Tavan izolasyon folyosu

Tavan ahşap tavanlar için Buhar bariyeri: malzemeler, montaj, yorumlar

dikme zaman evin ilk soru buharı bariyeri örtüşme ortaya çıkmaz. Bu konuda ev sahibi odanın ısı yalıtımı gelince düşünmeye başlar. Her şey yerli ustalar bir buhar bariyeri donatmak için nasıl bilmiyorum çıkıyor. Amaçla kullanmak ne malzeme karar vermek de önemlidir. Sonuçta, basit bir film, örneğin, bugün daha az sıklıkla kullanılmaktadır.

Tavan üst üste binecek şekilde, bir buhar engelleyiciye yönelik olan ihtiyacı

Tavan ahşap tavanlar için Buhar bariyeri gereklidir. Bu yalıtım tabakası içine buharının nüfuz etmesini önler. Malzeme nem zarar verici etkilerine karşı korunmuş olacaktır. Bu nemli hava ısıtıcı ile temasını engellemek olacaktır. Biz bu kuralları göz ardı ederse, bu küf ve mantara ile kaplanacaktır. Tüm bina çok daha az sürecek. Sonuçta, tasarım olumsuz etkisine karşı korumak gerekir.

bir buhar engelleyici tabakanın bulunmasının, sadece su malzemeleri korumak değil, aynı zamanda ısı kaybı azaltamaz. uygulanan kaplama tabakası folyolu, bunlar odasına geri gönderme, ısının çoğunu yansıtırlar. Ama nemli hava serbestçe dışarıya kaçabilir. kapağın ana görevi, içinde nem yalıtım koruma birikimi çıkıntı yapar.

Eğer tavan parke zemin için buhar bariyeri içinde yapılacaktır önce, hedefleri yanı sıra, hesaba işin bütçesini alarak malzemeyi satın almalısınız. Buna dayanarak, malzemeler aşağıdadır:

 • polietilen;
 • Membran etkisi film;
 • asfalt;
 • cilalar;
 • macunlar;
 • Folyo malzemeleri.

Bir zar etkisi ile filmler söz konusu olduğunda, bunlar kurum içinde nem izin vermeyecektir. Diğer şeylerin yanı sıra, onlar onu dışarı çıkan engeller. Cila ve Macun aynı etkiye sahiptir. Ve burada en ucuz malzemeden bir asfalt olmasıdır. Çoğu zaman, uzmanlar montajı için konvansiyonel bir polietilen film buhar bariyeri kullanmak için tavsiye. Sadece en aşırı durumlarda kullanılır. Bu gibi bir kaplama, bir kapalı kutu inşaatı yapmak, hava geçmez. Bu durumda, havalandırılmış değil odası, yoğuşma filmin yüzeyinde toplar. Sonuç olarak - nem küf ve mantarların çıkmasına katkıda binanın içinde birikir.

Diyelim ki sen parke zemin tavan için bir buhar bariyeri ihtiyacım karar diyelim. Bu durumda, asfalt para yüksek kaliteli malzeme için yeterli değildir yalnızca kullanılabilir. O dayanıklı değildir. o da az masraflı bir nedenle çoğunlukla bunu seçin. Uzmanlara göre, en iyi çözüm sıvı macun veya membran film bazında bir buhar engeldir. Bunlar güvenilir dışarıya çıkış rutubet buharı sağlayan üst üste korumak için de kullanılabilir.

Montaj buhar bariyeri için öneriler

Tavan parke zemin için Buhar bariyeri sadece uygun seçilmiş ve monte ve teknoloji değildir edilmelidir. Kural olarak, malzeme tesislerinde içine yerleştirilir. Sıcaklık yeterince soğuk büyük damlaları ve sıcaklıklar 30 ° C altında bir noktaya ise, buhar bariyeri her iki tarafta da yüklenir. Bu yalıtım yoğunlaşma oluşumunu önlemek ve daha fazla ısı içeride muhafaza edecektir. Ancak hepsi bu değil. Size bir yalıtım katmanı donatmak kadar buhar bariyeri tavana koydu gerektiği unutulmamalıdır. Tuval sarkma ve kırışıklıklar gerilmesini. Yakın adet üst üste çakışmaktadır. Tüm eklemler havanın geçişine izin veren bant yapımı ile yapıştırılır.

1

Buhar bariyeri - folyo, geniş şapka ile özel çivilerle sabittir. Değiştir böyle donanım zımba tabancası zımbalanabilir. Bu altında, film bozulmasını önlemek için, karton veya başka herhangi bir benzer malzemeden mamul conta içine gerekir. Taslak film planı hem üst üste binme, metal profiller veya çıta elemanları vasıtasıyla sabitlerken, bağlantı noktaları arasındaki bir adım. 30 cm olmalıdır.

Oldukça sık Tamirci düzgün bir buhar bariyeri yükleme hakkında düşünme. malzemeyi bırakmaya hangi tarafı, işin başlamasından önce karar vermek önemlidir. Bu durumda, filmin düzgün yanı sert levha doğru dışa doğru bakması amaçlanan. karıştı, o zaman ters etki alabilirsiniz. Bu su buharı izolasyon içerisinde çökecektir gerçeğinde yatar. Bu kaçınılmaz olarak malzemenin tahrip olmasına neden olur. Buhar bariyeri ve çatı malzemeleri arasında küçük bir boşluk bırakmak gerekir. her iki tarafta da bir buhar bariyeri bırakmaya planlandığı zaman bu geçerlidir. Bu yaklaşım nemli hava serbestçe dolaşmasına ve dışarıya çıkmak için izin verecektir.

