Tavan parke zemin için Buhar bariyeri

Tavan ahşap tavanlar için Buhar bariyeri: malzemeler, montaj, yorumlar

dikme zaman evin ilk soru buharı bariyeri örtüşme ortaya çıkmaz. Bu konuda ev sahibi odanın ısı yalıtımı gelince düşünmeye başlar. Her şey yerli ustalar bir buhar bariyeri donatmak için nasıl bilmiyorum çıkıyor. Amaçla kullanmak ne malzeme karar vermek de önemlidir. Sonuçta, basit bir film, örneğin, bugün daha az sıklıkla kullanılmaktadır.

Tavan üst üste binecek şekilde, bir buhar engelleyiciye yönelik olan ihtiyacı

Tavan ahşap tavanlar için Buhar bariyeri gereklidir. Bu yalıtım tabakası içine buharının nüfuz etmesini önler. Malzeme nem zarar verici etkilerine karşı korunmuş olacaktır. Bu nemli hava ısıtıcı ile temasını engellemek olacaktır. Biz bu kuralları göz ardı ederse, bu küf ve mantara ile kaplanacaktır. Tüm bina çok daha az sürecek. Sonuçta, tasarım olumsuz etkisine karşı korumak gerekir.

bir buhar engelleyici tabakanın bulunmasının, sadece su malzemeleri korumak değil, aynı zamanda ısı kaybı azaltamaz. uygulanan kaplama tabakası folyolu, bunlar odasına geri gönderme, ısının çoğunu yansıtırlar. Ama nemli hava serbestçe dışarıya kaçabilir. kapağın ana görevi, içinde nem yalıtım koruma birikimi çıkıntı yapar.

Eğer tavan parke zemin için buhar bariyeri içinde yapılacaktır önce, hedefleri yanı sıra, hesaba işin bütçesini alarak malzemeyi satın almalısınız. Buna dayanarak, malzemeler aşağıdadır:

 • polietilen;
 • Membran etkisi film;
 • asfalt;
 • cilalar;
 • macunlar;
 • Folyo malzemeleri.

Bir zar etkisi ile filmler söz konusu olduğunda, bunlar kurum içinde nem izin vermeyecektir. Diğer şeylerin yanı sıra, onlar onu dışarı çıkan engeller. Cila ve Macun aynı etkiye sahiptir. Ve burada en ucuz malzemeden bir asfalt olmasıdır. Çoğu zaman, uzmanlar montajı için konvansiyonel bir polietilen film buhar bariyeri kullanmak için tavsiye. Sadece en aşırı durumlarda kullanılır. Bu gibi bir kaplama, bir kapalı kutu inşaatı yapmak, hava geçmez. Bu durumda, havalandırılmış değil odası, yoğuşma filmin yüzeyinde toplar. Sonuç olarak - nem küf ve mantarların çıkmasına katkıda binanın içinde birikir.

Diyelim ki sen parke zemin tavan için bir buhar bariyeri ihtiyacım karar diyelim. Bu durumda, asfalt para yüksek kaliteli malzeme için yeterli değildir yalnızca kullanılabilir. O dayanıklı değildir. o da az masraflı bir nedenle çoğunlukla bunu seçin. Uzmanlara göre, en iyi çözüm sıvı macun veya membran film bazında bir buhar engeldir. Bunlar güvenilir dışarıya çıkış rutubet buharı sağlayan üst üste korumak için de kullanılabilir.

Montaj buhar bariyeri için öneriler

Tavan parke zemin için Buhar bariyeri sadece uygun seçilmiş ve monte ve teknoloji değildir edilmelidir. Kural olarak, malzeme tesislerinde içine yerleştirilir. Sıcaklık yeterince soğuk büyük damlaları ve sıcaklıklar 30 ° C altında bir noktaya ise, buhar bariyeri her iki tarafta da yüklenir. Bu yalıtım yoğunlaşma oluşumunu önlemek ve daha fazla ısı içeride muhafaza edecektir. Ancak hepsi bu değil. Size bir yalıtım katmanı donatmak kadar buhar bariyeri tavana koydu gerektiği unutulmamalıdır. Tuval sarkma ve kırışıklıklar gerilmesini. Yakın adet üst üste çakışmaktadır. Tüm eklemler havanın geçişine izin veren bant yapımı ile yapıştırılır.

