

çıkıntı alçıpan üzerine bant ve kutuyu Tespit

Çoğu durumda lamba bu tip bir devre içine monte edilmiştir. İkinci seçenek imar tesislerinde kullanılan veya iç belirli ayrıntıları altını edilir. Örneğin, bir yıldızlı gökyüzü olabilir.

korniş çerçeveye lambaların bu tip ayarlanması ve aşağıda görülebilir olamayacağını şekilde gerçekleştirdi. Bu amaçla, ve çerçeve profiline bağlı çıkıntılar kutu alçı üzerinde taşınan özel çubuklar, uygulanır. Bandın konumu dikkate çerçeve kenarına olan mesafeyi almak önemlidir. Çok küçük ise, o diyotlar aşağıdan görünür olacaktır ve siz çok büyükse - aydınlatma oldukça yüzeyde kendisinde değil, tavana bir niş yönlendirilecektir.

Kurulum öncesi bir proje ve çalışma planı yapmak yardımcı olacak bir çizgi deseni oluşturmak. Bu aşamada bantların sayısını planlanmış. çerçeve ve çıkıntıda Sonraki bandı yapıştırılır. Daha iyi bağlama için ekstra tutkal ve zımba tabancası kullanmak daha iyidir.

çerçeve ve saçak yüzeyine daha iyi bir yapıştırma bandının için bir alkol çözeltisi ile yağı. bandı eğmek Gerekirse, daha sonra çapı 2 santimetre daha büyük olmalıdır eğilir unutmayınız.

Eğer bir kutu içinde gizlemek istediğiniz aydınlatma cihazının tüm unsurları

Genellikle mutfakta LED aydınlatma ile kullanılır, ancak daha önce de belirtildiği gibi, bunlar korunmalıdır. Bu tip aydınlatma çalışma alanı ve yemek alanı ayırma imkanı sağlamaktadır. Özellikle dikkat alanları nişler, dolaplar, önlük ödenir. LED'li Cihazlar kurumları zarafet ve özel bir atmosfer veriler sağlayarak, restoranlar, barlar ve kafelerde muhteşem görünüyor. Onlar metal levhalar üzerinde oluşturulan bir sıva kutu üzerine monte edilir.

Bu kasetleri iyi bir alternatiftir. Bunlar kalınlık 13 ila 15 santimetre arasında değişmektedir, renkli. LED'lerin aksine bantlar profiline veya şeridine bağlanır. Onlar asma tavanlar için, örneğin, ayrı elemanlar şeklinde piyasaya sunulan veya gömülmüştür. profiline sabitlenmesi için böyle elemanlar bize alçak tavanlı sorununu çözmek için izin verir. Bu modeller sayesinde en rahat parlaklık seviyesini seçmek mümkün kılar aydınlatma yoğunluğunu kontrol etmek için bir cihaz ile donatılmıştır.

Şık ve sade - yıldızlı gökyüzü Aydınlatma yazmak için hazır

Basit ipuçlarını takip ederseniz alçıpan muhafazasına LED'li cihazların montajı zorluklara neden olmaz. Yükleme talimatlarını okuyun ve istenen cihazı seçmek önemlidir. Biz montaj çalışmaları için sorumlu bir yaklaşım ve uyumu gerekiyor. diyotlu Şerit tavan tasarımı ilginç bir varyantı elde etmek ve bir oda özgünlük vermek için yardımcı olacaktır.

Video ipuçları tavan yüzeyinde LED'lerin arka ışık düzeneğinin tüm inceliklerini anlamak ve öğrenmek yardımcı olacaktır:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

51 − = 42