Kurulum için uzman tavsiyeleri

bir buhar bariyeri döşerken ağ arasındaki delikler ve boşluklar mevcudiyetini hariç tutmak için gereklidir. Bu, termal yalıtım ve bina yapı elemanlarının koruma sağlayacaktır. Eğer bir buhar bariyeri sayfası uygulamak, yükleme çatıdan gerçekleştirilir. Bu da tam yükleme sonra, yalıtım malzeme tabakası altında bulunur. Dış bir buhar bariyerinin bir katman daha olmalıdır. Bu yalıtımı için daha iyi korunmasını sağlayacaktır. Sıvı tavan buhar daha önce hazırlanmış bir tasarım dışarıdan tatbik edilir. birinci katman kurutulduktan sonra tam kuruma için aralıklı iki koymak gerekmektedir. Sıcak havalarda bu işler daha iyidir. Yağmur kadar beklemek önemlidir.

Herhangi bir evin yapımı sırasında bir buhar bariyeri gerektirir. malzemeyi bırakmaya Hangi tarafa, sen işin başında sormak gerekir. Örneğin, folyo ağ-yapılar çok aktif su buharı geciktirici tabaka için günümüzde kullanılan. Bunlar ısı kaybını azaltmak için yeteneği bir avantaj var. Bunu yapmak için, ısıya odasına bakan folyo tarafı eve geri kaçar.

tavan için standart buhar bariyerinin Yorumlar

Hala düşünüyorsanız, tavan ev için bir buhar bariyeri seçmek ne, mülk sahiplerinin görüşüne dinlemeliyiz. Onlar kapsayan yapının iç tarafına yerleştirin eğer standart düzgün çalışmayacaktır savunuyorlar. Su buharı tavan ve yalıtım içine akmaz. Bu tip en yaygın malzemelerdir: "Tehnonikol9raquo;" Izospan9raquo; ve "Ekolayf9raquo;.

refleks buhar bariyeri yorum

Buhar bariyeri - bir grup birleştirilebilir malzemeler. bir alttür refleks katmanla varyantları seçtikçe. kullanıcılarına göre, bir yansıtıcı etkisi vardır. radyant ısı odasına gider buhar kaçırmayın. Bunlar ek izolasyon hareket ederler. Bunların kullanımı, Ev ustalar tarafından talep edilen, yüksek bir buhar belirtilen en etkili olduğunda. En yaygın olarak kullanılan "Penofol9raquo; ve "Alukraft9raquo;.

Kontrollü geçirgenliği ile buhar bariyerinin Yorumlar

Eğer tavan buhar bariyeri olarak kullanmak merak ediyorsanız, sınırlı geçirgenliği ile malzemeleri görebilirsiniz. müşteriler tarafından belirttiği gibi, bu yaklaşım konut sürekli işletilmeyen durumunda rasyoneldir. Bu ülke evler içerebilir. burada buharlaştırma döngüsü stabil değildir. Ve sınırlı geçirgenlik buharı ile buhar bariyeri yenilenmesine ana ayrılmasından sonra dışarıya kaçacaktır. alıcı göre, bu tür membranlar nem bariyeri istenen düzeyde tutmak için mümkün bulunmaktadır. Bunların geçirgenlik Sd = 2-4 m kadardır.

Değişken geçirgenliği ile buhar bariyerinin Yorumlar

tadilat Garret katında yer alıyor, bu tip kullanılabilir. Bu yaklaşımda, sadece buhar çökeltme olmadan üst havalandırma boşluğu üzerinde koyabilir. Bu durumda geçirgenlik katsayısı kuru zar için de geçerlidir 5 m'lik bir aralık içinde değişir; nemli bir malzeme ise, bahsedilen parametre, 0.2 m'dir. Çoğu zaman tüketici ortalama buhar bariyeri ile ilgilidir Delta-Sd Flexx seçin.

Zarlar buhar bariyeri malzemeleri yeni bir tür olarak kabul edilir. alıcılara göre, buhar ve Gidrobarer sağlarlar. filmlerle karşılaştırıldığında, ikinci yönüne bağlı değildir su ve buhar, geçmez. Biz membranlar bahsediyoruz, bunlar tek yönlü geçirgenliği ile karakterizedir. Bu yerleştirildikleri yan umurunuzda olmadığını gösterir. Mülkiyet sahipleri su sızıntısı karşılamak mümkün olmayacaktır ederken buhar, malzemenin geçecek vurgulamak. Membranlar, tek, çift ya da çok tabakalı olabilir, dikkat çekicidir. en ekonomik ikinci seçenektir. kilometre taşları durumlarda etkinliği aynı seviyede kalır.