1

Buhar bariyeri - folyo, geniş şapka ile özel çivilerle sabittir. Değiştir böyle donanım zımba tabancası zımbalanabilir. Bu altında, film bozulmasını önlemek için, karton veya başka herhangi bir benzer malzemeden mamul conta içine gerekir. Taslak film planı hem üst üste binme, metal profiller veya çıta elemanları vasıtasıyla sabitlerken, bağlantı noktaları arasındaki bir adım. 30 cm olmalıdır.

Oldukça sık Tamirci düzgün bir buhar bariyeri yükleme hakkında düşünme. malzemeyi bırakmaya hangi tarafı, işin başlamasından önce karar vermek önemlidir. Bu durumda, filmin düzgün yanı sert levha doğru dışa doğru bakması amaçlanan. karıştı, o zaman ters etki alabilirsiniz. Bu su buharı izolasyon içerisinde çökecektir gerçeğinde yatar. Bu kaçınılmaz olarak malzemenin tahrip olmasına neden olur. Buhar bariyeri ve çatı malzemeleri arasında küçük bir boşluk bırakmak gerekir. her iki tarafta da bir buhar bariyeri bırakmaya planlandığı zaman bu geçerlidir. Bu yaklaşım nemli hava serbestçe dolaşmasına ve dışarıya çıkmak için izin verecektir.

Kurulum için uzman tavsiyeleri

bir buhar bariyeri döşerken ağ arasındaki delikler ve boşluklar mevcudiyetini hariç tutmak için gereklidir. Bu, termal yalıtım ve bina yapı elemanlarının koruma sağlayacaktır. Eğer bir buhar bariyeri sayfası uygulamak, yükleme çatıdan gerçekleştirilir. Bu da tam yükleme sonra, yalıtım malzeme tabakası altında bulunur. Dış bir buhar bariyerinin bir katman daha olmalıdır. Bu yalıtımı için daha iyi korunmasını sağlayacaktır. Sıvı tavan buhar daha önce hazırlanmış bir tasarım dışarıdan tatbik edilir. birinci katman kurutulduktan sonra tam kuruma için aralıklı iki koymak gerekmektedir. Sıcak havalarda bu işler daha iyidir. Yağmur kadar beklemek önemlidir.

Herhangi bir evin yapımı sırasında bir buhar bariyeri gerektirir. malzemeyi bırakmaya Hangi tarafa, sen işin başında sormak gerekir. Örneğin, folyo ağ-yapılar çok aktif su buharı geciktirici tabaka için günümüzde kullanılan. Bunlar ısı kaybını azaltmak için yeteneği bir avantaj var. Bunu yapmak için, ısıya odasına bakan folyo tarafı eve geri kaçar.

tavan için standart buhar bariyerinin Yorumlar

Hala düşünüyorsanız, tavan ev için bir buhar bariyeri seçmek ne, mülk sahiplerinin görüşüne dinlemeliyiz. Onlar kapsayan yapının iç tarafına yerleştirin eğer standart düzgün çalışmayacaktır savunuyorlar. Su buharı tavan ve yalıtım içine akmaz. Bu tip en yaygın malzemelerdir: "Tehnonikol9raquo;" Izospan9raquo; ve "Ekolayf9raquo;.

refleks buhar bariyeri yorum

Buhar bariyeri - bir grup birleştirilebilir malzemeler. bir alttür refleks katmanla varyantları seçtikçe. kullanıcılarına göre, bir yansıtıcı etkisi vardır. radyant ısı odasına gider buhar kaçırmayın. Bunlar ek izolasyon hareket ederler. Bunların kullanımı, Ev ustalar tarafından talep edilen, yüksek bir buhar belirtilen en etkili olduğunda. En yaygın olarak kullanılan "Penofol9raquo; ve "Alukraft9raquo;.

Kontrollü geçirgenliği ile buhar bariyerinin Yorumlar

Eğer tavan buhar bariyeri olarak kullanmak merak ediyorsanız, sınırlı geçirgenliği ile malzemeleri görebilirsiniz. müşteriler tarafından belirttiği gibi, bu yaklaşım konut sürekli işletilmeyen durumunda rasyoneldir. Bu ülke evler içerebilir. burada buharlaştırma döngüsü stabil değildir. Ve sınırlı geçirgenlik buharı ile buhar bariyeri yenilenmesine ana ayrılmasından sonra dışarıya kaçacaktır. alıcı göre, bu tür membranlar nem bariyeri istenen düzeyde tutmak için mümkün bulunmaktadır. Bunların geçirgenlik Sd = 2-4 m kadardır.