Buhar bariyeri malzeme maliyeti

Buhar bariyeri - farklı şirketler tarafından imal edilebilen bir filmi. o maddi gidroparoizolyatsionnom şirketi "Izospan9raquo gelince; tür mektup B 1000 ruble tüketici maliyeti ile temsil etti. Eğer vetrovlagozaschitnuyu zarı "Izospan Bir" seçmek istiyorsanız, o zaman 1500 ruble ödemek zorunda kalacak. Satışta daha ürünü bulabilir ve buhar ve sudan malzemeyi korumak için. o adı "Izospan D» varsa, 1400 ruble ödemek zorunda kalacak. ahşap tavan tavan için Buhar bariyeri, fiyatı 1300 ruble olduğunu., Ayrıca takviye filmi temsil edilebilir. 2x25 metre: Bu tür tercih ederseniz, o zaman aşağıdaki boyutlara sahiptir Polinet Lux, düşünebilirsiniz.

Biz tavan için buhar bariyeri türlerini inceledik. Bütçenize ve hedeflerinize bağlı olarak, bunlardan birini seçebilir. örneğin, sıradan bir film görevlerini yerine getiremeyen, çünkü her zaman kazanmak için tavsiye edilmez.

Tavanda seçilecek ne tür buhar bariyeri: neyin daha iyi olduğunu ve nedenini anlayın

Evde su buharı daima mevcuttur. Bulaşık yıkarken, çamaşır kurutarken ve ütülerken, ıslak temizlikte, çiçekleri sularken, pişirirken ve özellikle sıcak bir duşta aktif olarak yükselir. İnsan bile kendi kaynağı olarak hizmet eder. Ve modern evlerde buharın çoğu donanımlı havalandırma nedeniyle yaşam alanlarından kaldırılır, ancak yine de algılanabilir payı kalır. Ve işte burada ve çok fazla sorun yaşanıyor.

Bu nedenle, önce buhar bariyeri kavramıyla karşılaşırsanız, başkalarının görüşlerine güvenmeden bu makaleyi dikkatle incelemenizi öneririz. Ne yazık ki, ne yazık ki, çoğu zaman, parasal taşıyıcılar, akıllarında bile olmayan özelliklerle alakalı ya da ereksiyon meselesine oldukça yanlış yaklaşıyorlar. Fakat anlamaya çalışacağımız herşeyde size yardımcı olacağız: tavan için hangi tür buhar bariyerini seçeceğinizden boşanma, yoğuşma ya da yapının yıkım işareti görmüyorsunuz. Bütün bunlar anlamak zor değil, en önemlisi - sabrı var!

İlgileniyorsanız, bu video dersinde tavan buhar bariyerinin neden bu kadar önemli olduğunu ve bunun olmadan neler olacağını iyi açıklıyor:

Ne tür buhar bariyerine ihtiyaç duyuluyor?

Tek başına, bu tür bir koruma, buharın yolda yüksek difüzyon direnci olan malzemeleri karşılaması durumunda gerekli olan tedbirlerin tamamıdır. Ve ne çeşit malzemeler ve hangi konudan bahsediyorsunuz (ev kütüphanesi veya havuz), tavanı ne kadar özenle korumanız gerektiğine bağlı.

Binanın iki seviyesi arasında ne olur?

Basitçe, farklı yükseklikteki iki oda arasındaki nemi eşitleme işlemi sıcaklık eşitleme sürecini özde anımsatır. Su buharı ile doymuş sıcak hava her zaman sıcak odadan dışarıya doğru daha soğuka ve difüzyon olarak adlandırılan tavan ve duvarları geçmek için aynı anda ilerleyecektir.

Ve bu hareket esnasında havadan gelen bu su buharı, duvarları nemle yoğunlaştırır ve emprenye eder. Farklı malzemelerden aynı örtüşme farklı şekillerde buhar atlamak. Bu nedenle, inşaat dilinde malzemeler difüzyona yüksek veya düşük dirençli olanlara ayrılmıştır.

Her şey fizikle ilgili: yapı malzemesi ne kadar yoğunlaşırsa, moleküllerin geçmesi de o kadar kolay oluyor. Örneğin, buhar, jips, kırmızı tuğla ve ahşaptan kolaylıkla geçer. Fakat silikat tuğlalar ve beton zeminler zaten difüzyona karşı yüksek dirençlidir.

Ayrıca, günümüzde tavan ısınmasıyla bu kadar popüler olan mineral yün, sıcak havaya ve su buharına karşı hemen hemen hiç direnmemektedir, ancak köpük bunun için aşılamaz bir engel teşkil etmektedir. Ve bu durumda buhar bariyeri ya cehaletle ya da hiçbir zaman engellemeyen ek yalıtım amacıyla kurulmuştur. Özellikle buhar bariyeri yansıtıcıysa, burada olduğu gibi:

Peki, eğer iki sıcak döşeme arasında olan tavana geliyorsa. Fikir, bu odaların içinde yaklaşık olarak aynı sıcaklığın olması ve bu nedenle buhar bariyeri gerçekten gerekli olamaz. Sonra bu pastada sadece rüzgar yalıtımı kullanılır ve yalnızca bir amaçla kullanılır: yaşam alanlarını ısıtıcıdan gelen ince tozdan ayırmak için. Yani, bir kelimeyle, sıcaklık farkı yoktur - hiç problem olmayacaktır.

Ve tamamen farklı bir resim, eğer üst oda - değil sıcak. Fizik yasalarına göre, evin iç havası kendi başına yalnızca sınırsız miktarda buhar tutar. Örneğin, 20 derece bir sıcaklıkta 17.3 g su buharı tutar ve bu zaten% 100 bağıl nemdir. Fakat daha fazla ağırlayamaz. Buna ek olarak, hava su buharı ile tamamen doymuşsa, hava sıcaklığında hafif bir düşüş olsa bile, su hemen sıvıya dönüşür ve sis veya kondens formunda düşer. Ancak hava ısınırsa, daha fazla buhar alabilir.

Basit bir ifadeyle, hava yoğunlaşır, artan buhar miktarını değiştirir. Ve buhar sıcak bir odadan soğuk bir odaya geçecek ve sürecin kendisine difüzyon deniyor. Buhar her zaman hava sıcaklığının daha düşük olduğu yerden devam eder ve bu soğuk bir çatı örtüşmesidir. Ve buhar her zaman kolay yollar arıyor: yuvalar, gevşeklik, malzemenin gözenekliliği vb.

Eğer bir oturma odası alırsak, tavanın altındaki sıcaklık daima zeminden 2-4 derece daha yüksektir ve bu nedenle yukarıdaki sıcak hava her zaman daha fazla buharı tutacaktır. Bu sebeple su buharı gidermek eşitsiz bir şekilde gerçekleşir: buharın çoğu tavan içinden dışarıya çıkacak ve duvarların üstünden geçecektir. Ve, ıssız çatı katının örtüşmesiyle sıkışan buhar çiğlenme noktasına ulaşır - buhar, su damlaları haline geldiğinde bağlı olduğu sıcaklıktır. Şüphesiz, paraşütçü önceden düşünülmemişti.

bu nedenle buhar bariyeri o zaman gereklidir, Tavan, ısıtılmamış ve ısıtılmış bir oda arasındayken. Örneğin, sıcak bir zemin ile ısıtılmamış çatı altı alanı arasındaki çatı katında ve havalandırmalı bir yeraltı yerinin birinci katının içinden:

Isıtıcının su buharı geçirgenliği ve zeminin yapımı

Bir apartmandaki tavanın buhar bariyeri gerekliliği gerçeği ile zaten karar verdik. Ancak ne kadar yoğundur ve ne kadar aşılmaz? Aslında, burada reasürans gerekli değildir. Eğer yaşayan dörtte sağır buhar bariyeri yaparsanız başka bir form ihtiyaç yaptıklarında, o zaman bu mesele de tavandan buhar kontrollü üremesini karar verebilir rağmen, son kondansatmdan almak için bir riski vardır. Bu nedenle, buhar bariyerinin doğru seçimi için çalışmanız gereken bir sonraki nokta, buhar geçirgenliği gibi çatı kaplama malzemelerinin bir özelliğidir.

Şartlı olarak imal edilen tüm çatı ısıtıcıları "pamuklu yün" ve "köpük" olarak ikiye bölünmüştür. Birinci grup, mineral yün ve organik elyaftan gelen tüm izolasyonu içerir: mineral yün, taş cam yünü ve benzeri. Köpüğe, farklı kimyasal bileşimdeki köpüğü sertleştirerek fabrikada oluşturulan malzemeler dahildir. Gerçekte, tavanın düzenlenmesi için, malzemelerin yaklaşık olarak aynı olan termal iletkenlik 0.04 W / m ° s'dir.

Ancak, ısı yalıtımı özelliklerine ek olarak, diğerleri için oldukça güçlü farklılıklar gösterirler. Örneğin, liflerden yapılmış tüm izolasyon malzemeleri buharı geçiren malzemelerdir. Kaplamalı dokuma ipler sayesinde kapalı gözenekler oluşmaz ve su buharı, kolayca çıktığı gibi bu tür bir ısıtıcıya kolayca girer:

Buna ek olarak, modern pamuk yünü izolasyonunda, elyaflar ayrıca özel bir su itici madde ile kaplanır ve bu gibi ısıtıcılara hidrofobik denir. Noktası, su buharı moleküllerinin elyafa nüfuz etmemesi, ancak yüzeyine yapışabilmesidir. Ve bu tür moleküllerin kritik kütlesi toplandığında, hepsi bir damla oluşturur ve kendi ağırlığı altında toparlanır. Bu nedenle, hidrofobik pamuk ayrıca buharı geçirgendir. Burada büyük bir artı, yeterince büyük miktarda buhar bile olsa, bu tür ısı yalıtıcıları neredeyse ıslanmamakta ve bu nedenle özelliklerini kaybetmemektedir.

Ancak, gözenekleri hava veya eylemsiz gazlar ile doldurmak suretiyle yapılan köpük malzemeleri için tamamen farklı bir buhar geçirgenlik seviyesi. Ve bu tür ısıtıcılar, gözeneklerinin tabiatına bağlı olarak, su buharı geçirirler ve geçemezler.

Örneğin, ekstrüzyon ve gazla dolu topları her olarak birbirine bağlı tarafından üretilen polistiren, mükemmel bir su buharı bariyeri olarak hizmet eder, ancak aynı zamanda onun topları arasında, neekstruzionnym polistiren olarak adlandırılır köpük, sadece molekül ve hava ve su kaçırır. Ayrıca bir tarafı alüminyum folyo ile kaplanmış olan buharı geçiren folyolar.