Değişken geçirgenliği ile buhar bariyerinin Yorumlar

tadilat Garret katında yer alıyor, bu tip kullanılabilir. Bu yaklaşımda, sadece buhar çökeltme olmadan üst havalandırma boşluğu üzerinde koyabilir. Bu durumda geçirgenlik katsayısı kuru zar için de geçerlidir 5 m'lik bir aralık içinde değişir; nemli bir malzeme ise, bahsedilen parametre, 0.2 m'dir. Çoğu zaman tüketici ortalama buhar bariyeri ile ilgilidir Delta-Sd Flexx seçin.

Zarlar buhar bariyeri malzemeleri yeni bir tür olarak kabul edilir. alıcılara göre, buhar ve Gidrobarer sağlarlar. filmlerle karşılaştırıldığında, ikinci yönüne bağlı değildir su ve buhar, geçmez. Biz membranlar bahsediyoruz, bunlar tek yönlü geçirgenliği ile karakterizedir. Bu yerleştirildikleri yan umurunuzda olmadığını gösterir. Mülkiyet sahipleri su sızıntısı karşılamak mümkün olmayacaktır ederken buhar, malzemenin geçecek vurgulamak. Membranlar, tek, çift ya da çok tabakalı olabilir, dikkat çekicidir. en ekonomik ikinci seçenektir. kilometre taşları durumlarda etkinliği aynı seviyede kalır.

Buhar bariyeri malzeme maliyeti

Buhar bariyeri - farklı şirketler tarafından imal edilebilen bir filmi. o maddi gidroparoizolyatsionnom şirketi "Izospan9raquo gelince; tür mektup B 1000 ruble tüketici maliyeti ile temsil etti. Eğer vetrovlagozaschitnuyu zarı "Izospan Bir" seçmek istiyorsanız, o zaman 1500 ruble ödemek zorunda kalacak. Satışta daha ürünü bulabilir ve buhar ve sudan malzemeyi korumak için. o adı "Izospan D» varsa, 1400 ruble ödemek zorunda kalacak. ahşap tavan tavan için Buhar bariyeri, fiyatı 1300 ruble olduğunu., Ayrıca takviye filmi temsil edilebilir. 2x25 metre: Bu tür tercih ederseniz, o zaman aşağıdaki boyutlara sahiptir Polinet Lux, düşünebilirsiniz.

Biz tavan için buhar bariyeri türlerini inceledik. Bütçenize ve hedeflerinize bağlı olarak, bunlardan birini seçebilir. örneğin, sıradan bir film görevlerini yerine getiremeyen, çünkü her zaman kazanmak için tavsiye edilmez.

Güvenli buhar bariyeri ahşap zeminler için kılavuz

neme karşı güvenilir örtüşme koruma sağlamak için, hidro-buhar gerçekleştirilmelidir. Birinci malzeme sıvı formda nem önler ve ikinci çift yapısının bozulmaması için izin vermez. parke zemin bir tavan buhar engeli, yalıtım planlandığı zaman özellikle uygundur, yani, pozitif ve negatif sıcaklık (yoğunlaşma noktası) arasında bir geçiş vardır daha kalın bir yapıya.

Bu sorun şeyler koyarsanız olmadığı için, o işe yaramaz ya olacak, ama bu yanlış, çok önemlidir. hep soğuktan su yalıtımı sıcak havadan buhar uyacak ve: bir kural hatırlamak önemlidir. Tipik haliyle, bu malzemeler, nem her türlü ev güvenilir koruma zemin temin etmek üzere birlikte çalışır.

İzolasyon filmi zemin yalıtımı üzerine serilir

Bu nedenle, birinci kat buhar ahşap zemin ara katlar için hava içinde neme karşı bir ısı yalıtım malzemesi yüklemesi ve koruma sonra yapılacak ya da tavan alttan yerleştirilir olduğu ortaya çıkıyor.

Yalıtım filmi Katlar ve çatı zemin yalıtım altına yerleştirilir

Eğer doğru şeyler koyarsanız, yapıların güvenliği konusunda endişe olamaz.

tavan ya da evde zeminin tasarımı takılarak Buhar bariyeri sadece yukarıda belirtilen amacı vardır. malzeme döşeme aşağıdaki önerir:

 • tavan konstrüksiyonu, neme karşı koruma, üreme için, sıcak ve nemli koşullar gerektirmektedir organik hasar (kalıp, çürüme, mantar), pekçok himayesi almasına ilave olarak;
 • üst üste binme bodrum veya tavan Katlar yapılarda bir film döşeme önemli ölçüde onarım frekansı (önemli tasarruflar işlemi) azaltmak için, ahşap hizmet süresini arttırabilir;
 • Modern malzemeler durumunda yangın ve yangın direncini artırmak için ek bir koruma tavan oluşturmak edebiliyoruz, evdeki insanların tahliye edilmesi gerekti sağlamak için önemlidir;
 • iyi dayanıklılığa sahiptir malzemesi, ambalaj - genellikle gerekli değildir bir buhar bariyeri değiştirilmesi, tek bir olay, tabaka başarısız.