Buhar geçirgenliği nasıl hesaplanır: Katsayısı düştükçe, böyle bir ısıtıcıya daha az buhar girebilir. Normal olarak, yalıtım su buharı geçirgenlik katsayısı verileri tabaka halindeki malzemelerde sağlanan, ancak orada "su buharı geçirgenlik katsayısı" kavramı ve bir "direnç faktörü çifti" olduğuna dikkat ve bunların edilir - Farklı.

Tavanda yetkin bir buhar bariyeri nasıl organize edilir?

Tavanın buhar bariyer tabakası nedir? Su buharı nüfuz etmesine karşı yüksek dirençli bir malzemedir. İki önemli unsurdan oluşur:

 • Bir film ya da zar olan bir çarşaf,
 • tüm kavşakların ve çakışan kısımların maksimum sızdırmazlığını sağlamak için tasarlanmış bir bağlama bandı.

Tavanın doğru düzenlenmiş buhar bariyeri şuna benzeyecektir:

Serbest bırakılan ve kapatılmış buhar bariyeri üzerinde, genellikle bir çerçeveye ihtiyaç duyulan bir son kat verin. Tüm numara!

Teknik özelliklere göre yüksek kaliteli buhar bariyeri nasıl seçilir?

Bu nedenle, bugün buhar difüzyonuna ve düşük buhar geçirgenliğine karşı yüksek direnç gösteren birçok malzeme var. Uzun bir süredir prensipte onların işi, ama hepsi aynı yüksek buhar geçirgenliği düşük patlayıcı performans ve kırılganlık tatmin etmeyen, çok popüler geleneksel polietilen filmler vardı.

Bu nedenle, modern imalatçılar, ithal ikamesi politikasını takiben, oldukça ilginç teknolojik çözümler üretiyorlar; bunların arasında metalize membranlar bile var. Bu tür malzemeler çoktur ve özelliklerini keşfetmeye değer: evinizin tavanı için en iyi buhar bariyeri nedir?

Buhar bariyerinin en önemli özelliklerini sıralayalım:

 1. Su buharı geçirgenliği - Filmler ve membranların özellikleri, günde metrekare başına 0 ila 3000 mg arasındadır. Bu gösterge, buhar cinsinden kaç gram suyun filmin her metre boyunca gün geçirebileceğini gösterir. Ve sayı ne kadar küçük olursa, elbette o kadar iyi olur. Rakamlar yüzlerce veya binlerce gramlık buhar geçirgenliğini gösteriyorsa, o zaman buhar geçirgen bir membrana sahipsiniz ve ısıtıcının üzerine koymamalısınız.
 2. kuvvet. Bu özellik kurulum çalışmalarınızın ne kadar kolay olmasını büyük ölçüde etkiler. Ucuz buhar bariyeri filmleri yırtılmaya yetecek kadar kolaydır, montaj esnasında, aletler düştüğünde veya dokunduklarında dahi bütünlüğünü yitirirler. Öte yandan, güçlü bir buhar bariyeri de sıcaklık düşüşüne tolerans gösterir.
 3. su kolonunun basıncının. Buhar izolasyon folyosu Kendine su tutmak için, olacak şekilde tasarlanmıştır. Temel olarak, bu gösterge anlamıyla yağmur alabilirsiniz buhar geçirgen zar için önemlidir. Tavana için, çatı sızıntıları ekarte asla rağmen elbette, kritik değildir vardır.
 4. UV direnci. Bu rakam bir ay için birkaç gün arasında değişir. Elbette uzun sokakta olmuştur polietilen gibi izledim, o kırılgan ve sonları olur. Ama nitel malzeme uzun süre sağlam performansını korur. Yükleme işi bir iç astarı olmadan uzun süre tavana açık izolasyon filmi tutmak anlaşılacağı eğer, değeri vardır.

Dikkatle paket simgesine tasvir düşünün şartnamelerin tavana doğru buhar bariyeri aldı eğer, anlamak ve açıklamak. Ve iç piyasada bilinen ve güven yararlanmaktadır marka güveniyorum. Bu markalarla Izospan, Isover, Technonikol, Delphi ve diğerleri arasında.

Tavan için buhar bariyeri malzemesi türünü

Buhar kesici ihtiyacı daha fazla veya daha az belirgin, o zaman ne iyi buhar tavan için bariyer ve rehber seçimi ise? Modern bir pazar sunmaktadır buhar bariyeri, avantajları ve özellikleri için malzemelerin her biri. Örneğin, düşük sıcaklıklarda ve oksijenle temas daha az dayanıklı aynı polietilen film, hızlı bir şekilde eski, ama uygun hale gelir.

Bu nedenle, modern pazar sızdırmazlık malzemeleri tüketici böyle buharını sunmaktadır:

 • kompozit film;
 • metalize tabaka ile takviye edilmiş filmler;
 • özelliklerin çeşitli yaygın membran.

Bu tür malzemeler arasında önemli ölçüde farklıdır:

Buhar bariyeri: güvenilir bir bariyer oluşturmak

yeterince takviye Lokal geleneksel buhar bariyeri tavan veya maksimum buhar geçirgenliğine sahip daha fazla kullanılabilir polietilen film için. Uygun hatta asfalt, sadece o zaman sıkıca kalın seçip.

Ancak daha pahalı membran - bir yandan ile folyo veya yünden ceket ile kaplanmıştır, sağlam, takviye malzemeleri. Onlar iyi bir mühür var ve hatta (muhtemelen ısı hep yükselir biliyorum) ısı kaybını yansıtır. Olmadan bu tür membranlar böyle mutfak, banyo ve yüzme havuzları gibi nem düzeyi yüksek olan odalarda bir buhar bariyeri tavanlı yapamaz.

Burada güvenilir mineral yün koruyacak kaliteli buhar bariyerinin bir örneği aşağıda verilmektedir:

Sınırlı su buharı geçirgenliği: yoğunlaşma kontrol

Sınırlı su buharı geçirgenliği - Ama yine zar bir tür yoktur. Bu gibi izolasyon polimer elyafların termal birleştirmeyle Polipropilen göre oluşturulur. Ve bu tür küçük buharı geçirgenliği eşit tesislerinde tüm gereksiz nem çıkarıldı sağlar, ama duvarlara ve tavana kondanse oluşmayacaktır.

Tabii ki, bu seçenek uygun olması halinde yukarıdaki tesislerinde - bir kır evi için harika konut çatı katı, ve diğer başka binalar nerede mevsimlik konut. Tabii ki, buhar bariyeri böyle membranlar ile bir buhar bariyeri duvar ve çatı durumunda yalıtımlı yapılar için kullanılır, ancak o zaman bir kural türünün şey olarak, cebri havalandırma ve tavan yerleşir.

Değişken buharı geçirgenliği: akıllı bir yaklaşım

Son olarak değişken su buharı geçirgenliği olan bir filmi - kendi özelliklerini değiştirmek yönetmek bir zar! Örneğin, tamamen kuru bir ortamda, örneğin buhar geçirmez bir bariyer olarak, nem artan ise geçirgen hale gelir ve oda fazla nemi çıkarır. Şimdi esas tavan firması Delta için bir buhar bariyeri üretmektedir.

Ve bir buhar bariyeri koymazsan?

Bazen de tavan zaten dikilir olur, ve ya bir buhar bariyeri unuttu ya bilmiyordum. Sonra panik ve malzeme tavan yayımlandı tam olarak nasıl not yok. Yani, alçıpan, o zaman şanslısınız: o nemi emer. DSP, çünkü endişelenmeye gerek de ise DSP kendisi - yoğun bir malzeme ve yapışkan bir bağlantı elemanı. Hatta tavana boya iyi bir korumadır. Ve gerçekten de, kartonpiyer bitirme için genellikle en basit buhar bariyeri kullanın:

Birleştirme şeritlerinin yapışkan nem bariyeri seçimi

Düzgün buhar, yatırım - bu sağlam ve sürekli tabaka var. Ayrıca, normal bant boyutlandırma örtüşme ve birleşme burada uygun değil -, sadece özel bir buhar bariyeri. Her üretici farklı görevler için şeritler bağlamak için seçenekler sunuyor.

filmler dayanmak üzere yüzeyleri pürüzsüz ve diğerleri -: - gözenekli ve pürüzlü yüzey ile buhar bariyeri bağlamak için, diğerleri Örneğin, bazıları çakışma resimler için özeldir. buhar kendisi% 100 sızdırmazlık tabakası elde etmek olarak Dahası, aynı üreticinin bağlantı bandı elde etmek esastır.

Böyle ayrıca çeşitli türleri geçerli:

 • Özel bir yapışkan film;
 • membran bağlanması için yapışkan bileşimi;
 • İnşaat seloteyip;
 • Alüminyum taraflı yapışkan bant;

hem de çift taraflı yapışkan bant gibi tek ağ-yapı bütünlüğünü sağlamak için.

Tavan buhar bariyerinin uygun yükleme inceliklerini

Ve son olarak, size seçilen buhar bariyerinin montajı hakkında birkaç ipucu vermek. her 15-20 cm üst üste bir buhar bariyeri sermek için buhar girişine karşı koruma sağlamak için. Tüm eklemler yapışkan bant yapı ile kaplanması gerekir.

Tavan arası tavan buhar bariyeri altında ahşap kaburgalar basılmalıdır ve bunların üstünde - tavan kaplaması ve çatı katlarında arasında bir boşluk oluşturmak için sandık monte etmek. Aynı zamanda gelecekteki elektrik kabloları ve diğer mühendislik sistemleri buharı engel film bütünlüğünü ihlal etmemek ona bakın. Tüm elektrik kabloları kapalı ve bir sandık ihtiyacımız edilmelidir.

Buna ek olarak, bu tür temizleme beri, tavan lambaları düzenleme olamaz Bu alanda en küçük bir hasar buharlaşma, kondensatın oluşturulur ve su damlacıkları elektrik temas edilecektir, çünkü. Ve bu önemli sorunlarla doludur.

dikkatli bir şekilde yapılması ise, buhar bariyeri kolayca bile yeterince hacim ve çok seviyeli bir yapı tespit edilebilir:

Dikkatli olun ve onarım sonucu yalnızca göze hoş olduğunu!