Güvenli yeteneğine Hidro zemin ve çatı ile birçok sorunu ortadan kaldırır. özel bir evde malzeme seçimi mali olanakları ve gelecekteki sahibinin isteklerine bağlıdır. Daha önce, Hydro olarak, hemen hemen her yerde plastik filmi kullanılır, ancak tam olarak tavanda yükleme sırasında her iki işlevleri gerçekleştirmek mümkün değildir.

polietilen film, aynı zamanda hidro olarak hareket edemez

Daha iyi Evin tavan ve taban kaliteli korunmasını sağlamak daha modern malzemeler, tercih. maddi üretimin çeşitli formları vardır. Piyasa yapımı için kaplama macun aşağıdaki türde sunmaktadır:

 • Soğuk asfalt;
 • sıcak bitüm;
 • PVC;
 • zift Ling-sülfonat;
 • kauçuk;
 • kukersolnye bitüm.

binanın tavan bu tür malzemelerin işleme örtüşme Hidro insan büyüme üzerinde bulunan yatay bir yüzeye uygulandığında aslında karmaşık hale gelir. İşçi yükseltilmiş kafa ile ikamet gerekecektir. Bu çalışma koşulları kalitesini düşürebilir. buhar engel zarı olarak güvenilir koruma sağlamak için bu seçeneği dikkate tavsiye (mühür bölüm olarak hizmet etmek ve dışarıda su buharı serbest olduğunu parodiffuzionnymi ile karıştırılmamalıdır).

Evde tavan ve zeminleri korumak için modern bir membranın için malzeme türlerini şunlardır:

 • buharı iletimi için değişken kapasiteli Membranlar. Onlar her iki yönde de nemli havanın geçişini engellemek için çalışabilir. Böyle Hidro zeminler odasında nem değişen koşullara sahip rahatsız etmez, filmin kendi uyum sağlamak mümkün olacaktır.

Uyarlanabilir bir film buharı iletimi için değişken kapasiteli

 • Sınırlı su buharı geçirgenliğine sahip zarlar. nemi ortadan kaldırmak kabiliyetleri kesinlikle düzenlenir ve malzeme seçimine bağlıdır. Bu hacmin fazla nemi sonucuna göre ayarlanır.

  olmayan daimi ikamet ile evler için uygun Filmi Sınırlı buharı geçirgenliği

 • Alüminyum folyo ile Membran. Bu tür malzemelerin kullanımı bir çift tarafından evde yük taşıyan yapıların korunması yüksek derecede sağlayacaktır. Ayrıca boşaltma nem gibi Hidro bina içindeki ısıyı tutmak sağlar. Bu folyo yüzeyinden yansıtılır ve odanın hacmi bırakmaz. Özellikle böyle bir özellik önemli zaman onarım ve hava artan sıcaklığını korumak için gerekli olan hamam, banyo ve diğer odaların yapımı.

  Isı yansıtıcı buhar bariyeri odasında ısıyı koruyan

 • Özellikler tavan buhar bariyeri tahtadan yapılmış

  herhangi bir malzeme montajı oldukça basittir. çeşitli Çünkü tek bir evrensel yol vermek zordur. Çoğu zaman, Üretici, malzeme kullanımı ve işi yerine getirmek için gereksinimleri için kesin öneriler belirtir.

  Üreticiler genellikle hidroelektrik ve parozaschitu hem üretirler. Bu rutubetten izolasyon ve ahşap bir şirketten iki film (buhar bariyeri ve su geçirmez) çekme izole etmek için en iyi. Bu teknolojinin korunması ve gözetilmesi güvenilirliği hakkında konuşmak için izin verecektir.