Şimdi yapı malzemelerinin piyasaya sentetik ürünler, özellikleri ve işlevi bir çok onların yaratıcıları bile net değildir. Ama satmak ve bu nedenle bir sorun, bunların çözümüne ile gelip gerekir. Örnek - bir buhar bariyeri, su ve ısı yalıtımı dışında başka bir şey olarak. oda yalıtımlı doğru ve hidro ise, odalar arasında buhar sirkülasyonu nedenle ayrı bir buhar bariyeri gerekli değildir, değildir ve buna değer değil, üzerinde para harcamak.

Kesinlikle buhar bariyeri her zaman tavan için gereklidir olduğu gerçeğini kabul, ama özellikleri birbirinden çok farklı değildir, çünkü o, orada şimdiye kadar doğru malzeme seçimi ile problem. Ve başka 15-20 santimetre bez bir çakışma ile atıldı gerektiğini gerçeği hakkında, biz istiyoruz şekilde değil koyuyordum, daha önce bilmiyordum. Bu verimli çalışmadı.

Uzun tavanlar için daha uygun olanı buhar konusunda bilgi edinmeye edilmiştir. Şimdi benim için binanın iki seviyeleri arasında ne sorusu sonsuza çözüldü. Çok iyi, özellikle malzemenin yoğunluğu moleküller kolayca geçmesine bağlı olan, daha az ise, ne olduğu hakkında tarif. iyi-yapıldığı gibi sen, bir buhar bariyeri gerektiğinde Şimdi, biliyorum.

En azından biraz tasarruf aynı anda amaçlayan, evler müşterilerinin inşaat inatla bir buhar bariyeri tavan ile uğraşmak istemeyen bir durumla kereden fazla fark ettim. Bunun bir sonucu olarak, bu gibi yapı malzemeleri, yalıtım sistemi katlarda küf oluşumu bozulması gibi zarar verici sonuçlara yol açmıştır. Nedenle, dedikleri gibi, para canlısı iki defa öder, para kazanmak için daha iyi değil.

Tavan Buhar bariyeri malzemeleri

Bu "tavan pasta" bir parçası bir buhar bariyeri değilse balkonda tavan ısı izolasyonu, banyo veya sıradan bir konutta etkili olmayacaktır. Hem de pişirme gibi tarifin bileşenlerinden biri yokluğu sadece yemeğin bütün tat silmek ve tavan durumunda olabilir - birçok olumsuz etkileri olabilir gelecekte, buhar bariyeri kaldırırsanız.

Hemen hemen her nalburdan olarak, buhar bariyeri için çeşitli malzemeler bulabilirsiniz. Soru, doğal olarak: "tavan bir buhar bariyeri ne tür seçmek için?" farklı yalıtım olabilir farklı odalar için çünkü soru oldukça uygundur.

buhardan oluşturma engeller inşaat teknolojilerine yenilik denilen edilemez. ahşap evleri ve banyoların İnşaat sırasında eski zamanlardan buhar zorunlu bir bileşendir oldu hangi tavan, ısınma işlemi yapılmış beri. Doğal olarak, böyle bir folyo ya da mineral yün, ve konuşma gibi malzemeler ve tüm bileşenler tamamen doğal bu yüzden bu değildi.

Yani, en eski, ama hala başarılı yöntem uygulanır - buhar banyosu tavan kil. Bu teknik sauna binada olduğunu kullanın. Tavan panelinin (ranzada, yani plakalar kirişlerin çivilenmiş olan), ya tek başına (yumuşak), reçine ile emprenye edilmiş kağıt veya karton mumlu uzanır ve üzerine 2-3 cm'lik bir tabaka kil yatırılır üzerinde veya testere talaşı ile karıştırılır, saman veya kum.

Tüm boşluklar ve çatlaklar kapatılır ve iyice bu karışım edilir. Sonuç olarak, kurutmadan sonra, kil ısıtıcı alınır.

buhar bariyerleri banyoları için tavan malzemeleri, doğal kökenli, aynı zamanda endüstriyel yöntemde sadece olabilir. sauna odasında Koşullar yüksek nem, hem de buhar son derece yüksek sıcaklıklar ile karakterizedir (saunalar hava fanları içinde "sıcak" bazen 120 derece kendi buhar banyosu ısıtmak).

Nedeniyle bu parametrelerle mevcudiyetinde ısıtma sırasında herhangi bir toksik madde serbest bırakmaz, ve uzun bir süre için niteliksel özelliklerini kaybetmez buhar bariyeri malzemeleri seçmek gereklidir. Bu temelde, polietilen film tavan arasında bir buhar bariyeri için banyoda uygun değildir. İlk olarak, yüksek sıcaklıklarda hızla kullanışsız geliyor. İkinci olarak, polietilen ağır nefes için tamamen kapalı bir boşluk oluşturur.

Buhar odası için özel bir folyo buhar bariyer membranını kullanımı daha iyidir. Doğrudan alüminyum folyo olabilir, ancak gözyaşı ve delikler önlemek için son derece dikkatli olmak gerekir onunla çalışmak.