  Tavan buhar bariyeri sürüş

  nasıl iç malzemeyi bağlamak için için öneriler ulağı aşağıdaki azaltılabilir (ve her zaman sıcak oda havası öğeleri koruyan, içine monte edilen, ne olursa olsun bir yapı bitirme tabi tutulur):

  • Tavan tasarımı birçok katmanı unutmayın. Çerçeve, yalıtım, su, zemin yapı üst üste gelen kaplama, buhar bariyeri: katmanlar listesi, altta içinde yukarı sabit ise, aşağıda belirtilen sekansı olsun. Bu işlem, aralarında iletişim ve çatı zeminler için uygundur. tavan yer buhar bariyeri malzeme döşerken, izolasyon ve sızdırmazlık profili birbirine göre değişmez.
  • Gerekli yüzey ambalaj malzemesi önce bir antiseptik bileşen içeren bileşimler priming.
  • takip eden katmanların takın sadece primerin tam kurutulduktan sonra mümkündür.
  • Buhar duvar en az 20 cm gitmek gerekir. Malzeme (en az 10 cm) ağlarını örtüşen ve dayanak boyutlandırma ve bant ile çerçeveye takılması sağlamak için de gereklidir.
  • tavan giydirmesinin sabit olacak monte kasanın üst buhar bariyeri. Torna tahta veya metal profil olabilir.

  Tavan parke zemin için Buhar bariyeri: Teknolojik kurallar cihaz

  bina inşaatları ısı kaybını azaltmak amacıyla, onları bir yalıtım katmanı donatmak. Hemen hemen yalıtım her türlü dış ve ev içinde atmosferik su buharının nüfuz etmesine karşı korumak için gerekli. Bu yalıtım sistemi bileşeni su yalıtımı daha düşük bir rol oynar, çünkü buhar bariyerinin cihaz ile, küçümsenmeleri edilmemelidir. Onun yapımında aşırı su materyallere oldukça hassas kullanıldığı gibi, bir ahşap tavan tavan için inşa buhar nasıl bilmek önemlidir.

  yapımında bir buhar bariyeri rolü

  Sürekli ayrılan maruz buhar akımları içindeki yapılara üzerinde kesinlikle gerekli ev işleri, hane nefes hijyen alınması ve bunların teknik ve operasyonel özellikleri üzerinde olumsuz etki yalıtım için bina zarf ve bina sistemlerinde havada asılı su vb. penetrasyon.

  buhar nemli yüzeylerde tempolu hızı malzemelerin neredeyse her türlü uygunsuzluğun sonuçlanan şaşırtıcı bir hızla, mantar kolonileri yerleşti. Rot ve kırık ahşap unsurlar. Batırılmış izolasyon gibi nitelikler yalıtım yaklaşık yarısı kaybeder ite su büyük ölçüde termal iletkenliğini artırır.

  su içinde süspanse doymuş her zaman sıcak hava burada daha az basınç ve nem içeriği yönlendirir. Bizim enlemlerde olarak, binaların içindeki sıcaklık ve nem parametrelerinin en yurtdışında çok daha fazladır. Bu özellik, dış ortama tesislerinde hareket eden bir hava kütlesi çiftini içeren hareket yönünü açıklar.

  Kendi fiziksel niteliğine göre dumanları baskın miktarı kapsayan sistem üzerinden atmosfere "go" kadar çıkıyor. En aktif çiftleri hava akımları "saldırı" tavan kirişi, duvar ve çatı yapısının üst bölümünü içermektedir. Onlar bir şey vardır ve şiddetle havada bulunan su girişine karşı savunmak gerekir.

  bir alt basınç ve su doygunluğuna sahip bolgesinde akış işlemi hava kütlesi difüzyon denir. hataları izin verilmedi bina inşaatları yapımı sırasında eğer özellikle yanlış bir şey yoktur. Nemli hava sadece ısı yalıtım tava içine geçme veya yapısına zarar vermeden dışarı hareket etmez.

  yalıtım sistemleriyle evlerin yapımı sırasında teknolojik düzenlemelerin ihlalleri olsaydı Ancak, su zarfları inşa tutulacaktır. En iyi ihtimalle, sonuç, sonsuz soğuk ve nemli hissi ısı kaybını artırılacaktır. En kötü - zorunlu revizyon dikte yapılara imhasını veya hasar gelme.

  Garret örtüşen çiftinin Koruma

  ısı yalıtım kek filmi izole işlev bina inşaatı havada asılı suyun nüfuz etmesini engellemektir. Yani, bir buhar bariyeri ile buharlaşmasını durdurmak gerekir veya atlama ya da geçmek başardı minimum değerlere düşürmek kalmamasıdır.

  Bizim bölgelerde genellikle hava akımı ile çiftleri sadece binaların dışından hareket bulduk. Sadece yaz sıcağında akımı tersine çevirebilir. Nemli hava ilk yolu buhar bariyeri olmalıdır. Bu nedenle, ön yalıtımında istismar alanı kısmında serilir.

  Cihaz tavan ısıya amaçlanmamaktadır halinde düzenlenen kemer üzerinde buhar engeldir. Bu durumda, çatı uzay hiç izole etmek, çünkü hiç mantıklı Bu hiç çalışmaz veya soğuk depolama olarak kullanılacaktır.

  Hala ihtiyaç kılıf malzemeleri vatozlar ve mertek çerçevesini korumak için doğrudur. dış etkilerden yapının iç ve dış ısı farklılıkları nedeniyle meydana gelen yoğunlaşma su yalıtımı ayarlanır, havalandırma sistemi düzenlenmiştir.

  Kışın bina yönetmeliğine göre tavan soğuk kısmında sıcaklık en fazla 5 için caddeye mi geçmemelidir - 6º C JV 17.13330.2011 içindeki sıcaklığı ve nemi dengelemek için devlet kuralları ve tavan parametrelerinin dışında doğal düzenlemek için gerekli olan İşaretli havalandırma türü.

  Çatı yapısı, hava delikleri, tepe, havalandırıcılar ve diğerleri sağlamak için gerekli olduğu anlamına gelir. Delikleri toplam alanı ne olursa olsun, türü ve varış, üst üste çakışan alanının ya da çatı yatay çıkıntının 1/300 ortalama gerekir. önlemler tarif sıcaklık ve nem belirtilen yapı standartlarının dengesini korumak için yeterlidir.

  Özgünlük buhar bariyeri cihazı

  bir buhar bariyeri koruyucu çatı katı daha düşük bir buhar geçirgenliğine sahip malzemeleri kullandığı için. Bu tasvir, günde mg / m olarak ifade edilmektedir birim alanı başına özel bir hacim içinde buharlaşmasını gerçekleştirmek için yeteneğini gösterir. Bu daha fazla ya da daha az bir ölçüde, her kapıları vardır.

  serbestçe geçmesi, bu istenmeyen bir aşırı nemi buharlaştırmak üzere ahşap yeteneğine rağmen. Doğal organik madde doğrusal boyutta, bu ıslak genişler kararsızdır. Doğal olarak, bu özellik genellikle tasarımcılar tarafından dikkate alınır, ancak ahşap yapı elemanlarının istenmeyen gelişmeler onlar için gitmez, dahası, genellikle çürümeye yol açar.

  Soğuk çatı altında bulunan tavan normal çalışması için doğru bir şekilde nemlendirilmiş hava geçmesine yeteneklerine göre bileşenleri yerleştirmek gerekir. Birinci bileşen, bir önce daha yüksek bir su buharı geçirgenliğine sahip, buhar gerçekleştirmek için mümkün olduğu kadar düşük konumlandırılmalıdır.

  Bu nedenle, sıfıra yakın çiftleri geçmesi yeteneği esas olarak seçilen malzemeler ya da birlik eşit fraksiyonların çiftinden cihazı korumak için. birkaç düzine olabilir, ama yalıtım daha küçük olacak şekilde bağlı olduğunu not edin. Hatta dikkate ahşap cihazı gün daha buhar başına mg / m² birkaç on daha ondan geçmemelidir korumak için buhar malzemeyi yapmak için oldukça yüksek yeteneği olduğu gerçeğini alarak.

  yalıtımlı ahşap zeminler Sürüş, binayı donatmak için yandan bakıldığında, bu gibi görünmelidir:

  • Parozolyatsiya. glasin, difüzyon membran, bir polipropilen ya da polietilen filmden yapılmış tabaka. İnşaat sırasında, üst katta serilir. odaları tarafından belirlenen tavan tamir ederken, yapıştırılmış veya şeritler bağlanır.
  • Isı yalıtımı. Katman Tortu, ısıtıcılar rulo ya da levha türleri gerçekleştirilir. Çoğu zaman kiriş arasındaki boşluk, bazen sert döşeme veya şap üst üste üst üste doldurur. o tavan çalışması beklenen değilse, izolasyon su yalıtımı ve tarlalar olmadan serilir.
  • Damı. Tabaka, bir dağılma zarı ya da delikli polietilen gerçekleştirilmiştir. sadece zemin ya da taban kaplaması altına yerleştirilmiş çalışma çatı halinde düzenlenmiştir.

  tavan kullanılması planlanan değilse, yalıtım katmanının üstüne su yalıtım cihazı gerekli değildir. O atmosferik sudan tüm çatı sistemi korumak için çalışmalarını yürütmektedir vatozlar, transfer oldu. Kat atma yalıtım tabakası nedeniyle de, koruma rüzgar gerekmez köşesinde üfleme ısı ile kaplama koruyacaktır.

  unexploited tavan merdiven içinde bakım çatı sistemi için yüklenir. Bunlar, günlükleri halinde doğrudan uygulanabilir levha veya rulo malzemesi yerleştirilir. izolasyon genleşmiş kil dolgu oluşturduğu takdirde tuzaklar, bacak ayarlanır. Serbestçe periyodik olmayan azalma yalıtım özelliklerinin topaklanması için "gevşetmek" için, çatı yalıtımı koydu.