Daha karmaşık ve kullanımı kolay çok katmanlı ürünler: neme-dirençli bir kraft kağıdı olarak alüminyum folyo. Bu tip piyasasında yaygın dahil olmak üzere farklı üreticilerin ile temsil edilir - buhar işaretleri SE Folgoplast (yapımcı SPE "STROYTERMOIZOLYATSIYA", St. Petersburg), S Megaizol ( "Mega" şirket bir grup, St. Petersburg), Kraft üzerine folyo kağıt (ısı, Yekaterinburg).

Ayrıca bir yansıtıcı buhar bariyeri kullanılan malzemeler olarak, folyo, kraft kağıt ve polietilen veya Mylar ek bir tabaka oluşmaktadır. Bu marka Alukraft (CJSC "Plasteks", St. Petersburg), Izospan FB (LLC "Hex", Tver bölgesi, TM "Izospan") ve diğerleri.

fiberglas ile güçlendirilmiş satış folyo, açık mı. cam elyafı takviye bu malzeme (bir folyo söylenemez) mekanik streslere sağlar ve çalışma sıcaklığı aralığı 120 dereceden daha fazla olabilir.

yapıştırılmış ısıya dayanıklı özel bandın birleşme kısmında Folyo buhar bariyeri.

Islak oda, buhar,

hiçbir yüksek sıcaklıklar ve olmadığı gerekli teplootrazheniya görev folyo malzemelerin kendi yüksek maliyeti göz önüne alındığında uygun olmayacak kullanılan ıslak alanlar için. Polietilen ve polipropilenden buhar engelleyici zar uygulamak için şimdiden mümkündür.

Önemli! bir buhar bariyeri olarak buhar geçirgen zar kurmayın! Bunlar dış yalıtımını korumak için hizmet! buhar içinde nemlendirici ve daha sonra ısı ile koruyucu tabakanın bozulmaya yol açar, izolasyon içinden nüfuz edecek böyle bir film kurarken.

En basit ve en uygun maliyetli bir çözüm basit plastik film olurdu. Ancak bu malzeme dezavantajları bir numarası vardır, bunlardan birkaç büyük vardır:

 • Kısa ömrü - sonuçta polietilen oda sıcaklığı değişimleri sık, özellikle kırılgan ve sonları olur.
 • Sera veya sera etkisi - odadaki nemlilik aşırı birikmesi.
 • düzgün bir film yüzeyi üzerinde oluşturulmuş olan kondensat, bunlar tek bir yerde biriken, eğimli yüzeyler boyunca kayabilir.

Bu nedenler rütbeleri alaka kaybetti parozaschity bu yöntemi türetmek ve çok etkili değildir.

Ve yine - Tavan buhar bariyeri için en iyi olanı? daha güvenli geleneksel konutlar çok tabakalı bir zar kullanılması için. Bu gibi bir film yapısının yapısı: bir tarafı düz ve diğer pürüzlüdür. bir tiftik püskürtülür suni ipek oluşturun. Pürüzsüz yan bir ısıtıcıya koydu ve kaba edilir - kapalı.

güçlü bir hava nemlendirme su molekülleri ve membranın hav tarafı üzerinde tutulan sonra buharlaştırılır. Bu nedenle, kondensenin bir damla ortaya çıkmasını önleyen etkisi.

kurulum kolaylığı için, üç katmanlı bir film kullanabilirsiniz. bir düz ve kaba tarafı bulunmaktadır, ancak bunların arasında fiberglas bir ek takviye katmanı vardır. buhar bariyeri Bu tür buhar bariyeri fazla mekanik yüklenme riski vardır eğimli çatılar, ağırlıklı olarak kullanılır ve bunun montaj çalışmaları sırasında kırmak kolay değildir.

Polipropen bazlı buhar filmi daha fazla güç ve dayanıklılık sahiptir, bu nedenle tercih edilmektedir.

Kuru alanlarda ve ısıtılmış katlar arasında en basit membran buhar bariyeri muhtemelen ısıtıcıdan mikroelyaf olarak havanın girmesine karşı koruma rol oynayacaktır kullanılabilir.

asfalt, çatı kaplama malzemesi - Bazen etkinlik arttırıcı maddeler, zift buhar bariyeri malzeme kullanımını sunmaktadır. Nedeniyle Bitüm sıcaklık arttığında ön plana kanserojen maddeler varlığına, bir buhar bariyeri yerleşim bölgelerinde kurulacak gerekli değildir, ancak ekonomik bölgelerde oldukça mümkündür. Biz parozaschity kalitesi günümüz buhar bariyeri malzemelerden çok daha düşük olacağını unutmamalıyız.

Buhar bariyeri Kaplama sürekli bir membran birbirine ağ-örtüşmektedir olmalıdır olduğu unutulmamalıdır monte ederken - en az 150 mm, her eklem özel bir bant ile yapıştırılır. Ayrıca bir buhar bariyeri duvarı ile tavan buhar bariyeri bağlamak için 200 mm mertebesinde duvarları alıştırma için.

materyal özenle seçilmiş ürünün başka sömürü açısından tamamen uyumludur özelliklere incelemek satın almadan önce. Düzgün seçilmiş ve teknik olarak iyi monte tavan buhar bariyeri odasında ısı tutmak ve evinizin güçlü yapısal unsurları tutmaya yardımcı olacaktır.

Malzemelerin yeniden yazdırma yalnızca idarenin izni ve kaynağına aktif link ile mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

65 − = 58