  Buhar bariyeri döşeme Teknolojik bilgilerini

  yalıtım tabakasının altında Buhar bariyeri, orijinal duvarları süpürgelik ayarına sahip bir tepsi şeklinde yerleştirilir. yani Bu bariyer tavan ve yalıtım arasında değil, aynı zamanda yalıtım arasındaki onunla temas duvarlarının parçası değil sadece oldu böylece. Kapak koruyucu malzeme, her kiriş veya duvar panelleri gereklidir.

  Döşeme buhar bariyeri malzemesi örtüşme yapılır:

  • Her bir ışın yuvarlama üzerinde. malzeme "girişim olmadan" mezhdubalochnoe alan bir girinti ile kirişlere dik şeritler uzunlamasına yatırılır. Bu düşünceyle yapılan bir buhar bariyeri Kesme. bir şeridin uzunluğu yeterli değilse, bu paneller yapıştırma gerçekleştirilir.
  • Her bölme-kalkan kapağının iç etrafında tava dönüm üzerinde. materyali koruyucu boyutuna ve duvarları yüksekliğine karşılık gelen parçalar halinde kesilir.
  • yalıtım onarım esnasında yapının yalıtım özelliklerinin geliştirilmesi için yapıldığı takdirde, sert zemin üzerinde durur veya tavan iç tarafında sabitleme ile.

  Bağımsız olarak üst üste devre düzeneğinin bir ahşap evde tavan tavan altında buhar için bir sürekli halı, minimum hacimde geçirgen ya da iletken olmayan su oluşturmak gerekir. Bu amaç için olan bir ağ malzemesi kademeleri istiflenmiş üst üste olan boyutu komutta belirtilen ve her yapıştırılmıştır tek ya da çift taraflı yapışkan bant druzhkoj üretici adı geçen.

  o üretici tarafından tasfiye edilmiş olarak buhar bariyeri malzemesi olmalıdır örtüşen dışarı yuvarlayın. Hiçbir şey çevirmek için, ve geri sarma gerekmez. üreticisi döşeme parçası karıştırılmaması için, yan üst üste temas halinde gösterdi.

  Doğru malzemeyi nasıl seçilir

  Buhar bariyeri yetkin koymak değil, aynı zamanda onun cihazlar için en uygun malzemeyi seçmek için sadece önemli. Tandem buhar - Isıtıcı ıslak ısı yalıtım kek olasılığını önlemek mükemmel çalıştırmak için gereklidir.

  Eski bir çift koruma cihazı altında veya üzerinde bir üst üste binme tavan ile muamele edildi, bir yağ kildir. Birlikte kil ile soğuk ısı sıcak hava girmesini ve soğuk önler, üst toprak, kullanmıştır. Bunun yerine ince öğütülmüş turba, talaş, toz, kuru yaprakları gördü ve benzeri kullanılabilir.

  Bunun yerine yalıtım malzemesinin eski versiyonlarının şimdi özellikle ısı ve buhar sızıntıları karşı koruma için tasarlanmıştır işlemi için kullanılır. Onların stil yüksek oranlarda önemli ölçüde daha kolay ve anlamlı yapılır. Ancak, yalıtım özellikleri eski moda tekniklere daha zayıftır.

  cihaz için koruma buhar bariyeri tavan döşeme hemen kullanılır:

  • glassine. günde yaklaşık 70 mg / m arasında buhar geçirgenliği ile bütçe düzenlemesi. Bu standart değerlerin üzerinde nem seviyesini arttırarak içermeyen iç yapılar konusunda kullandı.
  • polipropilen ve polietilen filmler. günlük 5 mg / m - Geçirgenlik hesaplanan birimleri, yaklaşık 3. Bunların çoğu, termal şok, mekanik gerilme ve UV ışıması karşı dirençli olan malzeme takviye edilmiştir. Dolum izolasyon altında ahşap kirişler dekorasyon için uygundur.
  • Buhar membran folyosu kaplama. 2.55 mg / m - Geçirgenlik 0.04 bir ortalamasıdır. saunalar, buhar odaları Rus banyoları, yüzme havuzları, tuvaletler banyolar: Yüksek nemli ve istikrarsız termal geçmişi olan odalar dekore etmek için kullanılır.
  • Yoğuşma önleyici difüzyon membranıdır. çiftleri geçmek kabiliyetleri 3 ila 15, geniş bir aralıkta değişir, veya mg / m arasında birkaç on. Bu son çok amaçlı çeşitleri olduğunu. ameliyat çatı tavan izolasyon alt ve üst tarafı ile monte edilebilir.

  Yoğuşma önleyici çeşidi ikili polimer zar biçiminde mevcuttur. Bir yandan, bu suretle çiy oluşumunu önleyerek, bunlar kaba çifte konuşlandırılacak. karşılıklı yan dışarıdan nem nüfuz etmesini önler, düzgün.

  bir buhar bariyeri cihazlarının kuralları hakkında videolar

  tavana buhar bariyeri ağ malzemesini istifleme Örnek:

  izole filmi döşeme özellikleriyle ilgili Film:

  bir su geçirmez buhar bariyeri malzemesi seçenekler arasından ayırt gibi:

  erken aşınma ve bina yapılarının yıkımı, pahalı bir sızıntı ısı ortadan kaldırmak bir ülkede evde nem olasılığını ortadan kaldırmak buhar bariyerinin gerekli olan teknik şartlara uygun olarak ortadan kaldırır düzenlenmiştir.

  Ayrıca buhar ve farklı malzemelerden böyle büyük sayıda küçük özel evin tavanına ısı yalıtımı için "kek" bu yüzden katmanlı inşa etmek emin olmak gerekir edilir? Atalarımız çatı kuru talaş veya kum ile doldurulmuş maksimum tavan (dedem bunu yaptı). Daha fazlası yok yapılır ve çatının tüm yalıtım özellikleri en üst düzeyde vardır!

  Geçen yıl yoğunlaşma önleyici kaplamaya sahip bir polipropilen film kullanılarak, ülkede bir buhar bariyeri yaptı. Kaplama burada, yoğuşmaya karşı ana kural korur - Pürüzsüz yüzey yan odalara bunu genişleterek, kaba aşağı yukarı koydu. , Prokleivaya taraflı kendinden yapışkanlı üst üste oturmalı geniş 10 cm alır. Sandık krep zımba tabancası için. Kış sonunda, ben donma ile ıslak almıyorum, hiçbir mantar olduğunu söyleyebiliriz.

  Ben tavan ilk yıl ile çalışır. İlk defa tavan ahşap döşeme içinde bir buhar bariyeri gerçekleştirirken, ben bir kaç hata yaptı. Öncelikle, yalıtım malzemesi tutulmaz, ve ikinci olarak, sen, iyi, ben buhar bariyeri bütünlüğünün sorun hakkında unutmak küçük havalandırma çit yapmak gerekir bilmiyorum. tüm küçük şeyler gibi, ama sonunda tüm çalışma yeniden yapılması gerekiyordu.

  Kendimi evler, villalar, hamam, vb yapımı için bir şirkette çalışmak Ama son zamanlarda ben onun ev inşa etmeye karar verdi. Ben kurallara göre, her şeyi olması gerektiği gibi yaparlar, ama çatı geldiğinde, ben yalıtım sorunu şüphe etmeye başladı. Uzun yanı yapmaya çalıştı ve bu makalede pek çok yeni şeyler keşfetmek için. Bu polipropilen film için de kullanılır. Her şey çatı ev inşa edildi, bir yıl boyunca hazır, mükemmeldir. Çok yararlı bir makale.

  Ben banyo inşa edilmiş bir buhar bariyeri yapmak için ihtiyacı ile karşı karşıya geldi. Buhar bariyer biriminin ayrı malzemeler hakkında bilgi (özellikle banyo kadar) yukarıdaki materyali destekler mümkün olacaktır. Onların özelliği ön yüzünde genellikle çok iyi bir enerji verimliliği sağlanır folyo kapak ile örtülü olmasıdır. Bu yetkili yükleme alüminyum folyo ile izolasyon yani teploreflektor olarak çalışır olmasından kaynaklanmaktadır Bu ters yönde sıcak hava dalgası yansıtır. Narin an, bir şey yapmak ve o zaman farklı faktörlerin bir sürü etkilediğini bilecek zaman.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  − 3 = 4